Socialinė politika, Ekonominė politika

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 5 d. 19:48

16     

    

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Na ką Perlas Energija iššovė sau į koją?!
Šauna jis ir visai valdančiųjų sukonstruotai elektros rinkos liberalizacijai.
O gal gelbstisi nuo bankroto?
O gal tiesiog veikia trumparegiškai dėl godumo?

Akivaizdu, kad NET gali žaisti kazino ruletę - arba uždirba didelį pelną vartotojų sąskaita arba bankrutuoja.
Ir vienas ir kitas scenarijus yra labai žalingas vartotojams - vienu atveju vartotojas permoka, o kitu - nukenčia tiek gamintojai, kurie negauna lėšų, tiek vartotojai, kurie yra priversti keisti tiekėją. Priedo dar vyksta rinkos konsolidacija ir mažėja konkurencija tarp tiekėjų.

Todėl yra būtina, kad rinkoje lygiagrečiai veiktų ir reguliuojamas visuomeninis tiekėjas, kurio kaina yra koreguojama nustatant jam pagrįstą pelną pagal kaštus. Tik visuomeninis tiekėjas turi turėti teisę pirkti energiją ne tik biržoje, bet ir pagal ilgalaikius sandorius su gamintojais, kaip ir nepriklausomi tiekėjai.
O vartotojai turi turėti visišką laisvę rinktis nepriklausomą tiekėją ar grįžti pas visuomeninį tiekėją.
Ir tai neprieštaraus jokioms EK direktyvoms. Ar ne taip, Lietuvos Respublikos energetikos ministerija? Dainiau Kreivy? Valstybine energetikos reguliavimo taryba?

Apie tai išdėstyta jau anksčiau skelbtame partijos Nacionalinis susivienijimas pareiškime į kurį deja valdantieji nekreipė dėmesio. https://susivienijimas.lt/.../kreipimasis-del-elektros…/

Įdedu taip pat Partijos Nacionalinis susivienijimas Pirmininko profesoriaus dr. Vytauto Radžvilo komentarą šia tema: https://www.facebook.com/vytautasradzvilas/posts/pfbid036oU2L8uGTXiYFuyhNfnDqVFyTGgtdndf6hzqxGNLsL56kkmLNTXWR23WjGFtN4SGl

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemyna       2022-08-7 19:04

Išgirdus reportaže premjerės pasisakymą, berods, ne man vienai* kilo klausimų.
Ar nemanote, jog ir premjerės atsakymai paskatina vartotojus ir jų advokatus kolektyviniam ieškiniui dėl pažeistų vartotojų teisių? – Premjerė priekaištavo VARTOTOJAMS, kad šie neteisingai, ne pagal tuos kriterijus rinkosi tiekėją!.. Bet − kas ir kodėl leido dalyvauti tokiems, kokių nedera rinktis? Kodėl tame ringe tiekėjams, kurių kiekvienam dirba gal visas skyrius patyrusių, kvalifikuotų teisininkų, vyriausybė priešpastatė vartotojus (pavieniui, žinoma), kurių ne kiekvienas gal ir vidurinę baigęs, o ką kalbėti apie teisės žinias? Tame pačiame ringe stipriajai pusei (tiekėjams) lyg ant lėkštutės patiekti net ir neįgalūs, ar ligų bei vaistų išsekintieji, nė sutarties teksto nepajėgūs iki galo perskaityti (vartotojai). Kaip tai galėjo nutikti?
Ar vyriausybė, PRIVERTUSI vartotojus NE SAVO VALIA PEREITI PRIE KITOKIO ELEKTROS TIEKIMO**, ATLIKO SAVO PAREIGAS: pasirūpino KIEKVIENAM*** suprantamai išaiškinti, ką reiškia perėjimas į ,,laisvą“ rinką, į nepriklausomo tiekėjo malonę? T.y.:
– į ką įv. grupių vartotojams būtina atkreipti dėmesį, susipažįstant su tiekėjo siūlomomis sąlygomis,
– kas gins beginklį vartotoją (reikiamų žinių bei galimybės pasisamdyti advokatą prasme), jei gudri sutartis įvarys jį į spąstus, jei liks apgautas (juolab, jei pats to nė nesupras, ir nuolankiai kęs jam daromą/padarytą žalą)?
– Ar PARUOŠĖ (o jei, tai ar tinkamai tai padarė) vyriausybė vartotoją, prieš NUSTUMDAMA jį nuo savęs, prieš NUSIKRATYDAMA SAVO pareigų strateginių paslaugų srityje? – Ar ji PARENGĖ PAVYZDINĘ SUTARTĮ, kurioje būtų suformuluoti kiekvienam tiekėjui PRIVALOMI sutarties su vartotoju punktai? Tai yra – kitų punktų turinys paliekamas tiekėjui su vartotoju, tačiau šie punktai negali pažeisti vyriausybės nurodytų privalomų į sutartį įtraukti punktų.
– Ar buvo numatyti ir paviešinti vyriausybės įsipareigojimai ginti SILPNĄJĄ sutarties pusę, paaiškinta, kaip bus kompensuojama vartotojui padarytoji žala? Ypač, jei vartotojas yra pažeidžiamas tiek finansine, tiek vartotojo teisės žinių, tiek vartotojo sveikatos būklės prasme (ar jis pajėgus atlaikyti teismo ginčus).
− Ar vyriausybė konsultavosi su vartotojų teisių gynėjais? Ar pastarieji ėmėsi iniciatyvos iš anksto pasirūpinti, kad perėjimas pas neprikl. tiekėjus būtų griežtai prižiūrimas, kad nebūtų leista vyriausybei ir Seimui taip lengvai nusikratyti viena iš savo PRIEVOLIŲ, nesirūpinant to padariniais nei valstybei, nei vartotojui?
___________________
* I. Šimonytė prakalbo apie „Perlas energija“ akibrokštą: atsakingi ir vartotojai?
- diena.lt/naujienos/verslas/imoniu-pulsas/i-simonyte-prakalbo-apie-perlas-energija-akibroksta-atsakingi-ir-vartotojai-1090264
** O ar vyriausybė ir Seimas prisimena, jog vandens, elektros, ryšio (o mūsų klimatinėje zonoje ir šilumos) tiekimas yra STRATEGINĖS, o dabar jau ir egzistencinės paslaugos? Jog jų nenutrūkstamas, reguliarus kokybiškas tiekimas priklauso valdžių atsakomybei? Taip, praktinį gyventojų aprūpinimą gali perduoti privačiam operatoriui, tačiau griežta strateginių paslaugų tiekimo įmonių veiklos kontrolė ir galutinė atsakomybė tenka VYRIAUSYBEI!
*** Jaunam ir senam, sveikam ir nuolat skausmą ar kitą sekinantį negalavimą kenčiančiam (o tai trukdo skaityti bet kokius dalykinius tekstus, juolab sutartis, perprasti reikalo esmę), verslo reikalus išmanančiam ar ne, ir t.t. ...

>T0mas J. -> 22:15 2022-08-6 22:28        2022-08-7 15:19

Na, va, garbusai pone Tomai J., - ir vėl mano komentaras čia nepageidaujamas(?).
Gal per ilgas? Tokiu atveju juk galima duoti žinutę: ,,Tekstas per ilgas, nukąsk!”. Jei žinočiau priežastį, ir tai būtų ilgis, paredaguočiau. Dabar tik stengiausi išdėstyti tai, kas gal suteiktų naujų minčių straipsnių Autoriams, ir gal net išeitų į naudą mums, vartotojams :(

MYKOLAS       2022-08-7 14:46


Anksčiau ar vėliau elektra į Lietuvą tekės tiesiai iš Baltarusijos atominės elektrinės. Tai neišvengiama. Panaršius Baltarusijos svetainėse nesunku išsiaiškinti, kad buitiniams vartotojams elektros kaina dabar yra nuo 2 iki 4 euro centų už kilovatvalandę. Įdomu tai, kad nuo liepos mėnesio ji baltarusiams dar šiek tiek sumažėjo. Ką aš siūlau? Šiame komentare labai nesiplėsiu, tik bendrais bruožais pateiksiu jums savo visiškai depolitizuotą pasiūlymą, kuriam ieškau bendraminčių. Siūlau įregistruoti nepriklausomą elektros tiekėją (NET). Tik iš pradžių neregistruosime nieko, iniciatyvinė grupė susidėliosime prioritetus, po to įregistruosime asociaciją, kuri vėliau taps NET. Visi šie organizaciniai dariniai veiks pagal naujovišką decentralizuotą valdymo modelį — omnikratiškai. Nebus nei vadovo, nei apskritai vadovybės, ją valdys visi organizacijos nariai. Sprendimų paieškai bus samdomi kompetentingi žinovai, kurie sprendimų ieškos kolektyvinio intelekto aplinkoje už mūsų nustatytą honorarą. Pavyzdžiui, kol nėra registruoto NET, mes susimesime reikiamą fondą eurų ir prašysime ekspertų surasti sprendimus, kaip sudaryti su BAE ilgalaikę monopolistinę (tik su mumis) pirkimo sutartį, kad galėtume teisingomis kainomis paimti visą LT elektros vartotojų rinką. Kitaip sakant, kaip pirkti ne per biržą, bet fiksuota kaina tiesiai iš BAE. Jokie įstatymai to daryti nedraudžia. Vienok panašu, kad be ES teisės žinovų landsbergistų nepastatysime į deramą vietą. Reikės spręsti ir kitus klausimus, pvz., kaip atstatyti nugriautas ar suremontuoti pasenusias EPL ir t.t.. Fondas bus renkamas pagal poreikį (pvz., programinei įrangai). Daug atsakymų surasime ir patys, bet ir čia asociacijos nariai rinks taškus, kurie vėliau bus monetizuojami. Vėliau investuotos lėšos bus grąžintos, taip pat investuotojai gaus priedus, kurių dydį nustatyts patys investuotojai. Galiu tik pasakyti, kad priedai bus sąžiningi, nes KI aplinka neleidžia priimti gobšių sprendimų. Nors specifinių sprendimų ieškos samdomi žinovai, galutinius sprendimus priims visi asociacijos nariai, ir taip žingsnis po žingsnio judėsime pirmyn. Manau, kad iki Naujųjų bus galima registruoti NET ir keisti asociacijos formą į UAB. Jei elektrą pardavinėsime už maždaug €0,12 už kWh, turėsime nemažą pelną, kurį visi nariai nuspręs, kur panaudoti, kokias socialines, informacines ar dar kokias programas remti. Konkurentai bus bejėgiai su mumis konkuruoti, nes mūsų pridėtinių išlaidų praktiškai nebus. Tai tiek trumpai pradžiai.

Valstybinis tiekėjas.Kainos        2022-08-7 10:22

Paskaitykit
https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2022/04/09/news/estija-elektros-rinkos-liberalizavima-igyvendino-pries-desimtmeti-23010145
    Estijoj yra valstybinis elektros tiekėjas 20% vartotojų pasirinko. O pas mus nuo N.Metų nebelieka, kas nepasirinko nepriklausomo bus atjungta?
    Kaip gali ką rinktis, kai Lietuva yra tarp 4 didžiausios elektros kainos turėtojų. O čia dar raginama skubinkitės, skubinkitęs bus dar brangiau.
    Kodėl Ispanija, Portugalija deda pastangas kaip sumažinti tas kainas ir jiems pavyksta, o mūsiškiai -tyla….

>T0mas J. -> 22:15        2022-08-7 10:01

Dėkoju. Deja, vakar tai neveikė. Daug kartų bandžiau, bet… :(  Nors kartais iš tiesų suveikdavo.

T0mas J. -> 22:15       2022-08-6 22:28

“čia neleidžiama įdėti redaktoriuje parašytą jau gatavą tekstą”.
-
Įdėjęs į rašymo langelį tą gatavą tekstą
pridėk prie jo vieną tašką ir spausk “Skelbti”. Nejau to nežinojai?!

Redakcijai       2022-08-6 22:15

Ne vieną kartą susiduriu su tuo, kad čia neleidžiama įdėti redaktoriuje parašytą jau gatavą tekstą. Tikriausiai taip saugomasi visokių uždarbiautojų, kurie užsiima visokiais copy+paste. Bet gal yra kitų būdų nuo jų apsisaugoti? Norintys pasinaudoti galimybe paskelbti čia ir savo nuomonę, ne visi astronautų sveikata pasižymi - turi įvairių ir regos, ir kitų negalių, apsunkinančių rašymą, ir tokiems patogiau rašyti tekstą redaktoriuje, ir įkelti gatavą.

Betvarkė.       2022-08-6 19:09

  Akivaizdžiau ir būti negali - štai ir pirmas patvirtinimas, kad “prekiavimas elektra per rinką” , yra sugalvota afera virtualioje plotmėje, kuri, deja, vykdoma realiame gyvenime, paimant kainą iš lubų. Teisinėje valstybėje tokios aferos negalėtų vykti. Realiai elektros tiekti negalima ir nereikia to daryti. Realiai yra ne elektros tiekimas, o elektros ENERGIJOS perdavimas. Tai visiškai skirtingi dalykai. Jokie nepriklausomi elektros tiekėjai čia nereikalingi. Kuo gi skiriasi kaimynų Jono ir Petro sunaudota el. energija per mėnesį, perduodama iš tos pačios kieme stovinčios transformatorinės tais pačiais kabeliais, tik vienas yra sudaręs sutartį, kitas - ne, ir tik todėl moka skirtingus mokesčius??? Ar ne pasipinigauti ir reikalingas čia tas “nepriklausomas tiekėjas”?

T0mas J. -> galvojau       2022-08-6 19:05

“Prisimenate? Tada spekuliantus sodindavo. Be spekuliantų-tarpininkų niekaip?”
-
Šimonytės vyriausybė įsitikinusi: be spekuliantų neįmanoma laisva rinka, valstybė negali žmonėms tiekti elektros - tai būtų nesąžininga spekuliantų atžvilgiu.
Šimonytės vyriausybė - konservatorių vyriausybė - atėjo valdžion su tikslu sugriauti valstybę, išvaryti dar likusius lietuvius iš tėvynės. Švabas to pageidauja, Švabas moka ir muziką užsako, išdavikai jam tarnauja.
Lauk konservatorių valdžią!

galvojau       2022-08-6 18:47

kad tik loterijos bilietus pardavinėja, lošimais užsiima, bet pasirodo tai NEPRIKLAUSOMAS elektros tiekėjas!!! Tiekia elektrą!!! Turi savo perdavimo linijas? Cha-cha-cha, o iš kur gauna elektrą, gal net iš Astravo? Tai gal čia tiesiog perpardavinėtojas, nieko pats nesukuriantis? Prie sovietų buvo spekuliantai. Prisimenate? Tada spekuliantus sodindavo. Be spekuliantų-tarpininkų niekaip? Koks tarpininkavimo mokestis? Viskas vardan Gerovės valstybės?

Prašalietis       2022-08-6 15:19

Almantas Stankūnas.“Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!”...
Baikit juokus apie “tautinių” biznesmenų “šūvius sau į kojas”. Eurokolūkyje paplūduriuoti įsiprašęs visas lansberginis durnių laivas yra šauniaisiais 90-aisiais egzistavusi Kauno Holdingo kompanija, Ausinė moneta…, kurių “šūviai sau į kojas” būdavo, kai “netyčia pasimesdavo arba iš kurių kažkas pavogdavo…” suneštus žmonių pinigus…, nepavykdavo valdžių daryti tautos labui “tautiniai partiniai bizniai”, pasekoje būdavo nubraukiama pensininkams dalis pensijos, nemokami laiku žmonėms atlyginimai ir t.t. Lansberginiame durnių laive istorija kartojasi, ir ne vieną kartą...

habilitâs       2022-08-6 12:24

Koks dar šūvis, visi, taip vadinami, tiekėjai darys tą patį, tai tik laiko klausimas. Esame mulkinami kreivų ministrų ir kreivos valdžios arba galime tai laikyti mažu žingsneliu globalizacijos linkme, nes kai neliks automobilių su vidaus degimo varikliais, tai ne tik su norinčiais turėti nuosavą automobilį bus lengviau kovoti, bet ir su norinčiais su juo važiuoti bus mažiau problemų, nes važiavimo kaina priklausys ne nuo naftos kainos pasaulio rinkoje, o nuo tokių kontorų kaip Perlas ir Co apetito. Ar esate matę, kad kolūkiniame turguje už vietą prekiauti žemės ūkio produktais mokestį rinktų ne žydai?! Auginti žemės ūkio produktus gali lietuviai, bet mokesčių surinkimo monopolis visada priklausė išrinktųjų tautai. Ir tai gyvenimo realybė, o ne kokia nors sąmokslo teorija. 

Lytį pasikeisti nėra sudėtinga, bet tautybės ir įpročių išsižadėti - neįmanoma, ypač kai pasaulį „gelbėja“ tokios „kilnios“ asmenybės kaip H. Kisindžeris, G. Sorošas, B. Geitsas, K. Švabas, L. Finkas (Larry Fink) ir t. t. 

T0mas J.       2022-08-6 11:24

Tinklapio viršuje yra mygtukas REDAKCIJA. Nuoroda neatsidaro.
Nenormalu.
Juk dar neseniai veikė. Kam slėpti nuo skaitytojų, kas ta “redakcija”? Ar tai nėra žiniasklaidos įstatymo pažeidimas?

citata iš "Respublikos"       2022-08-6 9:49

” Tomas-J- 2022 gegužės 22 20:50:40
Kas pagamina, tas ir tiekia. Naujai paskelbti nepriklausomi tiekėjai tik siuntinės gyventojams sąskaitas ir myks ožio balsu į ragelį, kai vartotojas praneš apie tiekimo sutrikimus. Perlas Energija, UAB – “Jūsų sąžiningas elektros tiekėjas!”, tel. +370-5-2125555 – 6 darbuotojai.
Vidut. atlyginimas 5298 €. Įmonės amžius 34 mėnesiai.
Kaip manot – ar patirtis ir pajėgos pakankami?
Ar jie sutvarkys avarinius gedimus klientams visoje LT? NEGALĖS. Jie tik IEŠKOS meistro, kas jums padėtų. Kam yra tekę IEŠKOTI MEISTRO žinote, iš kelinto karto pasiseka.. Nuo ko jie NEPRIKLAUSOMI, šie tiekėjai? Kai girdi per žinias kokį žodį akcentuojant – žinok iš tiesų yra atvirkščiai! Pagrindinis nepriklausomų tiekėjų bruožas yra tai, kad jie yra PRIKLAUSOMI, nes patys negali nieko: nei jie elektrą gamina, nei perduoda, nei sugedus pataisyt gali.  6 darbuotojai – ar tiek žmonių pakanka vien atsakinėti į tel. skambučius ir sąskaitas išrašyt? O jei po audros 57-iose vietose nutrūko laidai 12 skirtingų LT rajonų?”

Platino       2022-08-6 7:02

Platino spaudos kioskai, užtat toks didelis žmonių skaičius, čia pakliuvo tie, kas mokėjo mokesčius spaudos kioskuose, tikėjo, gal neapgaus, žulikai apgavo.

realistas       2022-08-5 22:37

Tamsta autoriau, na nereikia grūsti čia konkurencijos. Jokios liberalizacijos elektros tiekime negali būti iš principo. Nereikia čia to sakinio: “Priedo dar vyksta rinkos konsolidacija ir mažėja konkurencija tarp tiekėjų.”, nes dabar koks kvailys pasigaus frazę “konkurencija” ir ims vapalioti apie konkurencijos skatinimą. Kol yra vienas laidas tol konkurencijos negali būti. Ir jos nereikia. Elektros tiekimas yra natūrali monopolija, kuri turėtų priklausyti valstybei, na dabar žodis valstybinis nemėgstamas ir keičiamas į “visuomeninis”.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.