Socialinė politika, Ekonominė politika

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 10 d. 20:41

14     

    

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Štai LVŽS Pirmininkas Ramūnas Karbauskis dėsto, kad planuojamas vėjo jėgainių parkas jūroje yra per brangus ir nenaudingas Lietuvai.

Tai atkreipiu p. Ramūno dėmesį, kad JK neseniai vykusiuose konkursuose dėl naujų jėgainių įrengimo, kuriuose laimėtojas yra parenkamas pagal pasiūlytą mažiausią fiksuotą supirkimo kainą 15 metų laikotarpiui, rezultatai yra tokie: jūroje statomos vėjo elektrinės: 5,4 cnt/kWh, sausumoje statomos vėjo elektrinės 6,3 cnt/kWh, didžiosios (>5MW) saulės elektrinės 5,5 cnt/kWh.

Todėl būtina vystyti projektą Lietuvos jūrinėje zonoje. Tik esminis klausimas yra pagal kokį kriterijų bus parenkami vystytojai, nes vienu atveju Lietuvos vartotojams nauda gali būti neaiški arba tik tolimesnėje perspektyvoje, o kitais atvejais ji pasijaustų iškarto po projekto įdiegimo. Daugiau apie tai partijos Nacionalinis susivienijimas pareiškimuose ir mano tekstuose bei įrašuose FB.

O už elektros tiekimo sistemos paruošimą naujo jūrinio vėjo jėgainių parko diegimui mes visi jau sumokėjome p. Ramūnai.

Tuo tarpu Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Butkevičius kalba apie finansines garantijas iš tiekėjų, kad vartotojai nebūtų apgauti kaip Perlo atveju. Ponas Algirdai, bet tai juk akivaizdu visiems, tai kam kartoti tokias banalybes?

Na o koncervatorius Andrius Vyšniauskas sovietiniu stiliumi tesugebėjo paguosti, kad 2025 m. tai jau tikrai sulauksime žaliojo komunizmo rojaus energetikoje, tik dabar dar truputį pakentėkime susiveržę diržus. Panašiai apie tą rojų kalba ir Energetikos ministras Dainius Kreivys pasak kurio po dvejų metų tai jau tikrai pamatysime liberalizacijos pliusus.

Nenustebino koncervatorius, bet nustebino milžiniškas valstybės dotacijas gaunančių opozicinių partijų lyderiai. Jeigu jau jūsų kolegos patys negeba pasigilinti į energetiką, tai negi gailite jums tikrai juokingų lėšų, kad jus konsultuotų ekspertai?

O jeigu gailite, tai nueikite į partijos Nacionalinis susivienijimas tinklapį ir perskaitykite jos pareiškimus apie energetiką. Arba užsukite į mano FB sieną. Nieko nekainuos.

Tik gal bus šiek tiek nesmagu, kad reikia ieškoti patarimų iš politinės partijos, kuriai skiriamos valstybės dotacijos kol kas yra apvalus 0.

Bet gal čia ne tik informacijos surinkimo ir kompetencijų problema? Prisiminkime, kad elektros rinkos liberalizavimas, kurį dabar taip entuziastingai gina TS-LKD, LP ir LS, taip pat be išlygų buvo priimtas ir LVŽS valdymo laikotarpiu, kai premjeru buvo dabartinis Vardan Lietuvos pirmininkas Saulius Skvernelis. Gal opozicijai rimtai ir iš esmės įvertinti situaciją energetikoje irgi trukdo karšta meilė neoliberalizmui?

Šiame kontekste atkreipiu dėmesį į buvusio pagrindinės energetikos įmonės Lietuvos Energija (dabartinis Ignitis) vadovo Dalius Misiunas pripažinimą, kad liberalizavimas padidina kainas vartotojams: “Antra, vieša paslaptis, kad niekur (pradedant nuo UK, kuri šioje srityje buvo pionierius) liberalizavimas nedavė naudos buitiniams vartotojams. Liberalizavus (a) kaina pakilo 15-30%, ir (b) tik maža dalis (

<20%) vartotojų aktyviai keičia tiekėją."

Tik p. Dalius klaidina savo sekėjus teigdamas, kad tokia liberalizavimo forma, kokia yra pas mus yra privaloma pagal EK direktyvą. Pagal ją yra privaloma sudaryti sąlygas veikti nepriklausomiems elektros tiekėjams, bet ji neverčia taikyti Lietuvos politikų sugalvoto finansinio bizūno - 25% antkainio NET nepasirinkusiems vartotojams, kuriems elektra yra tiekiama pagal garantinį tiekimą.

Ketvirtadienį vakare iš spaustuvės atkeliaus naujas partijos Nacionalinis susivienijimas laikraštis, kuriame bus naujausi apibendrinti pasiūlymai dėl energetikos.

Kviečiu opoziciją apsirūpinti atrodo ir jums aktualiu leidiniu.

Tuo tarpu čia ir dabar opozicijai pasiskaityti įdedu paskutinį Nacionalinio susivienijimo pareiškimą apie elektros rinkos liberalizavimą su pagrindiniais pasiūlymais:

https://susivienijimas.lt/.../kreipimasis-del-elektros…/

Čia vėlesnis mano teikiamų siūlymų apibendrinimas: https://www.facebook.com/almantas.stankunas/posts/pfbid02FL5nZtURMTp9K8j7H2iqLpxjidiBoSs2hKKR67giYj1yQZHgAbnhNJxkGxVJdjmgl

Čia opozicijos pasisakymai: https://m.delfi.lt/verslas/energetika/article.php…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2022-08-12 19:15

Tinklapio viršuje yra mygtukas REDAKCIJA. Nuoroda neatsidaro.
Nenormalu.
Kam slėpti nuo skaitytojų, kas ta “redakcija”? Ar tai nėra žiniasklaidos įstatymo pažeidimas?

realistas       2022-08-12 16:10

Vėjo jėgainių parkas yra absurdas ir beprotybė. NES iš kur bus tiekama elektra, kai nebus vėjo? Kas bus tas rezervas? Mokėsite 100 kartų brangiau vėl. Antra, neabejoju statybos kaina išaugs ir planuojamų tarifų nebus. Trečia, vėjo jėgainės žudo paukščius, https://m.youtube.com/watch?v=8NAAzBArYdw , generatorių mentės turi būti nuolat keičiamos, kurios yra neperdirbamos. Kreivys - gamtos naikintojas

Elektros rinkos analitikas -> Kova už būvį        2022-08-12 9:35

Logiška karo prieš pigią ir patikimą energiją baigtis. Primenu, britai galėtų dar penkis šimtmečius gyventi iš savo energijos išteklių, esančių jų teritorijoje ir ekonominėje zonoje.

Elektros rinkos analitikas       2022-08-12 9:23

Autorius neįsigilinęs apie (ypač jūrinį) vėją kaip elektros šaltinį. Tie kainų skaičiai tokios nesąmonės, kad neverta net komentuoti. Ateityje saulė ir vėjas mūsų tinklą ne gelbės, o nuskandins - jei laiku nesusigriebsim ir nesustabdysim tos subsidinės “žaliosios” energetikos.

Manyc,kad CCCP Clienas nuo 1974       2022-08-11 19:16

po 6jo skiepo nebeatsigaus….

Ponas milijonas       2022-08-11 19:01

Tie centų skaičiavimai visai mums vakariečiams netinka 5,4 cnt/kWh,6,3 cnt/kWh,5,5 cnt/kWh.Reikia visur viską apvalinti,tarkime 1€/kwh daug solidžiau,išraiškingiau skamba ir atrodo ir apskaičiavimas lengvesnis.Dabar krapšto tuos centus parduotuvėje ar kitur ,net gėda.Kokiose ten šalyse yra,man labai patinka,jų ten pinigai,kai po milijoną už duonos kepalą moka.Manau,viskas šiam kainų pasaulyje realiatyvu,kai žiūri į socializmo veidrodį matai save,kaip kapitalistą,o pažiūrėjęs į kapitalizmo veidrodį,matai jau greitai ir socialistą.Nepykite ant valdžios,kaip ir sakiau viskas realiatyvu kintančių kainų ir pinigų pasaulyje.

Partijos naris nuo 1971 m. ( 5 skiepai)       2022-08-11 18:42

Mes darbo leudis kuribine entelegentija ir pencionierai pasisakome prieš vejo jegaines sausumoja ir juroja.
Reikalaujam referendumo.
Patvarkėm visagina patvarkisim ir malunus.
O saules “elektrines” priveiksim akmenim
Gana kentet patices ir kosmines “zalios” energijos kainas

Kova už būvį       2022-08-11 18:32

Žmonių iš namų už nesumokėtus mokesčius iškraustinimo laikai.Švarios ir “nešvarios” energetikos varžytuvės.JK didmeninė dujų kaina per pastaruosius 12 mėnesių išaugo 335 proc.
įskaitant 82 % padidėjimą nuo 2021 metų Lapkričio iki Sausio.85 % JK namų ūkių šildomi dujiniais katilais.
Pagal įvertinimus norodoma, kad vidutinis namų ūkis mokesčiams už energiją skirtų, mokėtų £355 per mėnesį, o ne £164 per mėnesį ,kaip šiuo metu. 2021 m. spalio mėn. vidutinė sąskaita buvo 1 400 svarų per metus.Įspėjama, kad 2023 metų sausio mėnesį energijos kainos viršys 4 200 svarų sterlingų per metus.
Daugumos namų ūkių sąskaitos už energiją išaugo 54 proc.
Žmonės, gaunantys valstybinę pensiją, matys 45% metinės įmokos, skirtos energijos sąskaitoms apmokėti.//
Gamtinės dujos, tiekiamos vamzdžiais iš Šiaurės ir Rytų Airijos jūrų į naftos perdirbimo gamyklas sausumoje, sudaro 44% JK dujų gavybos. Didžioji Britanija turi 50 metų skalūnų dujų, kurių atsargos yra nepanaudotos.JK iš Rusijos importuoja tik apie 4% savo dujų//


The wholesale price of gas has increased by 335% in the past 12 months, including a 82% rise from November to January//

Britain is sitting on 50 years’ worth of shale gas with untapped reserves//

Natural gas piped from the North Sea and the East Irish Sea to refineries on land makes up 44% of the UK’s gas production.//

Household energy bills increased by 54% in April 2022//

Britain imports only about 4% of its gas from Russia//

The higher estimate means the average household would be paying £355 a month, instead of £164 a month currently.

The average bill was £1,400 a year in October 2021.

Warning energy prices to hit over £4,200 in January//

People on State Pension will see 45% of annual payment used to pay energy bills//


https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.theecoexperts.co.uk/blog/reasons-for-uk-gas-price-increase&ved=2ahUKEwjS8sK-l7_5AhWKEMAKHcRmCGkQFnoECAcQBQ&usg=AOvVaw2YjZrtOYwvlC4vCO1kC6lB

Alvis       2022-08-11 15:56

Jeigu dar pamenu tai visa jK yra sala supama jūros. Kranto linijos ilgis -12 429 km.Taigi vėjo jegainių kiekis gali būti milžiniškas ir tekinti Britanijos pigios elektros poreikius. Todėl absurdiška ir juokinga lyginti JK su Lietuvos galimybėmis apsirūpinti elrktra, kai jūro pakrantė yra tik 89 km. ilgio

Idomu       2022-08-11 12:58

kiek Lendzbergis Stankunui sumokejo?

elektrikas       2022-08-11 12:30

naudingiausia elektų nusipirkit tiesiogiai iš batkos

A. Stankunui        2022-08-11 10:21

Jei jūs prikaišiojete p. Ramunių už ką mes sumokėjome, tai mes visi sumokėjome už jūrinio parko paruošimą, dar mes sumokėjome už leo LT įspūdingus po pinigų įsisavinimus, dar sumokėjome už Ignalinos AE uždarymą,tiksliau paėmė muslms visiems lizingas, nes ten visas kuras ir grafitas ir reaktorius vis dar vietoje, tai už tai dar mokėsime, dar mes nuomojamas tokį didelį dujų laivą už 10 už sumą, kuri būtų atpirkusi 10 laivų. Beto juk jau net żadame ji nusipirkti kai jis eksploatuojamas tiek metų, turbūt pirksime labai pigiai, bet tikriausiai ne. Galėčiau lažintis su ponų Staniūnu, kad vėjo parke jūroje kW kainuos ne žadamus 5,5ct, o 10ct mažiausiai, o darbų sąmatą ale dėl infliacijos, karo ar ateivių invazijos kils į kosmosą. Dar labai tikėtinas variantas, kad šitą parką statys kaip ir Vilniaus stadioną ar uždarinės IAE pinigai tik sruvena upeliais, o rezultato kaip nebus, taip ir nebus.

Dzeikas       2022-08-11 6:52

Galui:
Taip taip.Ponulis visiskai teisus:
Sovietinis teismas - pats humaniskiausias pasaulyje, o goskoms tatas beveik niekada nemeluoja.

Brisiaus galas       2022-08-10 23:10

Lietuvoje jau infliacija pasiekė rekordines aukštumas ir sudaro 20,,8%. Ukrainoje infliacija irgi pasiekė rekordinius 22,2%, bet šioje šalyje jau pusė metų vyksta karas. Paskutinį kartą metinė infliacija Ukrainoje viršijo 22% tik 2016 m. vasario mėnesį. O Rusijoje tuo tarpu jau antrą mėnesį iš eilės fiksuojama defliacija, - kainos liepos mėnesį net sumažėjo 0,39%, lyginant su birželiu. Taigi, Rusijoje infliacija šiuo metu siekia tik 15.1%. Reikia atskirai pažymėti, jog Rusijos ekonomika šiuo metu yra sankcionuojama praktiškai didžiosios pasaulio dalies šalių, o kas yra su Lietuva, kad ji atsidūrė žemiau sankcionuojamos Rusijos lygio? Negi, PIŠ vyrisusybei jau visiškas PIŠas atėjo???

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.