A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Amžinai jaunas maestro | Tiesos.lt

🌄Amžinai jaunas maestro

Irena Vasinauskaitė   2013 m. balandžio 25 d. 12:54

0     

    

Amžinai jaunas maestro

Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekoje įvyko pirmasis projekto „Susitikimai. Šiaulių regiono kūrėjai – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai“ renginys. Jame viešėjo daugelio pasaulio šalių garbės vardų bei apdovanojimų savininkas, smuikininkas, dirigentas, profesorius, Šiaulių miesto Garbės pilietis, o paprasčiau tariant, šiaulietis nuo gimimo – maestro Saulius Sondeckis.

Susitikimo dalyviai turėjo unikalią galimybę pabendrauti su jaunatvišku pasaulio žmogumi, šį rudenį švęsiančiu 85-metį. Puikus humoro jausmas, fenomenali atmintis stebino ne vieną renginio dalyvį, kai maestro S.Sondeckis pasakojo apie savo koncertus didžiosiose pasaulio koncertų salėse, minėdamas garsiausius kompozitorius bei atlikėjus, kuriuos pažįsta asmeniškai. Ne vieną iš jų pats ir „atrado“ arba atvedė pas klausytoją. Ir nė lašelio kartėlio, kad jį, geidžiamą garsiausių kolektyvų dirigentą, kažkada atstūmė Lietuvos valdžia, 2004 metais likviduodama jo įkurtą kamerinį orkestrą, kuriam profesorius vadovavo per keturiasdešimt metų.

S.Sondeckis prisipažino, kad jam visuomet malonu lankytis gimtuosiuose Šiauliuose. Jis prisiminė, kad P.Višinskio bibliotekoje yra jo tėvo J.Sondeckio padovanotų knygų fondai. „Didžiausias malonumas – tvarkyti knygas.Gal reikėjo tapti bibliotekininku, o ne muziku,“ –garsiai pamąstė ir suskaičiavo pats turįs turtingą, per tris tūkstančius knygų bei įvairiausių leidinių biblioteką. Tačiau likimas lėmė muziką.

Profesorius Saulius Sondeckis – tarsi Lietuvos kultūros ambasadorius daugelyje Europos valstybių. Jo koncertuose neatsiribojama nuo politikos ir visuomeninio gyvenimo įvykių. Susitikime S.Sondeckis papasakojo, kaip po 1991m. sausio agresijos į koncertus Ispanijoje išvežė nuotraukas bei filmuotą medžiagą apie okupantų žiaurumus Vilniuje, kaip rengė spaudos konferencijas užsienyje, kad iš pirmų lūpų laisvoji Europa sužinotų apie taikių žmonių žudynes. O rugpjūčio pučas jį užtiko gastroliuojantį Vienoje, Zalcburgo festivalyje, kuomet Justus Franszas jam pasiūlė apsigyventi jo pilyje, jei į Lietuvą grįžti nesaugu.

Daugelyje pasaulio šalių koncertavęs Saulius Sondeckis kviečiamas į prestižinius kamerinės muzikos festivalius, diriguoja garsiems orkestrams. Tačiau, kaip ir pats prisipažino, jam labai svarbus buvo „Maskvos virtuozų“ kolektyvo pasiūlymas tapti pagrindiniu kviestiniu dirigentu, o šio orkestro vadovas tikina, kad S.Sondeckiui patiki ne tik dirigavimą savo kolektyvui, bet ir patį kolektyvą. Tokį pasitikėjimą reikėjo užsitarnauti ilgu, kruopščiu bei nuoširdžiu darbu. O jaunatviškasis maestro vis vardijo šalis ir menininkus, be jokių užrašų ar špargalių, tarsi koncertų salės nuo Italijos iki Japonijos jam buvo atsivėrusios tik vakar ar užvakar…

Saulius Sondeckis turi veiklos ir gimtajame mieste. Čia rengiami jo vardo festivaliai, jo vardu pavadinta Šiaulių konservatorija.

„O dabar malonus siurprizas jums. Gal rasit pažįstamų“, – paslaptingai ištarė profesorius ir parodė filmuotus kadrus iš Šiaulių berniukų choro „Dagilėlis“ koncerto, kurį Saulius Sondeckis surengė Sant Peterburgo Ermitaže. „Ermitažas – Rusijos kultūros širdis“, – atsidūsėjo maestro, – „Todėl didelė garbė ten koncertuoti“.

Renginiui baigiantis, padėkos žodį garbiajam svečiui tarė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, garsiai nusistebėjęs fenomenalia spalį aštuoniasdešimt penktąjį gimtadienį švęsiančio dirigento atmintimi. „Mums būna – atsikeliam rytą, savo pavardės neatsimenam…“, – garsiai pasiguodė miesto galva.

Ir tapo aišku kaip dieną – kiekvienam savo vieta šiame pasaulyje: vieniems lemta pasaulį džiuginti didžiuoju menu, kitiems kapanotis provincijos kasdienybėje. Tik kuo kalti Saulės miesto žmonės, kad juos valdo totalūs sklerotikai?

Nuotraukos – Vadimo Bubman.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.