Aplinkosaugos politika

Andrejus Gaidamavičius. Nenori parduoti savo miško kirtėjams ir supirkėjams? Privers!

Tiesos.lt redakcija   2019 m. birželio 14 d. 7:58

10     

    

Andrejus Gaidamavičius. Nenori parduoti savo miško kirtėjams ir supirkėjams? Privers!

Aplinkos ministerija parengė įstatymo projektą, kuriuo apmokestins savo miško nekertančius savininkus. Mokestis sudarytų 5 proc. potencialių pajamų, kurias galima būtų gauti iš medienos.

Visai neatsižvelgiama į tai, kad miško savininkas gali turėti ir kitokios naudos iš savo miško, o jį iškirtęs tą naudą praras. Aplinkos ministerijos valdininkai ginasi, kad jie tik įgyvendina Vyriausybės programą. Melas! Vyriausybės programoje nėra nė žodžio apie tai. Aš pats dalyvavau kuriant Vyriausybės programą.

Jie šitą mokestį įrašė į Vyriausybės programos įgyvendinimo planą ir pakišo po ekosistemų paslaugomis, tarsi tai būtų bent iš toli susiję su miško savininkų vertimu kirsti ir parduoti savo mišką. Vyriausybės programos įgyvendinimo planas patvirtintas 2017 m. kovo 13 d. ir jis kaip diena nuo nakties skiriasi nuo pačios Vyriausybės programos. Tas planas įgyvendina kažkokią kitą Vyriausybės programą, bet tikrai ne tą, kuri buvo patvirtinta.

Dabar suprantu, kad tai buvusios Aplinkos ministerijos vadovybės sumanymas, o dabartinis ministras jį tik palaimino. Jeigu palaimins ir Seimas, tai bus tas pats kaip su savaiminiais miško jaunuolynais, kuriuos dabar masiškai kerta žemės ūkio paskirties žemėje, nes savininkai apdalinti baudomis.

Tas planuojamas mokestis už nekertamą mišką irgi yra ne kas kita kaip baudimas. Nuo mokesčio būtų atleisti tik turintys miško II miško grupėje (jie sudaro tik 12 proc. visų miškų) ir nacionaliniuose parkuose. Visur kitur siekiama, kad apskritai nebūtų nekertamų miškų. Taip pat ir regioniniuose parkuose, kraštovaizdžio bei hidrografiniuose (paežerių) draustiniuose (III grupė), kurie pagal nutylėjimą ministerijos priskirti prie ūkinių miškų.

Tuo tarpu Labanoro girios prijungimo prie nacionalinio parko procesas Aplinkos ministerijoje yra uždumblėjęs ir jau pusę metų jie dėl to nieko nedaro. Laukia, kol privers miško savininkus išsikirsti?

Ir dar: toks nekertamų miškų apmokestinimas praktiškai sužlugdys filmo „Sengirė“ autoriaus Mindaugo Survilos sengirių fondo idėją, nes ir taip sunku surinkti lėšas privatiems miškams išpirkti, o jeigu dar už juos reikės valstybei mokėti…

P.S. Siūlau steigti naują – Atsakingų miško savininkų asociaciją, kuri gintų miškus ir juos saugančius žmones. Nes. A.Gaižučio ir A.Pivoriūno organizacijos atstovauja daugiau miško pramonės interesams. Kas norėtų jungtis, parašykite man asmeniškai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prieš atšilimą: ne technologijos, o Miškas!       2019-06-17 12:57
ah1       2019-06-15 13:19

vienintelė viltis naujasis prezidentas, viltis idiotizmui Lietuvoje sustabdyti, atstatyti teisingumui Lietuvoje, sustabdyti Lietuvos miškų ir lietuvių naikinimą Lietuvoje ir skėrių kultūros propogandą.

Time        2019-06-15 8:48

Senai akivaizdi,kad būtina VISUS miškus paskelbti išimtina valstybės nuosavybe,nes Jay perdaug akivaizdi jų sunaikinimo grėsmė.

oho       2019-06-14 15:18

na ir valstieciai, na ir zalieji. idomu, konservatoriai palaikys? juk misku reforma tik su konservatoriu balsais ir praejo.

na,       2019-06-14 13:48

įdomu kaip čia susiderina su Konstitucijoje įtvirtintu nuosavybės neliečiamybės principu: kai valdininkai kišasi ir nori reguliuoti/priversti ką aš turiu daryti su savo nuosavybe.
Akivaizdus politinės korupcijos atvejis: tarnavimas medienos pramonės oligarhams:  priversti miškų savininkus pardavinėti savo nuosavybę, privertinai padidinat pasiūlą ir tuo pačiu numušant superkamos medienos kainą.

Net okupantai taip nesityčiojo iš piliečių,       2019-06-14 13:45

kaip Aplinkos ministerijos (orveliada!) valdininkai. Taip elgtis su savo tauta nedrįsta jokie rytų Azijos nedemokratiškų kraštų valdininkai (tekę ten nesyk keliauti). Valstiečiai išprotėjo - elgtis priešingai programai ir dar prieš rinkimus?!
Natūralių miškų naikinimas yra nusikaltimas, kuriam neturi būti senaties. Tai nesuderinama nei su krikščioniška pagarba kūrinijai, nei su bendražmogiška pagarba gyvybės slėpiniui. Konstitucija mus įpareigoja bendrąjį gėrį nuo jo naikinimo ginti nedarant jokių kompromisų.

ah1>To ah1        2019-06-14 13:33

o prie ko KGBistų įslaptinimas? Ne prie KGBistinių mechanizmų naudojimo?

To ah1       2019-06-14 13:15

Prie ko kgbistai ? Čia tik verslas, nieko asmeniško .

kas autoriai?        2019-06-14 11:27

Viešinkite autorius! Nes kitaip ir vėl kažkokie keisti nutylėjimai.

ah1       2019-06-14 8:40

Būtina deKGBIzacija, bo akivaizdžiai veikiama užsilikusiais TSRS KGBistiniais valdymo principais - pardavinėjimu gamtinių išteklių kaip TSRS laikų ir KGB Putino ar Šalomovo RF valdymo principu. Šiandien parduodami miškai, rytoj - žemė, užporyt - žmonės?  Miškų iškirtimas keičia gamtinį klimatą, kiek prisimenu iš mokkyklos laikų geografijos pamokų, o ir kaime kiekvienas kaimietis žinodavo kad prie miško žemesnį temperatūra buna 2-3 laipsniais

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.