Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Ugdymo politika, Šeimos politika, Žmogaus teisės, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Andriaus Švarplio siūlymai peticijai ir Vaiko teisių apsaugos reformai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 25 d. 22:54

7     

    

Andriaus Švarplio siūlymai peticijai ir Vaiko teisių apsaugos reformai

Tik nuo mūsų dalyvavimo priklauso kiek pavyks sustabdyti vaiko teisių ir žmogaus teisių pažeidimus.

Visi į mitingą 2018 m. spalio 30 d., antradienį, 17–19 val.

Mano siūlymai peticijai ir reformai:

1. Įvardinti norvegišką vaiko teisių apsaugos sistemą kaip nusikalstamą vaiko teisėms, tėvų teisėms ir šeimai. (Čia yra viso šio marazmo ideologinis/pasaulėžiūrinis/finansinis šaltinis). Atitinkamai šalinti iš Lietuvos vaiko teisių apsaugos sistemos visus jo principus, dalis kurių yra žemiau.

2. Panaikinti anonimiškumą ir konfidencialumą. Prisidengimas šiais principais yra visų piktnaudžiavimų prielaida. Pilietinė visuomenė dabar yra atkirsta nuo bet kokios Vaiko teisių apsaugos tarnybos kontrolės. Anonimiškumas ir konfidencialumas prisidengiant vaiko teisėmis negali tapti priežastimi pažeisti vaiko ir tėvų teises. Kaip galimas variantas, gali būti sudaryta pilietinių žmogaus teisių gynimo organizacijų taryba, kuri turėtų teisę peržiūrėti visus procesinius sprendimus/informaciją vaiką atimant iš šeimos kiekvienu atveju. Šiuo Kauno atveju, visuomenė iki šiol nežino, koks konkrečiai buvo pagrindas atimti vaiką ir mamą uždaryti dviems paroms į areštinę.
Nusikaltimo prieš vaiką faktai visuomenei turi būti žinomi lygiai kaip ir kitų nusikaltimų atvejais, jų negalima nuslėpti remiantis vaiko duomenų konfidencialumu. Skaidrumas yra didesnė vertybė, nes tai bene vienintelė reali priemonė sustabdyti Tarnybos ar kitų institucijų piktnaudžiavimus itin jautrioje srityje.

3. Atskirti fizines bausmes auklėjimo tikslais nuo smurto. Aiškiai įvardinti, kad šių dalykų sutapatinimas yra ideologinis marazmas.

4. Panaikinti visą grėsmių vertinimo ir taikymo sistemą, kuri įsigaliojo su naująja tvarka nuo 2018 m. liepos 1 d. Už smurto sustabdymą ir prevenciją visose civilizuotose valstybėse yra atsakingos teisėsaugos institucijos, o ne Vaiko teisių apsaugos tarnybos. Grėsmes turi vertinti teisėsaugos institucijos, o ne menkos kompetencijos VTAT pareigūnai (kurių nuo 2018 m. liepos 1 d. dauguma yra naujai priimtų – iš kokių kompetencijų jie ateina ir pagal kokias instrukcijas jie yra apmokomi?). Smurtas yra tinkamai apibrėžtas Lietuvos teisinėse normose, teisėsauga iki šiol vadovavosi jais ir jokių papildomų apibrėžimų specialiai šeimai nereikia. Vaiko teisių apsaugos tarnyba turi rūpintis šeima, o ne ją bausti. VTAT turi remti šeimas, policija – bausti.

5. Nuostata, kad geriau nepagrįstai paimti vaiką nei leisti jam galimai nukentėti šeimoje yra amorali, nes dėl hipotetinės situacijos negalima pažeidinėti žmogaus teisių. Negalima gelbėti vieno žmogaus teisių pažeidžiant kitų žmonių teises.

6. Panaikinti visą psichologinį tėvų instruktažą, vadinamosios pozityviosios tėvystės mokymus, kadangi jie yra paremti ideologizuota tėvų kaltės nuostata ir prieštarauja konstitucinei tėvų teisei mokyti savo vaikus. Taip pat peržiūrėti tokio paties pobūdžio instruktažą VTAT darbuotojiems dėl tos pačios priežasties. VTAT neturi tapti psichologinio tėvų indoktrinavimo ir terorizavimo institucija. Vietoj psichologinio kaltės mokymo reikia šeimas įgalinti socialiai: suteikti materialinę paramą ir atstatyti socialinius įgūdžius jų stokojantiems tėvams, pvz., grįžti į darbo rinką, valstybės lėšomis užmokėti už darželį, medicinines paslaugas ir pan.

7. VTAT pareigūnus, kurie slepia informaciją, šalina ją iš viešumos, pateikia melagingą informaciją, pašalinti iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos ir visos sistemos kaip susikompromitavusius.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-10-27 19:13

O juk paradoksas, kad būtent apie “laisves” ir “teises” rėkaujantys liberastai siekia, kad valstybė visiškai kontroliuotų žmonių gyvenimą, o viršvalstybiniai dariniai (eurosajūzas) - valstybę.

Prisiminkime       2018-10-27 15:02

kiek pastangų įdėjo gąsdindami ką tik išrinktą, suglumusį dėl pašėlusios propagandos seimą, ir jį šantažuodami tokie spaudos “organai” kaip Delfis, lrytas, 15min ir tų organų besarmatiškai isteriją kurstę atstovai. Lai vieną kartą prisiima atsakomybę už nieką neatsakinga palaido elgesio “ketvirtoji valdžia” ir, žinoma, jos globojami ir proteguojami politikieriai.

...       2018-10-26 18:47

Nu super teisingai viskas pateikta,taip kaip dauguma norime,bet neturime galimybes tam isrekti.Jei organizuojamas rimtas piketas,tai galetu nusamdyti autobusus (patys zmones susimokes),juk ne kiekvienas gali lengvai pasiekti Vilniu.Zmones renka i seima atrodo patikimus zmones,tai jie galetu savo rinkejams suorganizuoti transporta,arba bent pakviesti,nes nekiekvienas skaito visa informacija.Pvz.Grazulis galetu pasirupinti Klaipedos raj.zmonemis,Puteikis kaip Klaipedietis,Klaipedos zmonemis ir t.t.Laiko pasiruosimui yra,platinkime visiems,jei dabar jaunimas auginantys vaikus liks abejingi ir bus mandrus tik komentaruose,tai jie pastoviai gyvens baimeje,apie ju namus gales sliukinti stebetojai ir gelbetojai.Aciu.

Juozas       2018-10-26 13:04

Pradžioje reikia siekti bent jau sustabdyti šio įstatymo vykdymą. Šiandien per LRT klausiau diskusiją tuo klausimu (LRT stiliumi- 3 prieš 1). Tai net Šakalienė pripažino, kad įstatymo įgyvendinimui visiškai nepasiruošta. Trūko pinigų ir laiko darbuotojų apmokymams, globėjų instituto sukūrimui, tėvų mokymui paruoštų žmonių ir vietų... Tai palaukim su įgyvendinimu, kol pasiruoš. Juk tai vaikų ir šeimų išlikimą lemia, negalima žaisti. Nes panašu, kad dabar stengiamasi apginti vaikų teises net ir aukojant jų ar tėvų gyvybes.
O ką, jeigu taip Vilniaus autobusų parko vadovai, trūkstant vairuotojų, sumanytų kviestis neparuoštus, tiesiog iš gatvės žmones ir įteikinėtų jiems autobusų raktelius? Taigi reikia nuvežti keleivius. O golfukai ir mersai tegul saugosi jų patys.

Valstieciu       2018-10-26 8:33

valdancioji dauguma susi…., atsiprasau, susidirbo galutinai.Dvigubos pilietybes virazai, ir juodziausias liapsusas su vaiku apsaugos istatymu.Vargu ar rinkejai, ar bent dalis rinkeju, jiems pritars per rinkimus.Jeigu nebus atsauktas sis iskrypeliskas istatymas ir pritarta daugybinei piletybei, tai grasis verte tokiai daugumai.Ir grasis verte ju vykdytoms reformos.Nes viena tvarke gerai, o kitais netikusiais sprendimais viska nubrauke.

Juozui       2018-10-26 8:06

Prisiminti reikia ne tik šias pavardes, nes seimas įstatymui pritarė. Reiškia kaltė krenta visam seimui. Vardan nužudyto Matuko, jie prakišo tokį įstatymą, kad tų matukų  ir jų tėvelių, neatlaikius valdžios smurto, gali tik daugiau iškeliauti į Anapilį. Arba dar gausiau emigruoti.

Juozas       2018-10-26 6:50

Atėjus rinkimų dienai būtinai prisiminti partijas, su kuriomis atėjo/ išėjo šio marazmo teikėjai- Šakalienė, Majauskas, Šarpnickas, G. Landzbergis…


Rekomenduojame

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Ramūnas Aušrotas. Atsitiktinumas? Abejoju

Audrius Bačiulis. Pamenat, kaip kaltinot ministrą Verygą dėl pirkimų?

Liudvikas Jakimavičius. „Reikia lietuviams išmokti mąstyti švediškai“

Tomas Baranauskas. Ar Tapinas padarys skandalą ant visos Lietuvos?

Kas yra geriausias neteisingumo ir privilegijuotos nomenklatūros Lietuvoje simbolis? Vytautas Sinica klausia ir atsako

Nida Vasiliauskaitė. Apie senus lietuviškus posakius ir naujuosius kultūrininkus

Vytautas Sinica. Mariui Ivaškevičiui reikia skirti Nacionalinę demagogijos premiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.