Algirdas Patackas, Jadvyga Račienė. Nedovanotina moralinė skola Kovo 11-sios Akto jubiliejaus išvakarėse

Tiesos.lt redakcija   2015 m. kovo 4 d. 8:11

10     

    

Algirdas Patackas, Jadvyga Račienė. Nedovanotina moralinė skola Kovo 11-sios Akto jubiliejaus išvakarėse

Lietuva pasitinka Kovo 11-sios Akto jubiliejų su nedovanotina moraline skola. Taip, atšventėme Baltijos kelio, kuris išgarsino Lietuvos laisvės bylą pasauliui, bet ar žinome apie žygdarbį, pareikalavusį ir aukų, kuris daug plačiau paskleidė žinią apie Lietuvos kovą ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose, tarp tautų, kurios vargu iki tol žinojo, kur ta Lietuva? Ir kuris nedovanotinai ir aplaidžiai liko užmirštas…

Prisiminkime – Sovietų Sąjungai spaudžiant atsisakyti Kovo 11-osios Akto, iš Vakarų politikų pagalbos nesulaukėme – greičiau daugelis patylomis pritarė moratoriumui. Tada labai lauktą, nepaprastai galingą ir iki šiol tinkamai neįvertintą paramą Lietuvos siekiams suteikė tradicionalistinė katalikiška organizacija TRADICIJA, ŠEIMA, NUOSAVYBĖ (Tradicion, Family, Property – Tradición, Familia y Propiedad, TFP), paplitusi daugiausia tarp ispaniškai ir portugališkai kalbančių katalikų visame pasaulyje, įkurta brazilų filosofo Plinio Corrêa de Oliveira (1908–1995) Brazilijoje 1960-aisiais ir įkvėpta jo 1959 m. išleistos knygos „Revoliucija ir kontrrevoliucija“, kuri tapo TFP esminiu tekstu. (Ši knygą signataro Antano Račo [1940–1914] pastangomis buvo išleista lietuviškai, man teko pareiga parašyti jai įvadą. Deja, tiražas mažas, knygynuose ir bibliotekose jos nerasi, tad artimiausias pagarbos ženklas TFP žygdarbiui būtų šios knygos, išverstos į pagrindines pasaulio kalbas, išleidimas Lietuvoje).

Tada Amerikos TFP kartu su dar 26 kitų šalių TFP per keturis mėnesius surinko daugiau kaip šešis milijonus parašų (!!!) parašų už Lietuvos laisvę, iš kurių galiojančiais buvo įskaityta 5 212 580. Ši parašų rinkimo akcija 1993 m. Gineso rekordų knygoje įvardyta kaip pati didžiausia tokio pobūdžio akcija žmonijos istorijoje. TFP delegacija, sudaryta iš įvairų tautų atstovų, vadovaujama dr. Cio Xovier da Silveira, apsilankė Lietuvoje ir pristatė Prezidentui Vytautui Landsbergiui peticijos parašus bei susitiko su Lietuvos parlamentu. Tai paskatino Lietuvos apsisprendimą kovoti toliau, o Vakarų politikus įtikino, jog paprasti pasaulio žmonės remia Lietuvos laisvės siekius. Peticijos parašų kopijos tada buvo ranka rankon pristatytos Gorbačiovui jo biure Kremliuje.


Pergalė: TFP surinkti parašai įteikiami Vytautui Landsbergiui.

Reikia priminti, kad Lietuvoje yra apie tris milijonus gyventojų, tad kiekvienam teko po du parašus. Tai atvejis, neturintis analogo istorijoje – kai žmonės, turbūt ne visi žinantys, kur yra Lietuva, pasirašo po paramos dokumentu.

Kas juos jungė su tolimąja Lietuva? Ogi katalikiškasis tikėjimas. Dauguma jų žinojo ar parašų rinkėjų dėka sužinojo apie lietuvių kovą su ateistiniu režimu, apie aukas vardan Kristaus, vardan tikėjimo, apie Lietuvos Katalikų Bažnyčios organizuotą pasipriešinimą, apie nužudytus, ištremtus į šaltąjį Sibirą kunigus ir pasauliečius, apie pogrindžio leidinį „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kroniką“.

Šios galingos kampanijos metu buvo ir aukų – berinkdami parašus,1990 m. rugsėjo 3 d. autoavarijoje žuvo du TFP nariai. Tai Frederick V. Porfilio (gimęs 1939 m. rugsėjo 28 d.), žymus ir populiarus TFP veikėjas, žinomas kaip „Mr. Fred“. Kaip pasakoja Jo draugai, jis buvo žmogus, turintis daug talentų ir išbandęs savo jėgas keliose profesijose. Jis buvo taksi vairuotojas, dailidė, armijos desantininkas, barmenas, turėjo ir humanitarinių gabumų. Tai, kad jis pasirinko TFP ir atkakliai, visu savimi persiėmė jos idėjomis, rodo, jog tai buvo tikras ženklas, kad Apvaizda turėjo atskirą planą šiai sielai – kad vieną dieną ji stotų į nesavanaudišką kovą ginti krikščioniškąją civilizaciją. Kai Frederikas V. Porfilio susipažino su TFP idėjomis 1975 m., jis jau buvo suvokęs tuštybę, kurią pasaulis jam gali pasiūlyti.

Dievas pašaukė pas save ir jaunąjį parašų rinkimo karavano narį aštuoniolikmetį Daryl Huang, kuris buvo Kinijos imigrantų sūnus.

Lietuva šiemet švenčia savo valstybės atkūrimo 25-metį. Tai sutampa su jų mirties 25-mečiu. Lietuvai būtina prisiminti ir pagerbti šias dvi narsias sielas, anot TFP įkūrėjo Plinio Corrêa de Oliveira, – „dvi lelijas, kurias šv. Mergelė išaugino Amerikos TFP sode.“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Anikė       2015-03-10 9:14

Jei nebūtų Tautos,tai atskiri veikėjai taip ir būtų ramiai nuėję į nežinią.
Dabar apie Tautos reikšmę ir jos lūkesčius nekalbama,yra garbinami nauji tik neaišku iš kur ir kokiais keliais atėję visąžiniai.Ačiū gerbiamam Patackui,kad nužeria užmiršimo dulkes nuo vardų tikrų Lietuvos draugų ir rėmėjų,kurie padarė
žymiai daugiau,nei atėjusieji iš niekur.Būtina Kovo 11 -ąją prisiminti visus šviesulius,vedusius mus į Laisvę.Sąjūdžio senbuviai,pirmyn,prisiminkit kovos
draugus,įvardinkit jus terorizavusius priešus.Kol nėra Tiesos,ant melo pamatų
stovi Lietuva.Tvirtinkim pamatus tikrų patriotų vardais.Laikas “atleisti
suveržtus diržus” žmonėms,apie kurių egzistenciją galvos visai negalvoja.

kalnietis       2015-03-5 23:38

kas vyksta su tiesos.lt skaitytojais-komentatoriais? tiek moralijio brudo vienoje vietoje retai tenka matyti…

Tiems, kurie pila purvus       2015-03-5 22:02

Ar šis portalas tapo burnojimo tribūna? Atsikvošėkite, žmonės mielieji. Patackas rašo apie krikščioniškos kultūros galią, o jūs net nesuvokiate to - drabstotės purvais į kairę ir dešinę. Ne tik paklydusios sielos esate, bet ir nešvarios, juodos, judošiškos. Išmokime mylėti artimą ir pripažinti jo nuopelnus; nuo to netapsime mežesni, - atvirkščiai, tapsime kilnesni.

Antanas       2015-03-5 19:13

Kas šiandieną vienija? Lietuvos politikus manau Ukrainos Maidanas. Bažnyčios Tradicijos nesilaikoma. Vietoje jos manau asmenybės kultas ir ES pinigai.

Mix       2015-03-4 22:05

Save įvardijantys “šiuolaikiniais” nelinkę prisiminti laisvės šauklių, be kurių nebūtų Nepriklausomos Lietuvos. Gal dėl to neprisimena, kad jiems Nepriklausomybė, tai tik nieko nereiškiantis žodis. Jei jis būtų jų širdyje, sieloje, sąžinėje, nebūtų  Ją lengvai pardavę kitiems valdytojams. Pajutę pavojų savo gerovei, vėl kviečia žmones juos apginti.

Kiek prisimenu       2015-03-4 19:24

Lietuvoje prezidento Vytauto Lansbergio nebuvo. Patriarxas buvo, prezidento nebuvo.

Mano įsitikinimu       2015-03-4 19:07

violetiniai kedopedofilai turi sėdėti kalėjime kartu su visais kitais pedofilais. Patackas taip pat.

,,nepriklausomybe''       2015-03-4 13:03

,Ir štai, praėjo 25-eri metai, bus didelis šventimas, žmonės lips į tribūnas, kalbės apie Lietuvos valstybės Nepriklausomybę, o ar tas pats turinys šiandieną yra tos Nepriklausomybės, praėjus 25-iems metams? Ir tie žmonės, kurie lips į tribūną kalbėt, ir visą laiką linksniuos tą “nepriklausomybės” žodį... Man asmeniškai nelabai suprantama, kokį jie turinį šiandien deda į teiginį – Nepriklausoma Lietuvos valstybė. Savo pinigų mes nebeturim, nebeturim teisės nustatyti muitų. Mokesčių didžia dalim taip pat nebeturim teisės nustatyt tokių, kokių mums norėtųsi ir svarbiausia: mes nebeturim savo įstatymų viršenybės teisės. Šiandieną mūsų įstatymai, palyginus su Europos Sąjungos įstatymais, yra antriniai’
http://www.ekspertai.eu/lietuvos-respublikai-2582921

ruta       2015-03-4 9:37

Kai i medaus statyne ideti sauksta meslo , tai bus statyne meslo . Neteko rinkti Landsbergio prezidentu , matomai pats save paskyre ?

jooo..       2015-03-4 9:05

tai lansbergio šlovė nublanks…kaži ar konservai prisimins,juk tata vienas pats viską padarė,laisvę mums atnešė...

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.