Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Ugdymo politika

Andrius Švarplys. Apie austėjišką emdžiboltišką konservliberalizmą, arba Pastabos paraštėje apie Romo Lazutkos straipsnį „Grietinėlės graibymas…“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 4 d. 2:58

20     

    

Andrius Švarplys. Apie austėjišką emdžiboltišką konservliberalizmą, arba Pastabos paraštėje apie Romo Lazutkos straipsnį „Grietinėlės graibymas…“

Dešimtmečio straipsnis. Postsovietinio neoliberalizmo demaskavimas. Puikios mintys rugsėjo 1-osios – Švietimo vertybių – proga. Kas turi ausis, teklauso!

Privatus verslas melžia valstybę prisidengdamas „laisva rinka“, „teise rinktis“, „vartotojo laisve“, t.y. laisvų nesąmonių instituto lozungais, skirtais užmaskuoti šitą grobstymą iš skurdinamos visuomenės.

Liberalizmas: kaip valstybės resursų nukreipimas turtingiausiųjų sluoksnio naudai.

Austėjiškas-Landsbergiškas konservatizmas: kaip pamušalas iš vertybių įvaizdžio, dengiančio pelną, pelną ir pelną. Konservatizmas kaip pelnas iš vertybių.

Štai kodėl reikia Lenkijos ir Vengrijos kelio Lietuvai – tam, kad tautos (realios, socialinės tautos, o ne Didžios Tautos) vardu būtų pažabotas austėjiškas jaunasis landsbergizmas. Tam, kad civilizuotai įsiteisėjęs valstybės išsunkimas būtų nukreiptas nuo turtingųjų maitinimo prie plačios visuomenės.

Ir visiškai aišku, ko griebsis ši Laisvės, Rinkimosi ir Vertybių, o realiai Pinigų ir tik Pinigų įsisavinimo sistema, kai bus pabandyta pažaboti jos cinišką godumą. Ji griebsis Europos! Kai šitas posovietinis neoliberalizmas bus pričiuptas, jis šaukte šauksis Europos Vertybių – neva nacionalistai naikina laisvąją rinką, teisėtą verslą, konstitucines teises, teisinę valstybę. Lenkai ir vengrai išdrįso mesti iššūkį šitam melui, lietuviai – dar ne.

Mums reikia tikro amerikietiško egalitarizmo. O turime austėjišką emdžiboltišką konservliberalizmą. Ar yra politinė perspektyva bent pajudėti teisinga kryptimi? Jau iš ekranų ateina kandidatas, kurio pagrindinė funkcija bus pratęsti šitą patogų valstybės išsunkimo principą. Lietuvos vakarietiškumo imitacijos principą.

————————————

„Susirinkti labiausiai šeimose prižiūrėtus vaikus mokyklose, jaunus sveikus klientus – poliklinikose, „Sodroje“ jau apdraustus darbuotojus – pensijų fonduose.

Lietuvoje geriausios mokyklos atsirenka geriausius, gabiausius, tėvų prižiūrėtus ir pinigais apkamšytus vaikus, o skurdi valstybė tai dar ir prifinansuoja papildomai.“

Visą Romo Lazutkos straipsnį „Grietinėlės graibymas, arba Landsbergių verslo modelio nonsensas“ skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2018-09-5 22:58

Pratęsiant Lazutkos mintį, įsivaizduokim, kad einama toliau ir tokios mokyklos, kaip Čiurlionio menų mokykla ar Vaikų dailės mokykla tampa privačiomis ir prieinamos tik turčiams, t.y. kolaborantų luomui, eks- ir neo- komuniagoms. Kas dėl turinio, jei vistik pasmerktume komunizmą kaip ideologiją, taigi, marksizmą su jo visom atmainom, gal būtų kiek lengviau atsispirti dabartiniam sodominiam jo porūšiui.

StasiiuG       2018-09-5 15:01

angliskai tas zodis yra “entrepreneurship”-
capacity and willingness to develop, organize and manage a business venture along with any of its risks in order to make a profit

verslumo dvasių naujienos       2018-09-4 19:40

Austėjėlei taip sekasi žįsti valstybės tešmenį, kad įsteigė dar vieną naują Lietuvos melžimo firmelę. Berods dabar Anūko pačiutė turės jau keturis biudžeto aruodų sėmimo šiupelius. Nespėsime ir apsidairyti, o versli moteriškė jau bus sukūrus maximos dydžio monstrą.
Ech, kad tik, biudžeto pakaktų tenkinti Austėjos poreikius. ...
(Ai, nebėda- valstybė gali ir pasiskolinti, jeigu ką. Už 10% komisinių, bet kas paskolins.)

is tiesu       2018-09-4 19:20

tai reikia ne privaciu mokyklu,o gimnaziju,kur po pradiniu pereitu labai gerai besimokantys vaikai.Ten butu sunkesne programa,bet galimybes nepriklausytu nuo turtingumo.

StasysG       2018-09-4 17:23

padėjau pliusą p. Tarabildai. Bet kas yra VERSLUMAS išvertus į anglų k., tai nežinau. Gal kas žino?

Tarabilda       2018-09-4 16:10

Niekšų niekšas tas Lazūūūtka. Suvarė į šipulius sėkmingiausią Lietuvoje Landsbergių biznį. Lazūūūtka, ar iš medžio iškritai? Nuo kada mūsyse yra nusikaltimas kišti ranką į atlapotą valstybės kišenę? Dar amžiną atilsį Brazas andai pasakė - atsikniskit, vogti “po zakonu” ne nuodėmė, o verslumas. Verslumo dvasia, kaip mėgsta postringauti “Senukų” Rakauskas.
Gabriukas šiandien Delfyje atviru laišku kreipėsi į Tautą ir valstybės vadovus, kad pagaliau visi padarytų išvadas,  ir tokie šmeižikai Lazūūtkos būtų užčiaupti, nes nesupranta kokia turi būti švietimo sistema ir kokia demokratija ant Lietuvos.
“Šūd up”, pone Švarply ir Lazūūtka.

vytautas       2018-09-4 15:42

Teisingos mintys.Jei Lietuvoje yra dar tokiu sviesuoliu,kaip A.Svarplys,-dar turime sansa islikti.Aciu Andriau…..Ir jeigu prezidentu taptu tas is Ekrano ,-tai is musu beliks BOMZU tauta ,net be savo zemes.Taigi prie to einama.Isliks svetimu saliu kariniai poligonai.Net nebus kam pasakyti “aciu"panelei Grybauskaitei.Nebent ozeliai ir ozelytes su nuzombintais tapkinais.Bet…viltis mirsta paskutine.

Išties       2018-09-4 15:41

R.Lazutka pateikė tik vieną dalį austėjiškos švietimo tinklo liberalgrobuonišką veiklą- materialinius ir finansinius reikalus. Vis dėlto svarbesnė yra minėtos privačios švietimo sistemos dalis apimanti mokymo ir auklėjimo turinį: čia ši veikla grindžiama vien liberalmarksistinėmis ,,vertybėmis”,deja.Tad, austėjiškoje švietimo sistemoj deramą vietą užimą  genderizmo,kosmopolitizmo,globalizmo temos.Vienok neužmirškime,kad privačios mokyklos,vaikų darželiai būtini ir pageidaujami su sąlyga,kad jų visapusiška veikla yra skaidri ir teisinga ir ugdo lietuvį pilietį-patriotą.

Valio ...       2018-09-4 15:05

apsukri moteriškė, į prezidentus ją galėtų koncervai iškelti… amžius juk leidžia….

Juozapas       2018-09-4 11:52

Tiek straipsnis tiek komentarai-pastabos yra triuškinančiai geri.
Neturiu ką ir pridurti.
Labai iškalbingai koncervų bobikas Pikasas tyli. Užspringo. smile

Jules       2018-09-4 11:24

Aš neturiu jokių priekaištų ponui Švarpliui, nes, mano nuomone, jis parašė Tiesą už kurią galiu tik padėkoti. Tai buvo beraščio nuomonė. O kas Jums nepatinka dėl Viniuko ir Džo tandemo, dėl visuotinai žinomo tarp beraščių Viniuko ir Džo pakto, kaip ir dėl Jurgio ir Kubiliaus mirtino tandemo, a? Prašom patikslinti, ačiū avansu! „Advance to Barbarism“, ar žinote tokį veikaliuką, inteligentai, a? Tai ne apie SOS ar Ledo degtinę, patikėkite, ir ne apie „Stoličną“.

paveldėtas gobšumas       2018-09-4 11:20

Labai dėkui p. A. Švarpliui. Uždanga nukrito nuo “šventos” Landsbergių šeimynėlės.  Gal vis daugiau žmonių praregės ir susimąstys ar verta jais pasitikėti ir už juos balsuoti. Esame daug girdėję apie p. Čijausko(Austėjos tėvo) didelius sugebėjimus vis prisisukti ir įsidarbinti pelningose vietose. Tad, kaip liaudyje sakoma, obuolys nuo obels netoli tenurieda, o ir Gabrieliaus giminėje į turtus nespjaunama. Tai toks tokį pažino…

Džiūlzas kaip visada       2018-09-4 10:07

nusikvaksėjo. Nes apart dezipropagandos, Kapsuko univerkos docentų ir Žečpospolitos klišių daugiau jo smegeninė netraukia. Ai, pardon, dar Viniukas ir dėdė Džo (Čerčilis su Stalinu)... Skubėk, žmogau, delpyne prisijungti prie budulių, nesuvokusių taip, pritariu Andriui Švarpliui, - dešimtmečio straipsnio esmės ir žvygaujančių apie/atseit prieš socializmą.

Albina kaip visada       2018-09-4 9:26

nori tapti Žečpospolitos provincija.

albina       2018-09-4 9:08

Puikus Lazutkos straipsnis,dešimtukui Andriaus atliepimas!Budinkimės,kelkimės,viltis gimsta Europoje,pavyzdžiu privalo būti Vengrija,Lenkija,net kylanti Rumunija.Mūsų kaimas pakrašty,amžinai buvom kryžkelėje,bet juk iš praeities ir stiprybės galim pasisemti?

Nesu tikras       2018-09-4 8:42

bet apie Lukšienę patylėčiau. Kad nebūtų buvusi tokia pati, kaip Vanago duktė. Reikėtų labiau įsigilinti į jos veiklą ir kas iš to gavosi dabar.

Netikėjau,kad       2018-09-4 7:50

Landsbergiai tokie snobai.Kas pakovos,kad būtų diegiama nors dalinai M.Lukšienės tautinio ugdymo sistema?Valstiečiai irgi apie tai nekalba.Kuo jie skiriasi nuo Landsbergių?

Dzeikas       2018-09-4 7:25

Jus nemaisykite liberalizma ar kokia kita politine ideja (lietuvis sunkiai suvokia skirtuma tarp zodziu “ideja” ir “man i kisene”) ir elementaru grobstyma prisidengus korumpuotais valdininkais (pirmas, elementarus lygis) , politikais (pasikeles lygis) ir korupciniais istatymais(stai kur Lietuva panaudojo savo “nepriklausomybe”).
Beje, autorius ir pats skiemenuoja “egalitaristine” kaip jis pavadino JAV ideja.
Na taip, visu lygybe pries istatyma ir visiems startiniu galimybiu uztikrinimas.
Bet kuo cia detas liberalizmas jei landsbergiu sutve su pigesniu paslemeku kompanija susiciulbejo su KGB nuolauzomis Lietuvoje ir suka “varkes”?
Privacios mokyklos finansavimas is valstybes kisenes cia liberaizmas? Kazkas grabe apsivers.

Tai jau        2018-09-4 7:08

nesustabdoma.Neoliberalus traukinys lekia milžinišku greičiu.Jis gera valia jau nesustabdomas.Jis trenksis.

Agnė       2018-09-4 5:29

Ačiū Andriau už idealų įvertinimą! Aiškinkime jaunimui apie tuos reiškinius. Visur, kur tik įmanoma. Nes visokios ozelytės tapinai ... po rajonus šmirinėja, susitikimus organizuoja, ateities vizijomis dalinasi,ir lėšų tam turi, iš kur?


Rekomenduojame

Nemokama rinkiminė reklama. „Susipažinkime: mes pirmą kartą ryžomės kandidatuoti savivaldybių tarybų rinkimuose…

Klausimas ES institucijoms: ar LRT vadovės teiginiai, nukreipti prieš Lietuvą, nėra hibridinio karo dalis?

Povilas Gylys. Skelbiu LRT pilietinį boikotą ir kviečiu prisijungti visus vertinančius bendrąjį gėrį

Geroji Naujiena: Viešpaties pagauti

Linas V. Medelis. Kaip mylėti vaikus, kai to moko nemylintys ir nemylimi

Algirdas Endriukaitis. Iš nepriklausomos Lietuvos teismų verdiktų: koloborantai, persekioję „Kronikos“ leidėjus, teisūs, visuomeninkai –  ne

Algimantas Rusteika. Sveikinu visus brangius Lietuvos žmones atvykus į 1939-uosius! (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis. Apie Škirpą „visko“ M. A. Haroldas nežino

Suomija nori, kad migrantai grįžtų namo – du kartus padidinta grįžimo išmoka

Iš arti. Seimas Vyganto Malinausko ir Vytauto Sinicos akimis: atrodo, vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir ne vien kraštutiniais atvejais

Arvydas Juozaitis. Steikime Tautos iždą

Valdas Vasiliauskas. Kultūra, atskirta nuo valstybės

Vytautas Radžvilas. Šeštoji V. Putino kolona – stipresnė už penktąją

Antanas Maceina. Trys europiečio iliuzijos komunizmo akivaizdoje

Mateo Salvinio atsakas kairiųjų aktyvistui: „Siunčiu tau 20 imigrantų į namus“

Pasirašykime peticiją: Petro Cvirkos paminklas – okupacijos ir kolaboravimo simbolis, jam ne vieta Vilniaus širdy

Vytautas Sinica. Štai šeštoji kolona – visu gražumu

Robertas Grigas. Kunigui Juozapui Zdebskiui: „Tai ne putino uogos ant sniego…“

Raimondas Navickas. Ko moko jaunimą šis keistas filmas? arba Iliustracija VSD ir 2-jo departamento 2018 m. „Grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui..“

Verta prisiminti. Konstitucinis Teismas: Lietuvos valstybė – tai AŠ!

Frederikas Erixonas. Rinkimai pakeisiantys Europą?

Algimantas Rusteika. Miškų kirtimo nusikaltimas tęsiasi

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ko tikėtis viešojo sektoriaus darbuotojams iš Vyriausybės komisijos?

Nuo bačkos. Dainius Pūras. Viena iš sėkmingiausių sąmokslo teorijų – mitas apie tariamą Norvegijos nesėkmę šeimos ir vaikų teisių apsaugos politikoje

Savivaldos rinkimams artėjant. Kokią Vilniaus viziją rinksimės?

Atėjo laikas: visuomenė turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos likimą

Karolis Kaklys. Ar įmanoma demokratiška savivalda be mažumos?

Austrijos Vyriausybė praneša: 62 proc. asmenų, įtariamų 2016-aisiais nužudę moteris, yra „užsienio kilmės“

Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva?

Vytautas Radžvilas. Pirmas žingsnis pokyčių link – nutraukti katės ir pelės žaidimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.