Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Sveikatos apsaugos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Andrius Macas. Nūdienos vizitinė kortelė – sisteminė prievarta, arba Variacijos nekaltybės praradimo tema

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 8 d. 22:51

9     

    

Andrius Macas. Nūdienos vizitinė kortelė – sisteminė prievarta, arba Variacijos nekaltybės praradimo tema

laikmetis.lt

Neseniai nuskambėjo – nėra baisesnio agresoriaus nei netikra auka. Prieš ją negalėsi kovoti, visada būsi kaltas. Labiausiai nuo jos kentės tikrosios aukos.

Atrodo, kad dabartis Lietuvoje grįsta ne diskusija, nes ką čia diskutuosi, laikomės devizo – „laikas įgyvendinti“. Viskas grįsta „kerzinio bato“ politika. Kokią sritį imtum.

Praėjusią savaitę, mano akimis žiūrint, įvyko prievartos renginys prieš Kauną. Kiekvienas miesto gyventojas jaučiasi savaip. Kam vienodai, kas džiaugiasi renginiu. Tačiau dalis gyventojų jaučiasi tiesiog išprievartauti.

Labai teisingai idėjiniai lyderiai, pasitelkę teismų sistema paramstytą pergalingą agresiją, sakė – tai nekaltybės praradimas, kadangi daliai gyventojų šis renginys įvykdytas per prievartą. Todėl, atleiskite už nepatogią frazę – tai buvo dalies gyventojų jausmų išžaginimas.

Kiti kartai jau bus vienodi. Abejingi veidai. Ir gilus, nebylus pasipriešinimas. Katakombų rezistencija. Bėda, kad taip pavergtas žmogus negalės kurti santykio su agresoriumi. Jau niekada negalėsime būti draugais. O new age‘o trubadūrai kviečia taikai.

Kurgi ne?! Marksizmo, žmonijos santvarkos performuotoja ir „naujojo“, laisvojo žmogaus kūrėja Tarybų Sąjunga irgi buvo pirma taikos eitynėse, konferencijose ir lozunguose. O kaip godžiai eskalavo karus, konfliktus visur, kur tik galėjo.

Laisvės alėją kiekvienas jaučia savaip. Ne tik kauniečiai. Mano seneliai susipažino Sobore, 1937 metais ten susituokė. Praėjusią savaitę žūtbūt reikėjo užimti Soborą – ne tik prieigas, bet ir įeigą. Čia tik pradžia. Vėliau ateis ir paties vidaus – Altoriaus eilė.

Kitame gale Gertrūdos bažnyčia, palaimintojo Jurgio Matulaičio laikinoji buveinė. To, kuris kvietė nugalėti blogį gerumu. Ten tuokėmės mes, devyniolikmečiai. Kažkur prie Muzikinio teatro sodelio – Romo Kalantos žūties vieta ir tarybinės milicijos represijų ir siautėjimų vieta. Kažkokia paralelė – tuomet iš už bromų smetoninės moterėlės ir jaunimas šaukė: „Laisvę Lietuvai!“.

Elena Spirgevičiūtė irgi Kaune pasitiko proletariato šauklius. Bet nesutiko paklusti brutaliai jėgai. O juk galėjo. Žuvo. Ją prisimename ir prisiminsime ilgai. Svarbiausia, neabejoju, ji Dievo šlovės spinduliuose. O ta minia „ėmusių per prievartą“ ir sutryptų, paklususių – jau pamiršta.

Dabar, apimti panašių jausmų kaip Elena, didelė dalis miesto gyventojų pasitiko šį renginį. Abejoju, ar dauguma žingsniavusių žmonių suprato tikrąsias iniciatorių (įdomu, ar vienas rengėjų – ne Gegužės pirmosios profesinė sąjunga?) užmačias, kaip ir daugelis eitynių gerbėjų.

Ne už teises šis renginys. Ar gali būti už teises, jei reikia eiti su tokia agresija ir papiktinimu? Jei jį reikėjo ne saugoti, o įsiveržti į miestą lydint ne 4-iems, 8-iems ar 50-čiai, galų gale 100-ui pareigūnų, bet kas metrą išrikiuotam pareigūnų konvojui? Juk čia intervencija. Laisvės alėja – 1621 metro ilgio. Saugoti reikėjo abi puses. O dar organizuojantys pareigūnai. Susumuokite patys. Gaila pareigūnų, jų šeimų. Jų visoje šalyje turime tik kiek daugiau nei 7 tūkstančius.

Kaunas socialiniuose tinkluose paskelbtas „budulių“, „marozų“, „matijošaičių“ ir „kaimietukų“ sostine. Gal. Tačiau tuomet daugeliui mūsų prilipinta ši etiketė. Bet, kiek stebiu, visai ne šio renginio kontekste, tų „kaimietukų“ ir „budulių“ logika neiškraipyta. Žingsniai paprasti ir aiškūs, ne psichodeline spirale besisukantys. Kur vieną momentą manai, kad žmogus vieną kryptį palaiko, o čia pat, jau kitą akimirką – visai kitą. Kaip bežiūri – niekaip galai nesueina.

Kažkada Kaunas buvo vadinamas spekuliantų sostine. Mano tėčio draugas, fizinės negalios prie vežimėlio prikaustytas poetas Tautvydas Buslevičius sakė: „Mes čia, Kaune, spekuliuojame materialinėmis vertybėmis, tačiau ne dvasinėmis“.

O juk galėjo šalis ir jos vadovai pasirinkti išmintingai. Vilnius – vienoks, gal labiau kosmopolitiškas. Kaunas kitoks, gal konservatyvesnis, kad ir merkantiliškesnis. Žemaitija – ūkuose paskendusi ir paslaptinga. Kodėl ne? Juk net Maroko miestai tokie skirtingi. Kas tinka Kasablankai, tas netinka Marakešui ar Fesui. Bet ne. Kerzinis batas keliaus į Klaipėdą. Parklupdys ir ją.

Tas pats tėčio draugas po 1992 metų rinkimų parašė eilėraštį pavadinimu „Skelbimas“. Pamaniau, tinka šiam laikmečiui.

Dabar parduodam Lietuvą. Parduodam.
Nuleiskim vėliavas, užpūskime žvakes.
Ne atgailai, ne meilei, ne paguodai.
Bet išmaldai ištieskime rankas.

Sudėkim širdis paniekai ir smūgiams, –
Kaip moterį užgertą tulžimi, –
Arkliavagių ir smuklininkų mugėj
Parduodam Lietuvą savi – ne svetimi.

Parduodam Lietuvą aną randuotą
Iš praeities stiprybę besemią –
Pulsuojančią, alsuojančią žaizdotą,
Užpiltą bunkerių ir Sibiro žeme,

Sudužusią prie Soldino – parduodam!
Su tais šventais, su nešventais vardais
Šiandieną kertam Lietuvą lyg sodą,
Apsvaigusį viltim, o ne žiedais.

Dabar parduodam Lietuvą už frankus,
Už dolerius, už rusiškus rublius.
Sutraiškytą – o Viešpatie – po tankais
Parduodam Lietuvą. Sulenkime kelius.

1992.X.25

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

bet juk       2021-09-13 18:34

Patys išsirinkote. Broilerius

Stiklo valytuvas       2021-09-9 15:06

LGBT+ nuolaidžiaujate.
Gender nuolaidžiaujate.
Globalistams nuolaidžiaujate.
Lietuvos praskolinimui nuolaidžiaujate.
Juočkių invazijai nuolaidžiaujate.
...
Lietuvos pokario partizanai, tremtiniai ir kita fauna po landsbergizmo vėliava pritaria TETUKO ‘Monkės bizniui’ - iš „vienų“ išpirkti ir „kitiem“ ‘parduoti’.
Pokario patriotai ir jų atžalos tapo globalistų, neomarksistų padlaižiais.
.
Mūšis Kaune dėl pergalės Lietuvoje pralaimėtas.
(Jei negali pasipriešinti, tai bent malonumą pajausk…)
Kaunui nerūpi idealizmas ir dvasingumas, Kaunui rūpi ‘babkės’ ir kūniški malonunūs pajautimai…
Kaunas gavo tai ko nusipelnė - Kauną „rakum“ pralaisvino per visą Laisvės alėją.
.
Laisva laisvė laisvūnams laisvoj Lietuvoj.

> Kis-pis       2021-09-9 14:43

Nepergyvenk, juk dar 70 variantų liko.

> Kis       2021-09-9 13:39

Tai kas kiek laiko keiti lytį? Tai tu pensininkė, tai pensininkas. Ar negali apsispręsti, ar tavo lytis priklauso nuo to, kuo apsirengi: ar kelnėmis, ar sijonu? O gal būni tuo (ta), kokį nurodymą gauni?

Kis       2021-09-9 12:49

esu pensininkas,pragyvenau samoninga gyvenima praeitame pasaulyje,bet absoliuciai net pries Auksciausiaji neturiu ir nebijau.Nesu perdaug dievo baimingas(davatka),bet tikiu kad si uki valdo ne Ingrida su savo isrkypeliais,zmonemis,kurie niekada nezinos meiles vaiko,anuko mamos ir tecio.Jiems duok meiles,ju meiles,o kokia meile jie propuogoja juk ju 72 pakraipos.Suprantu,kad uz kazka jie nubausti,bet kam gyviems listi i pragara,gal nepagydomi ligoniai?Bet juk gyvenau anais laikais,kai pasaulys tokius gyde?Tad esu linkusi manyti,kad tai pasileidimo,blogo auklejimo veisius(pagrinde,neneigiu,kad ir gimstama,turiu tokiu gimineje,stengiames neuzgauti ,o jie gyvena savo gyvenima ir gink Dieve nieka per jega nesiulo tu ligu.Nelabai tikiu,bet negi dedule Landzbergis suka sia karusele,dalinai galbutmbet kodel be jokios atsakomybes,as nieko nepataisysiu,bet juk yra rinktas zmoniu prezidentas,pradedu patiketi,kad jis yra antras po Ingridos.Negi dar reikia sulaukti kraujo praliejimo,juk sitaip net rusija nesielgia,nors kazka vaidina?Nerandu pilno atsakymo?Gejai,lesbijetes oficialu,bet kur tie mylintis mazus vaikus

stasys       2021-09-9 12:37

Na ..

Macai,       2021-09-9 12:05

Nemaišyk iš gerų dalykų vinigreto ir nedaryk kauniečiams gėdos. Jei tavo stačiatikiai tėvai 1937 m. tuokėsi kažkokiame Sobore, tai tikrai ne Kauno Įgulos bažnyčioje, prie kurios rinkosi tie nebrendylos.

anūko Akcija       2021-09-9 8:26

Lietuva brangi, bet parduodam pigiai ir dar su nuolaida

Nuomonė       2021-09-9 6:44

Tai tiesa. Pagarba autoriui.

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.