Andrius Švarplys apie LRT veiklos tyrimą: reikia kuo daugiau politikos

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 23 d. 14:12

24     

    

Andrius Švarplys apie LRT veiklos tyrimą: reikia kuo daugiau politikos

I.Šimonytė demonstruoja buhalterinį požiūrį į politiką (skaityti ČIA). Todėl buhalterė, kaip kadais ir Lenino virėja, niekuomet netaps Prezidente.

Todėl, kad viešas interesas nėra tik finansinės ataskaitos, valstybė nėra tik techninis kalkuliavimas, skaidrumas nėra tiktai biudžeto eilutės.

Joks buhalterinis auditas iš principo negali atskleisti korupcijos. Jis gali tik parodyti balanso neatitikimus. O ten jau galima ginčytis dėl kainų, procedūrų, netikslumų, mažaverčių pažeidimų. Todėl Siauras ir Draugai taip kviečiasi popierinio Buhalterio, Auditoriaus, Kontrolieriaus.

Yra buhalterinis mąstymas, kai žiūrima į pajamų ir išlaidų srautus, į biudžeto balanso eilutes.

Ir yra politinis mąstymas, kai žiūrima viešojo intereso išskaidrinti įvairias suktas schemas, kurios visiškai neatsispindi popierinėse eilutėse.

Pavyzdžiui, Buhalterio požiūriui visiškai neįdomu, kokie draugystės ryšiai sieja LRT vadovą ir laiminčius Draugus – tas neatsispindės jokioje biudžeto eilutėje. Auditorius ir popierinis Kontrolierius nepaklaus A.Siaurusevičiaus klausimo, su melagingo liudijimo atsakomybe, „ar jūs kokia nors forma gavote atlygį iš Draugų“? O Parlamentinis tyrimas tą padarys. Arba kas iš VMI išsiaiškins, kodėl LRT Taryba tapo neįgali? Juk tai niekaip neatsispindės popieriuje savaime. O reputacija, moralus/amoralus elgesys, politinis interesų šališkumas – ar tai iš principo nėra politinio vertinimo dalykas? Buhalteriniam matymui jis tiesiog neprieinamas. O koks Auditorius įvertins, tarkim, R.Miliūtės laidų pašnekovų proporcijas, kurios ilgą laiką būdavo panašios į 4:1.

Todėl priešingai nei dabar dauguma kartoja, aš sakau: reikia kuo daugiau politikos LRT tyrime. Reikia kuo labiau politizuoti Komisiją. Tik tas politinis vertinimas turi būti iš viešo intereso pusės, o ne iš kažkokios partinės naudos.

Dabar dažnai naudojamas burtažodis „nesikišti į turinį, nes tai bus politizavimas“. Yra tūkstantmečius skaičiuojantis Temidės teisingumo principas: audiatur et alter pars. Jam įsipareigoja ir sąžiningos žiniasklaidos etika. Viešas interesas tiesiog įpareigoja peržvelgti kiek šio principo buvo laikomasi kanale per dabartinio Generalinio Direktoriaus kadencijas.

Kaip suprasti, kad vertinant visuomeninę televiziją reikia nesikišti į turinį? Tai į ką kištis, ką vertinti – techninius parametrus? TV kamerų objektyvų charakteristikas? Studijų grožį? Vedėjų kostiumėlius, sukneles ar balsus?

Visuomeninės televizijos misija pagal apibrėžimą yra nacionalinio intereso turinio kūrimas ir transliavimas, todėl ir reikia vertinti turinį. Ir pramoginį, ir, dar svarbiau, – politinį. Juk jeigu LRT staiga pradėtų garbinti V.Putiną, tai mūsų priekaištas būtų politinis ir turiniui, ar ne?

Visos dabartinės kalbos apie Auditą ir „nesikišti į turinį“ yra nesusipratimas. Jos parodo kaip stipriai nuskurdo politinis mąstymas. O iš tiesų jos parodo, kad apie viešą/nacionalinį interesą niekas čia nemąsto.

Ir reikia akcentuoti, kad šios krizės požymiai jau buvo matomi, kai girto direktoriaus šlaistymasis skydinėje buvo įteisintas kaip normalus, reputacijos negadinantis dalykas.

Kai kas gali sakyti, kad didžiausias nacionalinis interesas yra LRT nepriklausomumas nuo politinės valdžios. Tiesa. Tačiau būnant nepriklausomam nuo Seimo, galima pačiam pavirsti į savarankišką korumpuotą valdžią.

Joks formalus kad ir tobuliausias reglamentavimas negalės visiškai atstoti politinės kultūros veiksnio. Ir kai Seimo-Visuomeninio Transliuotojo santykis išsibalansuoja pastarojo naudai, t.y. LRT autonomija tampa priedanga korupciniam voratinkliui ir politiniam šališkumui tarpti, tuomet tik POLITINIS vertinimas gali sunormalizuoti padėtį. Iki kito karto.

Bet ar dabartiniame Seime ir jau sudarytoje parlamentinėje komisijoje yra pakankamai politinės kultūros atskirti viešąjį interesą nuo partinių interesų?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kampas       2018-01-30 14:22

autoriaus požiūrio kampas teisingas. Jis nesako, kad reikia veltis į turinį, ko tikrai nereikėtų daryti. Tas savaime susitvarkys padarius tvarką visoje skydinės “jureiviškoje buhalterijoje” kur ilgą laiką visi galai buvo sumerkiami į vandenį. Autorius tik sako, kad “grupės draugų” skrydžio vertinimas turi būti politinis. Tam, kad padoriems žmonėms ir konslibams būtų aišku. O nu(su)tupdyti juos turėtų padėti buhalterija. Ta pati “jureiviška” tik su ištrauktais galais.

Pagarba Autoriui       2018-01-25 18:59

Autorius labai mėgiamas studentų. Studentų palinkėjimas būtų - Jam ir LRT vadovauti pritiktų!

na,       2018-01-24 13:30

Aš taipogi su kt. komentuojančiais džiaugiuosi, kad turime, gerb. Andrių, kuris sudeda visus taškus ant “i”. O dabar dažniausiai metama “politikavimo” korta sužaidžia mūsų šalies pakankamai žemo mentaliteto lygyje.

taip       2018-01-24 11:55

Jūs tikrai apie esmę. Šis straipsnis turėtų būti pirmuose puslapiuose. O tai paprasti žmonės susigūžia nuo kaltininmų politikavimu, kuriuos tie žiniasklaidos meistrai paleidžia garsiausiu balsu akimirksniu, kai tik suvokia, kad juos gali pagauti už melus, manipuliacijas ir nuomonių formavimą, o konkrečiu atveju už įžūlius piniginius šmugeliavimus.

albina       2018-01-24 9:41

Ačiū Dievui,turime ANDRIŲ! Geriau nesudėliosi,juk taip galvoja labai daug žmonių.Galim juoktis,bet juk tai GRUPĖ DRAUGŲ už mūsų pinigus kasdien tyčiojosi iš rinkėjų ir niekino svetimus sau pašnekovus.Juk tas prasprūdęs SUSKIAI ne šiaip sau:tai tariamo elito nuomonė apie visuomenę.Finansuose problemos,antraip taip nespirgėtų visa skydinė.O dėl turinio turi sujudėti visuomeninės organizacijos.o mes juos palaikyti.Normaliam pasauly komercinėms TV šis klausimas būtų ant bangos,bet pas mus ir jose ta pati grupės draugų draugija.

SKYDINĖS       2018-01-23 22:24

“draugeliams” buvo įprasta “susitvarkyti” reikalus ir gauti dotacijas per tris minutes. Dabar pasimetę ir išsigandę, nežino ko griebtis.Manau, kad “derybininkas” Petras nepasikuklino imtis ir šmeižto…..Seimūnai, turite gerą progą parodyti, kas esat - žmonių Patikėtiniai su stuburu, ar žemės kirminai….

Taribilda       2018-01-23 22:11

Mitinguojam, ar ne? Seniai visiems aišku, kad ta šutvė atidirbinėja Prezidentūrai, konservams ir visokio plauko neolibams bei euroidiotams Briuselyje. Rėkim dabar, kas garsiau.
O jūs užmeskite akį, kas vyksta Delfiuose ir kitur. Skandalų skandalas, kurį norima kuo labiau išsiūbuoti, kad kas nors iš komisijos imtų ir prabiltų apie LRT turinį. Žiūrėkim į priešo ėjimus ir strategiją, ko jis iš mūsų tikisi. Galva galvokit, mitinguotojai. Karbauskis labai teisingai elgiasi, neliesdamas jokių kitų klausimų, o tik finansus. Matyt žino, kad pakaks medžiagos įrodyti, kad LRT schemos ir pinigų švaistymas buvo nusikalstami dalykai. Tuo pagrindu galima pareikalauti atsakomybės iš Tarybos, vadovų ir korumpuotą chebrytę ištaškyti .
Bet jei kaltinimai pasipiltų dėl laidų politinio užsakomojo pobūdžio, neobjektyvumo, tai tuos klausimus tikrai tektų įrodinėti Briuselio teismuose. Tik kaltinimai jau bus adresuoti ne Skydininkui, o tiems, kurie teisybę išsiaiškinti norėjo.
Išaukit vieną kartą iš mitinginių triusikėlių.

Arne       2018-01-23 22:05

„Tačiau būnant nepriklausomam nuo Seimo, galima pačiam pavirsti į savarankišką korumpuotą valdžią“. POŽYMIŲ YRA. Linkime Seimui aiškaus politinio vertinimo. Dėkui autoriui.

Kiemsargis       2018-01-23 22:00

Štai jau ir Briukselio veikėjai susirūpino.Goglinam čia:  EP liberalai kreipėsi į Lietuvos vadovus dėl galimos politinės įtakos LRT

Šiaip ar taip,eina       2018-01-23 21:58

kova už seimo ir Lietuvos žmonių orumą.Tegul LRT nelaiko mūsų “avinais”.40 milijonų įspūdinga suma už menkaverčius koncertus ir nekalbėjimą su tauta.Dabar 15 min.yra reportažas apie sunkia genetine liga sergančią mergaitę,kuriai neskiriama pinigų gydymui.Gal nuo tų 40 mil.atriekti 5 milijonus fondui sunkiomis genetinėmis ligomis sergantiems vaikams?O dėl turinio,tikrai,nesislapstant reiktų paskelbti kokį referendumą.Tegul tauta pasisako,kokio ji nori turinio iš LRT arba visai šią kontorą uždaryti.

Kas puola Karbauskį.?       2018-01-23 21:51

Tai Liberastai ir konservai. Kodėl jie puola Karbauskį? Todėl,kad jie turi siaurovizijoj daug savų interesų. Gal kam pasirodys keista, bet klausimas yra toks: kokiu būdu siauras tapo LRT direktorium. Buvo geri laikai, kai siauras ir libderastinis partijos pirmininkas E-lygio Masiulis buvo (manau, dar ir dabar yra) laaabaaai geri draugai. Leido vakarus Vilniaus baruose ir restoranuose ir paėmę gerą dozė svaiginamųjų šlaistydami po Viniaus gatves auklėjo praeivius. Ką ten praeivius. Jie užsukdavo ir į policijos nuovadas ar komisariatus, ar kaip jie ten vadindavosi, ir gebėjo auklėti ten dirbančius policininkus. Kai jie būdavovo uždaryti obezjannike turėjo gerus užtarėjus tų komisariatų viršininkus. Jie staigiai būdavo išleidžiami į gatvę toliau auklėti praeivių. Na, o turint tokį draugą, kaip E-lygio Masiulį nesunku buvo prasimušti ir į LRT direktorius, Čia jau nebe liberastinės partijos pagalbos. Už Siaurą stodavo piestu ginti liberastai su E. Masiuliu, dabar ir Gentvilu. Na, kai kadaise, kai buvo viena konservų ir liberastų, tai ir konservai surado sau sėbrų LRT taryboje. Kažkokiu būdu konservai infiltravo į LRT plikį Jakylą su tuščia galva, bet su laabaaai ilgu liežuviu, kuris klausdavo savo pašnekovų ir už juos atsakydavo net neduodant prasižioti. O LRT taryboje galimai yra ne vienas “baltų pirštinių” sėbras. Dabar, kai gerbiamas Karbauskis pajudino šį širšių liždą ilgas bus šaršalynas prieš Karbauskį primenant jam visas “nuodėmes” dar nuo tarybinių laikų, o savas aferas jau pamiršo vos keletą metų atgal. Bet galima bus priminti.

Šiandien važiavom       2018-01-23 21:44

į Vilnių ir galvojom,kaip puiku būtų,jei nuo Kauno iki Vilniaus būtų ekonominė zona.Dabar gi,Vilnius skęsta dūmuose.Važiavom ir klausėm LRT reportažų iš R.Karbauskio spaudos konferencijos.Sunku tikėtis šiuo atveju objektyvaus reportažo iš LRT ,bet seimas turi atgauti orumą.Žinom,kad visos institucijos,jei tikrins LRT, padarys rezultatus tokius,kokių reikia konservatoriams,Grybauskaitei ir VSD.Tai ši kompanija aukoja Lietuvą vardan savo asmeninių interesų ir paslapčių.Arba laisvas žodis,arba emigracijos vėžys ims ir miestus.Kito pasirinkimo nėra.Net ir Nausėda vakaro žiniose neišlaikė neutralumo.Jis negali būti prezidentu.

Raigerdas       2018-01-23 21:39

Ačiū, gerbiama Agne, ir jums už pritarimą šio straipsnio autoriui. Viename komentare aš rašiau, kad lengva nebus, nes čia bus Žalgirio mūšis. Jau į šitą skandalą liberalai įtraukė ir Briuselį, neva, pažeidžiama “Žodžio laisvė”. Reikia tikrai tirti, kas čia dedasi Lietuvoje, ir kas ją valdo. Taigi, dabar Ramūnas Karbauskis bus šantažuojamas iš visų pusių ir bus organizuota visapusišką šmeižto kompanija jo atžvilgiu. Man asmeniškai toks scenarijus pažįstamas, nes tai primena tuos laikus, kai buvo šantažuojamas R. Paksas. Neginant R. Pakso, vis vien susidaro įspūdis, kad dirba ta pati grupė ir scenarijus kuriamas tų pačių žmonių. Štai dabar ir pamatysime tą cirką su “Žodžio laisve”, kai pačiam Ramunui Karbauskiui ta “Žodžio laisvė” bus ribojama visais įmanomais būdais, tame tarpe ir iš Briuselio. Briuselis šiuo klausimu diskreditavo save kapitaliai. Tai jau istorinis dalykas. Lietuvoje, matomai, slapta veikia kažkokios tai šutvės režimas ir jis yra susijęs su konservatoriais ir liberalais.

Nebalsavom už       2018-01-23 21:36

valstiečius,bet šioje kovoje palaikom Karbauskį.Tik kad jis neįpultų į smulkmenas,o seimas kirstų iš peties ir staigiai.

Agnė       2018-01-23 21:17

Didelis ačiū A. Švarpliui! Ir komentatoriui Raigerdui. Po R. Karbauskio konferencijos prasidėjo iš visų pusių: LRT, L.Rytas, 15min ir t.t. Baisu pasidarė, kad liekam vieni nes durni ir niekam nereikalingi! Ką gina konservatoriai? Tai jie atstovai ne žmonių o kažkokios grupės pinigų plovėjų? Tema LRT ataskaitos o jie apie rusų agentus. Ir kula kula galvas visą dieną žmonėms valstybės TV.

Juozas       2018-01-23 20:56

Ačiū, Andriau, jūsų samprotavimai tiksliai į dešimtuką. Iš tiesų, tai būtent turinys visuomeniniam transliuotojui svarbiausia. Jei laidos teisingos, atspindinčios visas visuomenės gyvenimo sritis, vienodai reiklus visiems politikams- bala nematė tų draugysčių ar pasipinigavimo iš biudžeto. Bet panašu, kad žmogus negali būti vienoje situacijoje sąžiningas, kitoje- vagis.
Labai puikus Putino paminėjimas. Nereikia net taip toli eiti. Informacijos apie Sausio 13 tiesiog slėpimas vien dėl sesės Nijolės kalbos- kas tai, ne politikavimas, neleidžiamas visuomeniniam transliuotojui?

Gal geriau labai       2018-01-23 20:22

giliai nelysti į politines peripetijas,o žaibiškai kirsti nauju LRT įstatymu,panašiu į BBC.Ir staigiai sumažinti biudžetą iki saikingo,tada parazitiniai projektai išsilakstys ir liks pasišventę,kurie kurs už žmonišką,patriotišką algą,iš meilės savo šaliai,jos nuvargintiems žmonėms.

Valio, Andriau,       2018-01-23 19:17

Puikai sudėti taškai ant i! Ačiū!

Raigerdas        2018-01-23 18:37

Perskaičiau straipsnį ir esu šokiruotas. Tokio tikslumo esamai situacijai dar niekas nedavė. Reikia pripažinti, kad gerbiamas Andrius Švarplys yra vienas šviesiausių Lietuvos protų. Ir iš tikrųjų, LRT gi gauna pinigus. O už tuos pinigus jie politikos nedaro? O pats E.Jakilaitis kokias laidas veda? Seka pasakas mažiesiems? O E. Jakilaitis dirba už veltui? Tai, jeigu ne už veltui, tai visa tai kainuoja. Kam kainuoja? Mokesčių mokėtojui. O ką gauna atgal tas mokesčių mokėtojas iš E.Jakilaičio? O E.Jakilaitis sako jūs esate suskiai, jeigu jūs norite tikrinti ar daryti parlamentinį tyrimą. Kalba eina apie pinigų panaudojimą per LRT buhalteriją. O Generalinis direktorius Siaurusevičius rėkia su E.Jakilaičiu:“Cenzūra, cenzūra, tikrins mūsų laidų turinį”...“Mus puola” - šaukia E.Jakilaitis, - “Mus nori sumušti Karbauskis, nes aš jam klausimus uždaviau…” Kaip matome, E. Jakilaitį ir skydinės direktorių pavedė įsisenėjęs įprotis laikyti kitus žmones kvailiais, kitaip jie nebūtų ryžęsi tokioms avantiūroms. Išdurti visus: ir mokesčių mokėtoją, ir Seimą, ir Vyriausybę, ir tą pačią Valstybinę kontrolę, ir tą pačią bedantę Tarybą, kuriai galima palinkėti “Saldžių sapnų”, ir netgi tą patį Gabrielių Landsbergį, ir Kubilių, ir Šimonytę, kurie imasi dabar jų ginti. Susidaro įspūdis, kad jie gina ne Visuomeninę TV, o savo interesus. Ir jeigu kalbėti apie politizaciją, tai politizacijos kvapas eina būtent nuo Gabrielio Landsbergio, A. Kubiliaus, Šimonytės ir dabar dar prisijungė vienas iš manipulaivimo meistrų, kaip tas Žvieglys iš G.Orwell’o “Gyvulių ūkio”, kuris bandys baltą paversti juoda, - tai Andrius Navickas. Iš tikro mes turime reikalą su kiaulių valdymu Lietuvoje, kaip tai pavaizdavo G.Orwell. Taigi, daroma viskas, kad tik nebūtų patikrinta, kaip buvo panaudoti pinigai ir neduotas joks vertinimas. Reiškia, reikalai ten yra ne tik blogi, bet jau tikrai labai juodi, jeigu jau tiek daug žmonių eina link savo reputacijos susinaikinimo ilgiems metams. Bet vis gi jie tikisi, kad taip viskas ir praslys, kaip tai buvo su A.Kubiliaus išeikvotais 190 milijonų eurų ir nieko, nes jis vis dar sėdi Seime, taip bus ir dabar. Manau, kad šį kartą jie tikrai klysta.

Tarabilda       2018-01-23 17:14

Nesutinku. Politinį tyrimą tiesiog privalėtų daryti žurnalistai ir politologai, bet ne partiniai politikai. Skydininkas su Paleckiu tik ir laukia išsižioję, kad nuskambėtų kokia politinė gaidelė, o tada jau į visus Evoposojūzo teismus tiesiu taikymu. “Politinis susidorojimas, politinis susidorojimas su žiniasklaida…” Ir tada jau mažai nepasirodys. Užvers mėšlo krūvom bet kokį norą ne tik tyrinėti LRT, bet ir gyventi. Lenkai šiek tiek pamėgino teismus pertvarkyti, kaip mat pamatėm atsaką. Pakabino virš galvos 7 straipsnį su visom iš jo išplaukiančiom pasekmėm, ir nepakukuosi.

Reikia sumažinti biudžetą.        2018-01-23 16:58

Daug siurbėlių natūraliai atsisijos, o likusieji dirbs kaip pridera visuomeninės televizijos darbuotojams. Arba lėks pasui siurbėles. Tik va, konserviniai neleis savo parankinių skriausti.

Geras patarimas       2018-01-23 15:49

Kitaip nesuvesit kredito ir debeto, o be šios operacijos jų darbas bus niekinis.
Šį darbą gali padaryti paprasta buhalterė, tik ne Šimonytė.

Seimo komisijai       2018-01-23 15:33

Pareikalaukite iš LRT banko IŠRAŠŲ.

tiek       2018-01-23 15:29

tiktai taip


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.