Algirdas Patackas. Apie debesų keleivius

Tiesos.lt redakcija   2014 m. lapkričio 30 d. 15:40

40     

    

Algirdas Patackas. Apie debesų keleivius

Jaunas karys nori žūti už tėvynę;
patyręs karys nori ją apgint
(iš Daliaus Stanciko teksto „Apie drąsą ir patirtį“)

Šiame teisingame ir literatūriškai efektingame priešpastatyme trūksta keleto žodžių – turėtų būti taip:

Jaunas karys nori žūti už tėvynę, jei to prireiks;
patyręs karys nori ją apgint, ir, jei prireiks, paaukoti gyvybę.

Be šių papildymų anas radikalus sakinys gresia tapti tik literatūrine priemone priešpriešos išryškinimui ir prieštarauja kario priesaikai.

Kur slypi literatūrinio varianto pavojus?

Paimkime pavyzdį kiek iš toliau – Lietuvos pripažinimas nepriklausoma valstybe. Pirmoji, kaip žinome, tai padarė Islandija. Yra du požiūriai – pavadinkime juos romantišku ir ciniškai-pragmatišku. Pagal pirmąjį Islandija yra drąsi šalis, o jos užsienio riekalų ministras Hanibalsonas – didvyris. O pragmatiškasis variantas skambėtų taip – kai Vakaruose subrendo, įgijo persvarą nuomonė, kad pats laikas, nors ir šiek tiek rizikuojant, pradėti atsargiai demontuoti SSSR, buvo pasirinkta mažytė Islandija, NATO šalis, esanti toli nuo SSSR, kuri nelabai galėjo islandų žvejus pagąsdinti – juk neuždrausi gaudyti silkes. Realus rezultatas – byrančiai SSSR nesugebėjus adekvačiai atsakyti, sumanymas pavyko. Abu variantai tarsi susilygino.

O galėjo ir nepavykti… Kaip jaustųsi ciniškoji pusė, kas jai beliktų? Ogi sudužusi gelda ir apmaudas. Tuo tarpu aniems, debesų plaukiotojams, kokie mes buvome Sąjūdžio metais, liktų tai, kas vadinama tiesos momentu – liktų ilgiems laikams, liktų amžinai, liktų kaip liudijimas, kad „žmogumi buvęs“.

Toks, beje, buvo ir Hanibalsonas, irgi debesų keleivis, kaip teigia Bronius Genzelis, gyvenęs su jo broliu aspirantų bendrabutyje Maskvoje. Pragmatiškasis variantas galėjo pavykti ir sugyventi darnoje su romantiškuoju šios asmenybės dėka.

Iš esmės tai kalba apie kūną ir dvasią. Vėlgi pradėkime iš toliau. Štai prezidento Valdo Adamkaus teiginys: „Kiekvienam žmogui sveikata yra aukščiausia vertybė, svarbiausia sritis. Gali turėti milijonus, būti turtingiausias, bet jei nebus sveikatos, visa, kas tave supa, tampa labai nereikšmingu dalyku“ (pabraukta autoriaus – red. past.). Skamba keistokai, turint omeny, kad kalba buvęs prezidentas ir kad jam kilo sveikatos problemų dar prezidentavimo metais…

Štai ką reiškia kūno, fizinės tavo apraiškos kultas. Ir ne tik kūno, bet ir sveikatos, ir pagaliau gyvybės. Vardan šios materialistinio pasaulio išpažįstamos ir garbinamos trejybės aukojama viskas – aukojama tiesa, garbė ir laisvė.

1940 m. paskutiniame dar nepriklausomos Lietuvos ministrų posėdyje, šie, anot Daliaus Stanciko, „patyrę kariai“, kuriems, „be drąsos, būtinas strateginis mąstymas“, jų tarpe – vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, strategiškai viską apmastę, prisiminė turintys turtus, kūnus ir sveikatas, jau nekalbant apie gyvybes, ir pasidavė priešui be šūvio, dar apnuodydami Lietuvos istoriją žema išdavyste – Skučo ir Povilaičio išdavimu sovietams.

Taip ir šiais laikais – tie patys du variantai. Rinkimės, bet turėdami omeny pralaimėjimo galimybę, labai realią, ir kas po to išlieka.

Dalius Stancikas visiškai teisus klausdamas, ar deklaruojantis drąsą galės ją paliudyti ryžtu atiduoti gyvybę – jis pats, kiek žinoma iš biografijos, tai yra padaręs – tarnavęs savanoriu muitinėje, pavojingiausiame tuo metu jaunos valstybės poste. Tai kodėl dabar, būdamas jau patyręs karys, šįkart spaudos frontuose, iš ginklų arsenalo išjungia drąsą?

Taip, drąsa ir laisvė gali pareikalauti aukščiausios kainos. Tokie buvo dauguma anų laisvės triumfo meto „patyrusiųjų“. Vieni paaukojo gyvybes – Dudajevas, Jenderbijevas, Gamsachurdija, kitų atžvilgiu Viešpats ar likimas pasitenkino ryžtu.

Rūstieji laikai grįžta. Turtas, kūnas, sveikata, gyvybė... Nieko nėra netvaresnio šioje ašarų pakalnėje. Ir nieko nėra tvaresnio debesijose nei tiesa, garbė ir laisvė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jota       2014-12-4 23:23

Geras filmas. Kas turit laiko, pažiūrėkit, - širdį suminkština.
https://www.youtube.com/watch?v=NyUKu9a0EA4

Klausimas       2014-12-2 22:48

Patackui.
Kas iš šaunios Lietuvos galimai padarė beprotnamį iš kurio bėga kas tik gali?

Stebėtina       2014-12-2 1:33

Stebėtina, kad kai kurie išminčiai, daug rašantys apie kgb ir kp klastas, čia pat išsijuosę gina jų užvaldytą šalies valdžią.

Raigerdas>Orwel'o šmėklai       2014-12-1 21:26

Jūs teisingai rašote, kad “Išsivysčiusios technologijos neišsivysčiusiai dvasiai vargu ar daug laimės gali atnešti…” Iš tikro, yra baisiau, nei tai aprašė Orwel’as. Kol kas niekas dar nekalba apie klonavimą. Tačiau niekas nesulaikys milijardierių nuo tos pagundos “persikūnyti į kloną”. Jeigu Rotšildai dėl pinigų net bijojo vesti moteris, kurios būtų kitos giminės, tai jūs įsivaizduojate iki kokio laipsnio gali žmonės nuprotėti? Psichiatrija su psichologija yra tiek sumovusi žmonių protus, kad žmonės net nesuvokia, kad net nedidelius žmogaus paklydimus, netgi dar neišsiplėtusius dvasinius sutrikimus GYDO PATI DVASIA. Ir pagrindinis instrumentas, kuris grąžina žmogui dvasinę sveikatą yra ne antidepresantai, ne psichotropiniai vaistai, o ETIKA. Jeigu žmogus yra pajėgus atstatyti savo etiką, tai jis būtinai pasveiks. Žmmogus iš prigimties yra geras. O jis sugenda tik todėl, kad jis aplinką priima ne tik garsais, skoniu, regėjimu ir kitais dalykais, bet ir bangomis. Beprotystė yra užkrečiamas dalykas. Pasidomėkite med. seselių dvasine sveikata iš psichiatrinių ligoninių ir jūs pamatysite, koks yra jų dvasinis stovis. Pats Orwel’as yra pasakęs, kad jis aprašė tą “Gyvulių ūkį”, kaip nesveikų žmonių paistalynes. Tačiau tai mes matome realiai, kiekvienoje valstybėje į valdžią prasibrauna ne veinas paršas. O kada jų ten atsiranda daug, tada atsiranda ir Napoleonas ir diktatūra.

Raigerdas>nejaugi kas nors galvojo        2014-12-1 21:02

Štai dar vienas Melas, sukurto paršo iš “Gyvulių ūkio”. Gerbiamas Letai, štai žiūrėkite, kaip paršas sukuria realiai neegistuojančius dalykus. Šiam paršui jo SUBJEKTYVŪS POJŪČIAI, KURIE JAM TEIKIA MALONUMĄ, yra pramanų lygio arba kaip rusai sako:“Vydajot žėlajiemoje za deistvitelnoje”. Štai jo melas:“jeigu kas nors nezino,kaip rusai ziuri i kgb -KAIP IR LIETUVIAI -JOS NEMEGO IR BIJOJO -taip, kad palyginimas paprastu rusu akyse yra neigiamas”. O kaip yra iš tikrųjų? Putinas tarnavo KGB, o dabar jis yra Rusijos prezidentu. Kas jį rinko? Pagrindinai tai yra KGB stukačiai, kurių yra vos ne pusė Rusijos gyventojų. Kas sukūrė šitą revanšistinį planą apie Rusijos Imperijos grąžinimą? Tai buvę KGB-istai, kurie šiandien pasivadino KOB (lietuviškai - Visuomenės Saugumo Koncepcija). Ne kur nors kitur, o būtent KOB dokumentuose yra kalbama apie “Святая Соборная Справедливая Россия” ir apie teokratiją. КПЕ(Концептуальная партия „Единение“) dokumentuose yra pateikta CCCP abreviatūra, kuri išsišifruoja kaip “Святая Соборная Справедливая Россия”. Išleidžia įvairius tokius dokumentus anonyminis autorių kolektyvas, kurio pavadinimas yra „Внутренний Предиктор СССР“. Taigi, tai yra ta pati JEDINSTVO, kuri buvo sukurta iš KGB ir stukačių Lietuvoje. Grupė KGB-istų, supratę, kad pralošė Šaltąjį karą, nutarė susijungi ir sukurti naują organizaciją. Jie taip pat suprato, kad rusų tautai, kurioje vyravo ateizmas, rekia sukurti naują IDEOLOGIJĄ, kurią jie pavadino KOB. Taip ateistinei Rusijai, vietoje Komunistinės Ideologijos, buvo sukurta kita Ideologija, bet jau religiniu pagrindu, kuri, neva, siekia TEOKRATINIO valdymo modelio, todėl ir vadinasi “Святая Соборная Справедливая Россия”. Šitam „Внутренний Предиктор СССР“ yra nepriimtinas Paskutinysis Testamentas. Letas Palmaitis, kuris rašo čia visokias nesąmones, deja, neparašė nei vieno žodžiui apie tą naują KGB-istų sukurtą Bibliją rusams. Ten, kur tikrai jis galėtų tarti savo kritišką žodį, ten jo nėra. Jis apsiriboja tik šauksmais:Orda, Orda, Orda. Na, ir kas iš to? Kam kokia nauda iš to? Tuo tarpu visos tos žudynės Ukrainoje vyksta tik dėl to, kad ta KGB-istų grupė, kartu su psichiatrais, pradėjo kurstyti žmones prieš visą Vakarų kultūrą, nes reikia sujungti visus slavus į vieną CCCP. Pirmiausia, kad arijai jau yra ne vokiečiai, o rusai. Ir niekas kitas negali išgelbėti pasaulio nuo globalistų, kaip tik rusai, prisijungę visas slavų žemes. Taigi, kažkada tai buvo žydų išrinkta tauta, paskiau vokiečių, dabar rusų. Taip grupelė žmonių, išnaudoja nacionalinius jausmus, kad kiršinti tarpusavyje žmones ir gauti iš to naudą: užgrobti valdžią, pavergti tautas ir kiršinti jas tarpusavyje, kad žmonės pastoviai gyventų įtampoje, ir būtų “pasiruošę mirti už tėvynę”, nors iš tikrųjų, jie atiduoda savo gyvybes už grupelę niekšų.

Orwell'o šmėkla > Raigerdui       2014-12-1 20:45

nenusivyliau ir antru. Teisingi filosofiniai pamintijimai.

Kuomet į valdžios viršūnes patenka nesveiko proto žmonės, iki Minčių Policijos tik vienas žingsnis, šitaip išsivysčius kompiuterinėm technologijom. Išmanieji Iphonai nusknuoja pirštų anspaudus, atpažįsta balsą,  IPhoto veidus, kuriuos jau lengvai atpažįsta ir minioje,
Sakantys netiesą, nepasitiki savimi,o todėl ir kitais. Todėl jie siekia užvaldyt ne tik teritorijas, bet ir protus.. “1984” išties buvo lemiami naujų technologijų vystymesi, kuomet Stev Jobs pristatė savo naująjį produktą, sukėlusį revoliuciją... gal reiktų sakyti re -evoliuciją? Išsivysčiusios technologijos neišsivysčiusiai dvasiai vrgu ar daug laimės gali atnešti…

Orwell'o šmėkla > Raigerdui       2014-12-1 20:24

Visiškai pritariu Jūsų pirmam komentarui. Respect!

Puolu skaityt antrąjį.

nejaugi kas nors galvojo       2014-12-1 19:42

kad rusai nezinojo apie kgbistine prezidentes praeiti?dabar 120 mln tyciojasi is 3 mln,issirinkusiu kgbiste ir komuniste -STAI KUR DIDZIAUSIA TU ISSISOKIMU ZALA VALSTYBES IMIDZUI.jeigu kas nors nezino,kaip rusai ziuri i kgb -KAIP IR LIETUVIAI -JOS NEMEGO IR BIJOJO -taip, kad palyginimas paprastu rusu akyse yra neigiamas.IR KO NIEKAIP NEPAJEGIU SUPRASTI KAIP GALI GERB PATACKAS TEISINTI BUVUSIA KGBISTE IR KOMUNISTE -STAI PRIEZASTIS KODEL LIETUVAICIAI JAU NEBEGINS LIETUVOS -ZEME PERKA BET KURIS SVETIMSALIS KIAULEMS VEISTI,NERA LIETUVISKO PINIGO,PRIKVIESTA SVETIMOS KARIUOMENES -IR MAN VISAI VISTIEK TAI RUSAI AR AMERIKONAI -SVETIMI KAREIVISKI BATAI MINDO LIETUVOS ZEME.

Raigerdas Letui Palmaičiui       2014-12-1 19:40

Gerbiamas Letai, Tamsta esi suaugęs žmogus, ir nugyvenęs nemažą tau skirto gyvenimo laiką. Kaip pats įsigudrinai pragyventi tiek laiko ir nesuprasti, kad jokių Raigerdo, Leto, Juozapo ar Kubiliaus, ar net Putino tiesų ar “filosofinių tiesų” niekada neegzistavo, neegzistuoja dabar ir neegzistuos ateityje. Tai, jeigu pats gyvenime apsimovei, tai kam maustai kitus? Letai, man įkyrėjo Tamstai daryti pastabas. Gal vis gi atėjo laikas paklausti savo sąžinės: kodėl kartais “aš”, Letas Palamaitis, tvirtinu apie tokius dalykus, kurių realiai neegzistuoja, bet man atrodo, kad jie egzistuoja. Kodėl “aš”, Letas Palmaitis, iškeliu savo SUBJEKTYVIUS POJŪČIUS VIRŠ OBJEKTYVIAI EGZISTUOJANČIŲ APLINKYBIŲ? Letai, jeigu jūs pajėgsite atsakyti į šiuos klausimus, jūs pradėsite sveikti.
Tiek Žemės magnetinis laukas, kuris turi du priešingus polius, egzistavo iki Leto Palmaičio gimimo, ir jis egzistuos ir po jo mirties. Tai yra objetyvus faktas. Diena ir naktis yra priešingybės, ir jos egzistuoja, nepriklausomai nuo jokių Leto Palmaičio subjektyvių įspūdžių apie Dieną ir Naktį. Melas ir Tiesa egzistuoja taip pat kaip priešingybės, ir Letas Palmaitis ar Raigerdas, ar dar kas nors, nepriklausomai nuo jokių jų nuotaikų, gali arba meluoti, arba sakyti tiesą. TIESA, kaip ir MEDIS, kaip ir sliekas, kaip ir KOPŪSTAS turi savo požymius, kurie skiriasi nuo MELO požymių. Melas niekada nebus Tiesa, kaip ir medis niekada nebus gyvate. Žmogus įvardindamas daiktus savais vardais elgiasi teisingai ir tai yra būdinga kiekvienam moraliam žmogui. Ir atvirkščiai, jūs niekada, jokioje valstybėje, jokioje laukinėje gentyje neatrasite MORALAUS BEPROČIO. Yra ATITIKIMAS arba NEATITIKIMAS. Kada žmogus iškelia savo subjektyvius pojūčius virš objektyviai egzistuojančių dalykų, ir sako, kad jo subjektyvūs pojūčiai yra TIESA, o objektyviai egzistuojantys dalykai NETIESA, tada ir yra tas NEATITINKAMUMAS, ir deja, man vėl tenka kartoti tą patį, kad KIRVIS TURI ATITIKTI KOTĄ. Tiesa turi atitikti realiai egzistuojančius faktus, kuriuos jūs visada galite patikrinti. Taigi, vėl mes turime reikalą su ATITIKIMU.

ruta       2014-12-1 19:23

Lietuvos su jos politiku pagalba labai sparciai degraduoja , jau pirmaujame ne tik korupcijoje , emigracijoje , socialineje atskirtyje , alkoholizme , savyzudziu skaiciumi , trumpu gyvenimu , tautos ir sodybu tustejime , bet ir morales , padorumo atzvilgiu , vardan siauros grupes interesu / politikai nori islikti valdzioje kuo ilgiau ir palipeti karjeros laiptais kuo auksciau, nes nuo to priklauso kiek prisikomunizdins pinigu / nei vienas svarbus Tautai , valstybei klausimas nebuvo diskutuotas su Tauta , Konstitucines dvasios patapo auksciau uz pacia Konstitucija , kuri ipareiguoja butent Tauta, per Referendumus spresti jai aktualius klausimus .Kas gali paneigti , kad ne uz Referendumo blokavima , smeizima , ponas sovietinis propesorius ir marksizmo leninizmo ‘tiesos’ skleidejas , savo anukui gavo silta vietele EP ?O kita komunistine liekana Grybauskaite , ar ne kenkimo politika veda , ar tai tik komunistinio -KGB rezimo pasekmes , kai neziurima i viesa interesa , o tik noras i ‘pakazucha’ ?Kuo noreti ,tokia ideologija buvo prioritetine sovietmeciu .Zmones , tai niekas , svarbu , ka partija nutars , tas ir bus .
Ir nutik tu man , kad nei vieno padoraus prezidento Lietuvoje jau 25 metai , kas tai , politikai ‘sueda ‘kiekviena padoresni, kuris ateina i politika , nes nieksu , valdyti ,manipuliuoti paprasciau ?
Jau, manau ,ne vienas suprato , kad Lietuvos politikai patys NIEKO nesprendzia , jiems tik palikta teise komunizdinti ES pinigus per projektus , kuriu 95 % visiskai nereikalingi mirstantiems miesteliams , kaimams .Uzdaro mokyklas , medicinos punktus , bibliotekas , bet vis giriasi kaip Lietuvoje gyventi gera , pamirsdami pridurti , kam gera , Konstitucinems dvasioms gaunancioms 9 000 pensijos ?

Letas Palmaitis       2014-12-1 17:41

Atsiprašydamas Autoriaus, drįstu pataisyti, kad vėl atgiję raigerdai perdaug nemokytų auditorijos savo “filosofinių tiesų”.
Siūlau taisymą:
Jaunas karys nori žūti už Tiesą, jei to prireiks;
patyręs karys nori ją apgint, ir, jei prireiks, paaukoti gyvybę.
Tiesa yra aukščiausia vertybė, be kurios “tėvynė”, “garbė”, “laisvė” ir pan. tėra tik tuščios etiketės be turinio. Kitaip ir bus vien Hanibalseno didvyriai, arba atleisk, Autoriau, Bravo-Matronos.

Raigerdas >ale sakykit jūs man        2014-12-1 16:02

Taip, jūs teisingai pasakėte:“yra sveiko proto “tauta” ir nesveiko, su materija susitapatinusio, kuriems va ir reikia vis daugiau ir daugiau, kad užkamšytų savo dvasinę tuštumą...” BŪTENT TAIP IR YRA. Kodėl lietuviai dabar jaučiasi išdurti? Pirmiausia, juos išdūrė su NAUJA MATERIJA ARBA LAISVĄJA RINKA. O nuo ko reikėjo pradėti? NUO MORALĖS. Būtent tame ir yra visas skirtumas, kad MORALAUS ŽMOGAUS POŽIŪRIS Į MATERIJĄ IR Į KITĄ ŽMOGŲ VISADA YRA SUSIJĘS SU PAGARBA IR KITAM ŽMOGUI IR MATERIJAI, IR VISADA MORALUS ŽMOGUS ŽIŪRI IŠ ATEITIES TAŠKO, T.Y. JAM BŪDINGA YRA MĄSTYTI NE TIK ŠIA DIENA, BET IR RYTOJAUS DIENA. Ką daro tovariščiai iš “Gyvulių ūkio”? Pas juos viskas atvirkščiai: NIEKAM NIEKAS NEPRIKLAUSO, NES KAS STIPRESNIS, TAM VISKAS IR PRIKLAUSO. O toliau - “Melas - tai Tiesa”, “Karas-tai taika”. Ir viską jie sprendžia tik iš jėgos pozicijos. Ir tą daro tik dvi kategorijos politikų, oligarchų ir jų šuneliai ir paršai iš BYDLOS. Tai žmonės, turintys polinkį kontoliuoti visuomene fašistiniais ir komunistiniais metodais. Žmonija turi pagaliau pasirinkti: ARBA JI PRADEDA KOVOTI SU “GYVULIŲ ŪKIU”, ARBA TAS “GYVULIŲ ŪKIS” PRAŽUDYS VISĄ ŽMONIJĄ, KARTU IR PAČIĄ GYVULIŲ FERMĄ. Arba žmonija taps pagaliau ŽMONIŲ PLANETA arba taps išprotėjusi ŽMONIJA, kuri bus valdoma Napoleonų iš “Gyvulių ūkio”, kurio tikslas - PAVERSTI ŽMONES SAVO VERGAIS. Žmonija neturi jokių kitų priešų dabartiniu metu, nes yra tik vienas priešas - tai tas dvasiškai neevoliucionuojantis tovariščius iš “Gyvulių ūkio” , amoralus žmogus, kuris išgyvena, prasigyvena, praturtėja, apiplėšia, apgauna, išnaudoja, pavergia, nužudo, apvagia, naudodamas tuos pačius metodus: KLASTA, MELAS, APGAULĖ.

ale sakykit jūs man,       2014-12-1 15:21

ups! gal be reikalopasakiau rusams, reikėjo sakyt Kremliui. O taigi pamiršau, kad rusų demokratai nemažai mums padėjo.

Taigi Patackas su Raigerdu teisūs - yra sveiko proto “tauta” ir nesveiko, su materija susitapatinusio, kuriems va ir reikia vis daugiau ir daugiau, kad užkamšytų savo dvasinę tuštumą...

ale sakykit jūs man,       2014-12-1 15:16

mums nuolat kalama, kad lietuviai didžiausi pasaulyje savižudžiai, didžiausi alkoholkai, didziausi emigrantai, labiausiai korumpuoti, sergantys, pavydūs ir t.t. t. t.  Tik paskaityk antraštes… bet va rusai niekaip negali be lietuvių ir nors tu ka… ką.

Rusams reikia mūsų, reikia pasivogt mūsų istoriją, reikia mūsų teritorijos, nes netelpa savo sibiro pltybėse, reikia jiems mūsų protų, kuriuos galėtų prifarširuot savom “tiesom”, reikia jiems mūsų. Jie tiesiog negali be mūsų gyvent.
Nors mes galim.
Tad kokio tuštumo turi būti jų kaušai,kad jiems reikia vis daugiau ir daugiau, kol reziume gaus tik dar daugiau kančių? Nes pagaliau susproks kaip tie oro balionai per daug išsipūtę...

skiepas       2014-12-1 14:38

“Rusaaaaaaaaaaaaaaai   puooooooooooolaaaaaaaaaaaaaa”

Jau        2014-12-1 14:06

kovą prasideda pavasario darbai.Balandį,gegužę- pats darbymetis.Ukrainos žemės labai derlingos,plotai dideli,Ukraina gali tapti labai turtinga šalimi jei mes ginklus ,tarpusavyje susitaikys,eis sėti ir dirbti savo žemės.Jei eis prašytojų  ir gavėjų keliu-bus tikriausiai ne kas kaip ir kitur tapo.
Norintiems kariauti ir esantiems savo dvasioje karo stovyje yra būdų individualiai tai patenkinti.

Raigerdas anonymui "Apie melavimą 2014-12-1 3:42"       2014-12-1 13:36

Čia vienas anonymas, propaguojantis “Gyvulių ūkio” kultūrą rašo:“Reigerdai, kodėl taip stengiesi nuslėpti, kad esi rusas?”. Apie ką daugiau gali galvoti paršiukas iš “Gyvulių ūkio”? Jis galvoja tik tose ribose, kaip yra priimta šitoje kiaulių fermoje. Jam aplinkui atrodo, kad visas pasaulis yra “Gyvulių ūkis”, todėl jis negali nieko kito įsivaizduoti, kaip tik, kad “jeigu paršiukas iš Gyvulių fermos daro taip”, tai ir kiti žmonės elgiasi taip. Nemokšoms kažkodėl tai yra labai priimtina ta Stalino ideologija, tas melas, be kurio nemokšos negali pragyventi nei dienos. O tau į tokį tavo klausimą, kaip sakė Leninas “Kas ne už mus, tas prieš mus” galiu pasakyti, kad aš esu ir rusas, ir žydas, ir prūsas, ir žemaitis, ir lietuvis, ir estas, ir latvis, ir lenkas, ir ukrainietis, ir gruzinas, ir čečėnas, ir baltarusis, nes aš kartu su kitų tautybių žmonėmis kovoju su komunistiniais ir fašistiniais paršais, norinčiais paversti visą pasaulį didele Gyvulių ferma. Tad pakartosiu gerbiamo Algirdo Patacko žodžius:“Ir nieko nėra tvaresnio debesijose nei tiesa, garbė ir laisvė”. Deja, nemokšos niekaip nesugeba suvokti šitų paprastų gerbiamo A. Patacko žodžių, nes jie neturi nei garbės, nežino, kas yra tiesa, ir yra MELO ir “LAISVĖS BE ATSAKOMYBĖS” vergai.

Tadas       2014-12-1 9:59

Lygiai taip kaip Patackas,galvoja ir reakcingi rusai,nesvarbu,kad jų valstybė pilnai nusikaltėlių rankose ,jie vis tiek pasiruošę mirti už savo valstybę.Man atrodo,kad ir Lietuva užvaldyta interesų grupių kurios manipuliuoja visuomene.Tiek rusam,tiek lietuviams ,reikia pirmoj eilėj ,susigrąžinti valstybę iš nusikaltėlių,kurie visom jėgom bando užkišti piliečiams burnas,ir galimybes dalyvauti valstybės valdyme,tada nereiks ir gintis vieniems nuo kitų.

Apie melavimą       2014-12-1 2:42

Reigerdai, kodėl taip stengiesi nuslėpti, kad esi rusas?

Mantas gintui       2014-11-30 23:43

Tik padugnė gali taip kalbėti apie Algirdą Patacką. Nesutinku su jo nuomone dėl Grybauskaitės. Bet šis žmogus gerai žino, kas yra drąsa ir kas yra garbė. Jūs, deja, ne.

gintas       2014-11-30 23:28

Debilas rusofobas - nieko daugiau iš Algirdo Patacko neliko.

Raigerdas anonymui 2014-11-30 23:25       2014-11-30 23:19

Štai komentatorius 2014-11-30 23:25, kuris laiko save ne pirdžiumi, postringauja:“O ar jums neatrodo, kad į kiekvieno pirdžiaus keliamus kvailus klausimus visai nebūtina atsakinėti. Atsistokit prieš veidrodį ir klausinėkit to, kuris stovi kitoje veidrodžio pusėje. Jis tikrai jums turėtų atsakyti. O jei neatsakinės, vadinas yra melagis iš “gyvulių ūkio”.
Matai, anonyme, paprastai, kai tu ką nors kam nors siūlai, tai parodyk pavyzdį. Daugiau nieko nereikia. Tada ir parašyk, kaip tau gavosi tas tavo pasiūlymas, ir tada aš būtinai patikėsiu tavo “geranorišku” pasiūlymu. Nejaugi tavęs tokių paprastų dalykų neišmokė mokykloje? Tai, gal pats Rusijoje mokeisi, kokioje nors Tundros mokykloje?
Antra, įdomu, kodėl tu neparašai komentaro komentatoriui lia lia lia ir neparagini tą “pirdžių”, kaip tu jį pavadinai, ištraukti galvą iš smėlio, ir tegul ji pabando atsakyti į jam užduotą klausimą.
Kaip ten bebūtų Raigerdas išlieka teisus, kad melagis, prisimelavęs, tuoj pat bando apsimesti, kad jis to nedarė. Įdomus reiškinys, tiesiog cirkas realiame gyvenime.

antra po AMB       2014-11-30 22:56

AMB irgi melavo, bet nors nuo šnapso raudonavo.
o pas jos geriausią mokinę Grybauskaitę - nei gėdos, nei sarmatos.
Ir kada lietuviai supras, kad buvusių komunistų nebūna?

Reaigerdui       2014-11-30 22:25

O ar jums neatrodo, kad į kiekvieno pirdžiaus keliamus kvailus klausimus visai nebūtina atsakinėti. Atsistokit prieš veidrodį ir klausinėkit to, kuris stovi kitoje veidrodžio pusėje. Jis tikrai jums turėtų atsakyti. O jei neatsakinės, vadinas yra melagis iš “gyvulių ūkio”.

Raigerdas lia lia lia        2014-11-30 22:02

lia lia lia     2014-11-30 22:52 trolina:
“Sorry, tačiau kiek visi čia mato, ne aš -jūs agituojate už p. Musmirę kaip tikrinį baravyką”
Įdomus faktas: kai tik melagiui užduoti klausimą, tai jis tuoj kiša galvą į smėlį ir apsimeta, kad jis negirdėjo, ko jo klausė. Norit pamatyti šį įdomų reiškinį, kuris vyksta su melagiu? Štai stebėkite. Komentatorius lia lia lia rašo: “visi čia mato…”
Klausimas komentatoriui lia lia lia: “Kas tie visi?”

Trupmenas to Re       2014-11-30 21:57

Geras ir ramus Jūsų komentaras, bet, matot, Jūs patenkate į Patacko taip nusakomą paradigmą:”Štai ką reiškia kūno, fizinės tavo apraiškos kultas. Ir ne tik kūno, bet ir sveikatos, ir pagaliau gyvybės. Vardan šios materialistinio pasaulio išpažįstamos ir garbinamos trejybės aukojama viskas – aukojama tiesa, garbė ir laisvė.” Gerbiamas Patackai, būkite garbės ir tiesos pusėje iki galo ir atsakykite, ar jūsų garbinama Matrona yra garbės ir tiesos pusėje, kai neatsako į šimtus klausimų dėl Deimantės Kedytės pagrobimo operacijos ir šiandieninės izoliacijos nuo pasaulio. Ar ji yra tiesoje, kai jos paskirti prokurorai kurpia paranojiškas bylas žmonėms, ieškantiems Tiesos ir teisingumo. Galų gale mažytė smulkmena - jei ji yra už tiesą, kodėl atsisako liudyti teisme slaptos informacijos nutekinimo byloje ir dengia įtariamąją savo patarėją D.Ulbinaitę. Kaži kodėl nesueina galai su galais, neatrodo vientisas tas Jūsų garbinamas personažas, jau propagandistų statomas į vieną gretą su disidente N.Sadūnaite. Nieko bendra nei su Vyčiu, nei su Rūpintojėliu - metafizine Lietuvos savastimi, apie ką kalbėjote ilgus metus.

lia lia lia       2014-11-30 21:52

Sorry, tačiau kiek visi čia mato, ne aš -jūs agituojate už p. Musmirę kaip tikrinį baravyką.

Marija       2014-11-30 21:47

Pritariu Algirdo Patacko žodžiams apie drąsą ir garbę. Tik niekaip nesuprantu, ką bendro su drąsa ir garbe turi ponia Grybauskaitė.
Ar ji turėjo garbės ir drąsos pasmerkti susidorojimą su Egle Kusaite? O gal be jos žinios vyksta politiniai Garliavos liudytojų teismai?

Raigerdas Re re arba lia lia        2014-11-30 21:43

Būtų gerai, kad pats nepainiotumei “Gyvulių ūkio” ideologijos su Lietuva. Tas, kas yra priimta “Gyvulių ūkyje” kaip norma negali būti tai norma Lietuvoje. Ką tu čia dabar skiedi apie kažkokias mistines bobutes Pskove, Vladivostoke? Tau, ką tikrai protelis iš viso nieko nebesugeba analizuoti? Pagal tave išeina, kad LR Prezidentė kalta dėl to, kad kažkokia mistinė bobutė kliedi? O tai kodėl pats nenuvažiuoji pas tą mistinę ir nemokai jos, kaip atskirtį MELĄ NUO TIESOS? Ko sėdi rankutes sudėjęs ir kuri čia kažkokius gandus?
Tai, jeigu tu išmanai, kas yra teroristinė valstybė, tai kodėl tau nepaskelbti: pagal kokius požymius Rusija neatitinka TERORISTINĖS VALSTYBĖS esamų kriterijų? Bet tau gal būt norisi įtikinti, kad musmirė yra visai nieko grybas, ir ji tinka valgiui taip pat, kaip ir baravykas?

RE re       2014-11-30 21:00

Dauguma Europos šalių mano, kad Rusija Ukrainoje elgiasi kaip teroristė. Tačiau tų šalių vadovai ir ES vadovai to garsiai nesako. Kodėl? Nes teroristas, pavadintas teroristu, tikrai dėl to nesusigėsta. Dėl tokios pedagoginės pamokėlės neatsisako savo tikslų ir veiksmų. Rusija, D.Grybauskaitės pavadinta teroriste, toliau inspiruoja terorą Donbase. Tad kurių galų laidyti liežuvį? Jei niekas nesusigėdo. Nebent kad sukurtum pretekstą įsižeisti.

Jei taip kalbėtų eilinis žmogus, vsd jį laikytų provokatoriumi, Rusijos agentu

Rusija dėl demografinės situacijos, skirtingai nei Estijoje, Latvijoje, negali Lietuvoje efektyviai sužaisti rusakalbių korta. Bet dabar dėl mūsų prezidentės plepumo gavo visiškai šviežią, naują kortą. Lietuva - tai valstybė, kurios vadovė rusus vadina teroristais. Neapsirikote. Ne Rusijos valstybę, bet rusus. Nes informaciniame kare frazes bei žodžius galima taip sukaitalioti vietomis, kad jau įsižeistų ne Dūmos pirmininkas, ne užsienio reikalų ministras, bet ir Pskove ar Vladivostoke anūkus sūpuojančios močiutės. Matai, ką ta lietuvė blondinė „fašistė“ prezidentė apie mane, Mariją Sergejevną, sako. Mane, iškentusią Antrąjį pasaulinį karą. Uch, fašistai. Kokia baisi ta Litva.
Diplomatija remiasi ne asmeniniu įkarščiu, bet šaltu, apskaičiuojančiu protu. Nes įkarščiai suvaidinami tik egzaltuotosioms masėms.
O diplomatijoje - jei puoli, turi nugalėti.
Turi iš anksto pasirūpinti tave palaikančiu užnugariu.
O jei negali nugalėti - neerzink. Neduok priešininkui šanso papildomai urgzti.
ES taiko Rusijai įvairias sankcijas. Tačiau sankcija - viešai vadinti Rusiją teroristine valstybe - ES sankcijų pakete nenumatyta. Bent kol kas.
Tad D.Grybauskaitės liežuvis tik suteikė Rusijai galimybę į papildomą urzgimą. Skirtą tik Lietuvai. Ir į ekonominį mūsų valstybės pasilpninimą. A
Tikėjosi grandininės reakcijos?
Galbūt mūsų šalies vadovė tikėjosi, kad jai pirmai ištarus, jog Rusija yra teroristinė valstybė, tuos žodžius pakartos Angela Merkel, o jai iš paskos visų ES valstybių vadovų choras. Įvyks grandininė reakcija. Esą kažkas visada turi pasakyti pirmas. Būti drąsiausias.
Bet nieko panašaus neįvyko. ES valstybių ir ES vadovai tyli kaip žuvys.
Tarsi neišgirdę.
Vadinasi, mano, kad tai lietuviškos užsienio politikos ne pasiekimas, bet liapsusas.
Na, tiesiog egzaltacija. Virtusi į mūsų vilkikų „egzaltaciją“ pasienyje. Aišku, tos grūstys ilgai netruks. Bet jei galėjome be jų apsieiti, tai kodėl neapsiėjus. Vis naudingiau mūsų ekonomikai. O Rusijos terorizmas juk dėl to nepasilpo. Tik propagandos liežuvis, nukreiptas prieš Lietuvą, dar labiau atsirišo.
O kur vieningas ES požiūris į įvykius Ukrainoje? Kažkaip neskuba skelbti Rusijos teroristine valstybe. T
Nes su klasikiniu teroristu „padorios“ valstybės turėtų nutraukti ir diplomatinius ryšius. O su Rusija diplomatinių ryšių net Ukraina nenutraukia. Šalių vadovai, jei pasektų D.Grybauskaitės pavyzdžiu, nespėtų žiopčioti. Plačiąja prasme bet koks karinis ar ekonominis bauginimas yra teroras. Tad valstybės, jei sąžiningai registruotų visas teroro apraiškas, gerokai sutraukytų tarptautinius diplomatinių, ekonominių santykių tinklus. Ir pasaulis taptų dar nesaugesnis. Praradęs galimybę derėtis, tartis.
Be diplomatijos pleistrų pasaulis taptų atvira žaizda
Turime karingąją princesę Kseną.
Įsivaizduokime, kad mūsų prezidentė staiga tampa atsakinga už viso pasaulio užsienio politiką. Asmenybė, atvirai rėžianti, ką galvoja. Vengianti diplomatinių kaukių. Įsitikinusi savo teisumu.
Na, ir kas tada būtų? Bene du trečdaliai pasaulio valstybių ir jų vadovų staiga taptų „ne prie ko“, nes vis vien kažkaip smurtauja. Derybų ir paliaubų iš viso nebūtų, nes jos „ne prie ko“. Pati D.Grybauskaitė, gelbėdama pasaulį nuo „blogiukų“, būtų nuolat išvykusi. Į karinius apmokymus su ekipuote bei pašaudymais. Fotografuotųsi ant tankų, patrankų. Pati veržtųsi į kovą kaip Aleksandras Makedonietis plius Emilija Pliaterytė. Pradžioje susprogdintų Prancūzijos mistralius. Kad prancūzai neapsigalvotų ir Rusijai neperduotų. Taip pat asmeniškai nuvarytų nuo Rusijos pasienio visus lietuviškus sunkvežimius. Kad mūsiškiai prieš Rusijos sunkvežimius nesižemintų.

Taigi       2014-11-30 20:18

Į Grybauskaitė facebooką akį galite užmesti, tačiau gink Dieve jai nepatinkančių ir neįtinkančių komentarų nerašykite, nes greit užblokuos.

Trupmenas to man       2014-11-30 20:03

Klysti, bičiuli sakydamas, kad Grybauskaitė kalbėjo apie teroristinę valstybę ne iš popieriuko. Ji kalbėjo būtent iš popieriuko ir tame LRT (interviu) įraše buvo girdėti lapų šiurenimas. Tą įrašą buvo paskelbęs Valatka 15 min. Kur jis dabar? Kažkodėl nėra nei LRT radijo archyve, buvo pašalintas kaip mat ir iš 15 min.
Arba užmesk į D. Grybauskaitės facebooko paskyrą. Joje irgi nėra nieko apie šį garsiausią jos gyvenimo pareiškimą, apie kurį čia sakiniu buvo parašęs A.Patackas, bet tas sakinys irgi kažkodėl dingo nežinia kokiu būdu. Vos tik pasirodžius publikacijai jis dar buvo.
Ką norėjau pasakyti? O tai, kad ne spontaniškai mūsų poniai nuo liežuvio galo šis pareiškimas nusprūdo, o buvo parašytas ir atspausdinas, gal net su patarėjom suderintas ir kalbininkės sukirčiuotas.
Ir klausimas Patackui. Jei ponia buvo tokia drąsi tą pranešimą skaitydama, kur ta drąsa taip staiga išgaravo. O gal antrasis “skiepas” paprasčiausiai pasirodė niekam tikęs ir Daukantynė nusprendė atidėti visuotinę tautos vakcinaciją? Kam tą stipriausią vakciną prireikė šiandien drąsuolei slapstyti?

šių dienų išdavikai       2014-11-30 19:37

Landsbergis, Kubilius, Grybauskaitė - komunistai ne tik vagia, bet ir vaikus prievartauja.

man       2014-11-30 19:35

Man Stanciko straipsnis patiko, aš jam pritariu. Ir kokiame asmenyje gerb. Patackas drąsą įžvelgė? Ar ta drąsuolė neaiškios praeities, neaiškios partijos aktyvistė, mažai mąstanti, ką kalba. Ypač akivaizdu, kai kalba be popieriuko, po kurios nusišnekėjimo kilo daug įtarimų.

Raigerdas >Trupmenui        2014-11-30 18:20

Na, negražiai Trupmenai elgiesi. Tu čia gerbiamą Algirdą Patacką mokai kaip gyventi, o pats esi bailių bailys, nes dedi į kojas, kai tau užduoda klausimą, ir, galimai persigandęs, tu į jį net negali atsakyti. Nejaugi esi baigęs tik 8 klases, kad nepajėgi atvirai atsakyti į tau užduotą klausimą: “Kaip ten reikalai “Gyvulių ūkyje”, Trupmenai? Kaip sekasi įgyvendinti “Gyvulių ūkio” lozungus, pvz., “Melas-tai TIESA”? Paimkime tik vieną tą tavo “tiesą”.
Trupmeno melas nr.1:“Matai, Ari, yra tokių sektų (bažnyčių), kurios su šv. Petro įkurtąja nedaug teturi bendra”. Parodyk, kur pas mus LR Konstitucijoje yra parašyta, visos sektos (bažnyčios) turi turėti būtinai kažką bendro su šv. Petro įkurtąja bažnyčia?” ( str. “Apie drąsą ir patirtį”).

Trupmenas       2014-11-30 17:53

Kaip čia taip netikėtai drąsiai, Patackai, išeina, kad dingo iš teksto sakinys (berods buvo paskutinis) apie debesų keleivę Grybauskaitę?

Leonas>KAI       2014-11-30 17:34

Prisimenant atvejį su saulėgrąžomis:ar manote,kad,norint sukompromituoti žmogų,labai sudėtinga prisigretinus įmesti jam ką nors į kišenę?Aš šios versijos neatmesčiau.

KAI       2014-11-30 17:12

p.Patacką Maximoj pagavo su pakeliu saulėgrąžų,  - jo drąsa irgi kažkur išėjo…Ir ne tik drąsa, bet ir atmintis ir sveikata.Žodžiais visi drąsūs.Lipam netgi ant tanko.Tik reikia nusispjauti per kairį petį, kad neprisiminsim turintys “turtus, kūnus, sveikatas”, kai [jei] ateis TA diena…..

Nuomonė       2014-11-30 16:59

Nematau reikalo dėl svetimų turtų ir svetimų žemių aukoti gyvybę...

Taigi       2014-11-30 16:48

Patackai, eik įstatymų skaityti ir tvarkyti, pasakų nekūręs. Ne tam rinkėjai rinko, kad seime miegotum ir pasakas kurtum.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.