Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Andrius Švarplys apie R. Miliūtės „vakarietiškumą“: Pasirodo, ji net nežino, kad komercinis viešosios nuomonės formavimas – jokia žurnalistika

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 20 d. 23:26

9     

    

Andrius Švarplys apie R. Miliūtės „vakarietiškumą“: Pasirodo, ji net nežino, kad komercinis viešosios nuomonės formavimas – jokia žurnalistika

Eilinė žurnalistikos žvaigždės ekvilibristika. Tiesiog savišvietai.

Rita Miliūtė: „..Edmundas Jakilaitis visko, kas juda, prodiusavimais įdavė į nagus žalstiečiams šakes su užrašais „ne žurnalistas tas, kas yra verslininkas“.“

Vienu sakiniu užglaistoma reali problema, išskalbiamas draugas/kolega, išteisinama ir legitimuojama parsidavėliška žurnalistika ir dar užvažiuojama „netikusiems“ politikams. Aukštasis demagogijos pilotažas. 47 000 sekėjų.

O juk reali problema yra ta, kad žurnalistas, dėl komercinių tikslų užsiiminėjantis viešaisiais ryšiais, įsipainioja į neviešų, neskaidrių, užsakomųjų santykių tinklą. Tampa neaišku, ar TV laidoje žurnalisto pareigas atliekantis asmuo dabar dirba kaip nešališkas informavimo/analizės subjektas, ar jis vykdo kažkieno tai užsakymą ir savo klausimais/analize/pačia laidos dalyvių atranka nestumia tam tikrų interesų ir neformuoja pagal juos atitinkamos nuomonės.

Būtent taip ir atsitiko su Edmundu Jakilaičiu. Visi MG Baltiko kanalai (BTV, LNK, Info TV) atviromis durimis ir piniginėmis priglaudė pabėgėlį iš LRT. Turbūt ne už tai, kad labai „tarkavo“ MG Baltiko liberalą Eligijų Masiulį per konjako dėžutės skandalą?... (Dar dabar ausyse skamba E.J. tuometis klausimas: „Kaip jūs manote, pone Eligijau?“. Tokios poniškos manymo teisės nepriklausomas žurnalistas paprastai nebūdavo linkęs suteikti kitiems politikams).

Taigi, mūsų dabar aptariama TV žvaigždė, taip įnirtingai kovojanti už laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą, pasirodo, to net nėra girdėjusi. Apie vakarietiškos žurnalistikos standartą – laikyti komercinius viešosios nuomonės formavimo interesus nuo žurnalistikos per šimtą kilometrų – ji absoliučiai nieko nežino.

Priešingai, ji gina neskaidrų prodiusavimo standartą, kuris paskandina žurnalistinį objektyvumą šešėlyje, ir šaukiasi Vakarų Žiniasklaidos Laisvės apginti šį post-sovietinį standartą. Formalus vakarietiškumo imitavimas tam, kad toliau galėtų tęsti savo posovietinį-šešėlinį darbo stilių.

Vakarai kaip klaninio žurnalistinio biznio priedanga. Laisvė kaip nelaisvos nuomonės/biznio sąlyga. Nepriklausomos vakarietiškos žurnalistikos idėja kaip komercinės žurnalistikos skydas. Štai čia tai lygis.

Komercinei žiniasklaidai nėra galimybių išmokti objektyvumo, tai nors visuomeninei televizijai turėtų galioti bent minimali taisyklė: joks LRT žurnalistas negali imti jokia forma jokių pinigų už žurnalistines funkcijas. Valstybė garantuoja 37milijonais kasmet normalias algas objektyvumui ir nepriklausomumui.

„...visa, ko juda, prodiusavimą...“ reiktų laikyti kuo toliau nuo nepriklausomos žurnalistikos. O kas to nesupranta ir dar gina šešėlį Vakarų vardu, tiems reikia parodyti vietą. Kuo greičiau ir kuo ryžtingiau.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kis       2018-10-26 20:30

kodel jokios reklamos,kad dar esame ir tokiu zurnalistu Lietuvoje?O as jau buvau nuleidusi rankas.Vyruciai,eikite ir skelbkite tiesa zmonems,jums bus atlyginta,gal ne eurikais,tai parsidaveliska morale.Lietuvai reikia aiskinti,nes zmones pasimete.Didziulis ACIU!

Arne       2018-10-22 8:18

Dėkui kad rašote, su pagarba. Visada atidžiai skaitau, geriau suprantu kas yra kas.

Agnė       2018-10-22 5:08

Apdairi LRT tyrimo komsija. Kiekvieną žodį pasverti, kad “europiniai” miliūtininkai neapverstų ir pasinaudotų kaip puolimu “laisvei”, ir vėl kvietimai “opozicijos” pasiaiškinimams ir vėl laiko trynimas, vėl patyčios feisbukų komentaruose, per LRT dienos laidas ir t.t. anūko stiliukas įvaldytas tobulai. Nežiūriu, bet kaimynai, buvę tikri konservatorininkai, pensininkai padejuoja, kaip taip galima? O ką? Laisvė, viskas galima, tik ne visiems prieinama

Tarabilda       2018-10-21 22:15

Visos ten tokios.

Juozas       2018-10-21 17:53

Labai jau baili pasirodė LRT veiklos tyrimo komisija. Vos tik prisidirbę pilnas kelnes LRT senbuviai pakėlė balsą, o Monikutė net pasiskundė tarptautinėms organizacijos- nutilo ir nebežino, ką daryti. O reikėtų toms pačioms tarptautinėms organizacijoms pateikti skandalingą finansinės veiklos ataskaitą ir tyrimo objektą- tegul pamato, kad jau seniai būtina nutraukti valstybės pinigų pumpavimą į savas kišenes- be jokios gėdos ir saiko.

sutapimas       2018-10-21 17:24

landsbergį gimtosion Kačerginėn .Miliutę - atgal į Kretingą:),ania?

Ramiros       2018-10-21 16:05

Oi, miliūtė, kaip ji man nusibodo, taigi todėl aš visiškai nežiūriu LRT, nors reikėtų jos tokios, be miliūčių, jakilaičių, pumprickaičių ... ir co, kad vėl galima būtų žiūrėti mūsų nacionalinę televiziją. O Andrius taikliai parašė. Dėkui jam už tai !

Birute       2018-10-21 13:41

Bravo..tiesa rasot

Birute       2018-10-21 13:41

bravo…tiesa rasot.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.