Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Bažnyčios socialinis mokymas

Andrius Švarplys. Broliai ir sesės katalikai, galbūt nereikia vynioti į vatą to, kas šiaip nėra suvyniojama?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 24 d. 0:18

24     

    

Andrius Švarplys. Broliai ir sesės katalikai, galbūt nereikia vynioti į vatą to, kas šiaip nėra suvyniojama?

Niekas negali lygintis šiame pasaulyje su Katalikų Bažnyčios teologiniais, teisiniais, moraliniais išvedžiojimais, sofistikuotais išaiškinimais, kaip turėtų būti – kaip yra santykių išmanymu. Tai yra aukštosios įtampos aukštasis pilotažas.

Šitų reikalų neišmanau ir nė iš tolo nepretenduoju į jų žinojimą. Esu nulis ir turbūt paskutinis kvailys. Bet net ir kvailiams neuždrausta siekti supratimo. O kai kurie niuansai po vakarykščio Popiežiaus pasisakymo glumina.

1. Kaip suprasti, kad tai yra privati Popiežiaus nuomonė? Ar egzistuoja mygtukas, kuris perjungia popiežių į Popiežių? Bergoglio į Vietininką Žemėje? Ar gali popiežius turėti privačią nuomonę, kuri nesutampa su Šventu Raštu, Bažnyčios mokymu, bendromis principinėmis tiesomis? Akivaizdu, kad negerai, jeigu taip gali būti.

Nėra privačios Popiežiaus nuomonės. Net jei Bažnyčios teisė leidžia atskirti, kada Popiežiaus nuomonė tampa oficialia doktrina, o kada lieka privačia nuomone, Popiežius negali turėti privačios nuomonės, kuri prieštarautú Šventam Raštui ir nusistovėjusioms tiesoms. Yra sudėtingų ir nevienareikšmių gyvenimo situacijų ar politinių, socialinio teisingumo klausimų, pavyzdžiui, dėl progresinių mokesčių, kai privati nuomonė tikrai gali būti. Bet ar gali Popiežius turėti privačią nuomonę, pavyzdžiui, Kristaus dieviškumo klausimu ar nuodėmių klausimu?

Ir kaip Bažnyčia turėtų aiškinti savo avelėms: čia dabar yra popiežiaus nuomonė, kuri nesiskaito, o štai ta, kur užrašyta ten, – jau skaitosi. Ne per sudėtingi tikintiesiems tokie viražai?

Iš esmės, Popiežius yra Popiežius ir nepaisant teisinės-teologinės ekvilibristikos, jo žodis yra moralinis autoritetas tikintiesiems. Tikinteji nežino tokio stebuklingo mygtuko, junginėjančio Popiežių į Bergoglio, ir atvirkščiai.

2. Kaip suprasti, kad Bažnyčioje šeima, santuoka yra viena, o štai pas Ciesorių pasaulyje jau visai kas kita? Ar galima palaikyti ir kviesti įteisinti pasaulyje tai, kas Bažnyčios laikoma blogybe? Kiek toli galima valstybei tai, kas negalima Bažnyčiai? Tai jeigu Bažnyčia palieka civilinei teisei apibrėžti homopartnerystes ir tai laiko teisėtu bei geru dalyku, tai gal ir abortus reikėtų palikti civilinei teisei? Čia tik pavyzdys. Ar civilinei teisei nebegalioja bendrojo gėrio principas, kad Bažnyčia turi palaikyti prigimtinio gėrio sampratas ir priešintis jam prieštaraujančioms sampratoms?

O iš tiesų principas „Kas Dievo, atiduokime Dievui, kas ciesoriaus – ciesoriui“ (kaip ir viduramžiška dviejų kalavijų teorija) juk buvo skirta pasaulietinėms pareigoms, kurios neprieštarauja krikščioniškoms pareigoms: mokėti mokesčius, eiti į armiją, į mokyklą, laikytis eismo taisyklių ir apskritai teisės. Bet jei teisė reikalauja iš gydytojo daryti abortą ar iškepti tortą homosantuokai – gali (o gal ir privalai) atsisakyti. Ne veltui ankstyvieji krikščionys rinkosi mirtį, bet atsisakydavo garbinti imperatorių kaip Dievą. Ir vėl, panašiai kaip ir privačios nuomonės atveju, kompromisas negalioja fundamentalioms tiesoms. Nei Popiežiaus privati nuomonė, nei Ciesoriaus–Dievo tvarkų atskyrimas neturėtų prieštarauti esminėms tikėjimo tiesoms.

* * *

O gal kur kas teisingiau būtų laikytis paprastesnės pozicijos. Ji ganėtinai aiški žmonėms, kurie nėra taip tiesiogiai susiję su Katalikų Bažnyčios teologiniais imperatyvais.

O ji tokia:
šio Popiežiaus pasaulėžiūra atitinka „laiko dvasią“ užjausti, suprasti, mylėti mažutėlius nuskriaustuosius… Net ir nuodėmės sąskaita. Popiežius labai daug kalba apie teises, užuojautą ir supratimą ir labai mažai apie pareigas. Tai yra daugiau tolerancijos popiežius nei krikščionybės popiežius. Tai pūkuota krikščionybė. Arba „meilės“ krikščionybė, kai neva matomas žmogus, bet nematomas jo rankoje už nugaros slepiamas peilis.

Konkrečiai homoklausimu ankstesni Popiežiaus veiksmai (nurodyti praeito posto lifesitenews.com straipsnyje) aiškiai liudija palankią, sąmoningą, kryptingą poziciją ir politiką, kuri prieštarauja krikščionybės mokymui.

„Privati pozicija“, „Kas ciesoriaus – ciesoriui, Dievo – Dievui“, „civilinė teisė“ yra ekvilibristinis fintas, atidedantis problemą ateičiai.

Akivaizdu, kad šis popiežius homosantykių nelaiko nuodėme, prigimtinio gėrio antipodu, nes tik taip galima paaiškinti jo palankumą civilinei partnerystei (kaip galima siūlyti tai, kas būtų laikoma nuodėme?).

Panašiai ir migrantų klausimu Popiežius pernelyg nekritiškai ragino priimti „nuo karo bėgančius nuskriaustuosius“, kai tie patys nuskriaustieji vėliau kuria getus, buriasi į gaujas ir prievartauja vietinius žmones. Žinoma, neabsoliučiai, bet to nematyti, vadinasi, neturėti nieko bendra su gailestingumu. (Vis dėlto per vizitą Lietuvoje, Kaune, Popiežiaus kalboje buvo labai giliai ir subalansuotai pasisakyta imigrantų ir vietinės tradicijos atžvilgiu).

Panašiai ir tame pačiame filme Popiežiaus išsakytoje pastaboje apie Trumpą, kad neva sieną (su Meksika) statantis prezidentas negali būti krikščionis. Juk per tą pačią valstybių sieną keliauja narkotikų trafficas ir gaujų tinklai, nuodijantys žmonių likimus ir tiesiogiai žudantys be skrupulų.

Žodžiu, broliai ir sesės katalikai, galbūt nereikia vynioti į vatą toi, kas šiaip nėra suvyniojama?

Reikalai labai sudėtingi, bet ar Popiežius nėra tas, iš kurio pirmiausia ir tikimasi šviesos probleminiais klausimais?...

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pritariu       2020-10-25 20:53

Ačiū už puikų straipsnį.

Raigerdas       2020-10-25 11:28

Savaime aišku, kad reikia visur platinti Ženevos deklaracijos straipsnius. Bet jūs man paaiškinkite tokį dalyką: ten, kur yra iš tikro NAUDINGA Lietuvai, ten mūsų valdžios atstovai knarkia ir jų  vargu ar išbudinsi.  Valstybėje, kurioje gimstamumas yra problema bent jau 30 metų tai tikrai, nėra NEI VIENO VALDŽIOS ATSTOVO, KAS TUO PASIRŪPINTU. O kiek iš jų gauna už tai ATLYGINIMUS? Kokio velnio mes tiek ilgai kenčiame šitą neefektyvią  VALDŽIOS “TARNAVIMO” MUMS KULTŪRĄ? Ar iš tikrųjų, čia yra tokia jau tragiška padėtis, kad šitie valdžioje sėdintys BUDULIAI, yra tokie neįgalūs, kad nepajėgia padaryti tai, kas iš tikro yra gyvybiškai svarbu mūsų nykstančiai tautai? Dėl ko ji nyksta? DĖL BUDULIŲ VALDŽIOJE NENORO NIEKO KEISTI. Kodėl mes taip abejingai žiūrime į  tą įsivyravusi ATMESTINĄ DARBĄ valstybinėse institucijose? Kodėl tie patys žmonės, padirbę privačiose struktūrose, dirba labai gerai, o šitie valstybiniai nenori dirbti tautos labui, nors tu kuolą ant galvos jiems tašyk? Kas čia per liga valstybinėse institucijose?  Niekaip neįveikiame tą Sovietinę sistemą, kada visa valdžia žiūri į savo piliečius panašiai, kaip psichopatas A. Lukošenka , įgijęs įgūdžius kalėjimo prižiūrėtojo, pradėjo visa tai taikyti tapęs net prezidentu.  Mūsų valstybinėse institucijose dirbantieji visiškai neevoliucionuoja. Įdomu, o jeigu Europoje koks nors europarlamentaras paskelbtų, kad reikia suteikti laisvę pedofilams ir leisti jiems sudaryti “santuoką” su vaikais, ar Lietuva nebūtų pirmoji Europoje už tokią laisvę? Na, taip, kodėl pedofilai turi būti diskriminuojami? Kodėl jiems neleidžiamos “santuokos”? Pedofilai irgi yra tie “nuskriaustieji”, o jiems neleidžiama seksualiai išnaudoti vaikų. Kodėl jų neužjausti? O juk pedofilai nėra tokie kuklūs, nes jie gali ir mokslinius straipsnius parašyti, kad net kūdikis nori sekso su pedofilu. Kokia ta Lietuva “atsilikusi”, o juk galėtų koks nors išrinktas į Seimą pedofilas pradėti “ginti” savo interesus? Manau, kad belieka tik viena išeitis: tempti lauk nuo krėslų tuos miegančius valdžios klerkus ir tegul paaiškina, kur čia šuo pakastas, kad Lietuva iki šiol nieko nepadarė, kad būtų pritarta ŽENEVOS DEKLARACIJAI?

Atkreipkime       2020-10-25 8:39

demesi i komentara “Life Site News”.Pasirasiusiu deklacija valstybiu tarpe tik kekios Eurpos valstybes.Ju tarpe niera ir Lietuvos.Cia komentarai nereikalingi.

Life Site News       2020-10-25 1:34

32 JT valstybės narės įsipareigoja
Apsaugoti gyvenimą ir šeimą!

Vakar Vašingtone buvo iškilmingai pradėta nauja 32 šalių gyvybei palanki, šeimą palaikanti partnerystė su aukšto rango vyriausybės pareigūnais iš įvairių pasaulio regionų.

Ceremonijoje, kuriai vadovavo JAV valstybės sekretorius Michaelas R. Pompeo bei žmogaus sveikatos ir paslaugų sekretorius Alexas M. Azaras, buvo virtualiai pasirašytas reikšmingas dokumentas, pavadintas Ženevos konsensuso deklaracija dėl moterų sveikatos skatinimo ir stiprinimo.

Šis beprecedentis sutarimas įpareigoja pasirašiusias šalis bendradarbiauti toliau plėtojant šiuos keturis siekius:

Geresnė moterų ir mergaičių sveikata,
Žmogaus gyvybės išsaugojimas,
Šeimos, kaip pagrindinio visuomenės vieneto, stiprinimas,
Kiekvienos tautos nacionalinio suvereniteto apsauga pasaulinėje politikoje.

Bendrai remiančios vyriausybės, vadovavusios šiai svarbiai iniciatyvai, buvo Brazilija, Egiptas, Vengrija, Indonezija, Uganda ir JAV su kitomis remiančiomis šalimis, kurios taip pat pasirašė atstovavimą kiekvienam pasaulio regionui.

Žemiau mes išvardijome pasirašiusias šalis. Renginio eigą galite stebėti čia.

Be abejo, šios koalicijos įkūrimas šiandien yra lūžio taškas tarptautinėje pasaulinėje politikoje, ir mes giriame 32 šalis, kurios įsipareigojo ginti gyvybę ir šeimą būsimose JT derybose.

Mes kviesime visų dar neįstojusių šalių piliečius paraginti savo vyriausybes prisijungti prie Ženevos deklaracijos.

Pagarbiai, Sharon Slater, „Family Watch International“ pirmininkė

Šalys, pasirašiusios Ženevos konsensuso deklaraciją:
Bahreinas, Gudija, Beninas, Brazilija, Burkina Fasas, Kamerūnas, Kongas, Kongo Demokratinė Respublika, Kongo Respublika, Džibutis, Egiptas, Esvatinas, Gambija, Haitis, Vengrija, Indonezija, Irakas, Kenija, Kuveitas, Libija, Nauru , Nigeris, Omanas, Pakistanas, Lenkija, Saudo Arabija, Senegalas, Pietų Sudanas, Sudanas, Jungtiniai Arabų Emiratai, Uganda, JAV, Zambija.
https://www.wnd.com/2020/10/new-worldwide-consensus-declaration-signed-pro-life/

Al.       2020-10-25 0:10

,,ar Popiežius nėra tas, iš kurio pirmiausia ir tikimasi šviesos probleminiais klausimais?...” Gal būtent todėl ir pakeitė Racingerį juo. Kad neapšviestų kaip nereikia. Ir būtent dabar visos Demokratinės šalys ir visos mūsų Parlamentinės partijos ir Didžioji spauda Stambulo konvenciją pateikia, kaip jau nuspręstą reikalą, kurį belieka tik įformint.

Povilas       2020-10-24 23:44

Naujas Seimas atsiliepdamas asmeninę popiežiaus nuomonę ratifikuos Stambulo konvenciją ir civilinėje Šeimos knygoje įteisins vienalyčių partnerystę. Jei tai Dievo planas, tai kas tada lieka šėtonui…

Life Site News       2020-10-24 21:14
Pagoni Tvankstai 11:09, Perkūnas vėl suklaidino       2020-10-24 17:58

- Bergoglio nėra žydas, bet iš to neplaukia,
kad jis negali kelti sumaišties Katalikų Bažnyčioje.

Rasa       2020-10-24 16:39

Tai ko norėti iš mūsų jaunimo, jei didžiulę  gyvenimo patirtį turintis žmogus, krikščionis yra taip paveiktas neolibetalizmo… Popiežius iš didelės meilės erdvės peržengia į anarchijos erdvę. Keista, kad gyvenimas jo neišmokė: tolerancija turi turėti ribas. Suteikdamas visas laisves vienam, akivaizdu - skriaudi kitą.

Lašas po lašo ir..       2020-10-24 16:37

2004 m. “Pew Research” tyrimų centro apklausoje amerikiečiai nepritarė tos pačios lyties asmenų santuokai;prieš santuokas 60% už 31%

Lašas po lašo ir..       2020-10-24 16:34

2004 m. “Pew Research” tyrimų centro apklausoje amerikiečiai nepritarė tos pačios lyties asmenų santuokai;už pasisakė 60% prieš 31%

Parama tos pačios lyties asmenų santuokoms per pastaruosius 15 metų nuolat augo.  Remiantis 2019 m. apklausa, dauguma amerikiečių 61% palaikė tos pačios lyties asmenų santuokas, o 31% nepritarė

Dauguma JAV katalikų nuo 2011 m. „Gallup“ darytose apklausose nuolat palaikė vienalyčių  santuokas,  2011–2015 metais 59% ,o nuo 2016 metų jau 69% palaikymas

Naujojoje Frédérico Martelio(pats autorius yra gėjus) knygoje teigiama, kad dauguma Vatikano biurokratijos dvasininkų yra homoseksualūs, o kai kurie turi kartu gyvenančius vaikinus. Tai neramūs laikai Katalikų Bažnyčioje,pasak Martelio Vatikanas yra viena didžiausių pasaulio homoseksualų bendruomenių. Jis lygina jį su garsiuoju San Francisko “Castro"rajonu.//

“Prieštaringai vertinamoje knygoje teigiama, kad 80% Vatikano dvasininkų yra gėjai-Controversial book claims that 80% of the Vatican clergy are gay”

 

taip, popiežius partškolos nebaigė       2020-10-24 14:46

todėl jį reikia suniekinti ir pašalinti.
VOT !!!

Krikščionio Konstitucija       2020-10-24 13:39

yra Šventas Raštas.O Kunigai ir net popiežiai tik žmonės,kurie gali klysti.Kitas klausimas,kiek homoseksualumas įgimtas,kiek įgytas.Nuo čia reikia ir pradėti.

Raigerdas       2020-10-24 13:31

Z. Froidas yra pasakęs, kad seksualinė sritis yra labiausiai iškrypusi žmogaus mąstyme dalis. Gerbiamas Andrius Švarplys palietė būtent šią džiunglių sferą žmogaus mąstyme. Autoriaus išvada yra gana tragiška:“Reikalai labai sudėtingi, bet ar Popiežius nėra tas, iš kurio pirmiausia ir tikimasi šviesos probleminiais klausimais?...”. Tai visiška Katalikų bažnyčios diskreditacija, kai Aukščiausiasis asmuo nesubega vykdyti savo misijos. Iš tikrųjų gaunasi taip, kad Popiežiaus misija realiai tampa nebeįvykdomu dalyku. Kodėl taip vyksta? Deja, visas Lietuvos humanitarinių dalykų mokslas dar neperlipo į XXI amžių. Sunku paaiškinti šitą nenorą Lietuvos humanitarijų žengti koja kojon su laikmečiu, bet manau,  kad tai susiję su prietarais, kurie gajūs mūsų tautoje ir su SUINTERESUOTOMIS PUSĖMIS, KAD LAIKYTI LIETUVIŲ TAUTĄ PUSIAU IŠSILAVINUSIŲ ŽMOGĖNŲ STADIJOJE ARBA BŪSENOJE. Ką Lietuvoje nepaimsi - ar tai būtų žurnalistas, ar tai būtų koks nors politinis veikėjas, ar tai būtų filosofas, ar kitoks humanitarijus, jie visi lyg būtų mokesi viename ir tame pačiame internate, triūbija apie dramblio uodegą, koją, straublį, ausis, dar ką nors, bet nieko nesako apie VISUMĄ, lyg jos iš viso lietuviams neegzistuotų arba jų protui nėra tas dalykas prieinamas. Tai, jeigu pažiūrėsime iš VISUMOS taško, tai viskas čia vyksta dėsningai su Popiežiumi. Pradėkime nuo to, kad judaizme yra teigiama, kad Dievas sukūrė VYRĄ ir MOTERĮ. Kam jis tai padarė? Kad jie galėtų daugintis. Ir jie tai sėkmingai daro, nes greitai Žemėje pritrūks vietos, o atsarginės Žemės Dievas nesukūrė. Kaip dabar pristabdyti tą sėkmingą Dievo kūrinį - suka galva didieji Žmonijos priešai? Jiems protelio neužtenka, kad reikia sutelkti žmonijos jėgas tam, kad surasti žmonėms Naują PLanetą arba sukurti kokią nors naują Planetą, kurioje žmogus galėtų pratęsti savo misiją. Todėl jie nutarė sugadinti tą žmonių dauginimosi sistemą. Griauti, tai ne statyti, ir tame jie yra dideli meistrai, nes jų pelnai ateina per ginklų gamybą, narkotikus, vaistus, prostituciją ir prekybą  vaikais. Taigi, galima konstatuoti faktą, kad religijos nesusitvarkė su savo misija ir TURTINGIAUSIAIS TAPO BLOGIAUSIAS, NIEKŠINGIAUSIAS ŽMOGAUS TIPAS, KURĮ GALIMA PRILYGINTI KORONAVIRUSUI. Jis susigriebia turtus ir perprogramuoja, kaip tas koronavirusas, tą ląstelę, iš kurios padaro gryną auką. Koronavirusas - gali būti ir ženklas iš aukščiau, kas vyksta su visa žmonija. Pats virusas daugintis negali, jis dauginasi tik įsibrovęs ir okupavęs pačią ląstelę. Dabar grįžkime prie katalikybės. Joje yra toks dalykas kaip Celebatas. Savaime aišku, kad tai yra patalogija, nes tai prieštarauja tam,  vardan ko Dievas sukūrė Vyrą ir Moterį. Taigi, mes matome vieną iš didžiausių dėsnių - balansą. Jeigu balansas yra pažeidžiamas, tada šita sistema IŠSIGIMSTA. Celebatas yra ta silpna vieta, per kurią patenka į bažnyčią pedofilai ir kitokio plauko filai. Gamtoje gali būti išsigimimų, bet gamta vis vien atstato tą balansą. Visokių seksualinių pedofilų, zoofilų ir kitokių filų yra apie 30%. Ir matomai, kad normalių yra dauguma, tai jie nusispjovė į tą nelaimingųjų dalį. O šitie nelaimingieji eina į valdžią, eina į bažnyčią, pasiekia neįtikėtino turtingumo laipsnį tik tam, kad būtų laisvi tenkinant savo iškrypusius seksualinius polinkius. Jie kruopščiai slepia savo ydas. Taigi, atėjo laikas pagaliau (ir puiku, kad jis atėjo), kada reikia iškelti klausimą dėl šitų normaliųjų žmonių išlikimo, nes jiems realiai gresia išnykimas, ir, deja, Popiežius, išdavęs katalikybės principus, jau žengia pirmus žingsnius šia linkme. Praėjęs Celebato “mokyklą” elgiasi keistai, bet aš netikiu, kad gali būti kitaip, vis niekaip nebaigiant tą Celebato mokyklą arba iškrypimo mokyklą.

DD ls DD       2020-10-24 12:42

Na, Švarplys grindžia savo teiginius labai jau griežtais pagrindais. Nesu teologijos žinovas, bet kiek suprantu, nėra čia viskas jau taip paprasta ir niekada nebuvo. Jau nuo pačios pradžios, kai Išganytojas šiuolaikiškai tariant “marginalų” neatstūmė ir nepavarė šalin, ir dar sugebėjęs netapti “savu biču mentūroje” ( ką iš Popiežiaus kalbų fragmento dažniausiai ir daro įvairaus plauko interpretatoriai). Apskritai krikščionybė persmelkta iš pažiūros neišsprendžiamų dilemų, vienok galiausiai išsisprendžiančių taip, kaip pasaulis geriau nieko nesugeba. Pvz. “būk gudrus kaip žaltys ir neklastingas kaip balandis”. Ne toks jau paprastas priesakas, geriau įsižiūrėjus. Paprasčiau būti užsispyrusiu ragais avinu. Bet būtent būdami žalčiais ir išlikdami balandžiais ir gyvename, sakykit ką norit, bet troboje, o ne kūtėje.
Štai tokioje plotmėje ir suvokiu Popiežiaus žodžius, sukėlusius furorą. Sekdamas šaltiniais, jis tiesiog nuosekliai išlaiko ištikimybę jiems. Ir ne. Tai nėra nuodėmės pateisinimas.

Justinas       2020-10-24 12:00

Jeigu homoseksualizmas yra nuodėmingas, tai jis negali būti vertinamas kaip normalus reiškinys. Argi, tokiu atveju, sąmoningas krikščionis gali pasaulietinei valdžiai duoti pasiūlymą, kad ji įstatymais įteisintų homoseksualistams paslaugas ryšium su jų daromomis nuodėmėmis (arba, kitais žodžiais tariant, nenormaliu jų gyvenimo būdu)?

neturiu įrodymų       2020-10-24 11:48

bet šitas popiežius labiau judošius nei Dievo tarnas

Tvankstas       2020-10-24 11:09

Bergoglio, kaip žydas, yra Bažnyčios likvidatorius. Bet koks krikščionių dorovės ardymas yra balzamas jo širdžiai, milijonai narkotikuose nuskendusių žmonių yra nuostabus priekaištas padoriesiems žmonėms, atsakingiems už velnio apsėstųjų darbus. Tas pat ir su homo, lyg pats Bergoglio yra pradėtas per burną dviejų vyrų.

Dzeikas       2020-10-24 10:41

Su popieziumi viskas kaip ir aisku - mudozvonas , latentinis pederstu simpatikas.
O kardinolu surinkimas - mazgotes kibire.

Labai       2020-10-24 10:06

konkrecios ir teisingos pastabos.Mane, kaip tikinti katalika, labai izeide ir sokiravo popieziaus issakytos mintys.Bet, ne jis dievas.Man yra Dievas.Ir as vadovaujuos ir vadovausios jo teisom.O ne Bergoglio.Jis tik simbolis.

tiek       2020-10-24 9:47

žmonėms ,kurie nesureikšmina religinių fundamentalistų “sakė/pasakė”....tas žmogaus/popiežiaus pasakymas paprasčiausiai yra neetiškas ,neatitinkantis visuomenėje pripažintų etikos normų leptelėjimas.Tiesiog idomu stebėti ,kaip sujudo “antro žando” filosofijos krypties fanai

TIESA YRA PAPRASTA, JEI JOS IEŠKAI       2020-10-24 9:29

Kaip suprasti, kad tai yra privati Popiežiaus nuomonė? PVZ. TEISĖJAS TURI VIDEO ĮRAŠĄ, KURIAME FIKSUOTI NUSIKALTĖLIO VEIKSMAI, TAČIAU ĮRAŠYTA NESILAIKANT PROCEDŪRŲ: ASMENINĖ NUOMONĖ KALTAS, TEISINIS VERDIKTAS - TRŪKSTA ĮRODYMŲ.
Ar egzistuoja mygtukas, kuris perjungia popiežių į Popiežių? Bergoglio į Vietininką Žemėje?
TAIP, VADINAMOJI POZICIJA “EX CATHEDRA” KAI POPIEŽIUS OFICILAIIA PASKELBIA TIKĖJIMO TIESĄ. (NETIKINČIAM TO SUPRASTI NEĮMANOMA, NES TOKIAI POZICIJAI PRIIMTI BŪTINAS TIKĖJIMAS). Ar gali popiežius turėti privačią nuomonę, kuri nesutampa su Šventu Raštu, Bažnyčios mokymu, bendromis principinėmis tiesomis?
GALI, NES GYVENIME IŠKYLA VIS NAUJŲ SITUACIJŲ, KUYRIOS TURI BŪTI SUPRASTOS IR INTERPRETUOTOS APREIŠKIMO ŠVIESOJE. KOL JOS NESUPRASTOS AR JŲ INTERPRETACIJA NĖRA AKIVAIZDI, GALIMOS KELIOS NUOMONĖS. BŪTENT ČIA REIKIA DRĄSOS, KURIOS ĮMASI POPIEŽIUS. Akivaizdu, kad negerai, jeigu taip gali būti. KOL KAS SU DABARTINIU POPIEŽIUMI TO NĖRA BUVĘ (SKAITYKIT ORIGINALIUS TEKSTUS, O NE ABEJOTINUS VERTIMUS AR IŠ ANKSTO NUSISTAČIUSIŲ PRIEŠ KATALIKŲ BAŽNYČIA KOMENTATORIŲ NUOMONES).

stasys        2020-10-24 8:31

Nemanau kad popiežiaus ištarta frazė buvo koks nors teologinis naujas išaiškinimas toje problemoje. Ištarta frazė gali būti tokia pat asmeninė , kaip ir tuo popiežiumi tampantis giliai tikintis žmogus .Matyt kartoti nereikia jog popiežius autoriau ne Prezidęntas pasisakantis konkrečios valstybės vardu ir ne (stabas) įdolas kurio žodis viena Tiesa . Diplomatija paprastai vienintelė priemonė atverti įskaudintas ir atstumtas širdis , bet tai nereiškia jog tos įskaudintos širdys negali taip karštai mylėti dievo ir jam pasišvęsti , budami kitokie (švelniai tariant). Tas sueities tašku ieškojimas nesutarimuose viena opiausiu problemu šiandieninėje teologijoje .Tai paskatins diskusija katalikiškame pasaulyje ir trupučiu priartins realybe prie norimo sutarimo .

Paulius       2020-10-24 7:31

kaži ar verta dabar dėl šio, jau eiliniu tapusiu bergoglijos leptelėjimo, per daug piktintis. Manyčiau verčiau palaukti kol konkrečiai bergoglio paaiškins ką jis „norėjo pasakyti“ ir kodėl pasakė tokiu, o ne kitokiu būdu. bėda ta, kad į šį klausimą jį reikia priversti atsakyti. tik štai, ar atsiras kas drįs to paklausti taip, kad jis būtų priverstas atsakyti tiesiai, be savo pamėgtų išsisukinėjimų ir daugiaprasmyblų.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.