Demokratija ir valdymas

Algis Krupavičius. Pati visuomenė turi keistis

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 15 d. 19:02

21     

    

Algis Krupavičius. Pati visuomenė turi keistis

Prof. Vytautas Landsbergis savo pasisakymuose dažniau moko, pamoko ir kritikuoja kitus. Savikritika jam nėra būdinga. Tačiau jo paskutiniame interviu LRT forumui to bent kiek savikritiško požiūrio esama. Ir šiaip tas interviu yra įdomus ir geras, nors jo antraštė ne visai atitinka turinį. Bet dėl jos profesorius nei kaltas, nei ką. Nors žurnalistai galėjo būti kiek atidesni su tais pavadinimais, nes apie „bepročių valstybę“, suprask – Putino Rusiją – yra vos apie vieną septintadalį gana ilgo teksto. O pagrindinė to interviu dedamoji yra apie Lietuvą. Čia ir dabar. Apie tokią, kur „matau Lietuvą kaip problemų šalį“.

Visuomet galima ginčytis pagal klasikinę optimisto ir pesimisto formulę: ar stiklinė yra pusiau pilna, ar ji pusiau tuščia. Bet be daugelio skaičių ir ilgų įmantrių išvedžiojimų akivaizdu, kad atėjome į beveik akligatvį. Šviesos tunelio gale nėra daug. Kai profesorius Vytautas Landsbergis šiandien, vis dar tebebūdamas vienu įtakingiausių Lietuvos politikų, sako, kad po 28-erių Nepriklausomybės metų vis dar kamuoja „senas vėžys – valdžia ir nauda“, „valdžios lygmenyje tebesame korupcinė valstybė“, „vyksta labai slapta kova moraliniame lygmenyje – padorumo ir nepadorumo“, arba „viskas funkcionuoja, o teisingumo nėra“, ką turi tada galvoti kiti, kurie yra mažiau įtakingi? Galiausiai kas ir kaip ką nors gali pakeisti, jei įtakingieji beveik kapituliuoja.

Čia atsakymas yra – patys turime keisti. Pati visuomenė turi ne tik norėti keisti, bet ir veikti, kad keistųsi. Nors čia kalbėti yra daug paprasčiau nei ką nors daryti.

Nors viena gera žinia, ko gero, yra, nes laikas tam gali būti sąjungininku. Jei pažvelgtume kiek atgal, tai prisimintume, kad prieš trisdešimt metų – 1988–aisiais gimė Sąjūdis, prieš maždaug ankstesnius tris dešimtmečius Sovietų Lietuva pergyveno N. Chruščiovo atšilimą ir destalinizaciją, o dar iki tol prieš maždaug tris dešimtmečius palaipsniui įsitvirtino stalinizmas, o Lietuvoje tuo pat metu sunyko paskutiniai demokratijos likučiai….

20-ojo amžiaus antrojo dešimtmečio viduryje rusų ekonomistas N. Kondratjevas sukūrė ilgųjų ekonomikos bangų teoriją, žvelgdamas į pasaulio ekonomikos istoriją 19-ame amžiuje. Jo vystymosi bangos apėmė apie 50 metų laikotarpius. Kiek ilgesnius nei 30 metų. Kondratjevas nebuvo itin originalus, nes to amžiaus pradžioje du olandų ekonomistai – Jacob van Gelderen ir Salomon de Wolff – panašiai svarstė. Kad pasaulis vystosi ciklais, tai, matyt, šiandien bent socialiniuose moksluose didelių abejonių nekyla. Ir tie ciklai gali būti ir trisdešimtmečiai, nes pasaulis greitėja. Visapusiškai.

Atsiprašau už šį nukrypimą į pastabas apie evoliuciją. Bet zeitgeist, arba laiko dvasia, irgi yra svarbi. Demokratijos ir nepriklausomybės dvasia tikrai buvo ir 1988, ir 1990-aisiais. Ne tik Lietuvoje, o bent jau nemažoje dalyje Vidurio ir Rytų Europos.

Dabar po trijų dešimtmečių po Sąjūdžio nebeužtenka tik gręžiotis atgal ar svarstyti apie kažką ant Kovo 11-iosios drąsos griuvėsių, kaip V. Laučius pastaruoju metu darė, ir labai argumentuotai. Nors nesu čia visai teisus, gal tik iš dalies teisus. Svarstyti reikia. Kad žinotum, kur reikia eiti.

Svarstyti reikia apie „karjerovyčius“  – pataikūnų, prisitaikėlių klasę, kuri kaip metastazės yra išplitusi, apie savo istorijos perdėliojimą, kuris tinka ir patinka naujai politinei klasei ir sąrašinių politikų nomenklatūrai, apie žemiau nei vidutinybių įžūlų dominavimą ten, kur jų neturėtų ar beveik neturėtų būti, apie socialinę neteisybę, kuri yra beveik kiekviename žingsnyje, apie visapusį godumą, kuris neleidžia rastis teisingesnei visuomenei. Svarstyti reikia ir tam, kad keistis ne tik prielaidų, bet ir galinčių keisti yra. Svarstyti reikia tam, kad nereikėtų bijoti.

O tuomet turiu sutikti su profesoriumi Landsbergiu, kad šiandien reikia naujo Sąjūdžio – „kitokio, naujo, dabar“. Reikia ne ano Persitvarkymo, kuris vėliau labiau virto Nepriklausomybės Sąjūdžiu ir savo darbą padarė. Dabar reikia tikrai kitokio Sąjūdžio ir jo vardas turėtų būti Piliečių Sąjūdis. Arba toks Sąjūdis yra reikalingas, kuris sugrąžina valstybę visai visuomenei ir ją sugrąžina visiems nuo jos nusišalinusiems. O ne tik kai kuriuos nusišalinusius pakviečia, kaip pagal profesorių Vytautą, nes reikia kiek daugiau jų įtraukti ar kiek daugiau sugrąžinti į valstybės kūrimą.

O baigdamas noriu tiesiai Vytauto Landsbergio taip pat, kaip kiek kitame kontekste, t.y. kalbėdamas apie šių laikų aukštojo mokslo tikrovės grimasas, klausė prof. Gediminas Merkys: kur suklydome, ką padarėme ne taip?

Savikritiškų atsakymų čia reikia vien tam, kad dabarties dvokiančią balą, perfrazuojant Vytautą Landsbergį, pajudintume. Būtent, savikritiškų. Šių laikų Lietuvoje šis klausimas, matyt, daugeliui bent kiek įtakingų žmonių gali būti adresuojamas. Tik ne itin aišku, kiek į jį norėtų atsakyti?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kadaise        2019-03-20 13:56

Hamletas svarstė: būti ar nebūti? Tada kunigai mokė, kad svarbiau tikėti nei skaityti. O politikai visada žinojo, kad geriausias užsiėmimas - kalbėti ir nieko nedaryti.

Taip, Raigerdai.       2019-03-18 10:59

Be Dievo pagalbos mes nepasikeisime. Turime išbraidyti visus pažinimo liūnus, kad bent per aguonos grūdelį taptume išmintingesni, kaip tam vaikui, kol nepalies ugnies, nepatikės, kad karšta.

Raigerdas        2019-03-17 20:38

Da viena pastabėlė dėl “pačios visuomenės pasikeitimo”. Nei medis pats nesikeičia, nei kokia kita gyvybės forma, nesikeičia ir visuomenė pati savaime. Jūs manimi netikite? Sutinku, nes jūs ir neprivalote tikėti. Ir kas nors protingesnis, gali pareikalauti iš manęs įrodymų. Tokiu atveju, jis visiškai teisingai pasielgs. Ar turiu aš įrodymų, kad pagrįsti savo teiginį? Taip, jų yra pakankamai. Pažiūrėkite į vis dar egzistuojančias laukines gentis? Nueikite ir pasiūlykite jiems pasikeisti? Tada, vargu ar liksite sveikas su savo tokiais jiems revoliuciniais pasiūlymais. Visuomenė gali pasikeisti tik padarius tam tikrus pakeitimus, ir tie pakeitimai turi padėti tai visuomenei evoliucionuoti. Yra elementai, kurie gali būti panaudoti Lietuvoje. Deja, apie juos politikai nieko nėra girdėję. Bet netgi, jeigu jūs jiems pasakysite, ką daryti, jie priims tai, kaip niekam nereikalingą, o kai kurie net, kaip pavojingą dalyką, kaip tai buvo su telefono išradėju, kurį policija paskelbė pavojingu žmonių apgaudinėtoju, nes jis skelbė, kad sukūrė laidinį telefoną ir žmonės gali vienas su kitu kalbėtis per laidus, nutiestus nuo vieno aparato prie kito. Panašiai yra ir Lietuvoje, nes Lietuvai jau ne kartą buvo pasiūlytos aukštos technologijos, tačiau jų buvo atsisakyta, ir buvo nutarta toliau eiti daugumos piliečių skurdinimo keliu. Skurdas prasideda politikų galvose, o jau iš jų mes gauname tą jų “sunkiai pagimdytą, kokią nors primityvią idėją”, kad parodyti, kad jie ten kažką kuria. Daugybė dalykų jau seniai yra sukurta, o mūsų politikai vis dar įsivaizduoja, kad dviratis dar neišrastas ir reikia milijardų, kad jį išrasti. Tarškalas politikas pas mus yra gerbiamas žmogus, kaip ir Putinas Rusijoje, kurio nusikaltimai yra kruopščiai slepiami, kaip toje rusų pasakoje apie Nemirtingąjį Kaščėjų. Galima būtų pasimokyti iš šveicarų, bet mūsų politikai mokytis nemėgsta, nes nėra laiko, kadangi pastoviai reikia tarškėti kažką ir apie kažką. Vidutinybių valdoma Lietuva yra žala mūsų visuomenei, kuri neturi nei vieno patikimo žiniasklaidos arba informacijos šaltinio. Ir jeigu ne internetas, ir ne ta emigracija, tai socialinis sprogimas Lietuvoje nebūtų užtrukęs. Todėl niekam kitam taip nėra naudinga emigracija, kaip mūsų politikams, nes kitaip jie galėtų būti sukišti į šiukšlių dėžes.

Raigerdas       2019-03-17 20:02

Gana protingai parašytas pono Algio Krupavičiaus straipsnis. Yra padarytos gana vertingos išvados ir štai viena iš jų:“Prof. Vytautas Landsbergis savo pasisakymuose dažniau moko, pamoko ir kritikuoja kitus. Savikritika jam nėra būdinga”. Matomai, net pats straipsnio autorius nelabai įsivaizduoja, ką jis parašė. Kadangi Lietuvos Humanitariniai mokslai yra visiškoje atsilikimo stadijoje, kai kuriais momentais lieka net viduramžių lygyje, o kartais sugeba pakilti vos į XX amžių, tai nieko nuostabaus, kad ponas Algis Krupavičius net nežinodamas, nurodė į vieną iš blogiausių žmogaus bruožų, kuris imasi kam nors vadovauti, - tai savikritiškumo nebuvimas. Būtent savikritiškumo nebuvimas yra būdingas tiems žmonėms, kurių viduje dominuoja destruktyvus mąstymas. Jeigu žmogus, su dominuojančiu destruktyviu mąstymu, turi pakankamai aukštą intelektą, tai jo griovimo mąstai bus gana dideli. Matomai, ponui Algiui Krupavičiui neužtenka žinių, kad pažvelgti į šį reiškinį daug giliau. Man regis, kad nesunku pastebėti, kad V.Landsbergis yra didmeistris kažką tai griaunant, todėl aukodamas energija tik tokiems tikslams, jam nebe pakanka energijos pasiūlyti bet jau tas idėjas, kurios tikrai būtų naudingos Lietuvos ateičiai. Jeigu toks “pirmininkų pirmininkas”, kaip V. Landsbergis neturi idėjų, apart tokių, kad reikia naikinti Sosnovskio barščius Lietuvoje, tai jam vertėtų užsičiaupti. Kodėl? Todėl, kad jis yra maitinamas gana gausiai iš mokesčių mokėtojų kišenės. Per tuos 28 metus, profesorius galėjo pastudijuoti ekonomiką, nes tam užtenka 1 mėnesio, pastudijuoti apie pinigus, tam taip pat užtenka 1 mėnesio, ir kalbėti apie Lietuvos reikalus konstruktyviai. Galėjo, bet nepadarė, ir tai yra rodiklis, kad V. Landsbergis pasikeisti negali. Todėl Lietuvoje pradėjo dominuoti politiniai tauškaliai, kurie nei bū, nei mū apie ekonomiką neišmano. Tame yra mūsų tautos tragedija, nes didesnė tautos dalis tiki ne konstruktyviai mąstančiais žmonėmis, bet politiniais tarškalais, užsiimančiais savo oponentų kritika, ir nesugebančiais pasiūlyti nieko konstruktyvaus, kadangi galvoje toje vietoje yra tuščia, ten nieko nesukaupta. Bet galima padėkoti p. Algiui Krupavičiui už tai, kad jis pagaliau prakalbo apie tuos žmones, kurie pasiūlė ekonomikoje naujovių. Tokie svarstymai turėjo vykti dar iki 2000 metų. Deja, šito neįvyko. Kadangi šito neįvyko, tai p. Algis Krupavičius galėtų pasidomėti apie priežastį. O priežastis yra viena: mūsų politikams, deja, yra neįkandamas priežasties-pasekmės dėsnis. Kitas dalykas, kuris taip pat yra nepasiekiamas, tai nuoseklumas. Tai susiję su evoliucija. Jeigu yra peršokama ir yra praleidžiama kokia nors grandis valstybės statybos eigoje, tada reikia grįžti atgal (tokia galimybė visada yra), ir pradėti nuo tos vietos, kur buvo praleista ta grandis. Jeigu šito nėra daroma, tada pati vystymosi istorija “ištaiso” šitą klaidą. Imkime konkretų pavyzdį. Štai buvo Rusijos Imperija ir reformos buvo neišvengiamas sekantis žingsnis. Bet šito nebuvo padaryta, todėl įvyko revoliucija. Bolševikai apie nuoseklumą nieko neišmanė, kaip ir mūsų politikai, todėl jie užgrobė valdžią ir manė, kad užgrobus valdžią, jie pastatys komunizmą. Tiek bolševikams, tiek mūsų politikams yra svarbu ateiti į valdžią, tik skirtumas yra toks, kad bolševikai užgrobia valdžią, o mūsiškiai politikai paima ją į savo rankas per rinkimus. Ką jie toliau darys su ta valdžią, tiek bolševikai, tiek mūsų politikai, apie tai nieko neišmano. Ir kas yra blogiausia? Tiek bolševikams, tiek mūsų politikams yra dzin, kokie bus tie jų valdymo rezultatai. Svarbu ateiti yra į valdžią - tikslas pasiektas, ir daugiau jie jokių tikslų neturi, išskyrus vieną - kuo ilgiau išsilaikyti valdžioje. Jie yra maitinami, išlaikomi, gali kalbėti Seime, ir jiems daugiau nieko nereikia. Daugiau jie jokių idėjų neturi. Todėl bolševikai, kad ilgiau išsilaikyti valdžioje, įkūrė diktatūrą. 70 metų eksperimentavo ir žlugo, nusinešdami dešimtis milijonų gyvybių. Panašūs eksperimentai vyksta Lietuvoje, tik e diktatūros pagalba, o demokratijos pagalba. Bet į kokius rūbus tu nerėdyk tą demokratiją, jeigu yra pažeidžiami visuomenės vystymosi etapai, tai jokia demokratija čia nepadės. Nepagarba egzistuojantiems dėsniams, kuriuos ne mes sukūrėme, turi ir pasekmes. Pas mus pamirštama, kad bolševikai savo CCCP vadino pačia demokratiškiausia valstybe pasaulyje. Straipsnio autorius parašė labai įdomų straipsnį, tik jis yra pavėlavęs bent 20 metų.

ah1       2019-03-16 12:07

nuo ko pradėti? Atsakymas yra Aristitelio veikale “Politika” - nori sugriaut esamą  - leisk žodžio laisvę ir kritiką esamo ir praktiškas to pritaikytas CCCP griovimui - Garbačiovo ir KGBistų “glasnost” ir Listjavo laidos, kas pamena anuos laikus. Taip gimsta idėjos esamo keitimui. Tik viskam reikalingas/i vadai.  Net Biblijoje tai parodyta - be vadų Mozės ir Kristaus nebūtų religijų judaizmo ir krikščionybės, be Markso ir Lenino - komunizmo statybos.

O nuo ko pradėti?       2019-03-16 11:00

Atsakau:nuo savęs.Ir tai daryti turi pradėti tie,kurie…ragina!Nuo klaidų išpažinimo,kai Sąjūdžio valdžia be rotacijos,kai po 30 metų demokratijos anūkas paveldi partiją,kaip žemės sklypą,kaip kassavaitiniai *pamokslai*rašomi visiems,tik ne savo vienatinei teisingai partijai,ir t.t.Ir ponas teksto autorius galėtų toleruoti kolegos Laučiaus nuomonę,pats juk taip pat klystantis,deja.Jei jau pabudome,jei susikuria forumai be *elito*palaiminimo,tai gal ir pakilsime,ir vadai atsiras,naujas judėjimas su naujais vadais?

Lietuvoje apleista išmintis       2019-03-16 10:37

tik Juozaitis gali uždegti jos gražinimui į mūsų kasdieninį gyvenimą.Nes jo žodis tiesus,neapveltas ,teisingas,išmintingas.Tai šio laikotarpio VEDLYS.

Tai       2019-03-16 10:34

pradėjo ir veda A.Juozaitis.Pagarba Jam.Jis šio laikmečio vedlys.

Tarabilda       2019-03-16 10:30

Krupavičius yra konservatorius aptarnaujantis “polytologas”. Konservai (V.Landsbergis ) užuodžia, kad jų traukinys nuvažiavo, ir tada šis klakeris išmeta idėją. Kursime piliečių sąjūdį. Jau toks sąjūdis kuriasi ir be jūsų agitacijų.

abc.       2019-03-16 10:03

apie prabudimą galėsit užsimint po prezidento rinkimų.

Ačiū Dievui,       2019-03-16 9:18

Kad Lietuva turi Katalikų tikėjimą, kurio dėka turime labai stiprias šaknis, t.y. savo disidentus, partizanus ir jų paliktą viltį, kad Lietuva prisikels. Taip, mes tūkstantį kartų išduodame savo atpirkėja, bet Jis mūsų niekada neišduoda ir nuves į tikrą Lietuvos tautos atgimimą. Kai jau tokių autorių ir tokie straipsniai randasi, tai jau yra nuostabu, tai atgimimo pirmieji pavasario šaukliai. Tebūnie PILIEČIŲ SĄJŪDIS. AČIŪ DIEVUI, jau PABUDOME, tad kelkimės mielieji.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-03-16 8:20

(papildyta)
Teksto autoriui ah1.
Būtent.
Tauta neturi savo vadų.
Tauta neturi valdovo išsirinkto iš geriausių vadų.
Tauta neturi valstybinės savo piniginės (su litais), kad savarankiškai šeimininkauti.
Tauta neturi saulės (vandenilio) savo (elektros) jėgainių, savistoviam ūkiui.
Tautos (piliečių) teisė į žemę atiminėjama (antikonstituciniu būdu (!) keičiant 47 straipsnį).
Komunistinio konclagerinio režimo prievaizdai daro viską, kad šių dalykų Tauta neturėtų.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-03-16 8:14

Teksto autoriui ah1.
Būtent.
Tauta neturi savo vadų.
Tauta neturi valdovo išsirinkto iš geriausių vadų.
Tauta neturi valstybinės savo piniginės (su litais), kad savarankiškai šeimininkauti.
Tauta neturi saulės (vandenilio) savo (elektros) jėgainių, savistoviam ūkiui.
Komunistinio konclagerinio režimo prievaizdai daro viską, kad šių dalykų Tauta neturėtų.

vienok       2019-03-16 7:48

feisas nekelia pasitikėjimo

StasysG       2019-03-16 4:07

Autorius vėluoja. Arvydas Juozaitis Kovo 11 Lukiškių aikštėje jau paskelbė, kad reikia naujo Baltijos kelio ir naujos Kovo 11-os. Ir sakė, kad mes tai padarysime.

ah1       2019-03-15 22:13

šiaip tai nieko naujo nepasakė- Koranas sako,  kad dievas nekeičia nieko kas vyksta su žmonėmis kol žmonės patys nepakeičia to kas yra juose.  Tik kad kažkas pasikeistų pirmiausia reikia idėjos, po to idėjos įgyvendinimo formų mintyse, išdėstytų erdvėje - tas kas formuoja formas mintyse - tas ir vadovauja gyvenimui. Pati visuomenė nesikeis - viskam reikalingas vadas/ai, įgyvendinantis/ys minčių formas.

Reikia?       2019-03-15 21:12

Tai pradėkime. Sutinku, tebūnie ir Vytauto Landsbergio naujai vadovaujamas, kurio naujas vardas būtų Piliečių Sąjūdis. Kur – patys turime keisti, kur pati visuomenė turi ne tik norėti keisti, bet ir veikti, kad keistųsi. AČIŪ DIEVUIU PABUDOME, tad kelkimės mielieji.

AAA       2019-03-15 21:03

Autorius vienas iš labai nedaugelio tikrų politologų, nes dauguma jų - “dvaro” propagandistai, deja. Dėkui Jums už kad ir santūrią, bet - drąsą kalbėti tiesą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-03-15 20:57

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sudėtyje yra Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga - nuo komunistų nukentėjusiųjų piliečių visuomeninė organizacija.
____________

Turim straipsnius, išryškinusius iki šiol buvusią nematomą Vytauto Landsbergio klastą. Va tokį
http://www.propatria.lt/2018/08/jonas-burokas-nepaneigsime-to-kas.html?showComment=1534473122762#c8995651840707352202
ir va tokį
http://www.vilniausforumas.lt/2018/08/tautos-forumo-pareiskimas-del-lkp.html
Išvada: nejusdama klastos, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, susidėjo su iki šiol LKP budelius komunistus dangstančiaisiais landsberginiais. Vienareikšmiškai, tokią klaidą reikia nedelsiant atitaisyti.
____________
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (pirmininkas Gvidas Rutkauskas) privalo nedelsiant panaikinti (2004 metų) politinį sandorį su klastingiausiaisiais komunist_kgb’istiniais landsberginiais ir tai duotų nenuspėjamai didelę jėgą dar vieno Tautos Sąjūdžio startui. Reikalingas Tautos forumo (bei kitų) kreipimasis į LPKTS pirmininką Gvidą Rutkauską ir jo pavaduotojus bei į visus LPKTS valdybos ir tarybos narius. Kontaktai va čia http://www.lpkts.lt/kontaktai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-03-15 20:57

Vytautas Landsbergis yra (bemaž) pats klastingiausias Tautos ir Lietuvos priešas, veikęs svetimšalių naudai (keičiant konstitucijos 47 straipsnį).
***
Vienintelė paguoda yra ta, kad
Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo.

Dzeikas       2019-03-15 20:51

Sutinku. Lietuvos visuomene reikia keisti:
https://youtu.be/_V-m2ej1_yM


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.