Savivalda

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 11 d. 12:41

22     

    

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Žinote, kada prasidės politikų kaita į gera Lietuvoje? Ogi tada, kai kritinė rinkėjų dalis pradės balsuoti ne skaičiuodama pragmatinę naudą, ar bus prarasti jų balsai einamuosiuose rinkimuose, ar galės ką nors padaryti vienišas kandidatas ar negausi frakcija, bet balsuos vedami tik savo giliausių įsitikinimų ir nedaradami kompromisų su sąžine.

Todėl galiu nuoširdžiai pasidžiaugti, kad Trakų raj. jau turime tą kritinę rinkėjų dalį.

Rinkimuose Ramūnas surinko 4,45 procento - 422 balsus. Kaip ir visos Lietuvos mastu, taip ir šiuose rinkimuose Nacionalinis susivienijimas stipriausias buvo mieste - pačių Trakų miesto apylinkėje Ramūnas surinko net 9,24 procento.

Tai kuo būtina pasidžiaugti?

- Ramūnas pirmąkart pristatė save ir Nacionalinį susivienijimą Trakams ir tą darydamas tris kartus padidino NS rezultatą šioje apygardoje lyginant su praėjusiais metais (tada čia NS rinko tik 1,5 proc, tiesa apygardų ribos nėra identiškos);

- 4,45 procento taip pat yra psichologiškai reikšminga riba, nes artimiausi rinkimai yra savivaldos rinkimai ir juose rinkimų slenkstis yra ne 5, o 4 procentai. Taip padėtas pamatas savivaldos rinkimams, leidžiantis užsitikrinti patekimą į Trakų tarybą. Tai labai svarbu, nes viena pagrindinių kliūčių NS yra dalies žmonių netikėjimas/abejonė/baimė, kad balsas už NS gali būti išmestas, kad neturime šansų. Dabar Ramūnas gali aiškiai rodyti, kad jei šiandien būtų tarybos rinkimai, tai ne išmestas balsas, o patekimas į tarybą. Tai yra svarbu.

- Reikia atkreipti dėmesį, kad Trakų raj. tikrai nėra palankiausias NS dėl didelės dalies jame gyvenančių lenkų tautybės žmonių. P. Narkevič surinko beveik 30% balsų ir tai labai daug ką pasako. Taigi, esant labiau lietuviškai apygardai, NS šansai pagerinti rezultatą yra dar didesni (tik dar noriu paminėti, kad tarp NS narių jau yra ir lenkų tautybės narių).

- Kalbant apie tarybų ar Seimo rinkimų perspektyvą, esmingai svarbu, jog mero rinkimai yra mažoritariniai, t.y. juose renkamas vienas nugalėtojas, kuris viską pasiima. Daugybė žmonių pagrįstai netikėjo, kad Ramūnas gali laimėti mero postą, dar daugiau, netikėjo ir sakė, kad net laimėjęs jis juk neturės komandos taryboje ir negalės efektyviai valdyti. Šios problemos apskritai nekyla tarybų ir Seimo rinkimuose, kur suvokiama, kad nebūtina balsuoti už nugalėtoją, kad patenka daug kas, tereikia tikėti, kad perlips 4 proc slenkstį. Ir teorija, ir praktika rodo, kad rezultatai mero rinkimuose pasiekiami mažiesiems sunkesnėmis sąlygomis nei tarybų rinkimuose.

Dar nuoširdžiai džiaugiuosi, kad nuoseklaus ir atsidavusio darbo be jokio materialaus atlygio dėka toliau auginame ir stipriname Nacionalinį susivienijimą, telkiame ir gausiname aktyviai dirbančių partiečių skaičių.

Vien rinkimų stebėjime dalyvavo virš 60 NS atstovų. Konkurentai buvo priblokšti tokio skaičiaus ir su pagarba sakė mums komplimentus, kaip antai - na jeigu jūs stebite, galiu būti ramus, kad šioje apylinkėje rinkimai vyks sąžiningai.

O čia Ramūno žodis:

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie žengė žingsnį ir pasirinko savo balsą atiduoti už mane. Tai - sąmoningo apsiprendimo balsai: jie nėra sąlygoti politinio neraštingumo ar siauro pragmatinio intereso, nėra sugeneruoti kėdes bijančio prarasti administracinio aparato ar aklo tautinio lojalumo, todėl man ypač brangūs. Esu įsitikinęs, kad tai jūsų investicija į savo krašto ateitį, įstatinis kapitalas, padėsiantis pasiruošti 2023 m. vietos savivaldos rinkimams, į kuriuos Nacionalinis susivienijimas ateis su visa komanda. Dirbame toliau!

Padėka ir linkėjimai nuo Aušrotų šeimynos!

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-12 18:30

NS reikia kapitalinio remonto

stasys       2021-10-12 11:39

man atrodo jog tas Gedas putino špionas ..

Kis       2021-10-12 11:13

o kur cia tragedija,kiekvienas pasirinko,tegu pradeda ruostis eiliniams rinkimams.Liaudis megsta ne ausytemis,o paciupinejus rankytemis,jie kazko nesitiki.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-12 11:03

Gedai, NS v_a_d_u_k_a_i serga nepagydoma liga - puikybe, pasipūtėliškumu. Gaila NS partijos l gerų žmonių.

Gedas       2021-10-12 8:30

NS dar vis serga nepagydoma liga puikybe.Vietoj to, kad vienytųsi su Jokubausku ir dalyvautų rinkimuose nesugebėjo susitarti, tai girtis tokiais rezultatais gali tik labai didelis optimistas.Šiai dienai NS sugeba tik kritikuoti ir griauti, labai panaši į konservatorių kloną.Norėčiau klysti,bet šios dienos politika yra tokia.

stasys       2021-10-12 3:37

Ei staska 2021-10-11 20:16 ..bili aš to nežinočiau ..

hmm       2021-10-11 20:49

Ramūnas Aušrotas labai solidžiai pasirodė debatuose. Jis aiškiai pirmavo! NS gal didžiuotis, kad turi tokį politiką. Tai labai garbingas žmogus, turintis ir stuburą! Sėkmės! Kad rinkėjai taip balsuoja - nieko naujo….

Ei staska       2021-10-11 20:16

Piktinies stikliorium ir palaikai NS.
Na tu visiškas stasys

ISBLAIVINTOJAS       2021-10-11 20:15

Juokingas straipsnis. Taigi Ausrotas liko paskutinis, sestas is sesiu. Rezultato jokio.

stasys        2021-10-11 19:39

Rezultatas olimpinis svarbus dalyvavimas jaunai partijai o ne viena užimta . Taip po truputi žingsnis po žingsnio tamstos užimsite ta vieta reitinguose kuri leis tikėtis ir geresniu rezultatų . Tegul acto garintojai ir sofkutės amsinčios žarsto jums priekaištus bet lenku rajonuose savivaldos rezultatai tikrai neblogi ..Beje ka palaikysite į antra tūrą išėjusius ?

Kleofas       2021-10-11 19:37

dar prieš pusmetį NS aršiai rėmė tuometį LGGRTC direktorių Jokubauską..., o va štai dabar Trakuose, kur galima sakyti Jokubausko istorinė tėvonija, stojo su juo į kovą... Manau, tai daug pasako apie NS žmomių moralę, principus ir politinę logiką. Todėl ateinančiuose rinkimuose jie praktiškai nelaimės nieko.

Linkime sėkmės NS       2021-10-11 18:45

Labai gerai , kad dalyvavo ir neblogai pasirodė. Jau vien tas faktas , kad sunkiau sisteminėms partijoms rinkimų apylinkėse balsus “nesuskaičiuoti"kažkieno naudai ar nenaudai, kai dalyvauja opozicijų kandidatai.

Lietuviškoji       2021-10-11 16:43

komedija arba labiau tragedija tęsiasi. Akademinis sluoksnis labai atitolęs nuo visuomenės gyvybinių poreikių - kasdienio išgyvenimo ir minimalkės absurdo. Kita vertus, kolchoznikai su konservatoriai ir liberaldimokratais labiau yra įvaldę demagogijos meno praktiką, jau nekalbant apie apsišaukėlius socdemus, kurie atstovauja stambųjį kapitalą, oligarchinę demokratiją, ne daugiau, kaip ir tie išprotėję kovidistai.

Eikit jus       2021-10-11 16:02

naaaachuj , nevykėliai!

amam       2021-10-11 16:01

Visu ivykiu NS elgsenos rezultatas.Tik toks,deje.Neuztenka tusciu kreipimusi ir rezoliuciju,reikia zmoniu,tuomet ir rinkimuose bus sansu.Sekmes ateity.

Nevykėliai       2021-10-11 16:01

NS susivienijimas!

NS susivienijimas       2021-10-11 16:00

Be ateities! Radžvilas be jokios charizmos, tuščias žmogus !

Būkime atviri,       2021-10-11 15:54

tas jūsų nacionalinis susivienijimas , kaip sakoma, nei žuvis, nei mėsa. Jokios ateities jis neturi, nes neturi už ko užsikabinti. Kažkoks keistuolių
sambrūzdis. Išsigandote Nidos Vasiliauskaitės? Matosi, kad išsigandote, nes atstūmėte labai drąsų ir nesavanaudišką žmogų. Kaip, beje, atgrasėte ir kitus, užuot ieškoję bendrų sąlyčio taškų. Sėkmės kelyje į politikos sąvartyną. Ten jums ir vieta. Jūsų laikas niekada neateis, ta prasme jūs mažai skiriatės nuo homoseksualų. Kas nors turi jums pasakyti tiesą apie jus pačius.

Sakyciau       2021-10-11 15:44

Piiii…ze NS partijai!………

Nuuu       2021-10-11 15:28

juk ir Česlovas Juršėnas prezidento rinkimus laimėjo, kažkada. Beveik, kaip sakė Dviračių žynios. Jei ne tie keturi, kurie priekyje buvo. Pergalė yra pergalė.

Sakyčiau, neblogai       2021-10-11 13:03

Vienžu - liuks. Po metų kitų dar vienas kitas prisidės. O po kokio dešimtmečio, jei pakaks ryžto, net svajonės gali virsti realybe.

LŪZERIAMS       2021-10-11 12:56

dar vienas NS fiasko. Tai jau nepriimtina, ponas Radžvilai.Ir nėr ko čia bandyti guostis tais vos keliais procentais balsų. Išvadas, tarp kitko , būtina net tik ‘DARYTI” , bet tai daryti reikia LAIKU.


Rekomenduojame

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.