Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika, Žmogaus teisės

Andrius Švarplys. Ar konstitucinė šeimos samprata ir Lenkijoje bus pripažinta ‘neapykantos kalba’?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 25 d. 19:47

23     

    

Andrius Švarplys. Ar konstitucinė šeimos samprata ir Lenkijoje bus pripažinta ‘neapykantos kalba’?

Silezijos universitete Katovicuose 12 studentų apkaltino sociologijos profesorę Evą Budzyńską homofobija, antisemitizmu ir su šiuolaikiniu mokslu nesuderinamos informacijos skleidimu už tai, kad profesorė pateikė medžiagą, kurioje šeima apibrėžiama kaip vyras ir moteris, tėtis, mama ir vaikas.

Universiteto drausmės komisijos atstovas pritarė studentams ir pasiūlė nubausti profesorę. Komisija turėtų svarstyti šį atvejį sausio 31d. Tačiau prof. Budzynska protestuodama pati išėjo iš universiteto, kuriame dirbo 28 metus.

Lenkijos švietimo ministras Jaroslaw Gowin pažadėjo ginti žodžio ir tyrimų laisvę Lenkijos unversitetuose bei neleisti įsigalėti cenzūrai pagal ideologizuotų grupių pageidavimus.

„Profesorė išsakė požiūrį, kuris yra užfiksuotas Lenkijos Konstitucijoje. Kaip tai gali būti hate speech?“, – klausė jis.

Šaltiniai:
polsatnews.pl
polsatnews.pl
notesfrompoland.com
churchmilitant.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

...       2020-01-26 21:33

Kalti,kalti,kalti tik patys zmones,kad leidzia naikinti seima,kada yra aisku,jog seime,TAI VYRAS MOTERIS IR JU VAIKAI.Kitaip buti negali.Tokia maza,grazi salis Lietuva,privalo islikti LIETUVA.sAUJELE GIMDO ISTATYMUS,O TAUTA KAIP AVYS TAM PRITARIA.

Dzeikas       2020-01-26 20:36

Be reikalo profesore pasitrauke.
Tam brudui, kuris stumia homoseksualizmo propoganda per visas skyles, reikia kirst per nagus.
Todel schema turejo/galejo buti tokia:
1) Profesore teisia Universiteto etikos (ar kokia ten komisija). Jeigu nuteisia:
a) Profesore kreipasi i teisma.Kuris turi panaikint Univesiteto etikos sprendima.
2. Profesore teikia kontrieskini studentams uz smeizta.
3) Studentai lekia lauk kaip muses is barsciu.
Aisku.Studentai siaip prostitutai.Jiems babkiu pamokejo - jie geschefta organizavo. Uzsakovai liks nenubausti. Taciau kita karta durniu bus rasti sunkiau ir teisinis precedentas bus.

grumstas       2020-01-26 20:20

Laikas žinoti , kad JAV tokie dėstytojai, profesoriai , kurių idologija , nuomonės , tyrimų , mokslinių darbų turinys prieštarauja leftistinei genderinei ideologijai, yra išvejami iš universitetų, su jais nutraukiamos darbų sutartys tuo pagrindu , kad tų “nelaimėlių”  dėstomas dalykas “nepatinka “studentams”, kad tie “studentai” nenori , nesutinka su dėstytojų išvadomis ir nuomone. Taip jau istorijoje jau buvo, _ Kinijoje, bolševikinėjė Rusijoje , tik Vakaruose tai įsigalėjo šliaužiančiuoju ideologiniu perversmu švietimo sektoriuje, po to teisėsaugoje , o kai teisėsaugoje tai įvyksta, tai perfrazuojant Hanibalas jau ne tik prie vartų ( Hanibal an Portas), bet Hanibalas jau sėdi soste.-

šviesus tolerastinis rytojus       2020-01-26 19:21

Va,žiūrėkit ir mėgaukitės,kokius “vyrus” iš mūsų jaunimo gamina tie veikėjai:


bukimevieningi.lt/vakarietiska-vyru-mados-kolekcija-2020-jau-cia/

stasys        2020-01-26 18:03

@ stasys 2020-01-26 13:51 > Jus , kaip visuomenė , turite proga realiais darbais parodyti ES ir tam EŽTT jog Lietuvoje pilnai galimą tvarkytis ir su senomis šeimos tradicijomis ,o jos pajėgios spręsti naujai kylančius iššūkius visuomenei . TIESA tai kažkas kitko ,tik to paprasto ginčo,  kas tinka o kas ne mūsų visuomenei . Aš su Jumis dalinai sutinku jog ES proteguoja ta požiūrį ir ne be priežasties ..iš vakaru paputęs liberalus –demokratijos vėjas į tradicinės šeimos samprata Lietuvoje, apnuogino gana daug trukumų šeimos institute ..Todėl klausimas kaip Lietuvos visuomenė prisitaikys pokyčiais o juose tradicinė šeima išliks prioritetu . Situacija komplikuoja tai jog apie tai kalba tie kurie šiandiena nėra geru pavyzdžiu tam jaunimui , pati visuomenė (radikali) metai iš metu dergė visus įmanomus visuomenės autoritetus politiniais sumetimais ..kol galiausiai neliko kam ginti savo pavyzdžiu tu vertybių . Deja aš taip matau situacija ..

@ stasys 2020-01-26 13:51        2020-01-26 16:38

„O juk EŽTT yra teisus savo pastabomis Lietuvai“.
Ne, EŽTT šiuo atveju tikrai yra neteisus! Niekam nėra paslaptis, kad tiek ES politkomisarai, tiek EŽTT palaiko (!) homoseksualizmo platinimą, tam panaudojant viešąją erdvę. Socialinis tinklas „Facebook“ yra viešasis tinklas, kuriame lankosi įvairių pažiūrų žmonės, įskaitant ir bręstantį jaunimą, todėl nenuostabu, kad EŽTT padarė tokį, savaime aišku neteisingą, sprendimą.
P.S. Mano nuomone, tokias nuotraukas būtų galima platinti nebent interneto pornopuslapiuose, o ne bendruose interneto puslapiuose. 

-> ah1       2020-01-26 16:12

Su pačio komentaru iš esmės nesutinku, nes homoseksualistų „santuokų“ įteisinimas nesiderina su žmogaus prigimtimi. Priešingai, tokių „santuokų“ įteisinimas tik paskatintų homoseksualizmo „veisimąsi“ visuomenėje, kadangi tuo pačiu būtų ir homoseksualizmo, kaip „normalaus seksualinio potraukio“, reklama VIEŠOJOJE erdvėje. Juk tokia reklama, panaudojant viešąją erdvę, yra ne kas kita, kaip veiksmingas homoseksualizmo platinimas, nes pagal visuomenės didelės dalies klaidingą įvaizdį, ypatingai pagal bręstančio jaunimo įvaizdį (!) , visa kas yra vieša, tas negali būti bloga ar nenormalu.

ah1       2020-01-26 15:21

Ir tegul tuokiasi tarpusavyje degeneratai - taip bus užkirstas kelias degeneratams veistis ir daugintis, nes du degeneratai neturės palikuonių, niekam nebus paslaptis kad susituokę yra degeneratai o sveiki galės pasirinkti šalintis ar nesišalinti nuo artimesnių/lytinių santykių turėjimo ar neurėjimo, saugotis nuo rizikos ligos AIDS, daugiausia platinamos degeneratų, na ir šiaip nemanau kad moterims būtų malonu kad į ją kištų daiktą  naudotą svetimo vyro išmatų išėjimo skylėje, jeigu kam malonu iųmatomis teplioti liųtinius organus tai tegul tepliojasi, bet nesiteplioti svetiomis išmatomis savo lytinius organus irgi turėtų būti palikta teisė ir galimybė pasirinti

stasys        2020-01-26 13:59

laba diena stasiui > ačiu kad nuraminote pasistengsiu ir į galva neimti .smile Po ilgų metų klajonių po portalus apsistojimas Tiesose.lt visai pagrįstas smile .

stasys        2020-01-26 13:51

(saldainiukas mėtinis fobams) http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1134970/ivertino-lietuvos-pralaimejimus-strasburo-teisme-kaltos-ir-salies-institucijos-ir-pati-visuomene ... O juk EŽTT yra teisus savo pastabomis Lietuvai ,..dar sovietinės kartos piliečiai buvo pratinami prie to vaizdo ..kai aukšti TSKP pareigūnai įsisiurbdavo į kokio bendraminčio lūpas .Mat ji balas dar butu jaunimas ..o va kai ta daro diedai praplikę ir per televizija ..? Aš visai nesistebiu mūsų teisėsaugos abejingumu ..

Palaukit       2020-01-26 13:28

rabinai turi patikrinti, kas parašyta jų šventame rašte. Originalo kalba. 
Kaip jie pasakys, taip ir turi būti.

laba diena stasiui       2020-01-26 13:22

neimkite I galva, cia buvo toks pusiau pokstas:) bet del “absoliuti dauguma” termino, nesutinku. as kalbejau apie komentuotojus, o ne apie skaitytojus. o komentaru skaiciu ir procenta plius vertinimus galite pats susiskaiciuoti, juk mokykla baigete kazkada, ar ne?:) pamatysite skaiciais isreiksta savo nemegstamumo rodikli. as pats neskaiciavau, bet is akie satrodo kazkur apie 95 ar 98 proc. tikrai neblogai:):) geros dienos

stasys        2020-01-26 12:53

laba diena > ‘absoliuti dauguma’ toks skistas terminas ..kaip tos vis. apklausu bendrovių sudarinėjamos politiku populiarumo apklausos . Aš dėl tendencijų nesirūpinu ..

laba diena       2020-01-26 12:02

manau, kad jau laikas iforminti nauja termina- stasiofobija. akivaizdziai, absoliuti dauguma cia esanciu komentatoriu nepritaria (svelniai tariant) stasiui. komentaoriai jo nemegsta, bet jam atrodo, kad jo bijo. taigi, isvada aiski- fobija. kol kas tik konstatuojame, kad yra yra toks reiskinys, kaip stasiofobija. o po rinkimu, kai laimes liberalai ir konservatoriai, stasiofobija bus kriminalizuota.smilesmile ta vaip va, well done, ponas stasy:)

Ehrmantraut P.S       2020-01-26 11:46

Sausio 24 d., Vašingtone vyko „Žygis už gyvybę“ (March for Life). Pirmą kartą istorijoje jame dalyvavo JAV prezidentas. LRT užsienio naujienų tarnyba su V.Pugačiausku priešakyje nesiteikė nušviesti šito renginio.

stasys        2020-01-26 11:29

Cit. „Žmonės su stipriai išreikšta homofobija pasižymi ir aukštesnio lygio psichotiškumu bei gynybos mechanizmais. Dėl šios priežasties, itin išryškėja disfunkciniai asmenybės bruožų ir homofobiško elgesio aspektai. Šiuos polinkius turintys asmenys gali imtis aktyvių veiksmų prieš homoseksualius asmenis. Todėl keliame prielaidą, jog homofobiją galima laikyti psichiniu sutrikimu. Siekiant įveikti homoseksualių asmenų stigmatizaciją, būtina išsamiau ištirti psichopatologinių savybių ir homofobijos ryšį,“ – pabrėžia L’Akvilos universiteto mokslininkai.“ Na vargiai čia galima dar ką pridurti , aš tik norėčiau užduoti klausimą  ..kiek dar praeis laiko..kai turėsime sugalvoti visuomenei naujo neapykantos reiškinio pavadinimą , tradicines vertybes šeimoje išpažįstantiems ?  Ar ir tada gerbiami L’Akvilos universiteto mokslininkai ieškos tam reiškiniui simptomu ?. ..Neapykanta visada turi viena vienintele priežastine šaknį .. nemokėjimą išklausyti ir įsiklausyti į kitas nuomones . Man asmeniškai juokinga skaityti kai mokslininkai gilinasi į tokiu reiškiniu priežastis suskirstydami juos į pogrupius ..homofobija, rusofobija, antisemitizmas ..ir t.t. Žmonės patys prikuria sau baimes , kartais mąstau priežastimi tampa nesugebėjimas prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančio pasaulio.

Turiu vilčių,       2020-01-26 11:27

pritariu Ehrmantraut, bet vis tiek turiu vilčių, kad naujasis Rektorius nebus vėjo pamušalas.

Tuos studentus -        2020-01-26 11:06

von iš universiteto!

Ehrmantraut       2020-01-26 10:40

Lenkijoj dar likę sveiko proto ir sąžinės, nors mūsų žiniasklaidos “etalonas” LRT nevengia progai pasitaikius pagasdinti dėl “dešiniųjų radikalų” Lenkijos valdžioje. jei pas mus atsitiktų toks atvejis, tai niekas iš valdžios ar akademinių sluoksnių profesorės negintų, nes bijotų dėl savo šiltų vietų ir riebių užsieninių grantų.

Almantas       2020-01-26 10:09

Man atrodo leftistai visai isprotejo.Pasaulyje mokslininkai neranda daugiau lyciu tik VYRAS ir MOTERIS.Leftistai gi kalba apie lyciu ivairove ir tai parodo ne ju zema protini lygi,bet ju auksta iskrypimo lygi.Taip pasaulyje yra daug seksualiniu ISKRYPELIU rusiu.Buna,kad vyras gali lytiskai santykiauti su kitu vyru,motrris su moterimi arba vyras su gyvuliu,su vaiku,galu gale su lavonu,bet tai yra SEKSUALINIAI ISKRYPELIAI!!!Man nesuprantama kada apie lyciu ivairove kalba ne mokslininkai,bet konstitucinio teismo teisejai.Teisejai nera dievai<kaip mums banda iteigti valdzia>jie yra tokie pat zmones kaip ir mes.Taigi teisejai gali buti korumpuoti,vagys,seksualiniai iskrypeliai ir tt.Ir man atrodo cia jau yra proto ir teises iskrypimas kada apie lyciu “ivairove"kalba ne mokslininkai,gyditojai,bet konstitucinio teismo teisejai!!!Gal jie tuoj prades chirurgines operacijas atlikineti bus nauju Mengeliu pasaulyje.Dabar jie bando operuoti musu protus ir tai jiems neblogai sekasi su ziniasklaisos pagalba aisku

Žodžio laisvė...       2020-01-26 9:14

Dievas sukūrė protingus ir kvailius.Protingi žino kaip atsiranda nauja gyvybė,kvai-
liai nesuvokia,kad iš nieko neatsiranda niekas,t.t.ir naujas žmogus.

Blamutas?       2020-01-26 8:11

Balamutas!!!

Balamutas       2020-01-26 7:51

Visiems yra žinoma, kad per amžių amžius vyrui savarankiškai tarpusavyje dauginosi iki tol, kol neatsirado moterys. Nuo tada ir prasidėjo visokios žmonijos nelaimės, nesusikalbėjimai, nesusipratimai.


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Liudvikas Jakimavičius. Sprigtas į snapą Gaidžiui

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Valstybės pliažas

Artūras Račas. Monika pretenduoja į Metų citatos autorės titulą

Vygantas Malinauskas. Kas čia yra „tas“, kuris „gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare“?

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

Vytautas Sinica. Šimašius Lukiškių aikštę nutarė paversti pliažu…

Geroji Naujiena: „Nebijokite!“

Liudvikas Jakimavičius. Skambėjimas mūsų laikais yra dalykas svarbesnis už turinį

Tomas Bakučionis. Teisinių „stebuklų“ ir nuogų karalių šalis

Kęstutis Bacvinka: „Kas apgins gyventojų lėšomis įkurtą parką“

Andrius Švarplys. Kam painioti savo politines aspiracijas su mokslu ir akademiniu pasauliu?

Andrius Švarplys. Keli štrichai Naujosios Amerikos portretui

Algimantas Rusteika. Niekas nenori nieko keisti

Nida Vasiliauskaitė. Vienintelis lemtingas dalykas – dvasinis kalibras, ontologinis rangas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas, palydėtas jo paties komentaru

Ramūnas Aušrotas. Kai bažnyčia tampa partija: Vokietijos atvejis

Antanas Kulakauskas: „Naujoji pasaulio tvarka dar neišryškėjo“

Nuo bačkos. Mažvydas Jastramskis: Konstitucinis Teismas yra demokratijos sargyboje

Raimondas Navickas. Lietuvos džiazas daug prarado, o politologija nieko neįgijo

Tomas Baranauskas. Ši valstybė gali liautis egzistavusi…

Agnė Širinskienė. Ar tai krizė? Ir jei taip –  kieno rankomis?

Arūnas Gumuliauskas. Kalba minint Gedulo ir vilties dieną

Pilietinė „Tiesos!“ akcija 2012 m. gegužės 17 d. antpuoliui atminti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.