Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 17 d. 22:27

18     

    

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

2020 m. rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą rezultatai turi būti suvokiami daug svarbesnio balsavimo šviesoje.

Turiu omenyje 2014 m. vykusį vadinamąjį Žemės referendumą, kuris buvo ne rutininis kas ketverius metus vykstantis „piliečių laisvos valios išreiškimo“ vaidinimas, o įvykis, pasakęs apie Lietuvos visuomenę daugiau, negu visi kiti nuo 1989 m. vykę balsavimai kartu sudėjus.

Žemės referendumas parodė konformistų (t.y. prisitaikėlių) ir nonkonformistų (t.y. tų, kurie linkę priešintis) santykį Lietuvos visuomenėje. Jis parodė šios visuomenės antisisteminį potencialą.

Šitas potencialas yra apie 300 tūkstančių žmonių. Arba apie 1/10 populiacijos.

Būtent tiek – 300 tūkstančių – parašų, būtinų referendumui surengti, įveikę daugybę Sistemos daromų kliūčių, surinko pasišventę idealistai. Tautai reikėjo tik ateiti prie balsadėžių. Ir pareikšti savo valią dėl žemės, kurioje ši tauta gyvena.

Atėjo 1/10.

Kodėl?

Todėl, kad 9/10 populiacijos yra prisitaikėliai, kurie niekada nebalsuos už Sistemos nemalonėje esančią idėją. Globalioje neoliberalioje Sistemoje tautos ir gimtosios žemės idėjos yra disidentinės idėjos. O disidentų niekada negali būti daugiau nei 1/10 populiacijos. Nes 9/10 populiacijos nori būti Sistemos malonėje.

Taip yra visose visuomenėse. Taip visada buvo ir, tikriausiai, bus. Ir tai nėra nei blogai, nei gerai. Taip tiesiog yra.

Būti disidentu savaime nėra dorybė. Galima būti disidentu, propaguojančiu kanibalizmo idėją. O būti prisitaikėliu savaime nėra yda. Štai žmogus prisitaiko prie visuomenėje dominuojančio požiūrio, jog rūpintis savo šeima yra gerai. Juk nepasmerksime tokio prisitaikymo. Tačiau reikia turėti omenyje, kad vardan savo šeimos gerbūvio toks prisitaikėlis gali nepalaikyti Sistemos nemalonėje esančios idėjos arba net garsiai ją smerkti.

Taigi 1/10 ir 9/10. Taip yra visur ir visada.

Kartais gali susidaryti iliuzija, kad šitas santykis yra kitoks. Pavyzdžiui, dažnai prisimenami daugiatūkstantiniai Sąjūdžio mitingai, Baltijos kelias ir pan. Tačiau 9/10 pradėjo dalyvauti masiniuose renginiuose tik tada, kai Sąjūdžio idėjos iš disidentinių virto dominuojančiomis ir viešai jas išpažinti tapo visiškai nebepavojinga. Tikrų idealistų ir 1988–1990 m. buvo 1/10 populiacijos. 9/10 tiesiog norėjo „gyventi kaip Švedijoje“. Jeigu būtų kitaip, mes nebūtume šiandien ten, kur esame.

Ir šiuo požiūriu lietuviai nėra nei geresni, nei prastesni už kitas tautas. Dažnai rodomas Vengrijos pavyzdys. Klausiama: „Kodėl vengrai gali, o lietuviai negali?“ O kokį, tiesą sakant, ypatingą idealistinį pajėgumą parodė vengrai? Žmonėms įgrįso korumpuotas socialistų valdymas. Vengrų nepasitenkinimas buvo labai pragmatinis. Orbanas tiesiog atsidūrė laiku ir vietoje. O ar Karbauskis neatsidūrė laiku ir vietoje? Ar nepatenkinti lietuviai 2016 m. neišmetė lauk konservatorių? Kas trukdė Karbauskiui tapti lietuvišku Trumpu ar Orbanu? Kas trukdė nebūti juokdariu su visokiais linkevičiais, skverneliais, verygomis ir kitokiais pranckiečiais? Ir jis dar tikėjosi, kad iš neapykantos konservatoriams rinkėjai vėl atiduos jam pirmenybę? Bet toks šansas, kokį turėjo LŽVS 2016 m., duodamas vieną kartą gyvenime. Ketverius „valstiečių“ valdymo metus rinkėjai prisimins kaip paženklintus kova su alkoholiu, kaukėmis ir „sisteminiu“ riksmu „rusai puola“. O ar toks jau didelis skirtumas, kas šaukia, jog „rusai puola“?

Pastarieji rinkimai dar kartą parodė, kad į Seimą nepatekusios vadinamosios „nesisteminės“ partijos gali pretenduoti tik į 1/10 balsų. Ir tas 1/10 galėtų būti atstovaujamas ir LR Seime, ir ES Parlamente. Kaip yra atstovaujami už „Nacionalinį frontą“ balsavę prancūzai, už „Alternatyvą Vokietijai“ balsavę vokiečiai, už „Šiaurės lygą“ balsavę italai. Galėtų būti atstovaujamas, jei Lietuvos „nesistemininkų“ vadai turėtų tiek politinės išminties, kiek jos turi prancūzų, vokiečių ar italų „nesistemininkai“.

Viskas kada nors baigiasi. Ateis galas ir globaliai neoliberaliai Sistemai. Ją pakeis kažkokia kita Sistema X. Įsivaizduokime, kad toje naujoje santvarkoje tautos ir gimtosios žemės idėjos taps viešpataujančios ideologijos dalimi. Ir 9/10 su ramiausia sąžine prisitaikys prie šių kadaise disidentinių idėjų, už kurias kovojo 1/10.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tautos       2020-10-20 7:58

ziedas, turintis savigarba, oruma ir tautiskuma, buvo sunaikintas per okupacija.Liko prisitaikeliai ir ju palikuonys.Todel ir turim toki rezultata.

Pėtelnė       2020-10-19 9:36

Mūsiškiai neobolševikai rinkimų rezultatus klastoja ne prašyčiau už Lukašką. O ir į kailį duos nemažiau, prisidengę Covid’u. Lups ir baus be gaileščio.

T0mas J.       2020-10-18 20:48
O ką aš sakiau       2020-10-18 14:35

Delfis…
“Tyrimas: vaikai iš homoseksualių šeimų mokosi ne blogiau, o net geriau”.
Aleliūja, mokslas įrodė !!!
Verdiktas galutinis ir neapskundžiamas..!
———
Naujo Seimo šimtadienio laukti neteikės, - š*dai pakvips chrizantemų žiedais.

Frau Dina,       2020-10-18 13:30

der Abwurf der Atombomben auf Städte auf Frauen, Kinder und alte Menschen ist für mich ein Kriegsverbrechen gewesen.

Pastabėlė       2020-10-18 12:32

Jūsų nykščiai byloja:
Esate penktoji kolona !!!
Su logika jums jokių šansų.
——-
Sakote “pagrindimas”, bet nesukonkretinate.
Spėju, Pranciškus buvo (ar nebuvo) kairiųjų pažiūrų.
——-
Kelios internetinės citatos (iš atminties).
“Puteikis užsiima veiklos imitavimu.
Tautininkai… imitavimas.
Kuolys ... imitavimas.
Ir NS nuo vasaros irgi imitavimas. (Vytautas Radžvilas. Nebuvo akivaizdu, kad dalyvausime šiuose Seimo rinkimuose”).
Leninas: geriausia kova su opozicija, patiems užsiimti opozicija.
———
Religiniams fanatikams, penktai (šeštai) kolonai ir su išplautom smegenims tai neveikia.

Anti - dinai       2020-10-18 12:11

Pataisymas
komponentai duoda geriausią efektą...
komponentai KARTU duoda geriausią efektą...

Anti - dinai       2020-10-18 12:09

Fitoterapeutai irgi kalba, kad… iš pažiūros nesuderinami arba nereikalingi suderinti komponentai duoda geriausią efektą...
Toks vaistas Citramonas… Kas bent kiek susipažinęs su Citramono istorija pasakys tą patį.
O ar tie pastebėjimai taikytini socialinėje - politinėje plotmėje, klausimas vertas dėmesio. Manyčiau, kad su tam tikru papildymo koficientu, būtų tobula.

Pastebėjimas       2020-10-18 12:07

Lietuvių tautai smegenys jau išplauti…

tiek       2020-10-18 10:06

rinkimų sistemos keitimas plius rinkimų rezultatų suskaičiavimo kokybiška kontrolė - ir Lietuvoj “bulvės vėl žydės” ,o kolorado vabalams būtų šakės. Todėl anie ir iš paskutinių ....Geriausias pavyzdys - Šimonytė padarė viską ,kad laimėtų ,nes tiesiog per didelė švietės kaliūzės grėsmė.

dinai        2020-10-18 10:00

Neskiriate gamtos mokslų (fizikos, chemijos) nuo matematikos,
o skelbiate apie priemaišų naudą.
Ant šaukštelio galo deguto išsimaišykite medaus stiklainyje ir į sveikatą!

percituosiu       2020-10-18 9:56

Bet kaip vertinti tautą kuri išrenka tokius šimonytes ir gabrius? mazochistai?
Kita vertus, labai stebėtis nereikia. Visi gabūs, objektyvūs ir ir neparsidavę žurnalistai išvyti į youtube kurį vyresnioji karta mažai žiūri ir tiki ką jiems sako konservatorių uzurpuotos elertė propagandistai, didelė dalis jaunimo Mortos darželių ir mokyklėlių sugadinti jau nuo mažų dienų, o toliau jiems smegenis plauna “Naši” tipo organizacija “Jaunieji konservatoriai”.
Įdomu kur be Rusijos ir Lietuvos dar yra tokios politinės vaikų organizacijos ir kur žiūri vaikų teisių tarnybos?

dina       2020-10-18 4:34

nepernesamtiems elementarios matematikos, pasakysiu. kad labai jau itartina, kad Jus neradote daugiau judejimu, su kuriais galim butu vienytis. Priminsiu is puslaidininkiu. Daug laiko buvo paskirta, kad puslaid, butu labai svarus. Psirode, kad visa grozi ir nauda duoda puslaid. su priemaisomis.Tai Jums nieko nesako? Galima busimos valstybes idejos isgryninma pratesti iki 2120 metu. Net ir dabar, kazin ar cia nera gudriai sukonstruoti spastai pasmaugti demokratiniu judejimu uzuomazgas?

Pastabėlei (esminė pastaba) 2020-10-17 23:33        2020-10-18 0:33

Taip, „Mąstančių yra ne 10 %, o tik viso labo kokie 4 gal 5 %“,
bet tu, kietasprandės tautos atstove, jiems, deja ar laimei, nepriklausai.
Kodėl? - Todėl, kad pagrindimas to, ką skelbi, tau per sunki našta.

Pastabėlė (esminė)       2020-10-17 23:33

Žemės referendumą organizavo kairieji, tad išvados kaip ir aiškios.
Mąstančių yra ne 10 %, o tik viso labo kokie 4 gal 5 %.
O išskirtinis litvinų durnumas (su pfofesoriaus padėjimu), tai ir tų 4 % nesiekia.

Al.       2020-10-17 23:32

1/10 gal net ir užtektų, jei jie būtų panaudoti. Daugybė geranoriškų žmonių iš inercijos renka teisingus pavadinimus, nepastebėdami, kad jie žymi jau kitą turinį. Žmonės ne tik bijo ir prisitaiko, bet ir yra apgaunami. Nes vietoj žinių jie gauna klastočių srautą. O protingieji intelektualai nesugeba sukurti normalaus laikraščio ir TV.
Vietoj to piktinasi Veryga, kad liepia dėvėti kaukes. Jei nelieptų, piktintųsi, kad neliepė. Kaip kad apkaltino Trampą. Valstiečiai netobuli. Bet dabar tai buvo vienintelė įmanoma galimybė pristabdyti komunosatanistus. Aišku, kad jie savo progą išnaudojo menkai. O kaip savo progą išnaudojo visi kiti gerieji žmonės, Martinkus, mes ? Ar tik tiek galėjom ? Taigi, pirma išsiridenkim rąsta iš savo akies.

kis       2020-10-17 23:12

Lengviausiai apkaltinti valstiecius ir pati Karbauska.Kur buvo tie likusieji,kas padejo Karbauskiui susidoroti su aferistais,jie vel valdzioje paciu jiems palankiausiu laiku.Kur prezidentura,KT,visa teisetvarka,juk vagis ivardijami vos ne kas valanda,o prokuraturoje mirtina tyla.Sistema kurta ir isavinta papirkinejimais ir pareigomis kol tauta neuzdegs lauzu,ar kazkuo daugiau,tol vadziu neatiduos.Mums rupi Ukraina,Baltarusija,o Lietuva trecioje vietoje.Tai straipsniukais jau velu kazka daryti.Kazkas turi pakviesti tauta kovai pries vagis ir aferistus.Kito kelio nesimato,kol gyvas KGB ir rezidentas gaunantis medalius us gerus darbus,kazkodel is Prancuzijos ambasados?Nepasidziauge su tauta.

Pagarba tiesiam, sąžiningam, mylinčiam Andriui,       2020-10-17 23:08

kurio, deja, nebuvau sutikęs, nespaudžiau jam rankos.
Būtent 1/10 lietuvių-neprisitaikėlių, kaip tos evangelinės druskos,
pakaktų, kad padėtis valstybėje keistųsi iš esmės.
Duok Dieve, kad toji druska tautoje neprarastų sūrumo!
Viešpats kiekvienam mūsų ir mums drauge, kaip tautai, duoda visko su kaupu,
kad atgimtume ir kad, svarbiausiai, būdami laisvi,
Jo neišduotume ir nepralaimėtume.
Dar kartą, kaip 1988-89-aisiais, išsivaduotume ir Jo nenuviltume.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.