Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Navickas. Tiesos sakymo terapija

Tiesos.lt redakcija   2016 m. birželio 5 d. 21:18

51     

    

Andrius Navickas. Tiesos sakymo terapija

1988 metų birželio 3 dieną susikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis. Laisvės ilgesys įgavo balsą. Pakako pradėti viešai kalbėti apie laisvę, tautos istoriją, praeities kančias, ir pusę amžiaus kankinę melo imperijos gniaužtai ėmė laisvėti.

Tiesos sakymas apie patirtas žaizdas, apie tai, kaip iš tiesų jaučiamės čia ir dabar, kokia bjaurastis iš tiesų slypi už sovietinių kaukių, tapo veiksmingiausia priemone išgyti. Dar neseniai išblaškyti ir tik patikimų bičiulių būryje nepabijoję nedrąsiai kalbėti apie laisvę, žmonės budo iš baimės stingulio.

Nedera nei nuvertinti, nei pervertinti Sąjūdžio reikšmės. Jis tikrai nebūtų buvęs įmanomas, jei ne tos laisvės sėklos, kurias pasėjo pokario Lietuvos partizanų kraujas, jei ne disidentiniai judėjimai, „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ žygdarbis. Kita vertus, iki tol už laisvę buvo grūmusis saujelė drąsuolių, o Sąjūdis tapo trimito garsu, pažadinusiu net apsnūdusiuosius ir prisitaikiusiuosius prie gyvenimo okupacijoje.

Sąjūdžio ištakose ir jo veikloje būta ir prisiplakusių, ir KGB pasiųstų, ir tuščiagarbių asmenų. Tačiau svarbiausia, jog patys Sąjūdžio pradininkai ir aktyvistai laisvėjo kartu su tauta. Keitėsi, brandesnės darėsi kalbos, drąsesni veiksmai. Tarsi kartojosi evangelijose aprašytas stebuklas, kai po Jėzaus nukryžiavimo sugniuždyti ir išblaškyti apaštalai tapo bebaimiais kovotojais, pasiryžusiais kiekvienai aukai.

Žinoma, galima sakyti, kad ne visiems pakako drąsos. Būta ir vidinio kiršinimo, ir sąmoningų provokacijų. Žvelgiant iš dabarties perspektyvos, naivus atrodo ir anuometinis įsitikinimas, kad visa tauta pabudo iš okupacijos snaudulio. Išties aktyviai veikė tik nedidelė tautos dalis, o dauguma tiesiog laukė, kur papūs permainų vėjai, nes buvo įpratę prisitaikyti prie visko.

Vis dėlto Atgimimas buvo tikras, pokyčiai nepaprastai dideli, ir neįtikėtinai greit atkeliavome į Kovo 11-ąją. Gal net kiek per greitai, nes, regis, netrukom pamiršti laisvės kainos, to, kad už vertybes reikia kovoti, kad tiesos sakymas brangesnis už skalsesnį duonos kąsnį. Itin greitai vienybę pakeitė įvairūs susiskaldymai, susipriešinimai, susiveržėme naujos vergystės pančiais, ir neretai net esame tuo patenkinti.

Taip, anuomet, Atgimimo euforijos laikais, viskas atrodė aiškiau. Okupacijos gniaužtai buvo regimi, laisvės kova labai konkreti, savos valstybės atkūrimo siekis sutelkė net labai skirtingų žmonių. Tačiau nemeluokime sau, jog anuomet būta lengviau nei dabar. Baimė į žmonių širdis ir protus diegta represijomis, sankcijomis, nuolatiniu vertybių niekinimu ir gundymu patogiai susitaikėliškai gyventi. Tam, kad išsitiestume, prireikė labai daug drąsos.

Dar daugiau drąsos ir pasiaukojimo reikėjo pokario partizanams, kurie už laisvę ir garbę ryžosi paaukoti net savo gyvybę. Jie kovojo beviltišką mūšį ir jį laimėjo. Ne, jie neįveikė okupantų, tačiau pasiekė svarbesnę pergalę – išsaugojo žmogiškąjį orumą ir paliko kovos už laisvės patirtį tautos atmintyje.

Tad kodėl mums atrodo, kad laisvę galima išsaugoti be pastangų? Paprasčiausiai vartojant gaunamas vertybes ir dejuojant, kad jų maža, skundžiantis valdžia, kaimynais, bendradarbiais ir vis labiau priprantant prie naujų vergijos pavidalų... Manau, esate girdėję posakį: „Kai įsimylime, mylimam žmogui žadame fantastiškiausių žygdarbių, bet, deja, vėliau nepadarome net to, ką privalome ir galime.“

Atgimimo metais žadėjome savo gyvenimus padėti ant Lietuvos laisvės aukuro. Dabar kartais atrodo, kad esame pasirengę šį aukurą parduoti aukcione – už pigesnes dujas, daugiau realybės šou televizoriuje, už duoną ir žaidimus.

Rašau šiuos žodžius, nes skaudu ir pikta. Taip pat ir dėl savęs, o ne dėl to, kad patinka moralizuoti ar teisti. Kai šiandien klausiama, kaip geriausia įamžinti Sąjūdžio atminimą, nedvejodamas galiu atsakyti: sugrąžinant Sąjūdžio idealus į savo gyvenimo tirštumą. Nemeluokime sau, jog esame tik maži žmogeliai ir nieko negalime pakeisti. Mūsų menkumas ar didybė daugiausia priklauso nuo to, kokius idealus pasirenkame, kokiu pagrindu vadovaudamiesi kuriame savo gyvenimą. Jo kryptis, o ne mūsų įgimti ar įgyti talentai yra pagrindinis mūsų vertės matas.

Jei nežinome nuo ko pradėti, pradėkime nuo gydymo, kurį jau išbandė Sąjūdis – viešai sakyti tiesą. Šis būdas veiksmingas visais laikais, o nūdienei visuomenei jo reikia tikrai ne mažiau kaip prieš keliasdešimt metų.

Jėzus sakė: „...tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32). Įsileiskime šiuos Viešpaties žodžius ir, neabejoju, pradėsime keistis. Sakyti tiesą – nereiškia smerkti ar teisti kitaip manančiųjų. Tai pirmiausia – perkainoti vertybes, atkurti laisvės bei tiesos sąsają ir pasiryžti gyventi šviesoje, o ne šešėliuose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2016-06-14 14:46

Tiksliau tiesos nesakymo terapija labai efektyvi - į pasaulį leidžia runkelyną. Tai yra ir mane taip pat paleido Netiesos terapija.

Pikasas to 12:23       2016-06-8 14:12

Ko jūs nerimaujate, “nejuliau”?  Gal jums tiesos nereikia? Nieko neprikūriau. Panaudojau pačio Antano Terlecko paviešintus prisiminimus ir jo nuomonę apie Lietuvos Sąjūdį. Mano nuomonė kitokia. Tai kas nepatinka?

nejulius pisakui       2016-06-8 12:23

ramybes tau, pisakai, t.y. “rasytojau”, ramybesssssssssssssssssss…..........

Pikasas Tarabildai       2016-06-8 8:32

Apoe “striekoziolo” planą nieko nežinau, tačiau kai parašėte “matrioška’ iš mažosios raidės,supratau, kad kalbate apie bene populiariausia Rusijos suvenyrą. Jo puošybos esmė ta, kad piešinys būna atkartojamas sumažintame variante. Jei ant didelės “matrioškos’ būna nupieštas koks Putinas, tai paskutinis suvenyro elementas būna visai nedidelis, gal kurapkos kiaušinio dydžio. Turistai negali tuo atsidžiaugti… Labai apgaulinga situacija…

Tarabilda Pikasui       2016-06-8 1:01

Matrioška, Jūsų žiniai, yra toks rusiškas suvenyras, populiarus Lietuvoje. To suvenyro ypatingumas yra tas, kad niekad nežinai pažiūrėjęs iš išorės, kokia kita matrioška lindi jos viduje, o ir pastaroji dar jos viduje tūnanti matrioškėlė irgi visiškai neaiški. Žodžiu tikras striekoziolas (planas toks, apie kurį tikriausiai yra tekę Jums nugirsti). Štai koks dalykas yra ta matrioška.

Pikasas Tarabildai       2016-06-7 23:33

Jūsų panaudota forma buvo plačiau naudojama prieškariu. Tuomet buvo sakoma tokiu atveju “prašyčiau”. “Paprašyčiau”, atseit, jei panorėčiau ar pan. Nesvarbūs tokie niuansai. Daug tiesmukiškiau ir netgi grubiai skamba (cituoju)  “Kai su kiekvienu atskirai pakalbėsi apie Lietuvos valdžią ir tavo konservus su Matrioška priešaky, tai tuomet ateik čia ir mums papasakok, kaip jie tau sakė.”
Niekados, per keturiolika komentavimo metų nesu į nepažįstamą pašnekovą kreipęsis antruoju asmeniu. Kas ta “Matrioška”? - galėsite paaiškinti rytoj. Geros nakties.

Tarabilda Pikasui       2016-06-7 23:13

Kalbos prasminiai niuansai - dalykas ne kiekvienam lengvai įkandamas. tariamoji nuosaka kreipiantis į asmenį yra mandagesnė ir ne tokia storžieviška kaip tiesioginė, kuri turi reikalaujamąjį prasmės niuansą. Jauskite skirtumą tarp “prašyčiau” ir “prašau”, nors tas “prašau” pagal situaciją gali turėti ir maldaujamąją prasmę, kuri aiškiai stipresnė už “maldaučiau”. Gal nesutinkate?

Pikasas Tarabildai       2016-06-7 22:45

Kodėl naudojate tariamąją nuosaką? Galite prašyti ką tik norite, tik nereikia niekinti pašnekovo.

Tarabilda Pikasui       2016-06-7 22:12

Paprašyčiau kitą kartą rašyti sudėtingą komentarą, nes nesudėtingų nesuprantu.

Pikasas        2016-06-7 22:02

Jūs stebinate savo nenuovokumu. Parašiau, mano nuomone, visa nesudėtingą komentarą, o jūs sugebate apsimesti, kad nieko nesupratote. Kodėl taip keistai elgiatės? Negi tikrai manote, kad pasitelksiu jūsų raišką atsakymui?

Tarabilda Pikasui       2016-06-7 21:49

Pagal genijų Xara Picasso kiekvienas savižudybės atvejis yra atskiras ir jį reikia aiškintis atskirai. Valstybės ir konservų politika, supraskit, ne prie ko. O emigracija, anot genijaus net visai sveikas dalykas, nes turime 800 tūkst. ambasadorių, kuriems URM nereikia mokėti algų.
Tai genijau, gal būk nuoseklus iki galo. Tie ambasadoriai - irgi kiekvienas yra atskiras atvejis. Kai su kiekvienu atskirai pakalbėsi apie Lietuvos valdžią ir tavo konservus su Matrioška priešaky, tai tuomet ateik čia ir mums papasakok, kaip jie tau sakė.

Pikasas to aaa       2016-06-7 17:52

Jūs palietėte svarbius mūsų visuomenės skaudulius. Ypač skaudu, kad toks didžiulis savižudžių skaičius. Kas jų neviltį iššaukė? - pragyvenimo sunkumai, nelaiminga meilė ar psichinė negalia kiekvienu atveju reiktų aiškintis atskirai. 

Emigrantų skaičiai išties didžiuliai. Manau, kad daugumą sudaro geresni ekonominiai migrantai. Ekonomikos skirtumai tarp Lietuvos ir labiau išsivysčiusių šalių iš lėto mažėja. Tikiuosi, kad toks procesas nesitęs dešimtmečiais. Tada ta problema savaime išnyks. Geras pavyzdys - Airija.

Šioms, jūsų paminėtoms dviem kategorijoms paminklų ir obeliskų statyti nereikia. Katalikybė aiškina, kad nusižudymas - mirtina nuodėmė, o emigracija nėra vergų gabenimas. Dažnai tie išvykėliai sėkmingai įsikuria kitose šalyse ir tikrai Lietuvai negarbės nedaro. Kartais netgi priešingai - jie tampa lyg ir kokie Lietuvos “ambasadorisi”  bei sėkmingai garsina mūsų šalį ir lietuvių tautą.

aaa,        2016-06-7 17:29

to Pikasui, tai jei apie sąjūdžio įamžinimą tai galima pastatyti paminklą aukoms toms kur kasmet apie 900 nusižudo iš nevilties, prasigėrusiems, išvykusiems pvz.  obeliską iš 800 tūkstančių tašių riogsantį  tarp tuščių alkoholio butelių ir lavonų nusižudžiusių iš nevities.

Pikasas to "Atsargiai..."       2016-06-7 16:55

Algimantas Zolubas išsakė apgailestavimą, kad prieš rašydamas čia minimą rašinį nesusisiekė su manimi, nes nežinojo adreso… Beje, prie nurodyto rašinio pateikiau daugiau komentarų, kurie dar kai ką paaiškina.

Pikasas to 16:43       2016-06-7 16:51

Atsiliepdamas į A.Navicko žodžius “Kai šiandien klausiama, kaip geriausia įamžinti Sąjūdžio atminimą, nedvejodamas galiu atsakyti: sugrąžinant Sąjūdžio idealus į savo gyvenimo tirštumą.” , pateikiau dviejų dalių komentarą (08:58)apie A.Terlecko požiūrį į Lietuvos Sąjūdį. Sulaukiau komentaro “Atsargiai…” Teko dar kai ką paaiškinti… Sąjūdžio atminimo teršti negalima…

Pikasui       2016-06-7 16:43

Kodėl po Navicko straipsniu rašai apie Terlecką? Kokios priežastys?

Atsargiai: Slavinskas-Pikasas        2016-06-7 16:43

Atsargiai: į Tiesos.lt įsibrovė Vilius Ksaveras Slavinskas-Pikasas, ilgomis paklodėmis toliau šmeižiantis mūsų garbingiausią disidentą Antaną Terlecką. Siūlau jo grafomaniškas paklodęs, šmeižiančias A. Terlecką, tiesiog praleisti neskaitant.
Apie Pikaso šmeižikiškus komentarus prieš Terlecką ir dvasios menkumą skaitykite čia:
http://alkas.lt/2015/11/21/a-zolubas-nelengva-ginti-savo-garbe-ir-oruma/

Pikasas       2016-06-7 16:38

Visus grasinimus atmetu. Tai, ką Antanas Terleckas pats viešai prisipažino - jo teisė. Nesiruošiu jos kvestionuoti.

Slavinskui       2016-06-7 16:29

prisipisakinsi, zmogau, Dievas mato, - prisipisakinsi…..........

Pikasas       2016-06-7 15:55

A.Terleckas primena, kad jis 1964m. davė sovietiniam saugumui (cituoju) “…apie 30 buvusių ir esamų lagerininkų charakteristikas. Daug klausinėta apie Endriukaitį, A.Stasiškį, Bičiūną,J.Semėną. Filipavičiumi nelabai domėjosi” “Pykau ant savęs, kad pasidaviau baimės jausmui. Į pokalbio” pabaigą tas jausmas dingo”. “Išpasakojau viską ką rašiau laiškuose (politiniams kaliniams) A.Terleckas paaiškina: “cituoju) Susidariau išvadą, kad jie (saugumiečiai) laikė mane kažkuo panašiu į “centrą”. A.Terleckas: (cituoju) “Grįžęs iš saugumo į darbą turėjau mažai laiko pranešimui politvalandėlei. Sąmoningai atsiprašiau, kad skaitysiu rusiškai”.

Sudėtinga įsivaizduoti, kad buvęs politinis kalinys praveda politvalandėlę pateikdamas pranešimą...  O juk tai tik vienas epizodas tarp daugelio. Kaip jį vertinti? – tegul sprendžia skaitytojai.

Pikasas       2016-06-7 15:50

Antanas Terleckas daugelį savo viešų kalbų pradeda nuo 1987m. rugpjūčio 23 d. mitingo paminėjimo. Tos kalbos labai panašios, tačiau manau, kad verta ir dar kai ką prisiminti.

Pas A.Terlecką KGB generolų palieptas netgi namuose pats asmeniškai mitingo išvakarėse apsilankė KGB pulkininkas Julius Česnavičius. Pokalbio pabaigoje į J.Česnavičiaus klausimą A.Terleckui: (cituoju)„Ar kalbėsite prie paminklo? A.Terleckas atsakė: – „Ne!“ Kitas klausimas: „O Bogušis?“ – „Ne!“ Dar vienas klausimas: „Ar bus demonstracijoje plakatų? – atsakyta: -„Nebus!“.(lit. „Žodis ir plunksna už tiesą ir laisve“ 55, 56 psl. ir „LLL nuo „Laisvės šauklio iki nepriklausomybės 58, 97psl.)
Antanas Terleckas(jau po susitarimo išvakarėse su KGB pulkininku), Nijolei Sadūnaitei prieš pat mitingą pasakė: „Mes nekalbėsime, tik tylos minute pagerbsime Stalino ir Hitlerio aukas“.
Mitingo dalyvis Robertas Grigas: (cituoju) „Pradėjau nerimauti, kad mitingą norima sukompromituoti. Akimirką tvyrojo sąmyšis, nes susibūrus nieko nevyko, niekas nekalbėjo susirinkusiesiems.“ Tikriausiai, taip ir būtų atsitikę, jei būtų paklusta A.Terlecko siūlymui patylėti. Mitingo organizatorė Nijolė Sadūnaitė suprato įtampą ir renginio svarbą, manė kitaip negu A.Terleckas nurodęs „mes nekalbėsim“. Būtent ta ryžtinga ir drąsi N.Sadūnaitės (jos teigimu) apie 8 minutes trukusi (trijų pasisakymų) kalba galėjo tapti svarbiu mitingo posūkio tašku, lemiančiu tolimesnio pasipriešinimo kilimo bangą Lietuvoje.
N.Sadūnaitė: (cituoju)„Mes protestuojame prieš dviejų tironų gėdingą sutartį ir reikalaujame grąžinti Nepriklausomybę trims laisvoms Pabaltijo tautoms“. Čia jos kalbą nutraukė plojimai. Tūkstantinė minia pradėjo skanduoti „Laisvę, Laisvę, Laisvę“ N.Sadūnaitė prisimena: (cituoju) „padėkojau broliams kagėbistams, kuriuos čia gausiai matau, kad per žiniasklaidą apie mūsų mitingą paskelbė. Antanas Terleckas pats pripažįsta:(cituoju) „Nijolė išgelbėjo mitingą. Aš nebuvau pasiruošęs kalbėti.“Robertas Grigas vertina taip:(cituoju) Be Nijolės Sadūnaitės kalbos mitingas būtų buvęs sukompromituotas“.(lit. „Kai neviltį keičia viltis“ A.Medalinskas 20121.08.23d.)Vienas tais laikais aukštas KGB karininkas, „Lietuvos ryto“ kalbintas apie anuos įvykius, ironizavo: (cituoju) „Ontė (A.Terleckas) tylėjo kaip vandens į burną prisisėmęs“.

Raigerdas>Janiui       2016-06-7 15:47

O jeigu pateiksiu faktus ar atsiprašysi, netovariščiau Jani? Ir dar, netovariščius, bet ir ne ponas Janis turėtų žinoti, kad Raigerdas nei karto nėra rašęs komentaro prieš tai neturėdamas faktų, nes nebūtų tikslo. Aš suprantu, kad veidmainiams nelabai patinka mano komentarai. Bet Andrius Navickas gali būti visiškai garbingu žmogumi ir paduoti mane į teismą už šmeižtą. Ir teisme jis galės įrodyti, kad jis yra ne melagis, kad jis principingai visada rašo tik TIESĄ ir niekada nesiekė apgaudinėti savo skaitytojų. Kaip matai, problema yra išsprendžiama labai paprastai. Tai netovariščiau ir ne pone Jani, ar atsiprašysi? Kiek žinau, Džordžo Orvelo knygoje “Gyvulių ferma” labiausiai neklystančios yra kiaulės. Tad tikiuosi, kad ne ponas ir netovariščius Janis nėra iki tokio laipsnio nusiritęs, kad būtų iš tos fermos.

Pikasas       2016-06-7 15:40

ESU PRIVERSTAS PAAIŠKINTI KAI KURIAS SU ANTANO .TERLECKO VEIKLA SUSIJUSIAS APLINKYBES.
Esmė yra tame, kad komentarus pateikiau tik dėl visuomenės viešo intereso sužinoti kai kuriuos A.Terlecko veiklos fragmentus, kurie net nesietini su privačiame „Skunde“ paminėtus ir sau bei Lietuvos laisvės lygai pritaikytus epitetus. Tad už ką buvau teisiamas, išteisintas ir vėl pasmerktas tapti nusikaltėliu bei sumokėti didžiulę moralinę kompensaciją, baudą ir visas teismo išlaidas? Esu įsitikinęs, kad ši byla yra visiškas teisinis ir netgi politinis nesusipratimas, rodantis tik visai nepagrįstas Antano Terlecko ambicijas. Tenka tik apgailestauti, kad anksčiau nebuvo laiku išsiaiškintos visos A. Terlecko veiklos aplinkybės. Ir tik visuomeninės organizacijos, LLL nariai bei mitinguotojai raiškiau suvokė situaciją ir savo nuomonę išsakė viešai pašalinant iš narių ar atsiribojant nuo A.Terlecko, kai kada netgi jį viešai apstumdant. A.Terleckas aiškino, kad taip okupuotoje ar netgi išsilaisvintoje Lietuvoje elgėsi „žmonos ir meilužės“. Yra daug faktų verčiančių tokia versija nepatikėti. Kaip ir jo teiginiais apie „bulkučių bylą“, „puikią“ rezistencinės veiklos konspiraciją ar „prasmingą“ jo kovą prieš Lietuvos Sąjūdį. Visas pluoštas tokių ir kitų paskleistų labai abejotinų legendų nuolat tiražuojamos žiniasklaidoje, talpinamos rezistencinių kovų istorijos aprašuose net nepabandant įsigilinti į pačią tos veiklos esmę. Manau, kad tokią miglotą situaciją būtina taisyti žengiant tiesos ir teisingumo link. Visuomenė turi teisę žinoti visas su Antano Terlecko veikla sietinas aplinkybes, kad ateityje tokių keistų kaltinimų, kaip man, nebūtų pateikinėjama. Jaučiu atsakomybę ir už tuos rezistentus, kurie galimai nukentėjo dėl Antano Terlecko pateikinėjamos įvairios ir gausios informacijos apie juos sovietiniam saugumui. Gal daugelis jų, daugeliui metų prabėgus, jau nebegali pareikalauti bent jau moralinės A.Terlecko atsakomybės. Tačiau vieši paties Antano Terlecko prisipažinimai, net ir įvertinus juos kaip pozityvą, negali situacijos pakeisti iš esmės. (daugiau - google.lt terleckas pikasas)

Pikasas       2016-06-7 15:38

KELETAS FAKTŲ APIE A. TERLECKO KARJEROS PRADŽIĄ
1. 1949 metais A.Terleckas būdamas 21m, amžiaus įstojo į VLKJS komjaunimo organizaciją.
2. Čekistas, kaip aktyviam komjaunuoliui, A.Terlecko teigimu “partijos valia” tapusiam komjaunimo sekretoriumi, (cituoju) “pavedė sekti studentų nuotaikas ir apie jas pranešinėti jam telefonu” bei sekti kažkokį Buliką.
3 A.Terleckas (kaip teigia, cituoju)“Buvau iškviestas į komjaunimo komitetą. Ten tapau komiteto aktyvistų auklėtiniu. Tai buvo ‘užsigrūdinusių kovotojų už komunizmą” būrelis.
4.1950 metų žiemą gavo įpareigojimą važiuoti į provinciją skaityti paskaitų, pagrįstų sovietinės ideologijos štampais ir gavo už tai piniginį atlygį.
5. 1950 metų pavasarį A.Terleckas įsidarbina Politinių ir mokslinių žinių skleidimo bilietų platintoju, pristatinėjo lektorius ir t.t.
6. 1952 metais A.Terleckas įsidarbino spaudos cenzūros GLAVLIT’o institucijoje, kur dirbo ir J.Kuolelis.
7. 1953M. A,Terleckas paskiriamas geležinkelininkų mokyklos direktoriaus pavaduotoju auklėjamajam darbui. Universiteto komjaunimo konferencijai pasiruošia kalbą ir ją perskaito. Išrenkamas sienlaikraščio redaktoriaus pavaduotoju.
8. A.Terleckas apie save paaiškina (cituoju) “Esu griežtas komunizmo, kaip politinės santvarkos, priešas, tačiau visada džiaugiuosi susitikęs komunistą, kuriame plaka lietuvio širdis”
9. 1954- 1957 metais A.Terleckas karjerą sistemoje tęsė SSRS valstybinio banko Lietuvos skyriuje kredito inspektoriumi, Vilniaus miesto valdybos viršininko pavaduotoju.
10.Sovietinio režimo rinkimų agitatoriumi 1956m. – 1957m. žiemą A.Terlecką paskyrė ir SSRS Valstybinis bankas ir Ekonomikos institutas.

Atsargiai: Slavinskas- Pikasas!       2016-06-7 15:30

Atsargiai - į “Tiesos” portalą įsisuko Vilius Ksaveras Slavinskas, pasivadinęs Pikaso slapyvardžiu (taip atskleisdamas savo puikybę susitapatinti su garsiuoju dailininku Pikaso). Slavinskas ir toliau čia bando mesti šešėlį vienam garbingiausių Lietuvos sūnų - Antanui Terleckui, prieš kurį jau yra pralaimėjęs šmeižto bylą. Slavinsko dvasios menkumą ypač nusako tas faktas, kad jis, apšmeižęs žmogų, triskart kalėjusį už Lietuvos laisvę, dar bandė iš jo prisiteisti grašius už savo išlaidas advokatui.

Janis       2016-06-7 15:07

 

Vertinant ne tik A.Navicko, bet ir kitų autorių tekstus, pravartu atkreipti dėmesį į kai kuriuos skaitytojų komentarus. Vieni, kaip paprastai, būna ciniški ir mažaraštiški, keverzojami svaigulio būsenoje – jie neverti jokio dėmesio. Tačiau kai kurie atrajojimai turi aiškiai šmeižikišką tikslą. Pavyzdžiui, tūlas „Reigerdas“, rašinėjantis sovietmečio švietimiečiams būdingu žargonu, stengiasi „prilipti“ prie kiekvieno rimtesnio straipsnio ir tiesiog akiplėšišku melu apjuodinti jų autorius. Komentuodamas Navicko rašinį, Reigerdas net šešis kartus jį pavadino melagiu. Nei šiuo atveju, nei kitose savo šmeižikiškose derglionėse, draugas-tovariščius Reigerdas net nemėgina savo šmeižtų pagrįsti faktais. Akivaizdu, kad po portalus šliaužioja keli suinteresuoti samdiniai, stengdamiesi suniekinti iškylančias visuomeninio ir politinio gyvenimo asmenybes. Šiuo atveju tikslinės liustracijos įgyvendinimas būtų pirminė priemonė nuo įkyrių sovietmečio tarakonų.

Jahvė       2016-06-7 13:00

Jei Viešpats yra JAHVĖ - “Įsileiskime šiuos Viešpaties žodžius ir, neabejoju, pradėsime keistis.” yra : Įsileiskime šiuos JAHVĖS žodžius ir, neabejoju, pradėsime keistis?

Jules       2016-06-7 7:51

Be rimtos desovietizacijos bus - pyššš... Oficialus seimūnų atsisakymas priimti rimtą liustracijos įstatymą yra nusikaltimas. Tiesiog kelias į valstybės savižudybę. Lietuva be lietuvių yra labai babkingas mūsiškių suslovininkų projektas - “Lietuvos nesėkmė”. Be šito įstatymo jokio šalies ūkio ir ekonomikos augiimo, emigracijos mažinimo nebus. Niekaip neįveiksime ne tik okupacijos pasekmių, bet ir kolaborantų su priešu anūkų suformuotos totalios korupcijos ir eilinių piliečių beteisiškumo - dezi propagandos.

zaratustra       2016-06-6 21:39

Tauta buvo ekstazėje, atgavusi “laisvę” ir nelabai gaudėsi, kokios grupuotės slapčia, gudriai ją apgavo, perėmė valdymą ir naujai okupavo Lietuvą. Dabar jau manau – viskas post factum. Visame Pasaulyje, visais amžiais ir laikais VALDŽIA YRA UŽGROBIAMA. Kitaip tiesiog nebūna. O santvarkai pavadinimą valdžiagyviai ir juos orališkai aptarnaujantis personalas suteikia tokį, kokį tik nori. Pas mus ne demokratija, o žiaurus laukinis kapitalizmas.

Teisybė       2016-06-6 20:40

ta, kad tik keletas aktyvistų troško laisvės. Kiti siekė valdžios. Dar kiti jautėsi išmušti iš vėžių todėl laikėsi pasyviai laukdami iš kur papūs vėjas. Matydami, kad laiko traukinys nuvažiuoja jie susikrovė lagaminus. Likę pensininkai stebi kaip darkosi valdžia ir rašinėja prasmingus komentarus.

OOO-ooo       2016-06-6 19:52

Autoriui - O VIEŠPATIES tikrinis vardas yra JAHVĖ, O Jėzus Kristus JAHVĖS tarnas ( Ev pagal Matą 12; 14-15,  O Mozė yra Dievo tarnas ( Jozuės knyga 11:12), o Izraelio dievas VIEŠPATS/ JAHVĖ ( Jozuės knyga 14 : 14), Ir pats Jėsus Kristus yra JAHVĖ/VIEŠPATS jei rašote   “Jėzus sakė: „...tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32). Įsileiskime šiuos Viešpaties žodžius ir, neabejoju, pradėsime keistis” ?.
Ar esate tikras kad nesusipainiuojote ir neklaidinate kitų?

Raigerdas        2016-06-6 19:18

Dar vienas veidmainis bus koncervatorių partijoje. Ten jų visa puokštė ir svarbiausia visi patriotai. Dar vienas “tiesos” mylėtojas užsimanė lengvatų ir pinigų iš Seimo. Jeigu aš tada būčiau žinojęs, kad komunistinis melas bus pakeistas krikščionišku melu, tikrai nebūčiau net piršto pajudinęs dėl sovietijos žlugimo. Tačiau tiesos dėsniai yra galingesni už mano nuomonę, todėl sovietija žlugo pelnytai. Dabar mūsų visuomenei teks išsivaduoti nuo tokių “tiesos” mylėtojų ir ja manipuliuojančių, kaip A. Navickas. Nustebino Letas Palmaitis. Tai, gerbiamas Letai Palmaiti, štai jūs tvirtinate:“su D-vo pagalba galimi stebuklai”. Aš asmeniškai duodu jums šansą pademonstruoti D-vo stebuklą. Ne liežuviu apie D-vą, o realų stebuklą. Nereikia jokių salafitų, nereikia gąsdinti žmonių pasaulio pabaiga, nes jau dabar ji negreitai bus, kadangi tokiai panikai reikia naują datą sugalvoti ir šėtonui apsimesti šventuoju, į kurį net pats Letas Palmaitis patikėtų, kaip jis A. Navicku. Na, ir kaip netikėsi šituo habilituotu daktaru, juk jis “SAVAS”. Tik ne iš A. Nevzorovo filmo “Nashy”, bet iš čia, jau dabartinės Lietuvos, vietinis SAVIŠKIS MELAGIS. Tad gerbiamas Letai Palmaiti, kol Mesijas ateis, jūs turite dar daug laiko. Tai padarykite stebuklą su A.Navicku. O tas stebuklas yra paprastas: pažadinkite jame sąžiningumą ir tegul jis nustoja meluoti ir manipuliuoti TIESA ir kitais šventais dalykais. Matote, užduotis jau ne tokia sunki, bet jūs teigiate, kad D-vas viską gali. Tai parodykite šį labai paprastą dalyką arba paprastą stebuklą:“išvaduokite A. Navicką nuo jo esybę apnikusio melo”, nes jis irgi žmogus. Bijau, kad jūs jam nepadėsite, nes jis “SAVAS”, nors ir melagis, bet “SAVAS”, todėl Letas Palmaitis bandys jį apginti. Nors, kad melagis pamatytų save veidrodyje, užtenka 3-4 valandų. Tiesa, užkietėjusiems melagiams gali prireikti dvigubai ar net trigubai daugiau valandų. Tai, gerbiamas Letai, ar galite padaryti tokį stebuklą? Tiesa, noriu įspėti, jeigu sugalvotunėte jį atvesti į TIESOS kelią: jis niekada neveikia tiesiogiai prieš jus, bet jis tai daro svetimomis rankomis, todėl jis apsiriboja tik išprovokuodams kitus pradėti konfliktą, kada atrodytų, kad tas konflktas pats savaime įsižiebė, o jo autorius bevelija likti šešėlyje. Mat, Andrius Navickas yra mokytas vyrukas ir labai gerai yra įsisavinęs Mefistofelio metodus.

???       2016-06-6 18:16

Ar ne buvusieji KGB agentai sėdi valdžioje ir daro viską kad Lietuvoje taip būtų blogai, taip būtų blogai kad vėl užsimanytume TSRS? O kad blogai rodo faktai : apie 800 tūkst. išvykusiųjų, apie 900 kas met nusižudo, alkoholizmas, skurdas ...
Paviešinkit iki rinkimų buvusių KGBistų sąrašus - suteikit žmonėms galimybę žinoti kas yra buvę KGBistai ir galimybę nerinkti buvusių KGBisų.

Letas Palmaitis       2016-06-6 17:48

Taip, tiesa padarys laisvus, bet ne ŠIO PASAULIO prasme - prasme atiribojimo nuo ŠIO PASAULIO, bet ne eilinės pagoniškos valstybės, kuri renkasi gyventi pagal savo įgeidžius.
Tačiau ir tokią laisvę kaip pasieksi stojęs į galingą globalistinę struktūrą? - “kodėl mums atrodo, kad laisvę galima išsaugoti be pastangų?”
Neatrodo. Man atrodo, kad laisvės šio pasaulio prasme šiomis sąlygomis NEĮMANOMA netpasiekti. Jau esame orveliniame konclageryje.
Autorius pamiršo, kaip sudorojo Libią, panorėjusią įvesti savo auksu gindžiamą Afrios valiutą. Ogi šio pasaulio prasme Libija JAU BUVO laiva.
Lietua įlindo ten, iš kur nebeišeisi nepasiryžęs nutraukti su ŠIUO PASAULIU, kaip yra pasiryžęs salafitų islamas. O juk tik tokiu atveju su D-vo pagalba galimi stebuklai.
Bet jų sulauksime ja ne savo atsivertimu, kurio nesimato, bet įsikišant Pačiam Šeimininkui ir padarant galą ŠIAM PASULIUI.
MARANATA!
Mesijas ateina!

Pikasas       2016-06-6 13:19

    Netgi ir A.Terlecko bandymai trukdyti Lietuvos Nepriklausomybės referendumui taip pat patyrė visišką fiasko. Pagrindinis trukdymo motyvas buvo tai, kad Lietuvoje dar yra sovietinė kariuomenė. Atseit, reikia palaukti kol ji bus išvesta ir tik tada ruošti referendumą.??????
    A.Terleckas prieš rinkimus į Seimą nesėkmingai bandė įregistruoti Lietuvos Laisvės Lygą, kaip partiją. A.Terleckas: (cituoju)“Todėl buvau priverstas balotiruotis kaip LSDP kandidatas. O LSDP daugelio rinkėjų sąmonėje tebėra LDDP „pusseserė“.“ „LDDP stengiasi mano rankomis sutrukdyti jam tapti Seimo nariu. Žodžiu, rinkėjai turėjo suprasti, kad esu slaptas KGB agentas.“ (2007 metais A.Terleckas jau vėl nesėkmingai bolotiravosi Alytuje nuo R.Pakso “Tvarkos ir teisingumo” partijos.)
    A.Terleckas pasipiktinęs ir tuo, kad: (cituoju) „Uokos ir Kazarino 1996 balandžio 18d. sukviesta minia apšaukė mane KGB agentu ir apmušė“.
    Ilgoje vėlesnėje patirtyje matome kaip nuo disidento A.Terlecko atsiribojo LLL partijos bendražygiai, politiniai kaliniai bei tremtiniai ir netgi eiliniai mitinguotojai.

Navickas yra konservas       2016-06-6 13:11

Todėl ir yra visa išverstaskūrė konservinė tiesa.. Aš dar klažkada tikėjau Navicku, kol jis ne įlindo į tą konservinį šūdą.

Pikasas to 11:29       2016-06-6 13:07

Net neabejoju, kad Lietuvos Persitvarkymo sąjūdyje buvo tokių asmenų, kurie buvo pasirašę KGB. Jūsų paminėti savo nuoširdžiu darbu, skirtu Lietuvos laisvėjimui įrodė, kad jie savi. A.Čekuolio laidos dažnai būna prasmingos, o V.Čepaitis buvo išduotas gal “tų pačių”  už tai, kad pasiūlė Lietuvos Sąjūdžio narystę. Tad tai verčia spėti, kad KGB būtent bandė trukdyti Lietuvos Sąjūdžio siekiams.

A.Terleckas aiškino taip: ““Kritikavau parlamentinį kelią, remdamasis tuo, kad gegužės 18d. priimti konstitucijos pakeitimai vis tiek neturi jokios galios.“ (LLL nuo „Laisvės šauklio“ iki nepriklausomybės“ 319psl) (Beje, jie galiojo iki visiškos Nepriklausomybės atkūrimo).

A.Terleckas savo gausią kritiką skyrė ir Algimantui Čekuoliui. Šis, daug nedelsęs, atsikerta taip: (cituoju)„Kažkam labai nepatiko, kad taip – ramiai, vieningai, - eidama Lietuva gali toli nueiti. Jiems reikalingas pretekstas, sprogimas, nekontroliuojama padėtis, reikia kraujo, o tada sakys: „Ką gi, neišvengiama, Lietuvą reikia tvarkyti, žmones gelbėti“.(lit. „Sąjūdžio remtų deputatų veikla Maskvoje“ B.Genzelis „XXI amžius“ Nr 78)

    Apie Steigiamąjį Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) suvažiavimą A.Terleckas aiškina taip: (cituoju) „Tai buvo pirmas Lietuvos istorijoje spektaklis, vykęs vos ne dvi paras be pertraukos. Spektaklis kurį partija transliavo miego poreikį praradusiai lietuvių tautai. „Sąjūdžio suvažiavimą laikau homo sovieticus sąlėkiu…“(lit. „Žodis ir plunksna už tiesą ir laisvę“ I-II t.  111psl.)

bronius.       2016-06-6 12:48

navickas nori tiesos.prašom.r.janutienės-raudonoji dalia,landsbergiu dinastija.ir kas nutiko,ogi liko tik šauksmas tyruose.tai sakykit tiesa o ne vapėkit apie tiesos sakyma.

Logika       2016-06-6 11:44

Logiškai mąstant Sąjudį sukūrė KGB, nes naivu manyti kad be tokios struktūros kaip KGB leidimo galėjo vykti tai kas vyko, o ir pats KGBistų sąrašų slėpimas bylojoja kad dabartinėse valdžios struktūrose sėdi tie patys buvę KGBistai - antraip kam slėpti KGBistų sąrašus?
Logiškai - sąjūdį sukūrė KGB su Garbačiovu ir perestroika,todėl nėra ko stebėtis jei A. Terleckas yra ištaręs frazę kad “Sąjūdį sukūrė KGB”.

 

Pikasui       2016-06-6 11:29

A. Terleckas daug tiesos pasakė tuomet, ištardamas frazę, jog “Sąjūdį sukūrė KGB”. Kaip vėliau paaiškėjo ir Čekuolis ir Čepaitis buvo agentai, o kiek mes nežinome, bet tik spėjame? Reikia manyti, kad Eismontas į pačią Sąjūdžio viršūnėlę įtupdė ir gal ne vieną savo narį. Dėl ko šiandien atsidūrėme prie suskilusios geldos?

Dangė       2016-06-6 10:36

A.Navickas nuo redaktoriavimo perėjo prie realaus politikavimo. Tai atitinka pastarųjų popiežių teiginiams, kad politikavimas yra šventas dalykas. Žinoma, politikavimo kokybė priklauso nuo to, kas politikuoja. A.Navickas pasirinko šiam metui labai gerą kryptį. Reikėtų, kad ir į kitas partijas ateitų kuo daugiau krikščioniško jaunimo: tada vietoje šuniško liberastinio kandžiojimosi prasidėtų pazityvios diskusijos ir derybos.

Jules       2016-06-6 10:04

Na, gal nereiktų absoliutinti ir demonizuoti Maskvos Molotovo paktų, spąstų, ypač žinant, kad Vokietija ir Stalino Rusija Vilniaus kraštą pripažino Lietuvai anuomet ne Rusijos iniciatyva, o Suomiją abi šalys priskyrė Stalino Rusijos įtakos zonai, bet visgi Suomija, įnirtingai gindamasi, tapo Vokietijos sąjungininke, būdama Sovietijos įtakos zonoje pagal popierkas. Docentiškos spekuliacijos ir noras įsiteigti stipresniam, ir kuo daugiau už dezi babkių išpešti diletantus nelabai domina. Be diletantų apskritai pasaulis labai mažai tiesos žinotų, išskyrus galingųjų oficialiąją geopolitinę liniją, versiją, ir dezi propagandą. Versija ir yra versija – tai ne istorija. Ne visada tinka neatsakingi postringavimai, kas būtų, jeigu būtų, į kuriuos per daug leidžiasi ir vedantys pasaulio istorikai, norėdami išbalinti karo nusikaltimus – nukenksminti ateities kartoms, kad šios nepareikalautų žalos padengimo. Bet, kaip žinote, istorijos nuslėpti irgi neįmanoma. Visgi Lietuvai pragaištingu tapo būtent Rugsėjo 28 dienos protokolas.  Taigi be istorinės tiesos, o ne tiesų, niekaip nesustiprinsi nacionalinio saugumo ir neparengsi daugumos piliečių šalies gynimui. Oligarchizuojant, grafitizuojant, pakerpant stabdžius ar numetant plytą ant galvos, ar tiesiog pro langą išmetant, taip pat dezinformuojant šalį nesumažinsi įtampos visuomenėje ir neišugdysi žmonių tarpusavio supratimą, solidarumą, vienybę ir pasitikėjimą bei pagarbą demokratijai ir demokratiniams, o ne oligarchiniams baimės įstatymams. Dabar žmonės yra įbauginti kaip niekad anksčiau per visą Antrosios Lietuvos Respublikos laiką, ypač po Garliavos šturmo. Keista, bet Garliavos šturmo načalnykai tampa bene populiariausiais kandidatais į LR Seimą šių metų rudenį.

Pikasas       2016-06-6 9:16

Susidarau įspūdį, kad Andrius Navickas vis taikliau suvokia Lietuvos pasirinkto kelio kelius ir klystkelius ir mato save kaip vieną iš kovotojų už tiesos sakymą. Posakis “Tik tiesa mus gali išlaisvinti” buvo ir yra aktuali. Gaila, kad “Bernardinų” internetiniame leidinyje, įvedus registraciją, daug kartų sumažėjo komentarų. Tai tam tikra laisvo žodžio galimybės netektis. Anksčiau buvo prasminga išsakyti įvairias nuomones ir dėl jų diskutuoti ir oponuoti ten plačiai besireiškiantiems A.Sakalui, V.Zaborskaitei (AA), L.Donskiui ir kitiems. Matau pastaraisiais metais “Bernardinuose” prasmingų rašinių ir tai džiugina. Sėkmės jo redaktoriui A.Navickui.

Stebint realybę,matant kuo       2016-06-6 8:58

virsta žmonių gyvenimas ir daugėjant psichologinio smurto bei realaus smurto,peršasi mintis,kad laikas grįžti į pradžią ir pradėti Lietuvą,savo ir artimųjų gyvenimus pradėti kurti iš naujo nuo 10 Dievo įsakymų,kurie neįaugo į mūsų gyvenimą ir dabar artėjame prie negeros atomazgos.Jei portalai kažkur savo matomose vietose patalpintų šiuos įsakymus ir laikytų,kaip ypatingos svarbos priminuimą.Laikas gelbėtis.Nes mūsų gyvenimą vis labiau užvaldo melas.Nekalbėk netiesos.

Pikasas       2016-06-6 8:58

    Nekelia abejonių, kad KGB bandė nuolat kiršinti Lietuvos Sąjūdį su Lietuvos Laisvės lyga. Tikėtina, kad prie tokių tikslų savo politine raiška savaip prisidėjo ir Antanas Terleckas, kuris teigė, kad: (cituoju)
1.  „Lietuvos Sąjūdį sukūrė KGB.“
2.  „KGB nusprendė sukurti tokį politinį judėjimą, kuris, apsiginklavęs patriotiniais šūkiais, stabdytų tą kovą, vestų tautą nežymių reformų keliu“.
3. „Be jokios abejonės (LPS) Iniciatyvinės grupės nariai čekistai patekdavo CK „svarstyti“ jau aprobuotus Lubiankoje. LPS neturėjo teisės koreguoti KGB strategijos Lietuvoje.“
4. “LPS steigiamasis suvažiavimas parodė visišką LKP ir LPS vadų abejingumą gyvybiniams lietuvių tautos interesams (...) ir žengė didžiulį žingsnį Lietuvos okupacijos ir aneksijos įteisinimui.“
A.Brazauską A.Terleckas kaltina dėl jo (cituoju)“susitarimo su M.Gorbačiovu dėl politinio spektaklio „LKP atsiskyrimas nuo KPSS suvaidinimo Vilniaus operos ir baleto teatre 1989 12 19.“(lit. „Didysis sąmokslas prieš Lietuvą“ 1996m. 66-69,72,73 psl)
——————————————————-
    Manau, kad nemažą reikšmę Lietuvos laisvėjimo keliui turėjo tai, kad 1989 m. gruodžio 24 d. SSRS liaudies deputatų suvažiavimas - aukščiausiojo lygio tuometinė Sovietų Sąjungos institucija - priėmė sprendimą, kuriame ne tik pripažino Stalino-Hitlerio (Molotovo-Ribentropo) paktą, jo slaptuosius protokolus, bet ir paskelbė juos teisiškai niekiniais ir negaliojančiais nuo jų pasirašymo dienos. 

Pikasas2 tęsinys       2016-06-6 8:57


A.Terlecko kova prieš Lietuvos simbolių susigrąžinimą taipogi patyrė nesėkmę. Kai Lietuvos trispalvė vėliava, Vytis, Gedimino stulpai, Tautos himnas buvo paskelbti valstybiniais simboliais, A.Terleckas tai pavadino LKP CK ir KGB lietuviškojo filialo savivale. Kauno tremtinių klube A.Terleckas savo kalbos pabaigoje sako: (cituoju) „Kreipiuosi į visus, kurie dalyvausite demonstracijose. Jokiu būdu nesineškite ten Trispalvės vėliavos“.

  Štai ką teigia A.Terleckas apie Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį:(cituoju)„Į 35 narių LPS Iniciatyvinę grupę KGB pasiuntė maždaug 27-28 savo agentus. Pasiuntė ir keletą inteligentų, kurie formaliai nedirbo KGB, tačiau savuoju politiniu neišprusimu objektyviai tarnavo Rusijai“.

Kritika Lietuvos Sąjūdžiui, kad jis pasirinko parlamentinės kovos kelią ir kiti įvairūs bandymai trukdyti naujos LR Aukščiausios Tarybos rinkimams, atsisakant net savo Lietuvos Laisvės Lygos kandidatų, parodo, kad Antano Terlecko tuomet pasirinktas rezidentinis kelias buvo nukreiptas jau prieš Lietuvos visuomenės laisvėjimo siekius. Po rinkimų A.Terleckas aiškina: „Mes didžiuojamės, jog dalį rinkėjų sulaikėme, kad Lietuvoje dalyvavo ganėtinai mažai rinkėjų.“
A.Terlecko ir Lietuvos laisvės lygos požiūrį į Kovo 11-osios aktą, manau, tiksliai paaiškina LLL Tarybos narys Jurijus Radovičius. (Cituoju): „Kovo 11 Deklaracija reiškia visišką  LLL veiklos krachą: pasiteisino būtent tas parlamentinis kelias, kurį A.Terleckas net nuo 1988 metų visomis jėgomis bandė sutrukdyti.“

Jules       2016-06-6 7:01

Be rimtos desovietizacijos, be derusifikacijos ir depolonizacijos, be rimtos tiesos rekonstrukcijos, žodžiu, be rimtos praeities rekonstrukcijos ir atsakomybės už ją rimto paskirstymo nieko gero Lietuvai nebus – jokios „Lietuvos sėkmės“ nebus! Vienas “Lietuvos sėkmės” projektas be šito baigėsi Tėvynės Sąjungos suskaldymu į tris partijas, kitas – šiaip sau. Na, o dabartinis irgi baigsis tuo pačiu, jei nebus atlikti prieš tai išvardinti, tautai gyvybingai būtini, darbai, nebent, jei pasaulio geopolitikos ateities planuose jau tautų kaipo tokių ir nebėr? O jei dar yra – tada visa tai kažkas turės atlikti, jei norime išlikti kaip Lietuvių tauta, kaip lietuvių valstybė. Šnaideriuko(Timothy Snyder: The Reconstructions of Nations) praeities rekonstrukcija visgi tebėra pusėtina ir politkorektiška, nutylėta, užrakinta – paslėpta nuo prastuomenės. Mūsiškių docentų rekonstrukcija išvis keista, nepatikima, pavyzdžiui, jie iš Lotynų kalbos žodį ar sąvoką „Rex“ į Lietuvių kalbą verčia kaip kunigaikštį, į Didįjį kunigaikštį, su kuo jau ir pradinukai nelabai begali sutikti, nes internetas visgi jau demaskuoja nuolatinius istorijos klastotojus, docentus, nežiūrint, kad ten yra metamos ir milžiniškos trolių pajėgos - dezinformacijos plėtros specialistų pajėgos ir KGB rezervistai kartu su žmonomis, meilužėmis ir pan. Be tiesos, be tikros praeities rekonstrukcijos jokio teisingumo ir vienodų galimybių lietuviams ir bendrapatriotams nebus pasiekta. Be lygių teisinių ir ekonominių sąlygų visiems lietuviams nieko nebus. Bus ta pati Neosovietinė Oligarchija ir Kapitalbolševizmas – MG Baltic dezinfosklaida ir silpnojo žvėriškas engimas. Tokia liūdna perspektyva, neatlikus čia paminėtus darbus, dar labiau pablogins santykius su lietuvių išeivija – su lietuvių emigrantais. Ekonominių seimūnų Lietuvai tikrai nereikia, o tik mūsų interesus atstovaujantys seimūnai gyvybingai būtini, jei norim išlikti ir sustabdyti suplanuotą mūsų tautos išnykimą – nunykimą per beprasmį dabartinį alinimąsi, per oligarchizaciją.

o kur "politiškas korektiškumas" ?       2016-06-6 6:01

konservatoriai pasižymi ne tiesos sakymu, bet aklų kačiukų sindromu: nemato komunistų vagysčių, pedofilijos, kolaboravimo, tautos kiršinimo ir kitko…
tai vadina išdidžiai: “politiškai korektiški”

nusivyliau       2016-06-6 5:39

Straipsnyje nieko naujo nepasakyta - visiems, kurie bent kiek dar sugeba mąstyti. Mes neužmiršome Sąjūdžio, tų gražių idėjų, kuriomis tikėjomės…Deja. Nueita kitu keliu - nešvarios prichvatizacijos keliu, žmonių kiršinimo ir dalies išvarymu iš savo Tėvynės duoneliauti po pasaulį, keliu. Kaip neprisiminti konservatorių partijos vado “auksinės” frazės - teisę išvažiuoti (t.y. emigruoti) mes išsikovojome. Kokias naujas mintis šis žmogus atsineša, eidamas į Seimo rinkimus kartu su konservatorių partija? Ar turi ką pasiūlyti, kaip pakeisti, išjudinti įstrigusį pelkėje Lietuvos stagnacijos vežimą? Kaip skatinti emigrantus grįžti į Tėvynę, čia kurtis, kaip kurti darbo vietas, sumažinti skurdą Lietuvoje? Ar tik kartoti nuvalkiotas partijų klišes: pakelsime atlyginimus, sutvarkysime ekonomiką, prikelsime Lietuvos miestelius ir kaimus ir t.t.? Ar ne bus gėda pretendentams, einantiems į valdžią, atstovauti šalį, kuri pagal visus parametrus yra Europos uodegoje? Bent jau prieš artimiausius kaimynus, mūsų likimo brolius latvius ir estus turėtų raudonuoti.

Marija       2016-06-5 23:32

Jėzus buvo pasiųstas tik pas pražuvusias Izraelio namų avis, apaštalams liepė neiti pas pagonis ir Jėzus sakė  žydams : „...tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32).
Tai nuo ko išlaisvinbti žydus norėjo Kristus ir kokią tiesą nešė Kristus žydams?
Ar straipsnyje frazė  ” Jėzus sakė: „...tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32).” neištraukta iš  Biblijinių įvykių  konteksto?
Žydai išvesti Mozės iš Egipto 40 metų priešinosi JAHVEI/VIEŠPAČIUI, neapipjaustinėjo savo vaikų : „6 Iš tikrųjų izraeliečiai buvo klajoję keturiasdešimt metų dykumoje, kol visa tauta - karinės tarnybos amžiaus vyrai, išėjusieji iš Egipto išmirė už tai kad neklausė Viešpaties balso „( Jozuės knyga 5: 6 ),” Jiems VIEŠPATS (JAHVĖ)  prisiekė, kad neleis jiems niekad pamatyti krašto, tekančio pienu ir medumi. Taigi jų vaikus, kurios vietoj jų jis išaugino, Jozuė apipjaustė, kadangi jie buvo neapipjaustyti"5:7 Jozuės knyga.
Ir Dievas JAHVĖ/VIEŠPATS žudė žmones asmeniškai arba tiesioginiu jo liepimu:
Visus Žemėje išskyrus buvusius su Nojumi ir išsigelbėjusius (Pradžios Knyga 7-23);
Visus Sodomoje ir Gomoroje išskyrus vieną šeimą (Pradžios Knyga 19:24);
Visus Egipto pirmagimius vidurnaktį  (Išėjimo Knyga 12:29);
Minią  egiptiečių (Išėjimo Knyga 14:27,14:28);
Visą Faraono kariuomenę ir vežimus (Išėjimo Knyga 14:27,14:28);
Amleką ir visus jo žmones (Išėjimo Knyga 17:11,17:16);
3 000 Izraeliečių , liepdamas žudyti brolį, kaimyną ir giminaitį (Išėjimo Knyga 32:27);
250 Levio valdovo sūnų kurie sukilo prieš Mozę (Skaičių Knyga 16:1-35);
14 700 Žydų nepatenkintų dėl nužudytų Levio sūnų (Skaičių Knyga 17:1-14);
Visą Ogo tautą (Skaičių Knyga 21:34,21:35);
Visus Madianiečių vyriškius (Skaičių Knyga 31:7-8);
Visas Madianiečių mažus berniukus,  praradusias nekaltybę moteris (Skaičių Knyga 31:17);
Visus Horitus (Pakartoto Įstatymo Knyga 2:22);
„6 Iš tikrųjų izraeliečiai buvo klajoję keturiasdešimt metų dykumoje, kol visa tauta - karinės tarnybos amžiaus vyrai, išėjusieji iš Egipto išmirė už tai kad neklausė Viešpaties balso „( Jozuės knyga 5: 6 )
Visą Jeriko miestą, išskyrus prostitutę ir jos šeimą (Jozuės Knyga 6:20-24);
12 000 Ai miesto žmonių (Jozuės Knyga 8:24-26);
Visus Makedosiečius, nė vieno nepaliko gyvo (Jošuės Knyga 10:28);
Visus Libniečius (Jozuės Knyga 10:29-30);
Visus Gazerioniečius, nepaliko nė vieno gyvo (Jozuės Knyga 10:33);
Visus Lakhioniečius (Jozuės Knyga 10:32);
Visus Egloniečius (Jozuės Knyga 10:34-35);
Visus Hebroniečius (Jozuės Knyga 10:36-37);
Visą kas alsuoja Negabe, Šelefe kalnų, pietų krašte (Jozuės Knyga 10:40);
Visus Hozaro žmones ir karalių ( Jozuės knyga 11-15)
Visus išvardintų kraštų žmones (Jozuės Knyga 11: 16-23);
10 000 Periziečių ir Kananiečių (Teisėjų Knyga 1:4);
10 000 Moabiečių (Teisėjų Knyga 3:29);
600 Filistinų (Teisėjų Knyga 3:31);
Visus Sisariečius (Teisėjų Knyga 4:16);
120 000 Midianiečių (Teisėjų Knyga 8:10-12);
25 100 Benjaminiečių (Teisėjų Knyga 20:35)... ir t.t.
skitykit ir „...tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32),

Jules       2016-06-5 23:05

Lietuva matė daug tiesų kabutėse:  laikraštį „Tiesa“, „Komjaunimo tiesą“(“Lietuvos rytas”, taip sakant ške, anot dviejų ponų tarno), LK(b)P CK “Šluotą” ir “Sąjūdžio žinias” kaip du viename, vienoje vieno dezinfosklaidos magnato “Respublikoje”, daug, daug Bolševikų partijos tiesų kiekviename rajone, kolchoze, miestelyje, Lenino kambariuose, o dabar mato Former Bolsheviks padailintas, liberalizuotas tiesas, oligarchizuotas tiesas, bet mes joms jau turime imunitetą. Skelbiamos tiesos jau nebėra tiesa, o labiau dezi propaganda, melo propaganda ir pan. - demagogijos menas, olialia politikos pupyčių šou, Seimo kuosų po blatu išdaigos, vadinkite kaip norite? Mato Sovietijos fundamentų transformaciją į Neosovietijos fundamentus - The Transition from the Fundamentals of Soviet Law to the Fundamentals of Neo-Soviet Law. Žodžiu, kažkas nujojo tiesą kaip ir “Sąjūdžio žinias” kadais - prichvatizavo ir dabar turime “Prichvatizuotą tiesą”.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.