Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geopolitika

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Donaldas Trampas atleido „vanagą“ iš pareigų. Ar karų grėsmė sumažės?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 22 d. 23:41

7     

    

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Donaldas Trampas atleido „vanagą“ iš pareigų. Ar karų grėsmė sumažės?

Donaldas Trampas atleido patarėją saugumo klausimams Dž. Boltoną, kuris buvo priskiriamas prie „vanagų“, t.y. būtent jo lūpomis dažniausiai būdavo įgarsinami liūdni scenarijai Iranui, KLDR ar Sirijai.

Visa tai vyksta vis didėjančio neaiškumo dėl padėties Persų įlankos regione, kur ir vėl po atakų prieš Saudų Arabijos naftos įmones pakvipo paraku.

Apie tai, kas galėjo nulemti patarėjo atleidimą ir ar tai posūkis JAV užsienio politikoje, laidos „Iš savo varpinės“ vedėjas Vitalijus Balkus kalbasi su buvusiu ilgamečiu JAV diplomatu Algiu Avižieniu.

Taip pat šioje „Iš savo varpinės“ laidoje Algis Avižienis papasakos, kas yra tie JAV neokonservatoriai, kurie laikosi pačios griežčiausios pozicijos. Jų atsiradimo ir susiformavimo istorija daugelį tikrai nustebins.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sąsiui       2019-09-26 0:04

Muiliūjardyniai užsakymai JAV karo pramonei dėl Irako - tai jau net ne kliedesiai, o klerdesiai. smile Bušo Jaunesniojo laikais taip buvo, bet viskas sudegė dar 2014m.

Al.       2019-09-24 19:37

Komunistus, save mėgstančius pateikti kaip liberaliuosius demokratus, kaip, beje, ir jų internetinius trolius, atpažinsi iš nuolatinio savo oponentų menkinimo, nesivarginant argumentuoti.Savigarba ir dora jiems yra ne šio pasaulio dimensija.

stasys        2019-09-24 12:06

Čia vienas tu atveju kai norima pamatyti tai ko realybėje nėra .Trump kaip Amerikos Prezidentas viena nykiausių asmenybių iš buvusiu Prezidentu toje šalyje , bet Amerikai nėra tai tiek skausminga dėl stipraus demokratinio instituto toje šalyje kuris nepriklausomas nuo Prezidento instituto . Prezidentas ten turi pagarba ir pelnyta , bet jo veikla ribojama Senato ir kur kas aršiau nei ta gali sau leisti Lietuviškas Seimas . Skirtingai nuo vyru noro parodyti Trump kaip gerą ir sėkminga derybininką siekiančio taikos jo pasiekimai gana kuklus o nesugebėjimas susitarti su partneriais .. rodo kiek kvailai atrodo tie šiandieniniai jo bandymai bandyti rasti kalba su radikalais visame pasaulyje. Gal Trump pavyko sumažinti išlaidas Amerikos karinei pramonei ? o gal iš kurios nors šalies apimtos pilietinio karo pasitraukė kariai ir ten įsivyravo taika ? Juk tas pats Irakas ir jo pačio kritikuotas karas toje šalyje davė sunokintus vaisius kurie virsta milijardiniais užsakymais Amerikos karo pramonei o tam regionui suteikia bent šokia pusiausvyra neleidžiančia jame įsivyrauti radikaliam islamui nukreiptam į vakaru pasaulį . Piktas ir irzlus vaikas tokio įvaizdžio laikėsi Trump pirma savo Prezidentavimo kadencijos puse, šiandiena Jis jau kitoks ir siekia vėl atgauti Amerikos išbarstytas įtakos pasaulyje kontrole .. Negaliu pasakyti koks Jis Prezidentas Amerikos piliečiams vidaus šalyje ..bet kaip strateginis partneris Jis tikrai ne koks .Juk tik dėl jo onoro Macron su Merkel ėmė stumti projektą ES apie bendras karines pajėgas . ..o tai kerta per pačia Europos sąjungą. Twiter pagalba galima ręsti tik sąmokslo teorijas ..o realiai rūpintis pasaulio saugumu ir nelieka laiko . Reziumuojant ..Trump inicijuoti pokyčiai pasaulyje.. vargiai gali duoti vaisiu kurie prisidėtu prie jo perrinkimo antrai kadencijai . Dar vienas juokas ‚neo-koncervatoriai‘ amerikoje ? ..Gal kai kam tas radikalumas labiau savitas nei norisi prisipažinti sau ..

ah1       2019-09-23 21:21

labai trūkts info apie ISI/rijų jūrų iniciatyvą, kurioje dalyvavo prezidentė D.G., dalyvavimą dvylika valstybių post socialistinių apart Austrijos ir gaires transportą, energetiką, skaitmeninę ekonomiką. Kas per tvarinys ir kam ruošiamasi? ES subyrėjimui ir naujam piniginiam vienetui?

stasys        2019-09-23 12:55

ačiu .. o kas Jums labiausiai įsiminė iš to ką komentavo Avižienis ? per 40 min. vyrai išsakė daug prieštaringu minčių tik vienu argumentu remiantis - bobulė sakė. smile

aciu       2019-09-23 10:55

esu girdejes apie p. Avizieni. bet cia pirma karta perklausiau laida su juo. tikrai labai informatyvu, pakankamai daug ziniu ir mazai isankstinio nusistatymo ir propagandos, skirtingai nuo absoliucios daugumos tradiciniu lietuvisku politologu.aciu. perziuresiu ir kitas laidas ateityje

stasys        2019-09-23 7:10

Sveikinu koncervatorius parodžius “janutienėms” kur dyksta kojos pas tikrus Lietuvos patriotus .


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.