Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 15 d. 2:23

25     

    

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Lietuva ką tik parodė didelę meilę visokių pakraipų liberalams – ne vien Liberalų ir (Ne)laisvės partijose, bet ir esantiems TS-LKD bei kitų partijų gretose.

Taigi visiems tiems liberalams politikoje ir jų rinkėjams skiriu štai šį video – „Liberalųjį mitą apie laisvę“.

Jo autorius yra turbūt rimčiausias Ukrainos filosofas Andrii Baumeister.
Andrii darbus apie vokiečių filosofus publikuoja Vokietijoje. Tokį pripažinimą sulaukusių nevokiečių filosofų tėra vienetai.

Andrii sako (apytikrė transkripcija): „Liberalizmas yra ciniška, veidmainiška koncepcija, kuri panaudoja kilnias mitines abstrakcijas – individo laisvė, laisvė priimti sprendimus, tu pats sau esi moralistas/moralės matas, pats sau filosofas (susikuri savo filosofinę sistemą), tu pats pasirenki, o jeigu kas nors tau einasi blogai, vadinasi, tu blogai naudojiesi savo laisve, nemoki, nepasinaudoji tuo, kas tau duota, ir t.t.
Taigi šios abstrakcijos – abstrakti laisvė, abstraktus asmuo, abstraktus mastymas, abstrakti etika ir abstrakti žmogaus emocijų ir polinkių teorija – yra naudojama kaip uždanga paslėpti realią situaciją, kurią liberalai pavadino dar viena abstrakcija – laisva rinka, kurios niekas, niekada nematė ir šiandien mato jos vis mažiau.
Ši laisva rinka yra antropologijos veidrodis, veidrodis to, ko mes realiai trokštame, ir mes turime orentuotis į tai, ko realiai trokštame, o ne į tai, ko turėtume trokšti.
O dabar [...]: Vakarų pasaulio ekonomikos ir demokratijos krizė – taigi tai jūs jau išpranašavote, jūs visus suorentavote į tai.
Jūs juk, remdamiesi laisva rinka, ir politikoje pritaikėte laisvąją rinką.
Taigi jūs patys padarėte taip, kad piliečiai tapo politinių paslaugų klientais ir vartotojais. Taigi jūs patys rinkos dėsnius pritaikėte moralei, kai laimi tik realūs troškimai.
O jeigu žmonės užsinorės populisto su paprastais sprendimais, tai juk bus jų pasirinkimas, nes juk turi būti įvykdyta tai, ko žmonės realiai trokšta, o ne ko turėtų trokšti.
Ir jeigu rytoj žmonės išrinks pamišusį diktatorių, kuris viską naikins, tai pagal jus taip ir turi būti, nes to realiai norėjo žmonės?
Argi ne tokia yra logiška jūsų ideologijos išvada?...“

Kviečiu viską perklausyti ir įsitikinti, kaip per paskutinius 100 metų liberalizmas nuosekliai atvedė Vakarų pasaulį prie katastrofos slenksčio ir Lietuva sparčiai juda į tą pačią katastrofą.

P.S. Visus nekonstruktyvius, įžeidžiančius komentarus trinsiu. Troliai ir mąstyti tingintys bei aklai įtikėję liberalizmo stabu galite nesivarginti komentuodami.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tiek>Prezidentas, Students for Life       2020-10-18 9:31

O mes už žmogiškumą sprendžiant žemiškas problemas : negali būti jokių privalomų nurodymų moterims (jos atsakingos už paleistą į Pasaulį gyvybę,todėl joms ,o ne studentams už jas spręsti.Aplamai - fundamentalistai sprendžiat gyvenimiškas problemas ,manau, yra tikrai ne geriausi patarėjai.

Students for Life       2020-10-17 14:12

Mūsų studentai ruošiasi rytoj Vašingtone protestuoti prieš moterų žygį, tačiau štai kas šią savaitę nutiko vienai iš mūsų Ajovos studentų grupių.

Kiekvieną semestrą mes turime grupes, kurios neleidžia rengti renginių tam tikruose miesteliuose, o kai kurios jų susiduria su vandalizmu. Bet šitai yra visiškai naujas lygis.

Šiaurės Ajovos universiteto studentų vyriausybė studentus už gyvybę tiesiog pažymėjo kaip „ neapykantos grupę “.

Per virtualų susitikimą, kuriame jie uždraudė mūsų gyvybės palaikymo grupę iš miestelio, vienas senatorius studentas pareiškė: „Yra nuomonių. Ir yra nuomonių, dėl kurių žmonės daugeliu atvejų žudomi “.

Bet tai studentas kalbėjo ne ginant mūsų grupės ir nesuskaičiuojamų preborn kūdikiams, kurie kiekvieną dieną įtraukti į mirties abortus ... visiškai priešingai!

Jis puolė JAV už tai, kad esame gyvenimo šalininkai ir norime gelbėti kūdikius nuo aborto !

Su tokia beprotybe vis dažniau susiduriame Amerikos miestuose. Abortą palaikantys kairieji žino, kad praranda ginčą dėl abortų, todėl bando neleisti mums net leisti ginčytis!

Tie patys žmonės, kurie „Studentai už gyvybę“ ženklins „neapykantos grupe“, protestuos per rytojaus moterų abortų maršą Vašingtone, DC.

Paženklindami „Student for Life“ kaip „neapykantos grupę“, jie jausis teisūs smurtaudami prieš mus ir cenzūruodami mūsų kalbą.

Pirmąjame moterų žygyje Madonna pareiškė: „Aš labai daug galvojau apie Baltųjų rūmų susprogdinimą.

Nuo to laiko politinė aplinka mūsų šalyje tapo tik nuodingesnė.

Taigi, nesu tikras, kas mūsų komandos laukia ryt.

Todėl šiandien prašau jūsų maldų ir palaikymo.

Prašau melstis už mūsų komandos, kuri protestuos prieš abortų radikalus, saugumą, ypač už Lori ir jos iš anksto gimusio kūdikio saugumą.

Lori yra drąsi mūsų komandos narė, kuri savanoriškai transliavo savo kūdikio plakančios širdies garsą per garso sistemą, kad sutrikdytų moterų žygį.

Žinau, kad einame į liūto duobę.

Bet dabar ne laikas atsitraukti. Ne su tokiu aukštu statymu, telkiantis kitai pusei.


Už gyvybę,

Kristanas Hawkinsas
Prezidentas, Students for Life

Dzeikas       2020-10-17 5:20

Del transkripcijos:
Kaip rusai vienzo. Gal ant kirilicos pereikite?Tada bus gelezinis argumentas rasyti svetimtauciu vardus lietuviskai.
Dar vienas tautiskas kadras besimaunantis kelnes per galva.

Life Site News       2020-10-17 0:35

GREENVILLE, North Carolina, October 16, 2020 (LifeSiteNews) – No amount of COVID-19 precautions in the world can eliminate the need to rely on God, President Donald Trump said Thursday at a campaign rally in Greenville, North Carolina.

“Masks, no masks, everything, you can do all you want, but you know, you still need help from the Boss, we need help from the Boss, that’s what happens, we need help,” Trump said, pointing to the sky as an audience member shouted “amen.”


“Somebody said to me the other day, ‘You’re the most famous person in the world by far,’” the President continued. “I said, ‘No I’m not’ [...] They said, ‘Who’s more famous?’ I said, ‘Jesus Christ.’ I’m not taking any chances.’ [...] And let me look up and I’ll say, ‘And it’s not even close.’”
772/5000
GREENVILLE, Šiaurės Karolina, 2020 m. Spalio 16 d. („LifeSiteNews“). Jokios COVID-19 atsargumo priemonės pasaulyje negali panaikinti poreikio pasikliauti Dievu, ketvirtadienį per kampanijos mitingą Grinvilyje, Šiaurės Karolinoje, sakė prezidentas Donaldas Trumpas.

„Kaukės, jokių kaukių, viskas, tu gali padaryti viską, ką nori, bet žinai, tau vis tiek reikia viršininko pagalbos, mums reikia viršininko pagalbos, taip nutinka, mums reikia pagalbos“, - sakė D.Trumpas, rodydamas į dangų kaip auditorijos narys šaukė „amen“.


„Anądien kažkas man pasakė:„ Tu pats garsiausias žmogus pasaulyje “, - tęsė prezidentas. „Aš sakau:„ Ne, ne aš“[...] Jie sako:„ Kas garsesnis?“ Aš sakau:„ Jėzus Kristus”. „Aš net ne arti“.
D.Trumpas kitur savo kalboje pažadėjo nutraukti kairiųjų „radikalų indoktrinavimą“ mokyklose.

„Mes sustabdysime radikalų mokinių indoktrinavimą ir atkursime patriotinį ugdymą savo mokyklose. Mokysime vaikus mylėti savo šalį, gerbti savo istoriją ir mūsų vėliavą. Mes gyvensime pagal nesenstančius mūsų tautinio šūkio žodžius: „Tikime Dievu“.
https://www.lifesitenews.com/news/trump-urges-faith-in-god-not-masks-tells-americans-to-ask-help-from-the-boss

Dėl transkripcijos       2020-10-16 22:44

rašant tekstą lietuviakalbiams skaitytojams, siūlyčiau:
- svetimvardžius transkribuoti ne komercine ,,abėcėle”, o pagal LT perrašos taisykles, nes jos nepalieka abejonių, kaip ištarti tą asmenvardį, kaip jis ORIGINALIAI skamba!
(komercinė ,,abėcėlė” NUSLEPIA VISKĄ - ir RAŠYTINĮ, ir SKAMBESIO ORIGINALĄ. Lietuviška svetimvardžių rašyba, nors neatkuria rašytinio originalo, bet atkurtas originalus asmenvardžio skambesys tekste, skirtame Lietuvos reikmėms, tai kompensuoja. To nepajėgi padaryti nei angliška, nei komercinė rašyba, tačiau QWX propaguotojai tai nuslepia, arba nė patys nenutuokia, jog taip parašytus asmenvardžius svetimose šalyse kas kaip moka, tas taip skaito ir taria).
- Kai svetimvardis žinomas tik iš svetimkalbio teksto, originalų jo skambesį jo kilmės kalba galima sužinoti svetainėje FORVO.COM . Langelyje SEARCH įrašome reikiamą žodį ir patikriname, gal jis jau įgarsintas mums reikiama kalba. Jei ne - įrašome, ir kiek palaukus jis bus įgarsintas. 

to plačiai užmerktos akys        2020-10-16 18:28

Jo, geras filmukas - erotinis su pričendalais ir dabartiniais sex marazmais, modernybe šioje srityje. Armonikaitei būtų per prastas.

Dzeikas       2020-10-16 17:12

PS. Tai cia apie pacia liberalia ideja. Taciau politines idejos, juolab liberalizmas - Lietuvai iki ju kaip neandertalieciui iki gelezies lydymo. Todel ir shudelitis 1990m kipiezo ismestas i pavirsiu uz pinigus bet kokia iskaba pasipuos. I zmones saudyti, ar organizuoti ka nors i NKVD jei ne Gulaga(per silpnas valstybes aparatas tam) tai kankinimu kameras - mielai, kiekviename rajone galime. Ir kadru dar turime savu, ismananciu kankinimu technologija.Sedi iki gyvos galvos po 90-uju “apsilimo”. Bet jei reikalas butu - galetume ir idarbinti toje pacioje VRM. Bet sponosoriai is Briuselio isgirde tokia iniciatyva suraukia nosi:“ne dabar…ir nereikia begti priesakyj traukinio!”.
Ka noriu pasakyti: latentini totalitarizma, kadrus tinkamai isaukletus ir pasiruosusius dirbti totalitarinio rezimo salygomis ir paklusti tokio rezimo reikalavimams - turime.Ta parode 2012m geguzes 17d.Ar nors vienas atsisake? Ar nors vienas is Vidaus Reikalu ministerijos darbuotuoju protestavo? Pilnas kibiras “visada pasiryzusiu”. Ir tiems kadrams visiskai nusispjaut kokia ideja “gins” Lietuvos totalitarinis rezimas: liberaliaja , ar tautine.
Jus gi apzavetas isivaizdavimo, kad sutrypkime ta prakeikta neobolshevizmo ideja “liberalizma”, vietoj to iskelkime Birmos veliava be baltos zvaigzdes, uzsimaukime marskinius tautiskai rastuotus , su pistoleto vamzdziu prie smilkinio priverskime nosines kabinti - ir bulves Lietuvoje vel zydes.

Dzeikas       2020-10-16 16:47

Al.ui:
Tai gal ir reiktu kalbeti apie totalitarizmo gresme kuri atejo po nauja iskaba. Nes sakydami “bolshevizmas” turime galvoje totalitarizmas po socializmo(arba social-demokratijos) veliava. Man neimponuoja social-demokratija, as nenoreciau tokioje visuomeneje gyventi tegul ir ten pieno upes medaus krantais butu, bet nusikalstamu tokio rezimo as nelaikau. Ir pacia socialistine ideja gerokai bolshevizmas sukompromitavo, t.y. jos igyvendinimas atmetus bet kokia teise ir zmonijos sukaupta kultura.
Ir reikia kalbeti apie TOTALITARIZMO gresme, o ne liberalizmo. O kokia ideja igyvendinti totalitarizmo diegejai, beje tu “diegeju” ideja labai paprasta - uzgrobt valdzia , po bet kokia iskaba ,o po to ivest diktatura , kad visiems ausyse spengtu. Ir sukti savo reikaliukus prisidengus iskaba: socialistine, tautine, liberaliaja.
Gal reiktu kalbeti, APIE BET KOKIU ideju igyvendinima nepaisant istatymu nusikalstama.O ne kovoti pries totalistaristu iskaba. Nepatinka liberalizmas? Va, patriotai jums i pagalba. Spjove i bet kokius istatymus iskabines ant medziu visusliberalus ir pati Radzvila uz tai kad praeityj tokiu buvo. Svarbiausia , kad ir ten (tarp totalitaristu po liberalizmo iskaba), ir ten (po patriotine iskaba) to paties kirpimo , o neretai ir tie patys zmones.
Kovoti gi pries liberalizma siuo atveju tas pat, kaip kovoti pries socialistine ideja tikintis nuverst bolsheviku rezima. Tam bolsheviku rezimui socialistine ideja buvo giliai dzyn. Nezabota valdzia - stai ju ideja fix, o ne koks tai ten socializmas.

plačiai užmerktos akys       2020-10-15 22:14

Dar ne taip seniai visa žiniasklaida rypavo apie apie vargšus pabėgėlius ir bet koks perspėjimas apie ateinantį blogį buvo viešai išjuokiamas .Graudžios nuotraukos, politikų ir visuomenės veikėjų pažadai pasirūpinti visais nuskriaustaisiais, nuolatinis marazmatiškas pezėjimas apie integraciją, apie atvykstančius “specialistus”, kurie atgaivins Europos darbo rinką. Welcome! Welcome! Ir laukiniai “specialistai” galinga upe plūstelėjo į pažadėtą rojų. O kartu su jais ir jų gyvenimo supratimas. Norėjot dar daugiau egzotikos? Turėkit. Jeigu kalnas neateina pas Mahometą, tai jis netikras Mahometas. Šį kartą kalnas atėjo, ir dar su vaišėmis. Tai ko dabar stebėtis, kad ta daugiatūkstantinė 20-30metų, nelabai išsilavinusių ir sočiai pririjusių, vyrų šutvė užsimanė pasikrušt? Sperma smegenis spaudžia, o čia pusnuogė demokratiška Europa pasitinka. Tai kodėl gi jos neištratint įspraudus į kampą?

O kiek tonų narkotikų ir ginklų atkeliavo į svetingą Europą, pro plačiai atvertas mūsų visų namų duris? Nieks apie tai kol kas nešneka. Bet juk kiekviename didesniame Europos mieste yra probleminiai kvartalai, kur negalioja jokie įstatymai ir nieko nepavyksta padaryti jau daugelį dešimtmečių, tik užmerkti akis ir tarsi nepastebėti kaip keičiasi tavo pasaulis.

Kai nepadeda terapeutas, laikas įsikišti chirurgui, bet tada gali skaudėti. O mes skausmo bijom. Geriau įkalt didesnę raminančiųjų dozę ir, su kvaila šypsenėle veide, žiūrėti Gyvenimo Televizorių.

Aš labai tikiuosi, kad dar turim šiek tiek sveiko proto. Nes kitaip greitu laiku visoj Europoj atsiras socreklaminiai plakatai su užrašu – “Mielos moterys ir merginos, jeigu jus prievartauja keliolika vyrų – nesipriešinkit, užsimerkit ir stenkitės pajusti malonumą, niekas jūsų neapgins, nes gali būti pažeistos prievartautojų teisės!”. Nesinori tokio pasaulio, ar ne?

P.S.

Nusipelnėme gyventi geriau, kartą pasakė vienas prokuroras ir išėjo. Išėjo gyventi geriau

Al. Dzeikui       2020-10-15 22:03

Man atrodo, tu kalbi apie pirminį liberalizmą, o autorius (Baumeisteris, ne Stankūnas) - apie dabartinį, liberalizmo vardu veikiantį neobolševizmą.

Landsbergis       2020-10-15 20:48

Sakė: “Viskas susitvarkys. Viskas bus gerai… Užaugs nauja karta…”
... ir tą jauną kartą nuvedė į Ar… kivyskupės glėbį.

stasys       2020-10-15 19:54

Ne ukrainiečiui apie ta liberalizmą kalbėti ,galu gale tai vakaru demokratijos ‘produktas’ nieko bendro neturintis su rytu europos posovietinės kartos virsmu vakarietiška visuomene . Tai kažkuo primena odiozinio spektaklio ištrauką kuriame , buve kolhoznikai , užsidėję 18a. vakarietiškus perukus bando perprasti ju duodamos naudos ir butinumo nešioti subtilybes . Liberalizmas ne gyvenimo budas autoriau , tai įrankis kurio pagalba galima ne tik lopitį sovietu paliktas visuomenėje chroniškas problemas bet ir leisti žmogui prie stalo valgant naudotis ne tik šakute o ir peiliu . Nėra rytu Europoje nei vieno filosofo kuris realiai galėtu parodyti to liberalizmo gerąsias ir blogasias puses, o kad liberalizmas yra naudingas ir vertingas visuomenei aš nė neabejoju .

Dzeikas       2020-10-15 19:32

Isklausiau. Tai rimtai diskusijai reikia imti piestuka ir bloknota ir zymetis autoriaus kertines tezes. Ju yra.Yra nauju ideju (griesnas, klausiau be bloknoto ir piestuko. Nepasizymejau). Bet taip pat yra ir nepamatuotu ir NEPAGRISTU tvirtinimu, kuriuos autorius nuduoda kaip aksioma, BE TO kaltindmas liberalus samoningu melu. Tai jeigu toks teosuoliskas prasom irodymus,kad tai samoningas melas.
Todel ponai patriotai ,kad neatrodytumete idiotais ijunkite kritini mastyma, o ne tekekite isgirde TAI KAS JUMS PATINKA girdeti.
Viskam rasliavoti neturiu laiko, bet pagrindine teze, kuria autorius pripaiso liberalams pazymesiu: LIBERALIZMAS kaip PASAULEZIURA ir vertybine skale, liberalizmas MORALEJE!
Autoriau, normalus liberalai, o ne samdyti mozgo-bai kalba apie liberalizma kaip ekonomini modeli. O apie morale kalba kiti autoriai.Pvz., Biblija. Dar vienas autoriaus prikergiamas liberalams teisginys: Esa zmogaus laisve keliama kaip siekiamybe. Tikslinu: Kaip saltinis kurti pragyvenimo lesas.Kaip uzsidirbti, kokia veiklos sriti pasirinkti - taip.Turi buti laisve. Ir cia valstybe turi imtis ne arbitro vaidmens.NE VIEN arbitro vaidmens. Bet ir ganytojo uzkertancio kelia tu laisviu gresmei.
Kaip pavyzdys: Monopolistui - JOKIOS laisves rinkoje! Pagamini virs 10, vira 50%(skaiciai ivairus) produkto rinkoje? Viskas - tau laisves nera! Tau, tavo verslui visapusiska kontrole: kas dirba imoneje, kiek KIEKVIENAS uzdirba ir gauna ismoku, santykiai su klientais , dovanu kontrole , ataskaitas rasineji uz kiekeviena centa.
Kodel taip? Todel, kad tavo monopolija sukuria GRESME laisvei(pirmiausia rinkos, o ne tiesiogiai ir zmogaus).
Idomi ideja ir apie MOKEJIMA NAUDOTIS LAISVE. Cia autorius ne pirmeivis. Tas pastebeta ir antikoje, aprasyta Prospero Merime noveleje “Tamango”(cia populiariai kam akademine kalba per sudetinga). Paziurekite kokia laisve sukure nugaleje vergai Haityje ( negru vergu sukilimas ir baltuju isvarymas ir totalus isszudymas 1804m). Taciau i si paradoksa liberalizmo profanuotuojai kazkodel uzmerkia akis , ir atsakymas , analizes - nera iki siol.
Vienzo vertinu autoriu uz kritika ir faktu priestaraujanciai liberalizmo teorijai iskelima. Taciau guru iskabos ant kaklo jam nekabinciau. Daug nepagristu teiginiu jo kalboje.

Tomas       2020-10-15 18:57

gerbiamas autoriau,jei šie rinkimai ką ir parodė tai tik tai ,kad mes labai netoli nutolom muo savo kaimynės Gudijos,nes rinkimai buvo klastojami.

Prašalietis       2020-10-15 18:43

Prašalieti,    2020-10-15 13:03
Bičiuli, “kurstosi"vieni prieš kitus, pasakodami vieni kitiem visokius “patriotinius” mitus tik pseudovalstybinių darinių “tautiniai” runkeliai, vatnykai, koloradai, kurdupeliai, pseudoeuropiečiai, pseudoliberalai, pseudodemokratai, pseudokonservatoriai, pseudosocialdemokratai ir t.t. Aš prie A. Stankūno pamistikavimo apie liberalizmą pabandžiau kukliai priminti visokius kitokius “politinio elito” varomus “patriotinius” mitus eilinei, mažai ką suvokiančiai dar neišsivaikščiojusiai publikai. .

Al.       2020-10-15 17:45

Kiekvienas sąžiningas profesionaliai pasiruošęs filosofas turėtų prieiti tokių pat išvadų. Daugelis neprieina, nes patys dalyvauja filosofiškai atrodančių produktų rinkoje, o šiais laikais teisybė brangiai neparsiduoda. Baumeisteris visiškai teisus, tik, atrodo, šiek tiek atsilieka nuo įvykių: sako, o ką jei liaudis išrinks diktatorius - juk tai bus liberalios teisės įgyvendinimas ? Tikrovėje, diktatoriai veikia jau dabar ir diktuoja mums net mūsų nerinkti - net Europos sąjungos mastu (Eurokomisija) ir pasaulio mastu (Jungtinių tautų programos tvirkinti vaikus nuo kūdikystės ir skatinti negimusių vaikų žudymą).

Paulius       2020-10-15 14:18

naivuoliai, nejau tikrai nesuprantate, kad liaudžiai reikalingos gražios, jų svajones atitinkančios, įkvepiančios kalbos, o ne „protingi paaiškinimai“, paprasti ar sudėtingi jie būtų. Ir agitpropo numeikapintų vienos armonaitės kliedesių ar panelės šimonytės skleidžiamos šveikiškų pamokymų neįveiks ir dešimties filosofų traktatai, išmintingai aiškinantys ir solidžiai argumentuojantys elementarias ir sudėtingas tiesas. Tai yra didžioji intelektualų ir dalies filosofų (tame tarpe ir Vytauto Radžvilo) klaida - tikėjimas, kad pasaulis yra protingai surėdytas ir žmogus, kaip to „protingo pasaulio“ sandas ir kūrėjas yra „homo sapiens“ tiesiogine predikato prasme. Nugyvenote visą gyvenimą, tris politines sistemas, pražilote, praplikote, o paprasčiausių vyksmų po šia saule taip ir nepažinote.

dina       2020-10-15 13:21

mūsų norimos laisvės gal per daug neklaidžios, mes tam, kad viskas būtų kaip buvę, yra paruoštas omonas, išbandytas Garliavoje.Daugiau laisvių rūkoriams, kišenvagiams. tokių eitynių gal nepamatysime, norintys susituokti su savo telyčiomis gal patys nrišdrįs eitynių rengti. Kam leisti eitynėmis propaguoti nukrypimus?

Prašalieti,       2020-10-15 13:03

kodėl taip įsijautei į antieuropiečio vaidmenį? Ką nori sukurstyti ir prieš ką?

Sako, kad Tiesa       2020-10-15 11:57

yra antisionistinė, ar tai tiesa?

Al.       2020-10-15 10:23

Ir kur gi tas žadėtas negailestingas trolių trynimas ?

Saulius Pauliui       2020-10-15 9:59

Šis filosofas turi retą gebėjimą sudėtingus dalykus papasakoti paprastai ir suprantamai, jų nesuvulgarindamas, taip kad jo auditorija yra pakankamai plati ir toli gražu gražu neapsiriboja filosofais.

Lina       2020-10-15 8:42

Jn 8, 31–42 „Jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus”
Jezus sako Jn 14, 1–6 „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ O amžinasis gyvenimas – tai pažinti tave, vienintelį tikrąjį Dievą ir tavo siųstąjį Jėzų – Mesiją.

Prašalietis       2020-10-15 8:28

Almantas Stankūnas savo “Liberalusis mitas apie laisvę” pamini jo “rimčiausio” filosofo duodamą liberalizmo šiandieninį demaskavimą , tai yra “individo laisves”. Autorius droviai nutyli iš jo cituojamo filosofo asmenybių laisvės demaskavimo išplaukiančias buvusių “gėrybų” kaip savo valstybė, jos nepriklausomybė, “savas” eurosojūzas ir t.t. nesibaigiantį “tautiškai patriotinį” mistikavimą - “buvo pokario valstybė”, kurios “prezidentu buvo” Žemaitis, “valstybės vadovu buvo” Ramanauskas-Vanagas, karo laikais pseudogenerolas Noreika-Vėtra karo metai “organizavo pogrindį ir masiškai gelbėjo žydus”, iš karto įkliuvęs nieko nenuveikęs JAV agentėlis Lukša-Daumantas “buvo grandiozinis kovpotojas už šiandieninę laisvę ir nepriklausomybę” ir t.t. Taip kad už “laisvę, nepriklausomybę, kapitalizmą, liberalizmą ir kitokį provakarietišką “-izmą” “didvyriškai kovojo” surėmę pečius pokario partizanai, surėmę pečius 1990 metais “kovojo” sąjūdis perestroijkai ir gorbačiovui remti su V.Lansbergiu priešakyje ir “tautinis” komunistas Brazauskas su “sutautėjusiu” komunistų partijos Lietuvos filialu, 30 metų tęsia kovų estafetę prieš kiekvienus rinkimus nesibaigiantys visokio plauko senų laikų “neįvertinti” ir naujai “užgimę provakarietiški pažangūs patriotai”...

Paulius       2020-10-15 7:03

filosofai kalba filosofams, demagogai (agitpropistai) - liaudžiai. tai nejau tikitės, kad filosofai gali tą liaudį, su kuria nepajėgūs komunikuuoti, paprotinti? Jie tieisiog kalba skirtingomis kalbomis


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Jei mylime darbu ir tiesa, esame iš tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Ad Hitlerum

Algimantas Rusteika. Maršas tęsia žygį per Lietuvą. Telšiai

Aurelijus Veryga opiausiais nūdienos klausimais

Albinas Plėšnys. Akvinietis homoseksualių veiksmų nepateisino. Atsakymas P. Aleksandravičiui

Andrius Švarplys. Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas, arba Kur gali nuvesti tokia politika?

Nida Vasiliauskaitė. Ir jokio kognityvinio disonanso

Kun. Paulius Vaineikis OFM: maršas – tradicinių šeimų šauksmas

Artūras Grigas. Kaip Trečiasis reichas „išlaisvindavo“ ligonius nuo kančių, arba Kuo toks „išlaisvinimas“ skiriasi nuo šių laikų „pažangos“ – eutanazi

Dr. Lina Šulcienė. Tomas Akvinietis pasisakytų prieš partnerystės įstatymą

Andrius Macas. Kaip balansuoti tarp manipuliacinio politkorektiškumo ir gaivališkumo?

Emilija Trumpaitė. Galimybių pasas – kodėl ši idėja man labai nepatinka?

Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos išlaisvinimo paminklas Karaliaučiuje: kokio būta sumanymo ir kas apie tai žino daugiau? 

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką. Vytautas Radžvilas: apolitiškumas

Birutė Rūta Vitkauskienė. Ar didinga Biržų kunigaikščių Radvilų dvarvietė Vilniuje pasmerkta užmigti amžinu miegu?

Nida Vasiliauskaitė TS-LKD elektoratui: Žinote, kas tikrai krikščioniška?

Dovydas Norkūnas apie šeimų maršą ir vieningą Lietuvą

Kastytis Braziulis. Kas kelia didesnę grėsmę Lietuvai: teroristai, Kremlius ar sava valdžia?

„Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ organizacinis komitetas: Tikime laisvų, savo valstybės ateičiai neabejingų Lietuvos žmonių gera valia ir išmintimi

Arvydo Juozaičio pokalbis su Liudu Dambrausku: lietuvio charakteris. Sauliaus Dambrausko palydimasis žodis

„Sovietskaja Litva“: Ivanas Čmilis ir jo draugai

Disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Galiu būti pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje pasodinta į kalėjimą už kitokią nuomonę

Kastytis Braziulis. Vokietija – Rusija: ką reiškia Lietuvai Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymai?

Liudvikas Jakimavičius. Jų tik pasidaugino

„Žuvelė‘21“. Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda: aš – laimingas žmogus

Geroji Naujiena: mes vadinamės Dievo vaikais, tokie ir būkime!

Irena Vasinauskaitė. Profai ir profanai

Nida Vasiliauskaitė. Emocijos VS protas

Agnė Širinskienė. Konservatorių penkmečio planas

Ramūnas Aušrotas. Lytinis švietimas nėra lytinis ugdymas: arba programos rengėjai neskiria sąvokų, arba LRT sąmoningai diegia tokią mintį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.