Prezidento rinkimai 2019

Algirdas Endriukaitis. Nesiduokime vedžiojami už nosies – šiame pasaulyje nieko naujo

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 23 d. 19:54

16     

    

Algirdas Endriukaitis. Nesiduokime vedžiojami už nosies – šiame pasaulyje nieko naujo

A. Juozaitis tąsyk pasakė taip ar kitaip, ar kitaip suprato… Buvo toks fonas – gerai, blogai ar vidutiniškai, pavojingas, grėsmingas, sunkiai nuspėjamas. Po Žalgirio mūšio šiandien visi gudrūs mokyti, kaip reikėjo daryti. Jau istorija. Bet jis liko suverenios valstybės vizijos erdvėje.

O kokiuose socializmo krūmuose ar medžiuose buvo šiandieniniai kandidatai, kai A. Juozaitis okupacinėje erdvėje Vilniuje išdrįso kalbėti apie Lietuvos laisvę budriai sekant visagalei KGB rankai? Šiandieniniai oponentai rauda: ką pasakė A. Juozaitis nepriklausomybės pradžioje…

Geriau paklausti: o kas liko iš daugelio nepriklausomybės pradininkų šūkių. Kas šiandien liko iš konservatorių suvereniteto idėjos ir Lietuvos žemės išpardavimo užsieniečiams? Ką reiškia Garliava, ČŽV kalėjimai, dviguba pilietybė, V. Pociūno žūtis, tautinė mokykla, vietoj Vyčio Lukiškių aikštėje – šunų pasivaikščiojimo alėja, M. Ivaškevičiui skiriama Nacionalinė premija už cinišką išsityčiojmą iš pasipriešinimo okupacijai asmenų ir pačios idėjos?

O kas šiandien iš biudžetinių partijų siekių turi Lietuvos viziją? Ginčijamasi ne dėl istorinės esmės, pamokų, bet dėl ūkinių detalių. Ir ne dėl Lietuvos valstybės vizijos globaliame pasaulyje – tarytum viskas eina kaip sviestu patepta.

Šimtmečio proga valdžios buvo paskelbta Lietuvos prolegomena: „Įkvėpti ateities!“ Būtent – ne himno „iš praeities“, o naujai – iš ateities: be aiškiai, konkrečiai apibrėžtos 1918 metų dvasios vizijos. Prezidentas V. Adamkus mėgdavo sakyti: turime žengti pirmyn! O kas už posūkio, už kelmo, vilkduobės, prie šiandieninės pelkės kranto?

Bėga iš Lietuvos per drimelį laikomas žmogus…

Lietuvai prezidento reikia ne gero buhalterio, finansininko, statybininko ar gydytojo, o guldančio už ją galvą, ne gražiai kalbančio ir žadančio rojų, o turinčio aiškų suvereniteto įdirbį ir siekį, suvokiančio, kad šiandieninė pasaulio civilizacija yra krizėje ir išlikti savimi galime tik savo savigarba, išdidumu ir jėga, o ne supermonopolių valdomos galingos šalies nurodymu ir supratimu.

Jeigu per naujos nepriklausomybės metus dėl išbrauktų 4 tūkstančių kaimų pavadinimų jiems nenukrinta ašara, jeigu nekalba, tyli, kad Lietuva traukiasi kaip Šagrenės oda, visi blizgučiai ir dideli pinigai liks apgaulės miražu toliau kaupti naudą tik sau per portfelius, portfeliukus, postus ir postelius ir užmiršta Sąjūdžio laikų užrašą prie LKP CK būstinės dabartiniame V. Kudirkos skvere: „Lietuva be suvereniteto – Lietuva be ateities“. Pagalvokime, kuris pretendentas savo programoje tai įvardina kaip klausimą Nr. 1?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2019-03-24 22:38

Pritariu Tomui, pirmam parašiusiam. Man nėra aišku, kaip šiandien A.J. vertina Brazausko asmenį ir TSKP vaidmenį LTSR gyvenime. A.J. gali, jei panorės, išdėstyti savo mintis apie tai atskirame straipsnyje.
O gal jis tai JAU padarė, tik aš nepastebėjau? Tokiu atveju būsiu dėkingas už nuorodą.

Realybei       2019-03-24 20:02

Tas liočikas buvo tos pačios Bolševikų partijos nariu ir Matuškos čempionu. Taip pat lddp-istu, konservatoriumi, liberoidu, o dabar pasisako už tvarką ir teisingumą, nes trūksta babkių, tiesa?

Bandymas pakelti galvą iš jaukios nugulėtos vietos       2019-03-24 19:30

Gaila, kad autoriaus herojus jau senokai guldo galvą, bet ne už Lietuvą Tėvynę, o ant vienos neaiškios kilmės ponios šiltų šlaunų.

Realybė       2019-03-24 17:07

Realybė tokia,kad iš dešimties kandidatų netinka…nė vienas?Turėjom užsienio atstovą,turėjom porą komunistų,vieną lakūną,dabar renkamės iš nepartinių buhalterio,net bankininko,netgi iš premjero,eurokomisaro,filosofo!Kokios galimybės rinktis - fantastika!Išreitinguokim savo trejetą,kas draudžia?Bet ar ne bus,kaip Vilniuje - tiek ponų,tokie visi patrauklūs,o rezultate? Tas pats toj pačioj saujoj.

Dzeikas       2019-03-24 13:23

Algiui Joksciui:
Praktikos nepatvirtinta. O stai priesingu faktu apstu: paragave lietuviskos “nepriklausomybes” su Kauno siustais valdininkais, nekompetetetingais , chamais, betistikimais Smetonai,  net etniniai Lietuviai palaike Klapedos krasto prijungima prie nacistines Vokietijos.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-03-24 11:44

Visuomenės kokybė yra tiesiogiai proporcinga pinigų kokybei._

Algis Jokštys       2019-03-24 11:38

Bravo, p. Algirdai. Gal padėsite atsitokėti ir suprasti, kad tik nepriklausomybė leis mums išlikti politine tauta.

ah1       2019-03-24 11:23

Viskas prasideda būtent nuo buhalterijos. Be buhalterijos be planavimo ateities turime tai ką turime.

$+$       2019-03-24 11:21

„Lietuvai prezidento reikia ne gero buhalterio, finansininko, statybininko ar gydytojo, o guldančio už ją galvą... turinčio aiškų suvereniteto įdirbį ir siekį...“
⤴⤴⤴
Būtent šito Lietuvai ir nereikia. Maršalas Žukovas taip pat urėjo siekį – pirmas iškelti raudoną vėliavą virš Reichstago, tam paguldė pusę milijono raudonarmiečių galvų Berlyno gatvėse, kurias vėliau štabeliavo pakraščiuose kaip rąstgalius ir pusantrų metų sunkvežimiais vežė į užkasimo vietą.

Galvų guldymo „filosofija“ atsiduoda rytais, kurios Lietuvoje iki pat šiol apstu. Paskutinis toks ūrarininkų gausmas praūžė po raudonųjų kolūkiečių pergalės Seimo rinkimuose, nes buvo pasiūlytas naujas grėblys, kurį dauguma su malonumu „šturmavo“ ir toliau kraunasi čemodanus.

Lietuvai reikia vadovavo, kuris burtų ir buhalterius, ir finansininkus, ir gydytojus, ir mokytojus kūrybiniam procesui, čia, toje 65 tūkstančių km² teritorijoje ir paverstų ją valstybę. Tam reikia komandos Nr. 1., o ne pretendento į prezidentus su kate maiše už nugaros.

P.S. Jau klausiau:
– kas bus A.J. patarėjai, kokią komandą turi?

Sveikas       2019-03-24 11:15

požiūris - taiklus ir svarus žodis. Atliepia ne vieno mintis.

Dzeikas       2019-03-24 11:02

Suverenumas gimsta is apacios. Kai zmogus LAISVAS jis ir is valdzios reikalaus elgtis suvereniai tautu bendruomeneje neleidziant primesti didziuju valios. Juozaitis ko tai iki tokiu zemisku, “purvinu” dalyku nenusileidzia. Jis valstybes mastu kalba.
Kol eilinis zmogus Lietuvoj pastumdeliovietoje , bet kokios kalbos apie “suverenuma” - briedas.
Todel maximos ir ju klapciukai valdzioj ir leidzia tokiam reikstis. Svarbu baudziavos pagrindu neliest, o visa kita tegul kliedi.Tegul padebesiais paskraido kaip “nashi korabli borozdiat nash teatr”.
Isties , nori sukompromituot ideja - leisk ja igyvendint durneliui.

tiek'ėjui       2019-03-24 8:56

Žinoma, be abejo- visi kurie yra prieš švedbankių/koncervų kandidatus, suprantama, yra Lietuvos nedraugai, t.y. “leudies priešaj”.

tiek>>> smile        2019-03-24 8:48

dar vienas Lietuvos nedraugas su savo “atvirumais” išlindo: pačiam senai jau ir jūra iki kelių ,ania?

Aiskiai,       2019-03-24 8:15

teisingai ir taikliai.Nei komentuoti, nei prideti niera ka.

smile       2019-03-24 8:08

Tinginių visuomenė Vadu renka tą, kuris sako jog visiems padalins gėrybių (“dauk ir naxaliavai”).
.
Mulkių visuomenė Vadu renka nebūtinai protingą, bet tikrai gudrų. Apsukrutį, kuris apsukriai apsirūpins gerove mulkių sąskaita.
.
O bedančių vergetų visuomenė Vade rinks Arkliadantę.
Ir niekaip neapkaltinsi nabagus tautinio susipratimo stoka-
Arkliadantės šypsena vienas prie vieno toķia pat, kaip labai realistinio Vyčio kumelės.

Tomas       2019-03-24 8:03

Pritariu, gal ir neteisinga už tolimas praeities klaidas bausti visą gyvenimą,bet tik su viena sąlyga,kad tas klaidas padaręs asmuo tai pripažintų ir paaiškintų motyvus, kodėl tuo laiku buvo būtent tokie jo pasirinkti sprendimai.
Taigi Juozaitis turėtų visa tai paaiškinti,o kol to nėra ir požiūris į jį atitinkamas.Nors Jis vienintelis ,iš visų esančių eilėje,mato Tikrąjį Lietuvos veidą-Niekinamą,žeminamą,engiamą ir prievartaujamą.


Rekomenduojame

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.