Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geopolitika

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Donaldas Trampas atleido „vanagą“ iš pareigų. Ar karų grėsmė sumažės?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 22 d. 22:41

7     

    

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Donaldas Trampas atleido „vanagą“ iš pareigų. Ar karų grėsmė sumažės?

Donaldas Trampas atleido patarėją saugumo klausimams Dž. Boltoną, kuris buvo priskiriamas prie „vanagų“, t.y. būtent jo lūpomis dažniausiai būdavo įgarsinami liūdni scenarijai Iranui, KLDR ar Sirijai.

Visa tai vyksta vis didėjančio neaiškumo dėl padėties Persų įlankos regione, kur ir vėl po atakų prieš Saudų Arabijos naftos įmones pakvipo paraku.

Apie tai, kas galėjo nulemti patarėjo atleidimą ir ar tai posūkis JAV užsienio politikoje, laidos „Iš savo varpinės“ vedėjas Vitalijus Balkus kalbasi su buvusiu ilgamečiu JAV diplomatu Algiu Avižieniu.

Taip pat šioje „Iš savo varpinės“ laidoje Algis Avižienis papasakos, kas yra tie JAV neokonservatoriai, kurie laikosi pačios griežčiausios pozicijos. Jų atsiradimo ir susiformavimo istorija daugelį tikrai nustebins.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sąsiui       2019-09-25 23:04

Muiliūjardyniai užsakymai JAV karo pramonei dėl Irako - tai jau net ne kliedesiai, o klerdesiai. smile Bušo Jaunesniojo laikais taip buvo, bet viskas sudegė dar 2014m.

Al.       2019-09-24 18:37

Komunistus, save mėgstančius pateikti kaip liberaliuosius demokratus, kaip, beje, ir jų internetinius trolius, atpažinsi iš nuolatinio savo oponentų menkinimo, nesivarginant argumentuoti.Savigarba ir dora jiems yra ne šio pasaulio dimensija.

stasys        2019-09-24 11:06

Čia vienas tu atveju kai norima pamatyti tai ko realybėje nėra .Trump kaip Amerikos Prezidentas viena nykiausių asmenybių iš buvusiu Prezidentu toje šalyje , bet Amerikai nėra tai tiek skausminga dėl stipraus demokratinio instituto toje šalyje kuris nepriklausomas nuo Prezidento instituto . Prezidentas ten turi pagarba ir pelnyta , bet jo veikla ribojama Senato ir kur kas aršiau nei ta gali sau leisti Lietuviškas Seimas . Skirtingai nuo vyru noro parodyti Trump kaip gerą ir sėkminga derybininką siekiančio taikos jo pasiekimai gana kuklus o nesugebėjimas susitarti su partneriais .. rodo kiek kvailai atrodo tie šiandieniniai jo bandymai bandyti rasti kalba su radikalais visame pasaulyje. Gal Trump pavyko sumažinti išlaidas Amerikos karinei pramonei ? o gal iš kurios nors šalies apimtos pilietinio karo pasitraukė kariai ir ten įsivyravo taika ? Juk tas pats Irakas ir jo pačio kritikuotas karas toje šalyje davė sunokintus vaisius kurie virsta milijardiniais užsakymais Amerikos karo pramonei o tam regionui suteikia bent šokia pusiausvyra neleidžiančia jame įsivyrauti radikaliam islamui nukreiptam į vakaru pasaulį . Piktas ir irzlus vaikas tokio įvaizdžio laikėsi Trump pirma savo Prezidentavimo kadencijos puse, šiandiena Jis jau kitoks ir siekia vėl atgauti Amerikos išbarstytas įtakos pasaulyje kontrole .. Negaliu pasakyti koks Jis Prezidentas Amerikos piliečiams vidaus šalyje ..bet kaip strateginis partneris Jis tikrai ne koks .Juk tik dėl jo onoro Macron su Merkel ėmė stumti projektą ES apie bendras karines pajėgas . ..o tai kerta per pačia Europos sąjungą. Twiter pagalba galima ręsti tik sąmokslo teorijas ..o realiai rūpintis pasaulio saugumu ir nelieka laiko . Reziumuojant ..Trump inicijuoti pokyčiai pasaulyje.. vargiai gali duoti vaisiu kurie prisidėtu prie jo perrinkimo antrai kadencijai . Dar vienas juokas ‚neo-koncervatoriai‘ amerikoje ? ..Gal kai kam tas radikalumas labiau savitas nei norisi prisipažinti sau ..

ah1       2019-09-23 20:21

labai trūkts info apie ISI/rijų jūrų iniciatyvą, kurioje dalyvavo prezidentė D.G., dalyvavimą dvylika valstybių post socialistinių apart Austrijos ir gaires transportą, energetiką, skaitmeninę ekonomiką. Kas per tvarinys ir kam ruošiamasi? ES subyrėjimui ir naujam piniginiam vienetui?

stasys        2019-09-23 11:55

ačiu .. o kas Jums labiausiai įsiminė iš to ką komentavo Avižienis ? per 40 min. vyrai išsakė daug prieštaringu minčių tik vienu argumentu remiantis - bobulė sakė. smile

aciu       2019-09-23 9:55

esu girdejes apie p. Avizieni. bet cia pirma karta perklausiau laida su juo. tikrai labai informatyvu, pakankamai daug ziniu ir mazai isankstinio nusistatymo ir propagandos, skirtingai nuo absoliucios daugumos tradiciniu lietuvisku politologu.aciu. perziuresiu ir kitas laidas ateityje

stasys        2019-09-23 6:10

Sveikinu koncervatorius parodžius “janutienėms” kur dyksta kojos pas tikrus Lietuvos patriotus .


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.