Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Krikščionių pilietinis veikimas

Andrius Martinkus. Metafizinės politinės veidmainystės šaknys

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 26 d. 12:24

16     

    

Andrius Martinkus. Metafizinės politinės veidmainystės šaknys

Begėdiška dvigubų standartų politika, kurią neoliberalus Lietuvos režimas* vykdo pilietinių protestų prieš įvairių šalių (taip pat ir Lietuvos) režimus atžvilgiu, suteikia progą sugrįžti prie temos, kuriai buvo skirtas vienas pirmųjų mano tekstų. Prie politikos religinių pagrindų temos. Prieš dvidešimt metų rašiau: „Paprastai „dvigubų standartų“ politika prikišama didžiosioms valstybėms. [...] Tačiau dvigubi standartai yra universalus reiškinys, giliai įsišaknijęs vakariečio sieloje. Dvigubi standartai persmelkia visą Vakarų visuomenių (akcentuoju Vakarus, nes, atrodo, kaip tik Vakarai turėtų būti ištikimiausi tokioms vertybėms kaip „laisvė“, „demokratija“, „lygios galimybės“, „teisingumas“) vidaus ir užsienio politiką.“** Taigi kur slypi metafizinės Vakarų veidmainystės šaknys?

Kristus griežtai smerkia veidmainystę. „Neteiskite, kad nebūtumėte teisiami. Kokiu teismu teisiate, tokiu ir patys būsite teisiami, ir kokiu saiku seikite, tokiu ir jums bus atseikėta. Kodėl gi matai krislą savo brolio akyje, o nepastebi rąsto savojoje?! Arba kaip gali sakyti broliui: „Leisk, išimsiu krislą iš tavo akies“, kai tavo akyje rąstas?! Veidmainy, pirmiau išritink rąstą iš savo akies, o paskui pažiūrėsi, kaip išimti krislelį iš brolio akies“ (Mt 7, 1–5). Lietuvos valdžia turi labai aštrų regėjimą, kad pamatyti protestuotuojų prieš Rusijos ir Baltarusijos režimus teisių pažeidimus ir yra greita nuteisti. Bet kai protestas kyla prieš ją pačią, pasirodo, jog jos akyje – storas rąstas.

Didžioji dalis kaltinimų veidmainyste tenka fariziejams ir Rašto aiškintojams, t. y. religiniam žydų tautos elitui – tiems, kurie Jėzaus iš Nazareto veide turėjo atpažinti Dievo pasiuntinio veidą. „Eikš, – sako man širdis, – jo veido ieškok! Tavo veido, Viešpatie, aš ieškau!“ (Ps 27, 8) – rašo Senojo Testamento poetas. Žydų tautos religinis elitas Jėzaus veide neatpažino Dievo siųstojo veido. „Vargas jums, veidmainiai Rašto aiškintojai ir fariziejai! Jūs užrakinate žmonėms Dangaus Karalystę ir nei patys neinate, nei trokštančių į ją patekti neleidžiate“ (Mt 23, 13). Šie žodžiai pasakyti jau Jeruzalėje. Netrukus Jėzus bus nužudytas. Bet Dievas jį prikels iš numirusių. Ir įtikėję Prisikėlimu Prisikėlusiojo veide atpažins Dievo veidą. Ir sukurs krikščioniškąją civilizaciją. Civilizaciją, kurioje žmogus, keliaudamas šioje žemėje, sieks Dangaus Karalystės žvelgdamas į Dievo veidą. Ant Romos imperijos griuvėsių iškilo krikščioniškieji Vakarai.

Tačiau atėjo laikas (lemtingas pokytis įvyko XVIII ir XIX amžių sandūroje), kai Vakarų žmogus nusigręžė nuo vieno Dievo trijuose asmenyse veido ir pradėjo medituoti savo paties veidą. Ir pasirodė, kad Vakarai turi ne vieną, o tris veidus. Ir tie veidai žvelgia vienas į kitą kaip į priešą. Anksčiau Vakarų žvilgsnis buvo nukreiptas į Dangaus Karalystę – į Tėvą, Sūnų ir Šventąją Dvasią. Nusigręžę nuo Dievo Vakarai atrado savyje liberalizmo, marksizmo ir nacionalizmo trejybę. Pikta buvo toji trejybė. Kiekvienas jos narys Vakarų žmogui siūlė pasaulietinį išganymą, bet tam, kad jis būtų pasiektas, reikėjo nugalėti kitus du savyje susipriešinusios trejybės narius. Anksčiau Vakarų žmonės susitikdavo prie Eucharistijos stalo. Dabar jie geidė būti pamaitinti išganingais žodžiais, sklindančiais iš besivaidijančių politinių partijų vadų burnų. Bet tie žodžiai nebuvo išganingi. „Akli aklųjų vadovai“ (Mt 15, 14), – sakė Jėzus apie jo pasiuntinybės neatpažinusius fariziejus. Tas pats pasakytina apie nuo Dievo veido nusigręžusius Vakarus. 

Nusigręžimas nuo Šv. Trejybės į politinę trejybę atvėrė kelią vis labiau progresuojančiai Vakarų veidmainystei. Žvilgsnį – nors ir labai netobulą – į triasmenį Dievą pakeitė narcisistinė triveidžių Vakarų meditacija. Vakarų žmogus pradėjo blaškytis tarp veidų. Pradėjo juos kaitalioti. O tie veidai juk nekentė vienas kito! XIX amžiuje tradicinės Vakarų monarchistinės struktūros dar sugebėjo atlaikyti šitos šizofrenijos laviną. Bet Pirmajame Pasauliniame kare politinė trejybė galutinai sugriovė senąją tvarką. Liberalai vertė nuo sostų monarchus. Komunistai vertė liberalus. Nacionalistai šaudė į komunistus ir liberalus. Antrasis Pasaulinis karas buvo didelė pažanga pakeliui į pasaulietinį išganymą. Nes buvo atsikratyta nacionalizmo. Liko politinė dvejybė. Šaltasis karas. Jo pabaiga – dar didesnė pažanga pakeliui į pasaulietinį išganymą. Liko vienas vienintelis! Globalizacija! Pirmyn į šviesią ateitį!..

„Kvailys sau širdyje sako: ‚Dievo nėra!“ (Ps 14, 1).

Nes jei Jis būtų, ar galėtų galingiausia Vakarų ir viso pasaulio šalis, kuri skelbiasi esanti demokratijos ir „žmogaus teisių“ apaštale ir kurios vadovai duoda priesaiką padėję ranką ant Biblijos, vykdyti politiką, kurios pasekmė yra apaštalų laikus menančių krikščionių bendruomenių Artimuosiuose Rytuose naikinimas? „Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. Jūs pažinsite juos iš vaisių“, – sako Kristus. (Mt 7, 15–16). 

„Vargas jums, veidmainiai!“

Visa pastarųjų trijų dešimtmečių Lietuvos politinės sistemos istorija yra klaikios veidmainystės istorija, kurią vainikuoja sparnuotu tapęs posakis, kad „moralė – ne šio pasaulio dimensija“. „Dainuojanti revoliucija“ prasidėjo kaip nacionalinio išsivadavimo judėjimas, kaip tautos atgimimas, o baigėsi komunistų atsivertimu į liberalizmą. Visos kitos sąvokos, kuriomis žongliravo ir tebežongliruoja Lietuvos politinės partijos savo pavadinimuose – „tėvynė“, „Lietuva“, „krikščionybė“, „demokratija“, „tauta“, „laisvė“, „socializmas“, „teisingumas“, „darbas“, „valstiečiai“ – tėra pigios kaukės ant bedievio ir veidmainio veido. Ant veido, kuris pamokslauja apie „vertybes“ jau ne tik Rusijai ir Baltarusijai, bet ir Kinijai.

Per tris laisvės dešimtmečius Lietuva buvo išlaisvinta nuo milijono savo piliečių. 

„Jūs pažinsite juos iš vaisių“.

_______________

*Režimas – (pranc. régime): 1. valstybės valdymo forma, pvz., demokratinis r.; 2. tiksliai nustatyta darbo, poilsio, maitinimosi tvarka, pvz., darbo r.; 3. komp. nustatyta darbo, proceso tvarka. Šaltinis: lietuviuzodynas.lt


** „Apie religiją, politiką ir dvigubus standartus“, Šiaurės Atėnai, 2000 m. rugpjūčio 12 d. Nr. 30 (520) .

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O kas gi sako,       2021-09-28 20:49

kad Čerčilis melavo? Ji sakė Tiesą, kad karo metu meluojama labiausiai, na, kaip dabar - Sanitarinio karo metu meluoja atsilošę.

Dzeikas       2021-09-28 13:27

taipatui:
O tai kada Churchull’is melavo?
Ar kai zadejo Britanijai varga ir netektis 1940 geguzes 13d.?
Gal greiciau nuo Smetonos kuris kelnes plese klykaudamas “mes be Vilniaus” nenurimsim, o 1938m kai Lenkija pasake gana komediju atidave nemirktelejes. Juk visvien paskui Sovietai padovanojo.

Taip pat       2021-09-28 11:34

Čerčilis sakė, kad labiausiai meluojama karo metu. Vadinasi, Sanitarinio karo metu meluojama labai stipriai runkeliokams. Žandaro ir Šmikytės vyriausybės į istoriją irgi įeis, kaip labiausiai meluojančios, pasimokiusios iš Čerčilio, žinoma.

Dzeikas       2021-09-28 8:22

Na kad Lietuvos vyriausybe(ne vien paskutine) ubliudku surinkimas jokia ne naujiena.
Klausimas kodel isrenkami tokie, o ne anokie?
“Anokie” , kurie kaip Churchill’is pasakytu “as tegaliu pazadeti jums suru prakaita, krauja, varga ir netektis” Lietuvoje isjuokiami ir nusvilpiami.
Tai ir turim ka turim, kaip pasakytu kortininkai - eile: pazadukus, ubliudkus ir pedofilus.

Feministinė vyriausybė       2021-09-27 18:57

Kad suprastume Jezabelės dvasią, privalome suprasti ir ją įasmeninusios būtybės kilmę, kuri aprašoma Biblijoje. Pirmą kartą Jezabelė minima kaip sukilusi manipuliatorė, karaliaus Ahabo žmona. Dvasia, apie kurią kalbame, veikė per karalienę Jezabelę, priversdama daugiau nei dešimt milijonų hebrajų - išskyrus septynis tūkstančius ištikimų sielų - nusilenkti Baalui, sulaužyti sandorį, išgriauti šventuosius aukurus ir išžudyti pranašus (žr. 1 Karalių 19, 14-18). Šiai vienai dvasiai krito beveik visa atsakomybė už tai, kad ji iš kelio sugebėjo išvesti visą tautą. Ta pati kunigaikštystė visas pajėgas mestų ir prieš mūsų tautą šiandien.

Siekdama turėti pranašumą ir kontrolę, Jezabelė yra žiauri, nepriklausoma ir nepaprastai ambicinga. Svarbu pastebėti ir tai, jog pažodžiui išverstas pats vardas Jezabelė reiškia „nesugyvenama“ – t. y. jog ji atsisako su kuo nors „gyventi drauge“ arba „sugyventi“. Jezabelė nė už ką negyvens ten, kur ji negalėtų dominuoti ir kontroliuoti santykių. Jei ji ir atrodo nuolanki „tarnaitė“, tai tik tam, kad iš to pasipelnytų kokios nors strateginės naudos. Savo širdy ji neatsiduoda absoliučiai niekam.

Turėkite omenyje tai, jog dvasia, suformavusi Jezabelę, egzistavo ir anksčiau, dar prieš gimstant jos įasmenintojai. Nors Jezabelę mes vadiname “ji”, pati dvasia iš tiesų giminės neturi. Nežiūrint to, jog lyderių pozicijose esantys vyrai esti pagrindiniai daugumos kunigaikštysčių taikiniai, svarbu žinoti, jog Jezabelę dėl rafinuoto gebėjimo manipuliuoti, nenaudojant fizinės jėgos, labiau traukia moteriškos sielos unikalumas.

Apsižvalgę, pamatysite, jog Jezabelės taikiniu yra moterys, kurios dėl nedėmesingumo ar neteisingo valdžios panaudojimo jaučiasi nusivylę vyrais. Ši dvasia veikia per moteris, kurios dėl nesaugumo, iš pavydo arba tuštybės trokšta dominuoti ir kontroliuoti kitus. Jezabelė stovi už moters, kuri savo liežuviu viešai žemina savo vyrą, o po to kontroliuoja jį jo paties baime būti viešai “sudirbtam”.

Nors ji naudoja visas įmanomas pragariškas seksualinio iškrypimo formas, amoralumas nėra esmė. Jos tikslas yra kontrolė. Naudodamasi seksualinės aistros galia, vyrus ji siekia turėti savo valdžioje. Jezabelės įtakoje esančiai moteriai nebūtinas fizinis kontaktas, norint “užkariauti” vyrą, jei jam “suvystyti” užtenka vieno gundančio jos akių žvilgsnio.

The Epoch Times       2021-09-27 15:39

Remiantis galutine Cyber Ninjas ataskaita (https://www.azsenaterepublicans.com/cyber-ninjas-report), iš ankstesnių rinkėjų adresų buvo gauta 23 344 balsavimo paštu biuleteniai.
Rinkėjai grąžino 9 041 biuleteniu daugiau, nei buvo išsiųsta. 5295 biuletenius užpildė rinkėjai, galimai balsavę keliose apskrityse.
Atskirai bendrovė nustatė, kad oficialiuose Maricopos rezultatuose surinktų biuletenių skaičius buvo 3432 didesnis nei bendras balsavusių žmonių skaičius.
Pasikartojančių biuletenių buvo 2 592 daugiau nei originalių biuletenių, išsiųstų dubliuoti - tai procedūra, skirta sugadintiems ar netinkamai pažymėtiems biuleteniams pakeisti nauju biuleteniu.
„Radom daugiau dublikatų nei originalių biuletenių. Remdamiesi savo skaičiavimais, turėjome 26 965 originalius balsavimo biuletenius ir 29 557 balsavimo biuletenius, ir tie skaičiai turėjo sutapti.
Ayyadurai ataskaitoje (https://c692f527-da75-4c86-b5d1-8b3d5d4d5b43.filesusr.com /ugd/2f3470_05deb65815ab4d4b83938d71bc53459b.pdf) teigiama, kad iš 1 929 242 grąžinimo vokų, pateiktų Senatui, rasta 17 322 dublikatai, kai kurie rinkėjai balsavo tris keturis kartus.
2020 m.  Baidenas laimėjo prieš Trumpą  10 000 balsų persvara.

stasys       2021-09-27 14:13

Jules .. mums dar lapšos ant ausų trūkstą , reiktu paspartinti tuos dėjimo procesus autoriui ...

Kur tie       2021-09-27 7:30

karžygiai su Kapsukės konsultantais buvo iki Gorbio? Ko tokie teisės asai neskelbė atstatą Lietuvos valstybę, sakykime, kokiais 1983 metais, ar 1980 metais? Kur jie tada buvo ir kokiuose krūmuose tūnojo, kad jų nebuvo nei regėti, nei girdėti? Kaip ir dabar. Galėtų gi Kovidistų revoliuciją sustabdyti ir išlaisvinti mus nuo Neosovietinio režimo - oligarchinės demokratijos. Bet ne, o va durnių voliot labai jau okatni, kodėl? Su tokiomis kvailomis kalbomis mes netoli nužygiuosime. Arba Rusijon, arba Žečpospoliton.

Hughes       2021-09-26 22:46
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-09-26 19:12

Neteisėtos valdžios galas. Žmogiškumo eros pradžia.
Kalba bei rodo karžygys va čia_
https://www.youtube.com/watch?v=3WWC8nF000I

stasys       2021-09-26 16:51

Pliurpalu pliurpalas , butu dar kunigas pateisinčiau tokį jo tuščiažodžiavima , bet žmogus juk mokytų dedasi ir labai nori kad visi žinoti apie ka jis ten rašė prieš dvidešimt metu . Svarbios autoriau tik tos mintys kurias šiandiena jus aplanko ir jas visiems dėstot , o tai kas liko ar buvo jau n metu praėjus tinka tik popieriui . Lengva susirgti autoritariniu leninizmu , pirmas tam požymis imti save pati cituoti .

Dėkoju gerb. Autoriui       2021-09-26 16:47

už puikų straipsnį, kuriame, deja, atskleidžiama liūdna tiesa. Juk mes. tikintieji, taip džiaugėmės, kad pagaliau Lietuvos žmonės galės laisvai ir džiaugsmingai sekti Kristų ir puoselėti krikščioniškas vertybes. Bet per tuos 30 m. išaugo beveik netikinti karta, tik vadinosi krikščionimis. Taip pat, kaip krikščionys demokratai nebuvo nei krikščionys, nei demokratai, veikiau krikščionys be Kristaus modernistai, o konservatoriai - komunistai liberalai, nuo pat pradžių pamynę Dievo įsakymus. Na, o dabartiniams mūsų globalistų paskirtiems “valdžiažmogiams” nebereikia laikytis nei Dievo įsakymų, nei valstybės įstatymų, nes jų “laisvė” eina ne iš Tiesos, Gėrio, o iš melo ir blogio, melo tėvo.

Jules       2021-09-26 16:21

Dvejopi standartai įtvirtinti Niurnbergo proceso metu: silpnesni ir pralaimėję karą kariami. Taip bus ir su Sanitariniu karu. Kas pralaimės - tas bus kariamas Niurnberge numeris du. Pirmas buvo farsu, o antrasis neaišku į ką pavirs.

Krikščionys demokratai       2021-09-26 14:59

savanaudiškai vegetuodami konservatorių partijoje atlieka labai blogą darbą savo buvimu dangstydami negerus jų darbus.

grumstas       2021-09-26 14:18

Neblogai, protingai parašyta. Tik dar norisi pridurti, kad politikai niekada neįpareigoti sakyti tiesą mums rinkėjams , nors jie ir prisiektų padėdami ranką ant Biblijos . Politikas įsipareigoja tik savo vizijoms ,savo užgaidžams , savo sukurti idologijai pasiekti išsikeltą politinį tikslą. Jam pasiekti jis pasinaudos visomis priemonėmis - meluos, įtikinės, apgaudinės ,svarbiausia , kad būstų pasiektas jo tikslas . Ir jie apie jokį Dievą ir jo įsakymus net negalvoja. O mes sprendžiame apie juos ne iš darbų , o iš saldžių kalbų.

ah.ą       2021-09-26 12:41

Apr 12,9
9 “Taip buvo išmestas didysis slibinas, senoji gyvatė, vadinamas Velniu ir Šėtonu, kuris suvedžioja visą pasaulį. Jis buvo išmestas žemėn, ir kartu su juo buvo išmesti jo angelai.” Angelai - pasiuntiniai škia.

1 Pt 5,8
8 “Būkite blaivūs ir budrūs, nes jūsų priešas velnias slankioja aplinkui kaip riaumojantis liūtas, tykodamas kurį nors praryti.”

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.