Algirdas Patackas. Sąjūdžio kareivio laiškas V. Landsbergiui

Tiesos.lt redakcija   2014 m. vasario 22 d. 16:27

28     

    

Algirdas Patackas. Sąjūdžio kareivio laiškas V. Landsbergiui

Visą gyvenimą buvau ir liksiu Jūsų gerbėjas, ir, drįstu manyti, šiek tiek daugiau nei gerbėjas.

Bet šitas „šiek tiek daugiau“ įpareigoja. Gerbėjas gali tik gerbti, o tas „daugiau“ turi dar vieną pareigą – sakyti, kas ne taip pagal gerai žinomą „Platonas draugas, bet…“

Požiūriai susikirto ties raktiniu mūsų savimonei žodžiu „žemė“. Nepradėsiu vardinti daugybės argumentų už nepardavimą žemės svetimšaliams, apsiribosiu dviem:

Pirmas – žemė lietuviui yra daugiau nei žemė, giliai savimonėje ji niekada netaps vien preke. Štai pora citatų:

Visur ir visais laikais žemė paėmė už save aukščiausias kainas. Žemė, kaip kempinė, permerkta krauju. Ji verta kraujo! Ir aukščiausia jos kaina – nebesugrįžimas jon! Nes tavo kaulai bus palaidoti kitur.

Kur tave palaidos gerieji žmonės, kai tu praradai savo žemę ir savo tėvų kapus“ (Marius Katiliškis)

Žmogaus ir žemės vienybė yra tautinės kultūros savitumo žymė“ (Elena Bukelienė apie Mariaus Katiliškio kūrybą).

Kitoms tautoms gal kitaip, bet tai jų reikalas.

Antras – 1569 m. Liublino unijos aktu žemę leista pirkti bet kam, bet, praėjus dvidešimčiai metų, vienai kartai – 1589 m. III-jame Lietuvos Statute šitai buvo atšaukta. Kodėl? Manau, buvo patirta, ką reiškia parduoti žemę ne saviems. Manęs neįtikins daugybė mandrų argumentų iš abiejų pusių, nes seku Kristaus posakiu, skirtu labai svarbiems sprendimams – „Taip – taip, ne – ne, o visa kita iš piktojo“.

Dabar keletas konkretybių.

Pirmoji – be abejo, žemės gynėjų Sąjūdyje yra visko – nuoširdžių kovotojų ir avantiūristų, suvokiančių pasekmes ir einančių pasroviui, yra netgi slaptų kenkėjų ir svetimų jėgų statytinių. Bet nejaugi SĄJŪDYJE jų nebuvo? Ar neišaiškėjo jie sudegus šiaudų liepsnai? Ar taip jau sunku įžvelgti paraleles, bendrą vektorių tarp dviejų šitų Sąjūdžių?

Antroji – kuo Jums užkliuvo Panka? Statėte jį šalia Paleckio, žemės gynėjus išvadinote pankomis, bet kai sulyginote Panką su Hitleriu – to jau buvo per daug, sėdau rašyti šio laiško. Pateikiu Jums žinias apie šį žmogų. Po ankstyvos mamos mirties našlaitį apsiėmė auginti vilniečių gydytojų-patriotų šeima, ir išaugino jį tikru tėvynės mylėtoju.

Čia jo biografija trumpai:

Julius Panka gimė 1979 m. sausio 17 d. Anykščių rajono Traupio miestelyje. 1988 mirus motinai, paimamas globoti gydytojų šeimos iš Vilniaus. 1997 m. baigė Vilniaus Sausio 13-osios vidurinę mokyklą. 2001 m. baigė Vilniaus pedagoginį universitetą, istorijos specialybę. Studijuodamas dirbo Vilniaus Sausio 13-osios vidurinėje mokykloje skautų būrelio vadovu. 2001–2002 m. m. dirbo Vilniaus vaikų globos namuose „Gilė“ auklėtoju, 2002–2003 m. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje ir Vilniaus „Vilnies“ pagrindinėje mokyklose –istorijos mokytoju. Nuo 2003 metų iki dabar dirba UAB „Bigreta“ vadybininku. Moka anglų, rusų ir latvių kalbas.

Nuo 1990 metų dalyvauja skautų organizacijų veikloje, yra buvęs „Pilies“ ir „Keruočio“ skautų tuntininku, „Lietuvos skautijos“ tarybos nariu. Yra vadovavęs ir organizavęs ne vieną dešimtį skautiškų stovyklų, žygių ir renginių. Nuo 1995 iki 1997 aktyviai prisidėjo prie Jaunimo bendrijos „Verus“ organizuotų gatvės vaikų socializacijos projektų, dalyvavo moksleivių ateitininkų veikloje, 1999–2001 aktyviai veikė Lietuvių tautinio jaunimo organizacijoje „Jaunoji karta“. Nuo 2008 metų vadovauja Lietuvių tautinio jaunimo sąjungai, buvo vienas iš Lietuvių tautinio centro steigėjų, šiuo metu yra šios organizacijos Etikos komisijos narys.

Nuo 2009 metų aktyviai prisideda prie kasmetinių Kovo 11-osios patriotinių eitynių, ir baltiškų kultūros stovyklų Dieveniškėse organizavimo. Yra politinės partijos Tautininkų Sąjunga steigėjas, 2011 metų gruodžio 17 dieną, atkuriamojo suvažiavimo metu, išrinktas partijos vicepirmininku. Vedęs, žmona Virginija šiuo metu vaiko priežiūros atostogose, dukra Milda – moksleivė, sūnus Vaitautas eina į darželį. Pomėgiai: Lietuvos ir Latvijos istorija, etninė kultūra, kelionės.

Taigi jaunas žmogus, istorikas ir istorijos mokytojas, dirba su vaikais ir laisvalaikiu. Savo tautiškas pažiūras deramai derina su krikščionybe, jam ypač svarbi tradicinė lietuviška šeima, jo straipsnius spausdina ne tik tautininkų spauda, bet ir krikdemų „Apžvalga“ ir „Bernardinai“.

Jo biografijoje nėra jokios dėmės, prie kurios galėtų prikibti žurnalistai. Dar – Panka visai nesiruošia bėgti iš ES, yra už buvimą ES, bet už aktyvų buvimą, taisant, kas joje ne taip. Kiek teko susipažinti, tai rimtas, santūrus, lietuviškai lėtas jaunas žmogus, kuris jau baigia nusiplauti jam primestą skustagalvio nacio, fašisto etiketę. Nuo savęs galiu pasakyti – jei Julius Panka fašistas, tai aš, Algirdas Patackas, – komunistas. Jam – 35-eri. Manau, po penkerių metų jis išaugs į ramų, tvirtą, santūrų politiką-patriotą sveikiausia šio žodžio prasme, ir kas žino…

O Jūs patikėjote laikraštienos pasakomis apie jį ir padarėte ir toliau darote iš jo baubą. Bandžiau Jus perspėti per sūnų ir Jūsų kamerdinerį Tučkų, bet matyt tai nebuvo padaryta.

Taip, mes rizikuojame. Taip, mes skelbiame karą ES blogybėms, metam iššūkį nusenusiai Europai vardan tos pačios Karolio Didžiojo Europos iš didžiosios raidės. Be abejo, galime pralaimėti, kaip vengrai 1956-aisiais, o jau nuostolių tai tikrai turėsime. Bet juk mes – Lietuva! Argi nebuvo moratoriumų ir blokadų, ar išduosime vengrus, vėl pakilusius į kovą, kaip ir 1956-aisiais?

Be abejo, šalia Juliaus Pankos šmėkšo dar viena figūra, o gal jų yra ir daugiau, su kuriais neičiau į žvalgybą, bet ar SĄJŪDYJE to nebuvo – galėčiau netgi įvardinti pavardes…

Vytautai Landsbergi, pirmasis ir tikrasis naujosios Lietuvos Prezidente, šlovingosios riterių giminės lietuviškosios atšakos tesėjau, kuri jau penkios kartos ištikimai tarnauja Lietuvai tėvynei – prašau, neatmeskite lengva ranka mano sakymų. Jie – iš širdies, pasitelkiant sveiką protą ir paaštrėjusią pastaruoju metu nuojautą.

Dar kartą – visada Jus gerbiau ir gerbsiu, nes mačiau Jus iš arti labai realios mirties akivaizdoje. Jūs buvote jai pasiruošęs, ir Lietuva per amžius šito neužmirš.

Atrodo, atlikau savo pareigą.

Buvęs Jūsų asmens sargybinis,
Sąjūdžio eilinis Algirdas Patackas

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kritikas Pikčiurna       2014-02-25 9:35

Aukščiausios pagarbos nusipelno ištikimybė priesaikai ir garbė, bet garbė reikalauja ištikimybės atviromis akimis. Gerbiamas Algirdas rodo begalinę ištikimybę Vytautui Landsbergiui ir tiesai. Pagirtina, bet ir skaudu. Kaip galima aukoti tiesą, kai Vytautas Landsbergis savo veiksmais ir atvirais žodžiais sistemingai prieštarauja pats sau. Kokie motyvai jį skatino ginti Nepriklausomybę ir suverenitetą nuo imperijos, tapus Sąjūdžio lyderiu ir kokie motyvai jį vertė Sąjūdį, tą eiklų žirgą, kurio balne jį pasodino bendražygiai, paleisti “ganytis” valdžios nuošalį, nesunku nuspėti. Tačiau, kas verčia Nepriklausomybę ir suverenitetą aukoti naujai besiformuojančiai Europos imperijai, atvirai deklaruojančiai savo ateitį be nacionalinių valstybių ir tautų, yra neišsprendžiama mįslė. Manau motyvai yra tie patys… Nesinori vardinti galimų atsakymų bei sąmokslo teorijų - laikas pats į šią mįslę atsakys, bet akivaizdu, kad V.Landsbergis atsisakė kovoti už Lietuvos ir jos Tautos tęstinumą. Vardan ko? Vardan abejotino saugumo? Numirę iš tikrų tampa absoliučiai “saugūs”...
To ir palinkėkime Lietuvos ir jos Nepriklausomybės bei suvereniteto priešams.

Drąsos kelias       2014-02-24 11:59

remia Paulauską.Ką apie tai gali pasakyti gerb.Patackas?

skubiai        2014-02-23 12:23

Reikia surengti referenduma del komunistu ir panasiu brudu liustracijos ir neleisti jiems,ju vaikams ir anukams net is toli priarteti prie valdzios ir stambaus verslo !

Komunistai-kolaborantai-kgb agentai pagrindine Lietuvos beda !!! Kol neapaivalysim niekas Lietuvoje nepageres !

Kas uz referenduma del komunistu ir jiem panasiu liustracijos balsuokit.

Algis       2014-02-23 12:10

Gerbiamas Patackas bando pramerkti akis… O ne taip seniai paskutiniais žodžiais viešai plūdo tautiečius, atnešusius ir metusius prie Seimo,( p. Landsbergiui po langais) valdiškus apdovanojimus… už nepagarbą gelžgaliukams.
Linkiu p. Algirdui visiško prabudimo.

Ribos.       2014-02-23 11:18

  Tikrai, tie “nuopelnai”  nusipelno ir pelnyto TAUTOS įvertinimo. Ukrainos įvykių fone aiškiai matyti, kad ir Lietuva subręs generalinio apsivalymo revoliucijai. Žmonių kantrybė turi ribas.

Per rinkiminę kampaniją išryškės       2014-02-23 11:09

ir mūsų drąsa.Ar išdrįsime D.Grybauskaitei bent užduoti klausimus apie biografiją,Garliavą,FNTT?Ir pasakyti savo replikas…Bijosime?Kur mums iki maidano,jei net užklausti bijome.

Landsbergio "nuopelnai"       2014-02-23 10:43

Kas gali paneigti V. Landsbergio „nuopelnus“ Lietuvai?

1. Ar ne jis, laimėjus Sąjudžiui rinkimus, Vyriausybę sudarė tik iš KP ir CK , tuo sutrypdamas Tautos pastangas demokratiniais būdais atsikratyti sovietinių kolaborantų?
2. Ar ne jis neįvykdė desovietizacijos, dėl ko valdžioje taip ir liko „buvę ir nepražuvę“ komunistai ir KGBistai?
3. Ar ne jis sukūrė naują „elitinę“ nomenklatūrą: korumpuotą ir kriminalizuotą?
4. Ar ne jis neįvykdė KGB darbuotojų deportacijos po 1991 rugpjūčio 19 d. pučo, o leido įsidarbinti valdžios, valdymo ir netgi jėgos, saugumo struktūrose, tuo padėdamas pamatus „elitinei mafijai“  susikurti?
5. Ar ne jis organizavo nemažai politinio susidorojimo procesų savo konkurentams: 
V. Čepaičiui, Z. Vaišvilai, K. Prunskienei, A. Butkevičiui, S. Stomai, R. Paksui?
6. Ar ne jis pagrasino už teisybę apie „Wiljamsą“ teismu, nors yra Konstitucinio Teismo įvertinimas bei viešas V. Adamkaus prisipažinimas apie konservatorių prievartą – argi tai ne diktatūra?
7.  Ar ne jis sukūrė „skylėtą“ teisinę sistemą, įgalinančią:
- „Prichvatizuoti tautos turtą“  sukurant 100 milijardinę investicinių čekių aferą?
-  Perkelti žemę iš prastų plotų į brangias reprezentacines, apgrobiant savininkus ir praturtinant „elitą“  dar 20 milijardų litų, pats tapo milijonieriumi per žemės kilnojimą ir atsiimtą turtą (deklaruota19 milijonų)?
-  Parduodant savininkų teises į žemę kitam asmeniui, kas įgalino apgrobti žemės iki šiol dar nemažai savininkų neatgaunančių nei išlikusių namų, nei žemės, neinuomos už juos, nei kompensacijos?
-  Ištraukė – išėmė iš neliečiamo „strateginių Lietuvos objektų“ sąrašo Mažeikių naftos gamyklą ir sukėlė grėsmę Lietuvos ekonominiam savarankiškumui?
-  Jau praėjo 5 metai kai iš pensininkų atimta dalis pensijų, o V. Lanndsbergis net „nepastebėjo“ to, nekalbant apie tai, kad galėjo ir privalėjo atstatyti pensijas?
8.  Ar ne jis Ignalinos AE elektrą pardavinėjo 7 kartus pigiau nei Lietuvos piliečiams tiek Kaliningrado karinei bazei (pastoviai jo paties įvardintam priešui), tiek Baltarusijai, tiek broliams latviams, kas per 18 metų susidarė 10-20 milijardų nuostolių tautai?
9. Ar ne jis veltui „pardavė“ Mažeikių-Butingės-Biržų naftos kompleksą per Bumgarnerį (JAV) Chodorkovskiui (Rusija) ir padarė Lietuvai 4 milijardų litų žalą?
10. Ar ne jis pagrasino už teisybę apie „Wiljamsą“ teismu, nors yra Konstitucinio Teismo įvertinimas bei viešas V. Adamkaus prisipažinimas apie konservatorių prievartą – argi tai ne diktatūra?
11. Ar ne jis pardavė visas įmones tik „užsienio investitoriams“ už puse kainos, o ne saviems?
12. Ar ne jis suleido skandinaviškus bankus į Lietuvą, kurie už pervedimus, valiutos konvertavimą, įmokų už komunalines paslaugas priėmimą ir panašias paslaugas susižeria daugiau nei po 700 milijonų litų. Vien tik už 2011-uosius SEB ir „Swedbank“ kartu sudėjus sumokėjo vos 3 tūkst. litų pelno mokesčio, nors abu bankai kartu uždirbo 970 mln. litų? O lietuvoje nesukūrė  Valstybinio komercinio banko, kuris galėjo biudžetui susišluoti tuos jau skandinaviškus milijonus.
13. Ar ne jis sukūrė kontrabandos „piramidę“ , kuri per 18 metų nuskurdino Lietuvą 72 milijardais litų ir praturtino „elitinę mafiją“?
O ta kontrabandos piramidė tęsiasi iki šios dienos. Mafija nenugalima
kol ją palaiko Lanndsbergis.

KK, „VAKARŲ EKSPRESO“ ir kt. informacija.

Algirdai Patackai, kas gali gerbti Landsbergi už tokius nuopelnus? Pagalvokite gerai.

gintaras       2014-02-23 10:02

tikrai manau,jei landsbergo,kubilio,ar rasyyytes rusai ateitu,bendradarbiavimas testusi be problemu.

gintaras       2014-02-23 9:50

Algirdo laiskas skamba kaip sudrausminimas.

Gerb. Patackai.       2014-02-23 9:26

AR NEGARBINGO ŽMOGAUS GERBIMAS YRA GARBINGA?

kas tavo draugai (draugės)       2014-02-23 7:25

užtenka vien pažvelgti į Landsbergio damas: Degutienę, Grybauskaitę - tikras komunistes - godžias pinigams ir niekinančius kitus - ir aišku, kas per asaba tas “patriarchas” Landsbergis…

nieko gero       2014-02-23 0:51

Man tai panašu, kad Landsbergiui teks pajusti, koks jausmas, kai klausytojai kalbą nušvilpia…

be pykčio       2014-02-22 23:56

Patackai, nuo kada žydai riteriai? Mylėk Landsbergį - Tavo valia, tačiau būk teisingas: jis nei riteris, nei prezidentas. Tai arogantiškas,savanaudis, garbėtroška, pagiežingas, žmonių nekenčiantis, kitos nuomonės nepripažįstantis DĖDULĖ.

kacius       2014-02-22 23:11

O kur Dalios biografija, gerb.Patackai?

vasia       2014-02-22 21:41

patackas daro dirbtini kvepavima lansbergiui…

arunas matelis       2014-02-22 21:26

gerb Algirdai -nuoširdžiausia pagarba Jums ir ...p.  V.Lansbergiui. Tikrai .
Labai tikiuosi kad Maidanas leis visiems suprasti,  kad žmonės ne statistiniai vienetai ir “veršeliai”, o net jei ir klysta ,tai tokią teisę jie turi.

As irgi landsbergistas,kaip sakydavo..       2014-02-22 20:24

Bet noreciau paklausti ne Jo,o tokiu ,kaip as pats.. Ei,kas jam pasidare..?

ruta       2014-02-22 19:18

Tikiu , kad kol dedule neparagavo valdzios ir pinigu , is sovietinio rezimo inercijos / ten irgi puikiai prisitaike/ dar buvo pakenciamas .Bet patologiskas garbes troskimas taip sumaise smegenis , kad net neisrenktas Valstybes vadovu , o tik pasiskelbes jo , sukelia pasibjaurejima . O jo noras privilegiju , isskirtinumo , arogancija ir tiesiog purvo pilimas ant kitaip mastanciu , privede prie to , kad dauguma Tautos ji nekencia .

StasysG       2014-02-22 19:08

Per vėlai, gerbiamasis Patackai. Jūsų saugotas vadovas ir oratorius nuėjo labai toli ir išgirsti Jūsų nebegali…

sąjūdietis       2014-02-22 18:51

Dabar Vytautas “mažasis” turi būrį sargybinių ir vargu ar išgirs patrioto balsą, labai jau jį “trupinys aukso, gardaus valgio šaukštas” suviliojo. O pabuvęs auso veršio sostinėje- Briuselyje tiesiog ėmė ir išvirto į masoną(kitaip gi identifikacijos ženklo nesisegtų?) ir į sadomitą (dorovingas žmogus ar pasirašytų Lunaček sadomitinę rezoliuciją?), o dar ir į
feodalinės teisės( perduoti paveldėtinai postą Briuselyje anūkui) atgaivintoją.
Hitleris, juk, pirmojo pasaulinio karo metu buvo geras karys, didvyris, o gavęs valdžią, išsigimė į baisų monstrą. Ne kiekvienas valdžios ir turto naštą atlaiko. Neatlaikė ir Landsbergis išbandymų valdžia ir turtais, išsigimė ir nupuolė “žemiau plintuso”. O ar galima tokius “žemiau plintuso” esančius gerbti už senus nuopelnus? Manau, kad ne…

Ar Garliavos mergaitė nebuvo parduota       2014-02-22 18:26

galimai mainais už Degutienės sūnaus paskolos gražinimą iš Snoro?

Nežinia kas baisiau,ar       2014-02-22 18:25

valstybės išdavystė ir parsidavimas Rusijai ,ar parsidavimas ir pamatinių vertybių-tiesos,laisvės,orumo,pagarbos,atjautos,gailestingumo,ištikimybės,kilnumo,sąžiningumo,- išdavystė?Parsidavimas ?Ir,atrodo,kad šiuo keliu pasuko Lietuvos valdžia.Tai jau dugnas.Ir pats pavojingiausias,nes grėsmes sunku identifikuoti ,užbėgti joms už akių,kol jos neįvyksta.

PER DAUG       2014-02-22 18:08

garbės Landsbergiui. Tautos jis nekenčia o ši jo negerbia.

Ar dar gyva       2014-02-22 17:59

Garliavos mergaitė?Reikia kreiptis į trptautinius ekstarsensus.

NickoGreko        2014-02-22 17:51

Winstonas Churchillis irgu buvo labai didelis zmogu Anglijoje ir ji visi gerbe, bet gale taip visus uzpiso, kad niekas ant jo negalejo ziuret.
Gal ir musu seneliui Vytautui laikas i pensija? ne?
Nes realei uzkniso.

p.Patackai,       2014-02-22 17:31

Na su daug kuo siame laiske sutinku, bet del to, kad tai “pirmasis ir tikrasis Lietuvos prezidentas”, tai jau ne.Kad jis juo labai norejo buti, tai tikrai.Tegul pagalvoja, kodel jo zmones neisrinko.O kad negalvoja, kodel neisrinko, tai ypac ryskiai matosi paskutiniu laiku.Todel as jam padesiu(ir, manau, nesuklysiu) - jis niekada nemylejo savo TAUTOS.

Visada       2014-02-22 17:18

Pagarba Tautos Sunui A. Patackui. Sakyk ir rasyk mes Jusu zodi atsimename ilgai

Anikė       2014-02-22 17:17

Lietuvos žemė derlinga,joje gimsta daug talentingų žmonių.Tik reikia leisti jiems atsiskleisti,reikia juos auginti,puoselėti.Iš partijų sąrašinių retai kada
išauga asmenybė,nes išmokęs keliaklupsčiauti,negali plačiau žiūrėti,karingi, be skrupulų,turi vieną vingį smegenėlėse- su mylima partija, bet kokia kaina.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.