Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Socialinės inžinerijos eksperimentai , Europa

Andrius Švarplys. Apie Lietuvos „buridaniškąją“ situaciją

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 1 d. 14:09

12     

    

Andrius Švarplys. Apie Lietuvos „buridaniškąją“ situaciją

Dalijamės sociologo ir politologo dr. Andriaus Švarplio pastabomis apie „liberaliosios kairės“ vykdomą civilizacinį eksperimentą – genderistinį lytiškumo (ir ne tik jo) pertvarkymą, kviečiančiomis pasvarstyti ir apie Lietuvos „buridaniškąją“ situaciją: kaip nusigręžus nuo vienos autoritarinės ideologijos nesutapti su „naujuoju pasauliu“, kuriame krikščioniškoji Vakarų tapatybė ne tik kad nustumiama į paraštes, bet ir kriminalizuojama kaip „neapykantos kalba“?

Vakar Vokietijos parlamentas įteisino homoseksualų santuokas ir suteikia visas iš santuokos kylančias teises, įskaitant ir įsivaikinimą.

Pats įstatymo priėmimo procesas ir jo pateikimas žiniasklaidoje buvo labai keistas. A.Merkel pirmadienį užsiminė, kad toks įstatymas galėtų būti priimtas ir kad leis partiečiams balsuoti individualiai, o ne pagal partijos liniją. Penktadienį, „likus kelioms valandoms iki parlamento atostogų“ įstatymas priimtas.

Vis dėlto už įstatymo priėmimo procesą svarbiau turinys.

Žmonijos istorijoje dar niekuomet nebuvo civilizacijos, kurios centre būtų homoseksualizmas. Valdžioje buvo tironai, ištvirkėliai, žmogžudžiai, kanibalai; visuomenėje buvo įvairiausios socialinio elgesio normos ir jų deviacijos, bet niekuomet jokia valstybė ar politinis vienetas nesiekė oficialiai ir visuotinai pertvarkyti lytiškumą.

Vokietija su šiuo sprendimu tęsia civilizacijos eksperimentą. Vos prieš 44 metus, 1973-aisiais, homoseksualizmo liga buvo išbraukta iš psichinių ligų sąrašo (to meto JAV psichologų asociacijos prezidento pripažinimu, tai buvo politinis, o ne medicininis sprendimas), o dabar jau tampa norma.

Lietuvoje net tarp išsilavinusių žmonių yra gajus mitas, kad gėjų reikalai yra problema tik dėl tos besipriešinančios tamsuomenės, kuri nori lįsti į kitų miegamuosius: neva palikime žmonėms laisvę gyventi, su kuo jie nori. (Šiaip aukštasis išsilavinimas ar mokslininko laipsnis jau pradeda įgauti neigiamą reikšmę dėl vis didėjančios prarajos tarp sveiko proto ir „mokslininko“). Iš tikro reikalo esmė yra visiškai kita.

Šio proceso neišvengiama pasekmė yra hate speech (vadinamosios „neapykantos kalbos“) kriminalizavimas. Lytiškumo pertvarkymas driekiasi į švietimo, vaikų auklėjimo, viešos erdvės – sąžinės, minties, religinių įsitikinimų – pertvarkymą. Genderizmas siekia užgniaužti ir sunaikinti kitas pažiūras, nori prievarta įgyvendinti lytiškumo pertvarkymą visu socialiniu-kultūriniu-politiniu-viešos erdvės frontu.

Paprastai kalbant, joks žmogus negalės viešai pasakyti, kad „mano nuomone“ arba „pagal mano religinius įsitikinimus, homoseksualizmas yra tiesiog bjaurus ar amoralus“, arba „aš nenoriu, kad mokykloje mano vaikai būtų mokomi pagal homoseksualizmo ir transseksualizmo normas“, net jei šia nuomone nėra skatinamas joks veiksmas, jokia neapykanta, ji yra tiktai nuomonė arba tik privatumo siekimas, tačiau lengvai yra kriminalizuojama pagal hate speech kategoriją.

Daugeliu atvejų šis veikimas yra sėkmingas dėl žodyno pertvarkymo: genderizmui pavyko sėkmingai susisieti su žmogaus teisių, homofobijos, moterų ir vaikų teisių, kovos prieš smurtą, hate speech ir galiausiai Progreso, Civilizacijos, Laisvės sąvokomis.

Įdomu tai, kad Vakarai tęsia šį civilizacinio lygio eksperimentą paraleliai vykstant dviem procesams: a) išorėje – visas likęs pasaulis konsoliduojasi priešinga linkme. Kinijos, Rusijos, Indijos milijardinio islamo pasaulio taip lengvai neįtikinsi, kad homoseksualizmo pripažinimas yra pažangos kelias; b) Vakarų viduje genderistinis lytiškumo pertvarkymas eina koja kojon su giminingomis anti-vakaratieškomis ideologijomis – postkolonijiškumu, politiniu korektiškumu, pacifizmu, anti-rasizmu, anti-islamofobija, anti-kapitalizmu, anti-globalizmu ir t.t. – kurių tikslas yra išmontuoti baltajį Vakarų rasizmą, nes jis vos ne genetiškai neša tik imperializmą, išnaudojimą ir priespaudą.

Vidurio Rytų Europos likimas primena Buridano asilo situaciją tarp dviejų šieno kupetų: nenorim į Rytus, bet matome „kiaurymes“ Vakarų ideologijoje, tam tikras savižudiškas autoritarines tendencijas. (Savižudiškas – dėl saugumo politikos migracijos akivaizdoje, autoritarines tendencijas – dėl liberal left viešos erdvės kontrolės).

Ir šioje vietoje verta prisiminti Milano Kunderos 1984 metais ištartus žodžius, kad „Centrinės Europos tragedija yra ne Rusija, o ... patys Vakarai“. Dėl to, kad niekada nesuprato komunizmo prievartos šiame regione. Dabar pridurtumėm – kad nesupranta buridaniškos mūsų situacijos.

Genderizmas ir visas liberal left yra ta Vakarų pusė, kurią Centrinei Europai reikia atmesti, nes tai visiškai nėra pažangos kelias.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwww to Raigerdas        2017-07-2 21:00

Nesupratai.
Islamo ekspansija per vykdoma imigracine politika gali buti Europos tautu sukilimo pries marksistini elita katalizatoriumi
Del vaiku negimimo tu klysti. Jei jie butu suinteresuoti populiacijos mazejimu, tai nevykdytu masines imigracijos ir socialine politika butu visiskai kitokia (pasidomek kokius bonusus gauna seimos Vokietijoje, anglijoje ar Svedijoje uz vaikus suprasi). Vaiku negimimas yra feminizmo salutinis neigiamas rezultatas, o ne tikslas. Feminizmo tikslas buvo seimos kaip instituto sunaikinimas, o ne vaiku negimimas. Bet gavosi kaip visada, kai ideologija bando perlauzti gamta. Gamta grieztai nubaudzia

Raigerdas        2017-07-2 15:48

Be abejonės, komentatorius “wwww” parašė itin gerą komentarą. Jo įžvalgos yra tikrai labai vertingos. Tačiau komentaro pabaigoje truputėli yra perlenkiama lazda, todėl padaromos neteisingos išvados. Jis rašo:“Jiems nepavyks, nes jau dabar matosi, kad ‘nauja visuomene’ yra negyvybinga. Vaikai nebegimsta. Bandymas sia katastrofa apeiti imigracija privede prie dar didesnes bedos - musulmonai imigrantai neverda tautu katile. Pasekmes jau matome. Ironiska, bet panasu, kad islamas isgelbes Europa nuo marksistinio maro. Tas turetu paaisketi per artimiausius 5-10 metu ar Europos tautos sukils ir galutinai ismes marksizma i istorini siukslyna”. Pirmiausia, jie yra suinteresuoti, kad vaikai negimtų. Antra, islamas negali išgelbėti Europos, nes kultūra yra žemesnio lygio. Trečia, marksizmas yra puiki priemonė skaldant žmones toje ar kitoje valstybėje. Ketvirta, visi tie genderizmai yra užmaskuotos formos pedofilijos propaganda. Tai yra pats galingiausias ginklas - nukreipti visuomenę eiti degradavimo keliu arba išprotėjimo keliu. Išprotėjusią visuomenę yra nesunku čipuoti, nes ji nebėra vieninga, kadangi yra išskaidyta į mažas tarpusavyje besipešančias grupeles. Koks yra įdomus faktas? Kad valdančiosios partijos labai lengvai išduoda savo piliečius ir pasmerkia juos pražūčiai. Jie net patys nesuvokia, kad jie pjauna šaką, ant kurios jie sėdi.

Tarabilda       2017-07-2 12:44

Atsirado anoniminis komentarų ekspertas. labai juokinga.

wwww - Geriausias komentaras       2017-07-2 11:28

o jules - skysčiausias

Jules       2017-07-2 8:13

Tai Blogio imperijos sąjungininkų patobulintas marksizmas - Markūza, kuri taip patinka Lietuvos Neosovietijai ir raudonųjų oligarchų olialia pupytėms.

wwww       2017-07-1 23:16

Pradekite pagaliau ta ideologija vadinti tikruoju jos vardu - marksizmas. Jei visiskai tiksliai, tai marksizmas ‘patobulintas’ Marcuse ir Co. 20 amziaus 6 desimtmetyje. Proletariatas kaip revoliucijos varomoji jega buvo atmestas kaip nepateisines vilciu, nes jis ‘suburzuazejo’ kadangi vakaruose buvo pradeta kurti geroves valstybe ir samdiniai gaudavo vis daugiau teisiu be to jie tapdavo turto savininkais (jie jau turejo ka prarasti). Todel revoliucijos varomaja jega buvo pasirinkti seksualiniai/socialiniai freakai. Jiems buvo pasiulyta ideja, kad kas buvo nenormalu taps norma, o norma - nenormalybe.
Nesistebekite, kad siems marksistams ekonomika ir samdiniu teises visiskai nerupi ir jie taip susiciulbejo su transnacionaliniu stambiuoju kapitalu net grazu ziureti. Nuostabiai sutapo interesai is bendruomeniu ir tautu padaryti biomase be lyties, taytybes ir tikejimo.
Genderizmas, feminizmas yra marksizmo socialines inzinerijos instrumentai, o ne ideologijos. Marksistu tikslas yra naujo zmogaus ir visuomenes sukurimas, todel ju tikslas sunaikinti kas yra dabartine visuomene - seima, tauta ir religija. Jiems nepavyks, nes jau dabar matosi, kad ‘nauja visuomene’ yra negyvybinga. Vaikai nebegimsta. Bandymas sia katastrofa apeiti imigracija privede prie dar didesnes bedos - musulmonai imigrantai neverda tautu katile. Pasekmes jau matome. Ironiska, bet panasu, kad islamas isgelbes Europa nuo marksistinio maro. Tas turetu paaisketi per artimiausius 5-10 metu ar Europos tautos sukils ir galutinai ismes marksizma i istorini siukslyna

Krikščionybė ne       2017-07-1 21:05

iš instinktyvių malonumų srities.

Tikrai,       2017-07-1 19:20

jei vadinamiems vakarams dabar svarbiausia skatinti ištvirkimą, jį diegti nuo mažumės, tad ar jų nelaukia toks pat likimas, kaip kažkada buvusios galingos Romos imperijoa, kur taip pat vyravo ištvirkimas?  Matyt todėl taip žiauriai teisiami iškrypimui pasipriešinę žmonės vadinamoje Garliavos byloje, nes mūsų teisėsauga jau “žengia pažangos keliu”.

Šiaip tai,iš pirmo žvilgsnio       2017-07-1 18:13

atrodo,kad Europoje ekonominis progresas,tačiau žmoniškumo,krikščioniškumo matui pamažu sėdant ir slenkant žemyn, vyksta pavojingi inertiški procesai,kurie smogs staiga,pasiekus tam tikrą nužmogėjimo ribą tada,kaada bus mažiausiai to tikimasi.Aplamai,sureikšminus seksualumą žmogaus gyvenime,žmogaus tampa vis mažiau .

Merkel dedasi krikščione,o iš tiesų       2017-07-1 18:10

varo liberalią politiką.

Jules       2017-07-1 17:24

Tai akivaizdus antieuropietiškumas, antiprogresas, be jokio abejonės, padedantis kovoti su konkurentais.

nuu       2017-07-1 15:56

respekt


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.