Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Andrius Švarplys: „Tai iš esmės yra informacinis teroras“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 30 d. 10:32

21     

    

Andrius Švarplys: „Tai iš esmės yra informacinis teroras“

Kaip N.Pumprickaitė vakar savo laidoje „Savaitės panorama“ pristatė kauniečių šeimos vaikų bylą?

Ogi kaip dviejų Seimo narių kišimosi istoriją.

Neįtikėtinas dugnas. Visuomeninė televizija, pasirodo, nieko nežino apie bylos faktus, žmogaus teises, tiriamąją žurnalistiką, viešinimo funkciją, institucijų priežiūrą, jų galimą piktnaudžiavimą, t.y. ji nieko nežino apie klasikines žurnalistikos funkcijas. Ji pradėjo veikti kaip sistemos stogas. Ji kviečiasi ne žmogaus teisių gynėjus, o institucinį mundurą plaunančią Kontrolierę.

Raigardas Musnickas jau nuo vakar skelbia pagrindinę šio pirmadienio vakaro Tautos Forumo mintį: „Ar dėl politikų interesų atsisakysime Reformos?“.

Suprask: visa problema yra šūkaliojančių poros politikų reikalas…

Apgailėtina.

Per šią savaitę buvo daug radijo ir TV laidų apie Kauno įvykius. Nė vienoje iš jų nebuvo žmogaus teisių gynėjų, kurie klaustų ir analizuotų situaciją iš žmogaus teisių perspektyvų, iš tėvų pusės. Juk šeima ir vaikai yra konstitucinis dalykas, prigimtinių žmogaus teisių dalykas, tuo tarpu visa žiniasklaida su tais pačiais metai iš metų ekspertais pradeda kalbėti abstrakčiais burtažodžiais.

Žiniasklaida kaip sistemos stogas. Žiniasklaida ir valstybė prieš savo piliečius.

Demokratijos ir laisvos rinkos sąlygomis įsisteigė „švelnioji“ tironija, kuri ne KGB – fiziniu teroru, bet informacijos sklaidos priemonėmis įkalina visuomenę į kreivų veidrodžių karalystę, įtvirtina šališką/iškreiptą vaizdą ir taip pamažu demoralizuoja visuomenę.

Tai iš esmės yra informacinis teroras.

Nukentėję žmonės yra palikti vieni. Prieš valstybę ir prieš žiniasklaidą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:38
Vilnietis       2018-10-31 18:41

Kad užvaldė Lietuvą pasamdytų žurnaliūgų šuniasklaida.
Tiesos reikia ieškoti kaip sovietų laikais.
Randų ČIA, Respublikoj, Laisvam laikraštyje, Karštuose komentaruose,  Janutienės laidose, Ekspertuose. Kiti nupirkti ir skleidžia melą.

Tribun       2018-10-31 7:36

1. Mitingas pavyko!
2. Beliek tik ištransliuoti
3. Deja tai neįmanoma
4. “Mutabor”, “Abra-Kadabra”, “Lydekai paliepus”, ...
5. Valdžiai “Dzin”
6. Surengsim kitą mitingą!
.

7. Mitingas pavyko!
8. Beliek tik ištransliuoti
9. Deja tai neįmanoma
10. “Mutabor”, “Abra-Kadabra”, “Lydekai paliepus”, ...
11. Valdžiai “Dzin”
13. Surengsim kitą mitingą!
.
....
.....
........
..........
-Dzi,dzin, dzin, dzin, dzin!
Ir kas tada? Kas toliau?
Skaityti kurį punktą?

Herald       2018-10-31 0:00

Mitinge 17 val., šiandien, dalyvavo apie 500 žmonių. Pasisakė visuomenės atstovai. Visos kalbos buvo labai argumentuotos, tikslios (jaučiasi Radžvilo mokykla). Baigė kunigas Grigas. Puikiai organizuota.
Saugojo 4 policijos ekipažai.
Beliktų išversti į anglų k. ir ištransliuoti per internetinę TV. Deja, tai kol kas neprieinama.

Puikus, drąsus straipsnis       2018-10-30 22:56

Puikūs argumentai, įžvalgos ir išvados. Labai netikėtai ir gėdingai atrodo Musnickas, berods Žinių radijo programų direktorius, jei nepasikeitė. Kada jis spėjo taip išsigimti?

vanduo yra šlapias!       2018-10-30 21:57

Visi sąžiningi Lietuvos intelektualai, vienykimės ir kartu parašykime dar vieną didžiūūūlę Diagnozę “Apie tai kaip yra blogai”!
Nes gi niekas nežino. Nesimato.
Svarbiausia nekurti planų ir nekelti tikslų apie tai “Kaip turi būti”.
Nes po to dar visi užsimanys ir sugalvos įgyvendinti.
Tada gali paaiškėti jog neturime nei idėjų nei lyderių.
Ne, diagnozės yra daug patogiau.
Jokios atsakomybės.

Skirmantė       2018-10-30 19:41

taip, žiobienių miliučių ir puprickaičių esame putinizuojami. Nes svarbiausias putino karo elementas yra smegenų plovimas (agresyvus dezinformacinis melas). Visa laimė, kad dar turim tokius asmenis kaip kukuraitis, puidokas, puteikis…

da du.       2018-10-30 19:32

greičiau pavadinčiau blokada,dozavimu nei teroru.

Artėjant 17 valandai       2018-10-30 18:39

ėmiau ieškoti kokios nors informacijos apie mitingą, kas jame apsilankė, kiek maždaug žmonių susirinko. Nieko. Visur tuščia. Pagaliau Info TV . Tapinienė pažadėjo kažką pasakyti. Ir driokstelėjo - girdi buvo duotas leidimas 300 žmonių, tai gal tiek ir susirinko. Prisijungė kažkoks bliujus. Jis, atsieit, iš įvykio vietos. Neparodė nė vieno panoraminio vaizdo, pakalbino mergelę kažkokiam užkaboryje, nedavė pasiklausyti nė vieno sakinio, juk kalbėjo gi kas nors. Lrytas TV Savo “Reporteryje” irgi malė kažką apie tuos 300 matyt sutartinių “spartiečių”, bet Leonido ar jo draugų irgi neparodė. Užtai pakalbino ministrą Kukuraitį. Mala ministras niekus, o už jo nugaros didelis laikrodis rodo 3 valandą dienos, iki mitingo pradžios dar mažiausia dvi valandos. Matyt, mus laiko visiškais idiotais. Naujienų portalai remiasi BNS informacija, mitinguotojų skaičiaus nenurodo, bet priversti pripažinti, kad suvažiavo žmonės ir iš Kauno, Panevėžio, žodžiu, beveik visos Lietuvos. Ir tik 300? Tai gal vilniečio nė vieno nebuvo, gal žiniasklaida kažkokius stebuklingus elektroninius maišus savo žurnalistams ant galvų užmovė? Kuo tikėti? Vienu tikėti galima - valdžia savo piliečių bijo. Tai jau neblogai.

Ne žiniasklaida,       2018-10-30 16:30

o dezinfosklaida. Kiek galima kartot? Bloga ne propaganda apskritai, o dezi propaganda - melaginga propaganda.

Lietuvos rytas       2018-10-30 14:47

lyg kiek teisingiau viską nušviečia.

Pikc       2018-10-30 13:28

Purvasklaida - ne prieš valdžią ar už valdžią, o už neomarksistinės ideologijos diktatą. Purvasklaidos požiūris į valdžia tiesiogiai priklauso nuo tos valdžios sprendimų: jei tie patys “valstiečiai” ką gero nuveiks tautiškumo ar patriotiškumo ugdymo labui - sumaišys su žemėmis ir “rusū agentajs” apšauks, o jei pritars visokiems genderizmas, vaikų atiminėnijimams ir pan. neomarksizmo apraiškoms - plos atsistoję. Puikus pavyzdys su Landsbergiu - gi purvasklaida yra konservatnykų “matiūgalnykas” - bet patį Landsbergį kaip mat užčiaupė, kai tik pradėjo “nepolitkorektiškai” kalbėti mūsų didvyrių šmeižimo klausimu.

Al. Tomui J.       2018-10-30 12:16

Daug kam atrodo, kad žiniasklaida prieš valdžią. Bet vaikų grobimo, sodomijos propagandos ar miškų naikinimo klausimas žiniasklaida valdžią uoliai remia.Tai prieš kokią ji valdžią ?

Informacinis teroras - prieš gyvybės slėpinį       2018-10-30 12:00

Vis daugiau žmonių praregi, kad posąjūdinė Lietuva, pradedant Sorošo “atviros visuomenės” projektais, pertvarkoma į tironiją (“policinę valstybę”),
įsitikina,  kad mūsų valstybė verčiama Leviatanu, jūrų pabaisa (metafora),
kuri imasi laisvę naikinti pačios laisvės vardu, tūžmingai griauti bet kokią Kūrėjo dovanotą prigimtinę tvarką ir diegti prieš gyvenimą nukreiptą “mirties kultūrą” (šeima - net sakramentinis naujos dvasinės gyvybės lopšys).
*******************************************************
P.S. Šv. Augustinas Ps 104 Leviataną tapatino su Šėtonu.
Šv. Atanazas Didysis Ps 74 Leviataną aiškino kaip Egipto faraono metaforą.
Izaijo knygos pranašystė apie pergalę prieš Leviataną
aiškinama kaip pranašystė apie pergalę prieš šėtoną (Apr 12,9).
P.P.S. Tie, kas domisi vyraujančių ideologijų ištakomis, žino, kad jos - religinės, ir kad visiškai nesvarbu, ar patys ideologai pajėgūs tai suvokti, mąstyti.
****************************************************************************
Andriaus įvardijamo “informacinio teroro” (jo turinysjuk nėra ir negali būti atsitiktinis?) įkvėpimo šaltiniai - metafiziniai, transcendentiniai. Todėl vien socialinėmis reformomis lietuviškojo Barnevernet metastazių mes jau nesunaikinsime.
Mitingai ir rezoliucijos būtini - ateikime šiandien prie Seimo,
nes rytoj jau gali būti per vėlu. Bet to nepakaks. NK

Nuomonė       2018-10-30 11:54

Atėjo tokie laikai kada lrt ir visos kitos komercinės televizijos tapo propagandos, melo ir tuštybės skleidimo įrankiais. Baisiau nei gūdžiausiu sovietmečiu. Neliko drąsiu, sąziningų, žmogiškų ir neparsidavusių žurnalistų. Kaźin kiek kainuoja žurnalisto sąžinė liberalioj visuomenëj kur viskas perkama ir parduodama? Gal yra skirtingi įkainiai už melą, už apšmeižimą, už lindimą į svetimus namus kur jūsų niekas nekvietė? Gerai nors tiek ,kad nieko nėra amžino ir informacinis teroras pasibaigs jei mes būsim vieningi kovoje už šeimą, vakus ir tiesą. Ateikit į mitingą už Lietuvos ateitį.

Anarchistas       2018-10-30 11:33

Žiniasklaidos balamutai dirba ne tik už sidabrinius, bet jaučiasi esą kaip Jėzaus apaštalai visada teisūs, o jei taip kritiškai, tai daugumoje yra tik verchų padlaižiai. Jie tiesos ,,nenešikai”.

Tiesa       2018-10-30 11:31

Bjauru buvo ziureti i apgailetinus pliurpalus Cerniausko,Ziobienes,tos Tamaros,vedancio Musnicko…-zemiau plintuso pasnekovai ir vedejas…vien demagogija,,ziauru,,nera ka omentuoti-issigimusi teisesauga jei dar gali kalbeti toks cerniausas,ziobiene ,tamara..nu baisu…nu mano nuomone tokia..

Tiesa       2018-10-30 11:31

Bjauru buvo ziureti i apgailetinus pliurpalus Cerniausko,Ziobienes,tos Tamaros,vedancio Musnicko…-zemiau plintuso pasnekovai ir vedejas…vien demagogija,,ziauru,,nera ka omentuoti-issigimusi teisesauga jei dar gali kalbeti toks cerniausas,ziobiene ,tamara..nu baisu…

Gal       2018-10-30 11:25

pradekim tiekti Trampo replika apie ziniasklaida.Jo zodziai - ziniasklaida yra liaudies priesas!Be abejo, negalima taip kalbeti apie visa zinisklaida.Bet, tai labai retos ismtys.Ir tokie steblukai ne visiuomeniniame tv ir radijo laidose.Garb.Svarplio zodzius patvirtina vakarykstis forumas lrt.Tik isisjunges ir pamates kas delioja savo pamastymus apie vaiku teisiu apsauga, zaibiskai isjungiau.Kad neistyktu stabas.

Nęra ko stebėtis,       2018-10-30 11:21

netgi dorai meluoti mūsų žiniasklaida nesugeba. Rytą įsijungiau LRT"Labą rytą” ir iš vedėjos iškart sužinojau, kad šiandien 17 val. prie Seimo viena visuomenės grupė organizuoja mitingą prieš “Matuko reformą”. Suprask, visi gerbia tėvų žvėriškai nužudyto vaiko atminimą, iš visų jėgų stengiasi,kas tai nepasikartotų, o štai anie…O juk mitingo idėja visai kita, ir ją remia ne viena grupė piktavalių, o dešimtys pilietiškai mąstančių žm0nių susivienijimų, šimtai žinomų asmenybių, šimtai tūkstančių normaliai mąstančių žmonių, nors mitinge ir nedalyvausiančių. Toji propaganda pati savęs nepakeis. Neturėkime iliuzijų. Bet būkime ryžtingi ir neabejingi tomis dienomis, kai sprendžiasi svarbiausios Žmogaus egzistencijos problemos.

T0mas J.       2018-10-30 11:16

Lietuvos Televizija į kiekvieną  įvykį pasižiūri tik tokiu žvilgsniu: kaip šį įvykį pateikiant žiūrovui galima pakenkti valdantiesiems?


Rekomenduojame

„Iš savo varpinės“: Kodėl Donaldas Trampas nori užtverti Meksikos sieną? Kas ir kodėl tam priešinasi?

Partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas bus pagerbtas ir JAV

Geroji Naujiena: „Šitas mano mylimasis Sūnus. Klausykite jo!“ (Mt 17, 5)

Vytauto Radžvilo kalba, pasakyta per „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40-ties metų jubiliejaus minėjimą Vilniuje

Susipažinkime: Kovojančios Lietuvos Prezidentas Jonas Žemaitis-Vytautas

Kuo reikšmingas EŽTT sprendimas, kad sovietų represijos prieš Lietuvos partizanus gali būti laikomos genocidu

Lietuvos ypatingasis archyvas: skelbiama KGB sudaryta Jono Žemaičio-Vytauto baudžiamoji byla

Valdas Vasiliauskas. Senoji gvardija suvirškino ir komitetus

Algis Krupavičius. Pati visuomenė turi keistis

Arvydas Juozaitis. Dar kartą dėl trukdymų piliečiams rinkti parašus už teisę kandidatuoti Prezidento rinkimuose ir dėl dezinformacijos

Kviečiame kartu paminėti „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejų

Arvydas Juozaitis. Kaip veikia šeimų ardymo politika

Vytautas Sinica. Vilniaus mero rinkimų tragizmas

Jurgis Didžiulis apie rinkimus ir pasirinkimus

Aurelija Stancikienė. Kaip aš ėjau už Vytį

Krescencijus Stoškus. Šventė tarp džiaugsmo ir skausmo

Iniciatyvinės grupės „Santarvė tautos sėkmei“ (STS) pareiškimas

Kauno forumo pareiškimas dėl Europos Parlamento ir Prezidento rinkimų

Arkivysk. Gintaro Grušo pamokslas Kovo vienuoliktąją: „Jei nustojame šventumą laikyti tikru ir pasiekiamu tikslu, kam tada mums laisvė?“

Arvydas Juozaitis dėl EP rinkimų ir nacionalinės vienybės: su Vytautu Radžvilu sutarta dėl abipusės paramos

EŽTT: nacionalinių teismų išvada – sovietų okupantų vykdytas sistemingas Lietuvos partizanų naikinimas laikytinas lietuvių tautos genocidu – pagrįsta

Genocido tyrimo centras nepasiduos vulgariam spaudimui

Rasa Čepaitienė. Dvidešimt keturios dienos

Filosofą ir rašytoją Arvydą Juozaitį kalbina Tomas Girdzijauskas

Romualdas Ozolas. Lietuvos Manifestas

Skelbtas piketas prie Gitano Nausėdos rinkimų štabo įvyko, visuomenės susitikimas-diskusija su jo patarėju Linu Slušniu – ne. Išsigąsta?

Algimantas Rusteika. Ar išnaudosime galimybę, kuri nepasikartos?

Ramutė Bingelienė. Kad trisdešimtieji atkurtosios Nepriklausomybės metai netaptų dar vienu apmaudo ir netikėjimo Lietuva dešimtmečiu!

Liudvikas Jakimavičius. Kovo 11-oji verta Santarvės pakto

Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-osios renginiai: tiesioginė translaicija iš Seimo

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.