Demokratija ir valdymas, Europa

Alvydas Jokubaitis. Europos Sąjunga kaip sausas vynas

Tiesos.lt siūlo   2016 m. rugsėjo 18 d. 16:42

11     

    

Alvydas Jokubaitis. Europos Sąjunga kaip sausas vynas

Siūlome susipažinti su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojo profesoriaus Alvydo Jokubaičio įžvalgomis apie dabartinę Europos Sąjungos situaciją ir jos laukiančius uždavinius.

Deja, susivokti, kas vis dėlto vyksta ir ką būtina keisti ir Europos Sąjungoje, ir Lietuvoje, ne taip ir paprasta, nes, pasak filosofo, būtent europiečių savivoka yra „tikroji Europos Sąjungos problema“.

„Valstybe tapti norinti Europos Sąjunga yra oksimoronas. Toks pat oksimoronas, kaip apskritas kvadratas, sveikas ligonis, elitinė prostitutė ar sausas vynas. Vynas niekada nėra sausas, o Europos sąjunga negali tapti panaši į Jungtines Amerikos Valstijas, nors tai ir norima padaryti“, – teigia A. Jokubaitis.

Straipsnį skaitykite Delfi.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ruta       2016-09-20 8:30

Raskite internete ‘Taikiu   gyventoju zudikams negali buti senates ‘, ‘Pirciupio motinos paslaptys ‘apie raudonu partizanu / zydu/ nusikaltimus , ju prisiminimus , apdovanojimus , atviravimus apie neapykanta lietuviams / manau ,ir visam pasauliui /.Viesa paslaptis kiek ju prilinde visur ir i Amerikos Kongresa ir visokias Europines biurokratines organizacijas , o kur dar Bankai , ziniasklaida ..
Stai ka raso Izraelio zurnalistas rasytojas Izrael Shamir - ‘Visur -nuo Oslo Norvegijoje iki Marsalo salu Ramiajame vandenyne auga kaip piktzoles holokausto muzejai , vedantys zydus is proto ir kalantys jiems i siela svaiginanti mela apie ‘pasauline neapykanta ’ , i kuria reikia atsakyti neapykanta ir kerstu ‘..........Ar musulmonu invazijai Europa ne kerstas pasauliui ipac , kai buvo paviesintas ‘WikiLeaks Soroso finansavimas ju kelioniu.I metus sitas Pasaulio ardytuojas isleidzia 600 000 000 $ migrantu transportavimui , negrus Europoje , proteguoja lytini iskrypima ir ju organizacijas , feministes , dresuoja Europos Parlamenta , katina ateizma , narkotiku legalizavima , lytini ‘svietima ’ , vienalytes ‘santuokas ‘, daro viska , kad naikinti ncionaliniu valstybiu mirti ...

Clerkenwell       2016-09-19 16:13

ES tai vakaru Europos komunisteliu projektas. Tik komunisteliai dabar persivadine i neo-liberalus ar Progresyvius.
Butina suprasti viena istorini fakta: komunizmas, fasizmas ir neo-liberalizmas yra socializmo atsakos. Rytu europieciai pergyvene komunizmo kosmarus yra daug maz atsparus sitai ideologijai. Nors naujoji karta (jaunesni nei 30) neturedama tos patirties yra lengviau apgaunama. ES neo-liberalizmas jau atvede i masine cenzura, atvira demokratijos principu nepaistyma, jegos naudojima pries kitamincius. Bet pasipriesinimas sitai iskreiptai blogio ideologijai yra nemazas ir vakaru Europoje, todel isgyventi dar turime galimybiu, bet su salyga, kad iki to nebusime neo-liberalu nusikalteliskos imigracines politikos sunaikinti kaip rase. ES dienos suskaiciuotos.

Jeigu artėjančio ES kracho nemato       2016-09-19 14:45

vakariečiai, šį dalyką turėtume matyti mes, Sovietų Sąjungos imperijos griuvimo liudininkai. Sovietinė imperija griuvo kai kam toliau skaitant mokslinio komunizmo paskaitas, tikint Gorbačiovo reformų sėkme, pilant į viešąja erdvę žmones įkvėpti turinčią propagandą ir organizuojant suvažiavimus. Dabar dar kartą galime įsitikinti, kad istorija nėra gyvenimo mokytoja. Iš Europos Sąjungos griuvimo tikriausiai bus pradėta mokytis tik po jos griuvimo.
Lietuviai už šį istorijos pamokų nelankymą gali būti nubausti ypač skaudžiai. Įsivėlę į žodžių karus su Maskva, jie nemato Briuselio problemų.
Pasirinktas blogas samprotavimų apie blogą pasaulį metodas. Aklinai užkalti visi langai į kažką šioje situacijoje rimtesnio nuveikti bandančios Vidurio Europos valstybių pusę. Lenkija ir Vengrija sąmoningai padarytos parijais. Kad būtų paslėptos tikrosios grėsmės Europos Sąjungos demokratijai, vis išgalvojamos tariamos grėsmės, ieškoma vidinių priešų ir atsilikėlių. [...] Žodis „demokratija“ Europos Sąjungoje tapo susidorojimo su kitaip galvojančiais įrankiu.
A. J.

Pagrindinė problema        2016-09-19 14:12

yra Europos Sąjungos biurokratų kova su tautinės valstybės idėja.
Dar blogiau yra tai, kad ši kova yra slapta ir veidmainiška. Kalbama apie tautų Europą, bet iš tikrųjų rūpinamasi tik pasaulio piliečiais turinčiais būti visų šalių individais.
Šiandien lengviau suprasti Šventąją Trejybę, negu vokiečių politikų įtikinėjimus, kad jie rūpinasi Vokietija, Graikija ir Europos Sąjunga vienu metu.
[...] Antrojo pasaulinio karo traumuota Vokietija šiandien jau traumuoja visą Europos Sąjungą. Antrojo pasaulinio karo pažeminta Prancūzija šiandien jau žemina visą Europą.
Alvydas Jokubaitis

ruta       2016-09-19 7:19

Europos Sjungos ateitis tuokia , kokia ir pas homoseksualiu ‘seimu’ .Straipsnis aktualus ir atviras ,  senei neteko skaityti tokio ,per tuos ES degeneratu adeptus , Lietuvos politikoje .

bus ir klestės Europos Sąjunga       2016-09-19 4:59

apsirinka gerb. Jokubaitis. Bus Europos Sąjunga.
—-
Rusai okupuotose tautose įkūrė TSRS (Tarybų Sąjungą)
Anglai okupuotose indėnų žemėse įkūrė JAV (Jungtines Valstijas)
——-
Musulmonai okupuotoje Europoje įkurs Europos Sąjungą ar Imperiją, kuri ilgai klestės.

Tarabilda       2016-09-19 0:40

Jokubaitis nemato, kas galėtų išvaikyti eurobiurokratų kohortą, nes tikrai nėra tokios Europos tautos. Bet yra du kiti dalykai - valstybių tautos, kurios gali išvaikyti savo eurobiurokratus (mandagiau sakant - pakeisti). Tai Lietuvoje atsitikti galėtų po 2020. Kai dings motyvas apsimetinėti (dyki pinigai), atsiras ir politikų, bet tie 2020 toli. Gali Lietuvai ir neateiti.
Kita jėga, galinti išvaikyti ebiurokus yra Nato. Įsivaizduokim, kiltų rimtas konfliktas, kuriame Nato stoja į rimtą karą. Nato valstybės dalyvauja kare, ir jei Briuselio biurokratai ims dar ką nors purkštauti apie savo pederastines vertybes, Pentagonas manau atrastų labai greitų būdų parodyti jiems deramą vietą. 

Taiklu!       2016-09-18 23:34

“Niekas iš senųjų XIX a. ir XX a. pirmosios pusės demokratų nesuprastų, kodėl žmogaus kūno reikalai – hetero, homo, bi ir transseksualumas – paversti pagrindiniais politiniais klausimais.
Europos Sąjungoje greitai nebeliks nei vieno su politika nesusieto žmogaus kūno ar sielos aspekto. Niekas lietuvio nepadarė labiau priklausomo nuo politikos, kaip Europos Sąjungos politikai.
Jau beveik visiškai neliko skirtumo tarp etikos ir teisės, ir šis skirtumas paslepiamas po laisvo žmogaus idėjai svetima politinio korektiškumo vėliava.
Sukurta teisės imperija, kurioje nepadoru kalbėti apie dorybes ir tikėjimą Dievu.”

Tarabilda       2016-09-18 22:31

Tai va. Ir bjauriausias dalykas, kurio profesorius nepasakė, kad mes čia vietoje turime eurobiurokratų valdžią su eurobiurokrate priekyje. Panelę Neužmirštuolę, kuri su visa savo komanda taip ir nesugeba artikuliuoti, ką mes čia darom.

ES mus prievartauja,ilginant pensijinį        2016-09-18 19:22

amžių.Kodėl Suomijoje viskas kitaip?

pataikė       2016-09-18 18:17

į Dešimtuką


Rekomenduojame

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.