Socialinė politika, Ekonominė politika

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 22 d. 20:55

7     

    

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Jeigu norite iš tiesų kritikuoti valdžią ir judinti jos šiltus krėslus, labai atidžiai klausykite ką kalba jos atstovai.

Riksmai „Seimą lauk“ kelia valdantiesiems tik atlaidžias, paniekinančias šypsenas, nes už jų nestovi jokia rimtesnė, tiksli ir argumentuota valdžios kritika.

Vakar atidžiai perklausiau Seimo energetikos ir tvarios plėtros komisijos posėdžio įrašą ir išgirdau kelis labai įdomius dalykus.

Pasirodo VERT pirmininkas Renatas Pocius jau metus diskutuoja su Ignitis grupe, kad formuojant visuomeninio elektros tiekėjo kainą būtų naudojami finansiniai kainos draudimo instrumentai, kad tiesiogines sutartys su pigiais gamintojais būtų sudaromos ir su Ignitis visuomeniniu tiekėjui, o ne tik su Ignitis nepriklausomu tiekėju nes taip galima mažinti visuomeninio elektros tiekėjo sąnaudas ir tuo pačiu mažinti ar net atsisakyti valstybės paramos visuomeniniam tiekimui, kurią mokame mes visi.

Gerai, kad p. Pocius skaito mano tekstus ir Nacionalinio susivienijimo pareiškimus ir semiasi iš ten idėjų.

Bet p. Pociau, jeigu Ignitis ignoruoja jūsų pastabas visus metus, kodėl jūs tylite, kodėl ši informacija nėra skelbiama viešai?

Net Seimo nariai ją išgirdo pirmą kartą.

Jūsų vadovaujama taryba juk privalo ginti vartotojų ir visos visuomenės interesus. Suprantu, kad jūsų viešas pasisakymas šia tema labai nepatiktų p. Kreiviui ir p. Šimonytei, nes taip jūs gadintume nepriklausomų tiekėjų versliukus. O dar gali kilti minčių, idant įmonė ir jos vadovai išvengtų akivaizdaus interesų konflikto, nacionalizuoti dalį Igničio, kuri valdo gamybą ir teikia visuomeninio elektros tiekimo paslaugą, o Igničio nepriklausomą elektros tiekėją atskirti ir parduoti.

Tačiau p. Pociau teks apsispręsti ar toliau liksite kišeniniu politikų valdininku ar tinkamai vykdysite savo pareigas?

Kitą įdomų faktą paviešino Energetikos viceministrė Inga Žilienė. Pasirodo buvo rengiamai aukcionai pramoninių saulės ir vėjo jėgainių įrengimui, kuriuose laimėtojas būtų nustatytas pagal žemiausią ilgo laikotarpio elektros energijos supirkimo kainą ir, CfD modelio pagalba, vartotojams gali būti grąžinamas skirtumas tarp aukštesnė biržos kainos ir fiksuotos supirkimo kainos. Pasirodo problema buvo, kad neatsirado norinčių dalyvauti aukcione.

JK norinčių dalyvauti tokiuose aukcionuose yra ir jie siūlo 5,5-6,5 cnt/kWh kainą o Lietuvoje nėra?! Kaip taip gali būti?

Tai gal aukciono sąlygos buvo per daug rizikingos dalyviams? Gal aukciono rengėjas (tas pats VERT) nepasirūpino, kad į aukcioną būtų pakviestas didesnis dalyvių skaičius, įskaitant tuos, kurie investuoja V. Europoje, bet dar to nedaro Lietuvoje?

O kodėl nebuvo kreiptasi į valstybines įstaigas, kad jos įpareigotų tokiuose aukcionuose dalyvauti tą patį Ignitį? O kodėl nevyko konsultacijos su rinkos dalyviais ir nebuvo atsižvelgta į jų pastabas?

Vėl grįžtame prie to pačios problemos. Kai aukščiausi valstybės vadovai nenori gadinti bizniuko nepriklausomiems elektros tiekėjams, nes CfD principo taikymas mažintų jų galimybes pirkti tiesiogiai elektrą iš pigių gamintojų, tai ir aukcionus galima įvykdyti taip, kad jie neįvyktų.

Pabaigai apie opoziciją

Gerai, kad opozicijos atstovai skaito mano ir Nacionalinio susivienijimo pasiūlymus ir pradeda kelti aštresnius klausimus. Belieka palinkėti, kad jie perskaitytų juos iki galo ir pasiryžtų kelti visus klausimus, bei nesitenkintų nerimtais valdžios atsikalbinėjimais. Kitaip tokia bedantė opozicija neįkvėps rinkėjų, kad sekantį kartą patikėtų valdžią jai.

Posėdžio įrašas:

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

netenkina       2022-09-24 13:30

jokios siūlomos sąlygos netenkina - duokit pigios Astrovo elektros daug ir pigiai - tik tokiu būdu būsim konkurencingi vakaroidams, išlaikysim darbo vietas ir sukursim naujas, sustabdysim infliaciją

Paaiškėjo nežinomi faktai...       2022-09-23 15:34

Nors mes norėjom pult karaliaučių ,tačiau vokiečiai liepė susivaldyti.nes mus gins vokiečių vyrai,nes mūsų vyrai išvažiavo norgėn tai ir rusai nepuls ,nors estai šaukia rezervistus,tačiau tai niekaip nesusiję su ruskių mobilizacija.nes mūsiškiai be rezervistų ir manevrų ,aišku ne be mūsų kariuomenės vado nausėdos gudrybių gražiai susitvarkė su chunveibinų palikuonimis.Vivat mūsiškiams.

taigi       2022-09-23 12:43

R Masiulis Sinicos vestuvese balevojo,abu vienos rankos pirštai.

habilitâs       2022-09-23 12:07

Kol NS nepateiks skaitytojams ir tuo pačiu potencialiems rinkėjams V. Sinicos įvertinimo už straipsnį „Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje“ (Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 13 d. 20:19), kur V. Sinica rėžė ditirambus Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorei „Litgrid“,  o tuo pačiu ir jo generaliniam direktoriui R. Masiuliui, tol visos jūsų kalbos apie energetiką bus tik rašymas šakėmis ant vandens.

Praėjo 10 dienų, norėtume išgirsti verdiktą.

Tomai       2022-09-23 10:00

..kaip matai,cia vadinamieji ‘pilieciai’ keistokai supranta savoka’teisingumas’..Anys akivaizdziai kiek kuokteleje,taigi,ar verta cia belstis i kazkur.Protingiausia,manding,siusti visus sexualine kryptim,o paciam uzsikalti duris ir langus.

Kas yra teisingumas       2022-09-23 5:06

ant lt…Net nesinori rasyt didziosiomis raidem niekinga abriviatura,ka jau kalbet apie zodi ‘Lietuva’..Skamba kazkaip….keistai,sakyc,kazkaip ...gedingai.Jooo,dasivaziavom kaip reik.NeBUC niekad pagalvojes,kad taip kalbesiu…Nors imk ir apsispjauk.

T0mas J.       2022-09-22 21:55

NS, kokiu būdu įgijote TIESOS lt portalą?
Laikas paaiškinti skaitytojams, kitaip.. nesąžininga.

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.