Socialinė politika, Ekonominė politika, Sveikatos apsaugos politika

Andrius Švarplys. Alkoholio Respublika

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 28 d. 7:59

22     

    

Andrius Švarplys. Alkoholio Respublika

Stebint pastarųjų savaičių peripetijas dėl alkoholio peršasi viena išvada: antroji Lietuvos Respublika yra pastatyta ant alkoholio. Šios valstybės pamatas yra alkoholis.

Išskyrus Sąjūdžio laikus, nė dėl vienos kitos ekonominės, socialinės, politinės, demokratijos problemos nebuvo taip viešai susivienyta kaip dabar dėl alkoholio. (Na, dar R.Paksas ir pedofilijos istorija, kai iškilo grėsmė nusistovėjusiam valdžios režimui).

Sąjūdžio laisvė transformavosi į laisvę gerti. Tik alkoholis išjudino viešai kalbėti apie laisvę branginantį lietuvį.

Socialinis teisingumas? Skurdas ir atskirtis? Maisto, vaistų kainos? Atlyginimai ir pensijos? Verslo ir politikos melas? Nors kiek teisingesnė socialinė-politinė sistema, viešoji erdvė, žurnalistika?

Žodžiu, ekonominis, socialinis, politinis lietuvio įgalinimas? Ne! Pasirodo, laisvas lietuvis dabar gimsta tik kovoje už alkoholį. (Sako, prieš kvailus draudimus. Mat protingi „leidimai“, įtvirtinantys atskirtį, nesiskaito).

Laisvės Piknikas tęsiasi. Galingųjų laisvė, interesų laisvė, vartotojiška-popkultūrinė-populiarumo laisvė, įvaizdžio laisvė, anti-kritinė nesusivokianti laisvė, manipuliatyvi masių laisvė tęsiasi.

Už tai tikrai reikia išgerti! smile

Už Alkoholio Respubliką!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> ???       2017-05-29 20:14

Įdomus klausimas!
Ar pats - ateivis iš kitos visatos?
Teko pagyventi kitokioje sistemoje?
Ar tik valstybinio kapitalizmo mozoliai smegenis tebespaudžia?

Agnė       2017-05-29 18:37

“Valdžia įvairiais būdais tyčiojasi iš normalių žmonių”(R. Sotvarė Šemetienė)Normalūs tai kokie?
Šiaip šita valdžia kol kas nesityčioja iš nieko.

???       2017-05-29 13:06

nu ką, paspringot kapitalizmu?

wwww       2017-05-27 14:37

Viskas yra paprasciau. Lietuvoje didziaja dali mass medijos valdo tie patys asmenys (Mockus, Gudelis), kurie turi nemaza dali ir alkoholio rinkos. O ta mass medijos dalis, kuri priklauso kitiems taip pat gauna daug pajamu is alkoholio industrijos. Alkoholis ir mass medija yra tampriai finansiskai ir dalinai turtiskai susije, todel keista kodel jus stebites visa ta propagandine ir melo isterija;)

> $+$       2017-05-26 17:12

Ar ponas R. Sotvarė Šemetė ne jūsų gyvenimo partneris, su kuriuo “vedate” bendrą ūkį? Jei taip, tai suprasčiau jūsų paramą viešinant tokius liberastinius sapnus ir kliedesius.

$+$       2017-05-26 14:15

Parašiau administratoriaus, kad įkeltų.

R. Sotvarė Šemetienė

Nėra jokios prasmės gilintis, kur galima arba ne ir kam galima arba ne. Nes tai iš esmės nieko nekeičia. Ir ne todėl, kad šį svaigiųjų upių tvenkimo ir perskirstymo planą ne kartą svarstė, „gerino” ir tvirtins Seimas. Tiesiog nebesvarbu, kas dar bus sugalvota, po to sumažinta, pertaisyta, nes tai nepakeičia esmės.

Valdžioje įsivyravę „valstiečiai” taip ir nesuprato, kodėl jų tarsi geri norai pavirto neišsenkančiu pajuokų šaltiniu, atsimuša lyg į sieną ir, švelniai tariant, nesulaukia negeriančios arba mažai geriančios visuomenės dalies palaikymo. Ką galvoja prasigėrę, nėra žinoma, nes komunikuoja daugiausia savame rate. Be to, jiems tai visiškai neaktualu.


Atrodo, valstiečiai vis dar yra toje pasaulio pažinimo stadijoje, kai nėra visiškai aišku, kuo gyvulių ūkis skiriasi nuo žmonių bendruomenės. Kuo botagas skiriasi nuo dirigento lazdelės.


Nepaisant to, objektyvių skirtumų vis dar yra. Pradėti reikėtų nuo to, jog pirmasis yra šeimininko nuosavybė. Tuo tarpu pažengusioje visuomenėje jokia rinkta ar skirta valdžia nėra nei šeimininkas, nei savininkas, nei turi pagrindo kaip nors panašiai jaustis, nors dažnai spontaniškai to nori.


Tame gyvulių ūkyje šeimininkas turi beveik laisvas rankas laikyti juos tvarte ar lauke, viename garde ar ne viename, gali reguliuoti, kiek ėsti, kiek gerti, kada ėsti, o kada gerti. Ir jeigu labai smarkiai nepažeis Europos Sąjungos nustatytų normų, tai viskas taip ir bus, kaip tas šeimininkas nori.


Žmogus – ne karvė, kokia miela ji bebūtų. Kartą paragavęs laisvės, nebegali sustoti. Nori pats spręsti, kur jam gyventi, kur eiti, kaip gimdyti, ką valgyti ir ką gerti. Nori pats suklysti ir pats suprasti, kad klydo. Nori logiškų bendro gyvenimo susitarimų. Ir valdžios, kuri nepančioja kojų, netikrina skrandžio turinio ir nekankina savo piliečių, pusei dienos patiesdama ant žemės veidu į purvą, net jeigu tas pilietis kažkuo ir nusikalto.


Kai tik valdžia pradeda manyti, jog ji gali ar turi teisę tyčiotis, keisti žmogaus įpročius, nurodyti, ką vartoti, kelintą valandą, kurioje vietoje stovint ar gulint galima tai padaryti, pasipriešinimas yra neišvengiamas.


Žmogui būdingos dar ir tokios ypatybės kaip išradingumas, fantazija, todėl kiekvienas ant galvos numestas draudimas pažadina kūrybiškumą, kuris padeda apginti savo teisę spręsti pačiam.


Šių pagrindinių prigimties skirtumų neįžvelgusi „valstiečių” valdžia nusprendė, jog visi, kas priešinasi jos dirvožemio mokesčiui, gėrimo reguliavimui ar dar kokiam planui, yra arba nupirkti, arba alkoholikai, arba ožiai, kurių suvarymui į gardą tinka net paklastota statistika.


Kitaip būti ir negalėtų. Mat, nematant šių skirtumų, nėra galimybių suprasti, jog tokią nemielą valdžiai reakciją sukelia ne idėja. Pasipriešinimą ir patyčias sukelia tikslo siekimo metodas arba mąstymo būdas.


Mūsų valdžia tiki, kad uždraudusi gerti tam tikru laiku ir tam tikrose vietose, jie gali išblaivinti tautą. Uždėjus mokesčių dirvožemiui tikriausiai bulvės geriau derės. Pagal šį tikėjimą, be vargo spręstume ir visus kitus reikalus. Jau buvo bandymas uždrausti mažas algas. Būtinai reikėtų uždrausti nedarbą. Dar geriau būtų uždrausti turtinę nelygybę ir emigraciją.


Kol tie gyvulių ūkio ir žmonių bendruomenės skirtumai nebus pastebėti, tol ir nesupras, kad visi garsiai kalbantys botago politikos kritikai nori pasakyti tik vieną gana paprastą dalyką – mes renkame valdžią ne tam, kad ši sudarytų mums valgiaraštį ir dienotvarkę, o tam, kad kurtų sąlygas, kurioms gyvenant kiltų noras suteikti daugiau kokybės ir dienotvarkei, ir kasdieniam meniu.


Po spermatozoidų ir kiaušialąsčių skandalo, kuriuo prasidėjo „valstiečių“ kadencija, lyg ir atrodė – pamoką išmoko ir net namų darbus padarė. Bet taip tik atrodė.


Valdžia įvairiais būdais tyčiojasi iš normalių žmonių. Ir tai dar tik pradžia.


Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

 

R.S.       2017-05-26 11:04

Buvo ,,rusai puola”, buvo paklaikimas už Ukrainą, dabar-kiekvienas kluika kovoja prieš alkoholį ir laiko savo pareiga paloti Lietuvos visuomenei apie jo žalą.Tie valstiečiai nieko tokio nepadarė, kad pijokų būtų mažiau:na apribojo pard.laiką, na uždraudė viešai rodytis kad geri alų..Ir viskas.Bomžų jie nenaikina, gamintojų neliečia..O štai ,,etatiniai"kovotojai žodžiais jau euforijoje dėl ,,įveiktos” didžiausios Lietuvoje problemos..Apgailėtina ir primityvu.

Daina       2017-05-26 10:56

Alkoholikai ilgai negyvena. Kažkam reikia, kad prasigėręs žmogelis greičiau išeitų anapus. Liks Lietuva be lietuvių, o tik laisva teritorija. “Didelių” žmonių dideli planai, o mes kaip veršiai, negavę gerti, bliauname ir reikalaujame laisvės gerti…. Išsiblaivykime, apsidairykime kol dar nevėlu, gal pagaliau pamatysim tikrąsias problemas, o ne prekybininkų pelno mažėjimą? Ar jau esame visiški mankurtai?

Na, manau,       2017-05-26 7:56

lietuvio paversto visišku veršiu ,durnumo galimybės neišsemiamos .Na o kalbant apie alkoholį ir visai nesuprantamas , kada Lietuvos žmogus pasakytą iš karto priima už gryną tiesą , o patys nieko negalvoja ir nepasiskaičiuoja , tai kiek gi Lietuva pagamina gryno alkoholio (grynas alkoholis maždaug devyniasdešimt šeši laipsniai)gėrimams , karinei technikai, medicinai , įvairiausiems tyrimams ir kt. Pagaliau , ar Lietuva pajėgi , pagal paskutinius pajėgumus pagaminti bent po 18 litrų gryno alkoholio vien gėrimui ( čia paskutiniai duomenys)gryno alkoholio kiekvienam gyvam iš trijų milijonų Lietuvos žmonių , nes amžius nesvarbu ir pagalvokite , jei turite su kuo , kas užtraukė visą šią Lietuvai juodinimo kompaniją ir ar ne į Naisius veda tas siūlo galas. Na, o žingeidesnis ,manau , atras, o kur tas siūlo galas veda iš Naisių.

Blaivininkė       2017-05-25 18:18

    Jei tokios ar panašios alkoholio ribojimo pataisos būtų priimtos vos tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, šiandien šių diskusijų nebūtų. Ir baisių įvykių su prasigėrusių tautiečių įvykusiomis tragiškomis pasekmėmis nebūtų. Gaila, kad atkurt atkūrėme, o vėliau nuleidome rankas ir nebežinojome, ką toliau daryti. Taip sakant, užmigome ant laurų. Ir miegojome iki šios dienos. Beje, turime ir daugiau neišspręstų ir spręstinų problemų, kurias tuomet galėjome lengvai išspręsti, kai buvome pakiliai nusiteikę ir pasiryžę atlikti žygdarbius Tėvynės labui. Deja, deja. Laikas negailestingai prabėgo. Tuo mūsų neveiklumu pasinaudojo apsukrūs verslininkai ir dabar norint ką nors pakeisti, jau reikėtų milžiniškų pastangų. Juolab kad užaugo nauja kaprizinga karta, nenorinti jokių pokyčių. Taigi viskam savas laikas.

Piliečiai,       2017-05-25 11:31

sąmoningi, kurie dar čia esate likę, puikiai suprantate, jo kurlianskiai su savo alkoholiu bei visa apimančia purvasklaida, jos aktyviais melų kimšėjais tapinais, makarytėm ar kitais proto ligoniais, kas pirmadienį apipilantys visus šlykščiais kliedesiais, išsiners iš odos, kad aptarnautų savo girdytojus ir apšmeižtų kiekvieną, kuris nors kiek paprieštaraus padugnių diktatui ir galutiniam žmonių išvarymui iš Lietuvos. Tikrai tos Lietuvos neliks, nes toks jų tikslas - paversti tai teritorija, kuioje vergaus visiški vargšai iš trečiųjų šalių, todėl tuos vergus bus galima dar labiau engti ir bus visiška laisvė jų pomėgiams, sukoncentuotiems ties anga žemiau liemens ir kasmet toliau vis dings po 2000 vaikų , kol jų dar bus, bet niekam tai neįdomu…Bet liberastai švęs savo pergalę ir rengs koncertus visiškai girtiems.

Apuokiukas       2017-05-25 8:06

Labai geras Gintaro Grušo pasisakymas apie alkoholį. Reikalingas visuomenės solidarumas kovojant prieš jį. O tautos girdytojai nesibodi nieko, net ir reklamuoti ,,vitaminus” - kaip pernai.

to Ne tik už alkoholį        2017-05-25 8:03

O Jūs už oligarchų Pirmos nakties teisę? Už oligarchų teisę engti ir zombinti tėvus, vadinasi, ir vaikus?

Svarbiausios mūsų tautos kovos       2017-05-25 6:57

1. Prieš alkoholio vartojimo apribojimus
2. Prieš draudimus mušti vaikus
3. Prieš raidę w.

Dzeikas       2017-05-25 6:57

Del vaiku sukilo todel, kad gyvenant netiesoje nemusdamas vaiku, ju “neisauklesi” elgtis “teisingai”.vaikai tokia substancija, jie mato netiesa ir jie rodo tai, atatinkamai elgtis juos “padoriai”(ne dorai, o padoriai) ismokinsi tik musdamas.
Baudziauninku problema.

Ne tik už alkoholį       2017-05-24 21:42

dar ir už teisę mušti vaikus lietuviai buvo sukilę.

Agnė       2017-05-24 20:32

Tai kad kiekvienas LVŽS sprendimas apspjaudomas. Niekada taip nebuvo. Švytuoklinės partijos priiminėdavo, spręsdavo ką nori ir kaip nori, matyt žinojo - niekas nesikeis, pabūs vieni ateis kiti. Tik dėl alkoholio manau perlenkė “dainorėliai” reikalaudami laisvės nejaugi Alkoholio Respublikai(pgl str.)?

Dzeikas       2017-05-24 18:19

Nesitikejau, kad karbauskis ant tiek durnas. kaip bevertinti sita alkoholio ribojima, aisku viena - jeigu istatymas suveiks ir tai isblaivoins tauta, TAI rezultatai bus po 5 ar po 10 metu.
o yra zymiai svarbesniu problemu negu isgeriamo alkoholio kiekis, kurias spresti reikia DABAR!
O vietoj to stato kazkoki belakoholini komunistini roju kazkada po 100 metu. Panasiai ir Kubilius kalbejo, vizijas kure “Lietuva po 30 metu”.Tuo tarpu Lietuva po 5 metu, po 1 metu, Lietuva kita menesi - 0.0(0).....
O visi kaip kiemsargiai suniukai nutruke nuo grandiniu soka diskutuot istatyma kurio itaka i kiekvieno musu gerbuvi niekine ir ne siandien.
Ko gero as neteisus. Karbauskis nera durnas. Numete kaula, o ruja durneliu puole draskytis.

s.m.       2017-05-24 17:36

pamenu kažkada “tūbėje’ matęs ex-seimūnę Nijolę O. pasakojant, kaip prieš balsavimą už kažkurio įstatymo pataisas (pakeitimus) Seime plavinėjo “viarslinykų” (banditų) atstovai su žalių pinigų prikmštais portfeliais. Tąsyk “tarifas” buvo berods 15 tūkstančių usdų “ant galvos”. Kaži po kam pardavinės, oi, pardon, balsuos, alkoholio kontrolės įstatymo pataisas…

taip       2017-05-24 15:05

Nieko labiau apgailėtino negali būti. Nebent alkoholį stabdančių seimūnų  dviprasmybės ir laiko gaišinimas, toks pasąmoninis noras būti sustabdytiems.  Pagaliau pasiekėme dugną. Akis užsipylę ir dar norėdami.

Tarabilda       2017-05-24 12:22

Vėjų vėjai su tais visais lauko kavinių ir festivalių siemečkėm, kai sprendimas labai paprastas, kurio spyriojasi priimti. Kaip sako komentatorius"per vidurį”, kad mintis iš pakelto akcizo papildyti biudžetą, turėtų būti pabaigta taip. Visa suma iš pakelto akcizo (visa sic.) tiesiu taikymu skiriama socealinei sferai ir kultūrai. Ten tilptų ir gydymui nuo alkoholizmo sąskaita faktūra. Ir pofig visos ten lauko kavinės ar koncertai. Tikrai su aklkoholizmu nieko bendro tos detalės neturi.

per vidurį       2017-05-24 11:19

Iš tikro jokia tai ne kova prieš alkoholizmą, o būdas pakeltų akcizų dėka papildyti biudžetą. Tik tiek.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.