Demokratija ir valdymas, Geopolitika, Europa, Šiaurės Amerika

Andrius Švarplys. „Europos vertybės išsigimė į neoliberalistinį ekonomizmą“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 27 d. 9:20

26     

    

Andrius Švarplys. „Europos vertybės išsigimė į neoliberalistinį ekonomizmą“

Veidaknygė

Kai tiktai JAV savo sankcijomis palietė „any company that contributes to the development, maintenance or modernization of Russia’s energy export pipelines“ („bet kuri bendrovė, prisidedanti prie Rusijos energetikos eksporto vamzdynų kūrimo, priežiūros ir modernizavimo“ – red. past.), iš karto paaiškėjo Europos–Rusijos meilės šaknis. Tai – energetika. Ypač abu Nord Stream‘ai.

Meilė tokia didelė, kad Jean-Claude Juncker‘is net pradėjo kalbėti apie „atsakomąsias priemones“ bausti JAV (kaip taikinys minėtas JAV viskio importas). EK Pirmininkas dar kartą parodo, kokia yra Europos Komisijos paskirtis, o tuo pačiu – ir kokia ES prigimtis – prekybos ir verslo sąlygų gerinimas, ekonominio augimo užtikrinimas.

Ukrainos gynybinis karas, valstybingumo žaizda su visomis aukomis atsiduria kažkur kamputyje. Rusijos pretenzija ginčyti tarptautinio saugumo tvarką rinkos komisarams tėra kažkoks nereikšmingas dalykas. Žiūrint iš dabartinių Europos vadovų pusės, sankcijos Rusijai apskritai yra varginančios, kažkoks blogis, neša grynus nuostolius – ir tai buvo matyti nuo pat sankcijų politikos pradžios.

Vokietija sankcijas palaikė , bet tuo pačiu tyliai realizuoja Nord Stream‘us, taip į šipulius daužydama vieningą ES energetikos politiką ir sėsdama ant Kremliaus adatos (matyt, laiko jį patikimu ekonominiu partneriu, turi V. Putino garantijas).

Tai kaip po to Centrinei Rytų Europai tikėti Juncker‘io ir Vokietijos „Europos vertybėmis“? Ar jos yra kas nors daugiau nei diplomatinė formulė, naudojama pridengti grynąjį ekonomizmą?

Mūsų regiono interesai akivaizdžiai šliejasi prie JAV politikos Rusijos atžvilgiu ir ją šiandien rodo Kongresas. Tik aklas gali nematyti, kad „Europos vertybės“ jau mūsų neapgins. Europos vertybės išsigimė į neoliberalistinį ekonomizmą. Kol Ukraina kraujuoja, Juncker‘is ruošiasi skelbti ekonominį karą JAV. Pridėkime naują Prancūzijos nusiginklavimo bangą ir gausime tobulai pragaištingą ekonomizmo ir pacifizmo junginį. Vakarai renkasi riebesnį kąsnį tardami, kad taikos ir rinkos civilizacija nugalės agresyvius barbarus Rytuose.

Kiek dar reikės įrodymų, kad dabartinė ES pirmiausia yra ne vertybės, o pinigas ir ekonominis augimas?... Na, ir dar susirūpinimas, kad jokia mažuma nebūtų įžeista retorikoje, o tai iš esmės reiškia žodžio laisvės užgniaužimą, vertybinio žodžio nunykimą (nunyksta gėrio-blogio, bjauraus-gražaus, tiesos-melo kriterijai – viskas tampa egzistuojančiu tik kalboje, o ne realybėje) ir, galiausiai, atvirumą radikaliam islamizmui kaip ilgai Vakarų baltojo rasizmo kankintam „Kitam“.

Lietuvos establishmentas atsidūrė keistoje padėtyje: lygiai tokio paties ekonomizmo (neoliberalizmo) vedinas jis paėmė Pažangos kursą ir dėl jo represuoja tamsųjį anti-liberalų, antisemitinį, tradicionalistinį, galimai prorusišką visuomenės segmentą (kuris ir sudaro daugumą). Jis nori būti Pažangus ir anti-rusiškas. Bet Europos ekonominė Pažanga, kaip matome, yra pro-rusiška. O anti-rusišką apsaugą teikiančios JAV prezidentas – išrinktas to paties „tamsaus“, anti-liberalaus, tradicionalistinio elektorato. Iš tiesų, Lietuvos establishmentas yra sutrikęs, bet turi inerciją laviruoti mechaniškai. Jis Europos Sąjungą vis dar tapatina su saugumu ir Pažanga, nors tai jau tapo vidujai pieštaringu junginiu.

O iš tiesų, dalykų padėtis yra tokia: jeigu hipotezė, kad grynu ekonomizmu paremta politika (globalus neoliberalizmas) ir kultūrinis savęs neutralizavimas (liberal left inspiruota mažumų „Kito“ dominavimo politika) yra natūraliai nutolę nuo vertybinės politikos ir nepajėgūs susidoroti su saugumo problemomis, yra teisinga, tėra vienintelis saugumo politikos kelias ir jis veda į nacionalinių valstybių ir jų blokų egzistavimą. Mes turime galvoti, kaip išsaugoti pažangą, bet ne per globalistinę (pacifistinę, leftistinę) pasaulėžiūrą, o nacionalinę.

Tačiau nacionalinis posūkis numato elitistinės demokratijos „pastūmimą“ piliečių link, t.y. numato realų ekonominio turto ir politinių galių perskirstymą – sudemokratinimą. O tai juk reiškia gerovės ir galios „atidavimą“ – establishmentas tam nėra pasiruošęs, todėl poliarizacija tik didėja. Ir kuo ji bus didesnė, tuo radikalesnio „populistų“ anti-demokratinio atsako ji reikalaus (ar tik ne šia kryptimi ir pasisuko Lenkijos ir Vengrijos kelias?).

Ukraina yra gyvas įrodymas, kad tik nacionalinis stuburas gali pasipriešinti kruvinai agresijai. Trumpo išrinkimas ir Brexitas panašia – nacionaline – linkme pasuko JAV ir U.K. Ne sutapimas, kad šios šalys geriausiai supranta Ukrainą ir jos kaimynes, o vokiškoji Juncker‘io Europa – nesupranta. Ukraina šiandien yra Tikroji Europa, arba dabartinės Europos Sąjungos sąžinė. (Natūralus paradoksas, kylantis iš Ukrainos geopolitinės padėties, kad ji automatiškai veržiasi į ją išduodančią ekonomistinę-pacifistinę pseudo-Europą).

Neoliberalizmo ir liberal left keliama isterija dėl nacionalizmo yra palydima interesų – verslo ir mažumų – status quo gynimu. Rinkos interesai Centrinėje–Rytų Europoje „užmiršta“, kokią kainą turi sumokėti visuomenės dėl jų įsidominavimo, pvz., Lietuva turi didžiausią socialinę atskirtį ES.

Vakaruose globalaus verslo interesus geriausiai įgarsino tarptautinė žiniasklaida – ji juk pranašavo U.K. galą „Brexito“ atveju, kaip velnias kryžiaus bijojo „radikalios dešinės“ triumfo Italijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Vokietijoje. Liberal left interesai sutampa su Rinkos interesais, nes reikia performuoti tas tradicionalistines visuomenes Rytų Europoje ir sulaikyti „fašistinius/rasistinius“ Dešinės radikalus Vakaruose, nes jie tradiciškai neigiamai žiūri į LGBT.

Tačiau galbūt ta isterija labiau paremta interesais, o ne objektyvia dalykų padėtimi? Galbūt post-neoliberalistinis nacionalizmas yra daugiau anti-neoliberalus, o ne fašistinis? Galbūt Lenkijos ir Vengrijos vidaus reformos, iš pažiūros – labai neliberalios, anti-demokratinės, savo esme yra bandymas sutramdyti neoliberalizmą, todėl jos negali būti vertinamos 20 a. demokratijos–fašizmo kategorijomis, o turi būti vertinamos tik per Pažangaus neoliberalizmo, triumfavusio po-Šaltojo karo,  dominavimo prizmę? Įvykiai Lenkijoje ir Vengrijoje pateikia per daug nežinomųjų, kad būtų galima vienareikšmiškai į tai atsakyti.

Bet kokiu atveju tik itin nekritinis žvilgsnis gali analizuoti Centrinės–Rytų Europos padėtį taip, tarsi joje nebūtų 20 a. pabaigos–21 a. pradžios neoliberalizmo paliktų padarinių. O jie yra panašūs į išdegintą žemę. Išties sėkmingi šalies vystymosi makro ekonominiai ir saugumo (narystė NATO ir ES) rodikliai yra lydimi vidinės erozijos: atskirties, emigracijos ir elitistinės demokratijos.

Būtent neoliberalizmas ir liberal left, tiksliau – jų dominavimas pastaraisiais dešimtmečiais, yra pokyčių priežastis tiek Vakaruose (Dešinės iškilimas), tiek Centrinėje Rytų Europoje (nacionalistinių režimų kursas). Šių pokyčių demonizavimas yra savo status quo suinteresuotų Rinkos ir Liberal Left interesų išraiška. Beveik apčiuopiamai aišku, kad tik nacionalinė bendruomenė, kuri savaime per beveik 30 metų jau yra įtakota atvirumo, multikultūriškumo, pasaulio įvairovės, individualistinės pasaulėžiūros, gali būti rimtas demokratinis (ne formos, bet piliečių interesų prasme) atsakas ekonomizmu persunktam Rinkos elitizmui.

Bet klausimas – kaip įmanomas demokratinis liberalus nacionalizmas post-neoliberalistinėje epochoje – lieka atviras. Juolab kad praktiškai visa žiniasklaida kartu su Rinkos ir Liberal Left politiniu elitu pasiruošę demonizuoti bet kokio nacionalizmo pasireiškimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Prorusiškoji ES, antirusiškasis Trumpas?

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Pikc'ui       2017-07-30 18:06

Kadf etninė priklausomybė buvo ne itin suprantama, tai mitas ir tiek. Po Tvano žudynių, su kolonistais sumaišytose srityse, žmonės, aišku, buvo praradę savo aiškią tapatybę. Bet bendrai žmonės aiškiai suvokė, kad priklauso savo tautai. Jei taip nebūtų, Šiaurės Prūsijoj nebūtų atsiradus sritis Litauen. Henriko Latvio kronikoj tiek LDK lietuviai, tiek jų broliai Livonijoj, vadinami vienu vardu, taigi, aiškiai ne politine, o etnine prasme. Lenkai susierzindavo, kai Vytautas su Jogaila šnekėdavosi lietuviškai, o jie nieko nesuprasdavo. Didikai, save vadindavę tauta, turėjo omeny, kad jie sudaro politinę tautą kuriantį luomą.

Pikc       2017-07-30 1:27

->Al, manyčiau, jog tamstos klausimas netaikytinas Žečpospolitai - kaip ir bet kuriai kitai luominei to meto valstybei. “Tauta” politine prasme save laikė tik bajorijos luomo atstovai (dabartiniu supratimu - jokia jie ne tauta), o etninė apskritai ne itin suprantama buvo (ką įrodo tokie atsakymai, kaip “rymo katalikas”, nurodant tautybę).

Life Site News       2017-07-29 17:35

https://www.lifesitenews.com/news/charlie-gard-ventilator-removed?utm_source=LifeSiteNews.com&utm_campaign=b81bf8517d-Pro-lifeNews_2017_07_28&utm_medium=email&utm_term=0_12387f0e3e-b81bf8517d-401886513

ENGLAND, July 28, 2017 (LifeSiteNews) – Charlie Gard, the 11-month-old with a rare disease who captured the world’s attention, died today after he was removed from his ventilator.

Reuters and the Daily Mail reported this shortly after 1:00 p.m. EST.

“Our beautiful little boy has gone,” his mother said as reported by the Daily Mail. “We are so proud of you, Charlie.”

Charlie had a rare mitochondrial disease. His parents, Chris Gard and Connie Yates, raised more than $1.5 million to transfer him to the U.S. for experimental treatment. But Great Ormond Street Hospital (GOSH), where he was being treated, thought Charlie’s life support should be pulled against his parents’ wishes.

For months, the hospital argued in court against the rights of Charlie’s parents to decide their son’s course of care. English and European courts ruled that the hospital could block his parents’ wishes and pull Charlie’s life support.

Then, in what seemed like a miraculous second chance for Charlie, the hospital requested the court hear “fresh evidence” in the case.

There had been mounting public pressure on the hospital to release Charlie to another doctor. Pope Francis and President Trump both publicly expressed their support of the Gards. Trump said he’d be “delighted” to help Charlie. Chris and Connie delivered more than 350,000 pro-Charlie signatures on a petition to the hospital. Members of European Parliament had demanded Charlie be allowed to receive care.

At the request of the court, Dr. Michio Hirano, an American specialist, flew to England to examine Charlie. But Hirano examined Charlie a few months too late, when his muscles were too significantly deteriorated for treatment to help.

Had Charlie been allowed to be examined and treated by a doctor sooner, his parents said, he would “have had the potential to be a normal, healthy little boy.”

Al. Pikc'ui       2017-07-29 17:16

O Abiejų Tautų Respublika turėjo omeny gentines ar politines tautas ? Kai Kosciuška, etninis gudas, rašė Rusijos imperatoriui ,,esu gimęs lietuviu”, jis turėjo omeny gentinę tautą ar politinę (LDK pilietis) ?

Nepasirašysiu       2017-07-29 14:17

“EK Pirmininkas dar kartą parodo, kokia yra Europos Komisijos paskirtis, o tuo pačiu – ir kokia ES prigimtis – prekybos ir verslo sąlygų gerinimas, ekonominio augimo užtikrinimas.”
Autorius nepasako, kurios ES dalies naudai šie pagerinimai.

Pikc       2017-07-28 22:56

->Al - ne, šiuo klausimu Tarabilda teisus: “tauta” yra etninė sąvoka, o “nacija” - politinė (pvz. šveicarai ar amerikonai yra nacijos - bet tikrai ne tautos), tad “tautiškumas” iš esmės reiškia siekį išlaikyti savo tautinę tapatybę, o “nacionalizmas” - siekį savarankiškai tvarkytis savo valstybėje. Dėl to tiek anas, tiek šitas sajūzai tautiškumą pakentė (tautiniai drabužiai, patiekalai, folkloras - gi turistams įdomu), užtat nacionalizmo bijo kaip velnias kryžiaus.

Al Tarabildai       2017-07-28 10:42

Nacija ir tauta yra skirtingi to paties daikto pavadinimai. Abu gali būti suprantami tiek siaura, giminės, tiek platesne, politinės tautos, prasme. Sovietai puoselėjo ne tautiškumą, o liaudizmą. Kaip imperinės tautos papildinį. Kaip maisto papildą prie pagrindinio patiekalo.

VaidasVDS       2017-07-28 8:16

Tarabildai
Skirtumas tame, kad tautiškumas nėra blogis, o štai nacionalizmas gali būti rimtu blogiu. Pamiršai, kad net mūsų terbų Lietuvos himne buvo dainuojama apie didžios rusų tautos pagalbą, kas yra taip pat rusiškas nacionalizmas, nes didi tauta buvo tik viena, kitos gi mažiukės.
O skirtumas tik tame, kad kuo didesnė tauta, o tikrovėje valstybė, tuo didesnis ir pavojingesnis gali būti nacionalizmas, virstantis į tą patį nacizmą.
Skirtumas dar ir tame, kad mažas tautas kaltinti nacizmu (iš dalies nacionalizmu) yra kvaila, o štai didžiosioms tai gana rimta problema. Ir istorija nuolat tai demonstruoja.

etnografinis/kaimiškas       2017-07-28 6:31

Sovietai bijojo nacionalizmo kaip pretenzijos į nepriklausomą valstybingumą precedento. Savokos tautiškumas taip pat nevartojo iš tų pačių paskatų.
Vietoje tų savokų buvo vartojamas simuliakrinis pakaitalas - “liaudiškumas”.
Liaudis = valstiečiai, t.y. proletarai. Būtent valstietiškų įvaidžių pagrindu bolševikai formavo ” sąjunginių” respublikų “heraldiką”.
Sovietiniai ” herbai” yra daržovių natiurmortai kuriuose sovietinė ideologija tautiškumo ribas apibrėžia kaip tam tikrų vietinių aborigenų- žemdirbių  kultivuojamas agrokultūras pagal kurių klimatinių zonų augalus-simbolius galima apytikriai nustatyti čiabuvių arialų gyvenamasias teritorijas, bei vietinēs “respublikos” pavadinimo abriviatūra, kaip malonė mužikams savo daržuose laikinai dar vograuti aborigenų kalba.

Tarabilda Alui       2017-07-28 2:09

Tai tokį tautiškumą toleravo, net puyoselėjo kaip vertybę penkiolikos broliškų respublikų sąjungoje. Moksliškumas čia visiškai nė prie ko, nes nacionalizmas yra politinė kategorija reiškianti politinę valią, o ne etnografinę tautos saviraišką.

Al.       2017-07-28 0:40

Mūsų ,,viešųjų intelektualų” bėda, kad, norėdami parodyti savo ,,moksliškumą” , naudojasi nelietuviškom sąvokom, o tada bando sau ir kitiems išsaiškinti ką tos sąvokos ,,iš tikrųjų” reiškia. Kam kalbėti apie nacionalizmą, jei galim kalbėti apie tautiškumą? Be to nacionalizmas, nori nenori, suprantamas kaip tautos savanaudiškumas. Tuo tarpu tautiškumas savaime suprantamas kaip viskas, kas savaime susiję su tautos būdu, prigimtimi, pašaukimu, atmintimi. Tautiškumas savaime suprantamas ne kaip gerbūvis kitų sąskaita, o gerbūvis iš savo turto.
Be to tautiškumas yra vertybė ne tik sau, bet ir pasauliui. Tautos yra lyg skirtingų spalvų dažai Kūrėjo dažų dėžutėj.

Arvydas       2017-07-27 21:25

Man straipsnis patiko. Dėkui.

Žinoma,       2017-07-27 20:51

kad transformuota KGB seka mus čia - tai akivaizdžiau jau ir būt negali. Suprasite tik konflikto metu, kai akimirksniu būsite internuoti į konclagerį. Pati KGB įslaptinta LR įstatymais, berods, su Saule kaip Dėdė Džo kadais svajojo gyvent su Saule.

albina       2017-07-27 16:11

Gerbiu ir vertinu šį jauną Žmogų,pritariu išdėstytoms mintims.Galite mane smerkti,bet nedalyvavau balsavime,kai buvo siūlomi skalbalai ir alus,kai konstitucijos neperskaitė net seimas,o nubalsavo.Nemoku ES himno.Bet žinau melodiją giesmės LIETUVIAIS ESAME MES GIMĘ.Dar žaviuosi vengrų ir lenkų nacionalizmu…

Vokietija po krikščioniškumo       2017-07-27 12:37

šydu turi pridengtų savanaudiškų tikslų.Čia yra jos amžna istorinė bėda-daryti įtaką įvairiomis galiomis.Tiesiog ” nesuvaldo savo noro valdyt”,kaip mėgdavo sakyti vienas psichoterapeutas.Niekas neneigia,kad tai darbšti,tvarkinga ir pavyzdinga šalis,tačiau kiekviena šalis turi savi išganymo kelią.

Kai perskaitau       2017-07-27 8:52

tą žodį liberalas, liberalai, liberalusis. liberalizmas taip ir norisi išdaužyti snukius.

> s.m.       2017-07-27 8:36

Letas kartais kam kliūna dėl koncentracijos į tapatybės kortelės čipsus. Tur būt dar efektyvesnis sekimo įrankis yra visur esančios kameros - biometrija ir “face recognition” (viena firma Vilniuje net tarptautinius vizualinio sekimo programų kūrimo užsakymus priima). Neveltui multikultūristai ryžosi įžeisti “kitus” ir uždrausti veidą dengiančius apdangalus.

VaidasVDS       2017-07-27 7:52

Kompas mano beveik naujas. Tos klynerių programos veiksmingos būna labai neilgą laiką.
Nėra ko dar pas mus visaip konspiruotis. Reikia tik išmokti šnekėti taip, kad nepažeistum ciesoriaus įstatymų.
Ciesorius kartais irgi būna teisus, kada kokius nors darbus dirba nesavanaudiškai.
Aš, pavyzdžiui, visiškai nebijau jokio sekimo. Tie Leto nuolatiniai bauginimai elektroniniu konclageriu ar pasaulio pabaigomis man asmeniškai yra juokingi. Tiek nelabasis, tiek ir visokie ciesoriaus materializmui dirbantys pašlemėkai tiesiog minta jūsų visų baimėmis, jiems pats didžiausias malonumas, kada jūs bijote jų, o dar labiau bijote vieni kitų.
Mylėkite priešus - reiškia mylėti ir tuos pašlemėkus. Žmogui labai sunku suvokti, kaip galima mylėti pašlemėką. Bet reikia. Žmogus, kuris pasiduoda pagundai kenkti kitam žmogui ar nesąžiningai išnaudoti kitą žmogų iš karto tampa antidvasiniu ir didžiausiu nelaimėliu. Jis atsiduria per žingsnį nuo negrįžtamo sielos praradimo. Jis teturi vienintelį šansą gyvenime - ryžtingai ir galutinai nutraukti tokią veiklą  bei išgelbėti savąją sielą. Kol jis to nepadaro, jis yra pats didžiausias nelaimėlis, jo darbai yra bjaurūs. Tačiau kad ir kokie bjaurūs yra jo darbai, jei žmogus vis tik sugebės save pataisyti, jis vis dar turės šansą tapti ta gražia ir nuostabia ateities dvasine būtybe. Štai dėl ko darbai gali būti bjaurūs, bet žmogus gali ir turi būti gelbėjamas, ir kodėl net ir priešus reikia mylėti. O tikrai dvasingas ir Dievą iš tiesų pažinęs žmogus ne vien tik smerks blogus kieno nors darbus, bet ir stengsis gelbėti tą blogus darbus darantį žmogų. Tai ir yra tikrasis dvasingumas, kuris gali ir turi keisti šį pasaulį.
Lygiai tas pats yra su religiniais dogmatikais, kurie nekenčia kitų tikėjimų žmonių. Jie yra tokie patys nelaimingi žmonės, dirbantys tikrai ne Dievui, o nelabajam. Religinis fanatizmas jau yra visiška sielos katastrofa…

baikite demagogijas       2017-07-27 6:45

jei 100 ir daugiau tinklalapių veikia normaliai, o tiesos.lt striginėja - kaltinti kompo savininkus yra tiesiog idiotiška, negražu, nekultūringa, neetiška.
——
manot, kad Lietuvą valdantys pedofilai ir jų šuniukai iš teisėsaugos paliks tiesos.lt ramybėje?

s.m. Vaidui       2017-07-27 0:26

na nežinau, kiek esate pažengęs kompo vartotojas, todėl noriu pasiūlyti keletą elementarių patarimų.
1) Parsisiūskite iš interneto programėlę CCleaner. Ji naudojama ištrynimui vienu ypu visų einamųjų “šiukšlių” jūsų kompiuteryje (per sekundes nutrina atidarinėtų paskutiniu metu tinklapių adresus, “šešėlius-debesis” ir tiesiog paprastas šiukšles, paties varotojo nuleistas į šiukšliadėžę, bet dar neištrintas. Papildomai sugaišus kelias sekundes ištaiso sistemines klaidas,
visokius “negyvus” ar “persypinusius” failus.
2)jei portalas neatsidaro per ilgai, atlikus (1), tiesiog perkraukite kompą.
3)pasiskaitykite internete apie antivirusines programas ir pažiūrėkite kuo naudojatės. Nustebsite, galimai radęs, kad jūsų antivirusas pats yra virusas.
Jokių Kasperskių ir panašaus š-do.
4) Kartais kontora būna nieko dėta. Pvz vakar vakare tiesos.lt ilgai neatsidarė, tad tiesiog prasiėjau per seniai neskaitytą kavkazcenter ir ukrainietiškus portalus (matomai jų adminai laikosi aukštesnio techninio lygio). Stop, vos nepamelavau. Įdomu tai, kad tuo pačiu metu klaikiai stabdė ir kavkazcenter. Nors jis yra .com, taigi sargiukams nepasiekiamas. Iškėliau sau versiją, kad tiesiog mano interneto tiekėjo resursai buksuoja. Po kelių kompo perkrovimų portalas atsidarė.
5) Galbūt jūsų kompas jau per senas, t.y. nepakanka vietos C diske, kas irgi stabdo. Lyg tyčia šiandien užėjęs į lombardą pasžiūrėti ką kainuoja naudoti laptopai, nustebau radęs 1 terabaito talpos daiktą už 120, arba 500Gb talpos
standartinį aparačiuką už 60. Pasižiūrėkite savo aparato charakteristikas, kiek ten RAM’ų. Šiuolaikinis skaičius pageidautina ne mažesnis, kaip 3-4Gb. Jei iki 1.5, tai jau seniena, rašomoji mašinėlė, bet ne kompas.
- - -
TAIP, Juozapas teisus (kails, bro) pastaruoju metu, t.y. per paskutines kelias savaites jau ne trečias kartas, kai taip sunkiai atsidaro šis portalas. Pats laikas savininkams pamąstyti, ar iš “lt.” ne laikas dingt į “com”, nes “eu”, hmmm… kaip čia pasakius… O “lt” - kiaurai perpučiamas.
Kartais, kai pajuntu rebiatas neršiant, pirmas vaistas - ištraukt interneto kabelį ir būtinai atlikt valymą, apžiūrėt “Recent”. Tik po to vėl prijungt.
Nors via tai - minimalios priemonės. O dėl telefono nesuku sau galvos. Jau seniai žinau, kad klauso gebešnykai, tai kartais esant gerai nuotaikai, tiesiog nepiktai palazdavoju našlaičius, tokiu šūdinu darbu sau duonai uždirbančius. Dar juokingiau būna dėl tų “konspiratorių”, kai kartais skambinant kam nors iš pažįstamų, prieš atsiliepiant ar baigus pokalbį displėjaus apačioje per menką sekundės dalį spėju pamatyt mane ganančio puskarinykio pavardę, kokios tarp mano adresatų net nėra. Tie, kas krauna nykščius žemyn po Leto persergėjimais dėl totalaus ir baisesnio nei rusų laikais sekimo, tiesiog nemąsto…

J---Vaidui       2017-07-26 20:27

Visiems.
“Naša Kontoras nas berežot”.
Viena vertus, Kontoros ar net keleto kontorų smarkiai padidėjusi “globa” portalui yra tiesioginis portalo įtakos pripažinimas.
O antra- portalas ir taip buvo gana skylėtas programiniu atžvilgiu, tad nepakenktų modernesni technologiniai patobulinimai.
Dažnai, portalą tiesiog nįmanoma atidaryti ir tik atkaklumas gelbsti.
Tačiau didžioji dalis mažiau įgudusių skaitytojų tiesiog lieka už borto.
Nemanau jog portalo lankomumo mažėjimas būtų Redakcijos ir Admino prioritetu.
Vansi, kažką teks daryti. Arba užidaryti, o tai, nustekentai žodžio Laisvei musyse, būtų beveik padkutinis cvekas į grabo lentą.
Tikėkimės, jog pavyks portalo veikimo problemas išspręsti teigiamai.
Tiesa, yra vienas bet- jeigu portalas techniškai gniuždomas per internetinio ryšio operatorius, tuomet praktiškai nieko negali padaryti. Toka grėsmės tikimybė reali. Juk čia Lietuva- “stebuklų” žemė. Ką teip nės kontoros moka ir turi galimbių tai daryti.

VaidasVDS       2017-07-26 19:52

Noriu paklausti s.m.-o
Ar čia visiems taip sunku įeiti į šį tinklapį ir vaikščioti po temas bei laukti kelias minutes, kol išsisiųs komentaras. Taip man yra tik šiame tinklapyje.
Vakar iš kompo išvijau trojaną ir viskas buvo gerai, dar ir šiandien ryte, bet po pietų vėl tas pats, reiks vėl jo ieškoti.
Ar kas nors priklauso nuo portalo prižiūrėtojų ar čia tik nuo kokių nors tarnybų priklauso? Jei nuo tarnybų, tai turiu joms vieną pastabą: jei labai rausitės mano kompiuteryje, jūsų darbuotojai gali pasidaryti jums nelojalūs, jie gali atsisakyti daryti blogį kitiems žmonėms, o tai jums gali būti nenaudinga…

VaidasVDS       2017-07-26 19:03

Didžioji autoriaus (gal ir šio portalo) KLAIDA:
“Mes turime galvoti, kaip išsaugoti pažangą, bet ne per globalistinę (pacifistinę, leftistinę) pasaulėžiūrą, o nacionalinę”.
Galvojate, ponai, apie tai, kas yra neįmanoma.
Jei pabandysite suvokti, kad vienybė tikrai nereiškia vienodumo, tuomet gal dar ir galima jus pataisyti. Jei nesuvokiate, visos diskusijos nueis perniek.
Nėra geresnio pažangos variklio, kaip dvasingumas, o jo aukščiausias idealas Dievas Tėvas vienas visoms pasaulio tautoms. Ir ne jokia katalikybė, protestantizmas, stačiatikizmas ar koks nors kitas sektantizmas, ir kaip ne krikščionybė, islamas, judaizmas ar koks nors kitas tikėjimas, bet Dvasingumas vienas ir visiems žmonėms.
Nes Vienas Dievas negali turėti skirtingų tautų ir valstybių. Yra tik Dievo vaikai ir tie, kurie nesuvokia ar visai nenori suvokti Dievo.
Niekada neatsiras pasaulyje tauta, kuri tik viena teisingai suvoks Dievą. Viena tauta jau bandė ir taip išpuiko, kad nužudė Dievo Sūnų, siųstą tiek jiems, tiek pasauliui. Bet vis tiek nedidelė tos tautos dalis davė pradžią Dievo Sūnaus mokymams. Bet vėlgi tam tikra nacionalizmo forma buvo ir pas Jėzaus apaštalus ar jų pasekėjus. Jie taip bandė įtikti savo tautai, kad iškraipė ir Dievo Sūnaus mokymus, bandydami visus juos susieti su visomis jų religinėmis tiesomis. Jie norėjo žmogiškai, o gavosi nevykusiai.
Krikščionybė, nors ir būdama geriausia 20 a. religija, taip ir nepajėgė nei susivienyti, nei būti pasaulio autoritetu, per daug klaidų joje yra.
Bet negalima atmesti jokios pasaulio religijos, visose jose yra daug tiesos ir tiek dvasinės, tiek žmogiškos išminties.
Bet, jei norite kurti kažką naują ir tikrą, sugebėkite pamatyti, ką iš tiesų veikė šiame pasaulyje ir ko iš tiesų siekė Jėzus. Jei to nepadarysite, nieko nepasieksite, kad ir kokias pastangas dėsite.
Ir kalbėti reikia ne apie nacionalizmą, bet apie tautiškumą. Kada tautos varžysis dėl dvasinių, o ne materialistinių pasiekimų, tuomet keisis ir vienysis visas pasaulis. Kito, ir geresnio, kelio paprasčiausiai nėra. Jei jūs visi mėginsite grįžti į savo valstybes ir ten daryti kokiu nors būdu tvarką, gal kur nors pavyks, bet tik laikinai, atsiras didesnių ir galingesnių, kurie tas tvarkas lengvai sunaikins. Globalus pasaulis yra neišvengiamas, tačiau globaliai reikia keisti ne materialistines ir sofistines vertybes, bet dvasines. Nes per daug šiame pasaulyje yra tik kupranugarių, kurie niekaip nepralįs pro adatų skylutes. Reikia globaliai padėti tiems kupranugariams suvokti, kad būti kupranugariais ne visada apsimoka…

akademiniu stiliumi       2017-07-26 18:10

Truputį per sudėtingai: Lenkai šalina visą buvusį komunistinį palikimą, kuris reguliavo pačią svarbiausią valstybės fukciją- Teisingumą. “Reguliavo” taip, kaip reikalavo Vokietijos elitas, kuris reguliuoja ir Briuselio elitą.Atstatydami senasias patikrintas istorijos vertybes - atsatys ir pasitikėjimą , tvarką, teisingumą ir klestėjimą savo valstybėje, nors kaip to nenorėtų Rusija ir Vokietija- amžini Lenkijos priešai.

real       2017-07-26 17:30

bet tai kaip Junkeris aukojasi, skelbdamas embargą amerikoniškam burbonui, žinant jo polinkį išmesti burnelę smile

lenkams geriau       2017-07-26 17:30

turi klasikines vertybes: katalikybę ir Tėvynę.
——-
lietuvaičiams kolaborantams sunkumai - nebežino nei kaip rengtis, nei kokią žopą ar užpakalį reikia laižyti..


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.