Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Andrius Švarplys: „Tai iš esmės yra informacinis teroras“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 30 d. 10:32

20     

    

Andrius Švarplys: „Tai iš esmės yra informacinis teroras“

Kaip N.Pumprickaitė vakar savo laidoje „Savaitės panorama“ pristatė kauniečių šeimos vaikų bylą?

Ogi kaip dviejų Seimo narių kišimosi istoriją.

Neįtikėtinas dugnas. Visuomeninė televizija, pasirodo, nieko nežino apie bylos faktus, žmogaus teises, tiriamąją žurnalistiką, viešinimo funkciją, institucijų priežiūrą, jų galimą piktnaudžiavimą, t.y. ji nieko nežino apie klasikines žurnalistikos funkcijas. Ji pradėjo veikti kaip sistemos stogas. Ji kviečiasi ne žmogaus teisių gynėjus, o institucinį mundurą plaunančią Kontrolierę.

Raigardas Musnickas jau nuo vakar skelbia pagrindinę šio pirmadienio vakaro Tautos Forumo mintį: „Ar dėl politikų interesų atsisakysime Reformos?“.

Suprask: visa problema yra šūkaliojančių poros politikų reikalas…

Apgailėtina.

Per šią savaitę buvo daug radijo ir TV laidų apie Kauno įvykius. Nė vienoje iš jų nebuvo žmogaus teisių gynėjų, kurie klaustų ir analizuotų situaciją iš žmogaus teisių perspektyvų, iš tėvų pusės. Juk šeima ir vaikai yra konstitucinis dalykas, prigimtinių žmogaus teisių dalykas, tuo tarpu visa žiniasklaida su tais pačiais metai iš metų ekspertais pradeda kalbėti abstrakčiais burtažodžiais.

Žiniasklaida kaip sistemos stogas. Žiniasklaida ir valstybė prieš savo piliečius.

Demokratijos ir laisvos rinkos sąlygomis įsisteigė „švelnioji“ tironija, kuri ne KGB – fiziniu teroru, bet informacijos sklaidos priemonėmis įkalina visuomenę į kreivų veidrodžių karalystę, įtvirtina šališką/iškreiptą vaizdą ir taip pamažu demoralizuoja visuomenę.

Tai iš esmės yra informacinis teroras.

Nukentėję žmonės yra palikti vieni. Prieš valstybę ir prieš žiniasklaidą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:38
Vilnietis       2018-10-31 18:41

Kad užvaldė Lietuvą pasamdytų žurnaliūgų šuniasklaida.
Tiesos reikia ieškoti kaip sovietų laikais.
Randų ČIA, Respublikoj, Laisvam laikraštyje, Karštuose komentaruose,  Janutienės laidose, Ekspertuose. Kiti nupirkti ir skleidžia melą.

Tribun       2018-10-31 7:36

1. Mitingas pavyko!
2. Beliek tik ištransliuoti
3. Deja tai neįmanoma
4. “Mutabor”, “Abra-Kadabra”, “Lydekai paliepus”, ...
5. Valdžiai “Dzin”
6. Surengsim kitą mitingą!
.

7. Mitingas pavyko!
8. Beliek tik ištransliuoti
9. Deja tai neįmanoma
10. “Mutabor”, “Abra-Kadabra”, “Lydekai paliepus”, ...
11. Valdžiai “Dzin”
13. Surengsim kitą mitingą!
.
....
.....
........
..........
-Dzi,dzin, dzin, dzin, dzin!
Ir kas tada? Kas toliau?
Skaityti kurį punktą?

Herald       2018-10-31 0:00

Mitinge 17 val., šiandien, dalyvavo apie 500 žmonių. Pasisakė visuomenės atstovai. Visos kalbos buvo labai argumentuotos, tikslios (jaučiasi Radžvilo mokykla). Baigė kunigas Grigas. Puikiai organizuota.
Saugojo 4 policijos ekipažai.
Beliktų išversti į anglų k. ir ištransliuoti per internetinę TV. Deja, tai kol kas neprieinama.

Puikus, drąsus straipsnis       2018-10-30 22:56

Puikūs argumentai, įžvalgos ir išvados. Labai netikėtai ir gėdingai atrodo Musnickas, berods Žinių radijo programų direktorius, jei nepasikeitė. Kada jis spėjo taip išsigimti?

vanduo yra šlapias!       2018-10-30 21:57

Visi sąžiningi Lietuvos intelektualai, vienykimės ir kartu parašykime dar vieną didžiūūūlę Diagnozę “Apie tai kaip yra blogai”!
Nes gi niekas nežino. Nesimato.
Svarbiausia nekurti planų ir nekelti tikslų apie tai “Kaip turi būti”.
Nes po to dar visi užsimanys ir sugalvos įgyvendinti.
Tada gali paaiškėti jog neturime nei idėjų nei lyderių.
Ne, diagnozės yra daug patogiau.
Jokios atsakomybės.

Skirmantė       2018-10-30 19:41

taip, žiobienių miliučių ir puprickaičių esame putinizuojami. Nes svarbiausias putino karo elementas yra smegenų plovimas (agresyvus dezinformacinis melas). Visa laimė, kad dar turim tokius asmenis kaip kukuraitis, puidokas, puteikis…

da du.       2018-10-30 19:32

greičiau pavadinčiau blokada,dozavimu nei teroru.

Artėjant 17 valandai       2018-10-30 18:39

ėmiau ieškoti kokios nors informacijos apie mitingą, kas jame apsilankė, kiek maždaug žmonių susirinko. Nieko. Visur tuščia. Pagaliau Info TV . Tapinienė pažadėjo kažką pasakyti. Ir driokstelėjo - girdi buvo duotas leidimas 300 žmonių, tai gal tiek ir susirinko. Prisijungė kažkoks bliujus. Jis, atsieit, iš įvykio vietos. Neparodė nė vieno panoraminio vaizdo, pakalbino mergelę kažkokiam užkaboryje, nedavė pasiklausyti nė vieno sakinio, juk kalbėjo gi kas nors. Lrytas TV Savo “Reporteryje” irgi malė kažką apie tuos 300 matyt sutartinių “spartiečių”, bet Leonido ar jo draugų irgi neparodė. Užtai pakalbino ministrą Kukuraitį. Mala ministras niekus, o už jo nugaros didelis laikrodis rodo 3 valandą dienos, iki mitingo pradžios dar mažiausia dvi valandos. Matyt, mus laiko visiškais idiotais. Naujienų portalai remiasi BNS informacija, mitinguotojų skaičiaus nenurodo, bet priversti pripažinti, kad suvažiavo žmonės ir iš Kauno, Panevėžio, žodžiu, beveik visos Lietuvos. Ir tik 300? Tai gal vilniečio nė vieno nebuvo, gal žiniasklaida kažkokius stebuklingus elektroninius maišus savo žurnalistams ant galvų užmovė? Kuo tikėti? Vienu tikėti galima - valdžia savo piliečių bijo. Tai jau neblogai.

Ne žiniasklaida,       2018-10-30 16:30

o dezinfosklaida. Kiek galima kartot? Bloga ne propaganda apskritai, o dezi propaganda - melaginga propaganda.

Lietuvos rytas       2018-10-30 14:47

lyg kiek teisingiau viską nušviečia.

Al. Tomui J.       2018-10-30 12:16

Daug kam atrodo, kad žiniasklaida prieš valdžią. Bet vaikų grobimo, sodomijos propagandos ar miškų naikinimo klausimas žiniasklaida valdžią uoliai remia.Tai prieš kokią ji valdžią ?

Informacinis teroras - prieš gyvybės slėpinį       2018-10-30 12:00

Vis daugiau žmonių praregi, kad posąjūdinė Lietuva, pradedant Sorošo “atviros visuomenės” projektais, pertvarkoma į tironiją (“policinę valstybę”),
įsitikina,  kad mūsų valstybė verčiama Leviatanu, jūrų pabaisa (metafora),
kuri imasi laisvę naikinti pačios laisvės vardu, tūžmingai griauti bet kokią Kūrėjo dovanotą prigimtinę tvarką ir diegti prieš gyvenimą nukreiptą “mirties kultūrą” (šeima - net sakramentinis naujos dvasinės gyvybės lopšys).
*******************************************************
P.S. Šv. Augustinas Ps 104 Leviataną tapatino su Šėtonu.
Šv. Atanazas Didysis Ps 74 Leviataną aiškino kaip Egipto faraono metaforą.
Izaijo knygos pranašystė apie pergalę prieš Leviataną
aiškinama kaip pranašystė apie pergalę prieš šėtoną (Apr 12,9).
P.P.S. Tie, kas domisi vyraujančių ideologijų ištakomis, žino, kad jos - religinės, ir kad visiškai nesvarbu, ar patys ideologai pajėgūs tai suvokti, mąstyti.
****************************************************************************
Andriaus įvardijamo “informacinio teroro” (jo turinysjuk nėra ir negali būti atsitiktinis?) įkvėpimo šaltiniai - metafiziniai, transcendentiniai. Todėl vien socialinėmis reformomis lietuviškojo Barnevernet metastazių mes jau nesunaikinsime.
Mitingai ir rezoliucijos būtini - ateikime šiandien prie Seimo,
nes rytoj jau gali būti per vėlu. Bet to nepakaks. NK

Nuomonė       2018-10-30 11:54

Atėjo tokie laikai kada lrt ir visos kitos komercinės televizijos tapo propagandos, melo ir tuštybės skleidimo įrankiais. Baisiau nei gūdžiausiu sovietmečiu. Neliko drąsiu, sąziningų, žmogiškų ir neparsidavusių žurnalistų. Kaźin kiek kainuoja žurnalisto sąžinė liberalioj visuomenëj kur viskas perkama ir parduodama? Gal yra skirtingi įkainiai už melą, už apšmeižimą, už lindimą į svetimus namus kur jūsų niekas nekvietė? Gerai nors tiek ,kad nieko nėra amžino ir informacinis teroras pasibaigs jei mes būsim vieningi kovoje už šeimą, vakus ir tiesą. Ateikit į mitingą už Lietuvos ateitį.

Anarchistas       2018-10-30 11:33

Žiniasklaidos balamutai dirba ne tik už sidabrinius, bet jaučiasi esą kaip Jėzaus apaštalai visada teisūs, o jei taip kritiškai, tai daugumoje yra tik verchų padlaižiai. Jie tiesos ,,nenešikai”.

Tiesa       2018-10-30 11:31

Bjauru buvo ziureti i apgailetinus pliurpalus Cerniausko,Ziobienes,tos Tamaros,vedancio Musnicko…-zemiau plintuso pasnekovai ir vedejas…vien demagogija,,ziauru,,nera ka omentuoti-issigimusi teisesauga jei dar gali kalbeti toks cerniausas,ziobiene ,tamara..nu baisu…nu mano nuomone tokia..

Tiesa       2018-10-30 11:31

Bjauru buvo ziureti i apgailetinus pliurpalus Cerniausko,Ziobienes,tos Tamaros,vedancio Musnicko…-zemiau plintuso pasnekovai ir vedejas…vien demagogija,,ziauru,,nera ka omentuoti-issigimusi teisesauga jei dar gali kalbeti toks cerniausas,ziobiene ,tamara..nu baisu…

Gal       2018-10-30 11:25

pradekim tiekti Trampo replika apie ziniasklaida.Jo zodziai - ziniasklaida yra liaudies priesas!Be abejo, negalima taip kalbeti apie visa zinisklaida.Bet, tai labai retos ismtys.Ir tokie steblukai ne visiuomeniniame tv ir radijo laidose.Garb.Svarplio zodzius patvirtina vakarykstis forumas lrt.Tik isisjunges ir pamates kas delioja savo pamastymus apie vaiku teisiu apsauga, zaibiskai isjungiau.Kad neistyktu stabas.

Nęra ko stebėtis,       2018-10-30 11:21

netgi dorai meluoti mūsų žiniasklaida nesugeba. Rytą įsijungiau LRT"Labą rytą” ir iš vedėjos iškart sužinojau, kad šiandien 17 val. prie Seimo viena visuomenės grupė organizuoja mitingą prieš “Matuko reformą”. Suprask, visi gerbia tėvų žvėriškai nužudyto vaiko atminimą, iš visų jėgų stengiasi,kas tai nepasikartotų, o štai anie…O juk mitingo idėja visai kita, ir ją remia ne viena grupė piktavalių, o dešimtys pilietiškai mąstančių žm0nių susivienijimų, šimtai žinomų asmenybių, šimtai tūkstančių normaliai mąstančių žmonių, nors mitinge ir nedalyvausiančių. Toji propaganda pati savęs nepakeis. Neturėkime iliuzijų. Bet būkime ryžtingi ir neabejingi tomis dienomis, kai sprendžiasi svarbiausios Žmogaus egzistencijos problemos.

T0mas J.       2018-10-30 11:16

Lietuvos Televizija į kiekvieną  įvykį pasižiūri tik tokiu žvilgsniu: kaip šį įvykį pateikiant žiūrovui galima pakenkti valdantiesiems?

Rekomenduojame

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Asta Višinskaitė-Katutė. Artėja laikas, kai baigsis nelegalų sulaikymo terminas

Jolanta Miškinytė. Naujienos iš Lenkijos

Vytautas Vaikšnoras. Visi klausiate, ką daryti? Kadaise rašėme skundus į Maskvą, dabar teks rašyt į Briuselį

Lenkija mažina mokesčius, kad sušvelnintų infliaciją, o Lietuva…

Auksinės J.Erlicko mintys: ateity taip pat svajoju tapti gėjumi. Nes tada matyčiau daugiau grožio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Rittenhouse teismas

Televizijos kanalas CNN išbalino odą juodaodžiui

Ar migrantų krizę lemia civilizacijų susikirtimas?

Delfių pripagandisto sadistiniai džiaugmai

Yra toks talentas

Propagandos anatomija arba kas LRT širdį drasko?

5-11 metų vaikai Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti jau gruodį

Palaiminta tikybos mokytoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.