Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos

Alvydas Mozeris. Prof. Vytautui Sinkevičiui ši kova buvo jo „gulbės giesmė“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 2 d. 0:11

41     

    

Alvydas Mozeris. Prof. Vytautui Sinkevičiui ši kova buvo jo „gulbės giesmė“

Šiandieną LRT radijo laidoje „Aktualijų studija“ įvyko dviejų nelygiaverčių varžovų dvikova: prof. dr. Ignas Vėgėlė vs prof. Vytautas Sinkevičius.

Pokalbį studijoje klausykite ČIA.

Kova jau pirmajame raunde baigėsi nokautu – panašu į tai, kad prof. V. Sinkevičiui ši kova buvo jo „gulbės giesmė“.

Vienas nedidelis, tačiau, manau, reikšmingas pastebėjimas.

Prof. V. Sinkevičius ir laidoje savo trigrašį nevykusiai bandęs įkišti advokatas A. Šindeikis visuomenę bando įtikinti, kad Vyriausybės nutarimas, nustatantis asmens konstitucinės teisės į fizinę asmens neliečiamybę ir judėjimo laisvės apribojimus, yra priimtas vadovaujantis Civilinės saugos įstatymu ir neprieštarauja Konstitucijai, kadangi Civilinės saugos įstatyme yra nurodyta, jog ekstremaliosios situacijos metu Vyriausybei yra suteikta kompetencija riboti viešųjų ir administracinių paslaugų teikimą bei ūkinės veiklos laisvę.

Taip, bičiuliai, tikra tiesa – Civilinės saugos įstatymas suteikia Vyriausybei tokią kompetenciją.

Kita vertus Civilinės saugos įstatymo teisės norma, suteikianti tokią kompetenciją Vyriausybei, nenustato ir/ar nesuteikia teisės riboti asmens konstitucinės teisės į fizinę asmens neliečiamybę, kuri, be kita ko, yra asmens teisės į jo privatų gyvenimą dalis, taip pat riboti asmens judėjimo laisvės.

Kitaip tariant, Vyriausybei yra suteikta kompetencija riboti viešųjų ir administracinių paslaugų teikimą bei ūkinės veiklos laisvę, tačiau TAI NEREIŠKIA, kad, nustatydama šiuos ribojimus, Vyriausybė turi teisę apriboti ir kitas asmens konstitucines teises, iš kurių vienos yra asmens konstitucinė teisė į fizinę asmens neliečiamybę ir asmens judėjimo laisvė.

Vyriausybė tokios teisės (teisės riboti/suvaržyti asmens privatų gyvenimą, jo judėjimo laisvę) neturi dėl labai paprastos priežasties – tokia teisė (kompetencija) Civilinės saugos įstatymu Vyriausybei NESUTEIKTA.

Klausiantiems ir/ar abejojantiems dėl to, ar Vyriausybės nutarimu nustatyti ūkinės veiklos laisvės, viešųjų ir administracinių paslaugų teikimo ribojimai iš tiesų riboja ir asmens konstitucinę teisę į fizinę asmens neliečiamybę, atsakau: dėl to nėra net menkiausios abejonės, kadangi bet kuri, net ir pati menkiausia invazinė medicininė procedūra, KAIP NE SAVO NORU pasirinkta procedūra, teismų praktikoje yra pripažįstama PRIVERSTINE procedūra.

Klausiantiems ar abejojantiems, ar tikrai yra pagrindas Vyriausybės nutarimu nustatytas procedūras laikyti procedūromis, kurios pasirenkamos ne savo noru, atsakau: dėl to nėra net menkiausios abejonės, kadangi „savo noru“ reiškia „aš noriu“. Kita vertus, jei „aš noriu“ yra tik „aš noriu dėl to, kad neprarasčiau darbo (ar pan.)“, tokiu atveju „aš noriu“ yra ne kas kita, o „aš esu priverstas“.

Dar daugiau – tam, kad asmens konstitucines teises ir laisves ribojantis Vyriausybės nutarimas galėtų būti pateisinamas ir pripažįstamas kaip atitinkantis Konstituciją ir įstatymus, įstatymas (šiuo atveju – Civilinės saugos įstatymas) ne tik turi nustatyti, kad Vyriausybei yra suteikiama teisė riboti asmens konstitucines teises ir laisves, bet ir nustatyti TOKIŲ TEISIŲ RIBOJIMO APIMTĮ, PAGRINDUS, TVARKĄ IR LAIKINUMĄ.

Todėl Civilinės saugos įstatyme nesant teisės normų, kurios nustatytų, kokia apimtimi gali būti ribojamos asmens konstitucinės teisės ir laisvės, šios teisės NEGALI BŪTI RIBOJAMOS, kadangi Vyriausybės NUTARIMU (poįstatyminiu teisės aktu) JOKIOMIS APLINKYBĖMIS NEGALIMA nustatyti asmens teisės atsiradimo sąlygų, riboti teisės apimties, ką savo nutarimuose ne kartą yra pažymėjęs Konstitucinis Teismas.

Geras pavyzdys šiuo konkrečiu atveju galėtų būti Nepaprastosios padėties įstatymas, kuriame yra tiksliai, aiškiai ir detaliai nustatyta, kokias konkrečiai konstitucines teises ir laisves bei, svarbiausia, kokia apimtimi, yra leidžiama apriboti nepaprastosios padėties metu.

Klausiantiems ir/ar abejojantiems, ar šio metu ir nėra ta nepaprastoji padėtis, atsakau – ne, nepaprastoji padėtis Lietuvoje nėra ir niekad nebuvo paskelbta, o ekstremalioji situacija nėra ir negali būti tapatinama su neparastąja padėtimi, kurios metu, beje, net Seimas negalėtų apriboti daugiau asmens teisių ir laisvių, nei šiuo metu jų yra apribojusi vykdomoji valdžia, t. y. Vyriausybė.

Ir tai, mano nuomone, yra didžiausias teisinis absurdas, su kokiu mūsų valstybė susidūrė kelių dešimčių psichopatų dėka.

Nuorodos į šaltinius, kuriais vadovautasi:

1. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išplėstinės teisėjų kolegijos 2016-07-05 nutartis administracinėje byloje Nr. AB-13882-3-66-3-00057-2015-8

2. Konstitucinio Teismo 2007-05-05 nutarimas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ir vėl klaida, dovanokit!       2021-09-3 10:50

Turi būti “sveikų žmonių atžvilgiu”, bet reiktų kažkaip pasitikrinti ar kartais neįsodintas KGB redaktorius mano PC tyčia daro klaidas? Geros dienos!

Jules       2021-09-3 10:47

Tai kame reikalas, reiktų klausti pseudo politikierių ir kitų apsišaukėlių pseudo demokratų ten, aukštybėse? Juk tai nusikaltimas sveikimų žmonių atžvilgiu, tiesa? Ačiū už patikslinimą ir klausimas, ką daryt su šitais kreivai išsišiepusiais nusikaltėliais ten ir čia, su tomis šiukšlėmis aplink mus ir ten, aukštybėse, Kapsukėje ir Riomeryje ar VDU? Taigi, “j’en appelle à la vérité, à tous les hommes. En plein coeur, je vous adresse”. Tschüß!

Ayn Rand -> Jules'ui       2021-09-3 8:45

Epidemijos metu skiepyti nuo ją sukeliančio patogeno masiškai išties negalima - tai epidemiologijos auksinė (vadovėline?) taisyklė. Tačiau skiepytis reikia pažeidžiamiems, nes jų gyvybei ar sveikatai gresia tiesioginis pavojus, ir tokia išimtis visuotinai priimta mokslo. Beje, nuo peršalimo viruso (kaip SARS, pvz.), masinis skiepijimas yra pavojinga kvailystė bet kuriuo atveju dėl suprantamų priežasčių. Ir net jei būtų skiepai tikri ir patikimi.

Jules       2021-09-3 6:49

Kaip ten medicinos vadovėliuose iki Covid-19 (kovidistų revoliucijos) parašyta, kad epidemijos metu negalima vakcinuotis, nes virusas sužadinamas mutacijoms - savigynai ar kam? Prašom tikslinti, nuneigti, bet faktais ir argumentuotai, ir be patyčių, jei suklystame. Ačiū už supratingumą ir tęskite mano mintį toliau.

Man patiko       2021-09-3 4:48

„Despite Israel’s mass vaccination campaign, the virus has continued to spread”
Čia iš žemiau pateiktos nuorodos.
(habilitās)

The Epoch Times       2021-09-3 1:42
VION        2021-09-2 22:30

Japonai Modernos skiepuos vėl rado metalinių dalelių:
https://www.youtube.com/watch?v=XcYQHGdWmzQ

to "elfei"       2021-09-2 21:23

Nekliedėk, nes Kapsukėje studijavo mokslo pirmūnai - geriausi iš geriausi ir visada pasiryžę išduot Tėvynę, ir pastatyti Mokslinį Komunizmą, įvykdyti pasaulinę Proletariato revoliuciją, kaip dabar Kovidistų. Dvejetukininkų ten iš tolo neprileisdavo, nes šie neturėdavo išdavystės geno, o mokslo pirmūnai visada pasirengę tarnaut tironijoms - despotijai.

I. Vėgėlė       2021-09-2 21:07

dar nevakcinuotas, todėl mąsto aiškiai ir tiksliai. Negi nepastebėjote, kaip pradeda painiotis vakcinuotųjų mintys? Pirmiausia jie pradeda didžiuotis savimi, patiria euforiją. Paskui kažkas atsitinka, jie kažko išsigąsta. Trečias etapas - jie tampa agresyvūs ir pradeda puldinėti nevakcinuotuosius, tarsi šie būtų kalti dėl jų savijautos. Ketvirtojo etapo dar reikia palaukti, manau, nebeilgai. O jūs, žmonės, tikitės iš jų logiškų veiksmų ar kalbų???

"elfei"       2021-09-2 19:48

vaikeli, tu propagandonų kursus Vilniaus Darbo raudonosios vėliavos ir Tautų draugystės ordinų valstybinis Vinco Kapsuko universitete? Labai jau skystai tau gaunasi. Net tau įduotų špargalkių nesugebi nurašyti, dvejetukininke?

O ko jūs tikėjotės?       2021-09-2 19:44

Baikite juokinti. Kas tas prof. Vytautas Sinkevičius? Ogi Minsko milicijos mokyklos filialo Vilniuje (MRU) pimpačkiukas. Viskas, ką nors kalbėti yra beviltiška…

Raigerdas       2021-09-2 19:20

Pakartosiu savo komentarą:“Daugybė žmonių džiaugiasi sužinoję, kad yra toks šaunus žmogus Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė. Tai suteikė mūsų piliečiams viltį, kad TEISINGUMAS Lietuvoje dar nėra iki galo supuvęs. O prof. V. Sinkevičius atstovauja tą pūvantį Lietuvos TEISINGUMĄ, ir mano manymu, valstybė jį be reikalo maitino nuo pat 1975 metų, kai jis pradėjo dirbti VU Teisės fakulteto Valstybinės teisės katedros dėstytoju. Šitas ponas buvo geras ir komunistams, jis yra geras ir dabartiniams valdžiažmogiams. Jis pretendavo ir į KT teisėjus. Gerbiamas I. Vėgėlė pavadino V. Sinkevičių demagogu radijo laidoje ir šitas nei kiek neįsižeidė.
Aš labai seniai sakiau, kad negali būti jokio Sovietinių laikų Konstitucinio Teismo. Čia yra visiškas absurdas. Reiškia yra įstatymas, o KT yra to įstatymo interpretatorius. Sakykite prašau, ar reikalingas interpretavimas šiame sakinyje:“Vilnius dabartiniu metu yra Lietuvos sostinė”. Arba paimkime Konstituciją. Štai pavyzdys:“7 straipsnis
Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.
Galioja tik paskelbti įstatymai.
Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės”.  Atsiprašau, ir tam reikalui, kad suprasti, kas parašyta Konstitucijoje, reikalingas Konstitucinis Teismas, kuris išaiškintų Seimo nariams, ką reiškia vienas ar kitas Konstitucijos straipsnis? Kas čia? Vaikų darželis ar Seimas? Ir jie ten skaityti nemoka? Na, visiškas idiotizmas. Bet kaip atsirado tas idiotizmas? Nejaugi nėra autorių? Pasirodo, kad yra tas šaltinis, iš kur prof. V. Sinkevičius semiasi sau nurodymus:“14. Būtina padaryti viską, kad įsakymai ir sprendimai – tiek teisiniai, ekonominiai, tiek ir administraciniai – nebūtų konkretūs”(KGB Instrukcija). Štai, kam buvo reikalingas KT. Todėl ne be reikalo sovietmečiu rusų liaudis sakydavo:“Zakon, kad dyshlo, kuda dunul - tuda i vyshlo”. Taigi. KT reikalingas, pagal KGB Instrukcijos nurodymus, būtent toms dumplėms pasukti reikiama linkme. Ir štai dar vienas punktas:“18. Būtina veikti taip, kad tarnyboje būtų paaukštinami tik tie vadovai, kurie nuolankiai vykdo savo pareigas ir nepajėgia svarstyti problemų, esančių už jų veiklos ribų”. O ką dirbo V. Sinkevičius? 1981–1983 m. dirbo LTSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo skyriaus vyr. referentu; 1983–1985 m. - Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo Pirmininko pavaduotojo padėjėjas, 1985–1989 m. – Pirmininko padėjėjas. Reiškia, dirbdamas referentu, kalbas rašė komunistiniams vadovams arba jas redagavo. Tai štai, kas pūdo mūsų TEISINGUMĄ. Šitiems “teisėjams” rūpi tik jų atlyginimas. Nežinau, kiek eurais dabar, bet kažkada tai KT teisėjams buvo 13 840 Lt atlyginimas. Pasaka. Ir už ką? Už LR Konstitucijos straipsnių interpretaciją. Tai bent gyvenimėlis. Tiesiog Rojus Lietuvoje pasirodo egzistuoja, tik ne visiems, nes kaip parašyta G. Orwell “Gyvulių ūkyje” - jie yra lygesni tarp lygių”.

Raigerdas       2021-09-2 19:16

Kartais komentatorė elfe būna labai įžvalgi. Štai ir dabar pataikė tiesiai į dešimkę:“elfe   2021-09-2 13:41
gerai butu perziuret visu Premjeres I.Simonytes patareju biografijas”. “Stai kad ir patareja Sveikatos apsaugos klausimais Živilė Gudlevičienė. Paklausykim, ka ji kalbejo per mokytoju streika:
„Tokia protesto prieš netinkamą atstovavimą forma yra priimtina ir vykdoma daugelyje demokratinių pasaulio šalių. Džiaugiamės, kad švietimo sistemos darbuotojai, mokytojai bendrąja prasme, suteikė mums visiems šitą neįkainojamą demokratijos pamoką“, – teigia Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė.” Faktiškai gaunasi, kad tas streikas buvo organizuotas konservatorių ir jų pakalikų. Reiškia konservatorių partija turi gana galingus korupcinius ryšius. Ir šita partija yra korupcionierių interesus ginanti partija, o nuo jų neatsilieka ir liberalai. Gerbiama elfe, turiu prašymą į jumis dėl bilijonų. Patikslinkite, kurį bilijoną jūs turite omeny? JAV yra milijardas, o JK tai tūkstantis milijardų - 1 000 000 000 000.

Hmm..        2021-09-2 18:12

O gal LRT galetu vienakart padaryt tyrima - kaip atsitiko, kad begdami nuo Melo imperijos i Vakarus, atsidurem tik globalaus, godaus valiutu sukciaus imperijon?.. Ar tai kokia Melo imperijos gudri “fondine pakisa” musu rentas ussidalinusiems vedliams?.

elfe > Ėlėrtė.Ir dar Ėlėrtė        2021-09-2 18:05

O jee..
visada atidziai isklausyit ka sako Indre Makaraityte… jei tik norite isgirst, ka apie tai mano antinacionalistas, globalios korupcijos diktatorius Sorosas. smile

https://lzc.lt/komanda/

elfe        2021-09-2 17:06

Živilė Gudlevičienėbuvo ikurusi Medicinos Biotechnologiju centra. Skamba graziai?.. Ji jam vadovavo. Buvo direktore. Ir vienintele darbuotoja.

Dar ji buvo isipasius i tokia Baltic - American clinic.https://www.bak.lt/gudleviciene-zivile-2/

Paziurejus i sios klinikos remejus - Cigna, Aljans, Corps, Humana, kuriu pelnas 956 bilijonu.. ir kt.
Panasu, kad sios globalios sveikatos draudimo kompanijos
siekia susiprivatizuoti musu kunus lyg gyvunus ir “pasirupint” jais. Kartu per savo lobistus isrupinus   visiska laisve vaistu kainoms…
tad dar didelis klausimas ar I.Simonyte ( o taip pat Nauseda) su savo patarejom rupinasi musu sveikata, musu verslo reikalais, ar tik siekia suzymeti visus lyg gyvunus tais “galimybiu” pasais globaliu “draudiku"naudai, kuriu virsunej galimai BlackStone, nusipirkes Nord LB su Nordea uz milijarda banka pasivadinusi Luminor. Jo savininkas Stephen Allen Schwarzman funduoja Oksfordo Humanites centra.. 300 mil skyre Kinijos mokslininkams.. ir 10 Izraelio bibliotekoms..Jis nusipirko uz 5 bil AncestryDNA - stambiausia geneologijos kompanija su visais DNR tyrimais, kiausineliu ir spermos donoru bazem, semu geneologiniu medziu duomenimis..  Isigijo medicinos priemoniu BIOMET kompanija.. Hospital Corporation of America (HCA) +UK su virs 900 bil pelnu… Tuo tarpu kai dukterine (?) Lario Finko Black Rock tik apie 50 bil.

Mū!..       2021-09-2 17:04

WHO monitoring new coronavirus variant named Mu? Pasaulis visai išdurnėjo: “The variant, B.1.621 - or Mu - is the fifth Covid variant of interest”, - mū-ū-ū!

Kas tas Milaitis?       2021-09-2 16:58

Gal praporščikas? Kodėl jis turėtų mus dominti?

Ir kuo       2021-09-2 16:20

tu elfe džiaugiesi?
Kad bendrauji su j. Milaičiu ir kitais kagebistais?!

Nepainiokime       2021-09-2 15:00

gulbės giesmės su kiaulėko kriuksėjimu.

Jules       2021-09-2 14:43

Kodėl šitie sovietinių fundamentų praktikai ir auklėtiniai nepagalvoja, kodėl lietuviai šiandien nebepasitiki tokia pseudo mažumų valdžia ir medikais be pravestos rimtos desovietizacijos – nebenori vakcinuotis? Juk mes visi esame vienaip ar kitaip paskiepyti ir tikrai nesame nusiteikę prieš laiko patvirtintas ir išbandytas vakcinas. Kodėl nebėra pasitikėjimo apsišaukėliais ir pseudo mokslu, nebeklauso neosovietikų ir nebetiki jų išsidirbinėjimais? Ypač pasitarnavusiais Blogio imperijai ir jos sąjungininkėms. Kiek kartų ta medikų bendruomenė klydo, teikė prieštaringą, klaidingą informaciją, melavo nuo pat Sanitarinio karo pradžios? Pseudo medikai ir tokie pat politikieriai, visokios misės ir misiūtės arba buhalterės, kolchozų plėtros docentės ir docentai melavo lietuviams, kad virusas natūralus, o ne dirbtinis, o iš kažkokio ten Kinijos turgaus, nuo kažkokio ten pasiklydusio šikšnosparnio. Ar tai jį suvalgius, ar paglosčius tą šikšnosparnį? Kad virusas dirbtinis ir iš laboratorijos dabar visuotinai žinoma. Kiek daug pseudo mokslininkų virusologų ir medikų mums melavo ir slėpė Tiesą? Ko vertos tokių pseudo virusologų disertacijos, jų moksliniai laipsniai? Kodėl jie pliurpė, kad tai natūralus virusas, o ne iš laboratorijos? Mums melavo ir toliau meluoja. Kodėl jie taip elgiasi? Jums neatrodo, kad šitie melagiai tikrų tikriausiai iš esmės nusikaltėliai? Gauna algą nenaudėliai ir apgaudinėja žmones, slėpdami Tiesą? Kur tai matyta? Todėl žmonės ir nebepasitiki, ir nebepasitikės, kai ir tiesa bus sakoma. Kiek prieštaringos ir apgaulingos informacijos, grynojo melo paleista į viešumą? Žmonės pradės nebepasitikėti medikais, mokslininkais dėka šitų nusikaltėlių, kaip nepasitikima pseudo istorikais. Ar galima pasitikėti vakcinų gamintojais, jei jie keičia pavadinimus, jei jie tokie pat pseudukai ir apsišaukėliai, kaip kai kurie teisininkai, buvę Sovietijos fundamentų grandais, grandisimais? Mes tikrai jau turime daug tų antikūnelių prieš tokius nenaudėlius. Kaip galima pasitikėti tokiais docentais ir profesoriais? Ko verti tokie mūsų specialistai ir jų bendruomenės, plaukusios iš Sovietijos fundamentų vandenyno ir iracionaliosios politikos, iracionaliosios filosofijos. Tikėjo ir diegė Mokslinį Komunizmą, o dabar ką daro ir kuo tiki? Pinigų galia, A-bombačkos galia, ar kuo? Kas tie galimybių pasai, kokių pasaulis dar nebuvo regėjęs? Tokios totalios ir viską apimančios sekimo, kontrolės ir eilinių žmonių bejėgiškumo ir pažeminimo, beteisiškumo. Juk tai panašu į biologinį ginklą, paleistą į pasaulį kam, kokiai funkcijai atlikti? Kodėl pavertė mus zombiais, debilais, uždraudė mūsų veidus? Epidemijų buvo ir bus, ir be tų laboratorinių virusų. Nusikaltėliai pirmiausia tie, kurie juos kuria ir platina, o ne mes, kuriuos žadama segreguoti ir lupti, uždaryti į konclagerius arba šaudyti ir kitai galabyti, kaip ragina Delfio ir kitų dezinfosklaidos priemonių komentatoriai. GP yra nusikaltimas mūsų atžvilgiu ir Konstitucijos paneigimas. Taip raginantys arba skatinantys, provokuojantys daryti yra mažų mažiausiai šiukšlės ir menkystos, o ne mokslų daktarai ir docentai.

Ėlėrtė.Ir dar Ėlėrtė       2021-09-2 14:09

Pora nuorodu į ĖLĖRTĖ:
LRT Aktualijų studija. Kodėl po Igno Vėgėlės kalbos susipriešino teisininkai?
Indrė Makaraitytė. Labiau sisteminio veikėjo nei naujoji sąmokslo teorijų skleidėjų žvaigždė reikėtų paieškoti

demesio       2021-09-2 13:55

straipsnis RESPUBLIKOJE apie skiepus-visa tiesa

elfe       2021-09-2 13:41

gerai butu perziuret visu Premjeres I.Simonytes patareju biografijas. Man toks ispudis, kad jie ne tiek savo sriciu specialistai, kiek propagandistai.
Stai kad ir patareja Sveikatos apsaugos klausimais Živilė Gudlevičienė. Paklausykim, ka ji kalbejo per mokytoju streika:

„Tokia protesto prieš netinkamą atstovavimą forma yra priimtina ir vykdoma daugelyje demokratinių pasaulio šalių. Džiaugiamės, kad švietimo sistemos darbuotojai, mokytojai bendrąja prasme, suteikė mums visiems šitą neįkainojamą demokratijos pamoką“, – teigia Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė.”

https://www.aidas.lt/lt/visuomene/article/20322-12-01-gaila-kad-kitos-profsajungos-ir-sajudziai-ne-tokie-ryztingi-kaip-streikuojantys-mokytojai

elfe       2021-09-2 12:39

begal dziaugiuos I.Vegeles sveiku protu. Respect.
negaliu nepritart ir visiems cia komentavusiems. Respect.
nebelieka ka bepridurti, nes visiskai tos pacios mintys ir man kilo klausantis sios laidos.
pagarba ir laidos vedejui uz pakankama objektyvuma.
dazniau klausysiuos LRT radijo…

Vėl       2021-09-2 12:27

Julius Milaičio tryda, plius konstervų propagandistas sysys.

ona       2021-09-2 12:24

“jules"ponas Sinkevicius nuo nepriklausomybes pradzioa atidave setonui dusia ir labai pigiai(o gal ir ne?)mat konservatoriams bunant valdzioje p.Sinkeviciaus trobesys,panasiai ,kaip ir Narkeviciaus randasi pasienio zemese,keliuka Landzberio gaujele sutvarke(tada buvo zvirkelis,dabar aiskiai asfaltuotas?)Tuometine zurnalstika buvo nepaperkama,tad pradejo si sin.tarkuoti,o dedule iprastai pasikviete kazka is KGB chebros ir susvilpe,viskas nutylo ir net neprisimena.Niekur nedesis,LRytas 20 ar 25 %% Lryto akcijas(valstybines)nupirko toks “amerikietis berods Gudelis uz 10%,tad ne veltui net apsiseilije drabstosi Ignatavicius su alkasu Bruveriu,nesenai patys save isrinko “geriausiais"Va kaip dermokratiskai gyvename.Man jau vidskas po barabanu.

Kis       2021-09-2 12:11

man patiko,kai riomeristas Sinkevicius argumentuoja,kad Konstitucija reikia skaityti “placiau,tarp eiluciu”.o kontraargumentas Vegeles paprastas reikia laikyti Konstitucines raides ir jokiu isvedziojimu.Bravo Velickai ir daktarui Vegelei,o tie klapciukai zino,kad “reikia”,kaip jie save zemina-kosmaras,neaugi jie neskaito spaudos uz Lietuvos ribu?

stasys       2021-09-2 11:26

Nespekuliuokime nuomonėmis kas būtų jei būtų po dešimt metu . Šiandiena sprendžiamos problemos tiek pat svarbios kaip ir tai kas mūsų laukia tolimoje ateityje . Jei kalbame apie Lietuva ir jos problemas jos negali atgarsiu persinešti į ‘Blogio imperijos kabinetus ’ ten kažkur buti spendžiamos o ir Lietuvoje užtenka protingu žmoniu kad nereikėtu klausytis ‘kompetetingu’ svetimu nuomoniu. Man svarbu viskas kas leidžia rasti visuomenėje dialogą problemai spresti ir sutrumpinti to bendro sutarimo visuomenėje kelia . Vienok neneigiu kad visi turi teise naudotis tomis priemonėmis ir įrankiais savo nuomonei ir teisei apginti kuriuos leidžia ir gina Konstitucija. Jei politikas ar koks valdžios kritikas negali girdėti savo atžvilgiu kritikos , jo vieta šiukšlyne , taip kaip jš tokio galimą nulipdyti tik toki patį valdžioje partieti sėdinti . Tikros pilietinės permainos Lietuvoje galimos tik gerinant opozicijos gretu darbą ir kultūros lygį yba tik tokia priemonė realiai gali veikti ir pačia pozicija valdžioje turinčius . Mifas kad senosios politinės partijos pačios gali pasikeisti , to padaryti jos negali be realios konkurencijos- spaudimo iš šono naujomis partijomis su visai kitu požiūriu į visuomene. Ne problemos visuomene skaldo , jos yra šiandiena bus ir rytoj , o ju sprendimo būdai .

Dėl skiepų       2021-09-2 10:59

I. Vėgėlė ne medikas, todėl dėl skiepų ,,naudingumo” gali ir klysti. Bet jis sąžiningas kaip savo srities profesionalas. Jeigu visų sričių profesionalai dirbtų taip sąžiningai, visas pasaulis jau būtų įžengęs į daug šviesesnę savo evoliucijos stadiją. Net ir Lietuvoje yra sąžiningų medikų, kurie netyli. Palaikykime ir juos.

Apie tokio tipo       2021-09-2 9:17

skiepų naudą galėsi kalbėti po 10 metų, o dabar tai viso labo nešvarus verslas (biznis), ne daugiau. Ir tai ne tik mano nuomonė, o kur kas rimtesnių ir gana galingų veikiančių politikų ES nuomonė, kurią banina dezi LRT ir kita geltonoji dezinfosklaida. Dar kartą kartoju, kad pirmiausia “Les vaccins c’est du business, rien d’autre!”. Jums kartoji ir kartoji, o jūs vėl tą patį per tą patį - nei girdite, nei perskaitote, nei apgalvojote. Jums svarbu tik tai, ką pasako Blogio imperijos sąjungininkai arba Sovietijos fundamentų buvę vykdytojai ir plėtotojai, kodėl?

stasys       2021-09-2 9:07

I.Vėgėlė neneigia skiepu naudos visuomenei . Čia tiems berazumiams kurie dešine ausimi apkurte .I.Vėgėlė kritikuoja vyriausybe ir valdančius dėl per ilgo ir užtęsto , neapibrėžiant laiko, įvestos ekstremalios situacijos Lietuvoje. Taip kaip vyriausybė paskutinė sužino apie naujausius tyrimus covid   tirimose jo keliamas klausimas ar tikslinga vyriausybei ta padėtimi ypatinga naudotis . Kaip rezultatas nesubalansuoti vyriausybės žmogaus teisiu apribojimo spręndimai pažeidžiant proporcingumą ,būtina suvaldant krizine situacija . Dėl Sinkevičiaus ‘gulbės giesmės’ galima ginčytis , bet jo ne visi Konstituciniai komentarai būna tokie, kaip šis ,beviltiški .

Abelis       2021-09-2 8:55

Pagarba prof. Ignui Vėgelei. Už juridinį tikslumą, santūrų dalykinį toną ir humanišką poziciją. Na, o p.p. Sinkevičius ir Šindeikis seniai žinomi savo tendencingumu. Neprofesionalumu.

Prašalietis       2021-09-2 8:49

Yra keista ieškoti neiškraipytos teisės, konstitucijos, įstatymų taikymo eilinį kartą kitam šeimininkui prisiekusių “tautinių” kolaborantų “elito” vairuojamame lansberginiame durnių laive. Šis “tautinis elitas” ir jį aptarnaujantis “patriotinis” personalas jau 30 metų eiliniams žmonėms pasakoja “Konstitucinių ir kitokių dvasių” tik jiems “kuždamas provakarietiškai demokratines tiesas”, kurios likusiame pasaulyje neegzistuoja ....

Dovanokit už skubėjimo       2021-09-2 8:21

klaidą, nes turėjo būti “Jų nemalonei mes visgi mokame ir skaityti, ir logiškai, kritiškai ...” Tschüß!

Jules       2021-09-2 8:14

Ar Jums neatrodo, kad tas V.Sinkevičius tipiškas okupacinio režimo aukštas kolaborantas, besinaudojantis priešo suteiktomis privilegijomis ir viršenybėmis mūsų atžvilgiu – okupacijos suteiktomis privilegijomis? Nežinot, ką jis veikė iki Gorbio, kokios valstybės naudai dirbo? Kodėl Sovietijos fundamentų profesionalai mus moko gyvenimo ir Konstitucijos, už kurią mes balsavome ir iki kokio apgailėtino lygio dabar mes čia nusiritome su tokiais Sovietijos veikėjais? Ar tiesa, kad ši persona nuo 1975 m. buvo Kapsukės Teisės fakulteto Okupacinės teisės katedros dėstytoju, o nuo 1981 metų Okupacinės Aukščiausiosios tarybos prezidiumo tarnautoju iki 1990 metų, kai oponuojantys režimui tuo metu turėjo gyventi už įstatymo ribų be jokio socialinio ir fizinio saugumo? Kas čia per toks privilegijuotas teisės genijus, tinkąs visoms valdžioms? Okupacinei ir Laisvai, ir nepriklausomai Lietuvai. Gal ji jau nebe laisva ir nepriklausoma, o praradusi suverenitetą, ką manote? Jai juk dabar vadovauja Pasaulio Vyriausybė PSO pavidalu, tiesa? Be rimtos desovietizacijos, be visuotinos liustracijos Lietuva neturi ateities. Kaip galima okupacinio režimo kolaborantus prilyginti jo oponentams, kad ir tai Lietuvių kalbos mokytojai vakar dezi LRT laidoje, kuriai kita neosovietikė neleido pasisakyti, visaip trukdė išsakyti savo nuomonę ir faktus iki galo, kai jai kovidistai grasina mirtimi komentaruose.  Kas neosovietikams suteikė teisę taikyti dvejopų standartų principus ir teikti privilegijas okupacinio režimo kolaborantams ir Sovietijos fundamentų (Fundamentals of Soviet Law) grandams?  Ar Jums neatrodo, kad okupacinio režimo aukšti kolaborantai ir jų auklėtiniai Kapsukėje ar Riomeryje turėtų būti kuklesni padorių piliečių atžvilgiu? Iki ko mes nusiritome, a? Jie galėtų mums tik patarinėti, dirbti padėjėjais, o ne mums vadovauti. Ir dar, kaip ten su tuo Žalimo arba ekspremjero Skvernelio teisėtumu užimti jų turėtas pareigas paskutiniais mėnesiais, nagi paaiškinkite tie, kurie esate nesutepę savo biografijas Sovietijos fundamentų diegimu ir tarnavimu priešui. Konstitucija parašyta ir patvirtinta referendume ne Sovietijos fundamentų grandams ir jų auklėtiniams, o mums visiems. Jų nemaloniai mes visgi mokame ir skaityti, ir logiškai, kritiškai mąstyti, kad ir kaip jie šito nenorėtų. Prašom mane čia argumentuotai faktais paneigti ar pripažinti tokią mano nuomonę, kaip atitinkančią tikrovę - dabartinę padėtį valstybėje.

O.G       2021-09-2 8:12

Negalėjau klausytis Sinkevičiaus sapaliojimų. Jisai dirba iš vien su nusikaltėliais, kurie žudo mūsų žmones su vakcinomis (genetiniais nuodais). Ir nereikia būti aklam ir kurčiam, kad nematyti, kad čia vyksta žmonių genocidas. Džiugu, kad yra Ignas ir kiti advokatai, kurie mato šią aferą kitomis akimis. Šito melo niekur nepaslėpsite ir nebereikia vadovautis konstitucija, kuri pas mus seniai nebegalioja. Dabar tik mes kiekvienas galime gelbėtis iš šios valties, kurioje sėdime visi ir kurti valstybę iš naujo, nes globalistams, mkurie sugalvojo šį žudymo įrankį, prisidengdami pandemija - žmonių nebereikia ir juos reikia sunaikinti. Dievas man davė dovaną šią aferą matyti kitomis akimis ir todėl sakiau ir sakysiu, kad jokios pandemijos nebuvo, o suplanuotas biologinis karas žmonių žudymui. Linkiu visiems sėkmės ir nutokite bijoti ir pasakykite sau, kad jums su šia supuvusia sistema ne pakeliui. Žmogus turi gyventi laisvėje, meilėje ir be jokios baimės, kurti, auginti vaikus ir džiaugtis gyvenimu.

Rasa       2021-09-2 8:00

Verta paklausyti. Iš teisininkų diskusijos visiškai aišku, kad nei vyriausybei, nei seimui nerūpi teisiškumas ir tautos sveikata. Jie neatsiremia nei į Lietuvos teisę, nei į kitų šalių patirtį. Jiems rūpi subesti į kiekvieną po šešis skiepus, bet tobulinti sveikatos sistemos darbo nereikia. Beje yra statistika, berods Rusteikos str. (šitoj laidoj neminėta), kad sumažintas kovidinių lovų skaičius. O sirgti tai gali visi ir skiepyti ir ne.

R.Ri       2021-09-2 7:27

Dar turiu vieną pastebėjimą. Tos Sinkevičiaus sąpalionės apie Konstitucijoje numatytą teisę ”būti neužkėstam” neturėtų būti net aptarinėjamos, nes remiasi melagingais pradiniais duomenimis - atseit užkrėsti gali tik nepasiskiepijęs žmogus. Šitas melas propagandistų grūdamas tam, kad supriešinti pasiskiepijusius ir ne. Užsikrėsti ir užkrėsti lygiai sėkmingai gali ir vieni ir kiti. Pasiskiepiję užkrės daugiau, dėka tos idiotiškos propagandos, kuri sudaro įspūdį, kad pasiskiepijus jau galima nesisaugoti.

R.Ri       2021-09-2 7:06

Galbūt Sinkevičius kažkada ir buvo rimtas teisininkas, bet dabar - tik vienos partijos ”patarnaujantis personalas”. Bet kuriuo klausimu, dar jam neprasižiojus jau žinau ką sakys. Vienus politikus visomis išgalėmis bandys teisinti, netgi spjaudamas į Konstituciją, kitus sudirbinės už menkiausius dalykus. Visa ta jų - ”riomerinių” kuopelė pasižymi ypatingu subjektyvumu (Valentinavičius, Urbonaitė, Sinkevičius…), bet dvaro medijose pristatomi kaip nepriklausomi. Bjauru.

buv. KT pirmininko       2021-09-2 1:01

E.Kūrio LR Konstitucijos 12 str. interpretacija (atskiras, tai ne platus ir pan…)pagimdė visą spektrą Konstitucijos str. interpretacijų, kurias taip pamėgo D.Žalimas ir V.Sinkevičius, duetu, vienas kitą papildydami. Kaip pvz., galima nurodyti dvigubos pilietybės nereikalingą referendumą - kai asiliškas užsispyrimas ant juodo sakyti balta ir atvirkščiai,D.Žalimo įtikinėjimai dėl Partnerystės įstatymo, kurį jis drįso interpretuoti kaip šeimos įstatymą ir t.t. Taip sakant, atsirado terminas ,,Konstitucijos dvasios”. Šaunus p. Vėgėlė, jam pritariantis p. Velička, galutinai sudirbo nevykėlį Sinkevičių, bandantį save pristatyti ,,Konstitucijos tėvu”. Juokinga, jei nebūtų graudu. Įtariu, kad drąsus Dobrovolsko noras įvesti tris nereikalingas lietuvių alfabetui raides, ne be Sinkievičiaus palaiminimo - juk iš jo netaisyklingos liet.k., gali suprasti, kad jis nuo Troki , o ne Trakų, kur namuose kalbama ,,po prostu”. Laikas į atsargą, p. Konstitucijos aiškintojau, Jūs gadinate studentų ausis i, be abejo, žinias.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Australai iš tiesų turėjo pykti ne ant Novako Djokovičiaus

Romaldas Abugelis. Apie laimę ir gerovę

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken: Rusijos agresijos žmogiškoji kaina bus daug kartų didesnė, nei matėme iki šiol

Prof. Jonas Jasaitis. Atsiliepiant į A. Blinkeno kalbą Berlyne, skirtą pasaulio tautoms

Garsus medicinos žurnalas skelbia, kad Facebook‘o neobjektyviame „faktų tikrinime“ nėra atskaitomybės

Už balos. Ko diktatoriai išmoko apie Bideną 2021-aisiais?

Chaotiška Baideno spaudos konferencija: perkrovimas virto perdozavimu

Eurokomisarė migrantų atstūmimo klausimu išlieka griežta: tai neturi vietos ES

Ignas Vėgėlė. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios, tenka atidirbti propagandai

Tikrieji neapykantos kurstytojai – LRT nori atverti pragarą?

Moterimi persirenginėjęs Airijos kunigas nutraukė savo tarnystę: nesulaukė palaikymo iš vyskupo

Europos Komisija atsisako skelbti Ursulos von der Leyen ir Pfizer korporacijos vadovo susirašinėjimo žinutes

Edvardas Čiuldė. Dar kartą apie Vilniaus universitetą: universiteto dvasios atstatyti jau nepavyks niekados niekam

Vytautas Sinica. Valdžia su visuomenės dauguma ir toliau renkasi gyventi karo sąlygomis

Dominykas Vanhara. Ar Šimonytės vyriausybė vis dar turi pasitikėjimą Seime?

Leonas Milčius. Išduoti Sąjūdžio pažadai ir vertybės, pažeminta lietuvių valstybinė kalba

Daiva Tamošaitytė. Dvi Lietuvos: kas daugiau?

Bažnyčios krizės grimasos: Čikagos kardinolas vadovavo pagoniškai ceremonijai

Anglija panaikina visus COVID pasus, reikalavimus dėvėti kaukes, darbo apribojimus

Vytautas Radžvilas. Žvelgiant į seną nuotrauką

Albertas Žostautas. Jie sulaužė Lietuvos Konstituciją ir išdavė

Vytautas Radžvilas. Prisikėlė jedinstvo ir LKP, pasidalijusi į skirtingų pasivadinimų atskiras partijas

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Klausimai ir atsakymai

Nacionalinis susivienijimas dėl galimos korupcijos Vilniaus savivaldybėje kreipėsi į STT

Lenkija: kritikuoti Kiniją vien tam, kad įtiktume Amerikai nėra mūsų interesas

Vytautas Sinica. „Valdantieji meluoja, kad dėl asmenvardžių nepažeidžia Konstitucijos“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.