Partijos

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas (I)

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 13 d. 15:03

10     

    

Algirdas Endriukaitis. Kursas prieš valstybę asfaltuojamas  (I)

Atkreipkime dėmesį, kad nei rinkimų į Seimą metu, nei derybose su Lukiškių pliažo idėjos kūrėjais nebuvo aptariama ir diskutuojama konceptualiu Lietuvos valstybės vizijos ir išlikimo šiandien, artimojoje ir tolimojoje ateityje globaliame pasaulyje klausimu. Tą patį galima pasakyti ir dėl savo vertybių pripažinimo ir gerbimo atmetimo prasmės. Estijos Konstitucijoje yra nuostata, kad jų tauta, papročiai ir tradicijos turi išlikti amžinai kaip ir suverenitetas.

Naujajai koalicijai tokie klausimai nesuvokiami ir neegzistuoja, kas bus matysis, o dabar užsiimsime tik ūkiniais klausimais. Lietuvos valstybės istorinė vizija yra esminis, išeities klausimas, teisinis, politinis, moralinis bei išdidumo ir savigarbos istorinis prasmingumas ir tęstinumas. Koalicija vienu iš veiklos prioritetų vėl iškėlė pirminį dvigubos pilietybės klausimo sprendimą. Mes neprakeikiame lietuvio, kuris priėmė kurios nors šalies pilietybę ir jeigu lietuviai norės likviduoti savo valstybę, tai ne Putino tankai tai atlieka ir atliks, o mes patys. Nebus lietuvių kalbos, lietuvis tarnaus ne Lietuvos, o, tarkim, Vokietijos kariuomenėje, dalyvaus Bundestago rinkimuose, nemokės lietuvių kalbos. Liks senelių sentimentai. Ir tai kvepia Lietuvos istorijos ir pareigų nereikalingumu, išnykimu, nors himne giedame apie svarbią praeities stiprybę. Dabar atėjome mes, išmintingesni už visas epochas ir nuo mūsų prasideda nauja era ir diktuoja mūsų mentalitetas, intelektas ir erudicija.

Problema paprastesnė. Lietuvos pilietybė reikalinga ne Tėvynės meilę patvirtinti, ne Lietuvą mūryti, o reikalingas tik pasas kaip bankinė nuolaidų kortelė. Antra pilietybė tik skatins, palengvins, padidins ir morališkai legitimuos migraciją. Šiandien Europos pagrindinėse šalyse vienai moteriai tenka tik nuo 1,9 iki 1.2 vaiko. Demografai skaičiuoja, kad mūsų labai geru atveju po 300 metų neliks. Iki tokio lygmens problemų kanapių augintojai ar vienalyčių santuokų skatintojai su savo bendrais dar nenuėję, bet kelią šluoja tvirtu kotu šluota.

Ir ne vien dėl skurdaus gyvenimo, o dėl žmogaus pastatymo į drimelio vietą bėgama kur akys veda. Apie tai nekalbama ir net neaptariama, tik kasdienes smulkmenėles lukštendami įsivaizduoja, kad Lietuvos valstybės laisvės ir teisingumo vieškeliu važiuoja, kad net dulkės kyla, o tai reiškia savanorišką valstybės su visa istorija likvidavimą pradedant Lukiškių pliažo istorine dvasia. Ir visas valstybingumas yra focus marocus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

The White House       2020-11-16 23:38

Prezidentas Trumpas susitinka su išgyvenusiaisiais persekiojimą dėl tikėjimo:
https://www.youtube.com/watch?v=gDRWo00F66k&feature=emb_logo

The Epoch Times       2020-11-16 23:34

ALEX WU 2020 m. Lapkričio 16 d.
Kinijos komunistų partija (KKP) visoje šalyje tęsia Falun Gong šalininkų persekiojimą - tradicinę dvasinę praktiką, kurią režimas slopina nuo 1999 m.

Remiantis spalio mėn. statistika, kurią lapkričio 12 d. Paskelbė JAV svetainė „Minghui.org“, stebinti Falun Gongo persekiojimą Kinijoje, policija spalio mėnesį neteisėtai suėmė ir priekabiavo prie 1077 „Falun Gong“ praktikų 139 miestuose 27 provincijose ir regionuose. Visos šalies teismai 65 už Falun Gong praktikus nuteisė kalėti už jų tikėjimą. Kinijos žmogaus teisių teisininkai teigė, kad toks persekiojimas pažeidžia Kinijos konstituciją, užtikrinančią tikėjimo laisvę.

Falun Gong persekiojimas
Minghui statistika rodo, kad 2020 m. Spalio mėn. Daugelyje Kinijos provincijų buvo areštuotų (tamsiai mėlyna) ir priekabių (šviesiai mėlyna) Falun Gong praktikų skaičius. (Minghui.org)
Kinija spalio mėnesį šventė tradicinį dvigubą devintąją šventę, kur pabrėžiama pagarba seniams, 92 vyresnio amžiaus Falun Gong praktikantai, vyresni nei 65 metų, buvo pagrobti iš namų ir persekiojami, įskaitant du vyresnius nei 90 metų žmones. Dar 19 pagyvenusių Falun Gong praktikuotojų taip pat yra vyresni. 65 buvo neteisėtai nuteisti kalėti, vyriausiajam - 80 metų.

Ataskaitoje taip pat išsamiai aprašytas Kinijos režimo finansinis persekiojimas. Spalį KKP policija ir teismai iš pagrobtų Falun Gong praktikų iš viso išviliojo 417 840 juanių (62 300 USD) grynųjų. 34 žmonių pensijos buvo sustabdytos.

Spalio 27-osios vakarą Hunano provincijos ir Čangšos miesto nacionalinio saugumo komanda kartu su vietos rajono policija (Kinijoje vadinama viešojo saugumo biurais) pagrobė 14 Falun Gong praktikuotojų ir neteisėtai užpuolė jų namus.

Buvo paskelbta išsami informacija apie Falun Gong praktikų persekiojimo spalį atvejus.
https://www.theepochtimes.com/

to >asfaltuotojui       2020-11-16 21:59

Deja, nuvilsiu.
Skleidžiu ne pasidavimo nuotaikas, o siekiu išjudinti tautines patriotines jėgas veikimui.
Aš negaliu ramiai žiūrėti į tokią emigraciją, vidinį abejingumą tautos ir valstybės likimui, visokiausio pavidalo kvaišalų plitimui ir platinimui, tarsi tai būtų gyvenimo norma, standartas… “Keistų” modernybių diegimą visuomenėje, ir pan.
Kai vasarą kelis kartus kreipiausi į NS, sulaukiau tik atstūmimo… Po rinkimų pats Radžvilas rašė, kad jie kaip ir neplanavo dalyvauti rinkimuose… O tai kokio velnio iš vis pradėjote… Kam žmonėse žadinti viltį, o paskui ją moderniu neveikimu nužudyti.
O lėtas ėjimas link įdėjos realizavimo irgi nieko gero nežada, - dar keli metai…, - tauta tokios prabangos nebeturi.
Jei tauta miršta, tai leiskit numirti ramiai ir oriai. Nedraskykit sopančios žaizdos…
O jei ryžtatės dirbti, tai pirmyn.
Tauta darė nuolaidas* Landsbergiui ir Ko, ir kuom tai baigėsi?! Puse (darbimgos) tautos “pasakė”, - atia. Likusi dalis supriešinta. Anūkas Seime balsavo prieš Vytį !!! O tauta, tiksliau veršiai, vėl balsavo už priešvytininkus.
Na, jei daugumai tautos nebereikia savęs, ką besakyti…
Šiuo stveju, aš noriu būti tikras - ar tikrai atėjo tautos “paskutinioji” ar tik dar vienas eilinis - neeilinis sunkmetis mano tautai.
Kaip regis, sunkumai tik prasideda. O vidinio tvirtumo ir ryžtingumo atsilaikyti, nugalėti nesimato.
Tegu tauta ar jos tikri atstovai pasako man “nesikišk…” ir aš einu savo keliais.
——
Aš stovėjau Baltijos kelyje…, rinkau parašus…, platinau Sąjūdžio spaudą..., žadinau žmones…, o dabar kažkokie (...) patriotai* mane spjaudo už kritines pastabas.
Regis įlipau ne į tą traukinį.
Ką gi. Ne tai ne.
Jeigu aš nereikalingas, nepageidautinas tai žmonių grupei, kuri vadinasi tauta (mano tauta, ne liaudis bet tauta!), ir mano mintys, įdėjos,... jums nepriimtinos, jokių problemų - jūs sau…, o aš irgi sau…
Puse tautos emigravo, tai aš “toks” vienas niekingas statistinis vienetas realiai esu mulis.

>asfaltuotojui       2020-11-16 19:01

perskaičiau ir susimąsčiau. Ar tamsta kartais nesi saugumietis, nupirktas pasidavimo nuotaikoms skleisti…

... asfaltuojam       2020-11-16 12:36

Naujos, veiklios, su stuburu partijos poreikis?
.
Na kada gi jūs visi… suprasite, kad NS funkcija yra ne žmones šviesti ir tuo labiau ne realiai spręsti problemas…
.
NS kaip ir landsberginių partija, kaip Tautininkai, kaip dar keli… yra sukurti tam kad DIDINTŲ žmonių nusivylimą tautiškumu ir Lietuva!!!
.
30 m. ir niekas nieko niekam niekaip nėužką...
.
Sukonkretinsiu:
Propatria, jau pats pavadinimas tikrai nešiuolaikiškai “lietuviškas”.
Propatria ir etimologiškai ir istoriškai ir pagal pirminį propatria.lt sumanymą yra skirtas jaunimui. Kur jūs čia matote aktualias temas jaunimui.
Nykus tinklapis šiuolaikinio jaunimo “neveža”.
Tiek NS, tiek propatriai visiškai nerūpi skaitytojų nuomonė.
NS negeba įkurti tinklapio normaliu lietuvišku pavadinimu, kuris būtų daugiau nei “aukštasis pilotažas” apie politiką. Pvz.: antiDelfis ar…
Dėl naujo PLAČIOS INFORMACIJOS tinklapio kūrimo, NS viską suverčia pinigų stygiui, tai TIK priedanga, išsisukinėjimas,...
Visokie “piemenys” savo “vydiakus” platina Youtube, o šitie… (neįvardinsiu) nesukuria net elementaros informacinės sklaidos.
Kažkas svaigsta apie spaudą, net televizijos kanalą..., nykesnių (nepatrauklesnių) leidinių turbūt nebūtų.
.
Marūdijimas yra NS tikrasis tikslas, o kita vertus, jeigu tokie* dominuotų Seime, ar tokiu atveju Šustauskas neatrodytų kaip mesijas.
.
Iš tų šiaudų nebus grūdų. Prie jų programos pridėjus ekonominį, propagandinį ir žmonių ĮTRAUKIMĄ į..., gal būtų tobula programa, bet tai tik programa.
.
Daugeliui žmonių TSRS laikotarpis ar tarybinė santvarka asocijuojasi su gėriu. Dabartinė Lietuva daugelį žmonių paliko “ant ledo”... emigracija. Nusivylimas, nereikalingumo jausmas,... pagimdė nostalgiją “kūjui ir pjautuvui”... Šios ir panašios temos tiek sisteminėje masmedijoje tiek NS nenagrinėjamos, o jei ir kas pasakoma, tai tik iš blogosios pusės. Objektyvumo vengimas akis bado, o paskui stebisi - 52 % nėjo balsuoti. Popiežius Jonas Paulius II, yra pasakęs kad socialistinis pasaulis geriau tvarkosi su SOCIALINĖMIS PROBLEMOMIS nei kapitalistinis - laisvas - demokratiškas (nemaišyti su demono-kratišku).
.
Pabėgėliai ir visokios mažumos “nenulipa” nuo pakylos. Kada paskutinį kartą girdėjote apie taikos palaikymo Žydruosius šalmus?! Neigalieji, vieniši, skurstantys pensininkai geriausiu atveju prisimenami kai atsiranda sugedusiu ar begendančių maisto produktų, na ir dar rinkimų proga.
.
Koronavirusas, G5,...
NS praneša demaskuojančią žinią...
PASVAJOKIM…

Taip       2020-11-13 22:16

Ir dar papildomai: jau sukurta ,,Vilniaus kraštas 2040” politinė programa,kaip įtvirtinti ir išplėsti lenkybę pietryčių Lietuvoje.Šią programą paruošė visų pirmą Lenkijos valdžios institucijos su Lietuvos lenkakalbių kai kuriomis organizacijomis.Šis politinis projektas jau pristatytas ir Prezidentui G.Nausėdai.Tad,Lenkija jau įsiterpusi,deja, į Lietuvos vidaus reikalus. ,,Vilniaus kraštas 2040” programą jau paruošta,-bet kaip ji dera su Lietuvos valstybės raidos reikalais,ar tai yra paruošamieji politiniai darbai galimai įkurti pietryčių Lietuvos autonomija ?Ką apie tai mano aukščiausieji Lietuvos politikai,kaip į tai atsilieps lietuvių tauta,piliečiai?

O kam ta nauja partija       2020-11-13 21:51

Visas pulkas Signatarų...
Ir netgi algą (rentą) gauna, ir visai nemažą.
Tegu atidirba tautai ir valstybei.
Negi Jie pasirašydami, kartu ir neįsipareigojo saugoti ir ginti tai po ko (ant ko) raitė savo parašus.
Signatarai privalo sudaryti atgimstančios Lietuvos branduolį.

Kis       2020-11-13 18:46

apie kokia valstybe kalbama svenciu proga?Niekas nera nuosirdziai pakalbejes apie dabarti ir ateiti.Koaslicijai dar neapsilus kojoms,o Steponavicius su savo bendraminciais jau kuria privacias mokyklas,kad galetu nuo jaunu dienu mokyti"laisves ir stebuklu”?Gal reikia duoti tos laisves,bet ju pagrindas sertis prie tu loveliu.juk 100 euru kas menesi vaikui -nieko baisaus,o koks ermidelis sukilo ,kai nabagams padave po 200 euru,o apie 13 alga,nera ir kalbu,nes uz duru laukia aferistu gaujos su istiestomis rankomis,patikekite prisidengiant gerais norais bus tiek duota kiek pareikalaus Austeja su Stiopka,o kas liks del Mikuciu?Argi svarbu?

nėra valstybės, nėra...       2020-11-13 18:07

yra tik “nusipelnusiųjų gyventi geriau” (nusipelnė už kolaboravimą ir niekšybes) banditėlių - pizdukėlių gauja.

Ex sąjūdietis       2020-11-13 15:40

Už kokios Lietuvos atkūrimą pasirašė Signatarai, jeigu 30 m. tauta ir valstybė ridenama žemyn, o pasirašiusieji realiai viso to “nemato”. Ar Signataro renta už tą “nematymą”?
—-
NS atrodo labai apgailėtinai (švelniai tariant).
Nedelsiant reikia tvirtos, patikimos partijos. Partijos su stuburu ir ambicijomis…
Partijos kuri veiktų ŠIANDIEN, o ne kelis mėnesius iki rinkimų.


Rekomenduojame

Eva Tombak. Kairė – dešinė

Šarūnas Jasiukevičius. Tik pasižiūrėkite – taip atrodė paskutinis „žmonių zoologijos sodas“

Andrius Švarplys. Apmąstant giliamintišką Lietuvos TikToko ministrės ištarmę „pokyčiai-po pokyčių / pokyčiai-po pokyčių ir t.t.“...

Nuo bačkos. Ekonomikos ir inovacijų ministrė: pokyčiai po pokyčių... Šarūno Jasiukevičiaus pastebėjimai

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Pareiškimas dėl iškilmingo Birželio 23 d. sukilimo 80 metų sukakties minėjimo

Tomas Baranauskas. Mokslas prieš 10 dienų ir po 10 dienų...

Nida Vasiliauskaitė. JEI tik… arba Tik tiek reikėtų

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Koronos pasą:

Delegatas. Andrius Švarplys apie naująją Vito Vasiliausko misiją

Ramūno Aušroto pastabos apie Seimo Priklausomybių prevencijos komisijoje pristatytus tyrimus

Tomas Viluckas. Kun. James Martin SJ paskaita: mitais apipinta LGBT pastoracija

Priklausomybių prevencijos komisija: ruošiamės galimoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Kastytis Braziulis. Gal valstiečiams reikėtų sukurti savo naujienų portalą ir viešinti savo pozicijas?

Andrius Švarplys.  Laisvės partijai labiau rūpi ES piliečių teisės nei Lietuvos valstybė ir jos piliečiai

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

Ar švietimas valdžiai tikrai yra prioritetas? Dovilo Petkaus pokalbis su Robertu Ramanausku

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

iš propagandos frontų. Linas Karpavičius. Štai kas sukūrė mūsų istorijos griovimo planą ir davė komandą pulti. Silpnų nervų žmonėms nerekomenduoju

Tomas Baranauskas pastebi: Jei „nėra tobulų vakcinų“, vadinasi, ...

Geroji Gailestingumo sekmadienio Naujiena: „Palaiminti, kurie tiki nematę!“ (Jn 20, 29)

Andrius Švarplys apie progresyvųjį liberalizmą

Europos Parlamente išpuolis prieš žmogaus gyvybę ir krikščionis

Vytautas Sinica. Vata, ne stiklo

Agnė Širinskienė. Koks praregėjimas…

Policijos virtualus patrulis informuoja: „Pradedame „patruliuoti“ elektroninėje erdvėje“

Ramūnas Karbauskis. Šis Seimas išrinks ir kitą prezidentą, arba Kokius konservatorių planus pridengia liberalų nesąmonės

Nida Vasiliauskaitė: veikiantys laisvės vardu labiausiai nori ją iš žmogaus atimti

Andrius Švarplys. Tradicionalistai turi teisę ginti savo konstitucines sampratas, tačiau gintis ir pulti yra tiktai pirma ir nebrandi politinė fazė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.