Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 22 d. 13:28

26     

    

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Jūsų dėmesiui siūlome Andriaus Švarplio repliką bendravardžiui Navickui, socialiniuose tinkluose išplatinusiam versiją, jog kritika ir abejonės dėl kai kurių kandidačių kompetencijos radosi iš seksistinių paskatų (daugiau skaitykite ČIA).

Kokia Lietuvos institucija išreiškė pasipiktinimą ar abejonę dėl kandidatų į ministrus dėl lyties?

O gal visuomenės organizacijos? Kuri nors viešoji medija – laikraštis, TV, interneto saitas?

Tai iš kur konservatorių partijos aktyvistas Andrius Navickas ima tą visuotinį seksizmą – ar tik ne iš facebooko?
Facebooko marginalai, kaip ir žymieji delfi komentarai, yra tam tikras visuomenės barometras, tačiau jis nėra visaapimantis ir nėra politinis.

Politiškai lietuviai buvo išrinkę moterį Prezidente, nematė jokių problemų dėl moters Seimo pirmininkės poste (ne vieną kartą) ir ministrių. Nemato problemos, kai moterys ekspertės komentuoja valstybės gyvenimą viešojoje erdvėje, užima verslo įmonių, NVO ir institutų vadovių pareigas.

Gal partiniams aktyvistams, visur regintiems priešus ir norintiems prastumti savus kandidatus, vertėtų kartais išeiti iš Facebook’o ir pasižiūrėti į realų gyvenimą?

Ta pati partija rinkimuose užėmė pirmą vietą nemaža dalimi vien dėl to, kad sąrašą vedė moteris! Be 5 minučių premjerė.

Pagrindinis priekaištas kandidatams yra dėl kompetencijos, o ne dėl lyties.

(Visuomenėje egzistuojantis seksizmas, homofobija, neapykanta, agresija yra daugmaž pastovi konstanta visose valstybėse, svarbu ar ji nenulemia platesnių socialinių, kultūrinių ir politinių tendencijų).

Jaunas amžius nėra joks privalumas, greičiau trūkumas dėl tos pačios kompetencijos (patirties). Tuomet yra papildomas standartas jauniems – perspektyvumas, vizija, programa, siekiai.

„Padaryti auditą ir sužinoti“ (žr., pavyzdžiui, ČIA) – nėra nei vizija, nei programa. Juolab tai nėra Prezidento nurodytas neatidėliotinų darbų algoritmas.

Raidė W ir translytiškamas irgi nėra vienareikšmė politikos darbotvarkė – greičiau priešingai, tai itin kontraversiška ir daugumos lietuvių lūkesčių neatitinkanti nuostata.

Tad ar A.Navicko triukšmingas teiginys nėra daugiau šventeiviška poza – surasti „nuskriaustuosius“ ir iškilmingai, oficialiai juos paremti? – kas jau ne kartą buvo būdinga šiam politikui.

Progresyviosios, Kairiosios (komunistuojančios) krikščionybės bruožas yra tas, kad ji kovoja ne prieš tikrovėje egzistuojančią nelygybę ir juo labiau ne už krikščioniškas sampratas, bet imasi ginti politinėje madoje pirmaujančias ideologines sampratas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jei Moterį kas        2020-11-30 13:08

išvaduotų iš jai istoriškai ir prigimtimi užkrautų pareigų ir rūpesčių, ji nepraleistų į priekį nė vieno vyro visose gyvenimo srityse, palikdamos jiems tik patino ir juodadarbio pareigas…Perdaug dar Ji, vargšelė, “uždychinta”.

Taylor Hackford       2020-11-23 15:37
>> Kiek galima kartoti       2020-11-23 14:24

Pagarba ir dėkingumas ir stiprybės linkėjimas šviesinant mąstančius.
P.S. Mąstantys su patologiniais defektais, o ką bekalbėti apie bandą...

Vatikano žinios       2020-11-23 14:10

Jūs vienuoliai taip darykit,
Kaip Tėvelis daro…

Deivis       2020-11-23 12:45

Katalikų bažnyčiose buvo rekomenduojama balsuoti už konservatorius. (petterastus) Ką jūs į tai, brangieji biblijiniai asilai? smile Krikščionybė su tiesa nieko bendro neturi kaip ir judaizmas bei islamas.

stasys       2020-11-23 12:05

... ir vėl diagnoze primena Tiesose praktikuojantis vietos ginekologas.
-  Nuo tikrai ne nėščias. Pritaria stasius.

Kiek galima kartoti       2020-11-23 11:53

Ne konservatoriai jie, ne konservatoriai, o Navickas aiškus liberastas…

prašymas Navickui       2020-11-23 11:00

O Navickas nemato diskriminacijos kunigų luome. Kovokite už moterų-kunigių teises.

stasys       2020-11-23 11:00

Sprendžiant iš pastabų stasiui tas argumentas tarpukario vienas prioritetinių .Ną tikrai abejoju jog G.Nauseda ims vertinti naujus ministrus pasikliaudamas tik šią apžiūra.

Svarbus pastebėjimas       2020-11-23 10:12

Nereikėtų pamiršti ir tai, kad daugeliui iš jaunų politikų trukdo teisingai mąstyti bei vertinti gyvenimo reiškinius taip pat ir jų tarpkojo reikalai.

stasys       2020-11-23 10:00

...trolių diskusija apie tai kaip nebūti trolių ir būtinybė ‘patrolinti’ kazkokia atsvara į save panašius. Tas berazumiu aktyvumas kartais iš tikro užmušantis .

tam Kam,kuris neskaito delfio komentarų       2020-11-23 9:11

tik nereikia užsidaryti inteligentų burbule. Užsidarymo tezultatai 2-3 %. Delfyje dirba daug konservatliberalų trolių, kurie agresyviai, necenzūriškai, dieną, naktį be jokios logikos tiesiog aklai puolė politinius oponentus. Ten vyksta smegenu plovimas, todėl ten būtina rimta atsvara, nes didelė auditorija.


stasys       2020-11-23 8:01

A.švarplys norėtu problema matyti tik kompetenciju trūkumuuose esamuose nesutarimuose ,be abejo ir čia Jis teisus , bet tik iš dalies .Nauja ministrų siūloma komanda žalia kaip tas neprinokes obuolys . Vienok , as saves paklausčiau ar ta R.Karbauskio ‘profesionalu’ komanda ministru davė tuos vaisius kurių mes visi piliečiai tikėjomės ? Netrukdyti augančiai ekonomikai augti,šliukštelėjus europiniu pinigu į ‘pečiu’ , tam nereikia turėti labai dideliu kompetenciju sarašo, stovi ir žiuri kaip viskas sukasi ratu, burbuliuoja ,pliūkši susikyšus rankas į kišenes . Kitas reikalas tos srytys kuriose reikia ne tik profesiniu įgudžiu bet ir kompetenciju, gebėjimo numatyti problemas į priekį  ?
Ministras Veryga čempionas pagal perdirbtu viršvalandžiu skaičiu , bet šiandiena sveikatos sistema su covyt19 kovoja pati kaip išmano ir tam tinkamas čia palyginimas tik vienas mes riedame be stabdžiu , pandemiios statitistos kreivės šovė į viršų kaip susitarusios. Lietuvoje neliko kitu problemu tik ta vienintelė ? Ir tikrai galiu užtikrinti jog ne šeip R.Karbauskis nenori lipti į ta laivelį .. Žmogus žino jog po jo ‘greito’ atsistatidinimo po Lietuvėlės kojomis žemė ims degti tiesiogine prasme ir be abejo čia liks kalti tie žali ir kompetenciju stokojantis altruistai vieninteliai panore tapti ministrais .
Ne mieli piliečiai , po tos buvusios valdžios mums reikia dar labiau susitelkti gelbėjant savo kailius ir mažiau galvoti apie mums tenkinančias kompetencijas, ju paprasčiausiai nėra iš kur paimti . Mes riedame nuo kalnelio o tie protingi , kompetetingi ..jau išlipo prieš tai buvusioje stotelėje .Ate R. Karbauski ..ate Veryga ... mieli žmonės įsikibkyte i porankius .A. Švarply greitai apsispręsk tu su visais ar lieki ?
.

vilnietis       2020-11-23 0:05

Kai esi prie lovio tu jau ne žmogus

Remarkas       2020-11-22 21:52

Nepykite ant to Navicko. Jis sunkiai protauja, peniukšlis ir pilnapadis,o tokie ilgai negyvena.

Tam Hm.,       2020-11-22 21:18

Tamstai apie tokią moterį tik pasvajoti..,

Kam       2020-11-22 20:34

Įdomūs delfio komentarai, koks debilas juos skaito?!

Al.       2020-11-22 18:13

Viskas taip, bet ar tikrai tai komunistuojanti krikščionybė? Gal greičiau, tai pamaldusis bolševizmas ? Pagrindinis bolševizmo požymis, tai poreikis meluoti.

Hm...        2020-11-22 17:31

Aš tai pasiilgstu Gretos K.

Moteriška lytis dar nereiškia moteriškumo       2020-11-22 17:10

mano akimis čia būtų esmė. Šimonytė? Na tiek, kad su sijonu, daugiau nematau skirtumų nuo bet kurio kito politiko. Armonaitė? Pranoksta daugelį kelnėtų politikų.( nebūtinai geraja prasme). Čmilytė - tiesiog didmeistris, prasisuko taip, kad seimas ir visuomenė užkunkuliavo po poros posėdžių. Vargu ar šios damos atstovauja seime moteriškumą. Ar priimtų mūsų visuomenė tikrai moteriškas moteris dar didelis klausimas, greičiausiai būtų perkeltos į “pupyčių” kategoriją. Agnė Širinskienė, sakyčiau ,ideali moteris politikė, išsilavinusi, išmintinga, rami, kantri, atkakli. nuosekli, darbšti, rodos, ko daugiau. Pagrindinis priekaištas jai išsakomas komentaruose, kad ne pakankamai daili. Švelnioms, taikioms, geroms, jautrioms, motiniškoms moterims vargu ar yra vieta politinėje padangėje.

Čia tai bent fobijų naikintojų susikukavimas:       2020-11-22 16:40

Žmogaus teisių pataikūnų komiteto posėdis. Klausyti bent nuo 8.00 iki 16.20:
https://www.youtube.com/watch?v=WVWdfo0srW8&fbclid=IwAR2_T0xD5l0RJYGmEBmZzvabARIPwCE9fAzzy6j60FBLfe5QuaeX61X-2q0
Ir tai tik “išlaisvinimo” pradžia, tik emancipacijos programos pagarsinimas.

Vis dėlto fobijos - psichiatrų ar psichologų       2020-11-22 16:12

kompetencijos dalykas. Be tyrimų jų negalima diagnozuoti.
“Homofobija” negali būti jokia išimtis.
Tai, kad šį terminą pasičiupo naujo pasaulinio gaisro įpūtėjai neomarksistai tam, kad sukurtų naują naikintiną priešą ir naujus emancipuotinus engiamuosius (vietoj proletariato, kurio dabar kaip ir nėra), tik patvirtina neomarksistinės ideologijos nesuderinamumą su prigimtine tvarka, bendražmogiškais idealais, taikiu tautų sambūviu.
********************************************************************
Kas nutiko Andriui Navickui? - Tas pats, kas ir kitiems,
kurie nepaklausė draudimo “negerti iš balos, antraip oželiu pavirs”.
Net vėžys ar kitos sunkios ligos nenaikina žmogystės, o Melas - taip.
Sunku stebėti artimojo dviveidystę ir laisvai pasirinktą degradavimą...
Akį rėžiančių ydų vergai, o kitus nori laisvinti (iš homofobijų, ksenofobijų, seksizmo ir t.t.)? Dvasios vergams pasipriešinti yra pilietinė pareiga.

Juozas       2020-11-22 16:05

Kai nieko širdy ir galvoje neturi, o nori visko- imiesi kovos už žmogaus teises. Tą dabar pradėjo Navickas. Labai patogu- paimi kažkokią grupelę ir bandai parodyti, kad jie- pasaulio bamba, turinti teises. Visa kita žmonių masė- tik statistika ir pažeidėjai. Policininkai sulaikė neblaivų juodaodį- rasistai, kaip jie drįsta. Atsiliepei nepagarbiai apie netradicinę orientaciją- vaje, pasaulio pabaiga, šitokį intelektualą įžeidei. O kad jų elgesys nesuderinamas su Kūrėjo valia, kad jie neprisideda prie žmonijos išlikimo, jiems nesvarbu.

pritariu autoriui       2020-11-22 15:36

Navickas niekseja tiesiog labai greitai. klausimas, ar buvimas seime padeda jam atskleisti savo tikraja asmenybes puse, ar nieksejimas yra tiesiogiai susijes su buvimu atitinkamoje partijoje tarp atitinkamu deputatu

Paskutinis sakinys       2020-11-22 15:26

pataiko į pačią esmę.
Nors išgraviruok plokštėje ir nusiųsk Navickui ir Co…

Andriau N       2020-11-22 14:27

kai ilgą laiką tarnauji melui ir stengiesi tą melą išversti į tiesa, prasideda proto suskystėjimas ir pradedi nebesusivokti kas ta tiesa iš tikrųjų yra. taip ir jums atsitiko, kai pradėjote sau meluoti. Gyvenate kaip somnambulas, skendite rūkuose ir nesusivokiate kur tiesa , o kur melas. Varge tu mano….


Rekomenduojame

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.