Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo, Prokuratūra, Specialiosios tarnybos

Andrius Navickas. Apie paranojišką policinės valstybės tikrovę

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 19 d. 16:10

18     

    

Andrius Navickas. Apie paranojišką policinės valstybės tikrovę

Simboliška, kad prieš pat įstatymo pataisos, dosniai (švelniai tariant) didinančios atlyginimus prokurorams, svarstymą plenariniame posėdyje Seime įvyko spaudos konferencija, kurioje dr. Vytautas Rubavičius, lydimas bičiulių, papasakojo apie patirtus, sveiku protu sunkiai įsivaizduojamus persekiojimus ir bauginimus. Tai žmogaus, kritikavusio valdžią, persekiojimas klaikiomis priemonėmis, įsiveržiant į privačią erdvę, naudojantis komunikacijos priemonėmis. Labai ciniškas persekiojimas marginalizuojant kritiškus intelektualus, parodantis, kad yra KAŽKAS, kas nuolat kaupia įvairaus pobūdžio galią ir nori visus paversti marionetėmis. Skamba paranojiškai, bet šiuo atveju pati tikrovė paverčiama psichoze.

Viskas atrodo tiek absurdiška, kad norisi numoti ranka kaip į košmarą. Tačiau tiesa ta, kad Nepriklausomoje Lietuvoje terorizuojamas intelektualas, pasinaudojant toli gražu ne visiems prieinamomis techninėmis priemonėmis. Situacija neeilinė ir dėl to, kad visiškai neaišku, kaip pasitelkti teisines kovos už žmogaus teises priemones.

Kas galėtų paneigti, kad po to, kai dabartinė valdančioji dauguma „nusipirko“ prokurorus, paskelbdama, kad jie išskirtinė visuomenės grupė, kuri su mažesniais atlyginimais dirbs prastai, policinės valstybės įtvirtinimas įgis naują pagreitį. Bet kuriuo atveju, žinia visuomenei pasiųsta labai aiški: medikams, dėstytojams ir panašioms profesijoms pinigų nėra, o prokurorams atlyginimai keliami labai dosniai. Nepatinka? Negi norite, kad prokurorai jumis „užsiimtų“?

Nelinksmos prieškalėdinės nuotaikos? Na, bet nėra tokios tamsos, griuvėsių, kuriose negalėtų gimti Kūdikis Išganytojas. Mums lieka tikėjimas, viltis ir meilė, kurių niekas atimti negali. Tačiau nepamirškime, kad tai dalykai, kuriuos privalome praktikuoti. Šiandien visi turime solidarizuotis su Vytautu Rubavičiumi, nes, kad ir kokie skirtumai mus skirtų, yra pamatiniai dalykai, kuriuos privalome ginti vieningai. Net jei kai kurie valdančiosios daugumos atstovai drįsta iš Seimo tribūnos mestelti: „Nedaug jums liko“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 9:44
Al.       2017-12-23 2:38

Navickas,manau, persistengia vaizduodamas naivicką. Redaktorė galėtų jo paklausinėti apie Genzelio rašinį.

Pikc       2017-12-20 20:20

Navickas, tyčia ar netyčia, per daug optimistiškai vertina “valdančiosios daugumos” įtaką, nes realiai ji nė velnio ne “valdančioji” - ir dar klausimas, ar “dauguma”. Aišku, jei jis turi omenyje Skvernelį su jo “profesionalų vyriausybe” bei sąjungininkais iš “opozicijos” - tada kitas dalykas (tik kad jis pats su ta šutve į vieną dūdą pučia). wink
P.S. Iš vienos pusės, vis dėlto, neblogai, kad net “sistemai” ištikimi “liberal-krikščioniško” sparno atstovai pradėjo neramiai muistytis kėdėse, o iš kitos - labai taiklus Tarabildos komentaras. wink

Navickui       2017-12-20 14:24

Ką čia rašinėji, tai geriau būtum pasirašęs kreipimąsi į Pašilį dėl Rubavičiaus. Nei vienas konservas nepasirašė.

Tiesiog negaliu       2017-12-20 14:05

Prokurorai visada buvo tie patys. Ir juos visada buvo nusipirkę konservai-socdemai-liberastai. Jų net pirkti nereikėjo. Jie tos pačios kilmės. Todėl nereikia čia lia, lia, lia…

Ale       2017-12-20 12:27

PRITARIAME: - ƒŠiandien visi turime solidarizuotis su Vytautu Rubavičiumi, nes, kad ir kokie skirtumai mus skirtų, yra pamatiniai dalykai, kuriuos privalome ginti vieningai.

PVZ       2017-12-20 11:47

Čia Navicko išauginto Barnardinai.lt simptomatinio straipsnelio pavadinimas: “Ar katalikiškas tavo požiūris į imigraciją?”. Taip ir slepiasi velnias arba Sorošas po tokiais straipsneliais. Todėl tokio “mainstrymo” atstovo pasapaliojimai apie disidentų skriaudimą yra apsimestiniai ir tiesiog yra gera proga pasivėžinti į savo pagrindinį tikslą - “būti perrinktam”:)

Navickui       2017-12-20 11:09

Navickai, paklausk savo gaujos sėbro Adomėno, ar kartais neužsakė Rubavičiaus. Ar nebus, kaip buvo su pasišaipymais “Mėsos”. Nuo vieno pasišaipymo iki kito pagąsdinimo tik vienas mažas žinksnelis.

Ringys       2017-12-20 10:43

Nusikaltimas, įvykdytas prieš V.Rubavičių, per daug rimtas, kad tuo privalėtų rūpintis tik vienos politinės krypties atstovai. Šiuo atveju A.Navickas elgiasi solidariai ir patriotiškai. Ačiū jam.

saugumo ubliudkas       2017-12-20 0:43

Kadangi, nežiūrint Navicko politinio suinteresuotumo Rubavičiaus istorijai, įtarimai vis tik krenta Skverneliui, aš jo vietojoe priimčiau V.Rubavičių ir reikalaučiau prokurorų ataskaitų dėl tyrimo eigos. Skverneliui praktiškai beliko vos kelios dienos tą padaryti. Vėliau jau tegul kaltina pats save.
Lygiagrečiai vyksta keistenybės ir baikerio Obliaus byloje. Nežinia kas ten kaltas, bet kad jo žmona buvo suimta tik tam, kad paspausti jį, yra visiškai akivaizdu. Ir dar šiandien per TV mačiau vėl akivaizdžiai, akiplėšiškai meluojantį mentą. Tik šįkart tai buvo Vilniaus policijos vadas Saulius Gagas. Skvernelio žmogus taip pat.

sunkoka       2017-12-19 23:50

sunku patikėti nuoširdumu žmogaus kuris yra partinės koncervų gaujos narys.
jeigu dabar navickas būtų su savo sėbrais valdančiojoje gaujoje, arba tylėtų, arba kalbėtų priešingai.

Agnė       2017-12-19 22:36

Per tokius navickus emigracija niekada nesustos. Ką gero padarėte seime be erzelio? Triūbinat ir triūbinat kaip čia blogai…

problemą viešinti iš Seimo tribūnos ėmėsi E. Jova       2017-12-19 18:43

Žinomas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seime narys.

Už tai kitai politinei srovei atstovaujantis dr. A. Navickas kritikuoja valdančiuosius?

Taip elgiantis dviprasmiškai skamba A. N. raginimas kitiems “praktikuoti” krikščioniškas vertybes.

tikram elitui priklauso       2017-12-19 18:37

didžiausi atlyginimai bei nebaudžiamumas (korupcijoje, pedofilijoje ir t.t.)
Nes jie tikras elitas - geriausi iš stribvaikių ir KGB mokinių.
Jie nusipelnė gyventi geriau (ir geriau smaugti Lietuvą).
——-
(o pakėlė atlyginimus tie patys stribvaikiai (“valstiečiai”))

Tarabilda       2017-12-19 18:02

Navicko tekstukas labai dvilypis. Net trilypis. 1. Jis piktinasi valdžia ir palaiko Vytautą Rubavičių. Viskas tvarkoj. To ir pakaktų katalikui. 2. Bet po to prasideda politika, kuri girdėta iš Gabrieliaus Landsbergio šokčiojimo prieš valdančiųjų susidraugavimą su teisėsauga ir policinės valstybės grėsmę. Navickas Rubavičiaus terorizavimą mėgina susieti su tendencijom, dėl kurių atsakingi valdantieji. Tai jau gryno plauko politikavimas. Ir trečia - socialinė partinė-konservinė propaganda: - kodėl vieniems pakėlė, o kitiems nepakėlė, - nes toks priekaištas absoliučiai visados teisingas ir demagogiškas.

Policinės valstybės įtvirtinimas        2017-12-19 17:35

Andrius Navickas: “dabartinė valdančioji dauguma „nusipirko“ prokurorus, paskelbdama, kad jie išskirtinė visuomenės grupė, kuri su mažesniais atlyginimais dirbs prastai, policinės valstybės įtvirtinimas įgis naują pagreitį. Bet kuriuo atveju, žinia visuomenei pasiųsta labai aiški: medikams, dėstytojams ir panašioms profesijoms pinigų nėra,
o prokurorams atlyginimai keliami labai dosniai.
Nepatinka? Negi norite, kad prokurorai jumis „užsiimtų“?”
Mokyklų, ypač aukštųjų, sunaikinimas jas paverčiant verslo įmonėmis
ir daugelio dėstytojų visiškas nuskurdinimas,
yra ir modernios valstybės sunaikinimas, ją paverčiant teritorija, ruošiančia ir prekiaujančia pačiais “žmogiškaisiais ištekliais”,
kuriuos, savaime suprantama, susipirks keliskart turtingesnės valstybės.
Vadinasi, jei norime išlikti, paradigmos keitimas yra būtinas.
Kiti (Lenkija, Vengrija, Trumpo JAV) tai jau suprato ir daro.

Lavonas       2017-12-19 16:59

Intelektualusis krikščionis PIARinasi ir daugiau nieko. Pats priklauso tai gaujai, kuri užsako.

Vis dėlto kas jie (pavardės), kurie iš        2017-12-19 16:53

iš Seimo tribūnos gąsdina sakydami: „Nedaug jums liko“?
Mums? - O gal jums, drąsūs, tik kol gaujoje?


Rekomenduojame

Justas Mundeikis. Apie vaiko pinigus, politikų pažadus ir bunkančią visuomenę

Mitingo „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE“ rezoliucija

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia į protesto akciją „STOP Barnevernet ideologijai, STOP Lietuvos VTAĮT savivalei“

Tomas Baranauskas pokštauja. Nekonfliktiška istorija

Vygandas Trainys. Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir jo atminimo lentos istorija trumpai

Mitingas „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ (vaizdo įrašas)

Rasa Čepaitienė. Naktinės istorijos politikos rezultatas: savivaldybė jokių pretenzijų reikšti negali

Algimantas Rusteika. Amžinai tyčiotis iš visų neįmanoma

Vytautas Sinica. Ir teisėta, ir solidu

Rūta Visocnik. Ginti? Saugoti? Padėti?

Rasa Čepaitienė. Privalome pareikalauti, kad valstybė pagaliau imtųsi kurti savą istorijos politiką, kad atkakliai ir garbingai gintų istorinę tiesą

Advokatas Saulius Dambrauskas: Aš kaltinu teismus, arba Kas naujo miškų fronte

Ramūnas Aušrotas. Kokią žinią neša naujųjų kardinolų paskyrimas?

Vilius Kavaliauskas. Štai kaip į Vilniaus „vamzdį“ atsakė baltarusių Slonimas

Ekonomistas prof. Povilas Gylys „Iš savo varpinės“ laidoje paneigia krizių neišvengiamumo mitą

Šiandien 18 val. visi į mitingą Simono Daukanto aikštėje: „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai ištarkime NE!“

Andrius Švarplys. New Brave World, arba Štai kaip atrodo technototalitarizmas

Nuo bačkos. Finansų ministras Vilius Šapoka: mokėti mokesčius tapo madinga

Linas Kojala. Svarbūs regioniniai rinkimai Vokietijoje

Paskirtasis kardinolas Sigitas Tamkevičius: „Tai ne tik mano, bet ir visų už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių pastangų įvertinimas“. Sveikinimai!!!

Į paskutinę kelionę palydėtas menininkas Antanas Kmieliauskas

Vytautas Sinica klausia: kur buvo didieji Rozovos kritikai prieš keletą metų? Kiek metų jiems prireiks, kol „pastebės“ ir šeštąją koloną?

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

In memoriam: Antanas Kmieliauskas (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis apie R. Vanagaitės emocinį šantažą ir dvi visiškai skirtingas reakcijas į jį

Geroji Naujiena. Palaimintas tas, kurio atlygis laukia teisiųjų prisikėlime

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos informacinio lauko nuodai ir priešnuodžiai: kas ryšis?

Vytautas Radžvilas. Jie jau čia: LRT vėl užgrobta!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.