Socialinė politika, Ekonominė politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugpjūčio 9 d. 20:10

12     

    

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Pirmadienį Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad trečio elektros rinkos liberalizacijos etapo nereikia atidėti, o antradienį - kad gali tekti atidėti.
Tai, ministre, gal paimkite pertraukėlę, susikvieskite ekspertų būrį ir apsispręskite ką iš tiesų rengiatės daryti?

Prezidentūra tuo tarpu pasisako principingai - atidėti be jokių išlygų.
Tuo tarpu taip vadinami ekspertai yra kategoriški - jokių atidėjimų, neduokime vilties žmonėms, kad jie galės to išvengti!

Verta paskaityti Energetikos ministro argumentus kodėl gali tekti atidėti.
Minimos techninės problemos senyviems žmonėms, kurie dominuoja paskutiniame etape.
Taip, šios problemos yra labai rimtos. Tačiau ne jos yra esminės.

Esminė problema yra, kad jūs ministre ir jūsų kolegos iš valdančiosios koalicijos bandote iš žmonių padaryti tai kuo jie jokiu būdu nenori būti: energetikos, geopolitikos, ekonomikos, o kaip paaiškėjo iš premjerės pasisakymo apie Perlo skandalą - dar ir įmonių auditoriais.

Ar suvokiate kokį socialinį eksperimentą jūs vykdote?!
Gal kokie 95% žmonių jokiu būdu nenori tapti tuo, kuo jūs verčiate juos būti.
Jiems pirmiausia rūpi, kad būtų pakankamai pajamų iki sekančio atlyginimo, jų pačių ir artimųjų sveikata, jų vaikai ir anūkai, būsto problemos ir kiti paprasti žemiški dalykai.

Jau vertėte žmones per prievartą tapti investuotojais, kai buvo vykdoma laukinė, greitoji privatizacija. Ar nepamenate rezultato? - apsukrių berniukų perimtos puikiai dirbusios ir su baisiomis pasekmėmis jų darbuotojams ir valstybei sužlugdytos įmonės.

Ministre, premjere, gal pasikvieskite į savo komandas bent po vieną psichologą, socialinių mokslų specialistą ir pasiklauskite jų apie tai kaip dauguma žmonių priima jūsų liberalizavimo eksperimentus.

Taip nedarydami jūs deginate savo politinį kapitalą. Jeigu būtų tik tai, tebūnie, tai ne didžiausia bėda.
Tačiau kartu jūs didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių. O tai jau yra mirtinai pavojinga, kai iš Rytų į Lietuvą nuolat žvalgosi pusiau laukinių žmogžudžių ordos.

Elektros rinkos liberalizacija ne tik privalo būti atidėta. Rinka jau liberalizuota, nes joje veikia taip vadinami nepriklausomi elektros tiekėjai. Keiskite požiūrį į liberalizavimo esmę ir procesą iš esmės, leiskite vartotojams laisvai rinktis savo tiekėją - nepriklausomą ar visuomeninį.
Ir galiausiai susirūpinkite ką reikėtų skubiai daryti tiek ES mastu, tiek Lietuvoje, kad kuo greičiau būtų sumažintos elektros kainos. O jas galima sumažinti labai žymiai. Trūksta tik politinės valios.
Apie tai mano šeštadienio įrašas: https://www.facebook.com/almantas.stankunas/posts/pfbid0xvke5yhSePxzkHkAX3sy8UXHbx5P7ZRfLTcnn9dLk7NRXKaU6UE3UNuhGZyyrCp7l
Čia apie Energetikos ministro minčių viražus: https://www.vz.lt/.../d-kreivys-nesutinka-kad-elektros…
Čia Prezidentūros pozicija: https://www.vz.lt/.../prezidento-patarejas-treciaji…
Ir galiausiai taip vadinamų ekspertų, liberalizavimo apologetų svarstymai: https://www.vz.lt/.../ekspertai-treciojo-elektros-rinkos…

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

PUT PUT       2022-08-10 19:25

KACAPUT

kaput       2022-08-10 18:47

kaput rinkos ekonomikai - neleidžiama batkos elektos papigiai nusipirkt, ir ekonomikai kaput be elektros

Diedas "išmintingam" "Diedui"       2022-08-10 17:03

Korupcija dar ne viskas. Visi mes žinom kad japonai nemoka gaminti reaktorių(pažiūrėkim į Fukušimą) amerikonai vagia armatūrą, lenkų latvių ir estų pinigai skirti statyboms buvo nešvariai išplauti.
O kas baisiausia, nuo japoniškos elektros perdeginėja rusiškos 100 vatų lemputės. Jakilaičio ekspertai sakė.

Diedui       2022-08-10 16:11

“Dauguma balsuotojų pasisakė prieš Visagina…” Taip, ir aš tame tarpe. Bet jei visai tiksliai - prieš klaikios korupcijos pavojų (daugiau nei realų), įduodant antivalstybinei konservatorių partijai šitokius milžiniškus tūzus - naujai statomą AE.
Nežinau kaip Jūs, bet aš taip priėmiau kaip galimą apokalipsę. Atitinkamai ir balsavau, ir db taip pat daryčiau.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-08-10 14:34

– Dabar, geriausias laikas padaryti liustraciją – išjungti neišjungtuosius komunistus (kgb’istus, stribvaikius, …)._
– Kas “už”?

Diedas       2022-08-10 14:30

Kal lojalus kas nelojalus parodė Visagino - Astravo referendumas. Dauguma balsuotojų pasisakė prieš Visagina, taigi už Astravą.
Ne gamintojo, o spekuliantų  primetinėjamos kainos, bausmė už durną galvą.
Aišku karbauskiams jakilaičiams ir visai kitai pigiai perkamai partinei ir reporterinei šušarai agitavusiai už Astravo “taikaus rusiško atomo pigios elektros AE” bausmės turėtų būti kitokios.

Gedui       2022-08-10 9:19

..taip,juolab,kad tie interesai labai zinomi.

Gedas       2022-08-10 7:38

Viska ka daro pis tai daro, del jai zinomu interesu, o jeigu dar kazkas galvoja, kad tai daroma del zmoniu ir Lietuvos tai tie nepataisomi naivuoliai.

Ir vėl prievarta kaip su skiepais       2022-08-10 7:14

Ir vėl prievarta:“JIE” kitaip nemoka, privalot pasirinkt, o jei nepasirinkot nepriklausomo tiekėjo tai mokėsit valstybinio tiekėjo kainą su 25% antkainiu, t.y. BAUSME. kad nepasirinkot , o už pusmečio GAL IR VISAI ATJUNGSIMMM. Pažiūrėkim,o kaip darė kiti, pvz.Estijoj, kur liberalizuota jau nuo2013m net ir dabar yra 20% gyventojų, kurie priklauso valstybiniam tiekėjui ir NIEKAS NESUGRIUVO IR JOKIOS PRIEVARTOS.

Antriausia       2022-08-9 22:07

..ot ir ne,pyktis yra zingsnis link nelojalumo.Kai tu pykciu suma del visko kito perzengia kritine riba,nelojalumas garantuotas.OT,tik klausimas,kam,valdziai ar valstybei….

Elektros kėdė       2022-08-9 21:47

Jei jau vakaruose “laisva rinka”žmones smaugia,tai
Lietuvoje smaugs dvigubai.
/UK žaliosios energijos tarifus taikantys namų ūkiai, kurie manė, kad jų nepaveiks sparčiai augančios dujų kainos, buvo šokiruoti, kai jiems buvo pranešta, kad jų sąskaitos už elektrą auga, nepaisant to, kad jie yra prisijungę prie atsinaujinančios energijos tiekimo. Suzanne Taylor buvo pranešta, kad jos fiksuotas dienos tarifas su atsinaujinančios energijos tiekėju „So“ padvigubės nuo 16 pensų iki 32 pensų už vienetą. Suzanne elektros tiekėjo svetainėje rašoma, kad 100 % elektros energijos tiekiama iš atsinaujinančių šaltinių, tai kodėl elektros tiekimui turi įtakos dujų kainos?

Daugiau nei pusė naujų energijos tarifų dabar parduodami kaip „žali“, o 9 milijonai klientų perėjo prie sandorių, kuriuose žadama tiekti iš atsinaujinančių šaltinių. Tačiau daugelis nežino, kad tiekėjai, skirstydami elektrą, pasikliauja nacionaliniu tinklu, jie negali kontroliuoti jos šaltinio. Energija sujungiama tinkle, o kai paklausa viršija atsinaujinančių energijos šaltinių prieinamumą, tinklas papildo tiekimą dujomis. Vidutiniškai tik apie trečdalį elektros energijos iš tinklo gaunama iš atsinaujinančių šaltinių, o daugiau nei trečdalis – gamtinėmis dujomis. Likusi dalis gaunama iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, branduolinių. Žaliuosius tarifus siūlančios įmonės pajamas paprastai investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius, padengdamos savo klientų suvartojamų kilovatvalandžių ekvivalentą.Tačiau šioms kainoms įtakos turi ir dujų kaina, nes atsinaujinančių energijos šaltinių tiekėjai padidina arba sumažina savo mokesčius, atsižvelgdami į platesnę energijos rinką, kurioje iškastinis kuras išlieka pagrindiniu varikliu.

Taigi „Energy“, kurios specializacija yra atsinaujinančių energijos šaltinių tarifų siūlymas, „Guardian Money“ teigia, kad jos elektros kainas lemia dujų kaina, tačiau ji yra sudariusi išankstines pirkimo sutartis su daugybe atsinaujinančių energijos šaltinių, kad padidintų žaliosios energijos gamybą. Ji taip pat moka gamykloms sumą, kuri atspindi kiekvieną jos klientų sunaudotą megavatvalandę.

„Tokiu būdu mes naudojame esamą tinklą ir pamažu keičiame jo įvestį iš neatsinaujinančių šaltinių į atsinaujinančius šaltinius, o tai yra geriausia, ką galime padaryti nesukūrę konkuruojančio nacionalinio tinklo“, – sakoma pranešime.Kainas, kurias mokame gamintojams, įtakoja platesnė rinka.Klientų paklausą kuo daugiau laiko deriname su atsinaujinančia energija ir, žinoma, 100 % per metus, tačiau kai yra trūkumai, mūsų prekybos komanda turi žiūrėti į didmeninę rinką“, – sakoma pranešime.

Kampanijos dalyviai perspėjo, kad žmones gali suklaidinti kalbos apie pardavimus, kurios neatspindi žaliosios energijos rinkos sudėtingumo.Iš esmės turėtumėte atsižvelgti į tai, kad jūsų elektra turi tokį patį anglies dioksido pėdsaką kaip ir visi kiti, nesvarbu, kokį tarifą taikote“, – sako Josie Wexler, „Ethical Consumer“ tyrėja https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://amp.theguardian.com/money/2022/jan/22/energy-bills-i-got-a-green-deal-so-why-am-i-paying-eye-watering-sums&ved=2ahUKEwiitZbVmLr5AhXBnVwKHfng

Pirmiausia       2022-08-9 20:41

reikia būti pakankamai išmintingam, kad suprastum, jog teisėtas protingo žmogaus pyktis neturi nieko bendro su nelojalumu…

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.