Visuomenės pokyčių analizė, Aplinkosaugos politika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro girios naikinimas pristabdytas, pažiūrėsime, ką ir kaip būtų galima išsaugoti

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 26 d. 22:40

4     

    

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro girios naikinimas pristabdytas, pažiūrėsime, ką ir kaip būtų galima išsaugoti

Iš Labanoro kilęs ir jį nuo plynų kirtimų stojęs ginti miškininkas ir biologas Andrejus Gaidamavičius, nuo rugsėjo 24-osios pradėjęs dirbti aplinkos ministro Kęstučio Navicko visuomeniniu patarėju, savo veidaknygės paskyroje dalijasi artimiausiais planais.

Šiandien visu tempu prasideda darbas dėl Labanoro girios ir kitų girių išsaugojimo. Paprašiau aplinkos ministro, kad pateiktų man visus planus, ką numato Labanoro regioniniame parke kirsti šiemet ir kitąmet. Atsakė, kad pateiks. Per artimiausią mėnesį norėsiu visus šiuos plotus aplankyti ir pažiūrėti, ką galima padaryti dėl jų išsaugojimo.

Paraleliai vyks miško kirtimo taisyklių peržiūrėjimas ir darbo grupė rinksis jau ateinantį ketvirtadienį. Paprašiau, kad darbo grupėje dalyvautų dr. Virgilijus Mikšys, kuris, mano nuomone, yra geriausias atrankinių kirtimų specialistas šalyje, paskelbęs šia tema daug straipsnių, į kuriuos anksčiau niekas nekreipė dėmesio. Taip pat paprašiau, kad darbo grupėje dalyvautų ne tik miškininkai, bet ir ekologai, nes vien miškininkų kompetencijos gamtosaugos klausimais tikrai neužtenka. Nežinau, kiek ministerijai pavyks suburti sėkmingai dirbančią komandą, bet jeigu jos sudėtyje vėl bus tokie miškų ūkio lobistai kaip Algis Gaižutis, kuris Miškų konsultacinėje taryboje siūlė kirtimo normą didinti ne 6, o 12 procentų, tai dirbti bus labai sunku arba išvis neįmanoma.

Na, ir trečia naujiena, kad Valstybinė miškų tarnyba dabar intensyviai tikrins jau padarytus kirtimus Labanoro girioje, siekdama išsiaiškinti, ar nepadaryta pažeidimų. Esu įsitikinęs, kad tų pažeidimų, jeigu ir ras, tai labai nedaug, ir problema yra visai ne pažeidimai, o tai, kas yra įteisinta. Tikrai nenorėčiau, kad kaltų būtų ieškoma tarp eilinių girininkų, kurie tik vykdė iš aukščiau nuleistus miškotvarkos projektus.

Daugiau apie Labanoro giriai padarytą žalą žiūrėkite Lino Bartašiaus videopasakojime – apie Labanoro girią ir jos niokojimą pasakoja A. Gaidamavičius:

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:37
Ką visos širdies        2018-09-27 12:43

dekoju p.Andrejui Gaidamavičiui uz tiksla ir darbus!Kad tik pavyktu Jums surinkti sazininga ir veiklia komanda.Kumscius laikysime,Gerieji!

ką galvoju       2018-09-27 11:24

Gyvenu mažame miestelyje prie kelio į vakarus. Miškovežiai vienas po kito,su papildomais junginiais. Aplinkiniai miškai irgi sumaitoti.
Laikykitės, Andrejau, stiprybės jums. Gal pristabdysite, nes skauda, matant iš esmės begalinį žmonių godumą tėviškės miškus paverčiant pinigais.

tiek       2018-09-27 11:06

ne mėnesiui,o keletui metų būtina stabdyt “visus komercinius” kirtimus (išskyrus būtiną darbą:išvartų valymą , būtiną retinimą , aukštos įtampos linijų priežiūrą,etc.būtiniausius miško priežiūros darbus. Stabdyti keliems metams,kad rimtai atsipaipaliotų ir (tikiu) didžia dalimi apkvailinta grobuonių valdžia , ir tam ,kad ramiai būtų galima iš esmės girių išsaugojimui skiriamus teisės aktus. Mėnuo - tai figos lapas kvailiausiai iš kvailiausių (vos ne rusiškas biznis - kupim vodočki-sdielaiem navar - sdadim butilki (atleiskit ,bet rusiškos kultūros niekint tikrai nežadu,anekdotinės taip pat:) valdžios parodomųjų Lietuvos žlugdymo veiklų.Gal užtenka jau to idiotizmo,kad “patraukėt” visuomenę nuo jai įprastų poilsio vietų gražiausiose paežerėse ? To dar negana - dar ir miškus žadat išnaikint . Taigi kuo kvėpuosit ,kai vyksta tokie drastiški klimato pokyčiai visoj planetoj? Tundros Lietuvoj,kaip daugelyje “europos” valstybių JAU padaryta ,tikrai tautiečiai neleis “įveist” dėl keleto išprotėjusių dėl didelių ,lengvų pinigų .


Rekomenduojame

Irena Vasinauskaitė. Ekspolicininkas kritikavo buvusių kolegų darbą (I)

Nuo bačkos. Martynas Nagevičius: Rinkime į Europos Parlamentą tuos politikus, kurie žada atstovauti ne Lietuvos, o Europos Sąjungos interesus!

Stasys Jakeliūnas. Dvidešimt argumentų, kodėl VILIBOR galėjo būti ekonomiškai nepagrįstas

Vytautas Radžvilas. Suomių tautinės partijos sėkmė atspindi mūsų dienų laiko dvasią

Didžiojo Ketvirtadienio Geroji Naujiena: Aš jums duodu naują įsakymą: kad jūs vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau

Br. Lukas Skroblas OSB. Didžiojo ketvirtadienio liturgija. Istorija ir pagrindinės apeigos

Algimantas Rusteika apie „nelaimingą atsitikimą“: niekas nebeišgelbės tų, kurie neturi, už ką numirti

Vytautas Radžvilas. Kas tas neoliberalizmas?

Reportažas iš balandžio 17-osios dienos akcijos „Ar dar gyva Deimantė Kedytė?“

Vidmantas Valiušaitis. Apie pagarbą miestui bei šaliai nusipelniusiems žmonėms, arba „Visų nesudaužysite“

G. Kniūkšta. Pirmoji, bet labai didelė sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pergalė

Tik laikas parodys, ką iš tiesų sunaikino Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje kilęs gaisras

Justas Mundeikis. „Tautos akanamistas“ G.Nausėda debunked

Prof. Povilas Gylys. Kada rašysite atsistatydinimo pareiškimą, pone Vasiliauskai?

Geroji naujiena: Kristus laimi, Kristus valdo, Kristus viešpatauja!

Vidmanto Valiušaičio atsakymas Arkadijui Vinokurui: „Komisijos nariai šiuo pareiškimu savo reputaciją iš esmės pastatė po vandalo kūjo smūgiu“

Arvydas Juozaitis. Išeitis yra: vietoje dvigubos pilietybės – Lietuvio pasas

Nuo bačkos. A.Guoga apie J.C.Junckerio požiūrį į pabėgėlius: Pritariu šimtu procentų. Tai tik požiūrio klausimas. Turime matyti ne grėsmę, o galimybę

Algimantas Rusteika. Rinkiminis pavasaris

Paulas Rowanas Brianas ir Benas Sixsmithas. Apatija, ne ateizmas kelia pavojų religijai

Lenkija suteikė politinį prieglobstį nuo „Barnevernet“ pabėgusiai motinai

Teismas: šūkis „Lietuva lietuviams“ nereiškia diskriminacijos

Arvydas Juozaitis Vyriausioje rinkimų komisijoje įregistravo referendumo dėl daugybinės pilietybės oponentų grupę

Ruta Visocnik. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba vis labiau ir labiau tampa policinės valstybės įrankiu

Vytauto Radžvilo komitetas surinko beveik 20 000 palaikančių piliečių parašų

Prancūzijoje – masiniai Katalikų bažnyčių išniekinimo išpuoliai

Tautos forumo pareiškimas dėl Stanislovo Tomo surengtos provokacijos prieš valstybę

Žengtas pirmas didelis žingsnis šeimoms palankaus teisinio reguliavimo link

Laisvės kovotojų sąjungos kreipimasis dėl antivalstybinio vandalizmo akto

Dėl netinkamos žemės ūkio politikos šeimos ūkiai liko už borto

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.