Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algirdas Endriukaitis. Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. birželio 19 d. 10:23

67     

    

Algirdas Endriukaitis. Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Dažnai Rusijos agresinės užmačios pristatomos kaip vienintelė ir išimtinai lemtingai veikianti Lietuvos valstybės griūtį. Tuo kartu pabrėžiama, kad mūsų politinis elitas veikia patikimai idealiai, tik agresyvi valstybė laisvai šienauja Lietuvos protus.

Galima iškart suprasti, kad tie mūsų piliečiai yra tiek istoriškai nesupratingi, kad iškart pasimeta ir kone stiepiasi į komunizmo saulės šalį. Konceptualus klausimas: kas tokiu atveju yra lietuvių galvose, jeigu į jas kažkas gali integruoti išvystyto socializmo idėją. Ir klausimas antras: ką veikia ir padaro mūsų civilizuotas politinis elitas, kuris atsakingas už piliečių valstybinį solidarumą, kad žmonės išmintingai tikėtų suverenitetu ir neužmirštų kruvinos okupacinės praeities?

Lietuvoje tyliai dingo tautinės mokyklos idėja, Kauno J. Jablonskio gimnazijoje viskas dėstoma angliškai, išmesta istorinė Lietuvių namų Vilniuje svajonė, nugenėtos lituanistikos ir Lietuvos istorijos studijos aukštosiose mokyklose, šventoje Lukiškių aikštėje įrengta šunų pasivaikščiojimo alėja vietoj 22 čia pakartų 1863 metų sukilėlių pagerbimo, Lietuvos prokurorai ir teisėjai legitimavo sovietinę okupaciją, Garliavos kraujas tapo valstybės paslaptimi, rašytojas M. Ivaškevičius, pasipriešinimo kovos pamfleto autorius, gauna nacionalinę premiją, CŽV kalėjimas Antaviliuose su dideliais doleriais tampa čiabūvių lobiu, V. Pociūno žūtis lieka tamsia naktimi, dviguba pilietybė, kaip pirmoji Lietuvos šimtmečio vizija, veda į moralinį ir teisinį chaosą, VSD produktyviai bendrauja su FSB, gyventojų mažėjimas kaip evakuacija, abejojama dėl valstybinės kalbos rašmenų pase rašymo, teikiami 6–7 milijonai eurų dovanų politinėms partijoms už neapmokestinamo politinio verslo organizavimą. indoktrinuojamas naujas tikėjimas – pramogų ir pasilinksmimų industrija veikianti kaip protų narkozė.

Mūsų politinis elitas nemato, neįvertina, net nenutuokia, kaip pasebėjęs Z. Bžežinskis, pasaulio tektoninių tikėjimo, kultūros ir politikos lūžių. Seimas mato ne lūžius ir idėjas, o postus, portfelius ir portfeliukus.

Arkivyskupas L. Bonazzi, Šventojo Sosto apaštalinis nuncijus Lietuvoje, apie Europą pasakęs: „...tai pavargusi visuomenė, kuri nori pasišalinti iš istorijos“.

Imantas Klaninis, latvių kompozitorius: „Kai mes atkūrėme savo nepriklausomybę, turėjome aiškų tikslą – vystytis patys, kurti savo šalį, ko istoriškai negalėjome daryti 50 metų.“

Popiežius Jonas Paulius II: „Net didžiausia Dievo bausmė būtų tik balzamas palyginti su tuo, kas ištiktų žmoniją, jei Rytų ir Vakarų materialistai užgrobtų Pasaulio Valdžią.“

Žanas-Pjer Ševenmanas: „ES savo likimą patikėjo autopilotui.“

Popiežius Pranciškus: „Socialinė ekonominė krizė ir dėl jos išaugęs skurdas kyla iš neoliberalizmo strategijų, kuris laiko pelną ir rinkos dėsnius absoliučiais parametrais, esančiais aukščiau žmonių ir tautų orumo.“

Povilas Gylys yra parašęs knygą „Lietuviai – tauta, kuriai nereikia valstybės?“

Arvydas Šliogeris pasakęs: „Buvau vienas iš tų kvailių, kurie steigė Liberalų partiją. Dabar aš taip ir sakau: buvau kvailys!“

Rimvydas Valatka: „Globali Lietuva – tas pats, kas sveikas širdininkas po trijų infarktų.“

„Naujasis Europos naratyvas“, aprobuotas ES institucijų: „Renesansą ir kosmopolitizmą laikome dviem kultūriniais idealais, kurie gyvybiškai svarbūs šiandienos ir rytdienos Europai.“

Taigi, Rusijos minkštosios galios yra niekis palyginti su mūsų politinio elito savanoriškomis minkštomis aktyviomis nacionalinės valstybės revizavimo vizijomis prarandant istorinę atmintį ir tampant markurtais, neturinčiais savigarbos ir išdidumo, kaip sakydavo suvalkiečiai, suvokia vienu kaklu be galvos ir šaukia „Kad Lietuvai būtų geriau!“ Patikėkite.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Labai       2019-06-24 11:50

taikliai Endriukaitis ivardino musu virsuneliu strateginius tikslus.Vargas Lietuvai su tokiais strtegais ir ju strateginem kryptim.

Kitas skaitytojas       2019-06-24 9:29

Suradau to kagebisto blogą, http://juliusmilaitis.blogspot.com/ bet k,ad ten pirma tema parašyta angliškai, o aš jau pensijinio amžiaus ir angliškai nebesuprantu. Gal galėtų kas pakomentuoti, kas ir apie ką ten rašoma? Ten yra tema apie Trečiąją Respubliką, bet juk tą idėją iškėlė gerbiamas Mūsų Širdžių prezidentas Paksas - kažkokia nesąmonė. Pakomentuokite, būkite geri.

skaitytojas       2019-06-24 8:24

neteigiu uz visus, bet man sitie komentarai idomesni uz agitacinius ir kitus Docio straipsnius.

Doleriuk,       2019-06-24 8:07

ar visi tie, kurie turguje pardavinėja knygas ir informaciją yra mano informatoriai, o pačio jau ne? Nesi nieko turguje pirkęs iš pijokėlių ar alkstančių žmonių rankų? Ir tuos varguolius vadini informatoriais, slaptų CK darbuotojų dokumentų ar jų kopijų ir šiaip informacijos platintojais? Jei, tarkim, drg. V.Nevedomskis nufyrino patrono ir jo pavaldinio, KGB viršininko, slaptus susirašinėjimo ar kurjeriavimo dokumentus ir dėl savo priklausomybinio poreikio rašaliukui juos brangiai pardavė kažkokiam amerikonui - tai jau irgi mano informatorius ir tokiu būdu, dėl kito žmogaus pirkinio, aš jau tapau kremlinu, ane? O pats kuo tampi, atseit, mane demaskuodamas, ką? Negalima buvo man Halės turguje nusipirkti Sovietijos fundamentoriaus(“Fundamentals of Soviet Law”, redaguotą draugo P.S.Romaškino), ane? Ir tai laikai pagrindu, kad aš jau kagebistas arba Nevedomskis, tiesa?? Tai ten CK visi turėjo tuos fundamentorius, nežinai ar tyčia apsimeti nežinančiu, kaip ir tie VU docentai, ką? Ar ne laikas pačiam desovietizuotis, ką manai? O ieškodamas KGB fūristo pats darai viešą nusikaltimą, nemanai?

Labai stipriai,       2019-06-24 7:40

anonimai be vardo, pavardės ir nick’o,  mane užkabinote ar pritrūko manipuliacinių žinių, Doleriuk? Gal pasiteirauk Zuokulos, ką toliau daryt? Arba Uspaskio, bet geriau Jurgio - patariu pačiam. Gal padės, gal patars, ką manai? O kas pačiam nepatinka “Baltijos problemose”(„Les Problèmes de la Baltique“)? Patartum lietuvaičiams neskaityt? Patari nesivelti į diskusijas, o tai ko veliesi? Ko balamutini prasčiokėlius? Manai, kad pačio manipuliacija, parengta KGB kursuose, veiksmingesnė ir “babuškos” su studenčiokais lengviau kibs? Pasigavai pavardę ir valkioji, o pats bevardis, ane? Kodėl man klijuoji Kremliaus akcentus, o pats iš kur, ko nepasakai siekiantiems Tiesos? Ko nieko neklijuoji VU Kolchozų plėtros docentėms, a? Savos, ane? Eks ES kolchoznicoms ko neklijuoji, bet kimbi į „Les Problèmes de la Baltique“. Kuo pačiam nepatinka Mažeikiai ar neišsilavinę žmonės - bemoksliai? Net S. Rachinštein’ą sugebėjai man priklijuoti. Ką dar Jurgio ar Kolchoznicos paliepimu priklijuosi? Kada pats ir pati savo pavardę mums čia paviešinsi, o ne tik laidą “Doleris prie dolerio”(($+$), ką? Kuo pačiam nepatinka Papa Borgia ar Twin Peaks? Lenki KGB samdomus fūristus prie to, kad užlėktų kely, ane? Nemanai, kad pats viešai darai nusikaltimą ir ragini pasikėsinti, ką, Doleriuk ar Mašinkos samdinuk be vardo ir pavardės?

➡2019-06-23 18:07        2019-06-24 4:15

Stipriai užkabinote, jei jau J. Milaitis į strbvaikius „paaukštino“.
2019 06 20 20:29, komentarą, tiksliau, repliką parašiau aš. O J. Milaitį pastebėjau dar prieš 10 metų „Bernardinuose“, kai po straipsniais atsirasdavo tuzinas visus ir viską dergiančių komentarų. Kabinėdavosi prie kiekvieno komentatoriaus, kuris ką nors prašydavo apie politiką ar istoriją, išvadindavo visus dezistais, jei komentaras neatitikdavo Kremliaus linijos (kaip ir dabar). Tiesa, tada dar nežinojau, kad jis yra kontoros „dispečeris“ ir pasirašinėja visu tuntu nick’u: Jules,, Jules Baugeureau, Dzeikas, Twin Peaks, Papa Borgia, Centro komitetas,  Joe ir Winnie, Migmalion ir t. t.

Kai internete radau bloga – julius milaitis blog (Migmalion) ir „Les Problèmes de la Baltique“ su kalnais prispausdintų tekstu, tapo aišku iš kur tas „produktyvumas“ ir, kad tai ne vieno kontoristo darbas. Tiesa, tekstai parašyti gana profesionaliai, bet su Kremliaus „akcentais“, t. y. skirti „fišingui“, kitaip tariant, mulkiams, kurie užkibtų ant kabliuko ir įsiveltų į diskusiją, o jau tada gali plauti smegenis kiek nori.

Akivaizdu, kad pats jis komentarų  nerašo, nes pagal kiekį tam neužtektų 24 val. paroje, jis, tiesiog, ima kontoros parengtus tekstus, dažniausiai apie istoriją, karą ar politinius veikėjus, juos karpo (copy paste), prideda savo kagėbistinės smarvės — „dezistai“, „bolševikai (former bolshevks – Dzeikas)“ „VU docentai“ ir tiražuoja po kiekvienu kiek įdomesniu straipsniu, įvairiuose portaluose. Kai niekas nekimba – diskutuoja pats su savimi, t. y. bando provokuoti ir, kaip rodo praktika, sekasi neblogai, net užsieniečiai pasikabina (bloge tekstai parengti anglų ir lietuvių kalbomis).

Šis nuo Mažeikių kilęs ir prasčioku prisistatantis kagėbistas pas gyrėsi, kad jo informatoriumi buvo net Vaclovas Nevedomskis, buvęs A. Brazausko CK darbuotojas, kai CK uždarė, šefas įdarbino jį Muitinės departamente viršininku, kai atleido tapo visiems gerai žinomo veikėjo Sergejaus Rachinšteino fiktyvių įmonių vadovu. Kai pastarajam buvo išduotas tarptautinis arešto orderis, V. Nevedomskis „staiga“ mirė kalėjimo ligoninėje. Apie S. Rachinšteino sąsajas su Kremliaus veikėjais buvo rašoma Latvijos žiniasklaidoje, kur jis kažkada gyveno.
($+$)

Stribvaiki,       2019-06-23 22:49

ar dar ilgai kagebizuosi čia mus? Dabar tokia mada užėjo, kai kagebistai ne kagebistus kagebizmu kaltina arba bolševikai ne bolševikus bolševizmu. Manai, kad geras kibimas pačiam čia bus? Kokiuose paskutiniuose KGB kursuose šito išmokai, Doleriuk? Prie Gorbio Neringoje su jaunais ir perspektyviais vyriokais ar dabar?

> 2019 06 20 20:29       2019-06-23 18:07

Tik dabar pastebėjote? Turbūt komentarų šioje svetainėje išvis neverta skaityti. Šiame puslapyje, pvz., 9/10 ,,komentarų” to paties juliaus milaičio, ,,diskutuojančio” paties su savimi dzeiko ir juleso vardais, t.p. ir anoniminių (to paties personažo). Net ir daugumą straipsnių galima rasti ir kituose šaltiniuose. Kadangi iš čia ,,apmokėtų ir propagandinių” komentarų niekas niekada tikrai nešalina, vadinasi, po laisvo portalo iškaba tikrai slepasi kagėbistų rojus. Vis dar skaitome - vadinasi, su tuo sutinkame ir tokią politiką remiame. Tai kas mes patys esame?

Tai nekark jų, Džeikai       2019-06-22 8:25

kam juos kari - tapk humanistu. Pačiam Lietuva per prasta - grįžk Amerikon. Ten pačio seniai visi pasiilgę.

Dzeikas       2019-06-22 6:28

Anonimui: ir vel prakolas - pamirsai pasakyti,kad “uztat Amerikoj negrus karia”

Be abejo, Džeikai,       2019-06-21 11:22

kad negaliu įsivaizduoti jūrinio pasaulio, ypač indėnų, suvarytų į getus, nes gyvenu Lietuvoje, o ne Amerike. Jūs absoliučiai teisus - mums tai nepasiekiami toliai. Čia nieko iš manęs nebūta - tik amerikoniška citata ir daugiau nieko. Bet, bet jei ir prasčiokai sužinotų Tiesą, sunku būtų juos valdyti, dezuoti ir engti. Įsivaizduok, jei kiekvienas juodadarbis arba dezuotas(hipnotizuotas) istorikas univerkėje galėtų prieiti prie tikros informacijos - kas tada būtų, kaip juos suvaldytum, a? Gautum, Džeikai, užleist jam savo vietą, o pats liktum be nieko - be kompo prie sudaužytos geldos su ištiesta ranka, o dabar ponas, kol runkeliai sėkmingai dezuojami - apgaudinėjami. Tshüß!

Dzeikas       2019-06-21 10:59

Julesai,
tavo rasliavele tinka rubriai “Kaip cholopai isivaizduoja Laisvaji pasauli”.
Ir juo maziau zino - tuo labiau isitikine savo teisumu.

Jules       2019-06-21 10:50

Sarai meluot negalima, ypač kai vasara eina ir be jos šalia neįmanoma prie jūros, kaip ir be vasaros vyno. Sarai ir Bušas nemelavo, nors vėliau ir dievagojosi, kad taip nesakė. “Sara, būk šiąnakt mano, būk vasaros vynu” ir pan. Tad geriau pasiklausome labai fainos ir vasariškos Andy Borg dainuškos apie Sarą, vasarą ir vyną: https://www.youtube.com/watch?v=oOF7yNoJBYE

"Sarah,       2019-06-21 10:36

if the American people ever find out what we have done, they would chase us down the street and lynch us”. That was a famous 1992 quote by George Herbert Walker Bush to Sarah McLendon, a Texas journalist who Bush had known for years and who was the Grand Dame of the White House press corps at the time. Žinoma, pasakius Tiesą, vėliau tenka jos kratytis ir drastiškai paneiginėti, kad nebūtum nubaustas ar išmestas iš prezidentų ar nuo asmeninės gerovės lovio pastumtas, ar iš darbo išmestas su Vilko bilietu visam likusiam gyvenimui, kaip Lietuvoje. Šiaip, žinai, pone Džeikai, lietuviai labai imlūs svetimoms kalboms. Lengvai įvaldo ir greit pradeda kalbėti beveik be akcento, o man akcentas yra gražu. Ateity Europos tautų bendravimo kalba, deja, nebebus Anglų kalba. O bus vokiečių arba prancūzų kalba, arba abi. Manyčiau, kad čia, mane nuolat atakuojantys, dezuojantys ir demaskuojantys pseudo patriotai-juozaitininkai tikrai gerai moka Anglų kalbą kaip ir Juozaičio žmonelė - didi Lietuvos gerbėja ir patriotė, be jokios abejonės.

Dzeikas       2019-06-21 9:58

Julesui:
saltiniu neteiksiu, nes patriotai angliskai retas kerta.Uztat rusiskai daugumas puikiai arba gerai.
Stai cia https://youtu.be/tO2hsOjK1R0 buves JAV kariskis jums suprantama kalba desto kam ir kada Amerika padeda ir KODEL ji tai daro. Kalba eina daugiausia apie Ukraina, bet uzsimenama ir apie Lietuva.
O ne cituot is rusisku saltiniu ka ten pasake Bushas zmonai miegamajame ar virtuveje steika kramtydamas.

stasys        2019-06-21 9:31

Geras str. Vidas Rachlevičius. Paradas baigėsi, paradas tęsiasi. Kur jis veda? .Dėka tokiu kaip autorius mes vis dar murkdomės dirbtinėse jų fobijosę . o v.Europa susidūrusį su kur kas įdomesniu reiškiniu - problema .Taip Lietuva dėka savo provincialumo tolokai nuo tu “gripo simptomu” , bet tik todėl kad ta dirva nėra tiek išpurenta tam reiškiniui sudaiginti .

Liberoidai        2019-06-21 6:40

ir Kubiliaus politikos draugeliai ir draugelės, dirbantys ir politikuojantys lddp-istų naudai, kriminalizavę Tiesą, pavertė ją iškrypėle. O, laikai atėjo - pasakytų Gorbis. LR seimūnai sumodernino LTSR Konstitucijos 6 straipsnį ir keletą BK straipsnių. Kontrrevoliuciją, antitarybine veiklą, agitaciją ir propagandą pavertė kuo? Greit bandys nabagai net Žečpospolitą atkurt, Liublino uniją, kad tik babkėmis nenustotų lyti. Kokia gali būti unija nykštuko su milžinu? Mes tiesiog galutinai ištirpsime slavų jūroje - mūsų nebeliks, nes nėr kam pakartoti Brest-Litovsko taikos. Vilniuje darbe priversti ruskai kalbėti, o “Litva svobodna”, ane, kai sostinėje reik ruskai kalbėt? Nebėr vyskupo Pranciškaus Karevičiaus, kuris kadais įtikino P. Hindenburgą su Ludendorfu, kad mes visgi verti valstybės ir ją gavome Brest-Litovsko taikoje. TV ir radijo dezistai visai užmiršo šio vyskupo nuopelnus Lietuvai, o tai docentai su mamyčiukais studenčiokais mano, kad mes vieni patys ką tai atkūrėme. Anksčiau buvome “Liaudies priešais, antisoviečina”, o dabar liberalai mus pavertė kuo? Neapykantos kurstytojais, neigiančiais ideologiją ar ką ten tokio dar, kuriuos reikia izoliuoti, neutralizuoti, o jei ką ir likviduoti, kaip čia siūlo vienas toks neosovietinis “šustriakas”, Doleriuku pasivadinęs? Matyt vadovauja slaptų fūristų grupuotei, kuri likviduoja keliuose kitamanius, tiesa? Viso labo tai buvo tik neišsilavinusio mažaraščio nuomonė, ne daugiau.

šiaip tai Radžvilas jau pasisakė       2019-06-21 0:16
Ko Jūs        2019-06-20 23:49

nuolat kišate čia tą Juozaitį, kurio pagrindinis uždavinys, kaip mano Halės turgaus prekeiviai, galutinai sudrapalinti nacionalines, patriotines jėgas, ne daugiau. Neutralizuoti jas - išfutbolinti iš Lietuvos.

Marijonas       2019-06-20 23:01

Autorius daug ką teisingai paliečia. Bet tekste jaučiasi didžiapatriotinis aplombas. O tai rodo kad nėra pastangų pažvelgti giliau. Galėčiau pabandyti paaiškinti, bet komentaras nėra tinkama forma ir antra, komentarai nieko nekeičia.

to Kodėl       2019-06-20 22:03

Radžvilas nenutilo, Radžvilas uoliai skrebena dar vieną traktatą, koks blogas Juozaitis ir koks įžvalgus, teisingas ir toliaregis jo neparėmęs Radžvilas.
Beje, apie tai jis rašysiąs visą likusį savo gyvenimą ir tas rašinių ciklas vadinsis “Ne, jokiu būdu tai ne Radžvilo ir ne istorinė ir ne klaida”...
Liūdna.

kas čia daros?       2019-06-20 21:55

toks ryškus kgb-stinis kai kurių komentarų braižas, kad net sukrečia: kodėl jie taip bijo TIESOS ir portalo Tiesos.lt?
štai kad ir komentatorius “Sveikinu, savo pasiekėte!”, vaizduojantis susirūpinimą ir atjautą visus išvadindamas… iškrypėliais ir degeneratais

Sveikinu, savo pasiekėte!       2019-06-20 20:29

Iškrypėlių ir degeneratų balius, o ne svetainė!

dar daugiau       2019-06-20 18:14

Niekšas ir išdavikas Pilsudskis jau padarytas vos ne Lietuvos didvyriu. Tai dar gal ir Dzeržinskį tuoj garbinti pradėsime?

Karabasas       2019-06-20 14:02

  Parazitų naikinimas nereiškia bendravimo su jais.
Tik toks kontaktas. Citatas renku naudodamas apsaugines pirštines. Pasišlykštėdamas.

stasys        2019-06-20 13:38

..tada necituokite ir būkite tvirtas savo apsisprendime . smile

Karabasas       2019-06-20 13:19

  Su keturkojais nebendraujam…

stasys        2019-06-20 12:42

karabasui .. Jus gal pirmiau prijaukinkit ..o paskui patalus ruoškit . Matyt perkaitote Daukanto a.

Patriotizmas svarbiausias        2019-06-20 12:33

tikriems nacionalistams ir populistams, bet ne Europos drapalintojams. Apsišaukėliai demokratai ją niekiną. Na, ir ne apsišaukėlei Juozaičio chėbrytei, kurios tikslas, manyčiau, yra ir toliau drapalinti patriotines ir nacionalines jėgas. Patriotism is central to nationalist and populist movements. Globalism is alien to them. We believe in De Gaulle’s Europe of nation-states “from the Atlantic to the Urals,” not in the abstract Europe of A.Kubilius with Auštrevičius and Raselė, and surely not in the Brussels bureaucracy of today. The nation, the patria, is the largest entity to which one can give loyalty and love.

Na, laba diena, Stasy!       2019-06-20 12:15

Negyvena skolon? Pirmąkart girdžiu.

Jules       2019-06-20 12:13

Aha, Džeikai, normali kompanija tikrai davė į liulį ir pasidalijo Europą, ją okupuodama ir pavergdama - Jūs teisus. Gaučiau į liulį, be jokios abejonės, ir dar cypės gan nemažai pridėtų nmagaryčių. O šiaip, gal pirma reiktų išsiaiškinti, ką jūs laikote įrodymu, faktu, argumentu, dedukcija, logika ir t.t. Mes ne vaikų darželyje, kad reiktų su pirštu parodyt. Esat kietas vyras, galit ir pats susiieškoti, kai esat užvestas ant kelio. Pasaulio istorija mena, kad dažnai įrodymai ir sufabrikuoti įkalčiai bliūkšta amžių bėgyje. Na, o citavau aš Bušo vyresniojo pokalbį su Sara, pakartoju: “George Herbert Walker Bush said : “Sarah, if the American people ever find out what we have done, they would chase us down the street and lynch us”. Istorijos kelyje buvę įrodymai dažnai pasirodo, besą klastotėmis, kad būtų galima paslėpti arba pateisinti savo nusikaltimus runkelių akivaizdoje, nežinai?

Karabasas       2019-06-20 12:11

Algirdas Endriukaitis rašo:

...šventoje Lukiškių aikštėje įrengta šunų pasivaikščiojimo alėja vietoj 22 čia pakartų 1863 metų sukilėlių pagerbimo,


“stasys” iš savo pasivaikščiojimo alėjos mato:


ar matėte išgražėjusia Lietuvą ir tuos patenkintus jos piliečiu veidus permainomis gatvėse ? spėju nematėte .. gal buvote užimtas kreidelėmis ir ta pareiga kiekviena MĖNESĮ tupinėti Daukanto a.

 

Karabasas       2019-06-20 11:24

“stasys” pasigyrė:

-(..bet kol kas budri akis staselio – kontorinio stebi kad tie naujai –seni iškepti politikai rinktųsi atsakingai su kuo eiti obuoliauti .)


  Siūlau redakcijai įsteigti akylaus stebėtojo etatą. Sukalti erdvią būdą, minkštai iškloti, pasirūpinti šunų ėdalu.
  Geresnį sargą vargu bau, rasite…

Al. stasiui       2019-06-20 11:11

Jei žmones, siekiančius teisingumo ir tiesos, laikai dykaduoniais, tai kuo laikai kunigus, maldininkus, filosofus, žmogaus teisių gynėjus ?

Dzeikas       2019-06-20 10:56

PS.
Julesai,
as atsakau uz SAVO pateiktas citatas ir faktus. Jeigu jus cituojate Busha jaunesnyji tai pats ir pateikite is kur toji citata. Man tai visiskai neidomu jusu sikaliojimus rankioti.Ir kodel tureciau?
Klounas.

Dzeikas       2019-06-20 10:51

Julesai,
taigi Forestolas galus atidave gerokai pries Lietuvos istojima i NATO. Jus nieko nepripainiojote?
O del jusu “demaskavimu” tai reiktu kaip tai IRODYMUS pateikti, o ne seilemis taskytis ir rekti. Lietuvojtai gal ir irodymas, bet normalioj kompanijoj gautumet i liuli ir spyriu zemiau nugaros butumete ismestas is kompanijos.

stasys        2019-06-20 10:18

Skolon Lietuva negyvena , buvo ir čia tokiu kuriems struktūriniai Europos fondai atrodė darmai metami pinigai į balą , bet ar matėte išgražėjusia Lietuvą ir tuos patenkintus jos piliečiu veidus permainomis gatvėse ? spėju nematėte .. gal buvote užimtas kreidelėmis ir ta pareiga kiekviena MĖNESĮ tupinėti Daukanto a. o gal verkšlenote kaip ta ponia Regina ..išsiilgusi Prezidento Lukašenkos Lietuvai . Tikra atsakymą žinote tik pats ..beje kaip nustatėte kad ten konkrečiai vokiečiu pinigai . ? Baltieji putino laisvės konvojai į Lietuva pavydžiu neriedėjo ..o Lietuva nepasirašinėja jokiu sutarčių su Lenkija politiniais sumetimais prieš vokiečius . Aišku visko gali būti kad ateityje tokiu KAIP A.Juozaitis pagalba tos Vokietijos prorusiškos partijos ir čia ras rimtu užtarėju ..bet kol kas budri akis staselio – kontorinio stebi kad tie naujai –seni iškepti politikai rinktųsi atsakingai su kuo eiti obuoliauti .

Iš kokių pinigų,       2019-06-20 9:56

jei Lietuva pati savęs neišsilaiko, o gyvena iš skolintų pinigų arba iš Vakarų Europos pašalpos, tiksliau, Vokietijos, o strategine partnere renkasi kažin kodėl Lenkiją, kuri babkių “nachaliavai” neduoda, kaip vokiečiai. Ima babkes ir dar keikia - kariauja su kryžiuočiais ir nori atnaujinti uniją su Lenkija - Seimas vėl rengia kažkokią išdavikišką deklaraciją ar rezoliuciją ta proga. Tad ar rinkėjai galvoja, ką renka, ar jiems patinka rinkti politinės mafijos atstovus? Tad kaip čia yra iš tikro? Lietuva gyvena skolon ir iš tos skolos dar pas mus susiformuoja milijonierių klasė - dyvų dyvai, tikrai, kai ubagyne yra milijonierių visokių okupacijų ir unijų dėka.

Regina       2019-06-20 9:18

Dėkoju Autoriui, visada džiaugiuosi, kai randu ant vieno lapo surašytas, ir pirštu parodytas visas klaidas. Labai gerai. Bet kas iš to? Mokinius tai priverčiame peržiūrėti, išsinagrinėti ir ištaisyti savo klaidas. O kaip su tuo “politiniu elitu”? Jie ir akli, ir kurti, ir priedo - nebyliai. Kažkodėl jų geras tonas - nereaguoti. Kad ir Deimantės istorija -  per tiek metų nė vienas iš tų, į kuriuos kreipėsi N.Sadūnaitė “nematė, negirdėjo”. O kur kiti? Juk kiekvienas, kuris nors kartą, padėjęs ranką ant Konstitucijos yra prisiekęs, yra atsakingas už tai ir už visus kitus neteisingus, nesąžiningus dalykus, daromus Lietuvos Respublikos vardu. Kiekvienas, davęs priesaiką, turi neužsimiršti, kad tą teisę jums suteikė Lietuvos žmonės, tame tarpe ir pinigais, iš kurių jūs gyvenate. Ne Jūsų koalicijoms, kalboms apie pensijas, rietenoms ir kt, o konkretiems darbams, kaip prisiekėte “...visiems lygiai vienodai teisingas”.
Kaip suprantu, patys jie n e p a s i k e i s.

Jules       2019-06-20 9:15

Kaip didžio čia Amerikos geopolitikos specialisto ir žinovo pagal nuorodas pono Džeiko norėčiau paklausti dėl jo pačio smegenų treniruotės, kada, kam ir kur šitaip kartą pasakė ar nepasakė Amerikos prezidentas George H.W. Bush: “If the people were to ever find out what we have done, we would be chased down the streets and lynched.” Avansu dėkoju už nuoširdų būsimą atsakymą be jokių deziukų ir gudragalviavimų.

O kam       2019-06-20 8:57

Stasiuks pataikauja? Seimo Jurgiui, atspėjom?

stasys        2019-06-20 8:14

Autorius pataikauja masėms klausdamas cit.“ Konceptualus klausimas: kas tokiu atveju yra lietuvių galvose, jeigu į jas kažkas gali integruoti išvystyto socializmo idėją“ ..mielas žmogau esate tos kartos žmogus kuri didžiąją dalį savo gyvenimo bandė surasti pusiausvyrą ir išgyventi ano ‚išvystyto‘ socializmo sąlygomis ...todėl klausti reikia visai kitko , kiek dar gajūs seni stereotipai tai socialinei pusiausvyrai palaikyti šiandiena ? Valstybė privalo duoti bet rūpintis kaip mažu vaiku vargiai . Tamstos pabroliai zigmučiai ir KO ta temą labai plačiai išnaudoja . Atsakant į antra klausimą nuveikta daug per labai trumpa laiką . Negaliu neigti to fakto kad padėjo ir tos caro putino ambicijos nes atsirado realus pagrindas susiimti visiems ir pasirūpinti valstybe . Jei kiek pakapstyti Lietuvos praeityje .. visos iki to buvusios (tiek ekonominės) iniciatyvos to politinio civilizuoto elito atsimušdavo kaip žirniai į siena ir valdžion (SeimaN)  papuldavo dykaduoniai su Drąsos partija , o šiais metais nei vieno „gelbėtojo“ ..ir tai faktas .

Kodėl nutilo       2019-06-20 7:55

V.Radžvilas?

Jules       2019-06-20 6:10

Džeikai, aš niekada dviračio neišradinėju. Kam išradinėti, jei jis seniai išrastas ir Tiesa viešai pasakyta ir patvirtinta ilgais kalėjimų metais tų žmonių, kas ją sakė - išdrįso pasakyti. Tebūnie tai “pliatkai”, nes Jūsų tokia nuomonė ir aš tai priimu, kaip jūsų nuomonę - “pliatkai”. Na, o jei rimtai, tai buvo ne mano nuomonė, o citata žmogaus, kuris tuos reikalus geriau išmano ir yra buvęs arti aukščiausios JAV valdžios, taigi. Kaip sužinoti, kas taip mano ir kalba, patarčiau, gal pradėkite nuo James Forrestal (The Forrestal Diaries), nuo Pirmojo JAV Gynybos sekretoriaus palikimo žmonijai, jos istorijai ir taip žingsnis po žingsnio prieisite ir prie mano čia pateiktos citatos autoriaus. Ir, žinoma, neužmirškite ir mano nuolatinio čia demaskuotojo ir troliuko Doleriuko čia paminėto Joe ir Winnie dueto, be jokios abejonės. Jie, kaip du garsiausi XX amžiaus geopolitikos konspiratorių samdiniai, gi dalijosi Europą realiai, o ne mes, tiesa? Forrestal ir Kennedy pateikia aiškius atsakymus į svarbiausius XX amžiaus klausimus “Kada kodėl taps todėl?”

Al.       2019-06-20 0:50

Mūsų rezervistinė aukštuomenė kuo garsiau rėkia ,,rusai puola” - kad tik niekas nepagalvotų, kad jie tai tie užslaptinti šimtui metų.Ir, rusų puolimą paversdami buitiniu anekdotu, nukreipia dėmesį nuo vykstančios reokupacijos. Vietoj išstumtų lietuvių, atvežami slavai - kaip ir buvo reikalavus Uspaskicho Darbdavių federacija.

to Taip jau atsitiko, kad        2019-06-19 20:40

na Dostojevskis paaugliams tai gal ne pats geriausias skaitymas, cia cia ne mano reikalas. del nusistatymo pries rusus, nereiketu suplakti geopolitikos, kur jie tikrai niekada nebus musu draugai, ir kulturos, nors visu valstybiu kultura yra naudojama kaip minkstoji galia, kaip ir sportas, mokslo pasiekimai ir pan

Taip jau atsitiko,kad       2019-06-19 19:55

teko kartu užeiti su sūnumi į biblioteką ir jis rinkosi vasaros paskaitymams knygas.Tarp kitų pasiūliau ką nors iš rusų klasikos,Dostojevskio ...ką tu,sako,baik tu ...Sakau ,kad jūs ,vaikai,labai nuteikti prieš rusus.Žinoma,atsakė paauglys.

Iš gyvenimo išeliminuojami       2019-06-19 19:52

sielos poreikiai.

Taip, taip J. Milaiti       2019-06-19 19:39
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dzeikas       2019-06-19 19:13

Julesai, dviracio neisradai. Tai vadinasi pliatkai. O gal net samoningas melas.

viskas lyg ir taip, bet...       2019-06-19 19:08

rusai vis delto tikrai yra pavojingi ir to neigti nereikia, net jeigu ir straipsnis is esmes yra teisingas. tik tiek

to Jooooooo...       2019-06-19 18:00

Ką rūkai ar geri kaip Jurgis? Gal “Vodka Kremlin Gold” ir įperki ar Jurgis nuperka?

Joooooo....        2019-06-19 17:39

Julius Milaitis klausia Milaičio Juliaus, o Milaitis Julius atsako Juliui Milaičiui!

> 15:51       2019-06-19 17:19

Taigi, Julesai, atsakyk, kai Julesas klausia!!!

Jules       2019-06-19 17:18

Pone Džeikai, kartais nebūtina - tegu docentai pasimankština kartu su raselėmis ir iročkomis, smegenines pakrapšto ir patys susižino, kas taip mano, kaip ten parašyta. Aš tik pacitavau, bet šįkart nesakysiu kokį geopolitikos ir pasaulio, ypač Europos, istorijos žinovą, kuriam visi archyvai atviri Amerike. Prašom dovanoti, bet kol kas nepasakysiu.

Raigerdas        2019-06-19 16:52

O dabar, kas vyksta su mūsų Konstitucija. Ji parašyta taip, kad sukurti daugybę valdžių, ir tokiu būdu inicijuoti naujų valstybinių kunigaikštysčių atsiradimą ir kovą tarp jų. Jūs esate garbingas žmogus, signataras, bet kodėl jūs nesuvokiate, kad tas pastovus MINISTRŲ KEITIMAS, nauji Seimo rinkimai, Prezidento rinkimai su naujos vyriausybės atėjimu, padaro šitą valstybę nevaldomą? Ji yra sukurta tam, kad atskiros įtakingos grupės kariautų tarpusavyje, dalintųsi grobį tarpusavyje, kariautų, kaip kariauja nusikalstamos gaujos. Šita valstybė yra laikinas darinys, nes pati Konstitucija buvo sukurta kaip laikinas dalykas. VYDŪNAS valstybę aprašė kaip gyvą organizmą. Ar yra nors vienas POLITIKAS, kuris galėtų tai paneigti, sukritikuoti ir pasiūlyti geresnę koncepciją? Ne, tokių nėra. Tai ir darykite tada taip, kaip tai pasakė VYDŪNAS. Bet ne, šitie egoizmo apsėsti politikai, dviračio išradinėtojai darys savo, nes jų egoizmo apsemtas protas jiems diktuoja elgtis taip, lyg jie būtų tie genijai-karvedžiai, nors iš  tikrųjų jie verti tik pajuokos. Gerbiamas Algirdai Andriukaiti, jūs daug esate padaręs Lietuvai, tai imkitės dar ir šitos misijos - sutvarkyti Lietuvos valdymą, o tiksliau Lietuvos valdymą padaryti efektyviu. Ir tada problemos bus sprendžiamos, o ne aimanuojama dėl valdžių pastovaus nenoro, kažką tai daryti su šia problema, nes spręsti nėra kada, kadangi reikia oponentui į ratus prikišti kuo daugiau pagalių, kad jis net nepajudėtų, o tada galima bus ateiti patiems į valdžią. Beprotystė, bet mūsų politikams tai yra kasdienybė ir labai “svarbus” darbas. Reikia gi pasirodyti, kad kąžką tai veiki.

Irena       2019-06-19 16:47

Teisingiau nepasakysi.Rekdami “rusas puola”, isivaizduoja, kad lietuviai jau visai prarado proteli ir nemato, kas po tuo “rusas puola” slepiasi.Gaila tik jaunimo.Tiems (bent jau daugumai) iteigta, kad jeigu ne rusai, tai mes vartytumemes piniguose (nes dabar visi laime mato TIK piniguose!) ir butumem labai laimingi.Nebusim laimingi ir turtingi, jeigu nepradesim galvoti ir matyti, kad musu “elitui” yra svarbu TIK jie patys.O ta Lietuva, o tie lietuviai…O kas jie tokie yra?“Elitui” mes esame tik vergai, kuriais jie naudojasi, kai jiems to reikia.Sekmes p.Endriukaiciui.

Raigerdas        2019-06-19 16:00

Kol lietuviai, kaip turguje, ginčijasi dėl to, kas svarbiau kiaušinis ar višta, Rusija ramiai tvarko baltarusius. Kai baltarusius patvarkys, tada ir lietuviai gaus įvairių rūšių galias. Rusija tapo lankstesnė pasivagiant teritorijas ir pakeitė taktiką, kurią kaimynai sugeba suvokti tik po to, kai tos teritorijos jau nebėra. Gruzija buvo užpulta būtent tuo metu, kai Amerika pradėjo karą su Iraku. Ukrainos Krymas buvo pavogtas būtent tuo metu, kai pasaulis dar nesuprato, kas tas Maidanas ir kas vyksta Ukrainoje. Baltarusijoje visai tyliai viskas vyksta. Iš pradžių kariniai mokymai, po kurių lieka Rusijos kariniai daliniai, toliau bus sujungti pinigai, kurie įtakos visą ekonomiką ir Baltarusijos priklausomybę nuo Rusijos. Kur bus spausdinami pinigai? Rusijoje. To užtenka, kad valstybė taptų priklausoma. O mūsų apsvaigę nuo valdžios politikai ir toliau riesis tarpusavyje. Rusijoje kantriai lauks, kol Lietuvoje vienas pradės ėsti kitą, ir taip plėsis ir augs grupiniai interesai, kur galima bus išnaudoti vieną pusę prieš kitą. Kodėl Rusijoje yra kurstomi žmonės prieš Ameriką? Kodėl Amerikos reikia nekęsti? Todėl, kad Amerika neleidžia, ar bent jau stabdo Rusiją, užgrobiant svetimas teritorijas iš kaimynų. Ir nors Algirdas Endriukaitis yra gerbiamas žmogus, bet ir jis niekaip nepajėgia atskirti veidmainio nuo doro žmogaus. Štai jis cituoja Rimvydą Valatką:„Globali Lietuva – tas pats, kas sveikas širdininkas po trijų infarktų.“ Na ir kas? Kas man iš to, kad Globali Lietuva yra tas sveikas (įdomu, kaip tai įmanoma) širdininkas su 3 ar 5 infarktais? Kam jūs cituojate šito žmogaus naratyvus, kuris sovietmečiu pasižymėjo ditirambais Leonido Brežnevo literatūriniams “šedevrams”? Jūs įsivaiduojate, kad pasikeitus valdžiai, pasikeitė ir R.Valatkos vidus? Ir iš veidmainių jis tapo doru žmogumi? O kodėl to jo dorumo niekaip nematyti? Jis paprasčiausiai nusiėmė kaukę ir parodė, kad būtent fašistinis mąstymo būdas jam yra kur kas artimesnis, nei komunistinis. Todėl jūs niekaip nesulaikysite Rimvydo Valatkos nuo to nenumaldomo noro surasti priešą ir jį pulti ar pakenkti jam bet kokia kaina. Paprasčiausiai Valatka negali egzistuoti be išgalvotų priešų. Jis visur pabrėžia, kad jo priešas neturi tokio sveiko proto, kokį turi Rimvydas Valatka, nors apie tą sveiką protą jis neturi net žalio supratimo. Yrimas vyksta pačioje Lietuvoje dėl Konstitucijoje sukurtų daugybės valdžių. Vieningos valdymo sistemos nebuvimas, ir šizofreniškas valdžios išskaidymas į daugelį kunigaikštysčių, kad parodyti pasauliui, kad mes esame demokratiška šalis (komunistai taip pat šitą demonstravo), kainuos Lietuvai, kaip vieningam organizmui, nors šito ir nenorima pripažinti, vėžinių ląstelių atsiradimu. Tokios užuomazgos jau yra, bet nėra gydytojo, ir nėra chirurgo. Ir nėra net kam diagnozės nustatyti. Diagnozę nustatinėja visokie konservatorių troliai stasiai. Šundaktarių pilna Lietuvoje, nes gydytojai Lietuvai nereikalingi, jie tik trukdo atlikti savo darbą šundaktariams. Rusijai belieka tik nesikišti ir leisti ramiai užbaigti savo darbą šundaktariams.

Dzeikas       2019-06-19 15:51

Julesai, ta angliska uzrasa pats sukurei?
Ar pacitavai is kazkur perskaites? Jei skaitei - reik nurodyti saltini. Tada bus aisku, ar tai pasake kazkas is JAV valdzios pareigunu(jei taip kuris Vardenis Pavardenis), ar koks “The Sun” colomnistas (a la Valatka) issireiske.
O be viso sito tai propogandine TASSo deza kokia madoj buvo dar iki troliu fabriku.

tiek       2019-06-19 15:01

tiesiog “deimančiukai” - Lietuvos griovėjų darbeliai “vardan tos…” .Naudingas,pažintinis ,daug minčių keliantis gerb.signataro straipsnis.

Ką čia pats       2019-06-19 14:13

parašei, į tai net pats konservatorių Mažylis neįkertą, todėl pasirinko gerą algą ES parlamente nei Tiesos sakymą ir Velnio gėdijimą. Na, o apie VU docentus išvis nėr ko kalbėti, kol studentai mamyčiukų kinkadrebiai. Tie ekspertai,eu - vienas iš jų triukų runkeliokams ir logiškai nemąstantiems Lietuvos skaitytojams. Diletantai seniai žino, kad Putinas Kisindžerio statytinis. Be Rokio dar yra Ročis. Norėtume info iš Jūsų pusės ir apie jį.

Arba dar vienas „skirtumas"       2019-06-19 14:00

JAV prezidento B. Obamos tėvas –  Barack Husseinn Obama, musulmonas, domėjosi komunkomunizmu. Stanley Ann Dunham – obamos motina. Tėvai susitiko Havajų universitete, studijuodami rusų kalbą 1960 m. susituokė 1961 vasario 2 d. išsiskyrė 1964 m. nors kartu negyveno kai Barakui buvo 2 m.  antrą kartą ištekėjo už indoneziečio musulmono Lolo Soetoro. 1967 m. persikelia gyventi į Indoneziją pas patėvį. Lolo įsisūnijo Baraką  ir gavo naują vardą - Barry Soetoro. Tapo Indonezijos piliečiu – tikėjimas – islamas. Kada ir kaip jis vėl tapo Obama ir atsisakė Idonezijos pilietybės duomenų nėra. 1971 m. motina jį išsiuntė gyventi į Havajus pas savo tėvus. Seneliai – JAV komunistai.  Savo dukterį siuntė mokytis į Mercer Island high school netoli Sietlo, nes mokyklai vadovavo komunistas. Frank Marshal Davis – žurnalistas, poetas ir komunistas, kurį sekė FTB, tampa jo lyderiu, obama lanko socialistų konferencijas, domisi marksizmu. Įstoja į Occidental collegue kaip užsienio studentas iš Indonezijos, aktyviai bendrauja su pakistaniečiais. Su Wahid Hamid 1981 m. lankosi Pakistane. Po 2 metų persikelia į Kolumbijos universitetą. Vėliau į Harvardo universitetą, kur apsigina laipsni J.D. po to persikelia į Čikagą ir tampa advokatu. Vėliau įstoja į „Democratic socialists of america“ partiją. Prisijungia prie „Arab American Action Network“, kurie palaiko palestiniečius. Turi kontaktu su PLO patarėju Edwar Said. 2004 per AAAN balių, pasako tostą už prof. buvusi PLO atstovą spaudai Rashid Khalidi. Smerkia Izraelį, per rinkimų kampaniją gauna paramos iš palestiniečių.

O kuo skiriasi Rusija nuo JAV (3)       2019-06-19 13:57

Iš „ekspertai.eu“

Banko biuras buvo namas nr. 1 Karlo Markso aikštėje. Oficialiai jis ėmė veikti 1973 m. gegužę. Iš pradžių pasiūliau ambasadoriui Anatolijui Dobryninui, kad paskirtume banko skyriaus vadovu Džeimsą Bilingtoną. Džeimsas buvo Rusijos specialistas, laisvai kalbėjęs rusiškai, tuo metu dirbęs Chase patarėju Sovietų Sąjungos klausimais (vėliau jis užėmė Kongreso bibliotekos vadovo postą).
Banko skyriaus gala priėmimas Metropol viešbutyje turėjo didžiulį pasisekimą. Pakvietėme visus komunistų funkcionierius Maskvoje; jų buvo pilna kaip skėrių, o vos per keletą minučių stalas, padengtas iš užsienio importuotomis gėrybėmis, buvo visiškai švarus, neliko nė lašo skysčio vyno ir degtinės buteliuose. Netrukus sovietai davė leidimą Maskvoje atidaryti City Bank ir kai kurių kitų amerikiečių bankų atstovybes Maskvoje.
Nors sovietinė rinka niekada nebuvo svarbi nė vienam iš mūsų bankų, nereikia neigia simbolinės reikšmės, kad Rokfelerio bankas Chase tapo pirmąja finansine JAV institucija Sovietų Sąjungoje.
Į Maskvą atvykdavau beveik kasmet visą 8-ąjį dešimtmetį: į Dartmuto susitikimus arba banko reikalais. Pagrindinis asmuo, per kurį buvo vykdomi mano ryšiai su vyriausybe, buvo Aleksejus Kosyginas, viena svarbiausių politinių figūrų. Kosyginas dalyvavo perversme, kurio metu 1964 m. buvo nuverstas Nikita Chruščiovas. Kosyginas, aukštas liesas žmogus su liūdnu veidu, buvo talentingas vadybininkas, daręs stebuklus su prasta sovietų ekonomika. Mūsų susitikimo metu jis buvo pralaimėjęs kovą dėl valdžios Kremliuje komunistų partijos vadovui Leonidui Brežnevui, jį paskyrė premjeru.
Mano pokalbis su Chruščiovu buvo apie mūsų ideologijos ir filosofijos vertybes, o mano pokalbiai su Kosyginu visada būdavo pragmatiški, dalykiški.
Sovietai norėjo tapti tarptautine ekonomine valstybe, bet negalėjo be visiškai konvertuojamos valiutos, tai buvo neįmanoma, kol jie laikėsi marksistinės dogmos ir represyvios autoritarinės tvarkos visuomenėje.

https://books.google.lt/booksid=R84xS9eEgsAC&pg=PT194&lpg=PT194&dq=rockefeller+engaging+the+soviets&source=bl&ots=6PUKPp7E6C&sig=bF5HDXCMfJPDPnvblRZG34GRB_M&hl=lt&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q&f;=false

O kuo skiriasi Rusija nuo JAV (2)       2019-06-19 13:54

Iš „ekspertai.eu“

Amerikiečių ir sovietų diplomatai derėdavosi dėl gynybos išlaidų ir priešraketinių sistemų, o Dartmuto susitikimai Maskvoje ir Vašingtoje imti vertinti kaip rimtas forumas, kuris galėjo padėti sukurti geresnį dialogą. Iš amerikiečių dalyvių sąrašo dingo garsenybės, juos pakeitė sovietinių reikalų specialistai Džeimsas Bilingtonas (James H. Billington), Ričardas Gardneris (Richard N. Gardner), mokslininkai Polis Dotis (Polly Dotty) iš Harvardo ir Haroldas Egnjus (Harold Agnew) iš Los Alamoso laboratorijos, verslininkai, kurių kompanijos turėjo interesų Sovietų Sąjungoje, tokie kaip generolas Džeimsas Gevinas (James Gavin) iš Arthur D. Little, G. Viljamas Mileris (G. William Miller) iš Tectron, senatoriai Frenkas Čerčas (Frank Church), Markas Hetfildas (Mark Hatfield), Hju Skotas (Hugh Scott), Čarlzas Makas Metajasas (Carles Mac Mathias).
Panašūs pokyčiai įvyko ir sovietų pusėje. Vietinės rusų įžymybės ir literatūros pasaulio garsenybės buvo pakeistos Aukščiausiosios Tarybos nariais, aukšto lygio valstybės tarnautojais, žinomais mokslininkais, tyrusiais Europą, Šiaurės Ameriką ir Artimuosius Rytus, taip pat į atsargą išėjusiais kariškiais. 1970-aisiais pagrindinis asmuo sovietų grupėje buvo Georgijus Arbatovas, vadovavęs Sovietų Sąjungos Mokslų akademijos JAV ir Kanados institutui.
Susitikime Kijeve 1971 m. vasarą paprašiau Georgijaus Arbatovo su manimi pasivaikščioti. Pasiūlau, kad pradėtume kiekvieną konferenciją nuo trumpo posėdžio, tuomet vyktų susitikimai nedidelėse grupėse, kur būtų aptariami specifiniai klausimai, tokie kaip išlaidos gynybai, prekyba. Arbatovas sutiko, ir mes nuo tada ėmėme naudoti tokį susitikimų formatą. Netrukus Keteringo fondas paprašė manęs prisiimti nemažai įsipareigojimų dėl šių susitikimų organizavimo. Sutikau.
Naujojo formato susitikimai darė tiesioginę įtaką 8-ojo deš. antrosios pusės sovietų ir amerikiečių prekybos deryboms.
Dartmuto susitikimai suteikė man galimybę susipažinti su daugybe rusų neformalioje aplinkoje. Man ypatingą įspūdį padarė Jevgenijus Primakovas, vėliau tapęs Rusijos užsienio reikalų ministru, ir Vladimiras Petrovskis, tapęs Jungtinių Tautų Organizacijos generalinio sekretoriaus pavaduotoju.
Didžiulis proveržis įvyko, kai vieną pagrindinių JAV bankų 1971 m. panaudojome panaudojome milijardiniame sovietų grūdų pirkime. Kitais metais pradėjome diskusijas su sovietine valdžia dėl banko atstovybės atidarymo Maskvoje. 1972 m. lapkričio mėnesyje Chase gavo leidimą įkurti atstovybę. Jis tapo pirmuoju amerikiečių banku, gavusiu tokią licenciją Sovietų Sąjungoje.

O kuo Rusija skiriasi nuo JAV? (1)       2019-06-19 13:46

Iš „ekspertai.eu“

JAV bankininkas Deividas Rokfeleris (David Rockefeller), kuriam 2015 m. birželį sukako 100 metų, Sovietų Sąjungą pirmąsyk aplankė 1962-aisiais. Tuomet jis tapo vadinamųjų Dartmuto susitikimų (Dartmouth Conferences), kuriuose dalyvavo amerikiečių ir Sovietų Sąjungos inteligentija, vadovu. Šie susitikimai, tiksliau, neoficialūs abipusiai amerikiečių ir Sovietų Sąjungos atstovų dialogai, finansuojami Fordo ir Keteringo fondų (JAV) bei JAV ir Kanados studijų instituto bei Sovietų Sąjungos taikos komiteto (Sovietų Sąjunga) vyko nuo 1960 m. spalio iki 1990 m. liepos. Pirmasis iš 17 susitikimų vyko JAV, antrasis Kryme (1961 m.), vėliau susitikimai vykdavo JAV, Sovietų Sąjungoje (tuomečiame Leningrade, Maskvoje, Kijeve, Tbilisyje, Jūrmaloje, Baku), Italijoje.
Beje, susitikimas visai netoli Lietuvoje esančioje Jūrmaloje vyko 1977-aisiais.
Susitikimuose dalyvavo tokie žmonės kaip Zbignevas Bžezinskis (Zbigniew Brzezinski), Georgijus Arbatovas, Helmutas Zonenfeltas (Helmut Sonnenfeldt), Jevgenijus Primakovas, D. Rokfeleris, Jurijus Žukovas, Andrejus Kozyrevas, Čarlzas Jostas (Charles Yost), Džonas Kenetas Galbraitas (John Kenneth Galbraith) ir Bakminsteris Fuleris (Buckminster Fuller).
D. Rokfelerio bankas Chase Maskvoje savo biurą atidarė 1973 m. Susitikime su D. Rokfeleriu tuometinis SSRS Ministrų tarybos pirmininkas Aleksejus Kosyginas (1904–1980) pasiūlė amerikiečiui kartu statyti atominę elektrinę, išgauti dujas.
D. Rokfeleris savo susitikimus su sovietiniais veikėjais XX a. 8-ajame dešimtmetyje aprašo savo knygoje Prisiminimai (Memoirs. New York: Random House. 2002).
Pateikiame ištraukas iš knygos, kuri pasaulyje sukėlė nemažai atgarsių, sąmokslo teorijų apie iš tikro egzistuojantį, kaip paaiškėjo, Bilderbergo klubą ir kitus dalykus.
Mano kontaktai su sovietais prasidėjo 1962 m., kai mane pakvietė dalyvauti amerikiečių ir sovietų visuomenės atstovų konferencijoje. Saturday Review leidėjo Normano Kazinso (Norman Cousins) inicijuoti Dartmuto susitikimai, kaip juos imta vadinti, buvo viena Šaltojo karo periodo iniciatyvų.

Jules       2019-06-19 12:52

Lietuvos valstybės griūtį, kaip įprasta, parengia valdančioji ekonominė politikos klasė - oligarchija ir jos statytiniai tariamojоje demokratinėje valdžioje iki “Dienos Ы”. Kaip Pirmoji Respublika žadėjo rimtai kovoti dėl Vilniaus ir ginti šalį, o kai ta diena atėjo - nėrė į krūmus ir nei vieno generolo nepasirodė partizanuose, nenuėjo į mišką. Mažumų diktatas ir daugumos skurdas, ypač tyčia didinamas, kaip dabar - prie gero nepriveda, bet elitas būsimam okupantui galės pasiteisinti, sakydamas, kad mes prastuomenę tam ir engėme, engdami kaip galėdami, dezuodami kaip išmanydami. Pliurpalai dėl NATO gali greit subliūkšti, nes runkeliokams Tiesa nesakoma. Slepiama apie ką kalba dabartinis, o ir buvęs karo meto ir pokarinis Amerikos, elitas. Ką jis planuoja ir kam rengiasi. Kartais tokios užkulisių geopolitikos nuotrupos pasiekia ir mus, pavyzdžiui, “...the United States began to hand out NATO war guarantees to six Warsaw Pact nations, the three Baltic republics, and, soon, Ukraine and Georgia. Should a hostile regime come to power in Moscow and reoccupy these nations, we would have to declare war. Yet no matter how much we treasure the newly free Lithuania, Latvia, and Estonia, their independence is not a vital U.S. interest, and never has been. And the threatened loss of their independence cannot justify war with a nuclear-armed Russia”. Į tai nekreipti dėmesio negalima, o elitiniai jau pasitraukia kuo toliau nuo Lietuvos. Kas prisidirbę čia į ES parlamentą, kas šiaip į Vakarų Europą ar į Amerikas, kad būtų kuo toliau nuo Lietuvos.

To mama       2019-06-19 11:59

Popiežius Pranciškus, būvodamas pas mus, liepė mums visiems atsisukti į savo protėvių praeitį. Prisiminti savo šaknis. Tą pati rekomenduoja ir autorius.

mama.       2019-06-19 11:33

diagnozė. o tai koks gydymas?

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Taip, taip J. Milaiti       2019-06-19 19:39

Joe ir Winnie geria vodke. Laka nuo ryto iki vakaro „Kremlin Gold”. O Jules su Dzeiku seilę varvina.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.