Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Algirdas Endriukaitis. Ką kalbėjo Sigitas Geda? arba Nuvarytus arklius nušauna

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 9 d. 9:01

18     

    

Algirdas Endriukaitis. Ką kalbėjo Sigitas Geda? arba Nuvarytus arklius nušauna

1999 metais ėjo policijos laikraštis „Sargyba“. Rašytojas S. Geda šiam laikraščiui davė interviu, kurio antraštė buvo „Mes – būsimos aukos“.
Pasakojimo pradžioje S. Geda teigia:

Pasakysiu atvirai: per tą laiką visa tai, už ką kovojome, ko siekėme – nuėjo niekais,“ [...]
Matydami savo bjauriąsias puses, ir tą, ką paveldėjome, ir tą, ką įgijome. Įgijome bjaurių dalykų, nes pasikeitė lietuvių religija. Dabar tautiečių dievas – pinigas, aukščiausias iš jų – doleris.. Jo įsakymas – apiplėšk artimą!“ [...]
Minėtosios demokratijos žiedai vis nepražįsta, įsitvirtino tik mafija. Gyvenime, pradedame tikėti žmogumi, turinčiu rimtą postą, turinčiu savo komandą, Tik po kurio laiko atskleidžiami baisūs jo veiklos užkulisiai.
Tada buvom okupuoti. Šiandien laisvi, bet besiprašantys į naujos okupacijos glėbį. Tai – modernioji okupacija, apimanti žmogaus protą, mintis, visą jo gyvenimą. Paprasčiausiai pardavinėjama Lietuvos idėja, O tie, kurie pradėjo kovą už nepriklausomą savo šalį, galvojo, jog nepriklausoma valstybė reikalinga tam, kad čia gyventų nepriklausomi žmonės. Ar tapome tokiais? Ne. Argi apie tokią Nepriklausomybę svajojo visa visuomenė.“

Ar pasikeitė Lietuva nuo autoriaus laikų? Kaip ir kam dirba prokuroras ir penki teisėjai, pritarę M. Ivaškevičiaus nuomonei, kad Lietuvos pasipriešinimo okupacijai vadas Jonas Žemaitis, sušaudytas Maskvoje, pamatuotai pavadintas „subingalviu“ ir tokia „informacija“, jau pateikta rusų ir vokiečių kalbomis, neprieštarauja 25 Lietuvos Konstitucijos straipsniui, reikalaujančiam drausti šmeižtą ir ginti Lietuvos valstybės Konstitucinius pagrindus.

O ką reiškia Europos Žmogaus Teisių Teismo Lietuvai priteista 130 tūkst. eurų bauda už slapto CŽV kalėjimo (su dideliais pinigais) buvimą Lietuvoje? Niekis! Prokurorai ir teisėjai legitimuoja Lietuvos okupaciją, VSD, pasijutusi KGB dvasioje, elgiasi jos lygmeniu, daro slaptas kratas. Rezistencijos dalyviai turi šuns teises: gali dieną ir naktį skalinti normų ribose – šuns balsas į dangų neina.

Devyniolikto amžiaus Lietuvos šviesuoliai, į mišką išėję partizanauti vyrai ir kiti rezistentai, Sąjūdžio pirmeiviai buvo idealistai. Išvardykite Lietuvos politikos idealistus šiandien – nuo Vilniaus iki Briuselio.

Aleksiejus Kiva, istorijos mokslų daktaras, yra pastebėjęs: „Šalis, kurios elitas galvoja tik apie save, pasmerkta.“ (,,Nezavisimaja gazeta“, 2020-04-09). Kuris pastarųjų metų politikas išdrįstų pasakyti „Aš – idealistas“. Himną galite giedoti, mums tai netrukdo, kaip ir senelio pasakojimai apie jo jaunystę. Juo dažniau giedosite, tuo labiau tikėsite, kad esate pagerbti ir laisvi.

Moralas: nuvarytus arklius nušauna. Visos šiandieninės biudžetinės partijos sužlugusios Lietuvai ir nusipelnė dingti iš nepriklausomos valstybės idėjos lauko. Tik atėję kiti žmonės gali atlikti melo melioraciją ir atsisakyti lojimo teisės demokratijos. Rinkimai į Seimą gali šiandieninį valstybės likimo kelią nušluoti. Ne dejuoti, o atsakingai visiems aiškinti apie nuvarytus arklius.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taip, Raigerdai,       2020-06-11 21:13

Jūs teisus. Bet Šv. Rašte yra ir tokie žodžiai: ,,Jie jau atsiėmė savo atlyginimą” (kažkaip panašiai, tingiu ieškoti tikslios citatos). Taigi vargšai tie materialistai. Jie jau VISKĄ atsiėmė. O mes laimingi, nes viską dar tebeturim. Viskas bus gerai.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-11 6:33

Citata: “Rinkimai į Seimą gali šiandieninį valstybės likimo kelią nušluoti.” Nepaprastai nepagrįstas teiginys, nes signatarų išdavystė tai jau padarė 1992-07-09:
http://www.ekspertai.eu/liepos-9-ta-antikonstitucines-valdzios-diena/

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-06-11 6:29

Apie poną signatarą Algirdą Endriukaitį jau esu rašęs:
http://www.ekspertai.eu/okupanto-ziurkes/

Todėl dabar norisi paklausti, ar ponas Endriukaiti esate jau “NUVARYTAS ARKLYS”, kad nesugabate prakalbėti ir atsiprašyti tautos už tai, kad 1992-07-09 priėmėte antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, kuriuo iš LR piliečių ATĖMĖTE konstitucinę teisę rinkti Seimą pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę?
Tai esminis Valstybės klausimas, todėl tylėjimą laikau Lietuvos IŠDAVYSTE. Ne kitaip:
http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825/
http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/

Raigerdas       2020-06-10 12:09

Maksimas Gorkis kažkada palygino materialistus su idealistais: “Gimęs šliaužiojančiu, skraidyti negali”. Bolševikai, kaip žinia, idealistų nekentė, ir visur jų žodynuose buvo minima, kad idealistas tai yra vaikštantis Blogis. Tačiau materialistai, nors ir buvo prilyginti gana žeminančiai, šliaužiojantiems, vis gi valdo tuos idealistus pagal savo tų šliaužiojančių įnorius. Štai keletas Seimo narių, palygino Vito Vasiliausko atlyginimą, su Lietuvos Respublikos Prezidento atlyginimu, ir pamatė, kad gaunasi keista situacija, nes bankinino atlyginimas yra aukštesnis už LR Prezidento. Ir ką ta mūsų Aukščiausioji Valdžia? O jie buvo pastatyti į vietą, nes Europos Centrinis Bankas pareiškė, kad Vito Vasiliausko atlyginimas negali būti sumažintas. Taip mūsų Aukščiausijai Valdžiai buvo parodyta, kad valstybę valdo ne jie, o valstybė yra valdoma per pinigus. Jie yra tik tie gyvo spektaklio, kuris vadinasi “demokratija” veikėjai, ir priklausomai nuo to, kaip jie gerai tai vaidins, tiek jie ir tų pinigų PASISKOLINTI GAUS. Jie gaus ne šiaip sau, nes materialistas už šiaip sau nieko neduos, o tik tam tikras TEISES PASISKOLINTI pinigų. O kadangi ta Aukščiausioji valdžia menkai ką išmano apie ekonomiką, tai jai yra pakišama tų pačių materialistų bankininkų materialistinė idėja apie “Laisvąją rinką”. Ir ta Aukščiausioji valdžia jau trisdešimt metų žiaumoja tą nesuvalgomą gumą “Laisvoji rinka” ir tyli, nes jeigu burbės, tai praras TEISĘ SKOLINTIS “PIGIAI”. Materialistai yra viskuo panašūs į kitus žmones, todėl idealistai įsivaizduoja, kad jie mąsto panašiai, kaip ir jie. Ir čia jie apsirinka, nes jų mąstymas KOKYBIŠKAI YRA KITOKS ir jo pagrindas yra tas jų pačių vadinamas “egoistinis mąstymas”. Idealistui svarbu ne tik vien jo gerovė, bet ir kito žmogaus gerovė, o materialistui išskirtinai tik jo asmeninė, na dar jo šeimos, gerovė. Taigi, tie šliaužiojantys valdo pasaulį pagal savo šliaužiojančių psichologiją. Nesvarbu, kad jie skraidyti nemoka, bet jie nusiperka tuos idealistus, kurie juos paskraidins. Jie net nupirks rašytojus, kurie parašys už juos romanus, kaip tai buvo su Leonido Brežnevo “Mažoji žemė”, o vietiniai subinlaižiai tokiose respublikose kaip Lietuva, rašys L. Brežnevui ditirambus, panašiai kaip tai darė Rimvydas Valatka, vėliau tapęs signataru, gaunantis dabar valstybinę rentą, ir kuris dabar gali loti ant “valstiečių” partijos ir kaltinti juos visokiais nebūtais dalykais. “6 straipsnis. Valstybinė signataro renta.
Signataras turi teisę gauti valstybinę signataro rentą. Valstybinės signataro rentos dydis yra 60 procentų Seimo nario algos per mėnesį.
9 straipsnis. Valstybinė signataro našlių ir našlaičių renta
1. Valstybinę signataro našlių ir našlaičių rentą turi teisę gauti mirusio signataro (arba nustatyta tvarka pripažinto mirusiu ar nežinia kur esančiu) sutuoktinis, vaikai bei įvaikiai iki 18 metų, taip pat vyresni kaip 18 metų, jeigu jie tapo invalidais iki 18 metų, taip pat vidurinių bei nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, aukštesniųjų ir profesinių mokyklų dieninių skyrių studentai ir moksleiviai iki šių mokyklų baigimo, bet ne ilgiau, negu kol jiems sukaks 24 metai.
2. Valstybinės signataro našlių ir našlaičių rentos dydis yra 25 procentai valstybinės signataro rentos dydžio kiekvienam šio straipsnio 1 dalyje nurodytam asmeniui”. Taigi, yra žmonės, kurie pas mus gyvena aukštesnėje gerovės stadijoje, nei buvo planuojama materialistiniame komunizme, nes komunizmo gerovės šūkis buvo:„iš kiekvieno pagal sugebėjimus, kiekvienam pagal poreikius“. O Rimvydui Valatkai užteko parašyti ditirambus Leonido Brežnevo pseudokūrybai, paskiau įsitrinti tarp signatarų ir gauti rentą visam likusiam gyvenimui. Tai yra įrodymas, kad šliaužiojantys materialistai yra daug gudresni už idealistus. O tie idealistai, nors ir sukuria šedevrus, kaip Bethovenas, yra pasmerkti mirti skurde.

Raigerdas       2020-06-10 9:52

Šiandien galima jau pradėti kalbėti apie lietuvių tautos besivystančią tragediją. Aišku, Nepriklausomybės pradžioje, nei aš, nei daugybė kitų Lietuvos runkelių, nesuprato, kad tautai sužlugdyti, užtenka labai paprasto dalyko: ŠVIETIMO SISTEMOJE KOKYBĘ PAKEISTI Į KIEKYBĘ. Ir visa tauta pradeda riedėti žemyn. Rusija turėjo šimtmečių patirtį, kaip po truputį, iš lėto, slopinti mūsų tautos ir dabartinių baltarusių kultūrą ir paversti tai “iskonnymi russkimi zemliami” - tai yra sunaikinti švietimo sistemą. Sunaikinti tose šalyse egzistuojančių išdavikų, subinlaižių ir stribų rankomis. Jūs matėte, kaip tai galima padaryti, sukeliant įvairius pogromus, kurie dabartiniu metu įsiplieskė JAV miestų gatvėse. Gaujos narkomanų, nusikaltėlių ir destruktyvaus proto savininkų, daužė, degino viską, kas buvo prieinama gatvėse. Taip buvo organizuota bolševikų revoliucija. Ir štai jie atėjo į valdžią. Rezultatas - Gulagas, trėmimai, sušaudymai ir II-asis Pasaulinis karas, nes paraleliai panašūs įvykiai vystėsi Vokietijoje, tik ten aukštesnės kultūros dėka, gimė fašizmas, o ne bolševizmas. Lietuvoje, faktiškai, turėjo įvykti panaši revoliucija, bet išgelbėjo įstojimas į Europos Sąjungą ir daugybė žmonių, ieškodami darbo prasimaitinimui, paliko Lietuvą. Ką tuo tarpu daro Švietimo ministerija. O ten realizuojama štai šitos KGB instukcijose nurodytas punktas:“45. Į aukštąsias mokslo įstaigas reikią visų pirma priimti žmones, kilusius iš žemutinių liaudies sluoksnių, kuriems nerūpi įgyti specialybės žinių, o reikia tik diplomo”. Ir prasidėjo pagyrūniškumas Švietimo ministerijoje: “Mūsų šalis turi didžiausią kiekį studentų Europoje”. Kokybė buvo gudriai pakeista į kiekybę. Koks viso šito tyčinės ar netyčinės ( bet tada tam turėj vadovauti Buduliai iš Švietimo ministerijos) operacijos švietimo sistemoje rezultatas? Šita sistema prigimdė materialistus, ir kaip prisimenu Klaipėdoje matytą Konstantino Raikino spektaklį, ten buvo pavaizduotas NAUJAS RUSAS, kuris moka prie 1 rublio pridėti 2 rublius ir gauti 3. Analogiškas materialistas gimė ir Lietuvoje, kuris moka ne tik atlikti analogišką mąstymo operaciją, bet atlieka net sudėtingesnius apskaičiavimus su tūkstančiais ir milijonais, nes išmoko dirbti su kompiuteriu. Jis yra gudresnis materialistas už tuos gatvėje parduodančius narkotikus materialistus. Ir štai atsirado NAUJAS MATERIALISTŲ SLUOKSNIS, ir jo vienas iš atstovų yra Vitas Vasiliauskas su 12 000 Eu atlyginimu, kuriam etika ir moralė ” ne šio pasaulio dimensijos”. Materialistai užgrobė praktiškai visas finansines institucijas ir pasitelkė į partnerius tuos su amoralius teisininkus. Štai materialistas Karlas Marksas virkavo apie turtuolius, kurie išnaudoja darbininkus. Vienintelį dalyką, ko nesuprato K.Marksas, kad tie išnaudotojai, pirmiausia, yra materialistai, nes jiems rūpi išmokti pridėti prie 1 euro 2 eurus ir gauti 3 eurus. Jiems nerūpi moralė, kaip tai nerūpėjo nei materialistui Leninui, nei materilaistui Stalinui, nei materialistui Hitleriui, nei dabartiniam materialistui Putinui. Leninas inteligentijos (o dauguma iš jų yra idealistai) net nelaikė klase, nes tai buvo “prosloika”. O be tos “prosloikos” tauta nyksta. Turtai, šitoje tautoje neišnyksta, jie tik iš vienų materialistų rankų, pereina į kitų materialistų rankas (tęsinys žemiau).

Raigerdas       2020-06-10 9:51

PONIOS IR PONAI IDEALISTAI, JŪS NET NEŽINOTE, KAD JŪS ESATE TA TIKROJI TAUTOS GYVYBINĖ JĖGA.  BET JŪS ESATE BLOGAI GINKLUOTI, T.Y. JŪS NETURITE ŽINIŲ APIE MATERIALISTŲ MĄSTYMO YPATYBES, TODĖL PASTOVIAI TAMPATE JŲ AUKOMIS, PRIEDAIS, PAPILDAIS IR T.T. Yra tie gatvės materialistai, parduodantys narkotikus ir iš to gyvenantys, ir yra ELITINIAI materialistai, kurie meldžiasi “Aukso veršiui”, nes tik taip jie gali profesorių priversti valyti jam batus. Taip, koks nors materialistas, vadovaujantis Federalinei Rezervų Sistemai, kuriai visas pasaulis skolingas apie 35 ar daugiau trilijonų dolerių, panašiai kaip ir Vitas Vasiliauskas, pareiškia:“Na taip, mes esame gobšūs, ir ką jūs dabar padarysiste, kad mes tokie esame”. IDEALISTAI tik krūpčioja nuo tokių žodžių ir pasibaisėję kuria romanus apie tas pabaisas. Bet, kas iš to? O jie, kaip tas katinas Ivano Krylovo pasakėčioje,  baramas virėjo, klauso ir ėda toliau. Ponai IDEALISTAI, jūs gyvenate dorą žmogaus gyvenimą, dauguma tikite į Dievą, ir tikitės, kad “tiesa nors ir sunkiai, bet nugali”, tačiau tos pergalės vaisius pasiglemš, pasivogs, pasisavins materialistai, ir tada vėl prasideda viskas iš naujo. Jūs vėl kovojate, jūs aukojatės, atiduodate savo gyvybes, bet PERGALĖS vaisiai atitenka materialistams. Ir tai vyks tol, kol pagaliau tie IDEALISTAI NESUVOKS, KAD TIK DĖKA JŲ PASTANGŲ IR KOVOS PASAULIS GALI GYVENTI TAIKOJE, TIK DĖKA JŲ ATSIRAS TARP ŽMONIŲ PASITIKĖJIMAS, TIK DĖKA JŲ ŠIOJE PLANETOJE GALI IŠLIKTI GYVYBĖ, NES MATERIALISTAMS YRA DZIN, NES VARDAN TO PELNO JIE SUKELS BET KOKIAS PASAULINIO MASTO KATASTROFAS AR NET PAČIŲ ŽMONIŲ NAIKINIMĄ. Jie yra tokie, nes idealistai iki pat šiandien nesuvokia, kad materialistas, nors ir sunkiai, bet gali suvkti tą nustabų IDEALIZMO pasaulį, kuriame nugali gėris. Jį reikia išmokyti suvokti gėrio naudą, dvasingumo naudą pačio ŽMOGAUS IŠLIKIMUI. Jeigu IDEALISTAI šito nepadarys, tai materialistai gali sunaikinti visą gyvybę, nes jie yra buki moraliniuose klausimuose, jie nekenčia moralės ir darys viską, kad ją sunaikinti. Jų protelis nesugeba suvokti, kad dėka moralės žmogus tapo žmogumi, ir dėka ko jis šiandien gali prie 1 euro pridėti 2 eurus ir gauti 3.

Šnipas Algirdas P.       2020-06-9 17:48

Kol sėdžiu “namų kalėjime” pasidalinsiu su ponu Algirdu išmintimi. Demokratija suteikia valdžią niekšams. Jūsų keliami tikslai gali būti pasiekiami tik mano senelio ir Stalino valdžios sąlygomis. Todėl, kai tik tapsiu Litvos gubernatoriumi, su Jūsų pagalba, gyvuliniuose vagonuiose išsiūsime visus Jūsų įvardintus niekšus į Gulago barakus blakių maitinti ir Sibiro miškus po gaisrų atsodinti. Iki malonaus susitikimo prie Laptėvų jūros.

Dzeikas       2020-06-9 17:45

S.Geda: “O tie, kurie pradėjo kovą už nepriklausomą savo šalį, galvojo, jog nepriklausoma valstybė reikalinga tam, kad čia gyventų nepriklausomi žmonės.”
——————————————————————————————
Gerai kai politikas turi ideju. Blogai kai politikas yra idealistas ir pats kitus tokiais laiko. Idealistu gali buti ideologas, bet ne politikas.
Nes jeigu p. Geda ne idealistas, tada atsiprasau jis elementarus durnius.
Bet kuriams kiemsargiui 1990m LTSR buvo aisku, kad nepriklausomybe reikaling atam, kad gerai gyventi. N ajeigu buti nuosekliu iki galo, kad TURTINGAI gyvent. “Gerai” pernelyg plati savoka ir gali buti ivairiai ta “gerai” traktuoti.
Ant to state net sajudistai, pirma nata grodami “kaip mus prielaptevu juros veze”, antra “isivaizduokite , kad esamomis kainomis gaunate ne 200, bet 2000 rb atlyginima - taip galejo gyvent Lietuva , jeigu butu issaugojusi nepriklausomybe”
Ta tiesa lietuviai patvirtino atvede valdzion komunistus. Kodel jie tai padare? Nes tikejosi (ne be pagrindo) ,kad komunistai sutvarkys ukinius reikalus, vogs(tegul vagia,svarbu man vogt netrukdytu) ir jam paliks. Del pastarojo lietuvis klydo. Kas desninga. Vagis gudrus, bet neismintingas. Prie ruso lietuvis komunistas(sovietu kolaborantas) leido vogt tautai nes tai buvo ruso, o ne jo resursas.Po 1991m ir privatizacijos, savo aisku vogt kam pakliuvo, zmogui is gatves , negalejo duoti.
O toliau, pagal Keinso ar kieno ten piramide kai pirmaeiliai poreikiai (duona) buvo patenkinti, tai uzsimane ir su vaikais “pazaisti”(dvasiniai poreikiai) ir buvo siektiek nemaloniai nustebitas, kad radosi keliasdesimt pedofilijos priesu kuriuos teko dusint.
Reziumuojant Gedos nustebimas arba nenuosirdus arba jis nuosirdziai rodo savo naivuma ir gyvenymo isminties neismanyma:
Is kreivo negimsta tiesus, is melo negimsta tiesa.
Matant ant kokiu vertybiu buvo statoma “Lietuvos respublika”  tai ka matome dabar tera desningas finalas.

Tarabilda       2020-06-9 17:34

Dėdulė ne visagalis. Patys buvom aulai.

už visa tai       2020-06-9 15:50

Lietuva gali būti “dėkinga” dėdulei, uzurpavusiam visą Sąjūdžio valdžią ir išstūmusiam visus idealistus

Kisa,       2020-06-9 15:03

ką pats gali žinoti apie tą Paksą, a? Tiek, kiek dezinfosklaida pačiam įvaro makaulėn makaronų su šaibom, ne daugiau.

lumina primityvui       2020-06-9 14:10

kitaip minčių siauroje kaktelėje suvartyti nesigauna?
arba “švč. rinkimų” cirkas kuriame laimi tik antpirštininkai, arba tik “diktatūra”.
proto skurdukui nėra kitų variantų.
na ir bukumas.

> lumina       2020-06-9 14:01

Tai ką siūlai? Įvesti tavo diktatūrą iki gyvos galvos?

lumina       2020-06-9 13:51

tiks švč. rinkimai pagal žulikų nustatytas taisykles išgelbės tautą ir nuves mus į dar šviesesnį rytojų liuciferio ugnies pekloje.
valio.

Kis       2020-06-9 12:31

galiu tik apgailestaudama pati sau pareiksti,kad iki valstieciu,valstybes isgrobstyme dalyvavo dvi partijos ,kurias reikia iabraukti is sarasu,o tiems veikejams,kaip min neleisti kandidatuoti i valdzios strukturas,kuo jie geresni uz Paksa?Tas is zioplumo,o tie dirba pries tauta.Be rinkejo valios jie sau koju ir ranku neissukines,tai privalo atlikti rinkejas.Antraip bus dar 30 metu “nepriklausomybes”

> šulskiui       2020-06-9 12:00

Dar nenušovei? Minties nenušausi, mulki.

šulskis       2020-06-9 11:21

Prie nuvarytų arklių  priklauso ir Endriukaitis.

Iš Lenkijos       2020-06-9 9:50

Pagarba Gerb.Sąjūdžio pirmeiviui- A.Endriukaičiui už pateiktas prasmingas įžvalgas.Papildysiu tik tai,jog šiandienos Lietuvoje yra ,,kritinė masė” piliečių idealistų ir patriotų,bet jie,deja,budžetinių- daugeliu atveju liberalmarksistinių-partijų nustumti į politinį ir kultūrinį Lietuvos pakraštį.Ir dar vieną: didžiulis nūdienos Lietuvos praradimas- ypatingai ženklus kiekybiškas lietuviškų intelektualų,akademinio sluoksnio elito susvetimėjimas lietuvių kultūros,kalbos ,tautinės tapatybės,istorinės atminties ir savosios valstybės interesų atžvilgiu.


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.