Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Andrius Švarplys. Apie žiniasklaidos tuštumą

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 17 d. 22:30

31     

    

Andrius Švarplys. Apie žiniasklaidos tuštumą

Dalijamės sociologo dr. Andriaus Švarplio veidaknygėje paskelbta replika apie LRT televizijos laidos „Dėmesio centre“ vedėjo Edmundo Jakilaičio taikomus dvigubus standartus ir Lietuvos viešosios erdvės tuštumą.

Po šio vakaro E.Jakilaičio laidos (žr. įrašą ČIATiesos.lt) galima suprasti, kodėl D.Trumpas pasiunčia CNN žurnalistus tolyn be teisės užduoti klausimą.

Koks žurnalisto uolumas! „Kiek nuoma kainuoja?“, „Tai juk įmonės kyšis Seimo nariui!?!“, „Privati įmonė perka Seimo narį!!!“.

Palyginkite šią žurnalisto laidą su pagautu Eligijumi Masiuliu. MG Baltic už milijardus laiminėjo Susisiekimo ministerijos kontraktus, kai E.Masiulis buvo jos vadovu, dabar buvo pagautas su 100 000 eurų tiesiog rankose – ir jokio žurnalisto uolumo, tiesiog labai mandagus pokalbis. Dabar, anot E.Jakilaičio, Seimo narės G.Kildišienės automobilio nuomos byla yra aukščiausio valstybinio lygio korupcija…

Dar žurnalistas sako: „Uždenkite privačius duomenis ir pateikite sutartį!“

O kodėl jis tokio teisinio ir technologinio išmanymo nepademonstravo, kai Seimo narės N.Venckienės imunitetas buvo generalinio prokuroro grindžiamas įrodymu, kurio jis negalėjo pateikti dėl to, kad ten yra nepilnamečio atvaizdas? Kodėl nė necyptelėjo apie veido uždengimą-užtušavimą? Juk čia buvo Seimo nario imuniteto instituto klausimas. Imunitetas buvo panaikintas remiantis nepateiktu įrodymu. Nes nemokėjo užtušuoti.

Šiaip niekas neparodo lietuviškos žiniasklaidos tuštumo ir politinio angažuotumo kaip situacija, kai Seimo narės automobilio nuomos epizodas tampa pagrindine valstybės politine naujiena.

Ei, Jakilaiti, tik laiko klausimas, kada tave ir tavo co. ištiks toks likimas:

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:51
Ona       2017-01-27 20:02

Gera skaityti tiesos.lt. Nėra reklamos, nei “garsenybių”, nei klaidinančių antraščių.

Pritariu autoriui       2017-01-21 2:50

Taiklu!!!

siūlui       2017-01-20 20:33

nuorodą, budj laska (malonėkite)

Nepasirašysiu       2017-01-20 15:36

Retas Lietuvoje straipsnis - kaip pirštu į akį.

siūlau       2017-01-20 1:56

vienos daktarės,paskaityti straipsnį apie VALat-ką,jis rašytas prieš kokius 5 metus…..

puikus straipsnis       2017-01-20 1:53

manau greitai ir Jakilaičiai su miliutėm ir pumpricjkaitėm(wsio zakono) siaurusevičiais ,pasikeis ,...negi lietuva neturi išsilavinuysių ir dorų žurnalistų....man dabar taip primena solovjovą ir kisieliovą.........

StasysG       2017-01-19 22:46

Straipsnis Jakilaičiui į paširdžius. Kada ateis eilė Siaurusevičiui ir jo išlaikytiniams?

Mazeli       2017-01-19 9:34

esi bato aulas.

kaip visada       2017-01-19 4:20

myzelis uz tuos, kurie panasus i pasiutlige serganciuosius. gal ir jis pats ligonis- juk pedofilijos byla dar nebaigta, gal darsubine svyla, tad iesko bendraminciu!!!

...       2017-01-18 23:14

Superinis straipsnelis.Nepykime ant jakilaicio,nes jis nelabai zino ka daro.Nepavyksta zmogeliui bent trumpam isvesti gerb.Karbauski is kantrybes.Mokykis zurnaliste,mokykis.Tenka daug su kuo pasikalbeti,tai po sito juokingai slykstaus ispuolio,Karbauskio reitingai smarkiai kyla i virsu.Jeigu jo nesues gyvo,tai ateinanciais rinkimais vietos kitoms partijoms mazai liks,o del to jie ir draskosi,negali susitaikyti su pralaimejimu.Pagaliau dauguma zmoniu pradejo atskirti mela,puolima nuo tiesos.Kad ir kaip butu Karbauskas smeiziamas,mes nepatikesim,nors tai ir tiesa butu,nes zmones nebenorejo matyti konservatoriu,liberiu ir t.t.

Vitutis       2017-01-18 18:26

Graudu dėl tų kurie išrinko tituluočiausiu vedėju.Man ,jau gerai pagyvenusiam,šiurpai eina per nugarą rytais klausant ,,girdėjote Rimvydo Valatkos komentarą”.Kaip patyčias galima vadinti komentaru ir dar per valstybinį radiją?Koks psichologas galėtų bepaaiškinti kas darosi mūsų mažūjų galvelėse?Kam ta beprasmė kova su patyčiomis mokyklose?Tas pats Rimvydas Valatka yra citavęs Freudą,kad gėdos praradimas veda į nukvailėjimą.Tad gėdikimės nors vaikų.

Manyčiau,        2017-01-18 16:51

kad reikia kalbėti ne tik apie žiniasklaidos tuštumą, bet ir apie jos daromą žalą visuomenei. Jokių idėjų (jas pakeitė užpakalio malonumai ir skanių ėdalų receptai), ištisinės užsakytos melagystės formuojant reikalingą sukčiams, globalistams ir bedvasiams enciklopedistams vergų kaimenę, smulkios juoko vertos temelės, astrologija, ypač horoskopai, kurie veikia pasąmoningai ir t.t. Baisi žiniasklaida, ne tik tuščia, bet ir žalinga.

ruta       2017-01-18 15:47

..na , jakilaiciai , miliutes , pumpreckaites ir kita sistemos ‘sobla’ TIK aptarnauja siaurus grupinius interesus .. , prakutusi runkelina / kuris pats save ivardijo ‘elitu’ / ir senosios nomenklaturos liekanas / vaikus , anukus , marcias ../.Kodel tiek metu nepajudinimai tupi sitie subjektai televizijoje ,ka , nera jaunu gabiu , tik sitos liekanos su neobjektyvia , nekulturinga retorika , bet taikoma TIK selektyviai / ar pagal skambuti , ar , kaip iprasta susitinka kavinese , kad duoti nurodimus , ka galima dergti , ka ne ../ ? Sistemai patogu tureti tokius savo interesu patarnautojus , bet kodel tada juos islaikome mes , tegul sliauzia i privacias televizijas ir ziuresime po kiek laiko juos is ten ismes ..

Tarabilda       2017-01-18 15:41

Nusibodo piktintis ir piktintis Jakilaičiu ir co. Ne personalijose reikalo esmė, o tam tikru veikimu, ne paties Jakilaičio sugalvotu. Jei stebėjote pvz. CNN ar BBC laikyseną Trampo adžvilgiu, turėjote pamatyti beveik sinchroną su mūsų žiniasklaidos nuostatomis ir veikimu prieš Karbauskį. Ne prieš jų siūlymus ir idėjas, o prieš asmenis.
Pirmoji tema ir kasama vilkduobė asmeniui Trumpui buvo jo simpatijos ir menami ryšiai su Rusija. Pas mus lygiai tas pats.
Subliuškus rusiškajam scenarijui, nes nieks neįrodė tų ryšių, imtasi kasti kitą vilkduobę. Vėl asmenims, pamėginant juos paimti per intymiąją vietą, vienam prisiuvant Maskvos prostitutes, kitam - slaptą partinę meilužę. Taikyta į geltonosios literatūros skaitytojų segmentą. Kam tas neįdomu, kur tokie reikalai?..
Tai va. Kokia užsakyta tema, toks ir lygis.

O.G       2017-01-18 14:52

Aš vietoj Ramūno būčiau atsistojusi ir išėjusi, o šis pasiutęs pitbulis galėtu sau tuos popierius kaišioti sau panosėj ir uostyti ką yra pasirašęs. Nuo kada žurnalistai tapo tardytojais. Policijoje jų trūksta, tai gal Jakilaičio vieta už minimumą butu ten, o ne televizijoje, kurią išlaiko mokėtojai.Pas mus žurnalistika dabar kaip parsidavusi prostitutė. Kiekvieną dieną šmeižtas, nekaltų žmonių puolimas.

mama iš kaimo       2017-01-18 13:48

  Jau seniai negaliu be bejėgiško įsiūčio klausyti jakilaičio, bet šita laida “perspjovė viską. Tai ne žmogus, o stačiai Viešpaties Dievo klaida. Negirdėti pašnekovo atsakymų, nepaisyti jokios logikos, o tik pulti kaip šuniui, kartojant tą pačią vieną frazę “Jūs privalot pasakyt”, neturint supratimo, kad niekas ir nieko jam neprivalo, neturint jokio padorumo…
  Kažkada internete buvo renkami parašai reikalaujantys įertinti tokį jakilaičio ir visos skydinės televizijos stilių, gal kas nors žinote, koks jų likimas? Ar jie buvo kam nors pateikti, bet į šią televiziją iųlaikančių nuomonę nusispjauta, ar parašų rinkimas tebuvo farsas?

Pranešė,kad Trampas prieks,       2017-01-18 13:41

padėjęs ranką ant dviejų Biblijų.

Jei apie meilės       2017-01-18 13:37

skandalą seime,tai čia tokie tokius tvarko,o mums klausimas tik toks,kuriuos melagius rinktis ir kurie meluoja mažiau?

a č i ū       2017-01-18 12:11

autoriui ačiū

Pagaliau,       2017-01-18 11:49

nors vienas straipsnis normaliai įvertinantis tokias klapčiukų laidas. Dėl vaikų patyčių jaudinamasi - o kas jiems duoda toną? Ar ne tokia patyčių televizija? laikraščiai? Dabar geras tonas tyčiotis iš Karbauskio, ir Trampo. Ak, mat tie, kurie jautėsi esą padėties šeimininkai - staiga pralaimėjo. Tai tokie jakilaičiai - klapčiukai ir amsi, ir vizgina uodegėlę, žiūrėdami į šeimininką po savo laidelių, laukia užmokesčio….

Kaunietis       2017-01-18 11:42

Pirmą kartą žiūrint televiziją išsigandau: pasirodė, kad LRT studijoje skeryčiojasi beproptis. Buvo matomi aiškūs vedėjo isterijos požymiai: pykčio protrūkiai, elgesio sutrikimas, haliucinacijos, nesugebėjimas susivaldyti. Nesuprantu, kodėl visi Lietuvos gyventojai turi išlaikyti tokį ANTIVISUOMENINĮ transliuotoją?
 

Vilnietis       2017-01-18 11:13

AČŪ  AUTORIUI ir PORTALUI.

Iki kokio lygio nukrito LRT vadovaujama tarybos ir elektros skydinės
girtuoklio.Ir tai vyksta už Lietuvos žmonių pinigus.
Nemunu plaukdami pramogaujadami 20 žmonių 14 dienų-Jakelaitis nesako kiek
tai kainavo, kiek jie uždirbo.Šlyštus padarai pradėjo totalinį  puolimą
pajute kad jiems ateina galas.

čia turėta omeny ne operos fantomas       2017-01-18 10:46

per daug garbės būtų jakilai, o prancūzų filmas su Lui de fiunesu, ten tas baisusis blogio įsikūnijimas FANTOMASAS, vienas prie vieno galva kaip jakilos

gailesta       2017-01-18 9:51

įdomu šitas operos fantomas kvies Bilotaitę į savo bagadielnią pasidalint safario įspūdžiais.

Ale       2017-01-18 9:51

Dėkui autoriui, visada jūsų mintys aiškios ir tikros.

"Šventųjų karvių" žiniasklaida       2017-01-18 9:25

“mato” tik tai, kas dvasiškai naikina atskirus žmones (puolimai prieš Paksą,Venckienę, a.a.Patacką,Garliavos mergaitės gynėjus… Tai ne žurnalistai,tai tik ruporai.Manau, kad Lietuvoje dar yra su neapnuodytom smegenėlėm žmonių, kurie moka matyti ir galvoti,kodėl vieniems leidžiami
žymiai didesni nusižengimai ( įdomi statistika būtų, kiek seimo vyrų pakeitė žmonas, Bilotaitės kelionės sesijos metu, teisuolio Anusausko žmonos įdarbinimo Panevėžyje, pono Razmos meilės istorija…) o kitiems už nereikšmingus - purvas ir patyčios. Kol iš ekranų liejasi tokie neva aktualūs pokalbiai - patyčios mokyklose tik gausės. Stiprybės ir sveikatos visiems, kuriuos kalbina ruporai.

Pikc       2017-01-18 8:13

->“Paste” - ten ne Jakilaičio nuotrauka. wink

Paste       2017-01-18 5:48


Manyciau,jog reikia kaip nors jai sutrukdyti nusipirkti automobili, isigyti diploma ir isvaziuoti i NY. Nes jei to neivyks,visi lietuviski filadelfijai ( zr. nuotrauka virsuje) panirs i kurybine koma ir niekados is jos neisplauks. Be to vyr. filadelfijui Džakilaičiui gali vel pradeti augti plaukai ne tik is ausu,nosies ir šiknos,bet ir ant jo durnos makaules. O tai ivaizdzio krachas.

nieko šlykštesnio niekada nemačiau,        2017-01-17 23:26

tai tikras Lietuvos FANTOMASAS. ir baisiausia, kad niekas jo negali pastatyti į vietą. Ar jis save matė kada nors iš šalies. Tampėsi konvulsijose kaip bjauriausias Šikšnosparnis iš Pragaro gelmių. plasnojo savo griaučiais. Vertas savo šefo iš elektros skydinės.

nieko šlykštesnio niekada nemačiau, tai tikras Lie       2017-01-17 23:25

ir baisiausia, kad niekas jo negali pastatyti į vietą. Ar jis save matė kada nors iš šalies. Tampėsi konvulsijose kaip bjauriausias Šikšnosparnis iš Pragaro gelmių. plasnojo savo griaučiais. Vertas savo šefo iš elektros skydinės.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.