Ugdymo politika

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 16 d. 19:54

25     

    

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Pratęsiant diskusiją apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą.

Iš studentų atsiliepimo apie dėstomą dalyką.

„Siūlau atsižvelgti į dėstytojo reiškimąsi viešojoje erdvėje. Mano nuomone jo elgesys yra neetiškas, turint omenyje, kad kaip dėstytojas yra autoritetas daliai studentų. Jo FB profilyje galima aptikti net ir propogandinių pareiškimų (dalinimasis video, kuriame skatinama pandemijos metu nusispjauti į kaukių dėvėjimą ir panašiai). Suprantu, tai yra jo asmeninė erdvėm tačiau jį seka ir stebi nemaža dalis studentų. ... Žodžiu manau toks dėstytojas gadina universiteto vardą“ (kalba originalo, netaisyta).

Studentų pasisakymai anoniminiai, noriu tik atkreipti dėmesį į naujo studento tipo formavimąsi.

Studentas/ė nesidomi dėstomo dalyko turiniu, bet rūpinasi kitų studentų teisingu galvojimu ir todėl siekia, kad universitetas cenzūruotų dėstytoją už jo asmenines pažiūras viešoje erdvėje, ne universitete.

Čia yra tipiškas tapatybės politikos, įsižeidusių jausmų, socialinio teisingumo „kareivio“ logika: „man nepatinka dėstytojo pažiūros, todėl reikėtų jį pravalyti iš universiteto“. „Tai įžeidimas mano tapatybei, tai įžeidimas mano jausmams, todėl nubauskit/susidorokit su tuo žmogumi“.

Kokio ateities universiteto norime: ar paisančio teisinės valstybės principų (Konstitucijos) ar tapatybės/įsižeidimų ir susidorojimo principų? Ar teisinė valstybė ar universiteto politizavimas?

Galbūt reiktų pirmakursiams duoti trumpą paruoštuką šiuo klausimu supažindinant su studijų tvarka universitete ir Lietuvos įstatymais? Būtent specifiškai šiuo klausimu. Na, pvz. tokiu:

1. Viešoje ir privačioje erdvėje už universiteto ribų nėra studento-dėstytojo santykio, ir tas galioja bet kuriems darbiniams-profesiniams santykiams. Socialinėje erdvėje visi asmenys jau yra Lietuvos piliečiai, o ne dėstytojai-studentai, viršininkai-pavaldiniai, direktoriai-valytojos ir t.t. Kiekvieno piliečio teisės ir pareigos užtikrinamos valstybės įstatymais.

2. Kiti studentai yra savarankiški žmonės ir joks įstatymas nenumato, kad vienas studentas turi teisę rūpintis kitų studentų teisingu galvojimu. Pilnametis asmuo laikomas pilnateisiu Lietuvos valstybės piliečiu, o tokiu Lietuvoje laikomas bet kuris asmuo nuo 18metų, yra laisvas pats nuspręsti, kokius informacijos šaltinius jam skaityti, žiūrėti, domėtis. Rūpinimasis kitų studentų galvojimu privačioje erdvėje iš esmės yra panašus į mamos rūpestį mažamečiu vaiku (bet juk studentas yra pilnametis asmuo) arba į kito asmens laisvės pažeidimą.

3. Lietuvos teisė ir Vakarų konstituciniai principai gina žodžio, minties, sąžinės laisvę, pažiūrų įvairovę. Įstatymuose nėra „teisingų politinių pažiūrų“. Kito politinės pažiūros gali žeisti tave, bet tai normalu. Turi išmokti gerbti kito politines pažiūras. Neetiška ir nenormalu yra persekioti kitus žmones už jų teisėtas pažiūras.

4. Raginimas Universitetui atsižvelgti į privačias dėstytojo (teisėtas) pažiūras viešoje erdvėje, vien todėl, kad jos nepatinka studentui yra raginimas pažeisti dėstytojo pilietines teises ir apriboti jo žodžio, minties ir sąžinės laisvę. Tai yra etinis pažeidimas (savo politinių ar moralinių įsitikinimų/nuomonės primetimas studijų procesui bei studijų politizavimas) ir teisinis pažeidimas (kito asmens minties, žodžio laisvės ribojimas).

————————————————————————

Čia keli pavyzdžiai iš Vakarų universitetų gyvenimo.

https://www.breitbart.com/politics/2021/01/11/thousands-of-law-school-alumni-sign-unconstitutional-petition-to-disbar-cruz-hawley/

5000 prestižinio Jeilio universiteto Teisės Mokyklos (!) studentai reikalauja atimti teisininko licenziją iš senatorių Ted Cruz ir Josh Hawley už tai, kad jie balsavo prieš J.Bideno rinkimų rezultatų sertifikavimą Senate. Siūloma susidoroti už visiškai teisėtas senatorių politines funkcijas ir konstitucines teises.
Kalifornijos universiteto profesorius: https://www.foxnews.com/us/cornell-professor-criticized-black-lives-matter-faces-student-boycott

Nobelio premijos laureatai kviečia susidoroti su profesoriumi: https://swarajyamag.com/insta/cancel-culture-krugman-yellen-call-for-removing-editor-of-a-top-economics-journal-for-criticizing-black-lives-matter
Majamio universiteto profesorius: https://www.wcpo.com/news/local-news/miami-university-officials-professor-accused-of-making-racist-remark-at-oxford-protest

Čia padėtis Vokietijos universitetuose: https://www.delfi.lt/news/daily/world/tuo-kas-vyksta-vokietijoje-sunku-patiketi-jei-netelpi-i-remus-gresia-nemalonumai.d?id=77110901

Čia nesenas Lenkijos universiteto pavyzdys su sociologijos profesore: http://mokslolietuva.lt/2020/03/lenkijoje-profesore-apkaltinta-homofobija-uz-destyma-apie-prigimtine-seima/

Ir https://notesfrompoland.com/2020/01/19/minister-promises-bill-to-defend-free-speech-at-universities-after-lecturer-accused-of-homophobia/

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

bjž       2021-01-18 20:10

Net ir blogiausias dėstytojas ar mokytojas yra bejėgis prieš gerą mokinį ar studentą.Gero mokinio nesugadins net ir kvailiausias mokytojas.Mokyklos LEMA.

bronius       2021-01-18 18:22

Nori A. Švarplys ar ne, bet ateityje bendrai kažin ar beliks toks dalykas kaip klasikinis universitetas, su dėstytojo - studento santykiu. O kai kokia progresyvi rektorė pakeis J. Augutį, tai tada ir jam pačiam kils sudėtingų klausimų.

beždžionynas       2021-01-17 21:42

Jūs manote dabartiniai universitetai ir kitos mokymo įstaigos suteikia išminties pažinimą, pakelia žmogų iš tamsybės į šviesybę? Juokaujate. Ten iš žmonių gamina beždžiones. Nustato joms dresūros programas, atrenka labiausiai pasiduodančias dresūrai (perspektyvias), jas ilgai ir kryptingai dresiruoja, o už paklusnumą suteikia, pora niekučių (tuščius titulus, porą gražiai atrodančių popiergalių) paėsti ir narvą. Labiau išdresiruotos beždžionės turi geresnius narvus ir pašarą, kitos prastesnius. Bet viena pas visas beždžiones gyvenime yra vienoda, jos neturi pasirinkimo laisvės ir negali priimti savarankiškų sprendimų. Ko jas išmoko zoologijos sode (universitete) taip jos ir elgiasi, priešingu atveju prarastų blizgučius, pašarą ir narvą.

Mūsuose labiausiai išsiskiriantis, gerai dresiruotos beždžionės bruožas yra posakiai „o ką pasakys užsieniečiai?“, arba kitas „o štai estai nusibeždžioniavo pas save pirmi kažką, reiškia ir mes taip turime elgtis (beždžioniauti)“, ir dar „nereikia išradinėti dviračio kuris jau išrastas“ ir pan.. Taip beždžionės ir vaikus savo moko, beždžioniauk stropiau vaikeli, kaip vat tie dėdės daro, tada ir narvą švarų turėsi ir paėsti laiku įmes.

Prašalietis       2021-01-17 16:40

>>Prašalietis     2021-01-17 14:21 “Daug tokių “ligų” užderėjo sovietijoje;”...
Šiandieninės “demokratijos ir laisvių” civilizuojamiems čiabuviams pavyzdyje JAV, kurioje ne “pasileidimas, bet seksualinio santykiavimo laisvės” šiai dienai JAV “pagimdė” oficialiai pripažįstamų dešimt ar daugiau žmogaus “galimų lyčių”, nepirmauja pasaulyje savo tuberkuliozininkais ir sifilitikais. “Okupacijoje sunkiai gyvenę” buvusios Tarybų Lietuvos žmonės, “tokių ligų užderėjusioje sovietijoje”, nepirmavo nei sovietijoje, nei Europoje savo tuberkuliozininkais ir sifilitikais. Na o Lietuva “išsikovojusi laisvę ir nepriklausomybę” per palyginus trumpą laiką, dar nespėjusi visiškai “vakarietiškai pasileisti”, kol kas beturinti Seime tik vieną homuseksuslą, eurokolūkyje ateityje neišvengiamai “laukianti kitų lyčių atsiradimo”, neišsivaikščioję,  Lietuvoje “sočiai ir laimingai” užgyvenę jos gyventojai, jau ne vienas dešimtmetis tvirtai pirmauja Europoje ar pasaulyje pagal savižudybes, susirgimus tuberkulioze ir sifiliu ir t.t.

Kis       2021-01-17 16:11

o kaip pasielgti su tais,kurie skleidzia melagingus faktus,kad galetu veikti pries viena ar kita individa,o kur asmenine atsakomybe pries mela?Paleisti lengva,labai gerai vienai pusei,jokios atsakomybes ,destyk kas ant liezuvio ir kas toliau-anarchija.?

>>Prašalietis       2021-01-17 14:21

Tuberkuliozė,sifilis, alkoholizmas ir dabar jau sparčiai plintanti narkomanija, tai-pasileidimo,o ne skurdo “ligos”.Daug tokių “ligų” užderėjo sovietijoje; yra tokių ir panašių dvasios ubagystės negalių ir kūno ligų  ir “skurdžiuose” vakaruose .Tokios “ligos” daugiausia atsiranda žmogų  dvasiškai išbuožinus,atėmus iš jo dvasinius turtus, ko pasekoje žmogus nualina savo organizmą ir krenta į netvarką,skurdą, apsileidimą ir neviltį,tokių “ligų” palydovus.Rūkoriai,alkoholikai,narkomanai,paleistuviai daugiausia “suserga” savo “ligomis"ne dėl materialaus skurdo,o dėl amoralumo,valios ir krikščioniško religinio auklėjimo ir savęs,kaip Dievo mylimo kūrinio pažinimo stokos

>> 11:28       2021-01-17 12:33

Gal parašysi kaip turėtų atrodyti tekstukas be klaidų. Ar išmintingai slėpsiesi krūmuose.

stasys       2021-01-17 12:21

cit. Mąstantys supras apie ką. ... čia kas ? Pasiūlymas įstoti į mąstančių legioną ?

stasys       2021-01-17 12:19

Jokio diskriminavimo pagal amžių , kiekvienos bangos priekyje stovi skirtingos kartos žmonės , be abejo jaunimas .

apie ATEITIES universitetus?...       2021-01-17 12:11

tai kad toliau kaip savaitės atstumu kokios nors išvis ateities nelabai matosi… Vienas Kijevo Rusios valdovų (berods, Sviatoslav) tolimoje praeityje padarė didžiausią istorinę klaidą, kurios pasekmės jaučiamos tūkstantį metų. Ir dar ne pabaiga.
***
Mąstantys supras apie ką.

staska,       2021-01-17 11:35

nediskriminuok žmonių pagal amžių. Tai draudžia visi įstatymai. Antraip ir tau jau seniai laikas buvo užsičiaupti.

Kas nepatinka        2021-01-17 11:28

,,Tiesos” troliams 23:43 įraše? Studento tekstelyje yra 1 rašybos, 5 skyrybos ir viena leksikos (tuo pačiu ir logikos) klaida. Iš viso 7. ,,Laisvę neraštingumui”? Ar tiesiog nepolitkorektiška remti A. Švarplio mintis?

Prašalietis       2021-01-17 11:21

Po A. Švarplio “profesoriškų“pastebėjimų“Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą”..., “kaimo šviesuolis” taip pat diletantiškai ” Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą”... Tokiems skurdo pseudo valstybėms kaip Lietuva kuo toliau tuo bus sunkiau finansuoti visų lygių šiandiena vadinamas mokymo įstaigas, kurių “mokymas(is)” didžiąją dalį besimokinnačių tepajėgia “išmokinti” profesijų puskvailiais, kurie mažai ką supranta apie profesionalų darbą, visiškai nesuvokia juos supančio realaus pasaulio ir jame nesiorientuoja. Atėjusį į mokyklą mokintis nieko nemokantį vaiką, ar šiandieninę  vidurnę ar “gimnaziją sėkmingai ” baigusį mokinį atėjusį mokintis į universitetą  , įtraukti į “dalyvavimą mokymo procese kaip lygiavertį mokytojui ar dėstytojui dalyvį”, šio dar nieko neišmokusio “mokymo proceso besimokančio dalyvio” savo mokytojo ir mokymo proceso reitingavimas, jį “padaro” iš karto “mokytu” be jokio mokslo. Po tokių mokslų visi “stebisi”- kaip čia gaunasi, kad, baigę šiuolaikinius mokslus, tokie “mokslininkai” nelabai ką sugeba pagal savo specialybes dirbti ir neranda kur kitur “pritaikyti savo įgytų mokslinių žinių”. Gerai, kad nepriklausomai nuo šiulaikinių “mokslų ir mokslininkų” gamtoje ir šiandien galioja “natūralios atrankos dėsnis”. Tolimesnėje ar artimesnėje ateityje tikrai baigsis didelių finansų reikalaujantis “žaidybinis, viktorininis, kolektyvinis, testinis ir t.t.”, besimokančio individo mąstymo, atminties ir t.t. sugebėjus ne vystantis, o mažinantis “mokymas(sis)”, kurį pabaigęs “specialistas” sugeba ir nori ne ką nors pagal išmoktą specialybę ar ne pagal specialybę dirbti, o tik sočiai ir gerai gyventi. Kuo toliau, tuo bus sunkiau šiandieninius “mokslus” baigusiems ir gyvenimo tiesas “suprantantusiems” dėka “Simsonų, komiksų, fikcinių ir siaubo filmų...” “specialistams ir profesionalams” rasti “gerą darbą ir atitinkamai gerą vietą gyvenime” vis mažiau “gerų darbų ir gerų gyvenimo vietų” turinčiame pasaulyje be sugebėjimo dirbti aukštos kvalifikacijos ir visuomenei reikalingą darbą. Lietuvos ateitis yra aiški ir ją akivaizdžiai demonstruoja ne tik 30 metų istorija, bet ir šiandienos su “mokymo(si) tendencijos kaip distancinis “mokymas(is) ir t.t.. Tokie “mokslai ir mokymosi sistema” ir ateityje Lietuvai užtikrins, kaip buvo ir praeityje, savo pirmavimą Europoje ar pasaulyje pagal skurdą, savižudybes, susirgimus skurdo ligomis kaip tuberkuliozė ir sifilis, alkoholizmas ir t.t. Pasekoje, pagal minėtą “natūralios atrankos dėsnį”, ateityje bus mokinami tik tie vaikai ir jauni žmonės, kurie labai patys norės mokintis ir mokslui turės pakankamai gabumų, juos kas nors rems, ir tie puskvailiai ir ribotų sugebėjimų vaikai, kurių tėvai turės pakankamai lėšų apmokėti visą jų mokslą. Visiems kitiems, kaip jau buvo Lietuvos istorijoje, užteks pradinės mokyklos “mokslų”, kad pažintų raides ir skaičius ir nuo mažų dienų “linksmai ir savo noru” mokintųsi pas ką nors ar kur nors ką nors konkrečiai dirbti, kad gyvenime galėtų, jei gerai dirbs žmonėms reikalingą darbą, pramisti. Tokiai ne komunistinės lygybės principu paremtai tikro švietimo ir mokslo sistemai su kaupu pakaktų ir penktadalio šiandiena mokslui skiriamų lėšų. Sovietijos laikais statė “be Dievo mieros” mokyklas, kitas mokymo įstaigas, visokius tyrimo institutus ir t.t.,kurių vis trūko. Ateityje mokymo įstaigose neliktų nei nenorinčių, nei nesugebančių ir t.t. mokinių ir studentų, neliktų ir daugybės su mokslu nieko bendra neturinčių, bet sėkmingai be jokios naudos kažką “dėstančių”, neaišku ko “mokinančių”, kažkur “dirbančių”, bet nieko naudingo praktiškai nenudirbančių pseudo mokslininkų, pseudo mokslų pseudo daktarų, pseudo profesorių...

> 10:37       2021-01-17 11:16

Jeigu tas ,,techologinis lygis” tarnauja dar didesniam moraliniam nuopuoliui, tai gal geriau nereikia smile . Ir dabar pakankamai ,,technologiškai” aliname ir griauname savo Žemę. Sako, Atlantida buvo pasiekusi aukštesnį technologinį lygį negu mes šiandien. Tačiau kur ji dabar? Kai žmonija pasieks pakankamai aukštą sąmoningumą (pakankamai aukštą dvasinį lygį), visos kitos problemos išsispręs savaime. Antraip tai gali būti paskutinis mūsų ,,pasispardymas” su visomis tomis technologijomis ar be jų.

stasys       2021-01-17 10:54

Ehrmantraut   2021-01-17 10:37 .. leiskite paklausti nekukliai kiek tamstelei metu ? Jei laviruojate apie ‘diedus’ seskite ir uzsiciaupkite. smile))

Universitetai       2021-01-17 10:51

patys priima beraščius, tai paskui tie beraščiai užsiima tuo, ką moka. Moka ėsti kitą (paprastai geresnį), nes sąžiningai konkuruodami visuomet pralaimėtų. Lazda turi du galus. Lietuvai jei ne vieno, tai trijų universitetų - per akis. Ir kad paskaitų būtų ne 5, o bent 15 per savaitę. Tada nebūtų galimybių per 3 metus ,,baigti” 4 universitetus ir dar stribokų amatais užsiiminėti. Nieko nėra blogiau už netalentingą pasipūtėlį, koja spardantį visas duris. O kadaise naivuoliai svajojo: va, užaugs nauja karta, tada… Tik pamiršo, kad tą naują kartą reikėjo patiems ir auginti.

Ehrmantraut       2021-01-17 10:37

su tokiu kontingentu ne tik, kad nebus jokios IV-os pramonės revoliucijos, duokdie, kad šitie komunistuojantys šūdarankiai bent jau palaikytų dabartinį technologinį lygį.

Ariogala       2021-01-17 9:09

Politinių kalinių ir tremtinių sąskrydyje Ariogaloje Bažnyčios atstovas pasakė gerą pamokslą. Viskas buvo filmuojama. Susisiekiau su operatoriumi ir to pamokslo įrašo, tiksliau tik dalies pamokslo - 5 gal 10 min.
—-
Pasakė: “100 eur.”
Būk tu prakeiktas patriote.

stasys       2021-01-17 8:03

Nu ble…  2021-01-17 2:11 tamsta juk nesąs Svarplio nusivylęs studentas ,tai ko taip rustauti ?

stasys       2021-01-17 7:59

Man truputį keista kai dėstytojas-mokytojas skundžiasi savo studentais tame matydamas politikavimo apraiškas , gal bėda žmogiškam kontakte kuris neleidžia apjungti dvi skirtas tamstos asmenybes ? tada toks jaunas žmogus privalo savęs klausti kas tikra ?

Nu ble...       2021-01-17 2:11

Iš kur toks naivumas ?!!
Patriotai - idiotai !!!
Ar kai jus “meistravo”, dar vieno stūmimo trūko…
Tobuli moliai…
Armagedonas žengia…, o jie tik veblenti tesugeba…
Valinskas teisingai sakė..., tik būtina kai ką pakoreguoti…
——
Trampas. Atsimenate prieš kelis metus tokį TV projektą, berods “Mokinys” vadinosi…
Koks “kietas”, koks “bejausmis”, koks “...” buvo Trampas. O dabar?! Visiškas mėmė...
Lietuvos sveikatos ministras Andriukaitis vykdęs sveikatos reformą... išlėkė į “šiltą vietą”, savo bendražygius palikęs ant “ledo”, palikęs “vilkams sudraskyti”... Ir gi mat soceldemokratas… ir dar taikė į prezidentus (savus išdavęs)...
Trampas šiuo atveju, visiškai visiškai panašus !!!
Ir neveblenkit kad jis dar…
Jis nieko. Nes jis yra NIEKAS, ir čia geriausiu atveju…
Viską kapitališkai sušiko !!!
——
Velniop sušikta demokratija, jeigu ji pati net už save negeba pastovėti !!!
——
Kaip aš susimoviau, kaip susiknisau savo gyvenimą patikėjęs tokiais PSEUDO PATRIOTAIS.
Prakeikti mėmės…
Mižnių kompaniją...
Menkystų gauja…
Degeneratai, apsimetėliai, prisitaikėliai ir parsidavėliai…, prasmekite jūs skradžiai su visais savo pseudo kliedesiais…

Pasėta sėkla jau sudygo       2021-01-16 23:47

Pons Švarply,jau džiovinkis “sucharikus” juodai dienai, arba “persikvalifikuok” ir pradėk vyriškai mokyti feminizmo ir lyčių lygybės,nes pirmosios kregždutės jau pasirodė:).Nemanau ,kad čia kažkas ilgai gaiš laiką ir derėsis su tamsta,kaip matyti ir iš pateiktų pavyzdžių JAV.


“Netrukus po Adolfo Hitlerio atėjimo į valdžią 1933 m. Frankfurto mokyklos institutas pirmiausia persikėlė iš Frankfurto į Ženevą, o po to 1935 m. Į Niujorką, kur Frankfurto mokykla prisijungė prie Kolumbijos universiteto. Mokyklos žurnalas „Zeitschrift für Sozialforschung“ („Socialinių tyrimų žurnalas“) buvo pavadintas „Filosofijos ir socialinių mokslų studijos“. Nuo tada prasidėjo laikotarpis ir svarbus mokyklos darbas marksistinės kritinės teorijos srityje; išsimokslinimas ir tyrimo metodas įgijo akademijos, JAV ir JK pritarimą. 1950-aisiais mokslo keliai paskatino Horkheimer ,Adorn ir Pollock grįžti į Vakarų Vokietiją, o Marcuse, Löwenthal ir Kirchheimer liko JAV. 1953 m. Frankfurte, Vakarų Vokietijoje, oficialiai atkurtas Socialinių tyrimų institutas (Frankfurto mokykla)”

 

 

Kas        2021-01-16 23:43

tokį beraštį priėmė į universitetą? Keli sakinukai - ir 7 grubios klaidos!

Petras       2021-01-16 23:40

Nieko nepadarysi, užaugo “nepriklausomybės” karta, kurie nepriklauso nuo proto.

Baltarusių studentai       2021-01-16 21:02

buvo drąsūs ir todėl metami iš universitetų.


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Andrius Švarplys. Spręskite patys, arba Kaip užbaigsite „Jeigu akademikų samprotavimai neatitinka šiuolaikinės politinės tikrovės, tuo blogiau…“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.