Dienos aktualija, Istorija, Geopolitika

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 2 d. 22:36

66     

    

Algis Avižienis ir Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: 1939-ųjų Lenkijos katastrofa ir „visiško nekaltumo“ mitas

„Tikroji istorija nėra politkorektiška, – teigia laidos „Iš savo varpinės“ autoriai Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis. – Ir ji ypač tokia tada, kai nagrinėjami tokie skaudūs įvykiai kaip karai. Be to, nėra vienos tiesos, kaip ir nėra vieno karo kaltininko“.

Šioje laidoje buvęs ilgametis JAV diplomatas ir konsulas Krokuvoje Algis Avižienis pasakoja apie diplomatijos užkulisinius žaidimus, vykusius aplink Lenkiją ir pačioje Lenkijoje Antrojo pasaulinio karo išvakarėse. Kai kurie jo pateikiami faktai greičiausiai niekuomet nepateks į istorijos vadovėlius, nes yra labai nepatogūs ar net nepriimtini oficialiajai istoriografijai. Bet tai faktai, kuriuos gerai žinoti, nes galima rasti daug aplinkybių, panašių į dabartinę padėtį.

Laida skirta, jos kūrėjų manymu, „ramiam žiūrėjimui atmetant išankstines istorines simpatijas ir antipatijas“, nes – kaip jie mėgsta pabrėžti – „istorija yra nepolitkorektiškas mokslas“.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Be abejo,       2019-09-6 15:11

visiems aišku, kad čia jau daug med.mokslų daktarų susirinkę diagnozėms nustatinėti. O kaip gi be Sovietsko felčerių čia apsieisi - jie būtini ten, kur žmonės ieško Tiesos. Į klausimą nepajėgus apie Sudėtus atsakyt, bet felčeriukas geras - mes tai pripažįstame.

Prašalaitis > Prašalaiti, 2019-09-6 5:37       2019-09-6 12:48

Gydytojų konsiliumas jums viską paaiškins. Ir nepamirškite laiku išgerti vaistukų, nes panašu, kad pamiršote arba paskirtieji neveikia.

Prašalaiti,       2019-09-6 4:37

gal pirma paaiškink mums, kas tie Sudetai, gerai? O tai matosi, kad plaukioji kaip tie VU docentai. Nepamiršk ir Gibraltaro, Velso, Škotijos, Airijos, ar supratai, troliuk?

Prašalaitis > Prašalaičiui 2019-09-5 22:27        2019-09-5 23:10

Atleiskite, nepagavau tamstos minties apie kokį vieną šūvį rašote?

 

Prašalaičiui       2019-09-5 21:27

Turėjau omeny, kad pirmiausiai Prancūzija ir D.Britanija stengėsi vienu šūviu nukalti du zuikius ir sudurti galvomis Hitlerį su Stalinu, kad pačioms išvengti abiejų grėsmės. Hitlerio pažeminti prancūzai su britais paskui dar ėmė baimintis dėl savo kolonijų ateities, o čia dar kaip tik Rytuose Japonija ėmė transliuoti panazijanistines idėjas, kartu bijodama “miegančio milžino” - JAV, kurios jau irgi dairėsi vietos po saule, nes izoliacionistinės politikos era JAV jau buvo pasibaigusi ir pirmiausiai JAV su nerimu žvelgė į Japoniją. Apie Hitlerio ir Stalino planus net neverta atskirai rašyti, nes ir taip viskas žinoma. Būta dar ir regioninių žaidėjų, tokių kaip Lenkija, Vengrija, Italija interesų ir tikslų. Pamažu taip viskas ir išvirto į pačią tikriausią apokalipsę karo apimtuose kraštuose.

Prašalaitis       2019-09-5 21:14

> prašalaičiui 2019-09-5 2:00

Žinoma, niekuomet gyvenime nebūna vien juoda ir balta. Tame ir yra sunkumas atpažinti potencialiai didelį blogį tuomet kai jį dar galima sustabdyti sąlyginai maža kaina.
Kai dėl “visi didieji turėjo savo interesų pradėti karą” tai ne visai aišku kuriuos tuos visus didžiuosius turite omeny. Ar bestuburius Daladje su Čemberlenu užtraukusios savo valstybėms nešlovę sprendžiant Sudetų klausimą? O gal Pilsudskį? Bet ar Pilsudskio nepamatuotas ambicijas galima lyginti su Hitlerio ir Stalino grandioziniais planais? Galima, bet jie akivaizdžiai nelygiaverčiai.

>Prašalaiti, 2019-09-5 5:22

Kas čia per..? Psichiatrinės palatoje internetą įdiegė ar čia šiaip koks hospitalizacijos belaukiantis nevisprotis sklaidosi? smile


stasys        2019-09-5 12:13

Tvanksui ..čia ir atsiranda veiksnys “moteriškos rankos” .. ta žeme darančios plokščia . Mokyk ir mokyk ‘studentus’ jau atsibodo ..žinokit.smile

Tvankstas       2019-09-5 10:50

stasys - jei vyrui neatsistoja, tai galima teigti optimistiškai ‘gražiai kabo’, irgi faktas, bet faktas neginčijamas yra NEATSISTOJA.

stasys        2019-09-5 10:39

Tvanksai ..ačiu dėkui .. Jei viska perskaityti tik su noru žinoti ..bijau galvelė taip ir nušoktu . Tamsta matyt pokštauja , visi faktai ginčijami ..netgi tas ar žemė apvali .

Tvankstas       2019-09-5 10:05

Pateiktas knygas perskaičius, sužinojus faktus, taip vadinama ‘sąmokslo teorija’ apsišviečia kaip ‘sąmokslo praktika’.

Tvankstas       2019-09-5 10:01

Jei yra pageidaujančių, galiu pridėti dar :
A.Solženicyn, ‘Archipelag GULAG’, ‘Krasnyj krug / Raudonasis ratas’, ‘200 let / 200 metų’-manau, kad su šiuo autoriumi ginčytis beprasmiška dėl pateikiamų faktų.
Dar pasiskaityti ‘ant karštųjų’ parašyta knyga, neatsitraukiant nuo bolševikų perversmo : Henry Ford, “The International Jew”, pateikiamosžūinios neatvėsusios.

Tvankstas       2019-09-5 9:44

Wall Street and the Rise of Hitler. ANTONY C. SUTTON. July, 1976.- galiu dar pridėti tikrovės, susipažįstant su revoliucijos ledlaužiu.
Negaila pridėti : Becoming Hitler: The Making of a Nazi, Thomas Weber.
Jei bus pageidavimas, pridėsiu dar.

Tvankstas       2019-09-5 9:39

Oho, A.C. Sutton knyga “Wall Street and the Bolshevik Revolution” vengiama net paminėti, orveliška padėtis gaunasi : neskaičius yra žinoma ką skaityti reikia ir kitus mokyti.

Tvankstas       2019-09-5 7:25

Stalinas samdinys - yra A.C. Sutton knyga apie Wallstreet ir bolševikų revoliuciją, galima rasti internete. Dokumentuota, pagrįsta faktais - ginčytis neįmanoma.

Ir dar,       2019-09-5 4:37

istorijos nėr be sąmokslų, o fotkėse gerasis pasaulio Dėdė Džo,liberal dimokratų numylėtinis, sėdi ne viduryje, ar supratai, sąmokslų neigėjau, pagal viršininko pageidavimą? Anksčiau reikėjo kartot, kad patinka Sovietų valdžia, tiki Moksliniu Komunizmu ir jo Politekonomija, Pasauline revoliucija (Pasaulio nukariavimu - internacių viešpatyste, internacių globalizacija), kaip Žirmūnų Maldeikova, o dabar, kad netiki sąmokslų teorijomis. Yra ne kiek sąmokslų teorijos, o reali praktika, deja. Ne visi šiandien betiki oligarchų dezi propaganda. Tik Vilniaus žirmūniečiai dar tiki Maldeikovos Mokslinio Komunizmo Politekonimija ir Lenino citatomis iš jos labai šikarnų diplominių darbų, tiesa?

Prašalaiti,       2019-09-5 4:22

atėjai čia kaip raudonasis oligarchinio režimo trolis runkeliokus dezuoti(dezinformuoti), ane? Dezinformacijos pagalba visada valdoma prastuomenė - ubagynas, o Lietuva tokia ir yra - ubagynas. Pirma gal reikia įgyti nors kokį minimumą žinių, o ne remtis modifikuota TSKP istorija ir tada lįsti į rimtas diskusijas?

prašalaičiui       2019-09-5 1:00

Nebuvo viskas vien juoda ir balta. Nebuvo vienareikšmiškai gėrio ar blogio ašių, visos didžiosios valstybės turėjo savo interesų pradėti karą. Tai, kad britai 2009m.(?) dar 60-iai metų pratęsė savo archyvų apie APK įslaptinimą, labai daug ką pasako. Toks Kremlius tai, įtariu, pačią “toksiškiausią” archyvinę medžiagą jau dabar yra sunaikinęs.

Prašalaitis>Tvankstas 2019-09-4 11:49        2019-09-5 0:33

“Studebaker” sunkvežimiai niekuomet nebuvo gaminami nei Irane, nei Irake, nežinu iš kur traukėte tokią info. Jie buvo gaminami JAV gamyklose, o tiksliau Indianoje ir dar kažkur. Kaip jau minėjau pirmieji sovietus pasiekė 1941 rudenį (spėju, kad vėlyvą) Persijos koridoriumi, o pagrindinis tiekimas prasidėjo 1942m. Apskritai 41m. buvo pagaminti tik keli tūkstančiai sunkvežimių, tikslaus skaičius nepamenu.

Žiūriu jūs čia su tais pasauliniais architektais ir smegenų centrais labai gerai į kompaniją Jules tinkate, tskant, sąmokslo teorijų fanklubas.

Esmė paprasta - buvo dvi blogio ašys kurios kol buvo susivienijusios beveik palaidojo Europą. Jei ne Diunkerko stebuklas su akivaizdžia Dievo pagalba, reikalai būtų pakrypę labai bloga linkme.
Be to blogis išsidūrė, panorėjęs smagintis žaisdamas dvigubą žaidimą. Iš vienos pusės trečiojo reicho beprotybė arba rudasis maras, o iš kitos - pasaulinės proletariato revoliucijos beprotybė arba raudonasis maras. Tai sąlygojo beveik neišvengiamą susidūrimą kurio rezultate rudasis maras buvo išgydytas, o nuo raudonojo apsisaugojo didesnė dalis Europos. Be to, Sovietai nors formaliai karą ir baigė kaip nugalėtojai, tačiau iš tikrųjų visokeriopai jį prakišo, po jo taip ir neatsigavo ir sugriuvo. Gal būtų sugriuvę dar greičiau jei ne septyniasdešimtųjų naftos krizė.

P.S. “Stalinas samdinys” sakyčiau yra visai neblogas anekdotas.

rekomenduoju       2019-09-4 21:52

Ta pačia tema, bet apie tuometinės Lietuvos vadovybės klaidas. Galima nesutikti, tačiau retas žino tokias tragedijos detales.
Algis Avižienis su Vladu Turčinavičiumi.
Ar galėjo Lietuva išvengti 1940 metų katastrofos. “Iš savo varpinės” 2017-04-01
https://youtu.be/-POVOo6XNxI

Jules       2019-09-4 18:06

Dar neturiu savo nuomonės, bet gerai, kad nunykstanti Lietuva primena apie save ir kaip įmanydama bando apginti savo tautos didvyrius, bando pradėti kilti iš suslovininkų Seime ir Vyriausybėje mums paspęstų nunykimo spąstų. Oligarcho-monopolinė “rinkas ikanomika” pagal Uspaskį gali mus pribaigti. Imperinių šovinistų samdiniai kažką negero rezga. Aš nežinau, kas galėtų dabar sustabdyti mūsų tautos nunykimą, nebent kas nors vėl mums palankaus nutiktų Europoje, kaip 1914 metais rugpjūčio pabaigoje, kai Antrajame Žalgiryje buvo supartalinta carinės Rusijos imperijos galybė ir didybė, ir nueita iki Brest-Litovsko taikos, kurios dėka turėjome Pirmąją Respubliką, nors Versalio ir žiauriai apkarpytą ir dalį jos Lenkijai atiduotą prieš mūsų valią, kaip magaryčią ar kaip kraitį, net nežinau. Kažkas vėl suka seną geopolitikos plokštelę ir nori sukelti didelį gaisrą Europoje. Ich bin für ein Europa der Vaterländer und ich weiß der Krieg, der viele Väter hatte, - tik tiek. Gero vakaro!

stasys        2019-09-4 17:47

Jules.. Geriau išsakykite nuomone kaip Jums nauja atminimo lenta J.Noreikai ?
alkas.lt/2019/09/03/vilniuje-telkiamas-mitingas-pries-laisves-kovu-atminties-trynima-ir-sliauziancia-okupacija/

Pone Stasy,       2019-09-4 17:34

ne viską būtina kartais suprasti pažodžiui ir tiesmukiškai, kai galima ir žaismingai. Reikia palikti gi vietos ir fantazijai.

stasys        2019-09-4 17:18

Stalinas samdinys ..kaip dabar Šimašius .Matyt kažko nevirškinamo užvalgėte ? Mintis atrasi ..

Jules       2019-09-4 14:44

Stalinas samdinys, kaip dabar Šimašius - tik ne to kalibro, o kokio, negaliu pasakyti. Labai menko ir žemo, jei filosofiškai, o tiksliau jei norite - kreipkitės į Seimo Jurgį arba jo politikos babuškas.

Tvankstas       2019-09-4 14:28

Manau, kad interneto dėka galima rasti paprastas tiesas, atskleidžiančias paslaptis apie Pasaulio Architekto marionetes USA, D.Britaniją, Prancūziją, Vokietiją, ir Rusiją nuo 1917m., vėliau SSSR.
Versalio sutartis 1919 m. buvo dinamitas, kurio sprogdiklis buvo padaryta Vokietija, Trianono sutartis 1920 m. padarė dar ir Madjariją sprogdikliu.
Pažvelkite į nuotrauką iš Jaltos konferencijos 1945 m. pradžioje : Roosevelt vidury, Churchil dešinėje, o Stalinas kairėje, kaip pastumdėlis. Skaitykite kūno kalbą, akis. Nebuvo visiškai C.de Gaulle, kaip niekinio, tiesa, leido pasigrožėti savimi Potsdam konferencijoje 1945 m. liepos-rugpjūčio mėn.
Sėkmės suprasti XX amžiaus istoriją ne docentų, profesorių ar akademikų melų lygiu, bet tokią, kokia buvo tikrovėje, su tikraisiais priežastingumais.

to Aha       2019-09-4 13:54

Norėtum, kad negalėtų Žemaitija su Aukštaitija susijungti, ane? Koks docentas taip pliurptelėjo Rugsėjo Pirmosios proga? O Versalis tai jau buvo teisingas Vokietijos atžvilgiu? Jis buvo to karo sukėlėju, ne daugiau, kaip ir Lenkija, o visa kita tų, kurie tiesiogiai nuo Dievo rankose.

Tvankstas       2019-09-4 13:39

Aha - 1938 m. Miuncheno susitarimas buvo reikalingas kaip oras išvystyti NSDAP Vokietijos galią, paspartinimui buvo dovanota Čekoslovakija su visa karine technika ir karine pramone. Tai atskira tema, kai viskas buvo vystoma pagal Pasaulio Architekto genialų planą, o kas paprasta - tai genialu, be to, reikia ulgų dešimtmečių, kol kas suvoks tą paprastumą.
Tam ir buvo įkasyta Lenkija, davus Tešino sritį, leidus gąsdinti Lietuvą, Slovakiją, vėliau po 1939.03.05 ir Vokietiją iki 1939.09.01, leidus gerai pasiruošti, skelbti visuotinę mobilizaciją, vis žadant D.Britanijos ir Prancūzijos bendrą pagalbą ‘atsiimti žemes iki Elbės’.

Aha       2019-09-4 13:19

tik britai ir prancūzai visai kaip ir nė prie ko , nors pagal Versalio sutartį Vokietijoj negalėjo būt visuotinio šaukimo į armiją ( Hitleris tai įvedė 1935 ) , Reino sritis turėjo būt demilitarizuota ( Hitleris tai panaikino 1936) , Vokietija negalėjo susijungt su Austrija ( Hitleris tai padarė 1938 ) , na ir t.t.

Tvankstui       2019-09-4 12:00

Teisingai, lieto plieno, nors laivų statybai jau buvo naudojamas elektrinis suvirinimas.

Tvankstas       2019-09-4 11:39

Kodėl buvo nukeliamas pasaulinės revoliucijos žygis į 1941.07.06, turėjęs prasidėti geru mėnesiu anksčiau ?
Dėl paprasčiausių dalykų - neturėta tiek garvežių ir vagonų, neturėta sunkvežimių, be to prasti keliai prie vakarinės sienos, neleido greitai suvežti techniką ir žmones. USA tiekė be paliovos garvežius, vagonus, sunkvežimius, kad tik ‘paruošti pasaulinės revoliucijos žygį’, bent jau 1941.07.06. Tai buvo iš anksto suplanuota klasta, kad LEDLAUŽIS, vedamas A. Hitler pultų 2 savaitėmis anksčiau ir taip gautų nepaprastai reikalingus degalus.
Prisiminkime Panerių duobes, kurios iki 1941.06.29 turėjo būti pripildytos aviaciniu benzinu tiesiai iš geležinkelio cisternų, nutiesus vamzdžius, greta naujai pastatytam oro uostui, kuris turėjo būti užpildytas lėktuvais. Nesuspėjo nei duobių įrengti, nei aviacinio benzino pripildyti ... Hitlerio lėktuvams, o galėjo…

Tvankstas        2019-09-4 10:49

Dėl Studebaker - 1941 m. gegužės ir birželio mėnesiais Studebaker jau buvo surenkami Irane ir Irake, Kaspijos jūra plukdomi iki Baku ar Astrachanės.
Tai kada turėjo būti planuojama ? Bent 1940 m. gegužės mėnesį - reikėjo atvežti LAIVAIS iš rytinės USA pakrantės gamyklų surenkamus korpusus, surinkimo linijas, automobilių detalių komplektus surinkimui. Galima įsivaizduoti logistikos mastus ?
Taip pat reikėjo bent juodadarbius paruošti iš vietinių irakiečių ir iraniečių Studebaker surinkimui.
Taip kad buvo apie viską pagalvota iš vieno smegenų centro : ir 1941.06.22, ir 1941.07.06. Nesiplėsiu dėl šių datų paaiškinimo, kai pradinė 1941.05.15 nusitęsė iki 06.22 - dėl kuro stokos Wehrmacht, turėjo atsargas iki Rygos,  Minsko ir prieš Kijevą  sustoti, dėl prastų kelių dar mažiau būtų ištempę. Nepripilsi į bakus vandens nei lėktuvams, nei tankams, nei sunkvežimiams, netgi motociklams. Adolfas gavo ultimatumą  - 1941.06.22, gana pisti protą Pasaulio Architektui, kuris apie viską pagalvojęs.

Tvankstas        2019-09-4 10:34

11:16 - Pries pat kara rusai tanku korpusams virinti idiege Patono pasiulyta technologija fliuso aplinkoje panaudojant elektrodine viela turincia apie 22% chromo. Tai leido kokybiskai suvirinti siaip labai sunkiai pasiduodanti suvirinimui sarvini pliena. - radau internete, pats žinojau Kijeve prof. J. Patono stebuklingą išradimą suvirinant šarvų plieną, buvau primiršęs kada.
Vokiečiai irgi virino ? Gal liedavo ?
1938-39 m. Čekoslovakijos tankai tikrai buvo geriausi. Kalba eina apie 1939.09.01 prasidėjusio karo mūšius, žvelkime į tikrąjį laiką, bet nesuveskime visko į II pasaulinio karo metu ištobulintas technologijas ir naujus gaminius.

dėl "Studebekerių"       2019-09-4 10:30

Reikėtų pasižiūrėti ant kokios bazės pirmąkart pasirodė “Katiušos” prie Rytų Beržūnos(Berezinos) Gudijoje. Jeigu jau buvo ir ant “Studebekerių”, ne tik ant fanierinių “ZIS”, reiškia ir lendlizo istorija suklastota. Nes dabar kažkaip Maskovijos propagandistai per paradus ir šiaip kokia proga rodo vien ant “Studebekerių” važiuojančias “Katiušas” ir nesuka sau galvos dėl “ZIS”. Kita vertus, o ir kam sukti galvą, jei 90% tikslinės auditorijos vis tiek galvos, kad tai koks nors sovietinis sunkvežimis. smile

Tvankstui       2019-09-4 10:16

Nebuvo tokia jau gera ta čekoslovakiška ginkluotė, nors tikrai viena iš geriausių tuo metu. Vėliau, jau Rytų fronte vokiečiai ją keikė. Bent jau čekoslovakiškus tankus T-38, tuos pačius, kuriuos ir Lietuva buvo užsisakiusi, bet jie atiteko Slovakijos kariuomėnei. Ir keikė ne dėl to, kad jie apskritai būtų niekam tikę, o dėl to, kad korpusai buvo kniedyti. Kažkur prie Smolensko pamušto T-38 skeveldrų sužeistas vadas rašė, kad jei tai būtų buvęs vokiškas tankas iš lieto plieno suvirintų dalių, net ir pamušus tanką, įgula liktų sveika. Aišku, reiktų nepamiršti, kad tuo metu pas pačius vokiečius geriausias tankas tebuvo “Panzer III” geriausiu atveju.

stasys        2019-09-4 9:40

Tvanksui ..paminėjote medijos nuolat linksniuojamus asmenis , kodėl pasikuklinote dėl A.Juozaičio ? Taip audžiamas voro tinklas kai surenkami dažnai cituojami vieši asmenys o ju idėjomis tampa nuoga kritika, sakote įdėjos ? o kokios jos pirmiau kažką drausti o paskui taisyti ? . Putinas kaip liberalios Rusiškos demokratijos švyturys tikrai galėtu pretenduoti į ta ‘mastytojo’ role kuris pas save Rusijoje įgyvendintu nauja politine rase ” komunistas lygus vakaruose esančiam liberalui” ..

Tvankstas       2019-09-4 9:06

Del AfD, Salvini, Orban, M.Le Pen - pastovios fake news iš sistemimių MIP išskalauja žmonėms smegenis daugiau ar mažiau, jei bendri politiniai interesai, kaip tautinė valstybė, priešinimasis migracijai, LGBT, šeimų rėmimas sutampa su V.Putino vykdomos poltikos požoūriais, tai negi minėtieji keturi turi daryti priešingai, nei daroma Rusijoje.
Suprantu, Pranciškus yra už betautę valstybę, žavisi migracija, LGBT, abejingas šeimoms - tai tikras antiputinistas ir liberalhomonistas.

stasys        2019-09-4 9:00

Dzeikai nė neabejoju tamstos uoslės unikalumu ..mano pav. negali nustatyti kieno ten koks ‘tortas’ paliktas ..ir dar teisingai ji klasifikuoti pagal jo kvapą ir rūšį . Sutinku tik su vienu kas su metais internete sėdint ji (uoslė) pasisavina labai keistas galias.. Aš pav. per atstumą suuodžiu “vatnika” ir laisvai atskiriu kuris iš dar gi ir drižuotas coloradinis .. na bet čia mes ne į temą ..Jules sako troike po karo Europa dalino suraičius demokratinio liberalizmo špyga ...o man Stalinas kaip doras komunistas na niekaip į tokį nepanašus .. Pas ji tolerancijai “žydriems” visada buvo užkištas Lenino mauzeris ..

Dzeikas       2019-09-4 8:38

mano oponentas (ir “mudozvonas”) stasys vel mane nustebino. AfD - tamsus Putino arkliukas ir atspindi “vokieciu” is Rusijos poziuri ir besalygiskai ja palaikantys “patriotai” (taip tycia Lietuvos) tipai kuriuos turetu atydziai stebeti imuniteto tarnyba jeigu Lietuva tokia turetu.
Beje , labai daznas reiskinys tautisku patriotu(paciu patriociausiu) ir rusu imperialistu susiuostymas. Is vienos atmatu duobes abi rusys trauktos.Kvepia tuo paciu todel.

stasys        2019-09-4 7:41

Tvanksas > cit. “AfD žmonės tikrai neblogai išmano Vokietijos istoriją, neleis Lenkijai joti ant Vokietijos sprando” Jus ta partija tiek pasitikite , o priminti kad ji putino subin-nugarkaulis Vokietijoje nereikia. ? Tai be abejo ne Lietuvos reikalas o Vokietijos vidaus ..bet kaip matote ir Lietuvoje atsiranda politiku kurie mielai juos lanko ir skaito kad ju žinios istorijoje yra visai priimtinos ir tai Lietuvai . Tamstos noras suskaičiuoti lavonus juos iškasus iš žemiu kelia dideli susirūpinimą ..man.

stasys        2019-09-4 7:30

Baikit Jules ..mes juk aptariame baisiai rimtus reikalus , o Jums tik bonka ir mergos Stalino bei Ruzvelto galvoje . Gal pykstate kad neteisingai padalino ? O buvo kaip pirma karta su Ribentropu ..tik ši karta sprindžiu Stalinas pieštuko linija perkėlė labiau į vakarus ir pasakė, MANO ..ir paklausė kas prieštarauja ..Tai buvo pirmas ir paskutinis kartas didžio vado kai jam reikėjo taip vargintis ir klausti . Jule skara laimėjo ne troikė o Stalinas , o kai sėdi prie jo stalo kokios gali būti derybos ? imi ir birbini ka tau duoda nepakeldamas galvos .  Ne ne Jus be reikalo tai vadinate DALYBOMIS..kaip man tai buvo panašiau < mes jau nutarėme o Jus pritarkite >. Ir baikite Jus su tomis karo preparacijomis fantazuoti .. visada malonu galvoti kad tavo kišenėje guli vienas kitas Dzeiko doleris , bet jei Jis svetimoje kišenėje ir dar įsivaizduojamas ?? Va Dzeikas kažko nervuojasį , užeina patrypčioja kojomis ir vėl parūkyti į lauka .. Gal Jis daugiau žino apie to Trumeno skolintus lėktuvus Stalinui ir pastarojo susikaupusia skolą.. su procentais . Man vis lieka neaišku kaip gi jis jas apmokėjo ..jei dar iki karo ištuštino savo aukso atsargas netgi gintarines sienas nugrandant ..

Prašalaitis       2019-09-4 0:34

Persiprašau, turėjo būti “ar kad sunkvežimiai neva tai buvo tiekiami sovietams iki karo su vokiečiais ar ką kita?”

Prašalaitis       2019-09-4 0:29

Cit.: “Suprasti, kaip II pasaulinis karas buvo kruopščiai planuojamas stumdant valstybes ir jų vadovus lyg pėstininkus šachmatų lentoje galima vien iš vieno vienintelio – amerikietiškų sunkvežimių gamyklos Irane ir Irake pradėjo surinkinėti Studebeker’ius dar 1941 m. gegužės – birželio mėnesiais iki 1941.06.22 ir tie sunkvežimiai buvo tiekiami SSSR, šį land-lease nutylint iki šiol.”

Netiesa. Su sovietais “Lend-lease” pasirašyta 1941 m. liepą. Pirmieji amerikietiški sunkvežimiai sovietus pasiekė berods 1941 m. rudenį.
Ką turite omenyje rašydamas “šį land-lease nutylint iki šiol” - ar kad sunkvežimiai buvo tiekiami sovietams iki karo su vokiečiais ar ką kita?

Tvankstas       2019-09-3 23:44

ah1 - paaiškėjo, kad Auschwitz buvo apie 120-130 tūkst. aukų, apie pusė iš jų buvo Mozės tikėjimo, o skelbiama buvo, kad 4 mln. aukų, štai Treblinka su 1,5 mln. aukų tikrovėje gal 40 tūkst., kaip Kauno IX fortas su 80tūkst. aukų pasiliko ties 11-13 tūkst, Vilniaus Paneriai su 100 tūkst. gal 16-18 tūkst.
Įsivaizduokime, kai Grynšpan, 1938 m. nušovė Vokietijos ambasadorių Paryžiuje, kilo ‘krištolinė naktis’, tai jam neužteko net kulkos ir liko gyvas per II pasaulinį karą nuo žiauriųjų vokiečių holokaustininkų.
Darbo stovyklos buvo, tai rašo savo knygoje Primo Levi apie Auschwitz, bet dujų kameros taip ir nesurado niekas, tiesa, yra Disneyland pasakų lygio su atsidarymu į vidų. Tiesa taip pat, yra mirties duobės šalia miestelių ir miestų, kur sušaudė judėjus.
Tai kuri koncentracijos stovykla judėjams Lenkijoje, jei visose jose jie sudarydavo mažiau nei pusę ?

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais .       2019-09-3 22:57

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:


sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

.

.

ah1       2019-09-3 22:54

vis tiek neaišku kodėl žydams koncentracijos stovyklos buvo Lenkijoje?

Tvankstas       2019-09-3 22:02

Jules - “La Pologne agite la question des réparations de guerre, évaluées à 850 milliards de dollars, face à l’Allemagne” - Lenkija važiuoja ant Vokietijos kvailio pavara.
Man tekę nemažai perskaityti vokiškų šaltinių, taip pat ir lenkiškų, kai labai aiškiai matosi, kaip Lenkija siekia karo su Vokietija ir ‘atsiimti žemes iki Elbės’.
Labai įdomiai klostėsi įvykiai Lenkijoje 1939 m. rugsėjo mėnesį - lenkai išžudė virš 30tūkst. civilių vokiečių, ypač siaubingos skerdynės vyko Torunės mieste su beveik 10 tūkst. vokiečių civilių aukų - skerdė peiliais, kardais, įmesdavo granatas į rūsius su besislepiančiais vokiečiais, šaudė negailestingai kaimynai lenkai kaimynus vokiečius - visa tai yra žinoma Vokietijos istorikams, pridėta internete atsiminimų, nuotraukų.
Po karo lenkų rankomis buvo nužudyta apie 300 tūkst. vokiečių civilių ‘atgautose žemėse’.
Norisi priminti kunigaikščio Jurgio Giedraičio žodžius : ‘Lenkijos istorija yra labiausiai suklastota istorija Europoje.’
Laukia nepavydėtinas Lenkijos apsijuokimas, kaip II pasaulinio karo sukėlėjos, kaip vokiečių genocido vykdytojos tą vokiečių istorikai jau yra atskleidę, tik dėl politinio korektiškumo nekeliamos bangos.
AfD žmonės tikrai neblogai išmano Vokietijos istoriją, neleis Lenkijai joti ant Vokietijos sprando.

Tvankstas       2019-09-3 21:40

ah1 - viskas nuspręsta Teherano, Jaltos ir Potsdamo konferencijose, padarant Lenkiją visų kaimynų priešu - Vokietijos žemes negailestingai atiduodant, Tešiną atiduodant Čekoslovakijai, užgrobtąsias rytų žemes atiduodant SSSR/ rytinėms kaimynų respublikoms : sukiršinant su ukrainiečiais dėl Galicijos, Karpatų, atiduodant Lietuvos Brastą ir Gardyną (Gardynas pagal 1920.07.12 Lietuvos - Rusijos SSFR sutartį - turėjo likti Lietuvai) Baltarusijai, Vilnių Lietuvai, žinant pastovų Lenkijos imperializmą rytinių kaimynų atžvilgiu.
Stettin paskutinėmis Potsdam konferencijos minutėmis buvo paliktas Lenkijai Stalino reikalavimu ( Stalino biologinis tėvas yra sulenkėjęs bajoras M. Przewalski nuo Smalėniškos / Smolensk - pasižiūrėkite ir sulyginkite abiejų nuotraukas, tada ginčykitės).

Dzeikas       2019-09-3 21:37

Jeigu tiesos.lt kazkuom nepatinka atatinkamam VSD skyriui, tai pradedu itart ,kad operatyvininkai komentaru skiltis uzpila debiliskais komentarais.
Idomi metamorfoze. As cia dalyvauju gal jau 3 metus, o skaityt anksciau pradejau. Tai   komandiruoti troliai veike Leono Kiauleikio stiliuje. T.y. tarsi pritaria tiesos.lt linijai, bet salutiniais sakiniais ismatom papila taip neikyriai. na cia tautiski organai dviracio neisradinejo.KGB brandziojo socializmo laiku stiliukas meslina letena per peti patapsnot. Siame amplua stasys daznai reiskiasi. Beje net jis is to amplua pradejo iseiti. Irgi laiko zenklas? O kas pasikeite? Prikimso patriotiniu su sizofrenijos akcentu komentatoriu. Ne visi troliai beje, yra nuosirdziu . Sizuojancius turiu omeny, o ne patriotinius komentarus. Bet aplamai atsitiktinis lankytojas paskaitys pagalvos ,kad patriotizmas ir sizofrenija tai sinonimai ar Siamo dvyniai.Na cia irgi ne VSD brendas. KGB i disidentini judejima prikimsdavo pederastu ar kadru a la Ervinas Cekanavicius. Tik galimybiu ji, KGB , tam nepakankamai turejo. Kurgi relybeje tiek pedo-kadru pririnksi ir dar su pakankamu intelektualiniu bagazu tema disidentu kompanijoje palaikyti
O stai virtualioje erdveje net KGB tautiskas nuovala gali visai neblogai kurti simuliakrus.
tiesos.lt komentaru archyvas psichologams turetu but nearti dirvonai.

Tvankstas       2019-09-3 21:24

20:49 - Žiūrėkime tos akimirkos tikrovėn bejausmiškai, turiu omeny 1939.09.01, gal imkime 5 minutės po pusiaunakčio 00:05 (vokiečių puolimas prasidėjo 4:46). Lenkijos armija su 1,7 mln. karių laukia pasiruošusi, nes paskelbta visuotinė mobilizacija, masiškai vyrai eina į komisariatus, persirengia kariškai, ima ginklus į rankas ir juda prie Vokietijos sienos, daugiausia link Poznanės. Pagal tokias sąlygas Lenkija vėliausiai turi pulti rugsėjo 3 dieną, sekmadienį. Wehrmacht staigus (preventyvus / užkertantis Lenkijos puolimą) puolimas sukėlė beprotišką paniką Lenkijos vyriausybėje, armijoje, tautoje, juk nepadės britai su prancūzais netgi rytoj, nors be paliovos sekamos pasakos sau : Prancūzija puola iš Maginot linijos Vokietiją (PKP po Komintern instrukcijų 1939.08.23 pradėjo tokią pacifistinę isteriją, kad rugsėjo pabaigoje buvo uždrausta, o armija taip buvo demoralizuota, kad pradėjo broliautis su Wehrmacht kareiviais, komunistai masiškai dezertyravo į visas puses, įskaitant Vokietiją).
Vokietija po Čekoslovakijos užėmimo gavo tobuliausią geriausios tuo metu apginkluotos armijos lėktuvus, tankus, tanketes, automatinius ginklus, priešlėktuvinę gynybą, batus, rūbus,...Tarp kitko, Lietuvos armija turėjo antrą ginkluotę po Čekoslovakijos - perdėm viskas buvo iš Čekoslovakijos, taip pat ir savi lėktuvai, tankai,...- 20 metų buvo ruoštasi karui su Lenkija, turėjo būti subombarduota taip, kad Lenkijai praeitų noras kariauti prieš Lietuvą.
Wehrmacht puolimo sukelta panika Lenkijoje buvo siaubinga, dar naujai mobilizuotieji judėjo pagal ‘planą’ į išeitines vietas puolimui, kai paniškai bėgantys iš fronto negalėdavo prasiskirti kelio pabėgimui.
Yra Iserson knygelė, išleista Kijeve 1940m. apie Lenkijos armijos išsidėstymus ir veiksmus ( kažkada įsirašiau iš interneto), yra išvados, kurios nepadėjo - ‘teorija sausa šaka, už tai gyvenimo vaisingas medis žydi”, tai Mefistofelio žodžiai Faustui.
Tas pat pasikartojo 1941.06.22, kai Stalinas pagal planus turėjo pulti 1941.07.06.

ah1       2019-09-3 21:11

na kas liečia Lenkiją tai derėtų iškelti klausimą kas ir kada “surainojo’ Prūsiją ir kokiu būdu, kokiu tikslu, kokiais molotovų ir ribentropų paktais apie 70 proc. Prūsijos žemių atiteko Lenkijai?

sąsiui       2019-09-3 19:49

Lenkija turėdama didelę kariuomėnę ir buvo silpnai ginkluota. Mano tėvas “kresas” ir tas juokdavosi, kad “polsko woyjsko na roverach”. Apskritai Lenkija neturėjo jokių galimybių savarankiškai atsilaikyti prieš Vokietiją, nors jai atrodė kitaip. Pasidomėkite, kaip idiotiškai lenkai savo kariuomėnę karo išvakarėse Vokietijos pasienyje išdėstė. Netgi apie Berlyno paėmimą spango. smile
Karo išvakarėse 1938m. Lenkija ne tik Lietuvai notą teikė, bet joje buvo ir kolonijinio sąjūdžio pakilimas. Lenkai labai norėjo kolonijų Afrikoje. Ne tai, kad jų labai būtų reikėję, bet tiesiog šiaip, iš nepilnavertiškumo komplekso, kad “kiečiau” atrodyti. Kaip kokiems prancūzams ar britams.
Kad ir kaip neskaniai kai kam beskambėtų, bet tik Hitlerio ir Stalino “piliulių” dėka šiandien mes turime kitokią Lenkiją kaimynystėje. Labiau nuspėjamą ir mąslesnę, bent tiesiogiai neagresyvią, nors gauruotos mintys pas lenkus niekur nedingo, jos tik nukištos gylyn. Kai kas iš giminių lenkų mus yra perspėję, kad lietuviai niekada neturėtų pasitikėti lenkais, nes pirmai pasitaikiusiai progai lenkai lietuvius išduos. Čia pat pridūrė, kad jais (giminėmis lenkais) mes(lietuviai giminės) galime visiškai pasitikėti, nes jie(giminės lenkai) mums savi, bet deja to negalima pasakyti apie apskritai mūsų tautų tarpusavio santykius. Ir, kiek tekę patirti, viskas taip ir yra, giminės lenkai mums nei kiek nemelavo.

Jules       2019-09-3 19:44

Stasiuk, kiek pačiam reikia sakyti, kad Europą pasidalijo Didysis Trejetas? Juk nesate nei kurčias, nei aklas ir mąstote gerai. Sakai, sakai, o Jūs ir vėl tą patį. Europą realiai pasidalijo dvi super galybės ir dar ne europinės kilmės, ar pačiam neaišku tai? Stalinas su Hitleriu nei susitikę buvo, nei rankas spaudė. O va Stalinas su Viniuku ir Ruzu, o vėliau su Trumenu, Aizenuku ir Atliu kiek tik nori kartų buvo susitikę ir gerai pagėrę, bet ne - pats vėl kartojate tą patį per tą patį iš TSK(bolševikų)P istorijos vadovėlio arba jo trasformacijos į liberoidijas, į vienų privilegijuotas viršenybes kitų atžvilgiu. Kiek gi galima, tikrai? Va, mūsų banksteris Vasiliauskas sako, kad baisi nauja krizė vėl nenumaldomai artėja prie mūsų ir nieko. Lenkija ta proga juk ne šiaip sau šitiek babkių iš vokiečių užsiprašė: “La Pologne agite la question des réparations de guerre, évaluées à 850 milliards de dollars, face à l’Allemagne”, kaip ką tik parašė Le Monde. Užsiprašė net 850 milijardų dolerių, tad ar nemanai, Stasiuk, kad vėl norima tą patį pakartoti? Pakartoti Versalio triuką, anot prancūzų maršalo Ferdinand Foch, naujam karo sukėlimui, ką manai?

stasys        2019-09-3 19:37

Jules vertinu tamstos smalsumą , bet gal „Le Figaro“ 1939 metų rugsėjo 4 dieną,” rašė apie Stalina ? Mažai tikėtina kad tas tikrasis dievas pritartu tokiam karui .. o ir kaip jam spėti kai visur kviečia . Beje Jus labai keistai suprantate religija .. kai tik žmogus tampa neklystančiu ,viskas , jam jau galima statyti religines bažnyčias ..

stasys        2019-09-3 19:28

Palaukite palaukite Jules , mes dar neaptarėme kaip ta ‚liberalioji demokratija‘ trupino batoną ant Suomijos o Jus jau skelbiate aukcioną jų šimto metu senumo popieriams . Tikru istoriku luomas Lietuvoje turi pilna teise , kaip tai yra priimta pas mus , maršrutiniu autobusų nuvažiuoti į Suomija ir iš jos parsivežti istoriniu popierių nuorašus tuo klausimu . Aš tai vis maniau kad ta Lenkija kaip tik stengėsi atitolinti karą , juk jokios nepuolimo sutartys netampa amžinos jei esi silpnesnis , o Jus Čerčilį pakrikštijote liberalu-demokratu ans matyt vargšelis grabe ėmė vartytis nervingai . Kaip man tai dar labai daug palaidu galu toje istorijoje ..Lenkija ir turėdama didele kariuomene buvo silpnai ginkluota ...tai ji nebent galėjo tapti saldžia uoga ant to torto Hitleriui ir Stalinui .. pradedant Europos pasidalinimą .

Jules       2019-09-3 18:09

„La France et l‘Angleterre sont en état de guerre avec l‘Allemagne“ – nous vaincrons avec l‘aide de Dieu“- išdidžiai parašė mano mėgiamas „Le Figaro“ 1939 metų rugsėjo 4 dieną, kad su Dievo pagalba jie nugalės. Ir tikrai nugalėjo su Stalino Rusijos ir jos sąjungininkių pagalba, be jokios abejonės ir naujai okupavo, ir perdalijo Europą, o mūsų senelius pasiuntė Gulagan. Bet palaukit, o juk Sovietija buvo ateistinė super valstybė, tiesa? Tad kaip čia gaunasi dabar? Stasiuk, gal Jūs žinote, kaip jie, prancūzai, nugalėjo su bedievių pagalba?

Bet, pone Stasy,       2019-09-3 17:46

tos sutartys tai visgi buvo pasirašomos Maskvoje, o ne Berlyne, taigi. Tad ką tuo reikalu sako elementari logika? Lenkija buvo parinkta kaip karo provokatorė, kai jai neprašant Londone buvo suteikta Karo garantiją. Žinoma, docentai su konservatorių Mažyliu šito niekaip neišstenės. Na, o kas ir kieno pripumpuotas buvo toks Gavrilo Principas, Pirmojo pasaulinio karo žadintojas, manau, jau pagauni mintį, o ir pavardė pati už save jau kalba vėl pagal tą pačią elementariąją logiką, kuri Kapsukėje buvo uždrausta, o ir dabar ten reikaliukai su ja, oi, kaip prasti. Na, o Suomijai pasaulio Liberalioji dimokratija skėlė karą, ne daugiau. Bet užtad suomiai dabar atsirevanšavo, išsaugoję savo legendinio maršalo archyvą ir vokiečių ten nugabentas originalias sutartis - labai svarbias popierkas, kurios po 100 metų tikrai sudrebins pasaulį ir griūs Melo ir dezi propagandos viešpatystė, o docentai bus diskvalifikuoti ir vietoj mūsų eis gatvių šluot.

stasys        2019-09-3 17:13

Jules geriau į Maskva ..nors Algis Avižienis ir teigia kad Maskva buvo atitolinta nuo tu Europoje reikalu vienok reikšmingiausios sutartys karo išvakarėse buvo pasirašomos Maskvoje Stalinui stovint už nugaros .. Lenkai kaip valstybė Sajungoje su Anglija turėjo pakankamai mažai svorio .. Toks pat likimas laukė ir Suomius kurie irgi turėjo tas pačias garantijas .

Londono       2019-09-3 16:53

archyvai nuo runkelių aklinai uždaryti, bet, jei ten nuvyktų p.Stasiukas, gal leistų jam žvilgterėti ir parvežti Tiesą namo į Lietuvą, ką manote? Mes, komentatoriai, jį didvyriumi čia viešai paskelbtume. Gal ko negali konservatorius Mažylis, ES parlamente šiuo klausimu kinkas drebinantis, gal Stasiukui tai pavyktų padaryt, o ir VU docentai būtų diskvalifikuoti ir apskritai - Istorijos fakulteto diplomai pripažinti Lietuvoje negaliojančiais.

Tvankstas       2019-09-3 16:07

1939.08.31 Vokietija turėjo 0,5 mln. karių, Lenkija - 1,7 mln. karių. Nuo rugpjūčio vidurio maršalas Rydz-Smigl važinėjo po dalinius ir kėlė tostus : ‘po dviejų savaičių nuo karo pradžios šampaną geriame Berlyne.’
1939.09.16 Lenkijos armijos teliko paniškai bėganti minia.
Kažkodėl daug metų buvo nutylėtas vilniečio kapitono Wladyslaw Raginis žygdarbis su 700 pulko karių, pabėgus visiems vadams ir kuopos vadui vadovaujant, prie Wizna, kai uždengė pasitraukimo kelią beveik savaitei prieš 43 tūkst. gen. Guderian kareių, ir sudaarė galimybę Pilsudskai su dukterimis pabėgti į Lietuvą ir dar dešimtims tūkstančių žmonių.

Tvankstas       2019-09-3 15:58

Antroji dalis.
Ginčytis galima tik tada, kai abi pusės gali kalbėtis žinodamos išviešintus dalykus, bet jei viena pusė to net nesugeba paminėti, ničnieko, kas atidengtų karo priežastis ir sukėlėjus, tai ginčas veda į aklavietę straipsnio autoriui šūkčiojant – to nėra, to negali būti, kol viskas susiveda į pagrindinį kitos pusės ginčininko suniekinimą – esi kvailys, psichinis ligonis, sąmokslo teorijų prisiskaitėlis, kas atitinka ž… aksiomą-kaltinimą – esi antisemitas.
Suprasti, kaip II pasaulinis karas buvo kruopščiai planuojamas stumdant valstybes ir jų vadovus lyg pėstininkus šachmatų lentoje galima vien iš vieno vienintelio – amerikietiškų sunkvežimių gamyklos Irane ir Irake pradėjo surinkinėti Studebeker’ius dar 1941 m. gegužės – birželio mėnesiais iki 1941.06.22 ir tie sunkvežimiai buvo tiekiami SSSR, šį land-lease nutylint iki šiol. Gal tai žinoma straipsnio autoriui ? Jei žinoma, tai niekaip nesusiriša su II pas. karo planavimu iš vieno centro siauro žmonių rato ?
Viskas yra sujaukiama, kad niekas nesuprastų.
Bet žvelgiant į šaknis, paaiškėja įdomių sąsajų.
1917 m. per Švediją traukiniu iš Vokietijos vyksta Vokietijos agentas V. Uljanovas (žvalgybos šefas Warburg, USA milijardierių Warburg giminaitis), Stockholmo bankininkų Wallenberg ir Aschberg parama milžiniška, turintis sukelti Rusijoje revoliuciją, kad atlaisvinti Vokietijos armiją rytuose, permetant į vakarus.
1919 m. Maskvoje atsiranda pasaulinės revoliucijos kontora – Kominternas.
1922 m. į valdžią su Kominterno slapta pagalba atvedamas į valdžią B. Mussolini, socialistas tautininkas.
1918.11.11 į Varšuvą atvyksta Lenkijos valdovas J. Pilsudskis, kaip Vokietijos agentas, o štai 1920 m. Varšuvos apsupčiai artėjant, su šeima saugiai ilsisi Čenstochovoje, prie tuometinės Lenkijos – Vokietijos sienos. Įvykus ‘stebuklui prie Vyslos’ užsikabina nugalėtojo laurų vainiką.
Apie Adolį yra Anthony C. Sutton knyga apie Wallstreet pagalbą atvedant į valdžią, kur dar Kominterno trečioji pagalba, pagaliau savo agentą pasodinant kanclerio soste.
1936 m. Ispanijos pilietinis karas vyksta tarp draugų socialistų, mankštinantis, kol inkų ir actekų auksas iš Barselonos išplaukia į Odesą. Karas netenka prasmės socialistų tarpusavio žaidimams ispanų kraujo sąskaita.
Adoliui labai patiko Juziko žaidimas su Lietuva – ten, kur gyvena lenkas, ten turi būti Lenkija, tai atkartojo su Čekoslovakija. Vladimir Vladimirovič atkartojo su Krymu.
Pažindami praeitį, galime suprasti dabartį ir ateitį. Negalime lyg stručiai kišti galvas į smėlį nuo – to nėra ir negali būti – ir iš pasitenkinimo kraipyti išmintingus užpakalius.

Tvankstas       2019-09-3 15:56

Pridedu pasisakymus A. Avižienio po straipsniu 2018m. rugpjūčio mėn. Alke.
Taip vadinamos ‘lenkiškos žemės’ buvusios kaip Pommern ar Schlesien savo vietovardžiais yra lietuviškos, yra vietovardžių ir žmonių pavardžių sąrašai 1717 m. (Hufenklassifikation) Pamaryje, netgi toks vietovardis kaip Baudies išliko iki pat 1945 m. Šilingoje.
Šventoji vieta Alcis (tarti Alkis, kaip tarė Tacitus rašydamas ‘Germania’) labai aiškiai pasako lietuviakalbiškumą iki krikšto 966 m., lipant į kalno viršūnę begalė apdaužytų akmenų, išvartytų, ant kai kurių matosi runos.
Nuostabu važinėtis po Žygniašnės (Schignesne) apylinkes Gniezne, skaityti kaimų pavadinimus, vandenvardžius, tebeišlaikiusius neginčijamą prieškrikštinį lietuviškumą, esu apie tai rašęs žymiai plačiau, kas norės, susiras Alke.
Lenkai naudoja begales lietuviškų skolinių savo kalbai : pieniądz – pinigas < penėti, Sejm < Seimas, szlachta – sulėkta < sulėkti, pstrąg/upėtakis/ <pistrangas, chorunžy < karungvas, grzyb < griebti, grusza < grauža, graužti, wysznia < vaišenia, vaišinti, sliwa < šlaivenia < saulaveinia, siadlo/balnas/ <sėdula(s), …
Visa Europa pirmiausia buvo lietuviakalbė, netgi baskai prieš 30 tūkst. metų atsiskyrę kaip raudonplaukiai, vieni pirmųjų atėjo į Europą iš Kaukazo kalnyno, prieš mutavimą buvo lietuviakalbiai, iš raudonplaukių genų yra ir hausa tauta Nigerijoje, ir baškirai, vėliau sutotorėję.
Graikai iki Taurėjos karo kalbėjo lietuvių tarmėmis, kaip ir visa Anatolija, kas šiandien rodo turkų kalbos žodžiuose.
Britanija Kristaus laikais kalbėjo lietuvių tarmėmis, kaip ir Gaulija su Iberija, bent prasčiokai dar nemokėjo liaudyniškai. Vokietija pradėjo skirtis 402 metais, Lenkija 966m, o Rusija, Ukraina – 985 m.
Norom nenorom tenka pripažinti, kad Europoje karai vyko tarp lietuviakalbių žmonių, kurie susikiršino Taurėjos karo metu ir tas susikiršinimas vyksta iki šiol (G.K. Chesterton “The Everlasting Men”), ir to karo liepsnos negęsta.
Tiek vokiečiai, tiek lenkai yra žaisliukai Pasaulio Archtitekto rankose su jiems skirtu aršių gaidelių vaidmeniu nuo Voltaire pasiūlymo Friedrichui Didžiajam pasidalinti Abiejų Tautų Respubliką.
Dar 1930 m. J. Pilsudskis numatė, kad A. Hitleris tuoj bus Vokietijos visagaliu valdovu ir 1933.01.31 pirmasis iš visų valstybių vadovų pasveikino su kanclerio postu.
Stojo neišpasakytos Lenkijos – Vokietijos draugystės medaus metai, kurių šiandien niekas nenori net paminėti. Gaila, gražūs metai nenorimi prisiminti.
1939.03.05 A. Hitlerį ištiko isterijos priepuolis, kai sužinojo, kad Lenkijos URM J. Beck tą dieną pradėjo slaptas derybas su D. Britanija ir Prancūzija tuo pačiu. Tai buvo peilis į nugarą iš geriausių draugų lenkų.
Žvelkite pagal įvykius kovo- balandžio mėnesiais ir suprasite labai daug.
A. Hitleris tiesiog krito į glėbį J. Stalinui kaip įsimylėjusi mergaitė, lėkė J. von Ribbentropp pakniopstom 1939.08.23 – gelbėkite mus, ir tą pačią dieną buvo Kominterno įsakymas visoms KP – remti Vokietijos Wehrmacht jos žygyje gelbstint Europą nuo buržujų jungo.
Jei kas paprieštaraus, gali susirasti Prancūzijos KP atsišaukimą į tautą – dėkoti A. Hitleriui už išgelbėjimą nuo prancūzų buržujų jungo (1940 m. birželis).
Jeigu ką, tai A. Hitleris 1919 m. kaip raudongvardietis kūrė Bavarijos sovietų respubliką, o 1923.11.08 kėlė revoliuciją Miunchene kaip Kominterno agentas, žinia, buvusių Kominterno agentų niekada nebuvo.
Dėkoju visiems, kurie žino ką reikia galvoti net neskaitę daugybės dalykų, kurie nenorimi susirasti, nes tai negali būti, geriausia slysti melo nugludintu keliu – visi taip galvoja.
Aristotelis dar prieš gerus 2350 metų (Peri sofistikon elenchon – Prieštaravimai sofistams) nusakė kaip surandama TIESA ginče : sudedami visi žinomi dalykai tam ginčo metui.
Demokratijos šviesulys N. Makiavelis mokė siekti naudingos tiesos, to pat mokė ir A. Šopenhaueris su F. Nyče, kas visiškai prieštarauja Aristotelio aiškinimams, nes jam jau teko gerai pažinti jo laikmečio makiavelius, šopenhauerius ir nyčes.
Straipsnis parašytas copy/ paste būdu platinant protingai naudingų knygų tiesas, kuriose visiškai nutylėta nenaudinga ir valdančiąją kliką išnuoginanti tiesa.

Stasiuk,       2019-09-3 12:57

jau pradedi kalbėt taip, kaip tas Seimo Jurgis. Pačiam turėtų rūpėti Lietuva, o ne kaimynų imperinės ambicijos ir slapti ketinimai mūsų atžvilgiu. Viniukas Lenkiją panaudojo kaip provokatorę tam baisiam karui sukelti, kad vėliau ją užleistų Stalino Rusijai kaip ir mus.

Na, nieko labai naujo...       2019-09-3 12:19
Al.       2019-09-3 11:01

Lenkija buvo svetimų žemių ir žmonių grobikė nuo pat legendinio Lecho atėjimo į baltų žemes ir tokia išliko. Ar tai normalu ? Plėšrūnams, taip. Tai ta pati maskolija, tik labiau civilizuota.Todėl Lietuvos lenkų sąjunga su rusų aljansu yra visiškai natūralus darinys.Jie visada čia veikė išvien, tik anksčiau ne taip atvirai.

stasys        2019-09-3 10:00

Lenkus kaltinti imperinėmis nuotaikomis kaip ir nėra dėl ko . Jei paskaičiuotumėte kiek kartu ji buvo kaip valstybė nutrinta nuo Europos žemėlapio , tai galėtu paaiškinti jos tokį elgesį su vokiečiais ir kaimynais . Dėka to nuolatinio jos teritorijų grobimo ..pradedant dviejų tautų sajungos 1798 žlugimu ..  tai gana akivaizdžiai pristabdė tos valstybės vystymasi ir nubloškė į praeiti , o juk Lenkai turi visus reikalingus rodmenis tapti stipria valstybe lygia didžiosioms.  Tai paaiškintu, bet nepateisintu,  jos tokį sieki greitai atkurti imperinį mastymą dėka svetimu pramoniniu teritorijų grobimo ..visomis įmanomomis priemonėmis .  Šiandieninė jos politika rodo ta pati .. stipri nepriklausoma ekonomika gebanti atsispirti ekonominės plėtros šuoliams ir kritimams. Stiprus valstybinis mastymas nebūtu leidęs Lietuvoje ,atkūrus nepriklausomybe,  tiek visko Rusijai išparduoti dėl tu pačiu saugumo garantijų . Nematau aš Lenkijos kaltės anuo laikotarpiu valstybė tarp dviejų priekalu kaip ir Lietuva.. darė viską kad vėl butu atkurta stipri ..Taip, Lietuva čia tapo tuo jaunesniu broliu ..iš kurio galima atiminėti ir nesiskaityti ja.

Dzeikas       2019-09-3 8:34

Lenkijos griekus ir griekelius as ir be sios laidos girdejes.Neneigiu.
Kaip ir neneigiu Ukrainos kalte konflikte su Rusija. Buta is jos puses nepriimtinu morales poziuriu veiksmu: pvz. Koloradu sabato sudeginimas ir veliau bylos netyrimas.Buta ir ukrainieciu kalbos brukimas net sutuoktiniams po antklode.
Taciau, nei Lenkija, nei Ukraina neatmete doroved principu.Tik pazeide juos.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.