Įžvalgos

Andrius Švarplys. Apie lietuviškus influencerius ir JAV „konstitucinę krizę“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 7 d. 13:05

10     

    

Andrius Švarplys. Apie lietuviškus influencerius ir JAV „konstitucinę krizę“

Cunamio banga… sriubos lėkštėje. Jie nori mus įtikinti, kad JAV panirs į konstitucinę krizę dėl anoniminių paskalų smile Naujas lygis! Valstybės sekretorius Mike Pompeo teisingai sako, kad tai yra žiniasklaidos vykdomas sabotažas.

DELFI.lt: Baltuosiuose Rūmuose pakvipo perversmu: anoniminiame straipsnyje užsiminė apie galimybę nušalinti prezidentą Johnas Kerry kalba apie „konstitucinę krizę“

Turime progą stebėti kaip politikos pasaulis pučiasi pagal hyperrealybės principą. Kai tikrovė ir atsakomybė jai užleidžia vietą įvaizdžiui. Kai prekiautojai įvaizdžiu patys nebesuvokia savo dirbtinio pasaulio komiškumo.

Kiti du trumpi pavyzdžiai politikos/žiniasklaidos hiperrealistiškumo.

Prieš kelis metus per kažkurį Vakarų ir Rusijos viršūnių susitikimą vakariečiai nusprendė „išrašyti“ Putinui didžiulę bausmę – nepakvietė jo į bendrą vakarienę. Taip ir buvo sumanyta, cituotas vienas diplomatas: tai turėjo būti rimta bausmė. Gal net rimtesnė už sankcijas?

O štai čia A.Tapino straipsnis, kuris kitame delfio straipsnyje vadinamas „žiniasklaida“.

https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/andrius-tapinas-uz-saslykines-prie-laisves-kario-vyriausybes-spintoje-kur-slepias-prezidentai.d?id=78976949”>DELFI.lt: Andrius Tapinas. Už šašlykinės, prie Laisvės kario, Vyriausybės spintoje – kur slepias prezidentai?

Po tokios politinės analizės praturtėji tiek pat, kiek po susitikimo su didžiausiomis kaimo pletkininkėmis. Susikuriami tik vienam autoriui ir galbūt jo pasekėjams suprantami įvaizdžiai, nustatoma jų visuomeninė svarba (panašiai kaip minėtoje „JAV konstitucinėje krizėje“) ir daromos politinės išvados – tiksliau, sprendžiama ar politikas susipurvino, ar ne. Objektyviai lieka neaišku, kuo savaime yra blogas kandidatų susitikimas su rinkėjais prie šašlykinės, Laisvės Kario skulptūros. Tuo, kad visa tai yra ne pagal Vilniaus plentinių hipsterių įsivaizdavimus?...

Arba savo įsivaizduojama galia užsižaidęs influenceris (t.y. prekiautojas populiarumu) jaučiasi galįs diskvalifikuoti kandidatą į prezidentus pagal jo interviu laikraščiui/portalui – ne pagal interviu turinį, o pagal tą įvaizdį, kurį pats influenceris priskiria tam laikraščiui. Nesvarbu kad ten politikas normaliai, korektiškai išsakė savo poziciją. Svarbu, kad influenceris priklijuoja etiketę/įvaizdį tam institutui/portalui ir tai neva turėtų supurvinti kandidatą.

Tapino supurvinimo metodas ir New York Times, CNN ir co „JAV konstitucinė krizė“ yra to paties žanro dalis. Tai yra pasaulis pagal „laisvai“ konstruojamus įvaizdžius. Kai uodega pradeda vizginti šunį.

Kaip išeiti iš hiperpausaulio/hiperpolitikos/hiperžniasklaidos niekas nežino (gal net neįmanoma), nes tai tapo kapitalizmo girnų verslu ir vartotojų visuomenės kultūra.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

March for Life       2018-09-12 18:41

Pro-abortion forces will do anything to stop the confirmation of Judge Brett Kavanaugh to the U.S. Supreme Court.

That’s why your voice is needed!

Will you take a moment to contact your Senators to urge them to support the confirmation of Judge Kavanaugh?

The Judiciary Committee hearings that concluded last week demonstrated that Judge Kavanaugh is exceptionally qualified for the role of Supreme Court justice and will no doubt serve as a fair, independent judge who will remain faithful to the Constitution.

Watch our Facebook Live discussion with March for Life Action President Tom McClusky and Elizabeth Slattery, a legal fellow with the Heritage Foundation for further analysis!

This will be an intense confirmation battle, and every pro-life American must have their voice heard!

Please take a moment to contact your Senators today to support the confirmation of Judge Brett Kavanaugh.

Thank you for making your voice heard!

For life,
Jeanne Mancini
President, March for Life

p.s. Click HERE to take action!
https://p2a.co/f5xoFQk?utm_source=MFL+Action&utm_campaign=e995cade08-EMAIL_CAMPAIGN_2018_09_11_02_36_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_819d2c62c4-e995cade08-101344717

 

> Pikc       2018-09-9 20:34

Pasitikrinkit

Pikc       2018-09-9 19:36

Ne, turėjau omenyje lotynišką dalį: “stultorum” - daugiskaitos kilmininkas, “plenum” ir “est” - vienaskaita. Ir apskritai, citata netiksli - turėtų būti, berods, “Numerus stultorum infinitus est” (nors yra ir kitų žodžių tvarkos variantų).

> Pikc       2018-09-9 17:38

tokia klaviatura be lietuvisku raidziu

Pikc       2018-09-9 17:17

->“STULTORUM” - na, taip kategoriškai vos ne visus kvailiais vadinant, vertėtų bent jau be klaidų savo teiginį parašyti. wink

STULTORUM       2018-09-8 20:06

PLENUM EST.
90 proc. gyventoju-kvailiai (“Pagiriamasis Zodis Kvailybei” Erazmas Roterdamietis) tai valdanciuju Rinkimine baze.

jeigu mebutukvailiu       2018-09-8 12:15

nebutu lapinotapino fanupasekeju

AAA       2018-09-8 11:16

Tą patį daro ir buvusi Lietuvos televizija, dabartinė LRI - klijuoja etiketes, užsiiminėja prostitucine propaganda (komjaunuoliai niekur nedingo, tik persipavadino). Smagu būtų, jei autorius panagrinėtų ir per TV kanalus skaitomas žinias su visais ten naudojamais epitetais.

Blogiausia,       2018-09-8 10:37

kad pletkininkystės galių įgąsdinta mūsų valdžia apsimeta, jog taip ir turi būti. Turiu galvoje “Idėja Lietuvai” klounadą ir visus nuolat brukamus, neaišku kokiais būdais gamintus reitingus.

Tarabilda       2018-09-8 9:59

Kaip išeiti iš infliuencerių žiniasklaidos hiperburbulo, - klausimas retorinis, o atsakymas labai paprastas ir praktiškas - kurti alternatyvią žiniasklaidą Breitbarto pavyzdžiu. Aišku, tam reikia didelių pinigų. Jei vidutinis atsakingas verslas nebūtų sunaikintas didžiųjų monopolijų, bankų ir jiems tarnaujančių politinių kvislingų, užduotis būtų įmanoma. Todėl ir tenka laukti didelės griūties, kuri valdžios galias išbalansuotų ir atsirastų nišois nepriklausomoms medijoms.


Rekomenduojame

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Jurga Lago. Apie tą Lietuvą, kuri it bloga motina, pati patyrusi smurtą, nemyli savo vaikų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.