Prezidento rinkimai 2019, Demokratija ir valdymas

Alvydas Medalinskas. Šleikštulys, arba Net Ukrainoje buvo labiau bešališki prezidento rinkimai, nei dabar matau Lietuvoje

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 7 d. 7:59

33     

    

Alvydas Medalinskas. Šleikštulys, arba Net Ukrainoje buvo labiau bešališki prezidento rinkimai, nei dabar matau Lietuvoje

Toks jausmas apėmė pažiūrėjus kinoteatruose rodomą filmą „Valstybės paslaptis“ apie prezidentės D. Grybauskaitės valdymą. Panašaus propagandinio turinio produktus, skirtus prezidentui einant pareigas, kuria Rusijoje. Apie Putiną Didįjį. Bet čia – Lietuva.

Kam prireikė  panašų Grybauskaitės paveikslą paleisti į ekranus prieš pat prezidento rinkimus? Manau, kad po jų D.Grybauskaitė gali tapti premjere pagal Putino-Medvedevo tandemo patirtį, taip dar labiau priartinant Lietuvą savo vidaus politika prie „putiniškos“ Rusijos, o ne demokratinių šalių standartų. Tik reikia, kad rinkimus laimėtų žmogus, kuris sutiks būti vieną kadenciją silpnu prezidentu, nesikištų į teisėsaugos sistemos reikalus, palikdamas tai Grybauskaitės rankose, (šį kartą – kaip premjerės), o po 5 metų neturėtų ambicijų siekti dar kartą prezidento kėdės, ją užleisdamas dabartinei prezidentei.

Kitoje barikadų pusėje stovi asmuo, atėjęs iš policijos sistemos, ir aiškinama, kad, jei jį išrinks, Lietuva gali tapti policine valstybe, ignoruojant akivaizdų faktą, kad per Grybauskaitės valdymo metus Lietuva jau tapo kažkuo panašiu į „policinę valstybę“ dar iki to meto, kai į valdžią pradėjo eiti žmonės iš policijos sistemos. Tai tik vieno proceso dvi sudėtinės dalys. Siekiant, kad tai būtų užmiršta, o žmonės entuziastingai palaikytų tolesnį Grybauskaitės valdymą, (kol kas – kaip premjerės), reikia išbalinti mundurą, parodyti, kad visi žingsniai vidaus politikoje, kai galimai balansuota ties Konstitucijos pažeidimo riba (apie juos filme nė žodžio), – kitam prezidentui tai baigtųsi apkalta, tebuvo tik oligarchų klanų pinklės.

Visos kalbos apie miglotą mūsų šalies vadovės biografijos laikotarpį Leningrade ir aukštosios komunistinės partinės vadovybėje prie Burokevičiaus, kai Lietuva jau gyveno Sąjūdžio dvasia, tai įvairių klanų nupirktų valstybės priešų darbas, nors tų biografijos etapų pasekmes matome jos „putiniškuose“ veiklos metoduose bei leksikoje Lietuvos vidaus politikoje per šį dešimtmetį.

Būtų puiku, jei Lietuva išrinktų Sąjūdžio žmogų, bet per šiuos prezidento rinkimus tapome šalimi, kur juoda virto balta, ir atvirkščiai: vienas iš Sąjūdžio pradininkų, apšaukiamas vos ne Maskvos ranka, o Burokevičiaus šalininkė, išgyvenusi iki šiol valstybės paslaptimi laikomą labai reikšmingą gyvenimo etapą Leningrade, pateikiama, kaip didžiausia valstybės patriotė, kuri net savo darbo stalo stalčiuose, kaip rodoma filme, turi daug trispalvių, kad tik kam nors nepasirodytų, jog nėra pakankamai patriotiška.

Filme daug nutylėjimų ar tiesiog tendencingai pateiktų faktų, kurių visų ir neišvardinsi. Nebent žingsnis po žingsnio. Kol kas didžiausia valstybės paslaptimi lieka toks didelis valstybės virsmas žmonių galvose – nuo Lietuvos, kuri Sąjūdžio metais įveikė baimę prieš aukštesnę valdžią, iki Lietuvos, kurioje taip iki šleikštulio yra tai valdžiai pataikaujama, o ši manipuliuoja savo šalies žmonių nuomone kurdama ir tokius filmus, užmirštant, kad bet kuris asmuo, juo labiau atėjęs į aukščiausias pareigas, negali pagal žmogišką prigimtį nedaryti klaidų.

Vakaruose irgi kuriami filmai apie prezidentus ar premjerus, bet tik šiems palikus pareigas ir stengiantis objektyviai pateikti politikų paveikslą, netapant jų tik baltai ar juodai. Žingnis kita linkme bei rodymas politikų portreto arti prie liaudies, nufilmuoto specialiai, net kai perka turguje, kalbasi su močiutėmis, laiko ant rankų vaikus, yra tik propaganda.

Ne vienas bičiulių, pamatęs filmą, klausia, kam prireikė šios reklaminės akcijos, nedaug nutolstančios nuo „putiniškosios propagandos“. Mano atsakymas čia.

Dar prieš keletą metų negalvojau, kad Lietuvoje to sulauksime. Bet riba peržengta. Net Ukrainoje buvo labiau bešališki prezidento rinkimai, nei dabar matau Lietuvoje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

korektiškas klausimas įžeidžiam stasiukui       2019-05-8 10:37

kokį tarybinės (sovietinės) valstybės saugumo pareigūno laipsnį turi, stasiuk?

stasys        2019-05-8 10:04

stasiukui 2019-05-7 18:39 > Nekorektiškas pareiškimas , bet matyt ir Tiesoms jis patinka ..jei vis dar neištrintas .smile

StasysG       2019-05-8 8:36

Geras A Medalinsko straipsnis. Gali pasitvirtinti jo spėjimas, kad Gryb-tė bus pastatyta į premjeres, jei laimės konservatorių duetas. Balsuosiu už Juozaitį.

LRT       2019-05-7 19:15
Kur link sukate?       2019-05-7 18:58

Vaivorykšte???

"už tyrą kaip ašara Sąjūdžio dvasią"       2019-05-7 18:46

Ačiū! Pataisėte nuotaiką ir pasaulis vėl nušvito vaivorykšte.

stasiukui       2019-05-7 18:39

Drąsus tu , kiškuti, pasislėpęs po savo analfabetiškais, fantasmagoriškais pezalais ir paklodėm. Žinai, kad guzais neapsirgsi. Įdomu, kompanijoje ir viešumoje išdrįstum dėstyti savo sapaliones? Išgrąžintu marmuzę. Aš pridėčiau.

Oi, užsirausi syki…

stasys        2019-05-7 16:52

Atgal į SSSR : stasiui pseudopatriotui > Sutarta,  ta filmą žiūrėsiu po Prezidento rinkimu , visu, bet man vistiek nesuprantama kaip galima spręsti apie kūrinį nemačius jo turinio ? . Kiek žinau pagal knygos viršelį niekas nerašo joms recenzijų , ar bent taip būdavo seniau ..

to Prezidentinis        2019-05-7 15:30

Ką jau pats čia būtum laimėjęs, jei ne Gorbis su savo bendražygiais. Gorbiui kagebė viršūnėlė siūlė ir ragino finliandizuoti Baltijos šalis kuo greičiau, bet šis nė neklausė jų reikalavimų ir patarimų, o siuntė juos kuo toliau nuo savęs, nes tikslas buvo laisva ir nepriklausoma Baltija. Anglijos baronienė irgi ragino Gorbį nesuteikti mums laisvės, bet jis ir jos nepaklausė, o mes jai ordinus užkabinom, o Gorbį į teismą norime nutempti. Na ir šiaudadūšiai mes, tiesa? Dabar atsirado tokių kandidatų į prezidentus, kurie norėtų mus Žečpospoliton nugrūsti - į tą buvusį Lietuvių pragarą tenais labai seniai. Mes neturime už ką balsuoti Prezidento rinkimuose, todėl brauksime velniop visus.

Abudu vienodai tinkami        2019-05-7 15:24

Medalinsko scenarijui, nes abudu - patikrinti ir išmėginti bankinių spekuliacijų, “naktinių reformų” ir kitokių “bl” darbeliuose. Dirbo nemirksėdami. Užtai turim milijardines skolas švedijos pensininkams, kurias mokės… jaunimas, entuziastingai rinkdamasis vieną iš herojų. Apgailėtina.

to grumstas       2019-05-7 15:22

Koks čia dar rūkas? Nesvarbu, kad negalime viešai čia pasakyt - draudžia BK straipsniai ir “bojevykai”, pasirengę  kalėjiman pas galvažudžius politinius nugrūsti, bet net paprasti kaimiečiai dar iki Gorbio tai gerai žinojo, išskyrus LTSR akademikus. Viešai nepaskelbta, na ir kas? Janutienės irgi nepaskelbta. O kas būtų toksai Karbauskiukas, jei ne jo tėvelis, a? Būtų šnipštas, kaip ir mes čia visi tokie be įtakų, apsupti BK straipsnių sargybinių. Tik pabandyk Tiesą pasakyt ir sėdi arba fūra paleista.

grumstas>       2019-05-7 14:53

Jules     2019-05-7 9:08
Jos nebuvo taip nuožmiai slepiamos. Šių ,tavo išvardintų sovietinių veikėjų biografijos mums ne paslaptis. O prezidentės biografija -rūke… ši biografija, ne tik mūsų ,bet net mums nedraugiškos valstybės paslaptis.

Jei pasitvirtintų...       2019-05-7 14:47

Baisi įžvalga, bet, galimas daiktas, geniali. Jei pasitvirtintų, tai Lietuva ne tik antrojo šimtmečio, bet ir dar vieno dešimtmečio gali nesulaukti. Įsivaizduokim: Karbauskis, kaip žada, deda į krūmus, arkangelėlis formuoja vyriausybę, cenzūra stiprėja, propaganda siautėja toliau, chunveibinai turbūt ir gatvėse imtų ,,įvedinėti tvarką” auklėdami visokius ,,vatnikus”... Gal persižegnokim prieš miegą, kad tokių košmarų nesapnuotumėm.

Zombiai atrieda?       2019-05-7 14:37

Išauš graži gegužės sekmadienio diena.Iš tiesų tai labai svarbaus sprendimo diena:po jos arba nuleisime galvas,arba išdidžiai pasidžiaugsime savo dar likusia oria dvasia.Tai ne prezidento rinkimai,tai ateities projekcija.Paaiškės,už ką mes esam iš tiesų ir kas mes.

Nesuprantu        2019-05-7 14:28

Kodėl mes, šio portalo skaitytojai, tokie neracionalūs niurgzliai. Vietoj beprasmio rašinėjimo geriau imkimės konkrečių darbų, t. y. padėkim savo kandidatui, skleisdami bent jau savo aplinkoje jo idėjas, išeiti į antrą turą, prie kurio slenksčio jis REALIAI visai čia pat.

Atgal į SSSR : stasiui pseudopatriotui       2019-05-7 14:18

stasys     2019-05-7 11:43

Draudimo kurti filmus apie nusipelniusius veikėjus nėra, bet yra susiklosčiusi morali praktika   demokratinėse valstybėse, kad šlovinti ir garbinti dar valdžios poste sėdinčią personą nekorektiška ir gėdinga, nepriimtina ir piliečių neturi būti toleruotina. Tokia praktika klesti tik postsovietinėse valstybėse -respublikose; rusijoje, vidurio Azijos kazachstanuose, kirgizstanuose, azebaižanstanuose ir t.t.

Prezidentinis       2019-05-7 14:04

balsavimas parodys mūsų tautos nuostatas. Sąjūdžio metais mes atrodėme kaip krikščioniška tauta, meldėmės ir laimėjome. Gyventojų surašymo metu taip pat beveik 80 proc, teigia esą krikščionys. Tad dabar, kai blsuosime už prezidentą, pamatysime, kiek liko tų krikščionių, nes balsuoti už antikrikščioniškai besielgiatį asmenį yra didelė nuodėmė ir protingas katalikas to negalėtų daryti. Tad įdomu, kiek balsuos už Šimonytę. Tai parodys mūsų vertybes.

Joana       2019-05-7 13:31

Liūdna ir koktu darosi, kas atsitiko su mūsų žmonėmis… To filmo nežiūrėsiu iš principo, tačiau išgirdus buvusią kolegę sakant, kad filmas nuostabus, o dar nuostabesnę turėjome prezidentę ir apgailestaujanti, kad tokios jau galime neturėti, darosi ir nejauku, ir šlykštu. Perskaičius gerb. Sąjūdiečio Alvydo Medalinsko prognozes, kad ši neaiškios biografijos persona dar gali grįžti tik kitame pavidale - šį kartą kaip premjerė - iš viso neturiu žodžių...Tai Dievo pirštas ant Lietuvos

Grybauskaitės putiniškoji įpėdinė Šimonytė        2019-05-7 12:39

LNK užvakar kandidatų į prezidentus debatuose patvirtino, kad tęs daugiatautės krikščioniškos Vakarų civilizacijos pamatų ardymo darbus:
ji yra atvirai atmetusi modernios nacionalinės valstybės,
jos interesų gynimo idėją (debatai KTU),
jos akimis žvelgiant (LNK) vyrai karjerą padariusias moteris vadina “kalėmis” (nugyventa nemažai, bet būtent tokio nė vieno nesutikau).
Iideologiškai (genderistiškai) motyvuotą konfliktą,
kad turėtų pretekstą persekioti “nenumaldomos pažangos,
totalinės emancipacijos priešus”,
ginti skriaudžiamąsias - naująjį prolą (šįkart lyties pagrindu),
arši neolibė provokuoja sąmoningai?
Ji, LGBT maskaradų fanė, įteisintų seksualinių mažumų privilegijas ir t.t.
**********************************************************************
Gal genderistiškai modifikuotos (vad., nevisi) sąmonės jaunimas ją ir palaikys, bet mes, būdami jauni (o mūsų universitetuose buvo daug!),
tokios komsomoliškos grybienos patiekalų kratėmės su pasidygėjimu.
Jokie tuometiniai komjaunimo sekretorių L. Linkevičiaus ar P. Subačiaus papeikimai nepriversdavo jų ragauti ir girti.
***********************************************************************
Mąstymo kategorijomis, europinio išsilavinimo požiūriu
nuo tokių kaip Grybauskaitė ar Šimonytė ir į jas panašių
Arvydas Juozaitis skiriasi kaip Dangus nuo žemės.
Todėl, Dieve, padėk, kad žmonės nesupainiotų ir nesileistų supainiojami
- rinksime Vakarų valstybės Prezidentą. NK

Kadangi       2019-05-7 12:37

“elitas” su savo liokajais taip nekenčia Juozaičio, stegiasi mažinti jo elektoratą, tad balsuokime vieningai už M.PUIDOKĄ, nes daugelyje portalų jis jau pirmose gretose.

Būtų puiku, jei Lietuva išrinktų Sąjūdžio žmogų       2019-05-7 12:16

...per Grybauskaitės valdymo metus Lietuva jau tapo kažkuo panašiu į „policinę valstybę“ dar iki to meto, kai į valdžią pradėjo eiti žmonės iš policijos sistemos…

stasys        2019-05-7 11:43

A. Medalinskas ta klausimą turėtu pirmiau užduoti Janutienei ir paklausti jos nuomonės . Bet autorius juk to nė nesvarsto o kelia klausimą kodėl privati iniciatyvą kurti filmą nesulaukus kito Prezidento tapo tokia aktuali . Nėra tokio draudimo , kas nori gali kurti ne tik filmą bet ir rašyti knygą, versti ja į anglu kalba ir visiems dykai dalinti ,..tokia tos demokratijos kaina . O jei kas neaišku skaitome Konstitucijos tekstą ir mokomės ji suprasti kaip parašyta .

Gal        2019-05-7 11:37

kiek netiketa mintis apie putiniska varianta Lietuvoje, bet ji gali virsti realybe.Jeigu mes nesugebesim tinkamai balsuoti.

Rinkėja       2019-05-7 11:30

Tai jau riba.

Alė       2019-05-7 10:28

Šlykštesnių senmerginių padarų nesmerkių, nes jų nemyli patinai, bijosi, kad išaušus pavasariui, jos bus nukonkuruotos pačių sąžiningiausių Lietuvos vyrų.

stebėtojas apie LRT demokratiją       2019-05-7 10:28

Vakar LRT ,,Forume” pasišaipė iš gerb. Juozaičio nuomonės, kad agitacija neskaidri ir kalbėjo tik apie kandidatus.

O reikia juk       2019-05-7 10:15

tiek nedaug. Rinkimų dieną balsuokime už Arvydą Juozaitį, už tyrą kaip ašara Sąjūdžio dvasią. Po to, žinoma, turėtume visi ginti savo naująjį Prezidentą kaip liūtės gina savo vaikus,nes puolimas būtų nuožmus. Bet tai truktų neilgai. Imtume gyventi kaip normalūs žmonės. Kas čia neįmanomo?

$+$       2019-05-7 10:06

Tai o kokiu tikslu pasirinko sau įpėdinę? Jei po ES parlamento rinkimu pasikeis situacija Europoje, o tokia tikimybė didelė,  gauti postą ES struktūrose šansų mažai, nežiūrint į visas klano pastangas, kad ir šį, propagandinį filmą. Pasėdės I.Š. vieną kadenciją (jei laimės) Daukantūroje ir D.G. grįš. Tik abejoju ar ji eis į premjeres.

Čia tik pagal S.Jakeliūno protelį I.Š. yra konservatorių kandidatė.

to Ukraina neturėjo       2019-05-7 9:55

Trolini, ane, gudruti? Paskelbk gal pirma mums tikrąją Janutienės biografiją, gerai? Ko tyli, a? Medalinsko irgi būtų mums ne pro šalį sužinoti tikrąją taip pat.

jonas       2019-05-7 9:33

medalinskas suvaikėjo, kaip baisu

Nuo kada       2019-05-7 9:17

balsavimuose nereikia imti biuletenio.Kas šią tvarką sugalvojo.Kokie čia spąstai,kad neįvyktų seimo narių mažinimas?Kaip maustomi žmonės.

Ukraina neturėjo       2019-05-7 9:15

diktatoriaus Landsbergio su visomis diktatūros pasekmėmis.

Jules       2019-05-7 9:08

Aha, kur jau ne, o Brazausko, Juršės, Kirkilo, Paulausko ar Paleckių biografijos geresnės, ane? Taip pat ir Adamkaus biografija kelia rimtų įtarimų, nežinai?

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.