Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 12 d. 9:26

33     

    

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

„Šiaurės Atėnuose“ teko skaityti ispano autoriaus Alejandro Jodorovskio protingavimus. Pasakojama, kad dykumoje su lazda stovi aklas žmogus ir skundžiasi, kad neranda kelio, nes nėra kliūčių.

Man dingtelėjo mintis: dykumoje ar visiems žinomame mūsų istorijos kelyje stovi mūsų politinis elitas?

Išties, kai pagalvoji, visos mūsų biudžetinės parlamentinės partijos ir valdžios politinis elitas gerai žino kur stovima ir kam gyvenama. Juk negali pasakyti, kad būtų liūdna dėl dalies aukštų teisėjų auksinio kordebaleto, CŽV kalėjimo skausmo rečitalio, Vyties išginimo iš Lukiškių aikštės ir pramogų fabriko ten steigimo, Garliavos maišto malšinimo, lietuvių kalbos kaip balasto tylaus atsikratymo, mūsų politinės policijos pakaustymo KGB uknoliais, prokurorų ir teisėjų dvasia rezistentų pavertimas subingalviais, tai vis šis tas, negali sakyti, kad vien bindzinėjama kaip dykumoje.

Būna ir visai linksmių minučių – laisvanoriškas korektiškas atsisakymas be varginančios istorijos jausenos ištarti žodį suverenitetas, pavyko atsikratyti prieškarinių Lietuvos ambasadų „Villa Lituania“ Romoje ir ambasados Paryžiuje (aiškus tų šalių požiūris į Lietuva ir Rusiją) ir panašiai.

Taigi, mums kliūčių nėra, nuo istorijos jausmų apakusį žmogelį patalpinsime į pensionatą, o sodai vėl žydės demonstruodami beribę mūsų išmintį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ir šis coronoviruas yra atsakas       2020-05-14 13:04

į ekologijos pažeidimus,kai buvo sugriauta pusiausvyra tarp miesto ir kaimo.Kol ši pusiausvyra nebus atstatoma,kol miestų tankumas nemažės,o kaimas neatgis,tol saugu nebus.Laikas vystyti provinciją ir miestą tolygiai.Todėl einantys į valdžią turi rimtai pagalvoti,kaip vystys gamtai palankią ekonomiką.

Europos civilizacija       2020-05-14 12:46

sukurta krikščionybės pagrindu.Ir žmogui ,ir valstybei reikalinga ideologija.Geresnės už krikščioniškąją dar nesugalvota.Ji yra ribojanti,kaip ir kitos.Ji remiasi dieviškumu,o ne žmogaus prigimtimi,kuri dažnai paslysta į platų kelią,-ką noriu,tą darau.

stasys        2020-05-13 20:30

youtube.com/watch?v=bUmk9JzSbU0 smile

Jei konservatoriai nori laimėti,       2020-05-13 19:33

tai turi ieškoti kontaktų su Radžvilu .Kad šis eitų tartis, anie turi sunešioti geležines kurpes,taip atsisveikinant su visais genderistiniais prasimanymais ir pasaulinės Lietuvos utopija.Jie labai daug nusikalto Lietuvai.

stasys        2020-05-13 18:58

saldainiukas : youtube.com/watch?v=mm2ScfmQaN8

štaziui       2020-05-13 18:08

stasele, raudonųjų žibintų kvartalas yra Amsterdame. Jei dėl karantino negali išvykti į Nyderlandus, grįžk į savo nuolatinę darbo vietą prie geležinkelio stoties. Čia nesirodyk, nepamiršk apsilankyti venerologijos dispanseryje.

stasys        2020-05-13 17:27

Stasy, 2020-05-13 16:41 > Jei kalba apie nuomones o ne jos (propagandos) mechanizmus , užduokite klausimą sau o kaip iš tikro turėtu būti ? ir prie ko priveda vienos nuomonės formavimas visuomenėje .

Kis        2020-05-13 17:20

stebina antpludis patriotu-varijotu,jiems reiketu bent tureti proto patyleti,taip nukeckine lietuvi iki terbos,visa laime,kad dar nesugebejo visko pasiglemzti,Tuos musu “tradicines “partijas isvezys i Sacharo dykuma,isparduotu ir dykuma>Juk tiek metu parcialiavimo ir vis mazai?Va po tokiu poelgiu ir eina zmogus su automatu ant peties “tvarkos"daryti.

Stasy,       2020-05-13 16:41

nuomonių įvairovės propagavimas yra propaganda. Svarbu, kad ji būtų nuoširdi ir nemelaginga - neužsakyta, nenupirkta.

stasys        2020-05-13 16:06

Ne mano valioje NS ka nors siūlyti ,stasys gyvenime nėra turėjęs jokio ‚part-bilieto‘  buvo amsintis, vienišas ir visus aplojantis matyt tokiu ir liks. Komentare pakomentavau ne tekstą ar informacija nuorodoje o priemones kuriu autoriai griebiasi viešindami savo informacija , juk išversti galima buvo ir žmoniškai ar bent pasinaudoti subtitrais , o čia sukišė tekstą į vertimo programa ..še imk ėsk . Taip kaip ta ekspertu ‚lavkė‘ jau kuris laikas dreifuoja ties priešo linijomis rimtai vertinti to video man kaip ir neišeina. Propaganda tai ne tik fake-news ..bet ir ta informacija kuria sukišame sau į galvą , kaip greito aptarnavimo restorane pirkta burgerį . Truputis dėmesio proto maistui jums sutaupys ne tik sveikata bet ir pridės žinių bagažui ir to pasitenkino kuri kiekvienas jaučia smaguriaudamas su pasimėgavimu . Nuomonių įvairovė ne propaganda .

Ir vėl kalta propaganda,       2020-05-13 14:54

įdomu kuo, kad jos pagalba galima skleisti tiesą arba melą? Negi Stasys tyčia propaguoja melą? Kažkaip sunku patikėti. Norėtume, pone Stasy, kad pačio propaganda būtų tiesos propaganda, o ne melo. To ir linkime. Nenušokit nuo proto, kaip Jakimavičius. Pagailėkite prof.V.Radžvilo ir nepatarkite jam jungtis prie politikos kolchozo - prie Karbowskio.

stasys        2020-05-13 14:00

Pasiklausykite 2020-05-13 10:27 > reklamuojate putino troliu vietininkus Lietuvoje ? Negerai darote , negerai . ..neatsakingai kitų piliečiu atžvilgiu . Propaganda visada naudoja pigia tekstu vertimo mašiną .. bukite akylesnis sekanti karta .smile

Pasiklausykite       2020-05-13 10:27

Kas iš tikro vyksta Italijoje. Jei jos parlamentaras sako tiesą, tai kas darosi pas mus: https://www.youtube.com/watch?v=p6CdHDRdRbY

stasys        2020-05-13 6:40

Jules jei kada perskaitysiu ta knyga ..būtinai pasidalinsiu įspūdžiais .smile Nesu tu sąmokslo teorijų mėgėjas nors fantastika , kaip žanrą, labai mėgstu . smile Tai nebūtu pirmas atvejas kai sąmokslo teorijos tampa labai artimos realybei . Klausimas ar tai teisingas spėjimas autoriaus , ar įvykiu sutapimas o gal tai apie ką pats ‘svajojate’.

Al.       2020-05-13 0:47

Alejandras Jodorovskis, lietuviškai būtų Alechandras Chodorovskis ar dar tiksliau - Aleksandras Chodorovskis. Kažin ar jis ispanas.

Ar mes stovim dykumoje? Elgiamės taip lyg būtum. Bet taip yra, manau, dėl dykumos mūsų galvose - mes praradę dvasinius ir bendruomeninius tikslus. Gal išskyrus tą vienintelį savo dvasinės dykumos miražą - gerovę.

Centro Komiteto       2020-05-12 21:14

sekretorių portfelių nešiotojai džiaugiasi: Diktatur im Komme a la Chimerica. Pasaulio policija vieningai lupa nepatenkintus Liberal-Dimokratija(Žiriku), monopoline rinka ir Raudonąja oligarchija. Žodžiu, “Corona Conspiracy and Agression”, kaip ant delno. Planavimas, organizavimas, vykdymas ir dokumentai - Covid 19. Supplement “Ы”. “The Eyes of Darkness” by Leigh Nichols or by Shi Zhengli, ką manote, prapiesoriai ir docentai? Ir svarbiausia, ką mano pats ponas Stasys?

stasys        2020-05-12 20:45

habilitās 2020-05-12 19:39 > įdomus pastebėjimas , vienok autorius ir pats supranta kiek banaliai skamba jo bandymai pritempti Tiesą jo spekuliacijoms .

made in z imbabve       2020-05-12 20:32

keli šimtai “auksinių šikinykų” savininkų Lietuvoje yra tvirtai įsitikinę - Lietuva yra labai teisingam kelyje.Jie pilnai pasisako už tokios situacijos stabilumo išlaikymą ir didinimą. Pusantro milijono išstumtųjų iš Tėvynės yra “kiek kitaip” įsitikinę. Jiems toks “stabilumas” - tikras pragaras.Vnž. - visi drąsiai galim traukt naująją realybę atspindinčią Žvagulio dainušką  “Lietuvoj jau bananą ...”:(.

s.m.       2020-05-12 20:22

viso straipsnio kontekste, spėju, autorius pabaigoje veikiau turėjo omeny ne sodų žydėjimą, o “ir bulvės vėl žydės”, kaip šviesaus atminimo Vytauto Kernagio dainos ezopiškame tekste.

kelias       2020-05-12 19:51

mūsų kelio vektorius tvirtai nuoseklus - einame ir tikrai prieisime liepto galą.

habilitās       2020-05-12 19:39

Tas „žmogelis“ jau senai yra aklas ir kurčias, ir ne vien tik nuo „istorinių  jausmų“. Vienintelis dalykas, kurį jis dar suspės padaryti iki patalpinimo pensionate, tai suskubti rinkimų dienos rytą prie balsadėžės ir pabalsuoti už mylimą partiją ir dar mylimesnį politiką ( partija ir politikas, žinoma, kabutėse), o po to, – nors ir korono virusas.
Girdėjau premjero metinį pranešimą, vėl buvo pabrėžta titaniškas vyriausybės rūpestis pensininkais ir invalidais, kurie gaus 200€. Rugpjūčio mėnesį. Ar kas nors susimąstė, kodėl būtent rugpjūčio? Be demagogijos, be politinio farso?!
Apie 125 tūkstančius skurdžių, maždaug 4,5% visų gyventojų, spalio mėnesį kreipsis į savivaldybių socialinės paramos skyrius ir prašys kompensacijos už šildymą , karštą vandenį ir jo kanalizavimą. Apie 60% besikreipiančių, tai pensininkai ir invalidai. Pagrindinis reikalavimas, kurį turės įvykdyti, tai pateikti informaciją apie pajamas už paskutinius tris mėnesius, t. y. rugpjūtį, rugsėjį ir spalį.
Taigi, rugpjūčio mėnesį pajamoms padidėjus 200€, visi pensininkai ir neįgalieji gaus mažesnes kompensacijas, o apie 12-15%, anksčiau gavusių, jų nebegaus ir 5 mėnesius mokės visą kainą ir tie 200€, vaizdžiai tariant, sudegs.
Ar tai atsitiktinumas? Tikrai ne. Tą pačią sistemą taiko VMI ir Sodra, kai permokėjimus ar neprimokėjimus į recipiento sąskaitą perveda, būtent, rugpjūčio mėnesį.
... o sodai vėl žydės. Pavasarį. Bet ne visiems.

Algirdai       2020-05-12 19:16

bet juk ir tamsta esi ne vieną plytą įmūrijęs į tą lietuviško abuojumo, susvetimėjimo, politmarazmo marazmo, istorijos laužymo kardebaletą?

Valerijone,       2020-05-12 19:11

gal pirma tą istoriją reiktų parašyt, o ne kliedėt įvairiomis jos versijomis, nemanai? De Gaule slapta skraidė karo metu pas Staliną, o ar Baltijos šalis jis, gerdamas šampaną su Stalinu Kremliuje, užtarė, a, dr.Valerijone? Skraidė ir po karo, kai Baltijos šalių žmonės buvo siunčiami Gulagan, siunčiami mirčiai ant Laptevų jūros ledo. Aš pritariu de Gaule ten, kur jis pasisakė už ES, kaip už Tautų Sąjungą, Tėvynių Sąjungą, o ne Federaciją. Ir dar, V.Radžvilas neturėtų priimti į savo politinę kampaniją tokių, kaip Juozaitis ar Puteikis, ar Janutienė, jei nenori išbarstyti balsus - prarasti savo rinkėjus. Turėtų gerai pagalvoti, jei mano žengti tokį žingsnį... Nepagarbiai, - Jules.

Jules-       2020-05-12 18:25

išgerk valerijonų ir mažiau meluok bei neperkurk istorijos…

Jules       2020-05-12 16:59

“Prancūzijos pasipriešinimo naciams istorija rodo, kad egzistenciškai grėsmingomis, lemiamomis aplinkybėmis susivienyti ir kartu siekti pergalės sugebėjo be galo kontrastingos politinės jėgos – nuo golistų iki socialistų ir komunistų” - pradedate nuo melo, ponai-draugai, ne gėda? Pirmiausiai tai priešinosi Prancūzijos komunistai(bolševikai), o ne šiaip prancūzai. Golistai ir kitokie ten buvo kur labiau, o ne Prancūzijoje? Labai įdomu, tikrai, kai kapitalistai, banksteriai, golistai ir stalinistai išvien drauge. Ir dar: kokios nacionalinės kilmės buvo tie besipriešinantys, manau, irgi žinote, bet kvailiems studentams toliau norite pameluoti, kodėl? Kur Jūs buvote iki Gorbio, kaip priešinotės, kaip gynėte Lietuvių kalbą viešumoje, pavyzdžiui, trolike ar autobuse Vilniuje ar Klaipėdoje kartu su Kubiliumi ar Razma? Kol Gorbis neleido? Ar buvote nors vienas milicininkų daboklėn uždarytas dėl Lietuvių kalbos ginimo, a? “Vardan tos” mes girdime nuo 1990 metų, bet kažkodėl gaunasi tik “Vardan savęs”, kodėl? Tad kieno interesus iš tikro ruošiatės atstovauti?

ASMENYBĖS RAGINA....       2020-05-12 16:38

DĖL PILIETINIŲ-PATRIOTINIŲ JĖGŲ SANTALKOS IR BENDRADARBIAVIMO LR SEIMO RINKIMUOSE
2020 m. balandžio 30 d., Kaunas

Gerbiami Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovai, aktyvieji nariai, kreipiamės nuoširdžiai susirūpinę dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo.

Yra nemaža tikimybė, jog nei viena minėta politinė jėga būsimuose Seimo rinkimuose neperžengs 5 proc. barjero. Ne todėl, kad minėtos politinės jėgos neturėtų iškilių lyderių ir idėjų. Tiesiog stinga lėšų, užblokuotas priėjimas prie žiniasklaidos, o didelė dalis rinkėjų yra paveikti, netgi apkvailinti oligarchinės žiniasklaidos. Rezultatas, kuomet Seime nebus NEI VIENOS tautinę valstybę, tradicines vertybes ir pilietinę demokratiją ginančios politinės jėgos yra visai realus. Dar po 4 metų jau nebebus ką ginti ir gelbėti. Tautinės valstybės išmontavimą, oligarchinės nomenklatūros ir neoliberalizmo siautėjimą privalu stabdyti nedelsiant. Lietuvos politinės situacijos diagnozė ir vertybės, kurių pagrindu galėtume išlikti, pastaruoju metu bene išsamiausiai buvo apibūdintos V. Radžvilo veikale „Opozicija Lietuvoje“. Vertingų, taiklių įžvalgų yra N. Puteikio ir A. Juozaičio politinėse programose. Tautininkai, nebodami valdžios ir medijų priekaištų,  kasmet organizuodavo Kovo 11 d. eitynes.  Nesuderinamų ideologinių vertybinių priešpriešų tarp minėtų politinių jėgų nėra.

Raginame užmiršti nesutarimus, asmenines nuoskaudas ir kilnių vertybių pagrindu, kurios jau daug kartų išdiskutuotos, viešai žinomos, pradėti derybas dėl santalkos rinkimų kampanijos metu ir bendro rinkiminio sąrašo sudarymo.  Klausimas, kaip išvengti 7 proc. teisinio barjero koalicijoms yra techninis. Pagaliau, surėmus pečius, netgi ir šis barjeras gali būti sėkmingai peršoktas. Svarbu, kad tautiška ir pilietiška rinkėjų dalis matytų susitelkimą tradicinių vertybių ir tautinės valstybės renesanso vizijos pagrindu.

Nėra garantijos, kad trijų politinių jėgų simpatikų balsai automatiškai sumuosis. Visgi, veikiant sutelktai,  didėja šansai, jog patekimo į parlamentą (5-7 proc.) barjeras bus įveiktas. Atsiranda viltis turėti Seime adekvačią politinę jėgą, kuri pradėtų demokratinės tautinės valstybės atstatymo ir tolesnio kūrimo darbą. Net maža frakcija, būdama koalicijoje, gali atlikti reikšmingus darbus. Prancūzijos pasipriešinimo naciams istorija rodo, kad egzistenciškai grėsmingomis, lemiamomis aplinkybėmis susivienyti ir kartu siekti pergalės sugebėjo be galo kontrastingos politinės jėgos – nuo golistų iki socialistų ir komunistų. Kas nežino istorijos, amžinai lieka vaikais. Grėsminga situacija užgulė Lietuvą jau seniai. Ši santvarka, tarnaujanti saviems ir svetimiems galingiesiems ir jau atsikračiusi milijono piliečių, pati neišsimontuos.  Laikas pradėti derybas dėl vienijimosi. V. Kudirkos žodžiais tariant: „vardan tos Lietuvos“.

Tarp mūsų yra neabejingų žmonių, kurie patys tikrai nesibalotiruos rinkimuose ir sutiktų tokį vienijimosi procesą pamoderuoti, patarpininkauti. Žinoma, jeigu tik mūsų pasiūlymas nebus abejingai atmestas.

Prof. habil. dr. Alvydas Butkus
Algirdas Endriukaitis, signataras
Habil. dr. Kazimieras Garšva
Prof. habil. dr. Gediminas Merkys
Leonas Milčius, signataras
Doc. dr. Romualdas Povilaitis
Vilius Puronas, dizaineris

Pagarba bendro sąrašo idėjai...       2020-05-12 15:49

Ačiū konstruktyviems, patriotiškiems ir išmintingiems pilietinio teksto signatarams…Ypač drąsuolei lituanistei Astrai Genovaitei iš Vilniaus…

Jules       2020-05-12 15:06

Jeigu Londono ir Maskvos archyvai uždaryti - VU ir VDU prapiesoriai meluoja. O jei dar ir rašalu supilti, tai kaip tada, a, prapiesoriai? Ilgai dar mus idiotais laikysite? Ir tik nebrukite čia mums per jėgą tuos Juozaičio dūmus, gerai? Pirma perskaitykite Nicholson Baker’io “Human smoke” ir tik po to puteikinkitės čia, ar supratote? Gal dar ir Maldeikovos traukinį panaudosite čia?

stasys        2020-05-12 15:06

Cit.“  Piliečių kreipimasis į oligarchinei ,,valdomos demokratijos‘‘ santvarkai oponuojančių partijų vadovus“. Kur tu minčių autorius Lietuvoje rado realios oligarchijos apraiškų ? O kaip atrodo ta valdoma demokratija ? Na trumpai reziumuojant rašoma tik tam kad rašyti ..apsipylus prakaitu . Gal kas nors ir patikės jog tokios fantazijas įmanoma realiai Lietuvoje sutikti , vienok niekas iš autoriaus nereikalauja savo teiginius pagrįsti realiais pavyzdžiais . Kaip noriu taip rašau , ka noriu ta manau ..demokratija .smile

Patrijotas       2020-05-12 13:43

Mes esam didynga Didvyrių Tauta ir mums mokytis iš kitų nereike

Iš islandų mokytis       2020-05-12 12:25

savarankiškos ekonomikos,Iš Izraelio,kaip priešintis ir taip pat puoselėti savo ekonomiką.Taip pat intis,ginti savo įsitikinimus,pasaulėžiūrą,tikėjiomą kiekvieną dieną,tariantis su visuomene.

Pasirašykime už kūlgrindą ,prieš kelią dykumon...       2020-05-12 11:10

Kam šios 33 geranoriškų demokratiškų piliečių palaikomos idėjos nepatinka, gali pasiūlyti alternatyvą...Teparašo nuodėmingujų mažiukų bendros vienybės priešininkai (tarkim,L.J.)tekstą, kviečiantį NS profesūrą beprotybėn.Paskatinkit tuos puikybės apimtus asmenis siekti pavieniui savo 2 procentų spalį..Pažiūrėkit po to ,kiek atsiras keistapročių signatarų, kurie nori nuspėjamo kracho NS ir lovio partijų padėkos už meškos paslaugą...


  Piliečių kreipimasis į oligarchinei ,,valdomos demokratijos‘‘ santvarkai oponuojančių partijų vadovus

  Raginame esamai santvarkai oponuojančių  Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovus kuo greičiau pradėti derybas bendro rinkiminio sąrašo klausimu. Esant abipusiam norui, prie šios gupės galėtų prisijungti dėl organizacinių problemų ir sistemos blokados daugelio deramai neįvertinti tautininkai. Esame įsitikinę, jog pavieniui šios jėgos spalį  neturi jokių  galimybių peržengti penkių procentų kartelės daugiamandatėje apygardoje.Politinei tautai priskirtinų rinkėjų, ko gero, beliko tik keliolika procentų. Daugumos smegenis jau ,,išplovė“ galingas propagandinių manipuliacijų mechanizmas, už pinigus plušantis liberalių grupinių interesų ir globalistinių sluoksnių naudai. Vertybiškų rinkėjų balsai neišvengiamai beveik tolygiai išsibarstys per šiai santvarkai oponuojančių partijų, bei, tokiomis subtiliai apsimetančių,  kitų partijų sąrašus. Kuklūs šios partinės trijulės žmogiškieji ir finansiniai ištekliai bus išeikvoti perniek,o samoningų rinkėjų  lūkesčiai patirs stiprų smūgį. Per Seimo rinkimus 2024 metais šalyje, greičiausiai, jau nebebus jėgų, galinčių organizuotai ginti politinės tautos, valstybingumo ir demokratijos likučius.
  Atstovaudami nykstančios politinės tautos interesus, geranoriškai prašome išvardintų partijų vadovus aktyviai veikti vienijant išsisklaidžiusius oligarchinės- nomenklatūrinės ,,demokratijos‘‘ oponentus. Raginame pasinaudoti telkiančia Sąjūdžio pradžios patirtimi. Pasirinkusiems rinkimuose individualaus kovotojo kelią, teks prisiimti atsakomybę už nuspėjamas liūdnas pasekmes tiek savo partijai, tiek valstybingumui ir demokratijai. .
  Manome, kad bendrą sąrašą galinčias sudaryti pajėgas turėtų susieti įsipareigojimas bendrai sudarytam kompleksinių politinių-ekonominių  reformų paketui.  Jo populiarinimui ir įgyvendinimui Seime dirbtų bendra frakcija, ten galinti atsirasti bendro sąrašo sėkmės rinkimuose atveju. Reformos   turėtų būti skirtos ,,valdomos demokratijos‘‘pakeitimui demokratine santvarka. Politine sistema, skirta tarnauti piliečių daugumos,  valstybingumo ir lietuvybės naudai, o ne savų  ir svetimų  galingųjų interesams tenkinti.Viena iš mums priimtinų  konkrečių reforminių idėjų yra bendras CP ir KS vadovų  antinomenklatūrinis siūlymas, jog politikai turėtų  būti išrenkami ne ilgesnei nei dviejų kadencijų trukmei iš eilės. Pavyzdys-  prezidento rinkimų įstatymo normos. Yra gerų  reforminių  idėjų Kauno forumo dokumentuose ir kitų organizacijų  siūlymuose.
  Palaikome idėją, kad   partijų  atstovų internetinių (skaipu) derybų  eigą  karantino salygomis galėtų stebėti 3-4 nepriekaištingos reputacijos visuomeniški žmonės, nesibolotiruosiantys šiuose rinkimuose.Tokios grupės dalyvavimas galėtų  būti privalomas visuose paminėtųjų  partijų  derybų etapuose, įskaitant ir derybas dėl vietų bendrame sąraše.
Bendro sąrašo formavimas ir pasiskirstymas vienmandatėmis apygardomis yra sunkus procesas, galintis sąlygoti ne tik sėkmę rinkimuose, bet ir bendro įtakingo politinio darinio susiformavimą ateityje. Tik šis nelengvas vienybės kelias, politinių reformų ir tautos bei valstybės išsaugojimo vardan, yra trapus šviesenės demokratų ateities garantas. Pavieniui jūsų partijos spalį neišvengiamai pralaimės šios vėžinės santvarkos, iš  šalies jau išgujusios milijoną žmonių, armadai. Svajojame apie oligarchinės ,,valdomos demokratijos“  santvarkos smaugvirvės pašalinimą nuo tautos ir valstybės kaklo.Todėl raginame Jus kilniai ir neatidėliojant rinktis vienintelį perspektyvų kelią-  Sąjūdžio vienybės ir nesiskaldymo kelią.
                                      2020.05. 08
P.S. Kiekvieną pilietį, pritariantį šiam raginimui, prašome kuo greičiau tapti šio teksto signataru, atsiunčiant savo vardą, pavardę ir nurodant miestą. Fizinių parašų po tekstu nebus.Adresas:  .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Jei nežinosim,ko       2020-05-12 11:02

norim,tai už mus žinos kiti.Kaip ten kažkas pasakė,jei žmogus nemoka sau įsakinėti pats,tai jam įsakinėja kiti.Globalizmas gyvuoja iš instinktų industrijos ir ją primetė mums.Nes kultūros žmogus jaučia saiką ir milijonais nesižarsto.Kada žmogui gana?Tik menas,mokslas,kultūra į tai turi atsakymą.Čia reikia eiti,o visa kita bus pridėta.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Algimantas Rusteika. Iš ciklo „Idėjos Lietuvai“: Op. Nr.25

Agnė Širinskienė. Hibridinio karo formos:  nuo „lėkštų Laptevų istorijų“ iki privatizuotos neužmirštuolės

Liudvikas Jakimavičius. Politinė katastrofa

Romualdas Žekas. Ar tą patį regime žvelgdami ta pačia kryptimi? arba Priešai jau viduje

Andrius Švarplys. Klasta: katalikas J. Bidenas šią savaitę sieks priimti Lygybės įstatymą

Žymus britų istorikas: universitetuose valdžią užgrobė kairieji

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.