Įžvalgos

Andrius Švarplys apie galimus kandidatus į prezidentus: „Visi jie – elito atstovai“

Tiesos.lt siūlo   2017 m. gruodžio 1 d. 1:21

29     

    

Andrius Švarplys apie galimus kandidatus į prezidentus: „Visi jie – elito atstovai“

y-news.lt

Komentuodamas paskutinius galimų kandidatų į prezidento postą populiarumo reitingus dr. A. Švarplys atkreipė dėmesį į liūdną dėsningumą: Lietuvos politinės partijos negeba subrandinti valstybės vadovo prabos politikų.

Tarp pirmaujančių kandidatų į prezidentus gausu verslininkų, taip pat nepartinių politikų.  Didžiosios arba tradicinės partijos tuo tarpu negali pasiūlyti nei vieno rimto kandidato. „Pirmas numeris viešuosiuose reitinguose Saulius Skvernelis… jis nėra net valstiečių partijos narys,“ – atkreipė dėmesį ekspertas. 

Kandidatų nepartinė kilmė, vis dėlto, nereiškia, kad jie atstovaus „paprastų žmonių“ interesams.  „Kuris iš visų galimų … kandidatų – jų buvo berods 15 – kuris nuosekliai įsipareigojo mažinti socialinę atskirtį arba deklaravo laikysiąs pozicijos kažkaip suartint tas dvi Lietuvas? Ir atsakymas yra aiškus – nei vienas,“ – kandidatus įvertino dr. A. Švarplys.

y-news.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

mokslas       2017-12-2 0:43

Mano kandidatas Vincentas Vobolevičius. Sinica pagal įstatymus per jaunas.

Dzeikas       2017-12-2 0:09

—>Andriui     2017-12-1 9:55
Na visu pirma, nereikia mums tu tarybiniu stampu “kritikuoti visi gali, o tu pateik pasiulymu”.
Kodel kritikuoti negalima, o butina pasiulyma teikti???
Pasiulymo as neturiu, nes nepazistu tokiu zmoniu.Taciau zinau kosk tai turetu buti:
1) Neprostituojantis
2) Islika(n)s seima is savo amato ir uzaugines vaikus padoriais zmonemis nepaisant to kad nera turtingas.
3) Toks zmogus negyveno stabiliame nepritekliuje.
Taciau pesimistiskai nuteikia tokiu produktu kaip Nauseda kandidatavimas prezidentu.Ne, aisku turi teise, bet geda lietuviu tautai kad tokie bankininku prezervatyvai apskritai drista teikti kandidatura ir svarbiausia realiai gali buti isrinkti.Nenustebsiu.

Rūtai       2017-12-1 23:48

Sinicai tik 27 metai.Jis dar per jaunas.Jį reikia užauginti ir laiko iki kitos kadencijos vos pakaktų.

Hegemono Twin(Stalin-Churchill) Peaks       2017-12-1 23:22

Visi jie okupacinės praeities, tiksliau, Raudonosios oligarchijos atstovai.

Pikc       2017-12-1 22:40

Na, turbūt niekam ne paslaptis, kad tos visos “apklausos” yra skirtos visuomenės nuomonei FORMUOTI, o ne ATSPINDĖTI. Aklam aišku, kad tas Skvernelis NĖ VELNIO nėra “paprastų žmonių prezidentas” - bet kaipo toks pristatinėjamas. O kodėl? Nes taip pat aišku, kad valdžiagyviai mato augantį tų pačių “paprastų žmonių” nepasitenkinimą (nors ir pasyvų). Ar reikia stebėtis, kad bandoma juo “sugroti”?

Kad       2017-12-1 21:59

Urbšys galimai mėgsta smukmenose užsitrausti ir gal apkalbėti?Ar tai prezidentiška?

Už prezidentą       2017-12-1 21:37

už Radžvilą, už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą už Radžvilą
P R E Z I D E N T Ą

VILNIETIS       2017-12-1 20:33

URBŠYS TURI BŪTI IR BUS PREZIDENTU.
JIS KONCERVATYVUS IR AKTYVIAI GINA MORALIOS DAUGUMOS NUOMONĘ, YRA NEPARTINIS, NESUSITEPĘS JOKIAIS KORUPCINIAIS AR KITAIS SKANDALAIS.

As manau       2017-12-1 20:33

Kad Povilas Gylys butu nebloga kandidatura. Issilavines, protingas, teisingas zmogus. Tik va klanas blokuos toki zmogu, nes tokiu tie sazines ir morales iskrypeliai bijo.

to noriu       2017-12-1 20:00

Ačiū.Nereikia.

Taip ir su Lietuva,kaip su Prezident:žvalgosi į ki       2017-12-1 18:30

Šopauskas turi visus duomenis ir privalumus.Bet kas šalia sunku pastebėti ir vertinti?

Dabar       2017-12-1 18:24

Laisvūnas Šopauskas,sekančiose-Sinica.

Apolitas kiaulių specialistui       2017-12-1 17:22

gal aš ir naivus, bet vis dar tikiu idealais. O jūs norite pasakyti, kad neverta bandyti kažką keisti? Gal tie jūsų liberalskalikai yra užvaldę ne tik Lietuvą, bet ir jūsų protą. Juk tai ir yra tas, jiems taip reikalingas lūžio taškas, kai žmonės net ir suprasdami kas vyksta, tiesiog numoja ranka. Neva, viskas veltui.

aha       2017-12-1 17:22

As tai manau kad labai tiktu i prezidentus Vladas Lasas. Deja jis per daug padebesiais skraido…

Rūta       2017-12-1 17:14

Trūksta vaizduotės prezidentu matyti S.Skvernelį. Tai jau būtų visiškas dugnas. Kas tuos reitingus kurpia? Mano svajonė Prezidentu matyti V. Radžvilą. Arba V.Sinicą. Pro Patrijos tarpe yra ir daugiau puikaus jaunimo. Gal Vilniaus Forumas su Talka galėtų iškelti kandidatą? Būtų puiku

to Mix       2017-12-1 17:10

Lietuvos prezidentui visų pirma reikalinga sąžinė ir meilė Lietuvai.
  Platesnė pasaulėžiūra, užsienio politikos išmanymas skamba gražiai ir protingai, bet, po šiais burtažodžiais, smaugianti Lietuvą,nematoma, gauruota ranka stūmė, stumia ir stums švonderius tarnaujančius globalistams, kėgėbistams, stambaus mąsto sukčiams, pedofilams… Bet kam , tik ne Lietuvos žmonėms.
Nesupraskit, kad į pretendentus siūlau siaurakaktį analfabetą, bet mano kuklia nuomone prezidentas visų pirma turi būti Tiesos žmogus, visų pirma iš tiesų, o ne žodžiais mylintis Tėvynę. Tik tada galimi kažkokie pokyčiai. 
  Pagarbiai Apolitas Runkelis-Patvorinis.

Albinai       2017-12-1 16:59

Tie reitingai tikrai yra daromi, nes pas mane yra buvusi Baltijos tyrim.apklauseja - ji man diktavo kaip turiu atsakyti, o man nepaklusus labai nustebo, jog turiu savo nuomone. Po to mano apklausos lapa suglamze. \apie tai radijo laidoje pasakiau pavM Maciunui, tai jis visai atvirai pasake, jog reikia gyventojams isaiskinti, kad jie moketu balsuoti. Todel niekada nesitikekite jokio objektyvumo, nes tos firmos seniai nupirktos, kaip ir beveik visa media.
  Todel tiketina, jog prezidentu bus paskirtas eilinis nieksas.

eilinį kartą bus pakišta kiaulė       2017-12-1 16:56

Komentare užsiminta prof. V. Radžvilo kandidatūra. Mielieji, nebūkime naivūs. Su didžiausia pagarba Profesoriui - gaudau kiekvieną Jo žodį, bet kas leis Jam balotiruotis? Juk net iš universiteto veja. Lietuva užvaldyta liberalskalikų ir toks žmogus į prezidento postą gali pakliūti tik per jų lavonus.

Mix       2017-12-1 16:16

Prezidentui reikalinga platesnė pasaulėžiūra, užsienio politikos išmanymas - ne tiktai savas daržas - rašo “kaunietė”. Aš taip pat taip galvoju, ir skaudu, kai į tokį svarbų postą siūlomi ar renkami eiliniai žmonės. Manau, pretendentas turi būti iš garbingos, patriotiškos giminės, kuriai Lietuva visada buvo brangi Tėvynė. Dar yra tokių visapusiškai išsilavinusių palikuonių.

pensininkas       2017-12-1 16:16

nematau saraše N.Puteikio. Manau antrame ture varžysis Matijošaitis su Puteikiu.

albina       2017-12-1 14:54

Gerai pasakė Gudelis:išsiaiškinkit,kas organizuoja ir kaip tuos apklausas ir reitingus,ir pasimatys,kas diriguoja iš bunkerio.Man juokingi tie reitingai ir tariamų politologų įžvalgos:jie nepagauna kampo,ko nori rinkėjai.Jie matavo prezidento kėdę Butkevičiui,jie siuvo premjero švarką Gabrieliui.Labai daug kas perkama mūsų Tėvynėje,kas galėtų paneigti,kad ir dabar jau prekyboje straipsniai apie kandidatus ir partijų reitingus.Laikraščiams bėdos su prenumerata,valstiečiai nesutiko pametėt paramos,liberalai patys biedni,socdemai suskilo,vargo dienos žiniasklaidai.

Ignas       2017-12-1 14:38

Manau, kad visi žiniasklaidos reitinguojami (tiksliau reklamuojami) būsimi kandidatai į prezidentus pagal vertybines nuostatas priklauso vienai ir tai pačiai (tiesa, neoficialiai) liberalmarksistų partijai.

$+$       2017-12-1 13:43

Tai ir yra problema, kad viešuosiuose “reitinguose” jau yra dalijamos vietos arba užsiimama neteisėta reklama. Reitingavimo kontoros dirba už pinigus, atsekite jų kilmę, bus aišku, kokį “elitą” jie atstovauja.

Reitingavimas turėtų būti draudžiamas, bent jau iki tol, kol bus užregistruoti oficialūs kandidatai. O kandidatuoti turi teisę kiekvienas pilietis, atitinkantis Įstatymo reikalavimus.

Siūlykime pretendentus į kandidatus, bet nepasiduokime degeneratų (“elito”) reklamai. D. Grybauskaitės rinkiminė kampanija prasidėjo likus dviem metams iki rinkimų. Ar daug lietuvaičių tai suprato?!

pirma mintis ekspromtu šaunanti į galvą       2017-12-1 13:35

N. Sadūnaitė arba V.Radžvilas. Puikiai suvokiu , kad gal ir nėra tinkamiausios kandidatūros, ko gero ir patys nesutiktu, bet kas tada?
Užbėgdamas už akių Juozapui sakau, kad netikiu sąžiningais rinkimais, jau senokai pats nedalyvauju masiniame lochotrone, bet. Manau, jei žmonės ir jėgos kurie tikrai neabejingi Lietuvos likimui susitelktų, kiek pamintų savo ambicijas, pamirštų mažas nuoskaudas ir neesminius nuomonių skirtumus, ir paremtų vieną antisisteminį, antielitinį kandidatą, atsirastų galimybė, jei ne laimėti rinkimus, tai bent kiek supurtyti sistemos pamatus.
Be abejo, jei pavyktų surasti ir susitelkus paremti tinkamą kandidatą, tam žmogui tektų atlaikyti milžinišką spaudimą, purvo pylimą. Todėl mūsų, Lietuvos, Lietuvos piliečių kandidatas turi būti tvirtas, nepalaužiamas žmogus. Bet tinkamai sustrategavus, tą mėšlo drabstymą galima išnaudoti ir sau tinkama linkme. Vis daugiau žmonių suvokia kas yra kas. Matėm ir Trumpo pavyzdį valstijose, kai tendencinga žiniasklaida tik paskatino rinkėjus pasirinkti jį.
Tikiu, kad vilties dar yra. Bet laikas senka.
  Pagarbiai Apolitas Runkelis-Patvorinis

kaunietė       2017-12-1 11:19

Baisu būtų, jei prezidentu taptų S. Skvernelis. Jis diktatoriškas, labai daug kur tamsuoliškas, trūksta išsilavinimo ir inteligencijos, negirdi ką Lietuvos žmonės kalba, yra liberalių pažiūrų. Tai jėgos struktūrų žmogus ir kitoks jis būti negali.  V. Matijošaitis. Abejoju dėl jo sveikatos, nes prezidentui tenka didžiulis krūvis atlaikyti. Jis yra geras ūkininkas, bet prezidentu būti taip pat netinkamas. Prezidentui reikalinga platesnė pasaulėžiūra, užsienio politikos išmanymas - ne tiktai savas daržas. G. Nausėda - tarnaujantis svetimiesiems, tai yra svetimų  bankininkų sluoksnio atstovas. Netinka. Ieškokime kitų kandidatų. Gal rastųsi tinkamų kandidatų iš akademinės bendruomenės?
Kaip, pavyzdžiui, prof. L. Mažylio kandidatūra?

vilniete       2017-12-1 10:47

Visi,kas turi kokia nors galimybe, turi pasistengti, kad skvernelis net nekandidatuotu rinkimuose, nes tai tikras pabaisa. Prisiminkite,kai jis organizavo taiku vaiko paemima ir koks to vaiko likimas? Tik baisiausia padugne taip gali elgtis, todel tai butu visisas musu krachas.

Noriu matyti prezidente       2017-12-1 10:10

Viliją Blinkevičiūte!

Andriui       2017-12-1 9:55

Kritikuoti kiekvienas gali. Bet jei kritikuoji, tai būk malonus, pateik ir pasiūlymus, kas galėtų būti prezidentu ne iš “elito”. Gal kokį traktorininką ar melžėją, ar elektriką suraskim? Ypač elektrikai valstybių prezidentais dažnokai tampa…

Tik ne Skvernelis.       2017-12-1 8:37

Ką siūlytų A.Švarplys?


Rekomenduojame

Rezistentai Petras Plumpa ir kun. Robertas Grigas apie vyskupus ir kunigus, paaukojusius savo gyvenimą ir net gyvybę už Lietuvos laisvę

Vytautas Rubavičius. Vokietijoje Alternatyva įgavo jau valdžios, o kada ji susikurs Lietuvoje?

Nuoširdūs sveikinimai!

Algimantas Rusteika. Lietuva yra tie, kurie sakome ‘Mes’. Ne jie

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Paskutinė idėja Lietuvai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.