Algirdas Patackas. A Vaska slušajet da jest…

Tiesos.lt redakcija   2014 m. kovo 4 d. 17:44

28     

    

Algirdas Patackas. A Vaska slušajet da jest…

Yra Krylovo pasakėčia apie įžūlų katiną Vaską, kurį virėjas pagavo ryjant kepsnį. Virėjas skaito jam politkorektiškus pamokslus diplomatine kalba apie tai, kaip negražu taip daryti, o Vaska ir toliau ramiai maumoja.

Visa tai – šių dienų politinės realijos. JAV pamokslauja ir grasina mažuoju piršteliu, iš paskos nedrąsiai seka ES senbuvės ir, deja, naujokės, o galutinai suįžūlėjęs Putinas punta kaip putęs.

Koks tolimesnis scenarijus? Ogi nieko naujo – abchaziškas. Vakarai patriukšmaus, pasankcionuos, paskui į Maskvą atvažiuos kas nors iš išdidžiojo aštuntuko (kaip Sarkozy per Gruzijos karą) ir triumfališkai pareikš, kad pavyko pasiekti persilaužimą – Rusija maloningai sutiko išvesti dalį kariuomenės. Kurios, beje (20 000 galvariezų, specialiai tokiems tikslams apmokintų ir kurių pagrindą sudaro GRU), ir nebereikia – Krymas jau patvarkytas, į valdžią susodinti kolaborantai, bet kokie Ukrainos valstybingumo ženklai ištrinti, prasideda pusiasalio militarizavimo darbai – stiprinamos senos, steigiamos naujos bazės ir gal net bus statomas tiltas per Tamanės sąsiaurį, tiesiogiai sujungsiantis Krymą su kontinentine Rusija. Krymas ilgiems laikams, o tikriausiai galutinai prarastas, galima bus užsiimti Rytų Ukraina.

* * *

O kaip Lietuva? Nagi iš paskos Briuseliui ir Vašingtonui, atsilikusi keliais žingsneliais. Įvyko Gynybos Tarybos – aukščiausio valstybingumo apsaugos organo – posėdis. Kas nutarta? Ogi atidžiai sekti įvykius (dar betrūktų, kad neatidžiai…), prašyti NATO parengti specialų planą vakarinio NATO sparno apsaugai nuo galimos agresijos, sustiprinti NATO dalinių koncentraciją šiame sparne ir t.t. („kviečia Šiaurės Atlanto Tarybą priimti sprendimą dėl karinių pajėgų Europoje laikino perdislokavimo sustiprinant NATO rytinės dalies, įskaitant ir Baltijos valstybes, saugumą“[...]).

O kur nuosava, lietuviška iniciatyva? Ką mes, Lietuva, ruošiamės padaryti patys, be NATO? Ar apsiribosime vien kaulijimu? Juk puikiai žinome, kad NATO gins tik tuos, kurie patys pasiryžę gintis, patys rodo iniciatyvą, nelaukdami paramos iš šalies.

Tiesa, posėdyje užsiminta apie „ypatingas priemones“, kurių bus imtasi ir kurios, kadangi yra ypatingos, nėra skelbiamos. Deja, iš konfidencialių šaltinių sužinota, kad tos paslaptingosios priemonės – daugiausia žvalgybinės, kurios ir taip yra privalomos.

Taigi, apibendrinant – iš Lietuvos pusės vien žodžiai ir kaulijimas. Mes patys (patys!) nedarome nieko…

* * *

Dabar – rimtoji teksto dalis. Šių eilučių autorius yra dvi kadencijas buvęs LR Seimo Nacionalinio saugumo komiteto nariu, 1994m. sausį dalyvavęs LR Seimo delegacijoje NATO būstinėje, ruošusioje Lietuvos prisijungimo prie „Partnership for peace“ (PfP) iniciatyvos dokumentus, įžanginius stojant į Šiaurės Atlanto Sąjungą; turi NATO kursų Garmiš-Paterkirchene, Maršalo centre, diplomą.

1. Ką Lietuva privalo padaryti dabar, nedelsiant?

Mažų mažiausia – paskelbti neplanuotą, neeilinius manevrus – LR Krašto apsaugos ginkluotųjų pajėgų kovinio pasirengimo patikrinimą – tai, ką dabar daro Rusija Kaliningrade ir kitur (savarankiškai, nelaukiant ir nederinant nei su NATO, nei su kaimyninėmis valstybėmis, tik informuojant). Tai būtų adekvatus atsakas Rusijai iš Lietuvos pusės.

2. Nieko nelaukiant, mesti visas jėgas ir lėšas plėsti ir stiprinti specialiąsias pajėgas. Karo atveju jos bus efektyviausia smogiamoji jėga, nes LR karinis jūrų laivynas ir karinės oro pajėgos galimai bus sunaikintos, o sausumos pajėgos, nors ir apginkluotos prieštankiniais pabūklais, neilgai teišsilaikys. Lietuvos specialiųjų pajėgų pasipriešinimo potencialą realios krašto okupacijos atveju aukštai vertina ne tik NATO, bet ir Rusijos ekspertai.

3. Sukonkretinti ir materialiai pagrįsti partizaninio pasipriešinimo doktriną, sukuriant pradines struktūras (remiantis LLA – Lietuvos Laisvės Armijos – patirtimi Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais). Leisti kurti ir remti visuomenės iniciatyvą steigiant paramilitarines struktūras, iš dalies pavaldžias KA vadovybei. KA vadovybės izoliavimo atveju šios struktūros galėtų veikti savarankiškai, įsijungdamos į partizaninį pasipriešinimą.

4. Grįžti prie mišrios šauktinių-profesionalų kariuomenės struktūros su aiškia šauktinių persvara.

5. Artimiausiame, 2015 metų ir tolimesniuose biudžetuose numatyti 3% BVP išlaidas krašto apsaugai.

* * *

Neturime turėti iliuzijų. Apsauga iš išorės yra gerai, bet ji neamžina. Amžina yra perprasti lietuviškojo likimo formulę „vienų vieni“, bet rakinti ją ne pasiduodant pasyviai rezignacijai, o priimti kaip rūsčią ir neišvengiamą duotybę, kaip esminį egzistencinį iššūkį „žūt ar būt“, į kurį privalu rasti atsaką.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vyciukas>Patackui       2014-03-6 21:09

Ne vienų vieni, o VIENUI VIENI.

gintautas       2014-03-6 6:37

algirdai,pereik I musu lietuviu puse,palik priesus,tavo NAGLIS PUTEIKIS tai padare viesai ir visai nesenai.atlik tai jau dabar ir viesai.asmeninio laiskucio savo gerbiamam vadui neberasyk,jis pataloginis,jis ne musu.buk su mumis vardan tos LIETUVOS.juk pranasiskai pries savo mirti sirgdamas ispejo musu VINCAS KUDIRKA"kai nugalesite maskolius,jusu lauks dar daug sunkesne kova su vietiniais juodaskverniais”,tai musu himno autoriaus zodziai.negi algirdai nematai kokia kova vyksta?tavo buves vadas 80-metis kovoja ir tribunose ir balkonuose,net apsiseilejes,kad mus nugaletu amzinai.

griaudu, Algirdai P.       2014-03-6 2:13

sprendziant is absoliucios daugumos komentaru, Tamsta, kaip drausmingas karo vyras jau galite tatai raportuot, kad (ne)kovine parengtis patikrinta, belieka planas “cemodanas”. O Sveicarija gal saskaitu dar kuri laika neblokuos.

Al.       2014-03-6 0:49

Mūsų valdžią užgrobė ir ,,užviršavo piramidę” rezervistų luomas. Jei būsim puolami, tai valdžia, manau, bus priešo pusėj, nebent dalis jos pabėgs. Taigi, jei teks priešintis užpuolikui, tai kartu teks kovoti ir su savais rezervistais. Tai jei mes jų vienų nesugebam įveikti, tai kaip mes juos įveiksim atvirai remiamus galingo priešo? Išvada: pirma nugalėkim vidinį priešą. Arba kaip sakė klasikas - mes, vargšės avelės nuo vilko kaip nors ir pačios išsigelbėsim, bet kas mus apgins nuo piemens?

Kažkaip        2014-03-5 20:39

Patackas jau kalba konservatorių lūpomis.Keista.Apie Deimantę nekalba.Tai nesąžininga būtų.Norime paaiškinimo.

Dabar jaunimas       2014-03-5 20:38

dar aršiau emigruos,kad nereiktų kariauti.Ar jaunieji konservatoriai,praradę karjeros galimybes,nepasuks link vakarų?

gintaras       2014-03-5 18:08

jeigu gerai suprantu,tai ES bendradarbiauja su rusija visose srityse,visais aspektais.bet lietuvos nelaime megztu bareciu blokas uzblokavo ta bendravima jau 23 metai.kas baisiausia jie net mus lietuvius priesais laiko.taigi,kas yra taTSKP-Tevynes-sajungos-konservatoriu partija.tai svetimkunis .

To 12:01        2014-03-5 16:27

Su kokiais ginklais kariausim? su šakėmis?
Esam biedni ir žiūrėkim realiai…na, neskraidykim padebesiais. Ta panika labai naudinga konservatoriams. Nei Latvija, nei Estija nepanikuoja, tik mūsų elitas prileido į kelnes ir kitus traid…
Savų darbų sočiai, o čia tik dūmai į akis.

Lietuvos pasipūtusios it       2014-03-5 14:55

gaidžiai viršūnėlės panikuoja.Grobė,vaizdavosi susireikšminę,o dabar reikia ruoštis tikriems išbandymams.Ir nuo Putino diktatūros gintis įvedant Lietuvoje diktatūrą būtų klaidingas kelias.Reikalausime ir referendumo ir Deimantės.Kodėl dėl jos nekovoja Patackas.Tai kova dėl teisingumo,kuris ir įkvepia tikrą patriotizmą.O šie punktai -tai paviršutiniškas požiūris.

ruta       2014-03-5 12:05

Pritariu gerb .Patackui tik del neplanuotu , neeiliniu manevru .Bet tai reikejo daryti is karto , kai Putinas ikiso savo guge i Ukrainos reikalus .
Visa kita tai utopija .Niekas negins Lietuvos korupcionieriu / lietuva pirmauja pagal korupcija /. Niekas negins politiku , kurie ignoruoja TAUTOS valia / Refenduma /.Niekas negins valdzios , kuri del zodzio TIESOS rasimo , imasi represiju pries vaikus .Niekas negins subjektu , kurie kledi is istoriniu balkonu , istorine diena .Mano seima NIEKADA negins komunistines -KGB liekanos !
Valdzia , kuri prisimena piliecius TIK pries rinkimus turetu zinoti , kad visa jos griovejiska veikla per 23 metus padare savo , dauguma jaunimo emigravo , nes norejo gyventi ir auginti vaikus ,o ne eiti su istiesta ranka Lietuvoje . Demografine padetis katastrofiska .Pensininkai / ne su valstybinem pensijom/ , baigia ismirti .Zemes ukis vos kvepuoja , pramones nera , laivyba suzlugdyta .
Bet idiotai is politikos puciasi , vaidina reiksmingais , kas jie be TAUTOS ?

Jooo       2014-03-5 11:27

Jei Putinas paskelbtų,kad per tris dienas iškastruos visus pedofilus ir vietinius oligarchus- partizaninis pasipriešinimas neįvyktų.
Sakytume,kad Dievo pirštas įvykdė Atpildą.

Pagarba Patackui       2014-03-5 11:01

Nejuokas, kai šalia mūsų sienos Kremlius žvangina ginklais, todėl turime ruoštis pačiam baisiausiam scenarijui jau dabar ir nedelsiant. Lai Putinas žino, kad mes nepasiduosime, kovosime iki galo už savo Tėvynę (ne už valdžiažmogius), už mūsų protėvių krauju permirkusią žemę, už savo teisę gyventi savo namuose, stiprinti valstybę ir ją perduoti savo palikuonims. Tegu nesistengia Latvių gatvės komentatoriai, jų propaganda mums - kaip vanduo nuo žąsies, gal jau jie primiršo mūsų Sausio 13-osios dvasią?

KITA NUOMONĖ       2014-03-5 10:07

Su kaimynais reikia šnekėti, bendrauti, tartis ir draugauti, netgi jei tas kaimynas labai baisus ir priešiškas mums. Pasiūlymas- planas veda į niekur. Lygiai tas pat kaip blusai šokti prieš dalgį smile

patackai       2014-03-5 5:53

kodel rasau tau,o todel,kad ir tu rasineji.ir mano credo myleti net ir priesus.o tamstos parasytas credo buvo NEAPYKANTA rusijai.Brolau,nueik internetu I rusija ir suzinosi,kad garbus rusios inteligentai sako,jog rusija jau gerokai pries 1917,yra okupuota.na ka dar?skelbiesi krikscioniu ir tuo paciu musu proteviu myletoju.bet brolau,jie musu krivius ispiove,nebera seliu,kursiu,prusu,jotvingiu.matai,kokia gyvenimo filosofija gaunasi.tai kaip ten su tuo zalgirio musiu buvo ir dabartine evropa,algirdai?ar nors 12 teigiamu komentaru,visuose portaluose rastum apie balkono praneseja.sazines juk nera,kaip ir to zodzio visoje bibleje.analizu analogijosS13 ir maidano l.panasios.na dar karta,tai kur yra DEIMANTE algirdai?juk saugojai ir patriarha pazysti,ir drasos partijoje randiesi.juk tamstai sukurta sistemaS13 per 23 metelius labai zinoma.smetonos armija buvo 100,000 kariu ir aviacija,bet vitkauskas visus nugalejo.o,ka,pats siulai?DEIMANTES neapgynei nuo savu,o nori pries rusija kariauti nato diplomuotas kareiveli.

patackai       2014-03-5 5:21

kadangi,visdar esi didis gerbejas musu kurdupelio(jis taip kreipiasi I mandagius oponentus),tai atsiribok nuo savo gerbiamo konservuoto partiecio ir nebekurstyk nesantaikos kaimynu atzvilgiu,juk ir tamstos dievas to moko;myleti visus ir priesus.gal skolos butu nurasytos milijardines mums,atpigtu gazas,benzas,zmones griztu su vaikais I istustejusius darzelius ir mokyklas,ir paciam neapykanta ir baime isnyktu.juk 4 seni lektuveliai apsaugoti gali tik zoknius.beto didzioji visuomenes-tautos dalis tamstos konservuotu kolegu jau senai apsaukti kaip rusu draugai.tai mum nieko ir neatsitiks.

pritariu autoriui       2014-03-5 2:43

tik klausimas del 3 punkto. Ka bemobilizuotume partizaniniam pasipriesinimui? Pensininkus, emigrantu vaikus, ligotus? Dalis jaunimo kaipmat ispustu pas saviskius i airijas. Dalis jau persidaziusiu burokiniu su gelemis stoves palei Baltarusijos siena belaukdami “gyneju”...Nerealus punktas.

ponas Patackai       2014-03-5 0:22

O gyvi tarybiniai kolaborantai seime,prezidenturoje, teismuose tai jums priimtina ir nekelia gresmes ?
Ar su sazine negerai ?

teisingai surašyta       2014-03-4 23:51

O tuo tarpu VSD, žmonių orientacijai, rekomenduoja paskaityti laikraščius….

Mukaburis       2014-03-4 23:31

Rusijos Pederacijos URM apsišvietė: išsiuntė nurodymą karininkams “palaikinti” Maskvai palankų Spiegel straipsnį per Twiterį ir Fbuką, o kažkuris uolus, bet žioplas URM darbuotojas įdėjo į twiterį patį laišką:)))
https://twitter.com/romkobomko/status/440864339931578368/photo/1

liustraciją padaryt reikia       2014-03-4 22:13

kai olekas - grynakraujis svolačius - kolaborantas, jo šaika KAM’e - taip pat, tai visa jų strategija - kaip kuo gražiau rusams užpakalį palaižyt smile

tankas       2014-03-4 21:39

Visos tos priemones kaip lavonui kompresas.

gintaras       2014-03-4 19:47

algirdai,algirdai,mano galva lietuva nieko neturi daryti,nes nieko ir negali daryti.kuopa gelezinio vilko tera skirta tik svenciu metu kaip atributas.o lietuvos vadove,turinti labai daug visokiu diplomu ir pareigybiu zino geriau uz pati.DEimantes nesugebejai apsaugoti nuo vietiniu,dar agituoji su rusija kariauti.matomai uzsikonservaves ir liksi amzinai su partriarhu.

liūdna       2014-03-4 19:47

Vyrai, labai skaudžiai rašote, bet tai parodo, kad šiandieninė Lietuva yra visiškai kitokia. Prisimenu, tėvai pasakojo, kaip lietuviai iš tolimiausių kaimų, nemokyti, paprasti kaimo bernai ėjo ginti Lietuvos ir Vilniaus nuo Pilsudskio. Tai buvo šventa pareiga, garbės reikalas. Šiandien aš nekaltinu jūsų taip rašančių. Tiesiog mums nepavyko atkurti Tėvynės. Gaila, skaudu ir graudu.

Lietuvą gali apginti tik       2014-03-4 19:30

didi tautos dvasia,kuri buvo užtvatinta Garliavoje.O dabar ir žemes parduos,kad ji neatsigautų.

PARTIZANINIS PASIPRIEŠINIMAS       2014-03-4 19:29

nerealus.Nes visi beveik emigravo,o tokios valdžios,kurio vaiko lazdomis ir vaikus atiduoda pedofilams niekas negins.

Ryt'as       2014-03-4 19:26

jaučiuosi labai dviprasmiškai .Ką aš ,kaip savanoris , turėčiau ginti -
savo Tėvynę ar kokio bestuburio Butkevičiaus (arba degradavusios juknevičienės) valdžią ? Jeigu iki šiandien aš (ar panašūs į mane) neapsigynėme nuo paminėtų ir panašių personų , tai gal tegu putinistai juos nušluoja , o tada žiūrėsime . Negi savo aukų kaina turėtume ginti ne tiek Lietuvą , kiek šitą pašvinkusią grybauskaičių , masiulių ,kažkokių “liberastų” kuodyčių ar šimašių valdžią ?

pensininkas       2014-03-4 19:18

Pritariu autoriui. Bet visuomet su peteliške mano kitaip. Kas met po 6 proc nuo 0,78 ir tik 2,0 proc pasieksim gal 2030 metais. Kai ES ir LT nebeliks.

gal ir pesimistiskai       2014-03-4 18:24

deje, Lietuva sugeba mobilizuoti specialiasias pajegas tik klaniniams-sisteminiams pedofilams ginti, grobiant pagrindinius liudytojus ir aukas. Kas del savanoriu- kodel as tureciau ginti ta issigimusia “demokratine” valstybe su jos “vakarietiskomis” vertybemis- be seimos, be tevynes, be kalbos, uztat su didziausia valdziazmogiu korupcija Europoje.

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.