Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Atėjo metas klausyti ne įvaizdžių ir retorikos, o tikrovės ir tiesos

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 12 d. 16:58

14     

    

Andrius Švarplys. Atėjo metas klausyti ne įvaizdžių ir retorikos, o tikrovės ir tiesos

Su amžiumi keičiasi vertinimai, buvę herojai įgauna visai kitų spalvų. Turbūt tai natūralus procesas, visiškai nepiktybinis. Nejučia ateina laikas ir tu žiūri, kad kadaise buvę tavo herojai jau nieko tau nepasako. Ir daugiau tu su jais nesutinki, negu sutinki. Galiausiai keičiasi pasaulis ir net pats didžiausias autoritetas gali nesuspėti su juo ir „iškristi“ iš žaidimo. Greičiausiai tai anksčiau ar vėliau atsitiks su mumis visais.

Štai ir dabar, matau daugiau netiesos negu tiesos šiuose Vytauto Landsbergio žodžiuose, šioje kalboje (žr. ČIA).

Sakoma „reikia stiprinti tautos atsparumą“, o realiai, ypač šios partijos, pilietinės tautos galios nuosekliai silpninamos. Referendumas buvo represuotas valdžios priemonėmis, piliečiai (kartu su Nepriklausomybės akto signatarais, t.y. paties V.L bendražygiais), buvo žeminami, nors tai buvo konstitucinės teisės realizavimas. Tai buvo bandymas tautai jungtis prieš globalizuotą elitizmą, o ne prieš Europos Sąjungą.

Ši partija virto elitistinės globalizuotos politikos varikliu (kaip ir be išimties visos kitos). Paskutinis šios politikos pavyzdys – vakarykštis Konstitucinio Teismo sprendimas paneigti Konstituciją ir įvesti globalios politikos principą, t.y. išplauti prigimtinę šeimos sampratą. Tam visiškai pritaria ši partija.

Taigi, sakoma „stiprinkim tautos atsparumą savo žemėje“, o realiai tas atsparumas yra neigiamas visais svarbiausiais frontais.

Sakoma: „jūs, Lietuvos gynėjai, sausio Laisvės gynėjai“, „turite teisę stebėti Lietuvos širdį – Seimą. Sudaryti konsiliumą, nustatyti diagnozę ir gydymą. Stebėkite ir vertinkite, kas čia vyksta“, o tuo tarpu visą politinių kalinių, krikščioniškos demokratijos politinį sparną tiesiog suvalgė ta pati Konservatorių partija. Iš vienos pusės, retorikoje, kviečiamas Lietuvos gynėjų balsas, o iš kitos pusės realiai eliminuojamas partizanų, disidentų, anti-sovietinės kovos dalyvių balsas. Jau nekalbant apie N.Sadūnaitės, a.a. A.Patacko, A. Svarinsko, kun.R.Grigo ir kt. patyčias ir marginalizavimą.

Eilinį kartą demonizuojama neįtinkanti valdžia, dabar – dėl žiniasklaidos laisvės, ir eilinį kartą tas demonizavimas griūva kaip kortų namelis – ta Kremliaus agentų valdžia laisvai atsisako žiniasklaidą kriminalizuojančių pataisų. Menama grėsmė žiniasklaidai šios partijos patriarchui rūpi labiau negu masiškai Lietuvos šeimas kriminalizuojantis naujasis Vaiko teisių įstatymas. Ir ši partija pasisako ir greičiausiai balsuos prieš visiškai konstitucines ir racionalias pataisas, kurios įveda proporcingumą, pareigą išklausyti abi puses teismo procese, atskiria smurtą nuo auklėjimo ir kt.

Taigi, kur pažiūrėsi – ten neadekvatumas. Retorikos ir tikrovės išsiskyrimas.

O štai savas anūkas neužmirštamas. Grėsmė sau įžvelgiama iš pokšto (sutinku, pokštas visiškai nevykęs, bet tai tik pokštas), o kai beveik 100 000 šeimų sako: „Alio, mums iškilusi grėsmė!“ – nematoma, nenorima matyti. Gerai, kad dar neminimas ir neginamas Austėjos Landsbergienės biznis iš valstybės pinigų.

Vienintelis teigiamas dalykas šioje kalboje tokia šventa proga yra Europos įvertinimas. Pirmą kartą įžiūrima, kad Europa per tuos 28 metus labai pasikeitė. Bet iš karto reikia pasakyti – visas šios partijos žiedas, labiausiai įskaitant patį pirmą asmenį – Anūką, yra visiškai priešingų pažiūrų. Partija laikosi elitistinės Pažangos kurso, pagal kurį didžiausios viltys dedamos į labiausiai prorusiškas valstybes Europoje – Vokietiją ir Prancūziją.

Tad išvada yra tokia, kad kiekvienam mūsų reikia atrasti savo sausio 13-osios prasmę.

Viena tikrai aišku: visi Lietuvos Laisvės gynėjai, nuo 1919 m. vasario 13 d. (kada žuvo pirmasis Lietuvos karininkas) iki sausio 13-osios gynėjų nekovojo ir nežuvo už elitistinę, anti-demokratinę ir globalizuotą Lietuvą. Jie kovojo ir žuvo už savo šalį, už savo žemę, už savo pasaulį ir tradicijas. Už savo šeimas ir savo valstybę. O ne už atitrūkusius nuo piliečių ir šeimų politinius funkcionierius.

Atėjo metas klausyti ne įvaizdžių ir retorikos, o tikrovės ir tiesos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Skirmantei       2019-01-19 16:49

Pažinsi medį pagal vaisius.. Tai dėl giminės garbingumo yra daug abejonių. Bet čia ne tik senuko nekaltas pašnekėjimas. Senukas įteikė anūkui partiją, nepažeidžiamas anūkas griežia pirmu smuiku žiniasklaidoje, šeimyniniai - valstybiniai verslai auksu sruvena į giminės aruodus. Senukas diriguoja , o mes verčiami šokti.

Skirmantė       2019-01-13 22:16

Mano močiutei bus 87 m., pakruta dar, ir mums gerai. Landsbergis juk irgi jau iškrito iš politinio greitkelio, ką pagalvoja, pasidalija mintimis… ir gerai. O vertelga be skrupulų Austėja - didžiausia nesėkmė garbingai giminei. Na, o vaikų dylerių įstatymas… va čia tai kriminalas.

kaip visada       2019-01-13 13:21

labai taiklios ir gilios įžvalgos. Pagarba.

Jules       2019-01-13 10:10

Žinoma, kad Rusijos su jos amžinomis, jau daugiau kaip 200 metų, sąjungininkėmis Anglija ir Amerika nukariautos šalys Vokietija ir Prancūzija yra prorusiškos ir bus prorusiškos, bet visgi prorusiškiausi esame mes, lietuviai, nes vilkome jų jungą beveik du šimtus metų, o vergai visada įsimyli savo pavergėjus, kol nesukyla – toks jau tas dėsnis, egzistuojantys visuomenėse. Tą reiktų žinoti, kaip ir tai, kad mums pavojinga problema glūdi mumyse, lietuviuose. Todėl reikia pradėti mums taisyti savo sveikatą ir pradėti sakyti Tiesą ir gėdinti Blogį, vieningai burtis į kovą prieš jį, prieš tą „Biesą“ tūnantį mumyse ir negeruose kaimynų ketinimuose mūsų atžvilgiu.

???       2019-01-13 9:43

Labai *buitinis*klausimas:kas nurodo,kaip pasipuošti TV pranešėjams?Nes vieni su LT simboliais,kiti su šiemet dar didesnėm neužmirštuolėm.Ar kas nurodo partijų nariams dėl atlapų simbolių?Kaip tai vyksta mokyklose?

to Išjungiau TV       2019-01-12 23:06

Ar dabar konservatoriai valdžioje? Manai, kad visi balamutai?

atminkit yra patarlė       2019-01-12 21:03

žodžiai byloja - FAKTAI įtikina

Išjungiau TV       2019-01-12 21:01

Kiek ilgai nervins tautą su savo anūku? Balsuosiu už bet ką, kad tik kuo mažiau konservatorių pakliūtų prie valdžios

veido mimika       2019-01-12 20:39

daug ką pasako

Puikus        2019-01-12 20:07

Teisingas pastebėjimas, V. Landsbergis kalba gerai, bet jo partija, ir vadas anūkas kliedi, kodėl tai yra sunku atsakyt, gal senelis ir žino tegul paprotina, bet jo tikriausiai nebeklauso, juos užvaldė Dievas Mamona,  jis yra baisus, ir negailestingas.

ačiū       2019-01-12 19:27

Labai teisingos mintys ir V. L. bei jų partijos įvertinimas. Negaliu klausyti jo kalbų, nes visur girdžiu falšą. Tad geriausias būdas išvydus šį asmenį yra išjungti televizorių

Jules       2019-01-12 18:42

Taip, Andriau, sakyk Tiesą, gėdink Biesą, nebijok! Tell the Truth shame the Devil.  Nesvarbu, kad jaunoji KGB pamaina jau traukia mus į Juodus sąrašus trėmimui Sibiran ar lagerin.

tiapkin        2019-01-12 18:16

Cha, o pro kur jūs klausysit tos savo tiesos, a?
Televizijos ir radijai yra mūsų rankose!
Mes transliuojame nezabudkes pro visus galus.
O jūs apie tą savo tiesą galite tik pašnibždom virtuvėje paverkšlenti.
Geriau tiesiog numirkite.

Po brexit        2019-01-12 18:01

išstojusi Anglija parodys visiems ,kokiu keliu toliau eiti.


Rekomenduojame

Lietuva švenčia! Kovo 11-oji Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinėje mokykloje

Geroji Naujiena: Žmogus gyvas ne vien duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų (Mt 4, 4b)

Kodėl remiame Vytautą Radžvilą ir jo vadovaujamą sąrašą Europos Parlamento rinkimuose? Pasirašykite ir jūs

Nacionalinės eitynės „Už tikrą – Kovo 11-osios Lietuvą!“

Girios rauda: Dzūkija

Piketas: 12 val. prie G. Nausėdos štabo – prieš Lino Slušnio politiką vaiko teisių klausimais

Arvydas Juozaitis. Apie Kremliaus darbotvarkę ir nacionalinę vienybę

Algimantas Rusteika. Taip dirba tikros valstybės

Arvydas Juozaitis jauniesiems politologams: Lietuvoje turi būti daugiau Lietuvos (papildyta kokybiško garso video įrašu)

Audrius Bačiulis. Apie klastą ir klastūnus politikoje

Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė

Vytautas Radžvilas. Beliko žengti vieną mažyti žingsnelį…

Diskusija „Quo vadis, Europa?“ (R. Ozolo knygos „Pasaulis grįžta namo. Eurorealisto užrašai“ pristatymas)

Šeimos nepasiduoda – registruotos naujos pataisos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui

Česlovas Iškauskas. Nacionalizmas, patriotizmas, tautiškumas – atgyvenusios sąvokos?

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: jokia kita valstybė, prisijungusi prie ES drauge su Lietuva, per 15 metų nesugebėjo pasiekti tokio progreso

Algimantas Rusteika. Štai iš kur tas déjà vu

Sarah Kramer. Kolorado valstija nutraukė kovą prieš konditerį dėl jo religinių įsitikimų

Algimantas Rusteika. Politinės veidmainystės epocha

Arūnas Svitojus. Apie diskriminacinį ES žemės ūkio politikos pobūdį

Artūras Vaškevičius: Ar kada nors rasis politinė jėga, kuri turėtų drąsos Lietuvos savivaldai atiduoti savivaldą, atiduoti demokratiją?

LAT neskundžiama nutartimi nutraukė Laimutės Kedienės teisminį persekiojimą dėl himno išniekinimo ir prokuroro K.Betingio neva melagingo įskundimo

Žinių radijas: Ar Europa pavojuje?

Nuo bačkos. Emanuelis Macronas: Kartu privalome naujai išrasti mūsų civilizacijos formas šiame besikeičiančiame pasaulyje

Knygų mugės naujienos. „Europos Sąjunga civilizacinėje geopolitikoje“

Raimondas Navickas. Tai, ką jūs išdarinėjate, nėra joks Žodžio laisvės gynimas!

Kas ir kaip Europai [?] skambina varpais? Vido Rachlevičiaus požiūris

Rinkimų rezultatai. Tomo Baranausko pasidalijimai

Vytautas Radžvilas. Nelygybė ir skurdas – neišvengiama ekonominės kolonijos dalia

Algimantas Rusteika. Pabalsavom. O gal palaidojom. Bet estus ir vėl aplenksim

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.