Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Andrius Švarplys. 21 amžiaus geopolitinis paradoksas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gruodžio 4 d. 13:44

16     

    

Andrius Švarplys. 21 amžiaus geopolitinis paradoksas

21 amžiaus geopolitinis paradoksas:

kaip Arabų Pavasaris (2010–iki dabar) natūraliai, iš apačios, pačios visuomenės pastangomis sukilo prieš savo diktatorius ir taip įgyvendino Vakarų svajones, kurių nepavyko realizuoti patiems Vakarams, ir išsvajotą pasaulinę demokratijos revoliuciją padarė nereikalingą (sąlyginai, žinoma);

taip ir Kinija su Sovietų Sąjunga, trokšdamos Vakarų mirties, pačios laisviesiems Vakarams nepadarė jokios žalos, bet sulaukė meto, kai komunizmo idėjos natūraliai įsitvirtino Vakaruose ir išsvajotą pasaulinę komunizmo revoliuciją padarė nereikalingą.

Dar daugiau – dabar Vakarai eksportuos į pasaulį komunistinio tipo lygybę, socialinę gerovę, seksualines žmogaus teises, lyčių makalynę, nediskriminacines kvotas ir Vyriausybės globą demokratijos ir laisvės vardu.

Kaip sakoma pažangiojoje liaudyje, Kinija tyliai rūko kamputyje.

(Tačiau kadangi ideologija niekuomet nebuvo vertinama idėjiškai, o tik kaip galios įrankis, tarp Vakarú ir Kinijos vyko, vyksta ir vyks varžymasis dėl įtakos, pinigú ir kontrolės).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2020-12-7 1:44

Nelabai atrodo, kad arabai patys vieni sukilo - jau tada tie jų pasivėžinimai džipais dykumos greitkeliu atrodė kaip filmavimo aikštelė. O kai šalys buvo ir liko sugriautos, o iš jų  milijonai plūstelėjo į Europą, panašiai, kaip imigracinė kariuomenė į Trampo Ameriką - tada, manau, paaiškėjo ,,kam tai buvo naudinga”.

,,įgyvendino Vakarų svajones, kurių nepavyko realizuoti patiems Vakarams” - kokios tos svajonės ? Sugriaut savo šalis ? - tai tam Vakarai jau padarė nemažai. Sugriaut islamo šalis? - Ir kartu padėt islamui ižimt Vakarus?

,,išsvajotą pasaulinę demokratijos revoliuciją padarė nereikalingą (sąlyginai, žinoma)” - tie, kas svajojo apie pasaulinę revoliuciją, man atrodo, jos nevadino demokratine. Ir jie jos, manau, niekad neatsisakė.

,,dabar Vakarai eksportuos į pasaulį komunistinio tipo lygybę, socialinę gerovę, seksualines žmogaus teises, lyčių makalynę, nediskriminacines kvotas ir Vyriausybės globą demokratijos ir laisvės vardu…. Kinija tyliai rūko kamputyje.”
Vakarai nėra vienpartinė sistema.  Nors minėto tipo ,,lygybę” jų atstovai eksportuoja nuo senų laikų. Tuo pačiu kitiems jų atstovams tam įnirtingai priešinantis.

Komunizmas yra socialinis virusas. Jis instinktyviai puola kūną, kurio dėka gyvuoja, nepajėgdamas suprasti, kad jį nužudęs, žus ir pats. Kūnas, dėl savo ėdrumo ir tingumo nusilpinęs savo atsparumą, pamažu pasiduoda. Bet pasipriešinti, manau, galima - grūdintis, mankštinti kūną ir protą, dirbti…

studentas studentui       2020-12-6 15:08

aš, kai buvau darželinukas ir tėvai kartais (retai) susipykdavo, sakydavau jiems, kad parvesiu mamai Leniną. Suprask - patį geriausią žmogų. Taigi apie ideologinius nuodus supratimą kažkokį turiu. Viskas, ką jūs parašėte apie “teisę rinktis” yra gerai ir pasirinkta, tačiau labai abejoju ar neateis laikas, kai reikės namuose kastis apkasus ir va tada jau tikrai bus “teisė rinktis”. Užuojautas pasilikime tam laikui.

studentui       2020-12-5 19:25

taip, žmogau, užjaučiu. Taip, sunku patikėti, kad delpių ir elertė (jei nori CNN, Reuter, ABC…) ir kitų dezinformacijos kloakų metų metais (realiai - dešimtmečiais!) į smegenis pumpuotas gražiai supakuotass nuodas ir yra būtent toji “šlamšto jūra”.
Ne šiaip sau šlamšto. Indoktrinacinio ideologinio nuodo. Nuo mokyklos pirmojo suolo (na ne, - netgi nuo darželio pasakaičių apie dviejų princų “meiles” ir kt.), toliau per univerus, ir - per visą gyvenimą???...
O nekyla tiesiog empirinis klausimas, - o ką, jeigu šita kloakų “tiesa” yra juodžiausias žudymui parengtas planas nuo A iki Z ???...
Mąstyk, studente.
Tavo teisė rinktis, - ar šūdinas vergo egsiztavimas dar maksimum keliems metams iki antro ar trečio “galutinio nuvakcinavimo”, ar statymas gyvenimo, paremto prigimtinėmis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, vaikų gimdymas ir auklėjimas, savęs įprasminimas mėgstamuose darbuose ir pomėgiuose be jokių “dievais” (LAIKINAI) pasijutusių suajelės sektantų maniakų ir dar kelių tūkstančių jiems tarnaujančių menkystų reguliavimo kam gyventi, o kam mirti.

Studentas       2020-12-5 15:08

sunkoka dabar rasti objektyvų žodį visokio šlamšto jūroje, kiti sakys - tai nuomonių įvairovė.
Na kad ir šitai - “komunizmo idėjos natūraliai įsitvirtino Vakaruose”.
Ar tikrai taip? Nesinori tikėti.
Toliau ” dabar Vakarai eksportuos į pasaulį komunistinio tipo lygybę”.
Vadinasi idėjos iš kažkur atėjo į Vakarus ir ten “natūraliai” įsitvirtino. O po to Vakarai jas eksportuos. Tai į kur eksportuos? Atgal iš kur atėjo, o gal į kokias tai trečiasias šalis. O gal į Lietuvą, nes iki šiol nebuvo čia komunistinių idėjų.
Šiaip viskas gerai, tiesos.lt vienintelis ko gero portalas kur dar galima ir paskaityti ir parašyti. Bet tai neatleidžia nuo atsakomybės, jei rimtu klausimu nėra ką rašyt, galima paprastesnes temas paimt. Kam gadinti popierių?

"paskutiniam" vsk suskiui       2020-12-5 12:44

rašyk rašyk, gal tik tokie kaip tu atmatos ir patikės…

paskutinis pasispardymas       2020-12-5 5:36

While Trump rants about votes,
none of his election security officials support him

trumpo paskutinis pasispardymas       2020-12-5 5:33

The Trump campaign and its allies were dealt additional blows in Michigan, Nevada, Wisconsin and Arizona on Friday as courts rejected their attempts to challenge the presidential election results.

The quartet of decisions are the latest losses in court for President Donald Trump’s campaign and his backers as they try to overturn President-elect Joe Biden’s election win last month. Dozens of lawsuits have been dismissed at the state and federal levels in states across the country since the push to overturn the vote began in November.

Tvankstas       2020-12-5 1:43

Apolitui - niekada jokie istoriniai įvykiai nevyksta taip, kaip juos aprašo žiniasklaida, visada tiems įvykiams yra povandeninės srovės, kurių nepermatomas drumstumas atneša didelę naudą banksteriams.
Straipsnio autorius paprasčiausiai neišsivadavęs iš MIP voratinklių apie arabų pavasarį, kitų teisingų vertinimų iš MIP ir kartoja copy / paste būdu.

Tvankstas       2020-12-5 1:32

15:54 - 2001 m. vykstant intifadai, numačiau arabų ‘pavasarį’ po dešimtmečio ir kaip tai bus padaryta. Numačiau taip pat, kad Vakarų Krantas iki 2047 m. bus apgyvendintas steigiant judėjų kaimus, miestelius, miestus pelėsio taktika. Per 20 metų labai gražiai mano numatymai vystosi, lyg būčiau instruktavęs.
Atminkime, kad Hamas yra įsteigta mosado, Palestinos organizacija yra visiškai valdoma mosado jau nuo J.Arafato valdymo pradžios laikų, PO sąskaitos yra tik banksterių bankuose.
Klausimas toks - kuri arabų organizacija, plyšaujanti apie Izraelio nušlavimą nuo žemės paviršiaus, nėra sukurta mosado ?

Prašalieti, internaciuk,       2020-12-4 21:14

iš kokio vadovėlio visą tai nupylei?

Prašalietis       2020-12-4 20:55

Apolitas Runkelis-Patvorinis     2020-12-4 18:36
turi “moksliškai superišvystytą” sarkazmo ir ironijos “tautiškai patriotinį jausmą”, todėl jis labai lengvai supranta Švarplį ir be naravo “profesoriškai” nusišnekėjusio Švarplio skiedalus ne mažiau “moksliškai” gali pervadinti sarkazmu ar ironija… O pasitelkęs jam “žinomus mokslo teiginius, empirizmo patvirtinimus” bei mėnulio fazių įtaką daromą pseudovalstybinių darinių šiandieniniai akademinei “šviesuomenei”, šis “šviesaus proto"komentatorius ,“numetęs š šiūkšlių kibirą savo pomėgį komentuoti”, gali savo “moksliškai genialiame” komentare lenvų lengviausiai “diagnozuoti”, kad senyvo amžiaus žmonės, gyvenę iki 1990 metų Sovietų Sąjungoje “nesupranta” Švarplio “sarkazmo ir ironijos” apie straipsnelyje rašomą Sovietų Sąjungą “pagaliau šįandiena sulaukusią komunizmo idėjų natūralaus įsitvirtinimo Vakaruose”.

Apolitas Runkelis-Patvorinis       2020-12-4 18:36

Nei juoktis, nei verkti kai visažiniai Tiesos.lt komentarų išminčiai puola barti A. Švarplį ir mokyti kas gi ten tokie arabų pavasarius organizavo…
Mokslas teigia, o ir empirizmas parvirtina kad vaikai ir senyvo amžiaus žmonės nesupranta sarkazmo ir ironijos…
Dėl tos pačios priežasties seniai mečiau pomėgį šičia kartais komentuoti, kaip bergždžią reikalą...

ar tikrai? Tvankstui       2020-12-4 15:54

ar tikrai manote, zinote, kad arabu pavasarius organizavo mosadas? as nieko nezinau, tik prisimenu viena ilga interviu su kazkokiu Izraelio politiku tuo metu per kazkuria vakarietiska televizija, kur jis kaip tik kalbejo, kad i tas revoliucijas reikia ziureti labai atsargiai. kad, nuvertus diktatorius, gali ateiti dar radikalesnes islamistines jegos, kas praktiskai ir ivyko pvz. Egipte. po to teko vel kariskiams imtis to paties, ka ir pries pavasari. ypatingai ta tema nesidomejau, bet man interviu istrigo, kaip visai kitoks poziuris, nes tuo metu visos vakaru medijos alpo is susizavejimo arabu pavasariaias ir lauke pergales kaip kazkokio ypatingo isganymo. man kazkodel atrodo, kad arabu pavasariai buvo labiau amerikieciu ir europieciu darbas. bet cia tik spelioju

Prašalietis       2020-12-4 15:18

Reikia būti visišku ir beviltišku Lunatiku, kad dar ir šiandien “matytum”, kaip Arabų Pavasariai “natūraliai ir iš apačios, pačios visuomenės pastangomis kilo”, kaip “natūraliai ir iš apačios, pačios visuomenės pastangomis demokratizavosi ir tebesidemokratizuoja” Libija, Irakas, Afganistanas, Ukraina ir t.t. Nežinau kokį Švarplys “užtraukia dūmą” ar kiek kibirų išgeria kefyro, kad “patriotiškai filosofinis protas”, išėjusią anapilin dar 1990 metais Sovietų Sąjungą, šiandiena pamatytų kartu su Kinija “sulaukusią meto,kai komunizmo idėjos natūraliai įsitvirtino Vakaruose ir išsvajotą pasaulinę komunizmo revoliuciją padarė nereikalingą”. Na o Švarplio haliucinacijos apie Vakarų eksportavimą “komunistinio tipo” lygybę, socialinę gerovę, seksualines žmogaus teises, lyčių makalynę, nediskriminacines kvotas ir Vyriausybės globą demokratijos ir laisvės vardu, kai komunistai “seksualinių teisių reikalautojus, šiandieninio tipo lyčių specialistus ir t.t.” kišo į psichūškę rodo, kad Švarplio galvoje besikaupiančius “geopolitinius paradoksus” galėtų kiek palengvinti išgeriamo kefyro kiekio mažinimas ir rūkomos žolės keitimas į kitą. Kvalifikuotesnes ir konkretesnes"filosofines rekomendacijas geopolitinių paradoksų ir pasklidusių po visą pasaulį sovietinių komunistų su kinų komunistais” slegiamai dvasinei būsenai palengvinti Švarpliui galėtų duoti turintis 40 metų darbo patirties ir visiškai “vakarietiškai nesucivilizavęs” atitinkamos gydymo įstaigos sielų sanitaras…

Jules       2020-12-4 15:01

Labai klysta šįkart šis žmogus, o gaila.

Tvankstas       2020-12-4 14:52

Arabų pavasaris atliktas mosado galvomis ir rankomis, o šis ir kiti paminėti įvykiai tėra Pasaulio Architekto kūryba gojams svarbiais pasijausti.


Rekomenduojame

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai

Nuo bačkos. Buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: jei negali skiepytis, pasirink kitą profesiją

Vengrija: Vakarų Europoje dygstant mečetėms, mes statome bažnyčias

Nuo bačkos. V. Čmilytė-Nielsen apie lytinį ugdymą mokyklose: jis turi būti paremtas mokslu, o ne ne religinėmis dogmomis

Tomas Baranauskas. Tariamoji kova su virusu ir jos tikroji prasmė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.