Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida, Ugdymo politika, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Andrius Švarplys apie LGBT narį žurnalistą iš Delfi.lt: tai – jokia žurnalistika

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 14 d. 17:00

7     

    

Andrius Švarplys apie LGBT narį žurnalistą iš Delfi.lt: tai – jokia žurnalistika

Esi ilgametis LGBT narys ir angažuotai kovoji už atitinkamą politinę darbotvarkę (Mindaugas Jackevičius) – no problem. Tačiau dar esi ir žurnalistas ir čia jau turi paisyti žurnalistikos principų – objektyvumo, nešališkumo, kitos pusės išklausymo.

Ką renkasi šis žurnalistas? Jis pasinaudoja savo žurnalistiniu statusu delfi.lt, „užmiršta“ sąžiningos žurnalistikos principus ir pradeda piršti atitinkamas politines nuostatas.

Straipsnyje (skaityti ČIA) yra tiktai vienos stovyklos atstovai, nevaržomai užsiiminėjama gėdijimu (straipsnio pavadinimas „Nuotrauka, dėl kurios šiandien Pranckiečiui gėda“), kaltųjų paieška („dar reikėtų pažiūrėti, ką veikė per šį laikotarpį“) ar tiesiog daromas primityvus viešųjų ryšių spaudimas („šios srities specialistams kelia juoką“ – lyg būtų kokių nediskutuotinų specialistų, kurių atskleistai tiesai turime nuolankiai atsiduoti, panašiai kaip dėl fakto, kad Žemė yra apvali).

Žurnalistas ir jo visi kalbinami idėjiniai bičiuliai staiga užmiršta visus racionalius argumentus prieš Stambulo konvenciją, ypač kad biologinės lyties pakeitimas socialine lytimi neturi nieko bendra su smurtu prieš moteris; kad tai yra tiktai vienos radikalios marksistinės-feministinės-LGBT stovyklos idėja; kad galima kovoti su smurtu ir be jokių nuorodų į socialinę lytį (genderizmą).

Mano akimis, tokie straipsniai neturi nieko bendra su žurnalistika, o yra pats tikriausias šiurkštus vienos politinės krypties piršimas.

Jeigu lietuvių žiniasklaidos leidėjai būtų suinteresuoti žurnalistika, o ne politiniu viešos nuomonės formavimu, tai jau būtų suveikę žurnalistų etikos savi-refleksijos mechanizmai…

Atskiro dėmesio ir paaiškinimo verta užsienio reikalų ministro pozicija. Ratifikavus konvenciją ir net nekeičiant Lietuvos teisinės bazės mes „tapsime civilizuota valstybe“. Pažangesnis už pažangiausius, nuo komjaunimo sekretoriaus iki labiausiai pro-europietiško politiko, du kartus palikęs partiją, kad išsaugotų valdžios postą... Štai čia tai lygis, štai čia toji civilizacija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 9:49
Skirmantė       2018-03-20 23:54

Klaiku yra tai, kad Stambulo konvencijoje kovojantieji už gėjų  ir kitų orientacijų žmones nepasako to tiesiai, o SLEPIASI UŽ MOTERS SIJONO. Brangūs piliečiai, nebeišnaudokim sunkios moterų padėties, nulemtos mažesniu raumenų kiekiu ir žemesniu ūgiu, nesinaudokim jomis savo politiniams pijarams. Mušti moterų, vyrų, gyvūnų ir dabar negalima.

Pastebėjimas        2018-03-16 18:24

Gerb.Andriau,tame iškrypusiam LT “žinasklaidos” ....beveik niekas nerašo kritinių staipsnių apie žurnalistikos kokybę,misiją,etiką ...Tai didelis deficitas ...Ačiū už kritišką straipsnį.

G.P.       2018-03-15 18:15

Bravo, Andriau!

albina       2018-03-15 9:49

Ačiū! Trumpai,aiškiai,be išvedžiojimų.Kaip ir atsitiko,kad laisvės jausmas sunyko per tris dešimtmečius?Nes dabar toks ryškus vienos partijos šlovinimas,vienos nuomonės ir vienos tiesos piršimas,kad atrodo,jog žengėm atgal -į kokius 1985 metus.Komjaunuoliai aktyvistai smerkia,skundžia,tyčiojasi.Lietuva,pasirodo,pirma pagal apkaltas!Skundikai kur pažvelgsi.Kas apdovanotų sąraše? Juk tai mažiausiai gerbiami žurnalistai-propagandistai,vienos partijos apgailėtini tarnai.

Aktualija       2018-03-15 8:48

Mane eurosojūzo pačiulptukų žurnalistika veikia nervus paralizuojančiai. Dabartinėje žurnalistikoje, skirtingai nei tarybinėje, neliko net vietos tarp eilučių. Varo suspaustai.

pagarba A.Svarpliui!       2018-03-15 6:49

Zaviuosi - trumpai, drutai. Tiesiai ir sviesiai - zurnalisstika Lietuvoje neverta ne supuvusio skatiko - tik smegenims isplauti, prakisinejant savo asmenine nuomone, kaip visuomenes. Dar is delfi primadona pretenduoja LRT vadoves! Toks pats sh lygis, kaip ir LGBT pisoriaus.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.