Andrius Švarplys. Ar patikėsime nepilietinės žurnalistikos patriotizmu?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugpjūčio 14 d. 0:27

31     

    

Andrius Švarplys. Ar patikėsime nepilietinės žurnalistikos patriotizmu?

Ryški takoskyra Lietuvos viešojoje erdvėje. Ne dėl to, ar reikia duoti atkirtį Rusijos vykdomam informaciniam karui, bet dėl to, ar mes matome grėsmę „patriotų žaidimuose“.

Labai taiklūs K.Girniaus pastebėjimai apie valdžiai kylančią pagundą riboti piliečių laisves vardan teisėto atsako į informacinę Rusijos propagandą.

Ir tipiškas nuo valdžios tinkamai neatsiribojančios medijos vadovės atsakymas:

I.

Rėksminga patriotinė neapykanta Rusijai Lietuvoje augina konservatorių-liberalų fundamentalistų raumenis – jie vėliau bus panaudoti vidaus priešams neutralizuoti. Tiesą sakant, jau yra naudojami. Vis dėlto makartizmas įrašytas į politinio konservatizmo prigimtį.

Akivaizdu, kad susiformavusi valdžios konjunktūra (Prezidentė-konservatoriai-liberalai ir socdemai) jau kuris laikas „stato“ ant deklaratyvios Rusijos sulaikymo strategijos ir, kaip matome, jau pasigirsta akivaizdžiai komjaunuoliški-nomenklatūriniai-diktatoriški siūlymai palenkti visuomenę, kultūrą „tarnauti valstybei“. Piliečiai turi neklysti ir derinti savo veiksmus su valdžia.

K.Girnius labai korektiškai išsako teisingas pastabas. Pastaruoju metu viešoji erdvė Lietuvoje ryškiai susiaurėjo, ypač tarptautiniais klausimais. Kritinė refleksija Izraelio veiksmų atžvilgiu, jau įprasta Vakarų spaudoje, mūsų oficialioje medijoje yra kone tabu (jau netoli anti-semitizmas). Rytų Ukrainos specifiškumui didelį dėmesį skyrė BBC, CNN ir kitos Vakarų medijos ir tai visiškai nereiškė separatistų palaikymo.

Užuot ugdę kritinį, įvairiapusišką skaitytojo, žiūrovo, piliečio požiūrį mūsų „valstybininkai“ renkasi formuoti paklusnų vartotoją – geriau išmokyti būsimą trolį „teisingos istorijos“ negu padėti žmogui susigaudyti įvairialypėje tarptautinėje terpėje, daugiabriauniuose tarptautiniuose santykiuose. Bet koks požiūris, išeinantis už „juoda-balta“ ribų, iš karto bloškia į konservatorių jau paruoštą ir išpuoselėtą prorusiškumo ir tarnavimo Rusijos interesams socialinę erdvę.

Kiekvienas sveiko proto žmogus turėtų priešintis tokiai redukcijai: arba akivaizdžiai prorusišką darbą Lietuvoje dirbančių pozicija, arba konservatoriško kampo pozicija.

Bet… Ar girdėjote bent vieną liberalą Lietuvoje išsakant susirūpinimą dėl viešosios erdvės „kampinimo“? Juk ne kartą regėjome, kaip konservatoriams sekasi „sukampinti“ visą Lietuvos politinį gyvenimą. Paskutinis A.Kubiliaus konservatoriškai modernus pareiškimas nuskambėjo po šių metų Prezidento rinkimų: „Kas prieš D.Grybauskaitę, tas palaiko Rusijos interesus“.

Tokiame fone neseni siūlymai dėl Tarybos, turinčios puoselėti istorinę atmintį ir valstybinėmis priemonėmis koreguoti viešąją nuomonę, atrodė ir tebeatrodo įtartini. Šiam reikalui Lietuvoje trūksta politinės kultūros. Nelieka abejonių, kad matonių, siaurusevičiaus, ramanausko-greitai, užkalnio, adomėno, sadausko-kvietkevičiaus, pancerovo tipo (o jų Lietuvoje visame politiniame spektre netrūksta) „valstybininkai“ rastų sau dar vieną terpę įleisti valdžios šaknis. Ir tada pasirodytų VSD instrukcijos ekskursijų vadovams ir dalyviams, o gal – ir ne tik…

K.Girniaus susirūpinimas – tai klasikinės liberalios pozicijos padiktuotos mintys, gaivus amerikietiškos laisvos visuomenės ir laisvo žodžio sampratos gūsis Lietuvos „teisingoje“ viešojoje erdvėje, suformuotoje iš kelių tą pačią liniją ginančių portalų (suskaičiuojamų ant vienos rankos pirštų).

II.

Delfi.lt redaktorės M. Garbačiauskaitės-Budrienės atsakymas – labai tipiškas ir simptominis. Paskaitykite ir nustatykite, kokia vertė šiame tekste yra teikiama laisvam žodžiui ir laisvai visuomenei.

Jokios. Visos mintys apie tai, kaip valstybei ir visuomenei reikia telktis prieš Rusijos informacinį karą. Pilna pavyzdžių apie nedraugiškų šalių keliamą grėsmę ir nė vienos minties apie „Patrioto akto“* tipo politikos keliamą pavojų. Konstatuojama didelė potenciali Rusijos propagandos grėsmė, bet nė žodžiu neužsimenama apie valdžios atsakomybę piliečiams. Tarsi privati medija būtų valdžios dalis, vykdanti valstybinį tikslą – gintis nuo išorės priešo.

Tai būtų tikrai pilietiškas uždavinys, bet tik su viena sąlyga – jeigu privačios medijos būtų gynusios pilietinį interesą šalies vidaus politikoje. Tačiau ką mes matėme per visas neaiškias politines istorijas? Mes regėjome valdžios versijų piršimą, o ne žurnalistinus tyrimus, viešinančius politinę korupciją.

Tad rezultatas yra visai kitas, negu pristatomas šiame straipsnyje. Pamynus teisingumą, pilietiškumą ir klasikines žurnalistikos priedermes šalies viduje, formuojama valstybinė gynyba prieš išorės priešą viešojoje erdvėje yra ne kas kita kaip visuomenės „kampinimas“. Jis savo pobūdžiu iš esmės nesiskiria nuo tos pačios viešosios erdvės zombinimo Rusijoje, tik mastai ir informacinė prievarta, žinoma, kitokio lygio.

Šis zombinimas Lietuvoje jau pasireiškia jaunesniosios kartos ekspresijose. Tokios išmoktos deklaratyvios neapykantos Rusijai nedemonstravo net sovietinio režimo lageriuose įkalinti senesnės kartos lietuvių rezistentai. Nes deklaratyvumas ir kova prieš realų terorą, švelniai tariant, yra du skirtingi dalykai. Šiuolaikiniai jaunieji trolinimo vartotojai neturi jokių kultūrinių ir psichologinių galimybių kartu su Adamu Michniku pasakyti, kad „esu anti-sovietinis (ar anti-putiniškas) rusofilas“, t.y. „nepakenčiu imperinės Rusijos politikos, bet lenkiuosi prieš Rusijos kultūrą“.

Mūsų tos kelios reikšmingos medijos visomis keturiomis yra linkusios įsitraukti į valstybinius karus. Bet yra vienas „bet“ – negali būti korumpuotas vidaus politikoje ir likti teisingas patriotas užsienio politikoje. Negali paaukojęs pilietinį skaidrumą vidaus politikoje staiga tapti patriotine žurnalistika išorės grėsmių klausimais. (Tiesą sakant, toks interesų sutapimas įmanomas kraštutiniu – valstybės suvereniteto praradimo – atveju, bet dabar tokios situacijos nėra). Atsimenate, plojo tik prie pėstininko funkciją atlikusio STT, bet niekuomet „neplojo“ prie VSD, Generalinės prokuratūros, prie teismų, kuriuose buvo valstybės institucijų užsakymu fabrikuojamos arba dengiamos bylos. Dar daugiau – visuomet tyčiojosi iš visuomenės kylančių skaidrumo ir viešumo reikalavimų: „Pasivadino visuomenininkais ir kelia kažkokius mėnulio fazės reikalavimus“.

Taigi, greičiau yra priešingai: gavę valdžios patepimą vidaus istorijose, tokios medijos tęs suaugimą su valdžia ir kitais klausimais. Būtent dėl to turėtume palaikyti K.Girniaus versiją ir atmesti „patriotinę“ medijos versiją. Būtent todėl medijos „laikysena“ yra labai simptomiška. Ji tiesiog dar kartą susitapatina su valdžia ir net nesuvokia K.Girniaus keliamos problemos. Viešajame fronte galima ir reikia kovoti prieš atvirai agresyvios Rusijos propagandos išpuolius. Tačiau būtų gerai prieš tai užsitarnauti sąžiningos, politinei korupcijai jautrios, pilietinį pasitikėjimą įgavusios medijos reputaciją.

Tiesa, vienu požiūriu M.Garbačiauskaitė-Budrienė yra teisi. Rusijos propaganda išties turi didelį destrukcinį potencialą daryti įtaką žmonių protams, lietuvių visuomenei. Ir nors kol kas Lietuvos rusai nerodo jokių organizacinių simpatijos Putino režimui ženklų, K.Girnius, regis, kiek nuvertina tokias galimybes ateityje.

Bet be gilesnių laisvo žodžio tradicijų, be pilietinės visuomenės spaudimo mūsų medijos rinksis eiti lengviausiu ir pelningiausiu keliu. Valdžios godulio keliu.

* Patrioto aktas – JAV įstatymas, skirtas apsaugoti šalį nuo terorizmo grėsmės, kurį 2001 m. spalio 26 d. pasirašė prezidentas Dž. Bušas. Įstatymas drastiškai sumažino teisėsaugos institucijų apribojimus kontroliuoti gyventojų telefono pokalbius ir kitokią komunikaciją, gauti medicininius, finansinius ir kitokius piliečių dokumentus; padidino iždo departamento galias reguliuoti finansines transakcijas; padidino teisėsaugos ir imigracijos tarnybų diskreciją sulaikyti ir deportuoti asmenis, įtariamus sąsajomis su terorizmu. Įstatymas praplėtė terorizmo apibrėžimą įtraukdamas į jį vadinamąjį „vidaus terorizmą“; dėl to buvo labai išplėsta veikų apimtis, kurių atžvilgiu gali būti taikomos įstatymo nuostatos.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

viagra       2018-01-19 5:34
generic_cialis       2018-01-8 7:47
sdfsddd       2014-08-21 11:54
petras       2014-08-14 20:21

Labai gerai parasyta,bet korupcinems nusikasltimams uzdengti bus einama tuo keliu ir toliau…

daugiau skaitykime ir analizuokime       2014-08-14 18:55

Neseniai perskaičiau pokalbius su gerb. režisieriumi Jonu Vaitkum, kuris, be savo didelių darbų teatre, surado dar laiko rinkti parašus dėl žemės nepardavimo užsieniečiams referendumui. Ir ką pamini režisierius, kad daugelio žmonių sąmonėje yra visiška sumaištis. Per visą Lietuvos Nepriklausomybės laikotarpį visos valdžios, partijos, lietuviakalbė žiniasklaida tiek “padirbėjo”, kad dalis žmonių nemoka atskirti tikrus dalykus nuo manipuliacijų, nesugeba analizuoti, neturi savo tvirto “aš”. Jie tapo partijų žaisliniais įrankiais, kuriais pasinaudoja prieš rinkimus, prieš referendumus. Tokius naivuolius galima gąsdinti būtais ir nebūtais dalykais, galima prižadėti “aukso kalnus”, o po rinkimų viską užmiršti. Jau kuris laikas kai kurios partijos, jų lyderiai žaidžia rusų korta. Kiekvienas, dar sveiko proto nepraradęs žmogus, supranta pavojus iš šių kaimynų, bet kodėl man turi pirštu baksnoti apie tai, tarkim, ponia Juknevičienė, arba Landsbergis? Aš turiu savo galvą, skaitau, mąstau, analizuoju. Tiesiog gaila tokių žmonių, kurie susikūrę savo stabus ir aklai pasitiki jais.

Taip       2014-08-14 17:45

Bet rimtai…negi ir tiesos.lt kai kurie skaitytojai mokykloje praleido literatūros pamokas ir nesugeba suprasti teksto? Pamenu,kad pas mus nešildomose mokyklose iškart po Nepriklausomybės atkūrimo buvo teksto analizės pamokos literatūros pamokų metu.
Juk autorius tą ir nori pasakyti,kad sisteminių partijų niekšai nuvalkiojo “rusai puola!” prasmę,pavertė pajuokos objektu ir nuojauta,kad “rusai puola!” dengdamasi valdžia bando paslėpti eilinę savo šunybę.Rusijos suvokimas tapo iškreiptas ir neadekvatus,atstumiantis net ir prieš Putiną nusistačiusius rusus.Pats žodis “Rusija” tapo gaisro aliarmo signalu.O juk vis tik Rusija dalinasi į dvi,nors ir nelygias,dalis.Su vatine dauguma tenka konfrontuoti,bet su antiputiniška Rusija galima bendrauti ir draugauti.
Visa “laisvoji” ir “nepriklausomoji” žiniasklaida aktyviai valdžiai talkino tą darant.
*Aš nemanau,kad taip buvo daroma atsitiktinai ar iš kvailumo,manau,kad tai buvo daroma sąmoningai,tam,kad atbukinti savisaugos jausmą,užmigdyti budrumą,sukurti patikimą saugumo barjerą savo šeimininkams.O konteksto nesugebantiems suprasti žmonėms labai lengva įkalti “juoda-balta” doktriną ir liepti visus neįtinkančius apšaukti Kremliaus tarnais ir agentais.Net ir tuos,kurie bandys demaskuoti tikruosius Kremliaus agentus patriotų apvalkale.Ir visa tai (pa)vyko “laisvos” ir “nepriklausomos” žiniasklaidos propagandininkų dėka.Dabar tie patys propagandininkai ruošiasi mesti pirštinę savo kolegoms ir proto broliams iš Kremliaus kontroliuojamų masinės dezinformacijos priemonių.Kiek tai nuoširdu,patriotiška ir patikima? Kokie tikrieji tokio poelgio motyvai?
Štai ką autorius norėjo pasakyti.

Taigi Raigerdui       2014-08-14 17:34

Atsibunda ir “Pravyj sektor” vaikų tėvai
http://peremogi.livejournal.com/2771166.html

ruta       2014-08-14 17:25

zurnalistus daznai ,ir ne be pagrindo , vadina seniausios profesijos atstovais , kurie uz atlygi padarys viska ..., ir visokiais rakrusais .Lietuvoje sie atstovai irgi puikiai zinomi , palaikomi valdzios , nes kaip patogu moraliniams isigimeliams politikoje tureti tokius , viskam pasiryzusius uz pinigus ir karjera ,subjektus .
Musu seima nukentejo nuo NKVD-KGB , kruvino ,represinio rezimo , bet paskaicius delfi redaktores smirdanti propagandoni** kiseliu , ko gero, kils noras palaikyti putkino’ imperija ‘... Susidaro ispudis , kad Lietuvos politikos nevykeliai daro viska / emigracija , korupcija , socialine atskirtis , suzlugdyti kaimai ir miesteliai , brangiausios medicinos paslaugos , zluges svietimas ../ , kad Tauta , kritiniu atveju ,  spjaus politinei nomenklaturai i barzda ir isvyks i danijas , anglijas ....
Aciu Autoriui , visada su malonumu skaitome .

Taigi Raigerdui       2014-08-14 17:13

“Aš tavęs net ne vieną kartą klausiau: kas yra TIESA? Bet tu taip ir nesugebėjai atsakyti. Parašei, kad nori pagalvoti.”

Matyt, tai buvo kitas Taigi. Kažkas labai pamėgo komentuoti, pasirašydamas Taigi. Man negaila, tegul komentuoja.
NKVD, Sibiras yra gana tolima praeitis. Šiandien rusus, ir ne vien rusus, nes bombos nesirenka, Ukrainos kariuomenė žudo. Oligarchų valdžia ir ukrainiečius naikina. Filmų nedėsiu, nes pilnas youtube apie Ukrainos kariuomenės, “Pravyj sektor” nusikaltimų, kas nori, tas informaciją randa. Net ir pačioje Ukrainos žiniasklaidoje, oligarchų valdomoje, jau pasirodo kitokių nuomonių
https://www.youtube.com/watch?v=myLMW5ZJn4s

Taip       2014-08-14 17:11

Lietuvos propagandininkai tik kompromituoja visą Ukrainos kovą,ES ir NATO idėjas.Tie visi lietuviškųjų propagandininkų žaidimai rusų kalba-tik Gebelso-Erenburgo dvikovos kartojimas.Ir labai gaila,kad taip viskas susiklostė,bet lazda visada turi kitą galą,o lieptas pabaigą.

Raigerdas vargšui Taigai       2014-08-14 17:01

Komentatoriau, Taiga, čia apie Gestapo ir NKVD nusikaltimus. Ko jūs taip plėšotės dėl Ukrainos? Todėl, kad ten yra pakankamai įrodymų dėl bolševikų GENOCIDO Ukrainoje. Maskoliams norisi nuslėpti tuos nusikaltimus, nes yra didžiulė baimė, kad pasaulis apie juos išgirs. Štai žiūrėk čia yra išdėstyti faktai apie NKVD nusikaltimus: “НКВД - Гестапо братья по крови” (https://www.youtube.com/watch?v=fvgsApfFrUo). Lietuviai šiandien yra paviepę. Juos nebesiunčia į Sibirą, tai jie ir tyli. Bet ukrainiečiai tai tikrai maskoliams neatleis už jų padarytus nusikaltimus.

Raigerdas vargšui Taigai       2014-08-14 16:45

Matai, visai neseniai pats rašei, kad Bertoldas Brechtas pasakė, kad tas, “kuris nežino TIESOS yra paprasčiausias kvailys”. Aš tavęs net ne vieną kartą klausiau: kas yra TIESA? Bet tu taip ir nesugebėjai atsakyti. Parašei, kad nori pagalvoti. Bet net daugiau nei savaitė tavo galvojimo nieko nepakeitė. Tu vis dar lieki tuo pačiu kvailiu, tavo paties ir Bertoldo Brechto žodžiais tariant. Čia tau graži ukrainietiška daina apie tavo maskolius:”Дземократія - Коломийка про москалів” (https://www.youtube.com/watch?v=Tb1YCpFRlz4). O čia dar viena daina su aštresniu padažu maskoliams: “А москаль північний - то наш ворог вічний” (https://www.youtube.com/watch?v=V2WioyrbzVw). Matai, tokia yra kaina, ka i moskoliai, kaip ir tu, nežino, kas yra Tiesa, todėl pastoviai skleidžia tik MELĄ, MELĄ, MELĄ, nuo pat 1917 metų. Greit bus 100 metų Melo Imperijai. Ar išgyvens iki savo jubiliejaus, štai koks klausimas kartais iškyla.

Taigi tam Štaigi        2014-08-14 16:10

Pas jus visada kraštutinumai: arba vieni vien juodi, arba kiti vien balti. Todėl ir nėra blaivaus mąstymo ir teisingo vertinimo

Štaigi to Taigi       2014-08-14 15:22

Visas KGB-FSB tinklas Lietuvoje simpatizuoja Putinui ir skelbia, kad Dzeržinskio mokyklos vyrukai yra tiesos, gėrio ir grožio apaštalai šioje ašarų pakalnėje.

StasysG       2014-08-14 15:04

Įdomus straipsnis.—————Bet. Autorius kaip reta rašo “privačios medijos”, “reikšmingos medijos”, “medijos „laikysena”, “oficialioji medija”  ir tt, bet KOMENTATORIAI tyli. Gal, sakau, jau ir jiems atsirūgsta valdžios išpopinta “žiniųsklaida”?

Taigi       2014-08-14 14:49
Taigi       2014-08-14 14:34

Žmonės simpatizuoja Putinui, kadangi mato, jog jo pusėje tiesa. Žmonės labai jaučia, kur tiesa, kur melas, kur gėris, kur blogis, todėl jokiomis propagandomis nepaveiksi, išskyrus nedidelę dalį gyventojų, kurie neturi smegenų ir vidinės nuojautos.

Pilietis -apmaudu       2014-08-14 14:09

apmaudu     2014-08-14 10:42
nesitikejau tiesos portale rasti toki prorusiska propagandini teksta… ka autorius nemato kad tuoj prasides karas ir jame teks dalyvaut ir lietuvai?? valdzia daro klaidu, taciau uzsienio politikoje mes esame pavyzdys daugeliui pasaulio saliu.
************************************
Tikrai apmaudu, kad žmogus įvaldęs internetą gyvena informacinėje duobėje ir nesuvokia, kad šalis yra itin gudriai Kremliaus valdoma.

Pilietis       2014-08-14 14:05

“Rėksminga patriotinė neapykanta Rusijai Lietuvoje augina konservatorių-liberalų fundamentalistų raumenis – jie vėliau bus panaudoti vidaus priešams neutralizuoti.
Tiesą sakant, jau yra naudojami.”

Visiškai teisingai -tiktai reikia pridurti, kad tai daro penktoji kolona.

delfi       2014-08-14 12:49

‘‘prižiūrėtoja’’ įsijautė...........norėtų kokią ‘‘trojką’’ panaudot apribojant demokratinės spaudos laisvę........nauji zombiai gimsta

Teta Beta Raigerdui ir tam, kuriam apmaudu.       2014-08-14 12:45

Atrodo, kad nesupratote, ką pasakė Andrius Švarplys. Jis kalba apie žurnalistus-propagandistus, kurie iki užkimimo keiks Rusiją, bet nedrįs paklausti, kodėl Rusijos grėsmei augant Grybauskaitė su konservatoriais ir socdemais 5 metus žlugdė Lietuvos kariuomenę, leido VSD teikti paslaugas FSB. Švarplys rašo apie tai. O jūs?

optimistas       2014-08-14 12:32

Tas agresijos savyje skatinimas/man primena boksininko pleksnojima sau per veidą prieš kova,kad sužadinti savyje kuo stipresni pyktį ir agresija.Bet,tokio pasiruošimo kovai nemoko rytiečių filosofija.Jų pasiruošimas,-buvimas budriu šioje akimirkoje,negalvoti apie praeities nuoskaudas,nebijoti to kaip gali buti laimėjus ar pralaimejus.Karo šiuo metu Lietuvoje nėra ir jo išvengti labiau gali padėti santūri ramybe,nei baimes skatinami riksmai ir bauginimai.Aš renkuosi antrąjį kelia.

Raigerdas        2014-08-14 12:00

Su malonumu skaitau Andriaus Švarplio straipsnius, tačiau ši tema jam pasirodė perdaug sudėtinga. Gaila, bet autorius pats nieko neišmano apie propagandą ir jam, kaip daugeliui Lietuvoje vaidenasi kažkokia “keista laisvė”. Tos laisvės pagrindas yra labai paprastas:“ką noriu tą darau. Esu laisvas nuo visko žurnalistas”. Kur bebūtų Andrius Švarplys, visur jis atras situaciją. Ir tą situacija iš tikrųjų patikrins Andriaus Švirplio sugebėjimą joje orientuotis ne bet kaip ar kaip papuolė, o teisingai. Andrius Švarplys, deja, kaip ir daugelis šiandieninių žurnalistų, niekaip nesugeba suvokti, kad degant namui, jį reikia gesinti, o ne diskutuoti apie tai, kas ką galvoja apie gaisrą. Ukrainoje vyksta karas. Bet mūsų visiškai degradavusiems žurnalistams yra nepaprastai sunku suvokti, kad tai yra karas. Ir šitas karas nėra šiaip sau karas iš neturėjimo, ką veikti, o tai yra karas su šituo patologine MELAGIU ideologija, kurios dėka pasisekė išžudyti virš 19 milijonų žmonių TSRS teritorijoje. Mūsų žurnalistai, deja, nepajėgia suprasti, kad tai yra didžiulė auka ukrainos žmonių, kovojant su ta bolševikinių pamišėlių ideologija, kurie visur save pristato “taikdariais” ir “gelbėtojais”. Ir žinote, kada mūsų žurnalistika pradėtų galvoti? Tik tada, kada pas mus atsirastų panaši situacija, ir lietuviai būtų vadinami “nedobityje fašisty”, o į to paties žurnalisto namus pasibelstų ginkluoti teroristai ir tik tada persigandęs koks nors žurnalistas pradėtų suvokti:”žinote, tai yra blogai, kada jie sprendžia viską iš jėgos pozicijos”. Kokia gi yra situacija Lietuvoje? Lietuvoje nėra valstybinių institucijų, kurios dirbtų to mokesčio mokėtojo naudai. Lietuvoje nėra žiniasklaidos, kuri dirbtų tų pačių skaitytojų naudai, kurie perka tuos laikraščius. Lietuvoje įsigalėjo didesniu ar mažesniu laipsniu kriminalinio verslo diktatas. Andrius Švarplys, deja, nežino, kad susidūrus su bet kokia situacija, visada yra geriausias PROBLEMOS SPRENDIMO VARIANTAS. O mūsų žiniasklaida net nesugeba įvardinti pačios situacijos, o jau, ką bekalbėti apie pačią problemą, - vien jos įvardinimas jiems kelia baimę. O ką jau kalbėti apie sprendimus. Jiems net į galvą tokie dalykai neateina, nes šito nemoko Vilniaus Universitete. Taigi, pagrindinė Lietuvos bėda yra ŠVIETIME. Švietimo sistema nesugeba paruošti aukštos kvalifikacijos specialistų, todėl jūs nieko neišspausite iš šitų pusiau-išsilavinusių žurnalistų. Pabandykite iš Radzevičiaus padaryti protingą vyrą. Na, neišeis, nes jis pats šito nenori. Demagogija yra jam pats mieliausias dalykas. Taigi, Švietimo sistemoje pas mus net nesuprantama, kam reikalinga MORALĖ, ETIKA, TEISINGUMAS. Tai, kokios jūs norite žurnalistikos. Jos nebus. Ir jūs jokių pokyčių nesulauksite niekada tol, kol nebus įvesti aiškūs kriterijai ŠVIETIMO sistemoje.

optimistas       2014-08-14 11:56

Mes per daug neatsargiai metom akmenis I kita barikadu puse.At jie nepataikys tiems rusams kurie nepritaria Kremliaus politikai ar dvejoja.Gumbas galvoje gali jiems padeti apsispresti,bet at yra gerai kurti sau daugiau priesu?Europoje jau senokai nesisvaidoma akmenimis,todel daznai jie lietuviams atrodo neryztingi ar net bailus.

To apmaudu 2014-08-14 10:42        2014-08-14 11:54

Gal pabaikit su tais gąsdinimais karais…net koktu nuo tokių nesąmonių.Pasauliui reikia taikos, žmonijai nereiklingi nei karai, nei ginklavimosi varžybos.
Atsipeikėkit broliai lietuviai! Čia ne mūsų karas, te kariauja savoje teritorijoje tie, kurie to karo nori ir trokšta gyventi kitų sąskaita.

>apmaudu       2014-08-14 10:28

Tamsta gerai įsiskaityk straipsnį, tada suprasi apie ką kalbama. Apie kokį Lietuvos pavyzdį daugeliui užsienio šalių kalbi? Nusišnekėjimas ir nesupratimas straipsnio esmės. O karo grėsmė visai reali, bet karas palies visą Europą - netik mus. Šitie “didieji konservatorių - liberalų - socialdemokratų patriotai” bėgs kuo toliau nuo Tėvynės ir taip užsibaigs jų tariamas rūpestis ir meilė Lietuvai. Šalį eis ginti tikrieji Jos sūnūs, kurių bus nedaug.

apmaudu       2014-08-14 9:42

nesitikejau tiesos portale rasti toki prorusiska propagandini teksta… ka autorius nemato kad tuoj prasides karas ir jame teks dalyvaut ir lietuvai?? valdzia daro klaidu, taciau uzsienio politikoje mes esame pavyzdys daugeliui pasaulio saliu.

Kodėl?       2014-08-14 9:41

  Pastaruoju metu Laisvas laikraštis 100 proc. varo Rusijos propagandą. Tačiau, kažkodėl, niekas nekovoja prieš čia pat , Lietuvoje, veikiančius propagandistus. Kodėl? Matyt, dauguma valdžiažmogių tik mėgsta garsiai pašūkauti. Ne kitaip.

Ar ne aišku       2014-08-14 9:03

kam tarnauja garbačiovskaitė? Ir kiek tokių parsidavėlių yra nereikia net vardinti. Konservai-liberastai-socikai tai Lietuvos išdavikai. Reikia skelbti akciją, kad šių išgamų nepatektu ne tik į savivaldybių taryųbas, merus bet ir į ne už ilgo ir į seimą. Tegu ši visa šutvė žino kaip Lietuvos liaudis juos gerbią. Tegul jie prasmenga.

Arnė       2014-08-14 8:13

GAILA…„Bet be gilesnių laisvo žodžio tradicijų, be pilietinės visuomenės spaudimo mūsų medijos rinksis eiti lengviausiu ir pelningiausiu keliu. Valdžios godulio keliu“.

velnias vs Kristus       2014-08-14 5:37

velnias skatina neapykantą, melą, susiskaidymą ir prievartą.
Kristus skatina tiesą, meilę, vienybę ir malones.
Šiais kriterijais K.Girnius bei vakariečiai Kristaus pusėje.
O komunistai (konservatoriai, liberalai bei kiti pedofilai) ir rusai putinistai - velnio vaikai


Rekomenduojame

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.