Rusija

Andrejus Piontkovskis: Kokia bausmė grėstų Putinui už Donbase numuštą „Boeingą“

Tiesos.lt redakcija   2015 m. rugpjūčio 4 d. 1:58

23     

    

Andrejus Piontkovskis: Kokia bausmė grėstų Putinui už Donbase numuštą „Boeingą“

Rusija neleido Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai įsteigti tribunolą dėl Donbase numušto „Boeingo“, nes jei jis imtųsi tirti nusikaltimą, už kurį Vladimirui Putinui grėstų reali laisvės atėmimo bausmė.

Tikruosius gėdingo Rusijos Federacijos balsavimo Saugumo Taryboje motyvus paaiškino V.Čiurkinas savo absoliučiai froidistiniu riktu paskutiniame sakinyje – „nebaudžiamumas ištiks tuos, kurie įvykdė šį nusikaltimą“.

Jei JT Saugumo Taryba būtų įsteigusi tribunolą ištirti rusų karių Donbase numušto „Boeingo“ tragediją, tarp įtariamųjų galėjo atsidurti ir V. Putinas, ir jam būtų grėsę kokios trys dešimtys metelių, o gal ir įkalinimas iki gyvos galvos. Todėl Maskva tam ir priešinosi. Juk JT Saugumo Tarybos įsteigtas tribunolas tuo ir ypatingas, kad visos JT valstybės-narės yra įsipareigojusios išduoti visus su nusikaltimus susijusius asmenis – nuo paprasto piliečio iki valstybės vadovo.

Tarptautinį tribunolą gali sukurti ir JT Generalinė Asamblėja, rugsėjį susirinkusi į sesiją. Norint tai padaryti, už sprendimą turi balsuoti du trečdaliai JT valstybių-narių. Esu įsitikinęs: ten ši idėja surinks reikiamą balsų skaičių. Tačiau Generalinės Asamblėjos įsteigto Tribunolo statutas nenumato nuostatos dėl privalomos nusikaltėlių ekstradicijos.

Teisinės V. Putino apsaugos nuo ekstradicijos tribunolui Kremlius pasiekė užtraukdamas gėdą visai šaliai. V.Čiurkino veto visas pasaulis suvokė vienareikšmiškai – kaip Rusijos prisipažinimą.

Tiesioginių nusikaltimo vykdytojų (rusiškos oro gynybos raketų sistemos „Buk“ įgulos) pavardės olandų tyrėjams yra žinomos. Tyrėjai juos surado atsekę iš pasipuikavimų socialiniuose tinkluose. Nesu tikras, kad žmonės, žinantys, kas jiems davė įsakymą, dar gyvi.

Naujausia Rusijos propagandos versija, jos paskutinė gynybos linija – suversti visą atsakomybę už nusikaltimą kokiai nors anoniminei „beždžionei su granata“ – neraštingiems traktorininkams, sėdusiems prie „Buk“ valdymo pulto ir supainiojusiems „Boeingą“ su Ukrainos karinio transporto orlaiviu.

Bet Rusijos žiniasklaidai jau pavyko įtikinti savo žiūrovus, kad katastrofos kaltininkai yra iš Ukrainos – sprendžiant iš apklausų, dauguma Rusijos gyventojų pasisakė už tarptautinio tribunolo įsteigimą. Ir šiandien visi šie nelaimingi teletabiai nuoširdžiai suglumę, kodėl nebeklūpoti apsisprendusi Rusija savo vetavimu Saugumo Taryboje išgelbėjo „Ukrainos fašistinę chuntą“ nuo teisingo atpildo.

Galiausiai, Istorijos mistika išties makabriška ir pamokanti. Nusikalstamo Putino režimo pirmtakė – komunistinė Sovietų Sąjunga – 1983 metų rugsėjį sunaikino Pietų Korėjos keleivinį lėktuvą. Oficialią sovietų vyriausybės versiją apie tai, kad ji niekuo dėta dėl šios katastrofos – „lėktuvas nutolo jūros link“, pirmasis paskelbė jaunutis Sovietų sąjungos ambasados Vašingtone spaudos sekretorius ... Vitalijus Čiurkinas. Šis neeilinis žmogus per savo ne tokį jau ilgą gyvenimą sugebėjo tapti net dviejų šimtmečio nusikaltimų bendrininku. Vienas įvyko XX amžiuje, kitas – XXI-ajame. Herojaus laukia pelnytas atlygis.

kasparov.ru

Iš rusų kalbos vertė Evalda Šėmaitė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>to tam        2015-08-6 16:59

siek tiek kad suprasti esme. O gal tamsta girdeja kad dabar labai laiku isplauke atseit dingusio Boiengo nuolauzos?

Tam 15:24       2015-08-6 16:16

Ar norėjai pasirodyti, kad moki angliškai?

Tam apacioje 8:11       2015-08-6 15:24

Taip taip,miestai kuriose nebuvo jokiu kariniu objektu…O Drezdenas? Apie Boienga- http://www.pressbox.co.uk/Government/David_L._Stern_s_phone_talks_before_Malaysia_Airlines_Flight_17_plane_crash_1604679.html

Tam 8:11       2015-08-6 11:36

Prieš 70 metų, tamstos žiniai, vyko karas tarp Amerikos ir Japonijos. Kaip žinome, Japonijos karo mašina, kaip visada buvo aukštame lygyje ir japonai be karo, tais laikais buvo, kaip vaikas be sausainio. Todėl manau, Amerikonams tų metų sąlygos padiktavo žiaurią, bet tuo metu vienintelę išeitį karo užbaigimui. Japonai, jei ne nuo amerikonų, tai nuo rusų, anksčiau, ar vėliau, būtų gavę į dantis, tai buvo tik laiko klausimas. Ir būtent ši tragedija, privertė japonus ilgiems metams nekišti nosies iš namų, kariniais tikslais.
Bet jei neklystų, šiais metais Japonija vėl uždegė žalę šviesą, naudoti karinę techniką už savo teritorijos ribų, nors patys gyventojai tam labai priešinosi. Jie dar iki šiol prisimena skaudžias karo pamokas.
Taigi, ir vaikui kartais praverčia botagas, kad neitų į kaimyno daržą vogti.

Greitai bus 70 metu       2015-08-6 8:11

Kai buvo numestos branduolines bombos ant Hirosimos ir Nagasaki! Ar bus tribunolas? http://www.nakanune.ru/news/2015/8/4/22410275/

Cia Tiesos nera!       2015-08-6 7:48

Cia tik zoologine rusofobija!

Cia tiesos        2015-08-5 18:09
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
O-pa       2015-08-5 7:13

Ar ne Ramutė Bingelienė sakė , kad po atsiskyrimo nuo LS, šiame portale, protaujančių skaitytojų ratas tik didėja?
Na, na, iš komentatorių matyti - jau net ir “ekspertus” lenkiate.
Juozapas su savo chebra, gerai, tiesiog iš peties pasidarbavo ir atvedė, kaip ir “ekspertus” į šviesų rytojų.

To Rubliniams rusų komentatoriams - vatnikams        2015-08-5 6:53

Jei visam pasauliui aišku, tai gal nereikia nei įrodymų, nei tyrimų ?Kam laiką gaišti, energiją naudoti, komisijas kurti ir panašiai ?
Te sprendžia troika smile

//////       2015-08-4 22:31

Piotnyko nupirkto blevyzga ir blevysgai pritarti nupirkti komentatoriai keraizotojai,kiek jus cia yra,tiek ir yra,as zinau daug daugiau rimtu zmoniu ir rimties isvis marios sakau rasykit komentarus,tai vyrai atsako nera tikslo su tusciagalviais peckeliotis,viskam savo laikas.

Rubliniams rusų komentatoriams - vatnikams       2015-08-4 17:40

Visam pasauliui aišku, kad lėktuvą numušė ruskiai, todėl jūsų melo propagandos pastangos nieko nepakeis. Galutinės išsamaus šio nusikaltimo išvados bus paskelbtos spalio mėnesį, tačiau jokių naujų atradimų ir sensacijų niekas nesitiki. Lėktuvą numušė Rusijos remiami ir apginkluoti rusų teroristai Ukrainoje.

Tam 10:09       2015-08-4 16:10

Tu čia apie tuos “protaujančius”, kurių seneliai keturiasdešimtais važiavo parsivežti komunizmo saulės iš Maskvos? 
Taip - daug dar laukiančiųjų Putino “viešnagės” Lietuvoje.
Iš kitos pusės - mūsų valdžiažmogiai viską daro , kad išsiilgusiųjų sovietinio rėžimo, tik daugėtų.

A. Martinkaus straipsnis       2015-08-4 14:32

http://www.propatria.lt/2015/08/andrius-martinkus-niekada-mes-nebusime.html

Sveiko proto požiūris į Rusijos - Ukrainos konfliktą. Gaila, kad konkrečiai neįvardijo Legiono (Mk 5,9), t.y. Šėtono sinagogos.

Mix       2015-08-4 14:06

Kad Lietuvoje nemažai teletabių rodo komentarai prie straipsnių, susijusių su Rusijos klausimais. Jausmas nekoks.

LP: jokia bausmė nebegresia jam       2015-08-4 14:06

Štai kodėl:
http://znaj.ua/ru/news/politics/10964/ssa-zmusili-ukrayinu-kapitulyuvati-kiyiv-buv-ne-proti-smulevich.html
Gal Dešinysis Sektorius dar sukels Ukrainą prieš išdavikus!

Sutinku 100%       2015-08-4 13:33

Išvis tokias nesąmones publikuoti Tiesoms turėtų būti labai gėda.
Rašinėlis nei į tvorą, nei į mietą (liaudies posakis).

Pastebėjimas       2015-08-4 13:10

Kokia grėsmė grėstų Ukrainai, numušusiai lėktuvą? Jokia? Kodėl? Nes taip reikia JAV.
Rusai puikiai mato kam kuriamas Tribunolas, kad ne tiesai ieškoti ir kaltuosius nubausti, bet JAV dominavimui trukdančius konkurentus sunaikinti.
Išvis tokias nesąmones publikuoti Tiesoms turėtų būti labai gėda. Vien sakinys “Vladimirui Putinui grėstų reali laisvės atėmimo bausmė”. Prie ko čia Putinas net jeigu lėktuvą būtų numušę Ukrainos sukilėliai arba Rusijos kariai? Tai jie ir atsakyti turėtų. Neprisimenu, kad JAV arba Ukrainos vadovai būtų teisiami už numuštus lėktuvus. Nežinau ką mano JAV, negi ji tikisi, kad Rusija, kaip maža Libija, spaudžiama įvairiomis sankcijomis prisiims kaltę už tai ko nepadarė. Seniai žinoma, kad Libija virš Lokerbio nenumušė lėktuvo, bet dėl savo ramybės prisėmė kaltę, nors dėl to lėktuvo žmonių žūties buvo kalta tik JAV ČŽV.

Nesutinku su 09:40 grumstu       2015-08-4 10:09

Sakyčiau rašo protaujantys, mąstantys tautiečiai,o ne rusofobai.

grumstas       2015-08-4 9:40

Sprendžiant iš komentaruose vyraujančių prisipažinimų  meile savo chanui, čia užklydo teletabiai iš mongolijos stepių.

To Įrodymasui 2015-08-4 5:55       2015-08-4 9:22

O jums įrodymų jau nereikia, jūs jau žinote kas tai padarė...įdomu, įdomu. Tuomet gal jūs pats Dievas ?

Deja       2015-08-4 8:44

V.Putinas yra tikras savo šalies patriotas ir neduoda išdraskyti Rusijos taip kaip dabar elgiamasi su Ukraina?
Didelė pagarba jam.

Romka Oxford       2015-08-4 8:37

Zinot ponas autoriau, as galvoju, jeigu jus isiskirsit su zmona, arba neduok dieve, numirs kas nors is jusu artimuju, irgi bus kaltas Putinas.

Įrodymasui       2015-08-4 5:55

Todėl pats taip ir liksi babusia.

Kur įrodymai ?       2015-08-4 2:23

Jei bobutė turėtų k…..ius, būtų senelis smile

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Cia tiesos        2015-08-5 18:09

Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.