Naujienos

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro girios naikinimas pristabdytas, pažiūrėsime, ką ir kaip būtų galima išsaugoti

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 26 d. 23:40

3     

    

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro girios naikinimas pristabdytas, pažiūrėsime, ką ir kaip būtų galima išsaugoti

Iš Labanoro kilęs ir jį nuo plynų kirtimų stojęs ginti miškininkas ir biologas Andrejus Gaidamavičius, nuo rugsėjo 24-osios pradėjęs dirbti aplinkos ministro Kęstučio Navicko visuomeniniu patarėju, savo veidaknygės paskyroje dalijasi artimiausiais planais.

Šiandien visu tempu prasideda darbas dėl Labanoro girios ir kitų girių išsaugojimo. Paprašiau aplinkos ministro, kad pateiktų man visus planus, ką numato Labanoro regioniniame parke kirsti šiemet ir kitąmet. Atsakė, kad pateiks. Per artimiausią mėnesį norėsiu visus šiuos plotus aplankyti ir pažiūrėti, ką galima padaryti dėl jų išsaugojimo.

Paraleliai vyks miško kirtimo taisyklių peržiūrėjimas ir darbo grupė rinksis jau ateinantį ketvirtadienį. Paprašiau, kad darbo grupėje dalyvautų dr. Virgilijus Mikšys, kuris, mano nuomone, yra geriausias atrankinių kirtimų specialistas šalyje, paskelbęs šia tema daug straipsnių, į kuriuos anksčiau niekas nekreipė dėmesio. Taip pat paprašiau, kad darbo grupėje dalyvautų ne tik miškininkai, bet ir ekologai, nes vien miškininkų kompetencijos gamtosaugos klausimais tikrai neužtenka. Nežinau, kiek ministerijai pavyks suburti sėkmingai dirbančią komandą, bet jeigu jos sudėtyje vėl bus tokie miškų ūkio lobistai kaip Algis Gaižutis, kuris Miškų konsultacinėje taryboje siūlė kirtimo normą didinti ne 6, o 12 procentų, tai dirbti bus labai sunku arba išvis neįmanoma.

Na, ir trečia naujiena, kad Valstybinė miškų tarnyba dabar intensyviai tikrins jau padarytus kirtimus Labanoro girioje, siekdama išsiaiškinti, ar nepadaryta pažeidimų. Esu įsitikinęs, kad tų pažeidimų, jeigu ir ras, tai labai nedaug, ir problema yra visai ne pažeidimai, o tai, kas yra įteisinta. Tikrai nenorėčiau, kad kaltų būtų ieškoma tarp eilinių girininkų, kurie tik vykdė iš aukščiau nuleistus miškotvarkos projektus.

Daugiau apie Labanoro giriai padarytą žalą žiūrėkite Lino Bartašiaus videopasakojime – apie Labanoro girią ir jos niokojimą pasakoja A. Gaidamavičius:

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ką visos širdies        2018-09-27 13:43

dekoju p.Andrejui Gaidamavičiui uz tiksla ir darbus!Kad tik pavyktu Jums surinkti sazininga ir veiklia komanda.Kumscius laikysime,Gerieji!

ką galvoju       2018-09-27 12:24

Gyvenu mažame miestelyje prie kelio į vakarus. Miškovežiai vienas po kito,su papildomais junginiais. Aplinkiniai miškai irgi sumaitoti.
Laikykitės, Andrejau, stiprybės jums. Gal pristabdysite, nes skauda, matant iš esmės begalinį žmonių godumą tėviškės miškus paverčiant pinigais.

tiek       2018-09-27 12:06

ne mėnesiui,o keletui metų būtina stabdyt “visus komercinius” kirtimus (išskyrus būtiną darbą:išvartų valymą , būtiną retinimą , aukštos įtampos linijų priežiūrą,etc.būtiniausius miško priežiūros darbus. Stabdyti keliems metams,kad rimtai atsipaipaliotų ir (tikiu) didžia dalimi apkvailinta grobuonių valdžia , ir tam ,kad ramiai būtų galima iš esmės girių išsaugojimui skiriamus teisės aktus. Mėnuo - tai figos lapas kvailiausiai iš kvailiausių (vos ne rusiškas biznis - kupim vodočki-sdielaiem navar - sdadim butilki (atleiskit ,bet rusiškos kultūros niekint tikrai nežadu,anekdotinės taip pat:) valdžios parodomųjų Lietuvos žlugdymo veiklų.Gal užtenka jau to idiotizmo,kad “patraukėt” visuomenę nuo jai įprastų poilsio vietų gražiausiose paežerėse ? To dar negana - dar ir miškus žadat išnaikint . Taigi kuo kvėpuosit ,kai vyksta tokie drastiški klimato pokyčiai visoj planetoj? Tundros Lietuvoj,kaip daugelyje “europos” valstybių JAU padaryta ,tikrai tautiečiai neleis “įveist” dėl keleto išprotėjusių dėl didelių ,lengvų pinigų .


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. „Tokios protkrušystės gal galėtume tikėtis Mozambike ar Šiaurės Korėjoj“

Vidas Rachlevičius. Stebint Brexit‘o batalijas Briuselyje ir Britanijoje neapleidžia „déjà vu“

Rasa Baločkaitė. Šliaužiantis totalitarizmas, arba Kairiosios minties vingiai

Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ kreipimasis į premjerą

Prie URM vyks piketas – prieš J.Noreikos atminimo juodinimą, už – L.Linkevičiaus atstatydinimą

Vytautas Vyšniauskas. Vilniaus universiteto Centrinė akademinės etikos komisija pripažino…

In memoriam dr. Augustinui Idzeliui. Vidmanto Valiušaičio atsisveikinimo žodis ir interviu „Tautos atsakas sovietams – sukilimas“

Andrejus Gaidamavičius. Tarp mitų ir tikrovės: atsakymai Aidui Pivoriūnui

Andrius Tapinas: TS-LKD – mūsų partija

Algimantas Rusteika. Ko trokšta – apie tą meluoja

Liutauras Stoškus. Sakote „iškertamas tik vienas procentas per metus“? Tuomet išmeskit iš namų lovą ir įsitikinsite, daug tai ar mažai

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (II)

Gintautas Kniukšta. „Ne, ministre, nei rytoj, nei po savaitės Labanoro girios jūs nekirsite“

Patriotinės organizacijos kviečia į piketą prie URM: Pone ministre, jei turite savigarbos – atsiprašykite, jei ne – atsistatydinkite

Vladimiras Laučius. Apie europiečių dviveidišką „žaliąją“ politiką

Algimantas Zolubas. Kilnus reiškinys

Geroji Naujiena: Kad būtume laisvi pasirinkti ne turėti, o būti

Algimantas Rusteika. Visuomeninio transliuotojo tyla – irgi žinia: pabaigos pradžia jau arti

Apginkime Lietuvos miškus: žygis už Labanorą –  žygis už Lietuvos ateitį

Ženevos pareiškimas: turime suprasti, kas iš tiesų yra žmogaus teisės

Karolis Venckus: „Mama yra be galo stipri, tačiau sėdėti kalėjime už nieką nėra malonu“

Algimantas Rusteika. LRT dabar – svarbiausias valstybės klausimas

Letas Palmaitis. Kas kieno brolis („Visos religijos yra geros“ tema)

Jurga Lago. Kaip iš dvasios ubago tampama tikru ubagu

Andrius Švarplys. Apie Lietuvą, „privažiavusią prie rampos“

Vytautas Radžvilas. LRT depolitizavimo spektaklis turi baigtis

Seime buvo svarstomos parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos

Labanoro Žygis – Ateik ir Pamatyk Pats!

Mindaugas Kubilius. Valstybės gyvasties klausimas: ar išsivaduosime iš „mužikų“?

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.