A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Amžinai jaunas maestro | Tiesos.lt

🌄Amžinai jaunas maestro

Irena Vasinauskaitė   2013 m. balandžio 25 d. 12:54

0     

    

Amžinai jaunas maestro

Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekoje įvyko pirmasis projekto „Susitikimai. Šiaulių regiono kūrėjai – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai“ renginys. Jame viešėjo daugelio pasaulio šalių garbės vardų bei apdovanojimų savininkas, smuikininkas, dirigentas, profesorius, Šiaulių miesto Garbės pilietis, o paprasčiau tariant, šiaulietis nuo gimimo – maestro Saulius Sondeckis.

Susitikimo dalyviai turėjo unikalią galimybę pabendrauti su jaunatvišku pasaulio žmogumi, šį rudenį švęsiančiu 85-metį. Puikus humoro jausmas, fenomenali atmintis stebino ne vieną renginio dalyvį, kai maestro S.Sondeckis pasakojo apie savo koncertus didžiosiose pasaulio koncertų salėse, minėdamas garsiausius kompozitorius bei atlikėjus, kuriuos pažįsta asmeniškai. Ne vieną iš jų pats ir „atrado“ arba atvedė pas klausytoją. Ir nė lašelio kartėlio, kad jį, geidžiamą garsiausių kolektyvų dirigentą, kažkada atstūmė Lietuvos valdžia, 2004 metais likviduodama jo įkurtą kamerinį orkestrą, kuriam profesorius vadovavo per keturiasdešimt metų.

S.Sondeckis prisipažino, kad jam visuomet malonu lankytis gimtuosiuose Šiauliuose. Jis prisiminė, kad P.Višinskio bibliotekoje yra jo tėvo J.Sondeckio padovanotų knygų fondai. „Didžiausias malonumas – tvarkyti knygas.Gal reikėjo tapti bibliotekininku, o ne muziku,“ –garsiai pamąstė ir suskaičiavo pats turįs turtingą, per tris tūkstančius knygų bei įvairiausių leidinių biblioteką. Tačiau likimas lėmė muziką.

Profesorius Saulius Sondeckis – tarsi Lietuvos kultūros ambasadorius daugelyje Europos valstybių. Jo koncertuose neatsiribojama nuo politikos ir visuomeninio gyvenimo įvykių. Susitikime S.Sondeckis papasakojo, kaip po 1991m. sausio agresijos į koncertus Ispanijoje išvežė nuotraukas bei filmuotą medžiagą apie okupantų žiaurumus Vilniuje, kaip rengė spaudos konferencijas užsienyje, kad iš pirmų lūpų laisvoji Europa sužinotų apie taikių žmonių žudynes. O rugpjūčio pučas jį užtiko gastroliuojantį Vienoje, Zalcburgo festivalyje, kuomet Justus Franszas jam pasiūlė apsigyventi jo pilyje, jei į Lietuvą grįžti nesaugu.

Daugelyje pasaulio šalių koncertavęs Saulius Sondeckis kviečiamas į prestižinius kamerinės muzikos festivalius, diriguoja garsiems orkestrams. Tačiau, kaip ir pats prisipažino, jam labai svarbus buvo „Maskvos virtuozų“ kolektyvo pasiūlymas tapti pagrindiniu kviestiniu dirigentu, o šio orkestro vadovas tikina, kad S.Sondeckiui patiki ne tik dirigavimą savo kolektyvui, bet ir patį kolektyvą. Tokį pasitikėjimą reikėjo užsitarnauti ilgu, kruopščiu bei nuoširdžiu darbu. O jaunatviškasis maestro vis vardijo šalis ir menininkus, be jokių užrašų ar špargalių, tarsi koncertų salės nuo Italijos iki Japonijos jam buvo atsivėrusios tik vakar ar užvakar…

Saulius Sondeckis turi veiklos ir gimtajame mieste. Čia rengiami jo vardo festivaliai, jo vardu pavadinta Šiaulių konservatorija.

„O dabar malonus siurprizas jums. Gal rasit pažįstamų“, – paslaptingai ištarė profesorius ir parodė filmuotus kadrus iš Šiaulių berniukų choro „Dagilėlis“ koncerto, kurį Saulius Sondeckis surengė Sant Peterburgo Ermitaže. „Ermitažas – Rusijos kultūros širdis“, – atsidūsėjo maestro, – „Todėl didelė garbė ten koncertuoti“.

Renginiui baigiantis, padėkos žodį garbiajam svečiui tarė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, garsiai nusistebėjęs fenomenalia spalį aštuoniasdešimt penktąjį gimtadienį švęsiančio dirigento atmintimi. „Mums būna – atsikeliam rytą, savo pavardės neatsimenam…“, – garsiai pasiguodė miesto galva.

Ir tapo aišku kaip dieną – kiekvienam savo vieta šiame pasaulyje: vieniems lemta pasaulį džiuginti didžiuoju menu, kitiems kapanotis provincijos kasdienybėje. Tik kuo kalti Saulės miesto žmonės, kad juos valdo totalūs sklerotikai?

Nuotraukos – Vadimo Bubman.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.